🍹Najlepsze napoje energetyczne na 2020 rok

0

Energetycy z roku na rok zyskują ogromną popularność na rynku napojów gazowanych. I nie jest to zaskakujące. Styl życia współczesnej młodzieży jest tak aktywny, że czasami wykazuje całkowity brak wewnętrznej, codziennej rutyny. Tak więc czas na sen może rozpocząć się zarówno w nocy, jak iw ciągu dnia, i często trzeba poczuć dodatkowy wigor.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawia ranking najlepszych napojów energetyzujących na 2020 rok.

Historia pochodzenia

Współczesne napoje energetyzujące często noszą drugie imię - napoje „trzeciego tysiąclecia”. Jednak w rzeczywistości nie jest to do końca prawdą, gdyż pomysł stworzenia napoju, który pobudza psychoemocjonalną i fizyczną aktywność ludzkiego organizmu, a także dodaje siły i pomaga skoncentrować się w najważniejszych momentach, został zrealizowany kilka tysiącleci temu.

W nowoczesnej produkcji wykorzystuje się również naturalne składniki używane w starożytności do sporządzania orzeźwiających naparów. Ale pojawienie się inżynierów energetyki w różnych krajach sięga różnych okresów.

W Japonii po raz pierwszy pojawiły się na rynku na początku lat 60. Można je było kupić w butelkach z ciemnego szkła, podobnych do tych, w których sprzedawane są leki, lub w aluminiowych słoikach stylizowanych na podobne pojemniki.

W Wielkiej Brytanii w 1929 roku w placówkach medycznych podawano pacjentom napoje energetyzujące, przypuszczalnie pomagające przyspieszyć powrót do zdrowia. Jednak mieszkańcy mogli otwarcie kupować takie napoje dopiero w latach 80-tych. W USA pierwsza sprzedaż miała miejsce w 1985 roku.

W 1982 roku Austriak Dietrich Mateschetz udał się do Hongkongu, gdzie najpierw spróbował jednego z lokalnych naparów tonizujących, a następnie przeniósł ten pomysł na kraje zachodnie. W 1984 roku założył Red Bull, pierwszą elektrownię przemysłową. Produkt odniósł tak duży sukces, że wkrótce na rynku pojawiły się dziesiątki napojów o podobnych właściwościach.

Dziś sprzedaż energetyków prowadzona jest w ponad 160 krajach świata.

Kompozycja

Producenci na całym świecie starannie starają się dodać do napoju energetycznego coś nowego, aby przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Jednak skład jest taki sam dla wszystkich. Obejmuje następujące elementy:

 1. Kofeina. Substancja mająca na celu pobudzenie pracy mózgu. Pod jego wpływem kilkakrotnie nasilają się skurcze mięśnia sercowego.
 2. Byczy. Substancja będąca silnym przeciwutleniaczem. Jego działanie pomaga przyspieszyć metabolizm w organizmie.
 3. Żeń-szeń i guarana. Naturalne ekstrakty, które pomagają oczyścić wątrobę i usunąć kwas mlekowy z komórek.
 4. Melatonina. Antyoksydant pełniący funkcję regulatora rytmu dobowego człowieka.
 5. Matein. Substancja, która pomaga zmniejszyć wagę i tępy głód.
 6. L-karnityna. Substancja, która w zaskakujący sposób utlenia nadmiar tłuszczu w komórkach.
 7. Witaminy z grupy B. Odpowiadają za stabilizację układu nerwowego.
 8. Fenylanina. Jego działanie ma na celu znaczną poprawę smaku napoju.
 9. Glukoza, fruktoza, sacharoza. Węglowodany, które działają stymulująco na mózg, zapobiegając w ten sposób zasypianiu.

Na pierwszy rzut oka komponenty, z których składają się inżynierowie energetyki, nie budzą żadnych podejrzeń. Jednak w sumie substancje te oddziałują negatywnie na poszczególne narządy organizmu, czasem nawet powodując pojawienie się nieodwracalnych zmian na poziomie ośrodkowego układu nerwowego.

Kto może skorzystać

 1. Studenci. Podczas sesji uciekają się do energetyki, ponieważ pomagają nasycić organizm energią i normalizują koncentrację, szczególnie jeśli musieli przygotowywać się do egzaminu całą noc. Czasem wolą znacznie więcej niż zwykłą kawę - w końcu trzeba ją też przygotować, a puszka napoju tonizującego może być pod ręką.
 2. Pracownicy. Dość problematyczne jest dla osób, które mają cechy zawodowe, przebywanie w miejscu pracy przez całą dobę, dość problematyczne jest obejście się bez angażowania inżynierów energetyki, więc od czasu do czasu mogą sobie pozwolić na ich użycie, ale w granicach rozsądku (nie więcej niż 2 puszki dziennie). Przyczynić się do tego może również szereg okoliczności życiowych: potrzeba spędzenia nocy bez snu, aklimatyzacja, sytuacje wymagające chwilowego zwiększenia koncentracji i wydajności.
 3. Sportowcy. Osoby uprawiające sport często sięgają po tego typu napoje. Zastosowanie orzeźwiającego naparu przed treningiem pozwoli „doładować” organizm, po czym można ćwiczyć na maksa, wycisnąć z lekcji wszystko, co się da. Jednak zawodowi sportowcy nigdy nie uciekną się do tej metody, ponieważ osłabienie mięśni i przedwczesne zużycie układu sercowo-naczyniowego i nerwowego będzie ceną do zapłacenia.

W ostatnim czasie najpopularniejsze są strzały energetyczne polecane zawodnikom uprawiającym sporty zespołowe. Przyczyniają się do znacznej poprawy wydolności, jednocześnie wywierając delikatniejszy wpływ na organizm.

Najlepiej preferować shoty wykonane z naturalnych składników, przygotowane w domu. Aby skorzystać ze sklepu tylko w przypadku pilnej potrzeby. Nie należy jednak spożywać więcej niż 2 puszki dziennie.

Przeciwwskazania

Można wyróżnić szereg chorób, w których spożywanie napojów energetyzujących jest surowo zabronione:

 • niedociśnienie i nadciśnienie;
 • jaskra;
 • niemiarowość;
 • predyspozycja do reakcji alergicznych;
 • nietolerancja na kofeinę;
 • choroby przewodu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Ponadto napojów energetyzujących nie należy spożywać w następujących przypadkach:

 • okres ciąży i laktacji;
 • wiek poniżej 18 lat, a także starcza;
 • kłopoty ze snem;
 • w stanie drażliwości, nerwowości, agresywności i skłonności do depresji;
 • okres pooperacyjny i rekonwalescencja po przejściu różnego rodzaju schorzeń;
 • podczas przyjmowania leków;
 • obecność u krewnych choroby Parkinsona, epilepsji, schizofrenii.

Negatywny wpływ na organizm ludzki

Pomimo tego, że stosowanie napojów energetyzujących przynosi organizmowi chwilowe korzyści, nadal mają one znacznie więcej wad niż zalet:

 • mają wysoką zawartość kalorii;
 • kofeina będąca jednym ze składników napoju energetyzującego działa pobudzająco i może uzależniać, a pozbycie się tego nałogu jest niezwykle trudne;
 • jedzenie więcej niż dzienna porcja prowadzi do wzrostu poziomu cukru we krwi i wzrostu ciśnienia krwi;
 • większość ludzi, którzy regularnie spożywają napoje energetyzujące, błędnie uważa, że ​​napój ten dodaje im energii. W rzeczywistości organizm zużywa rezerwy, stopniowo je wyczerpując. Po spożyciu napojów energetyzujących organizm potrzebuje czasu na regenerację.

Tak więc straszne problemy zdrowotne są ceną za wzrost sztucznej energii i siły. Systematyczne spożywanie napojów energetyzujących prowadzi do gwałtownego wyczerpania zasobów organizmu. Silnie negatywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, może rozwinąć się nadciśnienie tętnicze i tachykardia.

Wątroba, żołądek, trzustka cierpią nie mniej niż serce i naczynia krwionośne. Przyjmowanie napojów energetyzujących prowadzi do stopniowego rozwoju zapalenia żołądka, wrzodów, a nawet marskości. Zdarzają się przypadki, gdy ludzie, którzy przez kilka lat pili kilka puszek takich napojów dziennie, zapadali w śpiączkę.

Ponadto energetyka prowadzi do aktywnego wyczerpywania organizmu, dlatego po każdym spożyciu potrzebuje czasu na regenerację. Dlatego większość ludzi, doświadczając potężnego przypływu siły, zaczyna odczuwać zmęczenie i wyczerpanie, ich stan psychiczny wyraźnie się pogarsza, a nagle mogą pojawić się problemy ze snem i depresją.

Ranking najlepszych napojów energetyzujących na 2020 rok

Kofeina

Napój energetyczny Red Bull

Napój gazowany, słodzony cukrem, zawierający kofeinę, witaminy z grupy B oraz taurynę.

Dodatkowymi składnikami napoju są również: cukier, woda sodowa, soda oczyszczona, kwas cytrynowy, węglan magnezu, glukuronolakton, sztuczne barwniki i aromaty. Dodatkowo skład tego napoju energetycznego został wzbogacony o witaminy z grupy B: tiaminę (B1), ryboflawinę (B2), niacynę (B3), B6 ​​i B12.

Istnieją również bezcukrowe Red Bulls wykonane ze sztucznych słodzików aspartamu i acesulfamu K.

Napój energetyczny Red Bull

Zalety:

 • bogaty asortyment smaków;
 • umiarkowana zawartość kofeiny;
 • uwalnianie produktu odbywa się w 3 formach (0,25, 0,33 i 0,5 litra).

Niedogodności:

 • kompozycja zawiera szkodliwe dodatki i stymulanty.

Palić się

Burn to potężne źródło energii dla osób aktywnych 24/7. Skład zawiera 3 niezbędne składniki: kofeinę, taurynę i guaranę, które pomagają zmniejszyć zmęczenie, utrzymać wydolność i skupienie. Ten energiczny jest w stanie dać ci energię na cały dzień, pozwolić ci być w ciągłym ruchu, nadążać za wszystkim, być świadomym najgorętszych wydarzeń, rysować pomysły na kreatywność i wcielać je w życie. To energia w nowym formacie o każdej porze dnia.

Ten napój można oczywiście spożywać, ale z umiarem. Przecież puszkę napoju energetyzującego można porównać do jednej wypitej filiżanki kawy o średniej mocy.

Spal napój energetyczny

Zalety:

 • prezentowany w dwóch smakach;
 • wygodna forma uwalniania (0,25 i 0,5 litra).

Niedogodności:

 • długotrwałe używanie napoju może powodować uzależnienie;
 • mogą wystąpić problemy ze snem i stres.

Potwór

Dość wysokiej jakości napój energetyzujący znanej na całym świecie amerykańskiej marki. Łączy w sobie tylko najlepsze komponenty mające na celu uzyskanie maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa oraz oczywiście niepowtarzalnego smaku. Każda porcja napoju zawiera ekskluzywny matrix energetyczny, reprezentowany przez taurynę, kofeinę, aminokwasy, ekstrakt z żeń-szenia oraz witaminy z grupy B. Wszystkie składniki łącznie mają na celu zwiększenie ogólnego potencjału energetycznego, sprawności umysłowej i fizycznej oraz poprawę koncentracji psychicznej. Wykorzystanie tej energii pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia, znużenia i senności, a także pobudza przemianę materii.

Napój energetyczny potwora

Zalety:

 • bogaty asortyment smaków.

Niedogodności:

 • może uzależniać;
 • szeroka gama przeciwwskazań do stosowania.

Przypływ adrenaliny

Bezalkoholowy napój energetyzujący stworzony przez słynną firmę Pepsi Cola. Idealnie sprawdza się w walce ze zmęczeniem i wyczerpaniem, a także dla osób preferujących aktywny tryb życia i dbających o swoje zdrowie. Wykonane wyłącznie z toników pochodzenia naturalnego, bez użycia sztucznych aromatów, barwników i konserwantów.

Adrenaline Rush pozwala w pełni doświadczyć możliwości wolnego świata, a także ujarzmić świat absolutnej energii do walki z nudnym i wyważonym życiem miasta.

Przypływ adrenaliny

Zalety:

 • natychmiastowe wyniki;
 • akceptowalny koszt.

Niedogodności:

 • po długotrwałym używaniu może wystąpić uzależnienie;
 • istnieje wiele przeciwwskazań.

Lampa błyskowa

Bezalkoholowy napój energetyzujący należący do kategorii budżetowej. Z tego powodu jego popularność wśród młodego pokolenia rośnie każdego dnia. Jego stosowanie pomaga nabrać witalności i energii podczas ciężkiego dnia pracy, zmniejszyć zmęczenie i zwiększyć koncentrację. Skład zawiera kofeinę, taurynę oraz specjalnie dobrany kompleks witamin.

Praca, rozrywka, zdobywanie nowych wyżyn - energetyka Flasha stanie się niezastąpionym pomocnikiem w każdym przedsięwzięciu.

Energia błyskowa

Zalety:

 • wygodna forma wydania (butelka i puszka);
 • niska cena.

Niedogodności:

 • ładunek żywotności trwa nie dłużej niż 2 godziny.

NOS

Napój energetyzujący wyprodukowany przez światową markę Coca-Cola. Nazwa jest skrótem znanym wszystkim kierowcom, oznaczającym płyn przyspieszający. Podobną reakcję obserwuje się u osób spożywających ten napój. Zawiera kofeinę, taurynę i wiele innych składników, które pomogą Ci szybko osiągnąć zamierzony efekt.

Napój energetyczny NOS

Zalety:

 • natychmiastowy przypływ siły odczuwalny przez długi czas.

Niedogodności:

 • wysoka zawartość kofeiny i cukru, które mogą mieć negatywne skutki zdrowotne i skutki uboczne.

Z tauryną

Purpurowa gwiazda Genesis

Energetyzujący tonik jagodowy, w swoim składzie nie ma odpowiedników w Rosji.

Kofeina i tauryna pobudzają energię, a teanina poprawiają sprawność umysłową. Formuła zawiera dzienne zapotrzebowanie na witaminy z grupy B, a także 45% wymaganej dawki witaminy C.

Napój ma bardzo przyjemny słodko-kwaśny smak, przypominający nieco winogrona.

Purpurowa gwiazda Genesis

Zalety:

 • przyjemny smak;
 • jasny projekt;
 • wyjątkowy skład;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • dużo syczy i pieni się.

Gold Exclusive Drink 24 Karat

Napój energetyczny premium wyprodukowany przez włoską firmę. Z powodzeniem może zastąpić kieliszek elitarnego szampana. Sam napój ma również perłowy beżowy kolor i figlarnie mieni się w przezroczystym pojemniku.

Efektywność użytkowania osiągnięto dzięki karmelowemu barwnikowi oraz dodatkowi jadalnego złota do składu. Za zastrzyk energii odpowiada kofeina i tauryna, również obecne w formule. Smak jest lekko lekki, nie słodki. Pomimo zawartości dwutlenku węgla nie „uderza” w nos.

Gold Exclusive Drink 24 Karat

Zalety:

 • miękki kolor;
 • elegancki design;
 • lekkość smaku;
 • wyraźny efekt orzeźwiający.

Niedogodności:

 • nie zawsze dostępne w handlu;
 • wysoka cena.

Potwór energetyczny czarny ultra

Pierwszy napój energetyczny na rynku rosyjskim wyprodukowany bez kalorii. Smak z pewną kwasowością lubi większość kupujących i doskonale gasi pragnienie. Ilość gazu jest do przyjęcia, więc nie „uderza” w nos i po otwarciu zabawnie syczy. Dostarczany w poręcznym matowo-białym i srebrnym słoiczku, który wygodnie leży w dłoni.

Niskokaloryczny skład sprawia, że ​​jest to najlepsza opcja dla osób na diecie i dbających o sylwetkę. Jedna porcja jest w stanie zapewnić organizmowi dzienną dawkę witamin z grupy B, a także dodać mu energii do późnych godzin nocnych.

Potwór energetyczny czarny ultra

Zalety:

 • niesłodzony smak;
 • brak kalorii;
 • długi przepływ energii i żywotności.

Niedogodności:

 • nieco wysoka cena;
 • nie dla każdego.

Z guaraną

Rockstar Zero Carb

Napój energetyzujący wyprodukowany przez znaną firmę Rockstar Energy, która specjalizuje się wyłącznie w produkcji takich napojów. To niskokaloryczna, bez węglowodanów wersja bezalkoholowego toniku Rockstar. Wyprodukowany bez dodatku cukru i węglowodanów, skuteczność spożycia osiąga się dzięki mieszance ziół zawierającej guaranę, żeń-szeń, miłorząb i ostropest plamisty.

Rockstar Zero Carb

Zalety:

 • brak cukru i węglowodanów;
 • kompozycja zawiera dobrą mieszankę ziół.

Niedogodności:

 • wyższa zawartość kofeiny niż konwencjonalne napoje energetyzujące;
 • wysoka cena.

Maxler Energy Storm Guarana 2000

Efekt stosowania tego napoju energetycznego można odczuć już po kilku minutach. Produkowane w 25 ml plastikowych kolbach. Linia zawiera 3 smaki do wyboru - cola, wiśnia, malina. Obecna w napoju guarana działa jako doskonały spalacz tłuszczu i źródło energii. Dodatkowo do koktajlu dodawane są witaminy B i C.

Maxler Energy Storm Guarana 2000

Zalety:

 • różnorodność smaków;
 • skład na bazie naturalnej;
 • efekt spalania tłuszczu;
 • wygodna forma wydania.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Rockstar xdurance

Tonizujący koktajl bezalkoholowy na bazie koncentratu soku z czarnej marchwi. Skład zawiera kofeinę, taurynę i guaranę, które działają jako źródła energii, a także witaminy E, C i B6.

Napój ma przyjemny kwaśny smak, doskonale gasi pragnienie i pozostawia długi posmak.

Rockstar xdurance

Zalety:

 • przyjemny smak;
 • wzbogacony witaminami;
 • doskonale gasi pragnienie;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • nie wszędzie dostępne.

Sporty

Napój energetyczny Zipfizz

Doskonały napój tonizujący zawierający elektrolity i witaminy z grupy B. Słusznie można go zaliczyć do napoju sportowego, gdyż przyczynia się do optymalnej regeneracji sił po intensywnym wysiłku.

Produkowany jest w nieco nietypowej formie - jako suchy proszek, który przed użyciem należy rozcieńczyć wodą. Ponadto napój energetyczny jest również dietetyczny i niskokaloryczny, ponieważ jest wytwarzany bez dodatku cukru.

Napój energetyczny Zipfizz

Zalety:

 • zawiera potas, sód i wapń;
 • brak cukru;
 • niskokaloryczna zawartość.

Niedogodności:

 • niewygodna forma zwolnienia.

EVLution Nutrition, BCAA Energy

Napój energetyzujący w postaci suchej. Jest idealny dla osób na diecie i osób dbających o wagę. Skład pomaga dać zastrzyk energii, a także przywrócić siłę po treningu.

Zawiera naturalnie występujący spalacz tłuszczu CLA, który znacznie zwiększa poziom testosteronu.

Matryca aminokwasowa zapewnia wytrzymałość i szybką regenerację, przyspiesza metabolizm węglowodanów oraz reguluje poziom cukru we krwi. Ekstrakty z zielonej kawy i herbaty pomagają zwalczyć zbędne kilogramy.

EVLution Nutrition, BCAA Energy

Zalety:

 • doskonale spala tłuszcz;
 • pomaga przywrócić mięśnie;
 • szeroka gama smaków.

Niedogodności:

 • trudne do znalezienia w sprzedaży;
 • wysoka cena.

Scivation xtend

Suplement diety na bazie aminokwasów. Glutamina pomaga poprawić funkcjonowanie mózgu, dodaje siły i energii oraz wzmacnia układ odpornościowy.

Cytrulina odpowiada za zwiększenie objętości krwi w mięśniach i przyczynia się do ich wczesnej regeneracji. W składzie nie ma szybkich węglowodanów, co umożliwia stosowanie kompleksu podczas diety i suszenia.

Scivation xtend

Zalety:

 • brak szybkich węglowodanów;
 • wzmocnienie odporności;
 • szybki powrót sił po treningu;
 • szeroka gama smaków;
 • wygodna forma wydania.

Niedogodności:

 • może powodować alergie;
 • nie dla każdego.

Z żeń-szeniem

Bioteka Ginger Shot with Ginseng

Roślinny koktajl tonizujący z soku z aloesu. Skład zawiera żeń-szeń indyjski i imbir, które zapewniają maksymalny ładunek witalności i energii, zwiększają wydolność i odporność organizmu na choroby wirusowe.Napój ma bardzo nietypowy i bogaty smak, a dodatek imbiru nadaje mu odrobinę pikantności.

Bioteka Ginger Shot with Ginseng

Zalety:

 • naturalny skład bez dodatku cukru;
 • bogaty smak;
 • wygodna forma wydania;
 • szeroka gama smaków.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Energia Imba

Suchy napój tonikowy pozycjonuje się jako produkt dla zapalonych graczy. Linia prezentowana jest w 7 różnych smakach. Skład pomaga zwiększyć szybkość reakcji, a także zmniejszyć nerwowość podczas procesu gry. Tyrozyna odpowiada za skupianie uwagi i łagodzenie stresu. Wyciąg z korzenia żeń-szenia zmniejsza niepokój i stymuluje sprawność umysłową.

Ten napój energetyczny jest sprzedawany w postaci proszku, który jest rozcieńczany w wodzie. Teanina z kofeiną poprawia pamięć i przyspiesza reakcję.

Energia Imba

Zalety:

 • wygodne opakowanie;
 • szeroka gama smaków;
 • nie zawiera cukru;
 • przyspieszenie reakcji i pobudzenie aktywności umysłowej.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • można kupić tylko na stronie producenta.

Naturalne napoje energetyczne

Istnieje również wiele naturalnie występujących napojów energetyzujących, które zawierają wiele witamin i działają pobudzająco na organizm.

Zielona herbata

Uważany jest za jeden z najlepszych napojów tonizujących. Zwłaszcza jeśli dodasz do tego odrobinę mięty i ćwiartkę cytryny. Jego skuteczność nie jest gorsza niż kawy, ale jednocześnie ma łagodniejsze właściwości tonizujące. Dzieje się tak, ponieważ w zielonej herbacie kofeina nie jest zawarta w czystej, ale w związanej postaci.

Kumpel

Pod względem smaku przypomina nieco zieloną herbatę. Mate ma doskonałe właściwości tonizujące ze względu na dużą zawartość mateiny, która działa podobnie jak kofeina. Oprócz mateiny napój zawiera witaminy A, B, C, E, PP, a także potas, magnez, sód, siarkę, mangan, miedź i żelazo. Napój ten będzie szczególnie korzystny dla osób w stresujących warunkach, ponieważ pomaga obniżyć poziom adrenaliny w organizmie. Ponadto oczyszcza krew, naczynia krwionośne i jelita. Należy go jednak używać bardzo ostrożnie iw małych ilościach, aby nie uszkodzić układu sercowo-naczyniowego. Ponadto niektóre badania pokazują, że duże ilości mate mogą prowadzić do raka przełyku.

Woda imbirowo-cytrynowa

Imbir jest uważany za jedną z najbardziej bogatych w witaminy przypraw. Promuje lepsze krążenie krwi i zwiększoną odporność. Dlatego może być stosowany nie tylko jako suplement diety, ale także przed posiłkami. Aby przygotować orzeźwiający napar, należy zetrzeć na tarce mały kawałek przyprawy, dodać plasterek cytryny, a następnie zalać gorącą wodą. Przykryj filiżankę spodkiem i odstaw do ostygnięcia. Spożywać przed posiłkami.

Grzyb herbaciany

Pomimo zawartości kofeiny ma łagodniejszy efekt tonizujący niż herbata czy kawa. Wynika to z obecności w składzie teobrominy, teofiliny, wielu witamin i dobroczynnych kwasów. Dzięki temu przypływ witalności i wydajności potrwa znacznie dłużej i nie wyczerpie organizmu, jak ma to miejsce w przypadku innych napojów zawierających kofeinę.

Karkade

Czerwona herbata z płatków hibiskusa, która jest szczególnie popularna na Bliskim Wschodzie. Jego wartość polega na silnych właściwościach odświeżających i orzeźwiających. Ponadto hibiskus zawiera 13 kwasów organicznych, które nadają herbacie lekko kwaśny smak i mogą ugasić pragnienie. Witaminy, pierwiastki śladowe, substancje biologicznie czynne wzmacniają układ odpornościowy, działając doskonale jako profilaktyka przeziębienia i grypy, a także pomagają zwiększyć wytrzymałość fizyczną i zmniejszyć nerwowość.

Bulion z trawy cytrynowej

Cytryniec chiński uznawany jest za jeden z najbardziej znanych napojów energetyzujących. W tym przypadku zarówno liście, jak i owoce tej rośliny nadają się do spożycia.Jego działanie ma na celu pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego, zwiększenie aktywności odruchowej, zwiększenie pobudzenia w korze mózgowej. Owoce cytryńca chińskiego zawierają wiele kwasów organicznych i mają doskonałe właściwości tonizujące. Jednak surowo zabrania się używania go kobietom niosącym dziecko.

Nalewka z korzenia żeń-szenia

 Można go dodawać zarówno do herbaty, jak i zwykłej wody. Dzięki temu efekt nadal pozostanie ożywczy. Nie bez powodu nosi drugie imię - „korzeń życia”. W krajach azjatyckich jest stosowany jako lek. Ma silne działanie tonizujące, jest bardzo przydatne przy depresji i zmęczeniu. Ponadto działa jako doskonały środek przeciwzapalny, pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, zwiększyć odporność organizmu na ciepło, zimno, wszelkiego rodzaju infekcje, stres czy przeciążenia fizyczne. Jednocześnie nie powoduje uzależnienia i uzależnienia od narkotyków, a także problemów ze snem.

Wniosek

Wybierając napój na zastrzyk energii, musisz pamiętać, że tak jest tylko wtedy, gdy musisz zapłacić za jakość. Czasami ta opłata będzie bardzo wysoka. Dlatego warto zatrzymać się tylko na znanego i zaufanego producenta, który gwarantuje wysoką jakość produktów.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z przedstawionych w tej ocenie energetyków lub innych ciekawszych opcji, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię