🚰 Najlepsze pompy filtrujące basen na 2020 rok

0

Lato 2020 roku okazało się dość gorące w całej Federacji Rosyjskiej. Zamknięcie granic wewnętrznych i zewnętrznych oraz trudności finansowe zmusiły wielu Rosjan do pozostania w domu lub wypoczynku na wsi. Wszystko to spowodowało niespotykane dotąd zapotrzebowanie na baseny. Ramowe (prefabrykowane) i nadmuchiwane - są łatwe do zainstalowania w każdym wiejskim domu lub na dziedzińcu wiejskiego domu, co da Ci możliwość odświeżenia się po upalnym dniu. Przy całej dostępności i prostocie konstrukcji konieczne jest ciągłe monitorowanie stanu i czystości wody. Głównym pomocnikiem w utrzymaniu czystości jest pompa filtrująca. Odpowiednio dobrany filtr gwarantuje maksymalne możliwe czyszczenie i obniżenie kosztów uzdatniania wody (środki chemiczne, mycie itp.). Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa szczegółową recenzję i ocenę najlepszych i najbardziej odpowiednich pomp filtrujących na 2020 rok.

Co to jest

Specjalne urządzenie, które pobiera wodę z basenu przez otwory w ścianie, filtruje ją i zwraca już oczyszczoną. W ten sposób oszczędza konieczność codziennego czyszczenia powierzchni przed opadającymi odpadami (liście, owady, włosy, kurz) oraz nadmiernym przetwarzaniem chemikaliami.

Bez takiego czyszczenia basen wkrótce stanie się nieodpowiedni do pływania, na ścianach i dnie pojawi się nieprzyjemny śliski osad, a woda zacznie zielenieć (zakwitać). Dodatkowo nagrzana promieniami słonecznymi stojąca ciecz to doskonałe miejsce do hodowli wszelkiego rodzaju mikroorganizmów mogących wywoływać alergie, zwłaszcza u dzieci.

Oprócz czyszczenia to urządzenie filtrujące zapewnia cyrkulację, wyrównując w ten sposób jego temperaturę, czyniąc je jednorodnym i równomiernie rozprowadzając wszelkie dodatki chemiczne.

Czym są

Prawie wszystkie urządzenia tego typu działają na zasilaczu domowym 220 V.
Główna różnica między filtrami w sprzedaży dotyczy tylko elementu filtrującego. Rozważmy 4 główne typy:

 • Papier

Najtańsza opcja filtra, oparta na specjalnym papierze technologicznym. Są gorszej trwałości, ale są przyjazne dla środowiska i wolne od zanieczyszczeń chemicznych innych firm.

 • Piaszczysty

Zapewniają lepsze czyszczenie niż papierowe. Jako element filtrujący używana jest beczka ze szkła lub piasku kwarcowego. Ma wiele wad konsumenckich. Po pierwsze, ze względu na cechy konstrukcyjne, zajmują dużo miejsca. Po drugie, zużywają więcej energii elektrycznej, ze względu na to, że zastosowano tutaj mocniejszą pompę, która jest w stanie przepchnąć zanieczyszczoną wodę przez masę piasku.

 • Chlorek

Dość skutecznie radzi sobie ze zbieraniem drobnych zanieczyszczeń i dezynfekcją. Zainstalowano tu generator chloru, który za pomocą energii elektrycznej oddziela cząsteczki chloru od soli kuchennej, a zanieczyszczenia zbiera siatka. Urządzenie to zużywa mało energii elektrycznej i nie wymaga dużych nakładów na materiały eksploatacyjne, ale po przetworzeniu pojawia się lekki zapach wybielacza, który nie każdemu się podoba.

 • Nabój

Woda przepływa przez wkład, który zatrzymuje zanieczyszczenia i dodaje do nich środki dezynfekujące.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Następnie rozważymy kilka ważnych punktów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie pompy filtrującej.

 • Typ

Najpierw musisz samodzielnie określić, który z powyższych typów filtrów jest odpowiedni dla Ciebie. Jak już wiemy, każdy ma swoje zalety i wady i trzeba to wziąć pod uwagę przy zakupie.

 • Moc pompy

Ten parametr bezpośrednio wpływa na cenę całego urządzenia. Im wyższa moc, tym więcej cieczy pompa jest w stanie pompować odpowiednio w jednostce czasu, tym droższa jest cała instalacja. Duży basen będzie wymagał wybrania odpowiedniego „oczyszczacza”.

 • Jakość

Głównym parametrem, za pomocą którego można określić jakość takiego urządzenia, jest jego szczelność. Przy wyborze należy dokładnie sprawdzić wszystkie połączenia i połączenia. Produkt nie powinien mieć widocznych przerw i luzów. Brak szczelności grozi wyciekiem i niską wydajnością.

 • Nazwa handlowa

Obecnie rynek jest przepełniony produktami zarówno znanych producentów, jak i przedsiębiorstw niskiej jakości. Oczywiście marka nie gwarantuje bezbłędnej pracy, ale ogólnie produkty znanych marek są świetnej jakości, dlatego są bardziej poszukiwane.

 • Cena £

Nie najmniej ważny parametr. Oczywiście każdy chce kupić urządzenie najwyższej jakości po możliwie najniższych kosztach. Jednak pompy filtrujące mają pod tym względem jedną niezaprzeczalną zaletę. Faktem jest, że nie wymagają specjalnych warunków przechowywania i transportu, dlatego dzięki Internetowi masz możliwość wyboru najbardziej akceptowalnej dla siebie oferty. Warto pamiętać, że jeśli planujesz składać zamówienia online z daleka, na pewno do ceny urządzenia zostanie doliczona niemała taryfa transportowa.

Dodatkowo, jeśli to możliwe, sprawdź działanie pompy w sklepie. W tym celu nie jest konieczne podłączenie do wody, wystarczy włączyć ją w trybie bezczynności.

Główni producenci

 • Aquaviva - główna specjalizacja firmy: filtry piaskowe. W ofercie znajdują się urządzenia o innym zestawie funkcjonalności i różnej mocy. Czyszczenie przeprowadza się za pomocą drobnego piasku kwarcowego. Produkty firmy charakteryzują się wytrzymałością i wysoką jakością wykonania.
 • Behncke to wiodący niemiecki producent. Produkty spełniają europejskie standardy jakości. Firma produkuje różnego rodzaju urządzenia: stacje czyszczące zawieszane, piaskowe i całe. Filtry są odporne na promieniowanie UV, naprężenia mechaniczne i korozję. W Rosji reprezentowany jest głównie przez marki Cristall i Koln.
 • Bestway to marka oferująca szeroką gamę produktów nadmuchiwanych i filtrujących. Dostarcza filtry nabojowe i piaskowe. Produkty firmy charakteryzują się łatwością montażu i prostą obsługą, a także dostępnością.
 • Fiberpool to producent z Hiszpanii. Szeroki asortyment pozwala dobrać optymalny model do każdego rozmiaru misy. Wszystkie produkty są wykonane z wytrzymałego włókna szklanego i laminowanego poliestru, co zapewnia doskonałą odporność na uderzenia i zużycie.
 • Hayward to amerykańska firma. Jej produkty dzięki swojej niezawodności i jakości zdobyły miłość i uznanie konsumentów na całym świecie. W asortymencie firmy znajdują się filtry piaskowe i nabojowe z instalacjami o różnej wydajności, w tym modele diatomitu o najwyższym stopniu oczyszczenia mechanicznego.
 • Kripsol to hiszpańska firma z 30-letnim doświadczeniem. Produkty przeznaczone są do pracy w sztucznych zbiornikach, basenach i uzdrowiskach. Szeroki asortyment i jakość oferowanych produktów pozwala firmie zajmować czołową pozycję wśród konkurencji.

Niuanse pracy

Instalacja tego sprzętu nie wymaga specjalnej wiedzy technicznej i możesz to zrobić sam, ale musisz przestrzegać kilku zasad działania:

 • kupując oddzielnie filtr i pompę, należy wyjaśnić, jak pasują do siebie;
 • codziennie sprawdzać połączenia pod kątem szczelności;
 • zrób wszystko, co możliwe, aby chronić części elektryczne przed wilgocią;
 • poznaj wszystkie funkcje, które posiada urządzenie, które rozważasz;
 • przeprowadzać rutynową wymianę elementów filtrujących, aby nie zmniejszać lub wcale nie tracić wydajności pracy;
 • zwróć uwagę na średnicę połączenia. Istnieją dwa główne rozmiary przyłączy: 32 mm i 38 mm. Jeśli potrzebujesz podłączyć pompę z filtrem piaskowym (średnica połączenia 38 mm) do małego basenu, będziesz musiał kupić specjalny adapter;
 • Obserwuj tryb pracy czyszczenia oparty na mocy pompy i objętości basenu, tak aby cała woda przeszła całkowicie przez filtr przynajmniej raz dziennie.

Poniżej znajduje się ocena aktualnych modeli na podstawie opinii prawdziwych konsumentów. Dla jasności podzieliliśmy go na podrozdziały: pompy, pompy filtrujące i generatory chloru.

Lakierki

Odpływ Intex 28606

Głównym zadaniem jest ułatwienie odpływu wody z basenu. Pompę można obniżyć na głębokość 122 cm, działa z 220 V.

Średnia cena - 3999 rubli.

Odpływ Intex 28606

Zalety:

 • przyjemny wygląd;
 • Mobilność;
 • łatwość użycia.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

AquaViva VWS50M jednofazowy z filtrem wstępnym

Nadaje się do recyrkulacji, filtracji i dostarczania wody pod ciśnieniem w pojemnikach do 26 000 litrów. Jego walory użytkowe pozwalają na efektywne wykorzystanie go w dziedzinie marikultury i zaopatrzenia w wodę do innych zadań.

Średnia cena - 10387 rubli.

AquaViva VWS50M jednofazowy z filtrem wstępnym

Zalety:

 • skuteczny filtr wstępny;
 • optymalna równowaga ceny i jakości.

Niedogodności:

 • wysoki poziom hałasu.

Samozasysająca „LEO” XKP 450Е-2

Orientacja odśrodkowa, pozioma. Główne zadanie: cyrkulacja w basenach i jacuzzi do rozprowadzania wody zawierającej roztwór dezynfekujący chloru. Najczęściej jest instalowany na wlocie filtra.

Średni koszt - 5850 rubli.

Samozasysająca „LEO” XKP 450Е-2

Zalety:

 • duża moc;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • z czasem pojawiają się problemy z uciskiem.

Odśrodkowe Espa Wiper 0 50M bez filtra wstępnego

Pompa jednofazowa jest wyposażona w wylewkę spustową na obudowie do recyrkulacji wody. Zawiera adaptery impulsowe i ssące. Korpus, koła, podstawa i uszczelki wykonane są ze specjalnego polimeru technicznego. Stal nierdzewna, z której wykonany jest wałek doskonale go chroni i sprawia, że ​​jest on maksymalnie odporny na zużycie. Silnik pompy jest gotowy do długotrwałej pracy.

Średni koszt - 21122 rubli.

Odśrodkowe Espa Wiper 0 50M bez filtra wstępnego

Zalety:

 • niezawodność;
 • wysoka wydajność.

Niedogodności:

 • słaba moc za wysoką cenę.

Samozasysająca Kripsol Ninfa NK 33

Części silnika wykonane są z trwałych wysokiej jakości materiałów: wał ze stali nierdzewnej, obudowa, zespół łożysk, podstawa i dyfuzor z polipropylenu wzmocnionego włóknem szklanym. Pompę można zamontować powyżej poziomu wody.

Średni koszt - 11712 rubli.

Samozasysająca Kripsol Ninfa NK 33

Zalety:

 • jakość wykonania;
 • łatwość użycia.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Pompy filtrujące

Intex 28604 Cristal Clear Cartridge Filter Pump

Służy do filtracji cieczy w basenach o objętości nie przekraczającej 11500 litrów. Nominalna wydajność - 2006 litrów / godzinę. Wyposażony w dwie niezależne pompy z zaworami do odpowietrzania i usuwania zanieczyszczeń. Dostarczany jest z wkładem „A”, który można łatwo wyjąć, wymienić i wyczyścić. Połączone są wężami karbowanymi za pomocą opasek. Wszystkie produkty są testowane fabrycznie.

Średni koszt to 4900 rubli.

Intex 28604 Cristal Clear Cartridge Filter Pump

Zalety:

 • doskonałe połączenie ceny i wydajności;
 • filtr jest łatwy do wymiany i czyszczenia.

Niedogodności:

 • niewystarczająco mocny dla większości basenów;
 • drogie materiały eksploatacyjne.

Bestway 58469 ze skimmerem

Instalacja typu nabojowego, zawieszona. Zalecany do basenów wewnętrznych nadmuchiwanych i ramowych o pojemności od 1100 do 31 700 litrów. Najmocniejszy model w linii samodzielnych jednostek filtrujących Bestway. Nie pasuje do basenów ze stalowymi ścianami

Średni koszt to 7900 rubli.

Bestway 58469 ze skimmerem

Zalety:

 • wytrzymały korpus;
 • odporność na korozję i światło ultrafioletowe;
 • regulowane zawieszenie.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Emaux FSU-8TP z filtrem wstępnym

Do oczyszczania wody w basenach z zanieczyszczeń stałych i małych cząstek. Beczka czyszcząca jest zainstalowana z pompą na wspólnej platformie. W zestawie adaptery do podłączenia do węży o średnicy od 32 do 38 mm. Elementem filtrującym jest drobny piasek kwarcowy o frakcji od 0,5 do 1 mm.

Średni koszt - 8625 rubli.

Emaux FSU-8TP z filtrem wstępnym

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • niskie koszty utrzymania;
 • możliwość montażu powyżej poziomu wody w basenie.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Podłączenie górne Fiberpool VASO ZVTFN400-25

Służy do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych. Nadaje się do małych basenów krytych. Wszystkie kluczowe elementy są wykonane z wytrzymałych materiałów: korpus z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym, pompa z tworzywa odpornego na ciepło, silnik ze stali nierdzewnej.

Średni koszt to 45248 rubli.

Podłączenie górne Fiberpool VASO ZVTFN400-25

Zalety:

 • najlepsze czyszczenie w swojej klasie;
 • cicha praca;
 • jakość wykonania i materiały.

Niedogodności:

 • drogie materiały eksploatacyjne i części zamienne.

Hayward PowerLine

Urządzenie jest idealne do małych basenów wewnętrznych. Wydajność - 6000 litrów na godzinę. Warstwa filtrująca instalacji to szkło lub piasek kwarcowy. Urządzenie posiada 6 trybów pracy: filtrację, płukanie, wyłączanie, cyrkulację, opróżnianie i czyszczenie aparatu. Zawór posiada wskaźnik i manometr. Korpus lufy wykonany jest z materiału odpornego na słońce, wilgoć i korozję, pompa wykonana jest z tworzywa termoplastycznego i stali nierdzewnej.

Średnia cena - 229947 rubli.

Hayward PowerLine

Zalety:

 • wysokiej jakości filtracja;
 • minimalne koszty utrzymania i opieki;
 • wykonane z wytrzymałych materiałów.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Generatory chloru

Intex 26668 Krystal Clear

Przeznaczony do oczyszczania wody w basenach o pojemności do 26 500 litrów. Wytwarza 5 gramów chloru na godzinę. Wyposażony w nowoczesny wodoodporny panel dotykowy z wyłącznikiem czasowym i systemem autodiagnostyki. Urządzenie zawiera czujniki ciśnienia i przepływu cyrkulacyjnego. Generator chloru wymaga kompatybilnej pompy filtrującej o wydajności 2650 - 11 355 litrów na godzinę.

Średnia cena - 10900 rubli.

Intex 26668 Krystal Clear

Zalety:

 • wysoki stopień oczyszczenia i chlorowania;
 • wyłącznik czasowy cyklu pracy.

niedogodności

 • wymaga drogiej, szybkiej pompy filtrującej.

Van Erp Blue Lagoon UV-C Xpose

Odkaża baseny wodą morską lub chloratorami Neutralizuje zapachy chloru. Radzi sobie ze wszystkimi mikroorganizmami: wirusami, bakteriami, drobnoustrojami itp. Chroni oczy i skórę kąpiących się przed podrażnieniami. Zapobiega pojawianiu się glonów.

Średni koszt to 18500 rubli.

Van Erp Blue Lagoon UV-C Xpose

Zalety:

 • odświeża i dezynfekuje;
 • chroni przed zarazkami, pleśnią, bakteriami i glonami;
 • łatwy w instalacji i utrzymaniu;
 • jest okno do monitorowania pracy.

Niedogodności:

 • nie do naprawy;
 • drogie materiały eksploatacyjne.

Mamy nadzieję, że ta recenzja pomoże Ci zrozumieć wszystkie niuanse działania tego sprzętu. Ocena podpowie Ci, która pompa filtrująca w tym roku będzie optymalna dla Twojego basenu. Jeśli masz doświadczenie w obsłudze urządzeń biorących udział w rankingu, podziel się nim w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię