Najlepsze elektryczne opalarki do domu na 2020 rok

0

Specyfika klimatu na terytorium Rosji determinuje wysokie zapotrzebowanie na urządzenia grzewcze. Dotyczy to zwłaszcza tzw. „Chruszczowa”, gdzie istniejące grzejniki nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem pomieszczenia. Jeśli chodzi o domy nowe, zapotrzebowanie na urządzenia klimatyczne jest mniejsze - głównie w okresach od pierwszego trzasku zimna do włączenia ogrzewania, czyli na czasowe ogrzewanie. Ze względu na te czynniki nowoczesny rynek sprzętu elektrycznego oferuje różne termowentylatory do domu. Elektryczne opalarki są jednym z popularnych typów. Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” pomogą Ci dowiedzieć się, jak wybrać najbardziej odpowiednią dla Ciebie opalarkę.

Rodzaje elektrycznych opalarek

Nie jest tajemnicą, że nie każdy rodzaj urządzeń grzewczych można zastosować w pomieszczeniach mieszkalnych. Na przykład armata gazowa, która jest w stanie uchwycić duży obszar grzewczy, jest nie tylko niepożądana, ale także niebezpieczna. To samo dotyczy wersji z silnikiem Diesla.

Dlatego najlepszą opcją byłoby preferowanie elektrycznych.

Jakie są grzejniki elektryczne:

 • Opalarki. Ta podgrupa należy do najbardziej budżetowych opcji, ponieważ ma bardzo prostą zasadę działania. Jednocześnie szybko ogrzewa powietrze i dobrze utrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Wady obejmują fakt, że powietrze z czasem ulega spaleniu i wymagana jest wentylacja. Najkorzystniejsze w pomieszczeniach mieszkalnych będzie stosowanie niedrogich termowentylatorów o małej mocy.

 • Olej - bardzo podobny do konwencjonalnych akumulatorów. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast wody krąży w nich olej. Ta wersja grzejników jest szczególnie popularna w biurach, w których ze względu na dużą liczbę osób wymagany jest delikatny tryb ekspozycji na atmosferę pomieszczenia.

 • Podczerwień... Ten typ jest często określany jako „oddzielna historia”. Jest jednak zasilany energią elektryczną, co oznacza, że ​​należy do tej grupy. Najważniejsze jest ogrzewanie na podczerwień otaczających je elementów hotelu. W ten sposób możesz utrzymać ciepło w określonym obszarze bez marnowania go na całe pomieszczenie. Oszczędności są ewidentne. Niemniej jednak same lampy podczerwone mają dość wysoką średnią cenę, dlatego popularność modeli tego typu jest gorsza od ich konkurentów.
 • Konwektory... Według niektórych ocen i zdaniem niektórych kupujących to konwektory są najbardziej wydajne pod względem ogrzewania. Dzieje się tak dzięki naturalnej cyrkulacji powietrza: zimne powietrze wpada do dolnej części urządzenia, gorące powietrze wychodzi z górnej. Tak następuje naturalny ruch powietrza, ponieważ zimne powietrze jest zawsze niższe niż ciepłe. Jednak do ogrzania dużego pomieszczenia potrzebne są bardzo duże moce. W związku z tym bardziej celowe będzie stosowanie konwektorów na małych i średnich obszarach.
 • Kurtyny termiczne. Ta ostatnia opcja jest rzadko używana w domu. Jednak zdecydowanie zasługuje na uwagę.Kurtyna termiczna jest doskonałym pomocnikiem w miejscach, w których brama stale się otwiera / zamyka lub nawet pozostaje otwarta. Zalety kurtyn polegają na tym, że dzięki silnemu przepływowi powietrza tworzą barierę powietrzną, która nie pozwala na przedostawanie się zimna do pomieszczenia, a ciepło na ucieczkę. Dużym plusem jest również to, że kurtynę cieplną można używać latem - bez ogrzewania. W takim przypadku przepływ utrzyma kondycjonujące „produkty” wewnątrz.

Oprócz różnicy w zasadach działania grzejniki są również klasyfikowane według rodzaju paliwa, mocy, kształtu i materiału.

Elektryczne opalarki

Ponieważ nasze oczy padły na tego typu grzejniki, warto przyjrzeć się bliżej charakterystyce technicznej pistoletów: mocy, materiałowi elementu grzejnego, kształtowi urządzenia itp.

Kształt urządzenia

Wydawałoby się, jaka jest różnica, cylindryczna konstrukcja armaty lub prostokątna. Ale jest różnica. Okrągłe widoki są zwykle zaprojektowane do lotu do określonego obszaru, podczas gdy trapezoidalne równomiernie rozprowadzają powietrze we wszystkich kierunkach. W związku z tym, jeśli pistolet jest używany do osuszania powierzchni, należy wziąć pod uwagę kształt korpusu, aby szybciej uzyskać efekt.

Materiał elementu grzejnego

Istnieją 3 rodzaje: ceramiczny, spiralny i element grzejny. Pierwsza opcja jest najdroższa wśród swoich „kolegów”, ponieważ używają płytek ceramicznych, które zapewniają dużą powierzchnię grzewczą i znacznie mniej spalają tlen.

Wręcz przeciwnie, spirala jest najtańszą z tej listy. Pod względem szybkości nagrzewania jest wyższa, ale pod względem pozostałej funkcjonalności jest gorsza. Na przykład, jeśli wśród kryteriów wyboru pistoletu masz wysoki stopień bezpieczeństwa przeciwpożarowego, lepiej jest preferować wersję ceramiczną lub element grzejny.

Element grzejny to rura wypełniona piaskiem kwarcowym. W rzeczywistości jest to zaawansowana cewka. Ale w przeciwieństwie do przodka element grzejny działa znacznie dłużej i jest bardziej ognioodporny.

Moc

Wskaźnik ten waha się od 1 kW do 50. Najpopularniejsze to 2, 3 i 5 kW. Jak wspomniano powyżej, te pistolety, których moc przekracza 5000 W, działają przy napięciu 380 V. Ogólnie rozumiemy, ile kosztuje użycie nieporęcznych pistoletów elektrycznych - bardzo drogich.

Inny

Ta sekcja zawiera kompletny zestaw towarów poszczególnych marek (Resanta, Ballu), obecność elementów zewnętrznych (gałka, kółka) oraz ilość regulowanych "skrętów".

Dziś możesz kupić opalarkę w prawie każdym sklepie z narzędziami, a także zamówić ją online w sklepie internetowym. Ale ta ostatnia opcja niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo, ponieważ w zwykłym sklepie zawsze możesz skonsultować się ze specjalistą. Kupując online będziesz miał okazję porozmawiać tylko z operatorem (który nie jest specjalistą w tej dziedzinie). Ważne jest więc, aby przed zakupem zapoznać się przynajmniej z recenzjami produktów.

TOP 11 najlepszych elektrycznych opalarek do domu na rok 2020

Czas odejść od ogólnej wiedzy teoretycznej do bardziej konkretnych przykładów, dowiedzieć się, która broń jest lepsza i dokonać oceny jakościowych przedstawicieli tego segmentu rynku. Mamy nadzieję, że ta ocena pomoże Ci zdecydować, którą jednostkę lepiej kupić. Tak więc, zwracając uwagę na ocenę TOP-11 najlepszych elektrycznych opalarek na 2020 rok.

Chciałbym od razu powiedzieć, że nasz TOP będzie ograniczony do modeli do 5 kW. Ponieważ z reguły w przypadku jednostek o większej mocy wymagane jest napięcie 380 V, co jest niezwykle rzadkie w mieszkaniach. W domach prywatnych częściej, ale też nie zawsze.

11 miejsce - ZUBR ZTP-M1-3000

Naszą ocenę otwiera rosyjska firma ZUBR. Ogólnie rzecz biorąc, ich markowe pistolety różnią się znacznie ze względu na niski koszt. Jakość jest oczywiście odpowiednia. Jednak przy prawidłowym użyciu ZTP-M1-3000 może wykonać dobrą robotę.

Element grzejny służy jako element grzejny. Podczas pracy nie ma dudnienia, trzaskania, a hałas jest akceptowalny.Czego jeszcze szukać? Należy zauważyć, że „skręca” z kontrolą temperatury i natężenia przepływu. A to duży minus.

ZUBR ZTP-M1-3000

Korzyści:

 • Cicha praca;
 • Element grzewczy;
 • Wygodna podstawka;
 • Przystępna cena;
 • Nie robi się bardzo gorąco.

Niedogodności:

 • Brak regulacji temperatury;
 • Brak regulacji natężenia przepływu;
 • Tylko 2 tryby pracy, podczas gdy pierwszy tryb (1,5 kW) jest bezużyteczny.

Wynik:

Nie można powiedzieć, że rosyjska broń firmy ZUBR podbiła serca konsumentów. Niemniej jednak, ze względu na dostępność ZTP-M1-3000, z powodzeniem zarezerwował 11. linię.

[piłka10 miejsce - Quattro Elementi QE-2000C [/ piłka]

Następna pozycja to grzejnik od Qattro Elementi. Jest mniej wydajny niż jego odpowiednik z niższą linią, ale wydajność jest wyższa. Wynika to z ceramicznego elementu grzejnego i możliwości regulacji natężenia przepływu. Ponadto ceramika osusza powietrze znacznie mniej niż spirala lub element grzejny. QE-2000C jest również wyposażony w funkcję wentylatora. Dodatkowym atutem jest jego kompaktowość - urządzenie waży niecałe 2 kg.

Broń ma też swoje wady, ale wynikają one głównie z małej mocy.

Quattro Elementi QE-2000C

Korzyści:

 • Kompaktowy;
 • Lekki;
 • Szybkie nagrzewanie;
 • Regulacja przepływu;
 • Tani;
 • Ceramiczny element grzejny;
 • Tryb wentylatora.

Niedogodności:

 • Niska moc (obszar deklarowany przez producenta nie nagrzewa się);
 • Brak termostatu (kapilary) lub nie działa on prawidłowo;
 • Czas ciągłej pracy to około 20 godzin.

Wynik:

Dobre urządzenie o szybkim nagrzewaniu i długiej żywotności przyda się do ogrzewania małych pomieszczeń, do suszenia przedmiotów itp.

9 miejsce - Resanta TEPK-3000K

Armata produkcji łotewskiej jest bardzo popularna na rynku rosyjskim. Lekki i wygodny TEPK, w przeciwieństwie do serii TEP, posiada element ceramiczny. Oczywiście fakt ten ma duży wpływ na działanie urządzenia. Pył i tlen nie są spalane.

„Trzy kilovatka” jest w stanie ogrzać pomieszczenie w przybliżeniu (w zależności od izolacji i innych czynników) do 35 kwadratów.

Resanta TEPK-3000K

Korzyści:

 • Termostat;
 • Lekki;
 • Płytki ceramiczne;
 • Nie spala tlenu;
 • Możliwość regulacji;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Krótki przewód zasilający;
 • Hałasy.

Wynik:

Pewne 8 miejsce. Korzystnie różni się składem ceramiki, a także zwartością. Ale z niezawodnością nie wszystko jest takie proste, ponieważ tylko 8 linia.

8 miejsce - Ballu BHP-P-3

W grę wchodzi kolejna wspaniała technologia ogrzewania i ogrzewania. Wybór armaty Ballu na pewno nie pomylisz się. W szczególności w przypadku BHP-P-3 można np. Wyregulować kierunek armaty i skierować go w dogodne miejsce. Ponadto należy powiedzieć, że sam pistolet wydłuża jego żywotność. Tak więc po wyłączeniu urządzenie nadal działa przez około 2 - 5 minut, dzięki czemu elementy grzejne działają dłużej.

Wady obejmują znaczne koszty, hałas itp.

Ballu BHP-P-3

Korzyści:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Nie wyłącza się natychmiast - stopniowe odprowadzanie ciepła;
 • Powierzchnia rozgrzewki - 35m2;
 • Tryb wentylatora;
 • "Zwinność".

Niedogodności:

 • Krótki sznurek;
 • Znaczny koszt w porównaniu z analogami;
 • Robi dużo hałasu.

Wynik:

Ballu sumiennie produkuje broń: wydajność, funkcjonalność itp. Ogólnie wśród urządzeń do 3 kW chyba najlepszy jest BHP-P-3.

7 miejsce - Wester TB-5 / CT

Pierwszym przedstawicielem dział 5 kW był grzejnik firmy Wester. Pomimo chińskiego pochodzenia (dziś to uprzedzenie jest nadal aktualne, ale w większości wątpliwe) zgromadzenie przebiegło bardzo dobrze. Zestaw regulacji, trwałość i inne pozytywne cechy sprawiają, że TB-5 / CT jest godnym konkurentem znanych marek.

Jego słabość tkwiła tylko w kiepskim działaniu wentylatora.

Wester TB-5 / CT

Korzyści:

 • 400 metrów sześciennych na godzinę;
 • Potrafi rozgrzać do 50 kwadratów;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Dopuszczalny koszt;
 • Termostat.

Niedogodności:

 • Słaba wydajność wentylatora.

Wynik:

Niezawodna opcja dla tych, którzy potrzebują stałej pracy nagrzewnicy termicznej.

6 miejsce - Interskol TPE-5

Niezła armata produkcji krajowej, która pomimo wysokiej jakości pracy nie jest zbyt powszechna. Nie należy jednak winić za to samej jednostki. Interskol nie jest jednoznaczny. A pewne trudności w firmie i jej rynku zbytu (kiedyś nie było wielu miejsc, w których można było kupić narzędzie) wpłynęły negatywnie na popyt na to narzędzie. Obecnie wszystko jest coraz lepsze, co oznacza, że ​​elektronarzędzia tej marki mają przyszłość. To samo dotyczy TPE-5.

Grzejnik o mocy pięciu kilowatów ma pojemność 400 metrów sześciennych. Jednocześnie zużycie powietrza jest niewielkie - tlen nie jest spalany, jak kurz. Jednak przy takiej mocy trzeba znać niezbędne parametry sieci: 5 kW to niemała moc. Wadą jest to, że z jakiegoś powodu wtyczka elektryczna nie jest dołączona do pistoletu.

Interskol TPE-5

Korzyści:

 • Duża moc;
 • 400 kostek produktywności;
 • 2 lata gwarancji;
 • Nie spala tlenu i kurzu;
 • Regulowana pozycja;
 • Umiarkowany hałas;
 • Wentylator.

Niedogodności:

 • Bez wtyczki;
 • Krótki sznurek.

Wynik:

TPE-5 to doskonała opcja dla dużych powierzchni. Ważne jest tylko, aby elektryk był w porządku.

V miejsce - Resanta TEPK-5000K

Opis piątego miejsca chciałbym rozpocząć od Resanty. W rankingu był już jeden model tego producenta. I jest powód, żeby po raz drugi mówić o łotewskiej firmie.

TEPK-5000K zawiera ceramiczną grzałkę, dzięki czemu jest automatycznie bezpieczny dla zdrowia: niski poziom hałasu, niespalone powietrze itp.

Podobnie jak w poprzednim modelu pojawiają się reklamacje dotyczące jakości urządzenia. Na przykład ogrzewanie obudowy lub stan termostatu. Niemniej jednak rady wielu kupujących przechylają rynek na korzyść rosnącej popularności PETK-5000K.

Resanta TEPK-5000K

Korzyści:

 • Szybkie nagrzewanie;
 • Płytki ceramiczne;
 • Nie spala tlenu;
 • Żadnego hałasu.

Niedogodności:

 • Obudowa się nagrzewa;
 • Awarie różnych elementów.

Wynik:

TEPK-5000K jest na swoim miejscu w rankingu. Miejmy nadzieję, że firma będzie się dalej rozwijać i pracować, zarówno nad jakością istniejących produktów, jak i nad nowymi produktami.

4 miejsce - ELITECH TV 5EK

Armata Elitech kontynuuje nasz ranking i zbliża nas do pierwszej trójki. Pomimo pięciu w nazwie, pistolet wytwarza tylko 4,5 kW mocy. Niemniej jednak, nawet przy tym, może ogrzać 45-50 metrów kwadratowych pomieszczenia.

Element grzejny wykonany jest ze stali nierdzewnej. Oznacza to, że czas pracy i żywotność zarówno elementu grzejnego, jak i całego pistoletu będą dłuższe niż w przypadku innych pistoletów.

Zdarza się, że pistolet automatycznie przełącza się w tryb wentylatora, gdy się przegrzewa. Ale potem, aby ogrzewanie znów działało, musisz ponownie uruchomić urządzenie.

ELITECH TV 5EK

Korzyści:

 • Termostat bimetaliczny;
 • Element grzejny wykonany ze stali nierdzewnej;
 • Duża moc;
 • Szybko ogrzewa powietrze;
 • Cicha praca;
 • Jest tryb wentylatora;
 • Ochrona przed przegrzaniem.

Niedogodności:

 • Nie uruchamia się ponownie automatycznie po zadziałaniu zabezpieczenia przed przegrzaniem.

Wynik:

Bardzo dobry model z wieloma zaletami. Niektóre drobiazgi nie wystarczały, aby dotrzeć do pierwszej trójki.

III miejsce - Ballu BHP-PE-5

Ballu pewnie reprezentuje swojego kandydata na trzecim stopniu podium. Profesjonaliści w swojej dziedzinie zawsze zachwycają nas produktami wysokiej jakości. Na przykład BHP-PE-5. Urządzenie jest dość lekkie, ale jednocześnie wytrzymałe i niezawodne ze stali nierdzewnej. Armata jest w stanie ogrzać obszar do 50 kwadratów (maksymalna możliwa temperatura to 60 stopni). Element grzejny jest również wykonany ze stali nierdzewnej. Producent udziela 2 letniej gwarancji.

Ballu BHP-PE-5

Korzyści:

 • Lekki (4,5 kg);
 • Korpus i element grzejny ze stali nierdzewnej;
 • Różne termostaty;
 • Dobra ochrona (przed przegrzaniem);
 • Tryb wentylatora.

Niedogodności:

 • Nie ma wtyczki;
 • Krótki sznurek.

Wynik:

Świetna opcja i niedroga.

2 miejsce - NeoClima TPK-5

Najbliżej pierwszego miejsca była NeoClima ze swoim TPK-5. Pod względem parametrów technicznych w większości nie różni się od Ballu, ale przejmuje cenę. Reszta: ta sama powierzchnia grzewcza - 50 m2, ta sama niezawodna ochrona za pomocą termostatu, ten sam element grzejny ze stali nierdzewnej itp.

Wadą, choć względną, jest „natywna” wtyczka zasilania, która będzie musiała zostać zmieniona, aby pasowała do zwykłej wtyczki, jeśli nie ma warunków dla wtyczki.

NeoClima TPK-5

Korzyści:

 • Element grzejny wykonany ze stali nierdzewnej;
 • Regulowany termostat;
 • Wygodny korpus: uchwyt, nogi itp.;
 • 2 lata gwarancji;
 • Tryb wentylatora.

Niedogodności:

 • Gniazdo zasilania;
 • Hałas.

Wynik:

Cokolwiek można powiedzieć, ale cena w dzisiejszych czasach wiele znaczy. A jeśli produkty mają podobne cechy, ale różnią się ceną, wielu wybierze tańszą opcję.

1 miejsce - Timberk TIH R5 5M

 Najlepsi producenci zawsze marzą o tym, by znaleźć się na szczycie któregokolwiek z rankingów. Tym razem szczęście miał Timberk TIH R5 5M. Jak na zwycięzcę przystało, pochłonął wszystko, co najlepsze w poprzednich modelach. Dlatego chyba nie warto o tym dużo mówić. Jednak naprawdę warto opowiedzieć o tym, jak zasadniczo różni się od swoich „towarzyszy”.

Na przykład R5 5M może pracować w sposób ciągły i bez szkody dla siebie i innych, pracować przez 24 godziny. A także armatę można obrócić w pionie, aby uderzać powietrze w górę.

Timberk TIH R5 5M

Korzyści:

 • Może uderzyć w sufit powietrzem;
 • Wysoka stabilność;
 • Może rozgrzać się do 40 stopni i 50 kwadratów;
 • Szybkie nagrzewanie;
 • Niezawodna ochrona przed przegrzaniem;
 • Ciągła praca 24 godziny.

Niedogodności:

 • Wtyczka zasilająca.

Wynik:

Trudno jest znaleźć najlepsze wśród równych sobie, ale oceny służą temu, a oceny służą temu. Tym razem zwyciężył Timberk. I naszym zdaniem zasłużenie.

Dzisiejszy rynek jest pełen różnych typów broni: są popularne modele i mniej znane, ale nie mniej jakościowe. Tak się składa, że ​​dzwoniąca marka nie oznacza, że ​​ma najlepsze urządzenia. Ale z drugiej strony w przypadku awarii jest większe zapotrzebowanie. Czy zgadzasz się z oceną? Zapraszamy do komentarzy do dyskusji.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *