‍♀ Najlepsze orbitreki w 2020 roku

1

Spośród wszystkich sprzętów sercowo-naczyniowych najbardziej skutecznym i bezpiecznym dla użytkowników jest trenażer eliptyczny, to także orbitrek, elipsoida czy elipsa. Zajęcia na nim sprawiają, że wszystkie grupy mięśniowe działają i eliminują potrzebę chodzenia na siłownię. Jest równie skuteczny w spalaniu nadmiaru tłuszczu jak Bieżnia... Jednak siły przenoszone na stawy i kręgosłup podczas ćwiczeń na elipsoidzie są znacznie mniejsze niż na bieżni. tor. Nadaje się dla osób w każdym wieku, niezależnie od poziomu sprawności, w klubie fitness iw domu. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zwraca uwagę na najlepsze orbitreki w 2020 roku. Recenzja na podstawie opinii klientów i ekspertów.

Co to jest orbitrek

Jeden z rodzajów sprzętu sercowo-naczyniowego. Ćwiczenia na nim przypominają jazdę na nartach. Wykonywane są płynnie, ciało lekko pochylone, większość mięśni pracuje.

Elipsoida obejmuje:

 • rama;
 • koło zamachowe;
 • pedały;
 • stojak z wyświetlaczem;
 • stałe uchwyty na stojaku;
 • ruchome uchwyty związane z ruchem pedałów.

Ćwiczenia na elipsach nie ustępują wydajnością bieżniom, doskonale osuszają organizm. Ich zaletą jest minimalne obciążenie stawów kolanowych i więzadeł. Orbitrek można stosować nie tylko do odchudzania, ale także do osiągania wyników sportowych. Aby nie popełnić błędów przy wyborze elipsy, proponujemy zapoznać się z głównymi czynnikami wpływającymi na podjęcie właściwej decyzji.

Właściwe kryteria wyboru

Skuteczność treningu i czas życia urządzenia zależą od tego, jak dobrze jego charakterystyka odpowiada potrzebom, danym fizycznym, a także możliwościom finansowym kupującego, ponieważ produkty wysokiej jakości nie są tanie.

W zależności od wytrzymałości, warunków pracy, liczby różnych przydatnych funkcji i kosztów elipsoidy dzielą się na:

 1. Domowy, składany, kompaktowy, łatwy do przenoszenia. Różnią się stosunkowo niewielkim marginesem bezpieczeństwa, dlatego nie nadają się do szkolenia zawodowego. Niedrogi. Małe rozmiary. Bez problemu pasują do każdego mieszkania.
 2. Profesjonalny. Mają zaawansowaną funkcjonalność, poważną wagę, duże wymiary i wysoki koszt. Instalowany na siłowniach. Do ich produkcji użyto wysokiej jakości materiału. Urządzenia są solidne i niezawodne, przeznaczone do intensywnego użytkowania. W przypadku każdego sportu niezbędne jest połączenie treningu siłowego i aerobowego. Wielokropki pomyślnie rozwiązują ten problem.
 3. Półprofesjonalny. Pod względem siły i możliwości niewiele ustępują profesjonalnym modelom. Pod względem wagi i wymiarów są bliżej domu. Ceny nie są małe, ale przystępne.

Rodzaje orbitreków

Istnieją cztery rodzaje elips w zależności od metody ładowania:

 1. Mechaniczny. Najprostsze i najbardziej budżetowe urządzenia. Wprawiane są w ruch siłą nóg sportowca.Wyróżniają się podwyższonym poziomem hałasu, brakiem płynnej pracy oraz możliwością dostosowania trybu treningu. W pełni autonomiczna praca. Nie jest wymagane podłączenie elektryczne. Brak funkcji pomiarowych. Niewielki rozmiar tych urządzeń sprawia, że ​​są bardzo wygodne do umieszczenia w małych mieszkaniach. Jedna z najtańszych opcji - napęd pasowy, obecnie praktycznie nie jest używana.
 2. Magnetyczny, z mechanicznym systemem kontroli siły. Ich konstrukcja pozwala na ręczne zwiększenie poziomu obciążenia poprzez przybliżenie magnesów trwałych do koła zamachowego za pomocą mechanicznego przełącznika. Zwiększa to jego odporność na wysiłki użytkownika. Ten system sterowania nazywany jest „butem”. Oprócz elipsoid jest wyposażony w rowery treningowe. Urządzenia są wyposażone we wbudowane komputery i wyświetlacze na konsoli, dzięki czemu są bardziej wydajne niż modele mechaniczne. Wymaga podłączenia do zasilania.
 3. Elektromagnetyczny. Popularność tych modeli wynika z płynniejszego i dokładniejszego dostosowania trybów treningowych, rozszerzonej funkcjonalności i wielu wbudowanych programów. Zmiana obciążeń w tego typu urządzeniach następuje na skutek zmiany natężenia prądu w elektromagnesach, podczas gdy sam magnes pozostaje nieruchomy. Liczba trybów treningu - od 16 do 32. Istnieją programy zależne od pulsu. Skuteczność ćwiczenia jest wysoka, podobnie jak koszt urządzenia.
 4. Aeromagnetyczny. Ten typ urządzenia ma wbudowany generator, który generuje energię elektryczną, wykorzystując obrót koła zamachowego. Ta energia jest wystarczająca do działania wbudowanego komputera i elektromagnesów. Model aeromagnetyczny ma wysoką cenę.

Czego szukać

Lokalizacja koła zamachowego

Istnieją elipsoidy z przednim i tylnym kołem zamachowym. Pierwsza opcja polega na zamontowaniu koła zamachowego przed pedałami, druga - między nimi, za plecami użytkownika. Rzadszym typem jest orbitrek z centralnym kołem zamachowym.

 1. Modele RWD są bardziej kompaktowe i są produkowane jako trenażery domowe. Pedały w tego typu urządzeniach są oddalone od siebie o 20 cm. Jest to niewygodne dla niskich ludzi.
 2. Elipsoidy z napędem na przednie koła zapewniają komfortowe środowisko treningowe dla sportowców każdej wielkości. Ponadto długość kroku w takich modelach jest większa niż w przypadku urządzeń z napędem na tylne koła. Pozwoli to uratować ludzi wysokiego wzrostu przed etapem mielenia w okresie nauki.

Bezwładność koła zamachowego

Bardzo ważna cecha, w zależności od jego wagi. Masywne koło zamachowe zapewnia płynną i płynną jazdę. W przypadku wysokich i masywnych użytkowników najlepszym rozwiązaniem byłoby koło zamachowe o wadze 20 kg lub więcej. Zapewni wygodniejszy proces niż modele z kołem zamachowym 8-10 kg. Ciężkie koło zamachowe zmusi sportowca do większego wysiłku, aby nim obrócić. W konsekwencji skuteczność szkolenia będzie wysoka.

Jaką długość kroku wybrać

Optymalna długość kroku to 500 mm. Urządzenia o tej charakterystyce będą pasować każdemu, niezależnie od wzrostu. Orbitrek o parametrze od 300 do 400 mm jest bardziej odpowiedni dla osób niskiego i średniego wzrostu. Wysoka osoba ćwicząca na takiej elipsoidzie zbłądzi na mały, mielący krok. Jest to niezwykle niewygodne i neguje skuteczność treningu.

Na co wpływa współczynnik Q?

To jest odległość między pedałami. Im mniejszy, tym wygodniejsze będą zajęcia. W elipsoidach z napędem na przednie koła współczynnik Q nie przekracza 10 cm. Jest to optymalny wskaźnik. Modele z napędem na tylne koła, w których odległość ta wynosi co najmniej 20 cm, będą wyjątkowo niewygodne dla niskiego właściciela, który będzie musiał pracować ze stopami rozstawionymi na szerokość barków przez cały okres treningu.

Maksymalne obciążenia

Każda maszyna jest zaprojektowana pod kątem określonej maksymalnej wagi użytkownika. Eksploatacja urządzenia przez dłuższy czas przy maksymalnym obciążeniu spowoduje przedwczesną awarię. W przypadku urządzeń gospodarstwa domowego zaleca się wybór samochodu na podstawie wagi najcięższego członka rodziny + 20 kg.Jeśli najbardziej masywny użytkownik waży 110 kg, orbitreck musi wytrzymać co najmniej 130 kg.

Zmiana kąta nachylenia platformy i pedałów

Niektóre elipsy są wyposażone w funkcję pochylenia ramy, która symuluje wspinanie się pod górę. Ta funkcja nie jest dla wszystkich.

Sportowcy, którzy chcą głęboko poćwiczyć określone grupy mięśni, wybiorą tę opcję. Tym, którzy chcą schudnąć, poprawić kondycję fizyczną swojego organizmu i utrzymać go na odpowiednim poziomie, funkcja ta nie jest potrzebna. Dla osób z problemami ze stawami jest to po prostu szkodliwe. Urządzenie jest dla nich łatwiejsze i tańsze.

Kąt pedału jest rzadki. Ta funkcja pozwala zwiększyć obciążenie niektórych grup mięśni i nie jest odpowiednia dla wszystkich.

Możliwości wyświetlania

Wyświetlacz nie jest zbędnym detalem w wyposażeniu elipsoidy. To umiejętność kontrolowania swojej kondycji fizycznej i dostosowywania parametrów procesu treningowego. Obecność komputera pokładowego z wbudowanymi programami treningowymi pozwala ustawić tor orbity na tryby, które przyczyniają się do osiągnięcia określonych wyników i śledzić je na monitorze. Zaawansowane modele, wyposażone w systemy wideo i audio, możliwość podłączenia do internetu, nadawania kanałów telewizyjnych, dodają uczuciom komfortu.

Ważne czynniki przy wyborze trenera domowego

Ponieważ jest to instalacja domowa, przy dokonywaniu właściwego wyboru należy wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki.

Wymiary urządzenia

Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z brakiem miejsca:

 • prosta i niedroga elipsoida mechaniczna z napędem na tylne koła, pozwala osiągnąć pożądany efekt i nie zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu;
 • składana wersja modelu z napędem na przednie koła jest chowana w wyznaczone miejsce i nie będzie stanowić przeszkody w domu, a jej rozbudowana funkcjonalność przyniesie więcej korzyści całej rodzinie.

Ważny! Aby nie pomylić się z wyborem, najlepiej przetestować różne opcje w salonie. Jeśli nie jest to możliwe, należy postarać się uzyskać pełne informacje o produkcie od sprzedawców, dowiedzieć się, ile kosztuje odpowiedni model i dokładnie zapoznać się z jego opisem. Warto posłuchać rad i rekomendacji znajomych, gdzie można kupić najlepsze elipsoidy. Zapytaj trenerów na siłowni, jak wybrać odpowiedni model i kto jest najlepszym producentem.

Jak wybierać według ceny po cenie

Elipsy są uważane za niedrogie i kosztują nie więcej niż 35 000 rubli. Większość z nich to instalacje magnetyczne z ręczną kontrolą obciążenia i elipsami elektromagnetycznymi. Liczba programów jest średnia. Bardzo pożądana jest obecność konsoli z wyświetlaczem, programów z funkcją regulacji intensywności trybu treningu zgodnie z odczytami pulsometru.

Którą firmę produktu lepiej kupić

Trenażery od najlepszych producentów to wysoka jakość, trwałość, doskonała ergonomia i różne ceny:

 1. Proxima. Produkuje wysokiej jakości sprzęt sportowy. Zajmuje jedno z czołowych miejsc w produkcji elipsoid. Z powodzeniem wykorzystuje własne zaawansowane rozwiązania, stale poprawiając ich ergonomię, funkcjonalność i design. Minimalny koszt modeli wynosi od 22000 rubli.
 2. Hasttings. Partner Dyaco International Taiwan. Rynek rosyjski rozwija się od 2010 roku. Ceny w zakresie od 22500 do 428400 rubli.
 3. Ammity. Zajmuje się produkcją profesjonalnego i domowego sprzętu do ćwiczeń, wykorzystując koncepcje rosyjskich inżynierów i lekarzy. Siedziba w Tajpej (Tajwan). Koszt modeli wynosi od 40000 do 120000 rubli.
 4. Spirit Fitness. Marka należy do korporacji Dyaco International, która zajmuje czołową pozycję w produkcji tego typu urządzeń w regionie azjatyckim. Ceny wahają się od 45 000 do 333 000 rubli.
 5. NordicTrack. Produkty ICON cieszą się stałym popytem od 30 lat. Korytarz cenowy od 50000 do 100000 rubli.
 6. Fitness tlenowy. Niemiecka marka, tradycyjnie wysoka jakość. Produkcja jest rozlokowana na Tajwanie, dzięki czemu modele tej firmy wyróżniają się bardzo przystępną ceną. Minimalny koszt to 13500 rubli.
 7. Svensson Body Labs. Wszystkie urządzenia są montowane na Tajwanie. Ceny są przystępne, od 25490 do 49 990 rubli.
 8. Wyczyść dopasowanie.Produkuje bardzo popularne modele sprzętu sercowo-naczyniowego. Produkty firmy są cenione za idealny stosunek ceny do jakości. Koszt modeli waha się od 39,900 do 69900 rubli.
 9. Horyzont. Firma twierdzi, że jest producentem produktów o różnych poziomach cenowych, ale dziś koszt jej towarów waha się od 89 490 do 125 490 rubli.
 10. Vision Fitness. Firma specjalizuje się w produkcji niezawodnych profesjonalnych urządzeń o dużej odporności na ścieranie. Cena produktów zaczyna się od 199890 rubli.

Najlepsze orbitreki w 2020 roku

Po zapoznaniu się z cechami elipsoid i najlepszych producentów oferujemy ocenę urządzeń wysokiej jakości, opartą na opiniach klientów i cechach ekspertów.

Pik tlenu E.

Niedroga, kompaktowa elipsoida z napędem na tylne koła, zaprojektowana dla maksymalnej wagi nie większej niż 110 kg. System regulacji siły jest magnetyczny. Waga koła zamachowego 6 kg. Długość stopnia wynosi 300 mm. Model ma 110 cm długości i waży 28 kg. Podczas pracy może piszczeć. W takim przypadku należy zastosować smarowanie zgodnie z instrukcjami. Wyświetlacz pokazuje przebytą odległość, spalone kalorie i aktualną prędkość. Niezła maszyna do ćwiczeń w domu dla niskich użytkowników. Średnia cena: 16890 rubli.

Pik tlenu E.

Zalety:

 • małe rozmiary;
 • łatwo;
 • niedrogi;
 • nie wymaga zasilania;
 • wyposażony w wyświetlacz i pulsometr.

Niedogodności:

 • krótka długość kroku;
 • brak programów szkoleniowych.

W naszej ocenie jest przypisany do 10. linii.

Rzeźba ciała BE - 1720

Niezły trener domowy. Kompaktowy i lekki. Długość aparatu 97 cm, waga 26 kg. Koło zamachowe o masie 4 kg znajduje się z tyłu. Zaprojektowany dla wagi, nie większej niż 100 kg. Stopień jest krótki, 30 cm Model jest odpowiedni dla niskich, lekkich właścicieli. Możesz dostosować dowolny z 18 trybów treningu. Istnieją trzy wbudowane programy:

 • z czasem;
 • na odległość;
 • sprawność - ocena.

Wyświetlacz pokaże upływający czas, spalone kalorie, prędkość. Średnia cena urządzenia: 12500 rubli. Doskonała równowaga ceny i jakości.

Rzeźba ciała BE - 1720

Zalety:

 • 18 programów szkoleniowych;
 • mały rozmiar i waga;
 • niski dźwięk;
 • płynna praca;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • ograniczenie wagi użytkownika;
 • krótki krok, 30 cm.

Dziewiąte miejsce w rankingu najlepszych elipsoid w 2020 roku.

Carbon Fitness E304

Model domowy z elektromagnetyczną regulacją trybów treningu, napędem na tylne koła, z lekkim (6 kg) kołem zamachowym. Krok jest krótki, 31 cm. Maksymalna waga zawodnika nie powinna przekraczać 120 kg. Wyświetlacz pokazuje informacje o postępach i wynikach treningu. Możesz ustawić i zmienić warunki treningu za pomocą dużej liczby programów. Istnieje możliwość automatycznej zmiany trybu aktywności w zależności od tętna. Urządzenie ma 132 cm długości i waży 31 kg. Kosztuje średnio 19790 rubli.

Carbon Fitness E304

Zalety:

 • dopuszczalne wymiary;
 • niewielka waga;
 • czujnik tętna;
 • 24 programy;
 • obecność wbudowanych programów;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • krótka długość kroku.

Zajmuje ósmą linię naszej oceny.

Charakterystyka porównawcza trzech opisanych powyżej elipsoid:

Charakterystyka ogólnaPik tlenu E.Rzeźba ciała BE - 1720Carbon Fitness E304
Załaduj systemmagnetycznymagnetycznyelektromagnetyczny
Koło zamachowetył, waga: 6 kgtył, waga: 4 kgtył, waga: 6 kg
Liczba poziomów obciążenia88
Maksymalna waga użytkownika110 kg100 kg120 kg
Funkcjonalnośćpomiar tętna
Długość kroku30 cm30 cm31 cm
Mierniki i wskaźniki
Wyświetl odczytyprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkośćprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkośćprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowa
Zamontuj czujnik tętnana kierownicyna kierownicyna kierownicy
Programy
Liczba programów szkoleniowych1824
Wbudowane programyniewedług czasu, odległości, wyniku sprawnościczas, dystans, program stałego tętna
Dodatkowe informacje
Cechy konstrukcyjnedźwignie ręczneuchwyt na książki, kółka / kółka transportowe, dźwignie ręcznekompensatory nierówności podłogi, rolki / koła transportowe, dźwignie ręczne
Kolorowy monitornienienie
Wymiary (DxSxW)110x49x151 cm97x61x158 cm132x66x166 cm
Waga28 kg26 kg31 do
Dożywotni720 dni720 dni720 dni
Okres gwarancji365 dni365 dni365 dni
Średnia cenaRUB 1689012500 RUB19 790 RUB

Svensson Body Labs Comfortline ESM

Kupujący uwielbiają solidność i płynną jazdę. Osiem trybów treningu zmienia się ręcznie, zmieniając położenie magnesów stałych względem koła zamachowego znajdującego się z tyłu. Współczynnik Q jest stosunkowo mały i wynosi 19 cm, a długość kroku 42 cm pozwala czuć się komfortowo użytkownikom o niskim i średnim wzroście. Zaprojektowany dla maksymalnego obciążenia 130 kg. Wyświetlacz informuje o prędkości, częstotliwości obrotów koła zamachowego, odległości, spalonych kaloriach. Nierówności posadzki wyrównujemy specjalnymi śrubami. Symulator wyposażony jest w specjalne rolki do poruszania się po pomieszczeniu. Jest ciężki, waży 38 kg, o łącznej długości 120 cm, wyposażony w czujnik tętna na uchwycie, daje sygnał o przekroczeniu obciążenia. Według opinii klientów dobrze trenuje system cardio, odbija dodatkowe kilogramy. Średnia cena: 27900 rubli.

Svensson Body Labs Comfortline ESM

Zalety

 • przyzwoita długość kroku, 42 cm;
 • niski dźwięk;
 • trwała, wysokiej jakości konstrukcja;
 • odpowiedni dla osób o każdym wzroście;
 • dostępność kompensatorów nierówności podłogi i rolek transportowych.

Niedogodności:

 • ciężki, 38 kg;
 • słabe położenie pedałów względem zębatki, przez co niektórzy właściciele dotykają kolanem mocowań ruchomych uchwytów.

W naszej ocenie zajmuje 7 miejsce.

Tlen EX - 35

 

Wysokiej jakości orbitrek do fitnessu domowego, z elektromagnetyczną regulacją trybów. Koło zamachowe znajduje się z przodu. Długość kroku 40 cm Idealny dla osób o małym i średnim wzroście. Wytrzymuje maksymalny ciężar 150 kg. Przy długości ramy 162 cm i wadze konstrukcji 55 kg urządzenie prezentuje się efektownie i zajmuje dużo miejsca. Jest to kompensowane przez składaną ramę i obecność rolek transportowych, które pozwalają na przeniesienie go ze środka pokoju w dowolne ustronne miejsce.

Uwaga! Wybierając elipsę według swojej wagi, dodaj do niej 20 kg. Przykład. Urządzenie jest zaprojektowane dla maksymalnej wagi 150 kg, odpowiednie dla użytkowników nie cięższych niż 130 kg.

Odległość między pedałami 10 cm pozwala czuć się komfortowo podczas ćwiczeń. Zakres obciążeń od 10 do 350 W pozwala trenować na nim zarówno zaawansowanym, jak i początkującym sportowcom. Jest zestaw 19 programów treningowych, nie licząc programów wbudowanych:

 • spalacz tłuszczu (Body Fat);
 • Ustawienie czasu;
 • ustawienie odległości;
 • trening z ciągłym wysiłkiem;
 • program użytkownika;
 • sprawność - ocena.

Klienci są zadowoleni z funkcjonalności tego modelu i osiągniętych dzięki nim rezultatów.

Tlen EX - 35

Zalety:

 • płynna praca;
 • czytelny wyświetlacz;
 • długość kroku 40 cm;
 • składana rama;
 • 4 programy zależne od pulsu;
 • kompensatory nierówności podłogi;
 • obecność rolek do przesuwania urządzenia po pokoju;

Niedogodności:

 • plastik jest źle dopasowany;
 • niewygodne rozmieszczenie uchwytów z miernikami tętna;
 • niejasne instrukcje;
 • nieprawidłowo wyświetla liczbę spalonych kalorii.

Szóste miejsce w rankingu.

Proxima Latina II

Magnetyczny domowy trenażer z napędem na tylne koła z ciężkim kołem zamachowym o wadze 20 kg zapewniającym bardzo płynną jazdę. Długość kroku 45 cm zapewnia wygodę osobom o średnim wzroście i wyższym. Szacunkowa maksymalna waga właściciela nie przekracza 135 kg. Wyposażony w szesnaście wbudowanych programów, cztery zależne od impulsu, jeden definiowany przez użytkownika. Szczególną uwagę należy zwrócić na programy czasu i dystansu, stałe tętno i stały wysiłek, sprawność - oceny. Wymiary są średnie, długość produktu 146 cm, szerokość 76 cm, waga duża 56 kg. Montaż jest wysokiej jakości, trwały. Mocna rama z rolkami transportowymi. Nierówności w posadzce niwelują istniejące dylatacje. Wyświetlacz jest czytelny i czytelny, ale przyciemniony. Informacje są trudne do oglądania w świetle słonecznym. Średnia cena: 444990 rubli.Nie jest to drogie, biorąc pod uwagę liczne zalety tego produktu.

Proxima Latina II

Zalety:

 • stylowy, niezawodny, idealny do domu;
 • doskonały stosunek ceny do jakości, jakość i funkcjonalność;
 • dobrze obciąża mięśnie;
 • wyprowadzanie przydatnych informacji na wyświetlacz;
 • czujnik tętna na uchwycie;
 • 5 wbudowanych programów;
 • solidna rama, doskonała stabilność.

Niedogodności:

 • niewystarczająco jasny wyświetlacz.

Otrzymuje piątą linię naszej oceny.

Charakterystyka porównawcza symulatorów, które zajęły 5-7 miejsc w rankingu:

Charakterystyka ogólnaSvensson Body Labs Comfortline ESMTlen EX - 35Proxima Latina II
Załaduj systemmagnetycznyelektromagnetycznyelektromagnetyczny
Koło zamachowezaprzód, waga: 10 kgz tyłu, waga 20 kg
Liczba poziomów obciążenia83216
Maksymalna waga użytkownika130150 kg135 kg
Funkcjonalnośćpomiar tętnapomiar tętna
Długość kroku424045
Mierniki i wskaźniki
Wyświetl odczytyprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowa
Zamontuj czujnik tętnana kierownicyna kierownicyna kierownicy
Programy
Liczba programów szkoleniowych1916
Wbudowane programyniePoziom tkanki tłuszczowej, mierzony czas, dystans, własne, stałe tętno, stały wysiłek, wynik sprawnościczas, dystans, własne, stałe tętno, stały wysiłek, wynik sprawności
Programy zależne od pulsu44
Programy niestandardowe11
Dodatkowe informacje
Łącznośćbezprzewodowy pulsometr
Cechy konstrukcyjnekompensatory nierówności podłogi, rolki / koła transportowe, dźwignie ręcznekompensatory nierówności podłogi, uchwyt na kubek, rolki / kółka transportowe, dźwignie ręcznekompensatory nierówności podłogi, uchwyt na książki, uchwyt na kieliszki, klucze do kierownicy, rolki / koła transportowe, dźwignie ręczne
Kolorowy monitornienie
Wymiary (DxSxW)120x56x153 cm169x64x165 cm146x78x168 cm
Waga38 kg55 kg56 kg
Dożywotni720 dni720 dni720 dni
Okres gwarancji365 dni365 dni365 dni
Średnia cena27.900 RUBRUB 48290444990 RUB

Spirit SE205

Domowa elipsoida z napędem na przednie koła. 24 tryby treningowe są ustawiane za pomocą elektromagnesów. Maksymalna dopuszczalna waga sportowca to 120 kg. Długość stopnia 41 cm Platforma ze zmiennym kątem nachylenia do 2%. Czytelny, kolorowy wyświetlacz pokazuje przejechane liczniki, zużytą energię w kaloriach, aktualną prędkość i prędkość koła zamachowego. Komputer pokładowy posiada 4 wbudowane programy zależne od tętna i 4 programy użytkownika, które umożliwiają ustawienie parametrów treningu według własnego uznania, monitorowanie i ocenę osiąganych wyników. Urządzenie wyposażone jest w kompensatory nierówności podłogi, rolki. Znaczna waga, 47 kg. Długość urządzenia to 135 cm, wymiary pozwalają na dość wygodne ustawienie symulatora w standardowym mieszkaniu. Kosztuje średnio 38 990 rubli.

Spirit SE205

Zalety:

 • szerokie pedały;
 • optymalny współczynnik Q, 10 cm;
 • kolorowy czytelny wyświetlacz;
 • przystępna cena;
 • płynna, cicha praca.

Niedogodności:

 • długość kroku nie jest wystarczająco wygodna dla osób wysokich.

Spirit SE205 jest na czwartym miejscu w naszym rankingu.

Nordic Track E 12.2

Elipsa napędu na przednie koła z kołem zamachowym 10 kg, maksymalne obciążenie do 150 kg. Regulacja magnetyczna. Ma długość 186 cm, szerokość 66 cm i wagę 96 kg. 25 trybów i 30 programów zajęć. Model jest o tyle ciekawy, że pozwala na zmianę długości kroku w zakresie od 46 do 51 cm Trening na nim jest wygodny dla użytkowników o każdym wzroście i wadze (do 130 kg). Wyświetlacz poinformuje Cię o przebytym dystansie, spalonych kaloriach, prędkości i prędkości koła zamachowego. Zmienny kąt nachylenia platformy pozwala na głęboki trening mięśni nóg. Czujnik serca jest przymocowany do rączki. Istnieje możliwość zastosowania bezprzewodowego pasa piersiowego. Konsola wyposażona jest w stojak na książki, okulary. Wentylator zapewnia komfort treningu. W przypadku nierównych podłóg przewidziano dylatacje.Dostępne są rolki transportowe. Średnia cena urządzenia to 76500 rubli.

Nordic Track E 12.2

Zalety:

 • mała odległość między pedałami;
 • regulowana długość kroku;
 • 30 programów szkoleniowych;
 • czujnik tętna;
 • obecność wentylatora, podstawka na tablet i szklankę wody.

Niedogodności:

 • duże rozmiary;
 • duża waga (ponad 100 kg w opakowaniu);
 • wysoka cena.

Trzecie miejsce w rankingu.

Tabela porównawcza charakterystyk symulatorów 3-4 siedzeń:

Charakterystyka ogólnaSpirit SE205Nordic Track E 12.2
Załaduj systemelektromagnetycznymagnetyczny
Koło zamachowez przodutył, waga: 10 kg
Liczba poziomów obciążenia2424
Maksymalna waga użytkownika120 kg150 kg
Funkcjonalnośćpomiar tętna, sygnał przeciążenia, zmiana kąta nachylenia platformypomiar tętna, zmiana kąta nachylenia podestów, zmiana długości kroku
Kąt nachylenia platformydo 2%jest
Długość kroku41 cm46 - 51 cm
Mierniki i wskaźniki
Wyświetl odczytyprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowa
Zamontuj czujnik tętnana kierownicyna klatce piersiowej, na kierownicy
Programy
Liczba programów szkoleniowych2330
Wbudowane programyPoziom tkanki tłuszczowej, mierzony czas, dystans, własne, stałe tętno, stały wysiłek, wynik sprawnościnie
Programy zależne od pulsu4nie
Programy niestandardowe4nie
Dodatkowe informacje
Łącznośćbezprzewodowy pulsometrbezprzewodowy czujnik tętna
Cechy konstrukcyjnekompensatory nierówności podłogi, uchwyt na książki, kółka / kółka transportowe, dźwignie ręcznekompensatory nierówności podłogi, uchwyt na książki, uchwyt na kieliszki, klucze do kierownicy, rolki / koła transportowe, dźwignie ręczne
Kolorowy monitornie
Wymiary (DxSxW)135x50x160 cm186x66x153 cm
Waga47 kg96 kg
Dożywotni720 dni720 dni
Okres gwarancji365 dni365 dni
Średnia cena38 990 RUB76500 RUB

Hasttings Q700

Orbitrack z napędem na przednie koła z kołem zamachowym 12 kg i elektromagnetyczną regulacją sił obrotowych koła zamachowego. Ma optymalną długość kroku równą 51 cm. Odległość między pedałami jest wygodna, jak we wszystkich modelach z przednim kołem zamachowym, nie więcej niż 10 cm. Maksymalna dopuszczalna waga to 120 kg. Możesz wybrać dowolną opcję treningu spośród 24 dostępnych programów ćwiczeń, w tym czterech, które automatycznie zmieniają ustawienia aktywności na podstawie tętna. Posiadanie własnych programów sprawi, że zajęcia będą przyjemniejsze i pomogą Ci śledzić postępy. Urządzenie wyposażone jest w pulsometr i sygnalizuje przekroczenie obciążenia. Średnia cena to 46990 rubli. Według kupujących jest to świetna opcja za te pieniądze.

Hasttings Q700

Zalety:

 • optymalna długość kroku dla osób o różnym wzroście;
 • mała odległość między pedałami;
 • wiele różnych programów;
 • skutecznie „spala” tłuszcz;
 • Piękny design.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Drugie miejsce.

Ammity Dream DE 20

Najlepszy w naszej ocenie potężny orbitrek z napędem na przednie koła, maksymalna waga nie powinna przekraczać 150 kg. Długość boiska 54 cm, odpowiednia dla użytkowników o różnym wzroście i wzroście. Regulacja obciążenia elektromagnetycznego w zakresie od 10 do 350 W. Komputer pokładowy pozwala wybrać żądany tryb treningu spośród 40 programów. Wbudowany program Cool Down pomaga stopniowo rozluźniać mięśnie do odpoczynku po treningu siłowym.

Body Fat pokazuje określone liczby w liczbach, które wskazują na ilość nadmiaru tłuszczu. W wieku 25 lat nie musisz się martwić. Jeśli na wyświetlaczu pojawi się liczba 40, musisz nie tylko zaangażować się w intensywny trening, ale także zrezygnować z wysokokalorycznych potraw. Dla zwiększenia komfortu twórcy udostępnili do swojego produktu możliwość podłączenia czujnika tętna, komputera.

Orbitrek wyposażony jest w kompensatory nierówności podłoża, koła transportowe. Sprzedawane po średniej cenie 69000 rubli.

Ammity Dream DE 20

Zalety:

 • wiele programów szkoleniowych;
 • długość kroku 51 cm;
 • przydatne programy wbudowane;
 • płynna praca;
 • solidna konstrukcja.

Niedogodności:

 • solidne wymiary;
 • duża waga;
 • cena nie jest dostępna dla każdego.

Tabela - porównanie cech liderów ratingu:

Charakterystyka ogólnaHasttings Q700Ammity Dream DE 20
Załaduj systemelektromagnetycznyelektromagnetyczny
Koło zamachoweprzód, waga: 12 kgprzód, waga: 10 kg
Liczba poziomów obciążenia1624
Maksymalna waga użytkownika120 kg150 kg
Funkcjonalnośćpomiar tętna, sygnał przeciążeniapomiar tętna, sygnał przeciążenia
Długość kroku51 cm54 cm
Mierniki i wskaźniki
Wyświetl odczytyprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowaprzebyty dystans, zużycie kalorii, aktualna prędkość, prędkość obrotowa
Zamontuj czujnik tętnana kierownicyna kierownicy
Programy
Liczba programów szkoleniowych2440
Wbudowane programyPoziom tkanki tłuszczowej, mierzony, dystans, własny, stałe tętno, stały wysiłek, wynik sprawnościRozluźnienie, Szybki start, Wynik pomiaru tkanki tłuszczowej, Czasowy, Dystans, Własne, Stałe tętno, Stały wysiłek, Wynik sprawności
Programy zależne od pulsu45
Programy niestandardowe416
Dodatkowe informacje
Łącznośćbezprzewodowy czujnik kardio, komputer
Cechy konstrukcyjnekompensatory nierównej podłogi, uchwyt na książki, kółka / kółka transportowe, dźwignie ręcznekompensatory nierównej podłogi, uchwyt na książki, uchwyt na szkło, rolki / kółka transportowe, dźwignie ręczne
Kolorowy monitornienie
Wymiary (DxSxW)183x66x178 cm
Waga85 kg
Dożywotni720 dni720 dni
Okres gwarancji365 dni365 dni
Średnia cenaRUB 4699069 000 RUB

Wirtualny krajobraz

Dzięki opracowaniu tak wyjątkowego produktu, jakim jest wirtualny krajobraz, możesz zaaranżować sobie trening w Alpach, amerykańskich preriach czy syberyjskiej tajdze. Wykorzystuje interaktywną technologię wideo. Trenażer Passport ™ Ready musi być podłączony do urządzenia Passport Router i telewizora. Obraz zacznie się przybliżać i zmieniać od momentu rozpoczęcia treningu. Zestaw filmów można uzupełnić (za opłatą). Możesz więc zrobić prawdziwą przygodę ze zwykłego treningu.

Dzięki zastosowaniu elipsoidy sport stał się dostępny dla tych, którzy wcześniej mogli o nim tylko pomarzyć ze względu na podeszły wiek lub stan zdrowia. Zrób krok w kierunku zdrowego trybu życia, pięknego i silnego ciała. Kup orbitrek i zacznij pracować nad sobą. Nasza ocena najlepszych elipsoid roku 2020 pomoże Ci w tym.

1 KOMENTARZ

 1. Uczył się pod okiem trenera na siłowni przez 4 lata. Moje ciało jest podatne na otłuszczenie i szybko puchnie. 50% treningów, jeśli nie więcej, to ćwiczenia cardio. Obecnie istnieje szeroki wybór sprzętu do ćwiczeń sercowo-naczyniowych, ale trener wierzył tylko w bieżnię. Jestem zmęczony torem i chcę kup orbitrek do domu... Co radzisz?

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *