Najlepsze powieści erotyczne na rok 2020

0

Kiedy słyszymy frazę „powieść erotyczna”, przede wszystkim przychodzi nam na myśl znane dzieło „50 odcieni szarości”. Na temat tej książki można zrobić wiele żartów i ironii, ale to nie umniejsza jej osiągnięć. Aktywna sprzedaż, wielu fanów, kilka adaptacji filmowych - wszystko to świadczy o szalonej popularności dzieła. Ale to nie jedyna skandaliczna, a tym bardziej erotyczna powieść, która zasługuje na uwagę miłośników takiej literatury.

Jeśli chcesz zapoznać się z dużą liczbą takich książek, zwracamy uwagę na ocenę najlepszych powieści erotycznych, według redakcji serwisu „best-pl.designuspro.com”.

Trochę psychologii

Oczywiście wydarzenia opisane w takiej literaturze są często dalekie od rzeczywistości i często powodują zawyżone oczekiwania wobec życia, partnera i relacji w ogóle. Jednak zapotrzebowanie na taki gatunek erotyczny rośnie, przyciągając coraz to mniej utalentowanych autorów. Jak więc te książki przyciągają czytelników?

Odpowiadając na to pytanie, należy sprecyzować główną kategorię czytania powieści erotycznych. W większości są to kobiety młode i w średnim wieku. Według sondaży wielu z nich czyta taką literaturę, ponieważ w prawdziwym życiu nie odczuwa wymaganych emocji. Niektórzy z czytelników przyznali, że nie starali się urozmaicić relacji z partnerem, woląc czerpać emocje z fikcyjnych scen.

Tak czy inaczej, powieści erotyczne napisane przez profesjonalnego i utalentowanego autora często mają wciągającą i interesującą fabułę. Chociaż sceny z łóżka wysuwają się na pierwszy plan, książka zawiera opisy głównych bohaterów, ujawnienie postaci i logiczny wynik. Taka literatura pomaga również lepiej zrozumieć twoje uczucia i pragnienia, urozmaicić życie i po prostu zrelaksować się.

Wersja papierowa lub elektroniczna

Ta pozycja obejmuje tylko preferencje smakowe. Wielu czytelników wstydzi się czytać powieści erotyczne w formie papierowej na pełnym widoku, na przykład w metrze lub w pracy. Specjalnie dla takich przypadków istnieje wiele wersji książek w formie elektronicznej, które można łatwo pobrać z Internetu na dowolny gadżet, w tym smartfon.

Ocena najlepszych powieści erotycznych na 2020 rok

Erin Watt „Księżniczka z papieru”

Ta książka zasłużenie trafiła na naszą listę, dzięki temu, że przez ponad 15 tygodni pozostawała w czołówce bestsellerów. To dzieło literackie wyróżnia się dobrą pokręconą fabułą i mnóstwem scen z łóżka.

Fabuła jest następująca: była tam młoda 17-letnia sierota. Aby przeżyć, musiała pracować na pół etatu w klubie ze striptizem (co jest dziwne, ponieważ bohaterka jest niepełnoletnia). Pewnego dnia spotyka na swojej drodze miliardera, który jest gotowy zmienić jej życie. Recepcja u bogatego człowieka nie jest nowa, często jest używana w tego rodzaju literaturze i powieściach romantycznych, ale zawsze pozostaje aktualna.Dom miliardera jest domem dla pięciu jego synów, z których każdy ukrywa swoje pragnienia i wady w swojej duszy.

Sceny z łóżka w książce są wystarczające, jej jednoznaczne wskazówki na okładce na ten temat. Wielu czytelników odnotowało pewne niezdarne erotyczne momenty, ale takie sceny są dość czytelne i przyswajalne. Oprócz tego w pracy znajduje się linia detektywistyczna, która osłabia fabułę. W całej powieści główni bohaterowie oddają się nie tylko przyjemnościom miłosnym, ale także doświadczają udręki, strachu i innych emocji. Takie podejście autora pozwoli nam czerpać przyjemność z lektury pełnoprawnego dzieła, nawet jeśli nie pretenduje do bycia sztuką literacką, ale jest w pełni zrealizowane i absolutnie nie drugorzędne.

Seria obejmuje trzy książki, można je kupić w formie papierowej lub pobrać do biblioteki elektronicznej.

Erin Watt „Księżniczka z papieru”

Zalety:

 • ciekawa fabuła;
 • książka ma lekki, nieco tajemniczy klimat;
 • intrygujące zakończenie;
 • przyjemny styl autora;
 • ujawnione postacie.

Niedogodności:

 • książka jest trochę za długa;
 • niektóre sceny z łóżka graniczą z wulgarnością;
 • stereotypy i banalne klisze.

Ta rodzina cię zrujnuje ...

Belle De Jour „Sekretny pamiętnik dziewczyny na telefon”

Praca ta wywodzi się ze skandalicznego i sensacyjnego bloga autora o tym samym nazwisku. Na kartach pracy odkryjesz wszystkie sekrety elitarnej dziewczyny na telefon, a mianowicie: jak dostała się do tej sfery, ile możesz dostać w jedną noc, jakie dziewczyny preferują mężczyźni i jakie niebezpieczeństwa musisz stawić czoła.

Według autorytatywnych źródeł ten blog stał się najlepszy, sprawa nie ograniczyła się do wydania książki - wkrótce ukazała się seria oparta na opisanej fabule. Czytelnicy pozytywnie wypowiadają się o stylu pisania autora: sylaba jest lekka, całość czytana jest jednym tchem, intymne szczegóły opisywane są całkiem do przyjęcia. Na osobny plus warto zwrócić uwagę na poczucie humoru pisarza - jest subtelne, ostre, umiarkowanie obecne z czarnym humorem. Podsumowując, książka jest łatwa do przeczytania, pozwala poszerzyć horyzonty, pozbyć się ograniczeń i zrozumieć swoje pragnienia.

Belle De Jour „Sekretny pamiętnik dziewczyny na telefon”

Zalety:

 • wiele pozytywnych recenzji;
 • kilka książek z serii;
 • oparte na prawdziwych wydarzeniach;
 • napisane z humorem.

Niedogodności:

 • nie ma fabuły;
 • postać nie jest ujawniona.

Koniec tego połączenia został napisany wcześniej niż jego początek.

Wee Keeland "O mój szefie!"

Jeśli szukasz pracy podobnej do nieznanych „50 odcieni szarości” lub odwrotnie, chcesz czegoś podobnego, ale w mniej romantyczny sposób, to radzimy zwrócić uwagę na tę pracę.

Fabuła jest prosta, jak w większości przypadków: młoda dziewczyna poszła na niefortunną dla niej randkę. Na szczęście dla naszej bohaterki uratował ją młody i bezczelny przystojny mężczyzna, a także jej nowy szef. Z czasem połączenie bohaterów przekracza granice „podwładnego-szefa” i osiąga nowy poziom, przepełniony erotyką i scenami nocnymi. Każda postać ma swoje osobiste sekrety i szkielety w szafie. Dla miłośników humoru będzie się z czego śmiać, a dla lubiących nieoczekiwane zakończenia miłym dodatkiem będzie niezwykły zwrot akcji.

Praca jest łatwa i szybka w czytaniu, styl autora prosty, w większości przypadków czytelnicy reagują pozytywnie.

Wee Keeland "O mój szefie!"

Zalety:

 • napisane z humorem;
 • jest intrygująca fabuła;
 • sceny erotyczne nie są wulgarne;
 • łatwe do odczytania;
 • ciekawe dialogi.

Niedogodności:

 • banalne sceny.

Nie daj się zwieść „co jeśli”. Skoncentruj się na tym, „co jest” ...

Irene Kao „Patrzę na Ciebie”

Ekscytująca lekka książka jest całkowicie przepojona duchem Włoch, oprócz dobrej fabuły czytelnik będzie mógł poznać tajniki kuchni włoskiej, o których wspomina się choćby mimochodem, ale to wystarczy, aby poszerzyć horyzonty.

W centrum opowieści jest młoda dziewczyna konserwatorka, warto zwrócić uwagę na dobrą znajomość sztuki przez autora. Dzięki temu Twoja znajomość z tym bestsellerem będzie podwójnie przydatna. Do tego Wenecja jest bardzo pięknie opisana w pracy, czytelnik dosłownie od razu zostaje zanurzony w atmosferze romantycznego miasta. Żądza głównego bohatera to uwodzicielska kucharka. To z nim rozwiną się sceny z łóżka, które nawiasem mówiąc opisane są delikatnie, estetycznie, ale nie dowiesz się z nich niczego nowego i oryginalnego. W powieści brakuje długich i rozwlekłych, pozbawionych sensu dialogów, nie ma nieciekawych opisów postaci drugorzędnych i szczegółów. Wydarzenia rozwijają się dość szybko, jest sentymentalne zakończenie, ktoś może nawet wyciągnąć dla siebie pewne wnioski.

Serię książek reprezentuje oczywiście trylogia, to zasługa fali sukcesu „50 OS”.

Irene Kao „Patrzę na Ciebie”

Zalety:

 • szybki start i punkt kulminacyjny;
 • książka jest dobrze przetłumaczona;
 • piękne opisy krajobrazów;
 • można przeczytać w jeden wieczór.

Niedogodności:

 • zwykłe sceny łóżkowe;
 • postacie nie są wystarczająco ujawnione;
 • są wpadki i błędy.

Tylko jedna zasada. Nie zakochuj się. Nigdy.

Wspomnienia kobiety pocieszenia Johna Clelanda

Jeśli nie lubisz współczesnej literatury i wolisz autorów minionych stuleci, to zwracamy uwagę na następującą pracę. W XVIII wieku ta powieść narobiła wiele hałasu, wywołując rezonans w społeczeństwie. Przez następne sto lat książka była wydawana nielegalnie, czytanie jej było haniebnym zajęciem ze względu na bogactwo scen balansujących na pograniczu erotyzmu i pornografii. Wymagający współcześni czytelnicy również mogą się cieszyć lekturą tej pracy.

O czym jest fabuła? Młoda dama poszła na poszukiwanie lepszego życia. Aby to zrobić, przyjechała do dużego miasta i dostała pracę w elitarnym drogim burdelu. Bohaterka wcale się nie nudziła i nie miała kompleksu, poznała swoją miłość na zabawną rozrywkę. Powieść do dziś uderza szczerością, ale sceny z łóżka zachowują swoją estetykę i delikatność.

Wspomnienia kobiety pocieszenia Johna Clelanda

Zalety:

 • niezła sylaba autora;
 • książka cieszy się stałym zainteresowaniem czytelników;
 • fabuła zawiera piękne opisy.

Niedogodności:

 • banalne dialogi i akcje głównych bohaterów.

Jest to niezrozumiałe dla umysłu, jakimi drobiazgami pociesza człowieka w największym smutku.

Pascal Brueckner „Bitter Moon”

Nie sposób nie wspomnieć o tym przejmującym, odważnym dziele, które zadziwia nie tyle różnorodnością scen nocnych, co okrucieństwem ludzkich działań i egoizmem kochanków. Przy tym wszystkim powieść nasycona jest namiętnością i pożądaniem, są szczere i piękne sceny z łóżka, są chwile balansujące na granicy perwersji.

Fabuła pracy nie jest banalna, nie jest to standardowa historia miłosna o przystojnym miliarderze i młodej, nieśmiałej dziewicy. W centrum historii są dwie pary. Jeden przedstawia mężczyznę i jego towarzysza, młodszego o 10 lat. Druga para to skromna, inteligentna para europejska. W trakcie ich komunikacji czytelnik poznaje brudne sekrety pierwszej pary, obserwując powstawanie i niszczenie ich związku miłosnego. Jednocześnie sceny erotyczne są szczegółowo opisywane, niektóre z nich szokują najbardziej wyrafinowanego miłośnika erotyki. W książce jest też wyraźny psychologizm. Będziesz mógł wyciągnąć niejednoznaczne wnioski i czerpać literacką przyjemność z czytania dobrej jakości powieści.

Dla miłośników kina przyjemnym plusem będzie filmowa adaptacja powieści. Utalentowany Roman Polański miał swój udział w filmie. Film nie tylko nie zepsuł wrażenia z tego, co zostało napisane, ale w pewnym stopniu przewyższał nawet oryginalne źródło, wzbudzając jeszcze większe zainteresowanie książką.

Pascal Brueckner „Bitter Moon”

Zalety:

 • interesująca niedokończona fabuła;
 • książka jest mieszaniną erotyzmu, dramatu, thrillera;
 • wiele pozytywnych recenzji.

Niedogodności:

 • można prześledzić sadyzm;
 • niektóre sceny są naprawdę szokujące.

Od pasji do sadyzmu, jeden krok ...

Anna Todd „After”

Niezła, choć wcale nie oryginalna książka o relacji dwóch przeciwieństw. W centrum historii jest cicha, skromna dziewczyna i, oczywiście, zły, bezczelny facet. W całej powieści para będzie próbowała zbudować związek, ale muszę powiedzieć, że nie do końca pomyślnie.

Większość czytelników zwraca uwagę na drugorzędny charakter dzieła, wysuwane dialogi i opisy. Przedstawienie informacji i zwrotów akcji jest dość banalne, ale jednocześnie obserwuje się dynamizm fabuły. Próby autora ujawnienia postaci nie pozwoliły wszystkim czytelnikom zrozumieć logiki ich działań, niemniej jednak ta praca znalazła swoich fanów. W większości przypadków są to romantyczne młode damy, które wierzą, że mogą uspokoić i ujarzmić złego faceta. Książka jest łatwa do czytania, jednym tchem można ją opanować w jeden wieczór, ma stosunkowo dobrą adaptację filmową.

W rezultacie jest to bardziej miękka wersja „50 odcieni”, choć nie błyszcząca zwrotami akcji i głębokim psychologizmem.

Anna Todd „After”

Zalety:

 • przyjemny styl autora;
 • niestandardowe zakończenie;
 • opublikowane jako seria książek.

Niedogodności:

 • nudne opisy;
 • wtórny;
 • niedostatecznie ujawnione główne postacie.

… Czasami trzeba być innym. Dobrze, gdy masz o co się kłócić.

Elizabeth McNeill „9 i pół tygodnia”

Nie moglibyśmy obejść się bez kultowej powieści, o której być może wszyscy wiedzą. Książka, na podstawie której nakręcono film o tym samym tytule, która również stała się dziełem bardzo popularnym i ilustracyjnym nie tylko w gatunku erotyzmu, ale także w dziedzinie kinematografii.

Przypomnijmy Ci główne wątki fabularne. Młoda dama spotyka śmiertelnego uwodziciela, który niszczy jej nieskazitelny świat i wciąga ją w cykl namiętności, występku, niezwykłych przyjemności seksualnych. Dla dobra ukochanej bohaterka musi porzucić swoje poprzednie zasady i zasady moralne. Jak widać, nic nowego. Co więc sprawiło, że powieść stała się tak sławna, że ​​nadal z pewnością zajmuje czołowe miejsce w czołowych zbiorach literatury specjalistycznej?

Po pierwsze, jest to głębokie filozoficzne i psychologiczne tło pracy. Niech tutaj nie znajdziesz jednoznacznych scen łóżka z ich kolorowymi opisami. Ale możesz zobaczyć, jak pewna siebie dziewczyna staje się całkowicie uległą niewolnicą. Po drugie, jest to niezwykły sposób na ujawnienie bohaterów. W książce nie ma imion, jest tylko „on” i „ona”. O cechach charakteru możesz dowiedzieć się z opisu wnętrz i ubioru postaci oraz z innych pozornie nieistotnych szczegółów.

Po trzecie, jest to niezatarte wrażenie, które pozostawia po sobie odczyt. To ta powieść jest w stanie zniszczyć różową ideę uległości i BDSM. Tutaj możesz zobaczyć całkowite zniszczenie osobowości osoby przez sadystę i manipulatora. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli lubisz powieści psychologiczne z nutą erotyzmu, zalecamy przeczytanie tej książki.

Nawiasem mówiąc, film o tej samej nazwie ma niewiele wspólnego z oryginalnym źródłem. Jako podstawę przyjęto tylko główne części fabuły i sceny łóżkowe. Film to piękny obraz. Książka to straszna rzeczywistość, ponieważ wszystko, co napisano, opiera się na prawdziwych wydarzeniach.

Elizabeth McNeill „9 i pół tygodnia”

Zalety:

 • ma ukryte znaczenie;
 • oparte na wydarzeniach z życia;
 • łatwe do odczytania.

Niedogodności:

 • wiele niepotrzebnych opisów.

Jest między nami taki związek: kiedy jesteś ze mną, robisz, co ci mówię.

Maya Banks „Burn”

Nasz ranking kończy się książką z elementami BDSM, która jest tak popularna w ostatnich latach. Fabuła jest prosta i przewidywalna: milioner, przyzwyczajony do zmieniania kobiet, przekonujący je do całkowitego poddania się i nigdy nie zakochiwania się, spotyka „tę jedyną”.Pasja bohaterskiej bohaterki nie spieszy się do odwzajemnienia i zaczyna się na nią „polowanie”.

Praca ta jest ostatnią częścią trylogii, zawiera wiele wyraźnych scen, dość delikatnie i pięknie opisanych. Sylaba autora jest przyjemna, książka czyta się szybko, ale wybredny czytelnik będzie zdenerwowany brakiem intrygi i przeciągającą się fabułą.

Maya Banks „Burn”

Zalety:

 • najlepsza książka z trylogii;
 • ładne i dobrze rozwinięte postacie.

Niedogodności:

 • nierealizm tego, co się dzieje;
 • książka jednorazowa - nie będziesz chciał jej ponownie czytać.

Drżący erotyczny ...

Jeśli przeczytałeś książki opisane w ocenie, napisz swoje recenzje w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *