💻Najlepsi tłumacze elektroniczne na 2020 rok

0

XXI wiek pozwala ludziom nawiązywać przyjaźnie z różnych krajów bez wychodzenia z domu. Również podróże stają się coraz bardziej dostępne, a częste dojazdy do pracy i podróże służbowe wymagają komunikacji z obcokrajowcami. W związku z tym przeszkoda w postaci bariery językowej staje się na drodze międzyludzkiej komunikacji. Aby ten problem nie powodował niedogodności, coraz więcej użytkowników kupuje tłumacza elektronicznego. W naszym artykule powiemy Ci, które gadżety są najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne.

Co to jest

Przede wszystkim to urządzenie przeznaczone dla turystów. Oczywiście wielu użytkowników zada sobie pytanie: po co jest osobny gadżet, skoro można pobrać odpowiedni program na swój smartfon? Dodatkowo takie urządzenia mogą dodatkowo stanowić punkt dostępowy WI-FI, co również będzie dużą zaletą w nieznanych miejscach. Na przykład użytkownik może łatwo zapoznać się z nowoczesnymi mapami i od razu przetłumaczyć komentarze do tych map.

Takie produkty reagują na głos użytkownika błyskawicznie przetwarzając dane. Mogą również działać w czasie rzeczywistym, szybko dostarczając wyniki. Tłumacze elektroniczni pracują z dokumentami tekstowymi, zdjęciami i innymi obrazami graficznymi. Niektórzy producenci wyposażają również swoje produkty w oprogramowanie do nauki języka obcego.

Tłumacze są klasyfikowani według ich rodzaju.

Regularne modele

To najprostsze i najbardziej prymitywne produkty. Charakteryzują się miniaturowymi wymiarami, a na ekranie mieści się tylko kilka słów. Możliwości techniczne są ograniczone, ale koszt najniższy.

Klasyczne opcje

Gadżet wygląda jak laptop, jego ekran może być kolorowy lub czarno-biały. Obsługa języków jest dostępna w kilku opcjach. Zakres cen takich produktów zmienia się w zależności od dostępności dodatkowych funkcji. Bardziej wyposażone produkty, na przykład z możliwością wymawiania słów i wyrażeń, mają wyższą cenę.

Skaner

Ciekawe i nietypowe urządzenie wygląda jak termometr elektroniczny. Aby gadżet mógł odczytywać i przetwarzać informacje, należy do niego podłączyć czujnik skanujący. Następnie tłumaczenie pojawi się na ekranie. Dużą zaletą takiego urządzenia jest możliwość szybkiego przetłumaczenia informacji przedstawionych w formacie tekstowym. Ponadto oprogramowanie jest w stanie rozpoznawać frazy chwytliwe, a nawet zwroty slangowe. Gadżet wyposażony jest również w przyciski do samodzielnego wprowadzania informacji, jednak konfiguracja modelu nie pozwala na umieszczenie wielu przycisków na obudowie, dlatego użytkownik powinien dodatkowo otworzyć klawiaturę na wyświetlaczu.

Tłumacze skanerowe wyposażone są w szereg słowników, umożliwiają pisanie głosowe. To właśnie te modele są najbardziej lubiane w branży turystycznej.

Komunikator

Najbardziej wyrafinowany instrument z wysoką ceną. Urządzenie wygląda jak smartfon, jest w stanie rozpoznać zarówno całą mowę, jak i pojedyncze słowa. Dodatkowo gadżet odtwarza frazy, dzięki czemu użytkownik nie będzie miał problemów z wymową. Słownik tłumacza zawiera całe zbiory poświęcone turystyce i podróżom. Ponadto system operacyjny zawiera programy do nauki języków obcych. Oprócz tego dodatkowe informacje o najpopularniejszych miejscach wśród podróżników, ciekawe i niezwykłe fakty dotyczące okolicy, mapy geograficzne. Aby umilić czas w drodze, producent dodaje do urządzenia rozmaite gry, w tym aplikacje edukacyjne.

Inne cechy

Jak każdy gadżet elektroniczny, tłumacz kieszonkowy należy dobierać w zależności od jego właściwości technicznych. Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia

Rodzaj mocy

Istnieją modele, które działają na bateriach i akumulatorach. Produkty zasilane bateryjnie umożliwiają dostęp do słownika w przypadku braku prądu. A urządzenia zasilane bateryjnie nie wymagają ciągłych zakupów baterii, ale powinny być stale doładowywane. W każdym przypadku użytkownik może dodatkowo dokupić drugą baterię, o ile oczywiście istnieje możliwość jej wymiany.

Konfiguracja

Gadżet powinien mieć wygodną dla użytkownika formę, a jego użytkowanie nie powinno powodować dyskomfortu. Aby to sprawdzić, tłumacz należy podnieść, przytrzymać, spróbować zmienić przyciski i przetestować wyświetlacz.

Rozmiar pamięci i moc procesora

Ponieważ to urządzenie ma wąską kierunkowość, nie wymaga dużego urządzenia magazynującego. Jeśli jednak chcesz, możesz znaleźć w sprzedaży produkt z wbudowanym gniazdem na kartę pamięci. Takie gadżety są przeznaczone dla użytkowników, którzy planują samodzielnie pobierać słowniki.

Jeśli mówimy o procesorze, jego pojemność nie ma znaczenia, ponieważ tłumacz nie wykonuje zadań wymagających dużej ilości zasobów.

Liczba słów i dodatkowe funkcje

Najbardziej optymalnym wariantem jest 1000 fraz, najlepiej wyposażone modele rozpoznają ponad 50 000 fraz.

Dodatkowe opcje to: kalkulator, organizator, notatnik, zegar, dyktafon i jak wspomniano powyżej gry. Użytkownik powinien ocenić potrzebę tej lub innej funkcji.

Ponadto tłumacze często uzupełniają punkt dostępu do przeglądania Internetu. Jest to konieczne przede wszystkim przy przetwarzaniu tekstu online w przypadku małej ilości słownictwa.

Ocena najlepszych tłumaczy elektronicznych na rok 2020

Kieszeń

Ectaco Partner 900 PRO

Przystępny cenowo gadżet umożliwi konsumentowi korzystanie z funkcji tłumaczenia podczas bezpośredniej komunikacji z ludźmi. Obszerny słownik zapewni pełnoprawną rozmowę z obcokrajowcem, nawet przy braku połączenia z Internetem. Możliwości urządzenia tkwią nie tylko w percepcji głosowej informacji, ale także wizualnej: użytkownik może nawet przetłumaczyć sfotografowany tekst. Ponadto gadżet będzie w stanie odtworzyć słowo lub frazę z poprawną wymową z transkrypcją.

Dla większej wygody producent zapewnia autokorektę słów, a także historię wcześniejszych zapytań. Oprogramowanie to kompletny kurs do nauki języków obcych, który obejmuje poprawną wymowę, pisownię i rozwój osobistego słownictwa.

Jeśli chodzi o bezpośrednie funkcje tłumaczenia tekstu, również tutaj charakterystyka techniczna jest najlepsza: 39 języków, słownik z 3000 słów, umiejętność łączenia słów i zwrotów z różnych języków. Dla lepszego zrozumienia słownik podzielono na sekcje tematyczne, na przykład „zwierzęta”, „jedzenie / napoje”, „zawody”. W rezultacie godne urządzenie, które zasługuje na otwarcie naszej oceny.

Ectaco Partner 900 PRO

Zalety:

 • wygodna klawiatura;
 • Klawiatura QWERTY;
 • program do nauki języków;
 • urządzenie umożliwia słuchanie znajdujących się na nim plików MP3;
 • informacje zwrotne i wsparcie techniczne w razie potrzeby;
 • intuicyjny interfejs;
 • bogate słownictwo, dobrze napisane.

Niedogodności:

 • niezupełnie poprawne tłumaczenie;
 • ciało jest szybko porysowane;
 • braki w aplikacji szkoleniowej.

Średni koszt to 25 000 rubli rosyjskich.

Seria GRAPE (GTE-5, GTM-5.5, GTS-5, GTM-P, GTE-5.5, GTA-5)

Gadżet nie wymaga połączenia z Internetem, ponadto jest przystosowany do pracy z 13 językami jednocześnie. W razie potrzeby użytkownik może połączyć się z WI-FI, w którym to przypadku urządzenie będzie miało więcej możliwości. Gadżet obsługuje również zdjęcia i informacje tekstowe. Dla niedoświadczonych turystów dużą zaletą będzie możliwość pobierania i korzystania z map i nawigacji.

Dodatkowe funkcje obejmują obecność dyktafonu. Wydajny procesor gwarantuje natychmiastowe rozpoznawanie mowy i tłumaczenie na wyświetlaczu.

Seria GRAPE (GTE-5, GTM-5.5, GTS-5, GTM-P, GTE-5.5, GTA-5)

Zalety:

 • wiele języków;
 • bogate słownictwo;
 • producent daje upominek - kartę pamięci;
 • dodatkowe funkcje.

Niedogodności:

 • niezbyt przyjazny interfejs użytkownika.

Średni koszt to 16 000 rubli rosyjskich.

Pilot

Nieco nietypowe urządzenie prezentowane jest w postaci słuchawek bezprzewodowych. Teraz użytkownik będzie mógł zwolnić ręce lub miejsce w swoim bagażu podróżnym. Przetwarzanie danych i informacji jest rejestrowane na smartfonie użytkownika, ale wymagana jest dodatkowa instalacja aplikacji. Synchronizacja telefonu nie wymaga połączenia internetowego. Tłumacz pracuje w 15 językach, w tym w lokalnym dialekcie.

Słuchawki douszne są sprzedawane w etui, które służy również jako ładowarka. W razie potrzeby użytkownik może używać wkładek dousznych pojedynczo i dwóch naraz. Tryb pracy ciągłej wynosi 20 godzin. Możesz także używać gadżetu jako narzędzia do słuchania muzyki i innych plików audio.

Pilot

Zalety:

 • nie wymaga połączenia z punktem dostępu;
 • poprawne tłumaczenie;
 • może być używany jako zestaw słuchawkowy;
 • dodatkowe funkcje;
 • łatwość użycia.

Niedogodności:

 • wysoka cena, jednak można kupić więcej wersji próbnych.

Średni koszt to 40000 rubli rosyjskich.

Wielojęzyczny

Xiaomi Konjac AITranslator

Ta marka od dawna zachwyca użytkowników wysokiej jakości i niedrogimi produktami. Ten produkt nie jest wyjątkiem.

Korpus urządzenia wykonany jest z metalu, co gwarantuje jego dużą wytrzymałość. Kompaktowe wymiary ułatwiają korzystanie z tłumacza podczas podróży. Jeśli chodzi o języki, to w słowniku jest ich 14. System intelektualny ma na celu nie tylko standardowe rozpoznawanie mowy, ale także ustalanie stabilnych zwrotów, powiedzonek i przysłówków. W razie potrzeby użytkownik może uzupełnić oprogramowanie, wprowadzając w nim własne poprawki.

Oprócz standardowego tłumaczenia użytkownik może korzystać z dyktafonu, słuchać muzyki, studiować zasoby informacyjne, a także włączyć radio. Istnieje również możliwość słuchania audiobooków i rozwiązywania problemów operacyjnych za pomocą sekcji pytań i odpowiedzi.

Xiaomi Konjac AITranslator

Zalety:

 • słownik został opracowany przez profesjonalnych tłumaczy;
 • mały rozmiar i wytrzymała obudowa;
 • stylowy wygląd;
 • niska cena;
 • prosty i intuicyjny interfejs;
 • wiele dodatkowych opcji.

Niedogodności:

 • przetwarzanie informacji zajmuje dużo czasu;
 • nie słyszy ostatnich słów tekstu.

Średni koszt to 4000 rubli rosyjskich.

Następny Platinum P6

I kolejna dobra opcja, praca z Internetem i bez niego. Urządzenie przetwarza informacje głosowe i drukowane, a tłumaczenie odbywa się z języka rosyjskiego na wybrany język obcy i odwrotnie. Gadżet jest również w stanie nauczyć użytkownika podstawowego zestawu słów i kombinacji, w tym celu wystarczy spędzić zaledwie kilka minut dziennie. Ponadto użytkownik może uzyskać podstawowe informacje na temat odwiedzanego obszaru, zwiedzić najważniejsze zabytki, zapoznać się z programem kulturalnym i obejrzeć zdjęcia.

Jeśli chodzi o etui, jest bardzo wytrzymały i odporny na upadki. Ponadto tłumacz nie przepuszcza kurzu i wilgoci.Pojemna bateria wytrzyma kilka dni bez ładowania, ponadto może pełnić funkcję power banku dla smartfona. Tłumaczenie słów i fraz pojawia się błyskawicznie dzięki wydajnemu procesorowi i dużej ilości pamięci RAM.

Następny Platinum P6

Zalety:

 • nie wymaga połączenia WI-FI;
 • wiele języków;
 • dodatkowe funkcje;
 • solidny i niezawodny korpus.

Niedogodności:

 • instrukcja jest niezrozumiała;
 • wysoka cena.

Średni koszt to 35 000 rubli rosyjskich.

Głos

Birgus

Urządzenie działa jednocześnie z dwoma rozmówcami, natychmiastowo zapewniając najbardziej poprawny wynik. Również tłumaczenie jest wyświetlane na ekranie dotykowym, ten tekst i frazy można zapisać w pamięci urządzenia, a następnie szybko wywołać żądaną frazę na ekranie. Jeśli chodzi o połączenie, urządzenie nie będzie działać bez punktu dostępowego, a użytkownik nie będzie mógł połączyć się z siecią wymagającą autoryzacji.

Dla większej wygody producent przewidział regulację głośności, a także mikrofon wychwytujący mowę skierowaną wyłącznie do urządzenia. Czas pracy - 7 dni.

Birgus

Zalety:

 • pojemna bateria;
 • poprawne tłumaczenie;
 • łatwość użycia.

Niedogodności:

 • wymaga połączenia z WI-FI;
 • wysoka cena.

Średni koszt to 10000 rubli rosyjskich.

Oddo AI

Tłumacz, którego system operacyjny jest oparty na sztucznej inteligencji. Gadżet jest dwustronny. Jednocześnie natychmiast rozpoznaje i zapamiętuje nie tylko dobrze ugruntowane frazy, ale także slogany i dialekty.

Gotowe informacje są wyświetlane na ekranie i wypowiadane na głos. Urządzenie brzmi głośno, wyraźnie i poprawnie. Tłumaczenie również odpowiada rzeczywistości, więc użytkownik nie może mieć wątpliwości co do poprawności tego, co usłyszał. Wymiary urządzenia są niewielkie, a inteligentny system jest w stanie uczyć się w czasie. Wady obejmują konieczność łączenia się urządzenia z punktem dostępowym.

Oddo AI

Zalety:

 • inteligentny system;
 • kompaktowy rozmiar;
 • stylowy wygląd;
 • dokładne tłumaczenie.

Niedogodności:

 • wymaga połączenia z Internetem.

Średni koszt to 20000 rubli rosyjskich.

Pulomi TT Easy Trans

A nasza ocena kończy się stylowym i wygodnym urządzeniem, którego koszt zachwyci użytkownika, który chce zaoszczędzić pieniądze. Ponieważ urządzenie należy do niszy budżetowej, jest przeznaczone do pracy z prostymi i popularnymi frazami i słowami. Ponadto użytkownik będzie musiał zainstalować dodatkową aplikację na smartfonie, aby zsynchronizować tłumacza z wyświetlaczem telefonu.

Urządzenie obsługuje 52 języki. Jednak interfejs produktu nie jest do końca przejrzysty, a brak instrukcji i informacji zwrotnych znacznie komplikuje proces obsługi. Większość użytkowników zwróciła uwagę na trudności związane z konfiguracją i instalacją aplikacji. Przetworzony tekst jest odtwarzany przez urządzenie na głos, a także przesyłany przez nie na wyświetlacz smartfona.

Pulomi TT Easy Trans

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • poprawne tłumaczenie;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • niewygodny interfejs;
 • brak instrukcji obsługi;
 • nie ma połączenia dla klientów;
 • wymagana jest dodatkowa instalacja aplikacji.

Średni koszt to 10000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię