Najlepsze e-booki poniżej 5000 rubli na 2020 rok

0

Książki są pomostem do innej rzeczywistości. Z tego powodu są nadal popularne. W końcu każdy jest zainteresowany spojrzeniem na świat oczami innej osoby, która bez względu na to, jak „papierowi przyjaciele” są w stanie w tym pomóc. Zanurz się w nowy reżim polityczny, przeżyj niesamowite odkrycie tajemniczej wyspy, zbadaj sprawy z Iwanem Putilinem i wiele więcej - to właśnie dają książki. Jednak nie każdy może mieć w domu obszerną bibliotekę i zabrać w podróż 3-5 powieści, a słuchanie audiobooków jest niemożliwe z powodu zgiełku. Świetną alternatywą jest e-book. Z tego powodu redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie ranking najlepszych e-booków do 5000 rubli na 2020 rok.

Po co czytać?

To pytanie jest częstsze u dzieci, ale nie wszyscy dorośli są w stanie udzielić dokładnej i poprawnej odpowiedzi. Większość mówi: „Staniesz się mądrzejszy”, „Poszerz swoje horyzonty” itp. Po części to prawda, ale w 2020 roku horyzonty poszerzą się oglądając filmy, komunikując się w Internecie i czytając ciekawe artykuły. Dlatego należy zmienić pytanie: „Po co czytać książki w 2020 roku?” I nie można już odpowiedzieć na to banalnymi słowami, które opowiadały rodzicom całe dzieciństwo - to inna era.

Po co więc czytać, jeśli jest już wystarczająco dużo informacji. Pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką daje lektura fikcji - doświadczenie życia bohatera, człowiek przeżyje z nim wszystko, od wzlotów po upadki. Ponadto światło jest ujawniane przez określony czas. Jeśli historię piszą zwycięzcy, to jest duża szansa, że ​​niektóre momenty zostaną upiększone i niesamowicie przedstawione. Oczywiście autorzy też często wyolbrzymiają, ale tylko artystyczne momenty, starają się nie wypaczać prawdy. Chyba że jest dobrym pisarzem, a nie łowcą pieniędzy.

Drugą rzeczą, jaką dają książki, jest umiejętność czytania i pisania. Osoba, szczególnie w dzieciństwie, często lubi przyjmować nawyki swoich idoli, w tym ton, intonację i tym podobne. Ponieważ w pracach wszystko jest szczegółowo opisane, czytelnik rozumie, co i jak się mówi, i stara się to powtórzyć, ale sprawdza się to u tych, którzy czytają duże cykle powieści, w których występuje jeden główny bohater. Mowa staje się piśmienna z tego powodu, że autor starannie przemyśla dialogi i precyzyjnie wstawia słowa do zdań, które nie mogą nie wnikać w duszę człowieka, a on, nie zdając sobie z tego sprawy, zaczyna mówić słowami bohatera.

Po trzecie, książki zwiększają możliwości wyobraźni. Niewątpliwie kreskówki lub filmy wpływają na człowieka i jego mózg. Jego fantazja rozwija się, ale nie tak szybko, jak podczas czytania. Przecież kino to efekt skończony, wizja reżysera, która nie może być absolutnie prawdziwa lub nie. Każdy sam decyduje, co jest dla niego prawdą, a podstawowe źródło mu pomaga. Wyobraźnia nie zna granic - to otwarta przestrzeń dla kreatywności, tam można robić, co tylko zechcecie i nanieść dowolne dekoracje.

Książka czy elektronika?

Wiele osób zaciekle nienawidzi ebooków, argumentują, że tak nie jest i nie ma w nich duszy. To nieprawda, ponieważ prace uczą tego, że najważniejsza jest nie skorupa, ale treść. Komuś może być przyjemnie zobaczyć setki książek na półkach, to daje mu status we własnych oczach, a goście widzą, że jest erudyta. Ale możesz przeczytać tysiące książek i nie zrozumieć ani jednej. Ludzie, którzy gonią za ilością, tracą na jakości zdobytej wiedzy.

Ponadto zakup modelu elektronicznego znacznie oszczędza miejsce, które można przeznaczyć na ważniejsze rzeczy. Kupowanie książek jako dekoracji nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wtedy traci się cały sens i stają się odpylaczami.

W większości modeli e-booków ekran jest wykonany w taki sposób, aby zmniejszyć zmęczenie oczu, a użytkownik może samodzielnie zwiększać lub zmniejszać jasność. W wersjach papierowych to nie zadziała, musisz dostosować się do źródła światła, wybrać miejsce i pozę. Co więcej, są niewygodne do czytania w drodze, ponieważ człowiek może zablokować całe światło lub w ogóle będzie go brakowało. Oczywiście takie problemy nie są znane modelom elektronicznym, ale nadal istnieje wada, której nie znają wersje papierowe - zależność od baterii.

Ocena jakościowych e-booków

Wexler Book T7055

To dobry produkt, ale nie jest odpowiedni dla każdego użytkownika. Jeśli dana osoba nigdy wcześniej nie doświadczyła zakupu takiego gadżetu, ta opcja całkowicie go zadowoli. Podczas gdy dla innych wady będą widoczne natychmiast. Jeśli rozważymy model pod względem ceny i jakości, to wszystkie parametry odpowiadają rzeczywistości.

Oczywiście to urządzenie nie będzie w stanie odtwarzać filmów w 720p i cieszyć się YouTube. Jednak tak nie jest. Możesz kupić Wexler Book T7055 w dwóch kolorach: czarnym lub srebrnym. Dużym atutem urządzenia jest obecność pokrowca w opakowaniu, które jest wykonane w 5 punktach.

Dodatkowo w swojej kategorii cenowej posiada wysokiej jakości kolorowy ekran o przekątnej 7 cali i maksymalnej rozdzielczości 800x480 px. Wbudowana pamięć e-booka to 8 GB. To wystarczy, aby pobrać ponad 5000 różnych prac. Dla tych, którym to nie wystarczy, istnieje możliwość rozbudowy o kartę microSD do 32 GB.

Obsługuje prawie wszystkie popularne formaty oprócz djvu. PDF, HTML, FB2, EPUB działają bez zarzutu. Oprócz czytania użytkownik może zrelaksować się oglądając swój ulubiony film. W tym celu producent wyposażył urządzenie w obsługę takich formatów jak: WMV, 3GP, FLV, MP4, MPEG, MKV itp. Istnieje możliwość odtwarzania muzyki i przeglądania obrazów.

Jeśli właściciel zapomni pendrive'a w komputerze lub zostawi go w domu, to nawet w tym przypadku książka go nie zawiedzie, ponieważ ma wbudowane radio FM i klasyczne gry. T7055 posiada słownik angielsko-rosyjski, który daje możliwość zapoznania się z niektórymi popularnymi angielskimi dziełami. Oczywiście do tego potrzebna jest przynajmniej podstawowa wiedza, ponieważ reguł gramatycznych nie można znaleźć w słowniku.

Zestaw jest całkowicie standardowy i składa się z adaptera z przewodem, słuchawki, instrukcji, ale jako niespodzianka oczekuje się adaptera, który łączy się z telewizorem i umożliwia oglądanie programów telewizyjnych i filmów na dużym ekranie.

Pojemność baterii to 2800 mAh, co wystarcza na kilka dni (z przerwami) do czytania. Jest gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Sterowanie odbywa się oczywiście poprzez ekran dotykowy, reakcja nie jest tak dobra jak w przypadku smartfonów czy tabletów, ale też nie jest zbyt wolna. Jest przycisk Home i strzałki.

Średni koszt to 3900 rubli.

Wexler Book T705

Zalety:

 • Koszt;
 • Piękna okładka;
 • Wbudowana pamięć na 8 GB;
 • Wymiary;
 • Dodatkowe funkcje;
 • Wygodne zarządzanie.

Niedogodności:

 • Głośne naciśnięcia klawiszy;
 • Powolna praca z PDF;
 • Zły dźwięk.

Rover Book Alpha

Model budżetowy przeznaczony tylko do czytania fikcji. Prace prowadzone są w systemie operacyjnym Linux. Ma dobry wyświetlacz monochromatyczny. Ładne przyciski, które nie hałasują, pozwolą ci cieszyć się czytaniem literatury bez irytowania innych.

Etui wykonane jest z wysokiej jakości materiału, po mocnym dociśnięciu nie piszczy. Obsługuje najpopularniejsze formaty, w tym PDF.Wbudowana pamięć - 4 GB, istnieje możliwość rozbudowy poprzez instalację pendrive'a. Ładowanie i przesyłanie informacji odbywa się za pomocą kabla microUSB, który znajduje się w zestawie.

Pojemność baterii to 1500 mAh. Na jednym ładowaniu urządzenie będzie działać przez jeden dzień. Przekątna ekranu to 6 cali przy maksymalnej rozdzielczości 1024x758 pikseli. Jedyną wadą jest to, że Rover Book Alpha nie ma ekranu dotykowego, co na początku będzie niezwykłe dla większości użytkowników.

Średni koszt to 3500 rubli.

Rover Book Alpha

Zalety:

 • Oczy nie męczą się;
 • Powolne wyczerpywanie się baterii;
 • Cena £;
 • Rozdzielczość wyświetlacza.

Niedogodności:

 • Brak obsługi ekranu dotykowego.

BQ-R002

Lekki i kompaktowy czytnik, który nie zajmie miejsca w bagażu i będzie dobrym towarzyszem podróży. Praca odbywa się na systemie UCOS i procesorze RK2818 z 128 MB pamięci RAM. Dlatego nie trzeba czekać na specjalny występ. Radio FM i obsługa MP3 są dostępne jako dodatkowe funkcje. Użytkownik będzie mógł nie tylko czytać książki, ale także ich słuchać, jeśli najpierw pobierze je z Internetu w odpowiednim formacie.

Wbudowana pamięć - 4 GB, zapewni człowiekowi tysiące książek różnych autorów, a także muzykę. Bateria ma pojemność 2000 mAh, co wystarcza na 4000 stron. Ładowanie odbywa się dzięki kablowi microUSB. Obsługiwane są karty pamięci do 32 GB. Przekątna monochromatycznego wyświetlacza wynosi 6 cali.

Średni koszt to 2990 rubli.

BQ-R002

Zalety:

 • Wysokiej jakości obraz;
 • Obsługa plików radiowych i audio;
 • Cena £;
 • Pojemność baterii;
 • Bezpieczeństwo oczu;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Słaby procesor.

Tesla nautilus jeden

Jeśli ktoś często czyta i nie wyobraża sobie życia bez tego, ten czytelnik stanie się jego wiernym „Sancho Panza” (giermkiem Don Kichota). Wyświetlacz został zaprojektowany w taki sposób, aby całkowicie odciążyć oczy w każdym świetle, w przeciwieństwie do tabletów i smartfonów. Dzięki temu korzystanie z książki jest bezpieczne dla zdrowia.

Chociaż RAM ma 128 MB, zawiesza się i hamuje w tym modelu. Jedynym problemem jest praca z plikami PDF, w tym przypadku człowiek musi mieć dobrą samokontrolę, bo otwieranie i czytanie takich książek jest prawie niemożliwe.

W zestawie pokrowiec. Sam korpus wykonany jest z wytrzymałego tworzywa, które nie ściera się po dłuższym użytkowaniu. Przekątna wyświetlacza - 6 cali. Mimo braku ekranu dotykowego człowiek szybko przyzwyczaja się do przycisków i po kilku użyciach nie odczuwa tej wady. Jakość obrazu czcionki jest na równi. Obsługiwane są 4 czcionki: Arial, Times New Roman, Verdana i Standard.

Średni koszt to 4900 rubli.

Tesla nautilus jeden

Zalety:

 • Długa żywotność baterii;
 • Ochrona oczu;
 • Wysokiej jakości obraz;
 • Ustawienia;
 • Pokrywa;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

DIGMA e63S

Dobry czytnik odpowiedni dla uczniów, studentów i miłośników książek. Wyświetlacz jest zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownik był wygodny w czytaniu, a jego oczy nie doświadczały nadmiernego stresu. Z tego powodu osoba będzie w stanie opanować każdą złożoną powieść, nawet Życie Klim Samgin czy Wojnę i pokój. Chociaż nie ma czujnika i regulowanego podświetlenia, użytkownik nie będzie miał z tym większych trudności i będzie cieszyć się książką w dzień iw nocy.

Z wyglądu urządzenie nie różni się od swoich odpowiedników i ma te same parametry techniczne. Ergonomia jest stworzona z myślą o ludziach, czytnik nie wyślizguje się w ręce i jest znacznie lżejszy od grubych tomów (waga - 160 gram). Wyświetlacz wyposażony jest w popularną wśród ebooków matrycę E-Ink Carta o maksymalnej rozdzielczości 800x600 px. Czytanie w nocy będzie problematyczne, ponieważ nie ma podświetlenia, więc musisz mieć dodatkowe oświetlenie.

Pojemność baterii to 1500 mAh, co wystarcza na wieczorny odczyt przez 3 tygodnie. Pamięć wewnętrzna ma 4 GB i można ją rozbudowywać. Szybkość ładowania od 0 do 100% - 2 godziny.

Średni koszt to 3300 rubli.

DIGMA e63S

Zalety:

 • Prosty interfejs;
 • Wygodne czytanie;
 • Jakość obrazu;
 • Cena £;
 • Nie zwalnia.

Niedogodności:

 • Nie rozpoznaje plików ZIP.

Symbol Tesli

Wysokiej jakości model o dobrej ergonomii zapewniający niezapomniane wrażenia z czytania. Etui i wyświetlacz wykonane są z wytrzymałych elementów, dzięki czemu nawet po roku lub dwóch produkt będzie wyglądał jak nowy. Doskonały wbudowany wyświetlacz pozwoli cieszyć się literaturą podczas każdej podróży, o ile jest światło, bo czytnik nie jest wyposażony we wbudowane podświetlenie.

Przekątna ekranu to 6 cali, rodzaj matrycy to E-Ink, czyli papier elektroniczny, ale nie pobierający energii, co sprawia, że ​​urządzenie jest ekonomiczne. Obsługuje najpopularniejsze formaty. Wbudowana pamięć - 4096 MB.

Średni koszt to 4790 rubli.

Symbol Tesli

Zalety:

 • Ergonomiczny interfejs;
 • Niskie zużycie energii;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Oczy się nie męczą;
 • Szybka praca.

Niedogodności:

 • Pojawia się małżeństwo.

DIGMA E654

Znana marka, która produkuje niedrogi sprzęt i cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących. E-czytnik DIGMA E654 nie jest wyjątkiem. Produkt posiada dobry wyświetlacz z powłoką antyrefleksyjną, który pozwala na odczyt w każdej chwili i przy każdym oświetleniu. Do sterowania służą przyciski, które po naciśnięciu nie emitują głośnych dźwięków.

Producent wyposażył urządzenie w dobry procesor o częstotliwości taktowania 600 MHz i 128 MB pamięci RAM. Urządzenie działa szybko i bezbłędnie, dzięki czemu użytkownik nie musi tracić czasu na przeglądanie ekranu ładowania, wszystko dzieje się w kilka sekund.

Obsługuje wszystkie popularne formaty, w tym DjVu, co pozwoli ci przestudiować znacznie więcej informacji. Wbudowana pamięć ma pojemność 4 GB, jest miejsce na kartę pamięci (obsługiwany jest dowolny model SDHC). Nie ma interfejsów bezprzewodowych, więc wszystkie swoje ulubione prace trzeba pobrać wcześniej, bo na wakacjach będzie się to wydawać niemożliwe.

Średni koszt to 3700 rubli.

DIGMA E654

Zalety:

 • Wartość pieniądza;
 • Wygodne przyciski;
 • Miło trzymać w twoich rękach;
 • Ścisłość;
 • Ekran;
 • Autonomia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

PocketBook 614 Plus

Jeśli ktoś szuka doskonałej jakości w przystępnej cenie, to zakup tego modelu przyniesie tylko pozytywne emocje. Będzie to szczególnie przyjemne dla zapalonego miłośnika książek, ponieważ wyświetlacz niemal dokładnie powtarza papier książkowy i nie rzuca blasku pod żadnym kątem. Czytanie staje się wygodne i łatwe. Każde dzieło, od sztuk Szekspira po Hemingwaya, zostanie zmiecione jednym tchem.

Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w wydajny procesor o częstotliwości taktowania 1000 MHz oraz 256 MB pamięci RAM. Z tego powodu ładowanie stron zajmuje minimum czasu. Jak podaje producent: „Jedno ładowanie wystarczy osobie na 4 tygodnie” i żaden użytkownik nie był o tym przekonany. Wbudowana pamięć 8 GB wystarczy, aby uzupełnić i rozszerzyć własną przeglądarkę książek na kilka tysięcy prac.

Średni koszt to 4900 rubli.

PocketBook 614 Plus

Zalety:

 • Jakość i niezawodność;
 • Marka;
 • Oczy się nie męczą;
 • Responsywne kliknięcia;
 • Ergonomia;
 • Powłoka antyrefleksyjna;
 • Trwałość;
 • Praca autonomiczna;
 • Szybkie przewracanie stron.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Książki to najlepszy prezent dla ludzkości. Dzięki nim żyjemy w technicznie zaawansowanym świecie. Nie można kwestionować ich wpływu na człowieka, ponieważ zainspirowali więcej niż jedno pokolenie do lepszej przyszłości. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z e-booków opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, opowiedz nam o tym w komentarzach i nie zapomnij napisać o swoim ulubionym autorze i pracy.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *