Najlepsze firmy i modele fortepianów na 2020 rok

0

99% populacji nie wyobraża sobie codziennego życia bez muzyki. Znajduje się wszędzie, w minibusie dla kierowcy, w kolumnach przechodniów, w windzie itp. Oczywiście wszędzie jest inaczej, ponieważ każdy stara się stworzyć coś wyjątkowego. Są jednak ludzie, którzy wolą nie czekać, ale to robić. Od najmłodszych lat lubią nie słuchać, ale tworzyć i pracować z wieloma instrumentami muzycznymi. W tym artykule nie sposób opisać każdego typu, ale redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych firm i modeli fortepianów na rok 2020.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Jeśli chodzi o zakup nowego profesjonalnego narzędzia, większość ludzi stara się znaleźć opcję, która będzie działać prawie wiecznie. Dlatego oszczędzają kilkaset tysięcy rubli. Kupują więc nie tylko kolejne drogie urządzenie, ale jakość, która przetrwa dekady, a dźwięk nie będzie elektryczny, ale prawdziwy.

Co osoba otrzymuje, gdy kupuje nowy fortepian:

 • Przede wszystkim stan instrumentu. Kupowanie produktów używanych jest odpowiednie dla początkujących, którzy mogą zrezygnować z muzyki po kilku latach, ale dla tych, którzy pozostają na tym świecie, zakup nowego produktu jest twórczo konieczny. Nie będą musieli po latach studiować informacji o stanie materiałów i obliczać szczeliny, jaką fortepian będzie nadal rozciągał. Kupując nowy produkt muzyk rozwiązuje wszelkie problemy ze stanem.
 • Bardziej pozytywne niż negatywne. Kupując używany model, nikt nie jest w stanie dokładnie odpowiedzieć na to, jak długo urządzenie będzie działać, czy istnieje możliwość regulacji, czy istnieje potrzeba całkowitej renowacji itp. Rzeczywiście, częściej okazuje się, że po zakupie obsługiwanej wersji osoba zaczyna ją przywracać. Następnie zagłębia się i zdaje sobie sprawę, że pieniądze wydane na renowację wystarczyłyby na nowe urządzenie.
 • Ponadto kupujący ma pewność, że nie ma ukrytych rys, odkształceń i pęknięć, które często występują z powodu niewłaściwego użytkowania lub naruszenia zasad przechowywania. Na nowe pianina wydawana jest karta gwarancyjna, więc w przypadku awarii naprawa i konserwacja będzie kosztować kilkakrotnie taniej, a czasem bezpłatnie.
 • Później zakupiony fortepian jest łatwy do odsprzedaży, ponieważ użytkownik był sam, a jeśli kupon i paragon zostaną zachowane, szybciej wyjdzie. Co więcej, osoba będzie mogła powiedzieć potencjalnemu nabywcy wszystko o tym narzędziu, ponieważ jest zaznajomiony z każdą wadą, jeśli w ogóle.
 • Praktycznie najważniejszą rzeczą, którą doceni większość, jest transport. Tutaj sprzedawca przejmuje wszelkie gwarancje. Dlatego instrument dotrze do mieszkania cały i zdrowy, a proces transportu nie musi być dokładnie monitorowany. Przy zakupie używanego urządzenia jest odwrotnie.

Główne kryteria wyboru: co należy wiedzieć przy zakupie

Skoro kupno fortepianu można porównać do kupna samochodu, należy starannie przygotować się, pojechać i zdać się tylko na sprzedającego, bo nie zna on wszystkich preferencji kupującego. Dlatego należy zwrócić uwagę na:

 • Materiał. To najważniejsza kwestia, bo od tego zależy jakość dźwięku.Większość profesjonalistów radzi kupować produkty wykonane z buku, orzecha lub mahoniu. W dobrym pianinie płyta rezonansowa jest wykonana ze świerku, ponieważ jest najbardziej rezonansowy. Naukowcy udowodnili, że prędkość dźwięku w drewnie wykonanym z tego materiału jest 14 razy większa niż w powietrzu.
  Ale ważne jest, aby zrozumieć, że znalezienie takiego materiału jest bardzo trudne, ponieważ aby spełniał wszystkie parametry techniczne, drzewo musi rosnąć przez sto lat. Ponadto musi znajdować się w określonym miejscu, na specjalnej glebie, słoje muszą być równe, a samo drewno nie może mieć wyraźnych wad. Dlatego to nie wyposażenie techniczne, ale drzewo „muzyczne” wypełnia wielką cenę.
 • Konstrukcja fortepianu. Tutaj wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane, ponieważ każdy producent ma swój niepowtarzalny i niepowtarzalny sekret tworzenia najlepszego instrumentu muzycznego. Najdrożsi i wysokiej jakości przedstawiciele w tym parametrze to Niemcy. Ważne jest również, aby zrozumieć, że ilość pracy ręcznej zależy od klasy fortepianu. W klasie premium wykonanie produktu wymaga co najmniej 90% pracy ręcznej. Dlatego koszt takich próbek jest 5 razy wyższy niż w przypadku przedstawicieli przenośników.
 • Kolejka. Najlepsza firma sprzedaje nie jeden model, a dziesiątki, tylko wtedy kupujący może być pewien niezawodności oferowanych produktów.
 • Wartość pieniądza. Tak więc dobry fortepian można znaleźć zarówno za milion, jak i za 500 tysięcy rubli, a pod względem jakościowym różnice będą minimalne, a dostrzeże je tylko osoba z absolutnym uchem do muzyki.
 • Jaka jest wielkość sprzedaży. Lepiej jest porównać przedstawicieli w określonym segmencie cenowym. Dlatego większość europejskich firm stara się współpracować z chińskimi przedsiębiorstwami, aby osiągnąć poziom konsumencki. Oczywiście jakość dźwięku jest tracona, ale nie tak krytyczna. Nie ma jednak sensu porównywać ich z jednoczęściowymi modelami tego samego producenta.

Fortepian nie jest łatwym instrumentem, a cena jest wysoka nie dlatego, że firmy chcą zarobić więcej pieniędzy na biednych muzykach grających muzykę klasyczną. Produkcja zajmuje dużo czasu, a praca wykonywana jest z precyzją jubilera. Ponadto jakość zależy nie tylko od konkretnego materiału, ale także od specjalnych technologii. Zostały opracowane przez tysiące rzemieślników na przestrzeni wieków.

Jaka jest różnica między fortepianem a fortepianem a fortepianem?

Jeśli chodzi o różnice między tymi instrumentami, większość osób, które są zaznajomione z muzyką na poziomie szkolnym, twierdzi, że różnica między fortepianem a fortepianem klasycznym jest minimalna i często jest to jeden produkt, ale fortepian zasadniczo różni się od tych przedstawicieli. Jednak nie jest to do końca prawdą.

Świat po raz pierwszy dowiedział się o „fortepianie” na początku XVIII wieku. Tak więc mistrz klawesynu Bartolomeo Cristofori, pochodzący z Włoch, zaprojektował nowy instrument muzyczny. Jego głównym zadaniem było stworzenie wolumenu dźwięku, ponieważ klawesyn odtwarza dźwięki na tym samym poziomie. Jakiś czas później, w 1709 roku, Cristofori tworzy urządzenie o cichym i głośnym dźwięku. Tworząc nowy model, mistrz zrozumiał, że nic nie da się zrobić z szarpanym mechanizmem, więc zastąpił go młotkiem dźwigniowym. Dzięki temu objętość zaczęła zależeć od siły nacisku. Od momentu wydania do połowy XVIII wieku fortepian był używany niemal w całej Europie, ale z pewnymi zmianami.

Na początku XIX wieku dwóch znanych wynalazców z różnych krajów zdecydowało się na zmianę projektu, nadając mu pionowy kształt, dzięki czemu stalowa rama została ustawiona prostopadle do klawiszy. Oczywiście metoda ta miała zarówno zalety - zwartość, jak i wady - kiepski dźwięk. Model fortepianu, który wielu zna, pojawił się teraz w 1850 roku.

Do połowy XIX wieku fortepian również przeszedł modernizację, więc Niemiec Sebastian Erar dokonał poważnej zmiany w mechanice, stworzył mechanizm podwójnej próby.Główną istotą mechanizmu było to, że młot niezależnie wracał do swojej pierwotnej pozycji, a wielokrotne uderzenie nie wymagało długiego powrotu. Dzięki temu muzycy otworzyli drogę do wykonywania skomplikowanych pasaży. Problem polegał jednak na tym, że taki element pasował tylko do poziomej konstrukcji. Z tego powodu nazwa fortepianu nie była już odpowiednia, a instrument, na którym zastosowano mechanizm podwójnej próby, zaczęto nazywać „Królewskim”.

Dziś słowo „fortepian” odnosi się do klasy instrumentów klawiszowych, a fortepiany i fortepiany są przedstawicielami tego typu, posiadającymi niepowtarzalny design. Wynika z tego, że pod fortepianem można rozumieć zarówno fortepian standardowy, jak i profesjonalny fortepian. Główną różnicą między pierwszym a drugim typem jest zwartość i dźwięk. Ponadto fortepian jest wyposażony w mechanizm podwójnej próby, którego nie można zastosować w konstrukcji pionowej.

Ocena najlepszych firm produkcyjnych z przykładami modeli jakości

Steinway & Sons

Fortepiany tej firmy mają bogate i bogate brzmienie. Produkcja wykorzystuje unikalne technologie. Firma została założona w 1853 roku w Nowym Jorku przez niemieckiego emigranta. Organizacja szybko zyskała popularność i dziś utrzymuje wysoki standard jakości. Produkty Steinway & Sons są używane na najważniejszych koncertach, w niektórych studiach nagraniowych itp.

O-180

Popularny model fortepianu, który pod względem brzmienia nie ustępuje modelom koncertowym i studyjnym. Jedyną różnicą jest rozmiar. Narzędzie jest znacznie bardziej kompaktowe, co pozwoli na zainstalowanie go w prawie każdym domu. Dokładność i głębia brzmienia na najwyższym poziomie, co pozwoli na bardziej szczegółowe wyrażenie emocji. Waga - 286 kg.

Średni koszt wynosi od 2500000 rubli.

fortepian Steinway & Sons O-180

Zalety:

 • Możliwie najlepsze brzmienie;
 • Ścisłość;
 • Trwałość;
 • Wysokiej jakości materiały.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Essex EUP-116E

Dobry fortepian tej samej firmy, który ma bogate i jasne brzmienie. Zaprojektowany dla początkujących pianistów. Jakość wykonania pozostała na wysokim poziomie, jednak pracy ręcznej jest znacznie mniej, co sprawia, że ​​urządzenie jest dostępne do masowego użytku.

Minimalny koszt to 470000 rubli.

fortepian Essex EUP-116E

Zalety:

 • Niska cena;
 • Marka;
 • Jakość;
 • Niezawodność;
 • Dźwięk.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bechstein

Modele tego producenta zyskują dużą popularność wśród miłośników uduchowionego brzmienia. Fortepian tej firmy jest używany przez wielu mistrzów, wśród których jest wielu rosyjskich przedstawicieli. Firma została założona w 1853 roku w Berlinie. Głównym celem jest uczynienie dźwięku wyjątkowym i niepowtarzalnym. Seria przeznaczona jest zarówno dla klasy premium, jak i zwykłych użytkowników, którzy dopiero odkrywają świat muzyki.

Zimmermann Z 160 Standard

Niedrogi fortepian, który zapewni niezapomniane wrażenia z pracy. Na tym instrumencie możesz zarówno wykonywać wspaniałe klasyki, jak i tworzyć własne arcydzieła. Instrument wypełni pomieszczenie przyjemnym dźwiękiem, a dzięki pięknemu designowi wpasuje się w każde wnętrze.

Średni koszt to 900 000 rubli.

fortepian Zimmermann Z 160 Standard

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Cena £;
 • Harmonijny dźwięk;
 • Projekt;
 • Niezła produkcja dźwięku.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Zimmermann S 2

Piękny i wyjątkowy fortepian, który nadaje się nie tylko do użytku profesjonalnego, ale także dla początkujących w tej dziedzinie. Konstrukcja wykonana na wysokim poziomie ozdobi pomieszczenie, a jej kompaktowość pozwoli na zainstalowanie fortepianu niemal w każdym miejscu. Odtwarzanie dźwięku odbywa się na poziomie typowym dla firmy. Każda część wykonana jest zgodnie z ustalonymi normami, co pozwala na użytkowanie instrumentu muzycznego przez długi czas.

Średnia cena: do 400000 rubli.

Zimmermann S 2

Zalety:

 • Bezproblemowa praca;
 • Niezawodność;
 • Wykonanie poziomu;
 • Pedały są łatwe do wciśnięcia;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Mason i hamlin

Profesjonalna firma, która od dziesięcioleci produkuje wyłącznie produkty wysokiej jakości. Jego popularność wynika z faktu, że do produkcji podestu wykorzystywane są innowacyjne technologie. Pozwala to zachować jej pierwotny wygląd przez długi czas i skutecznie rezonować, jak w momencie zakupu. Firma Mason & Hamlin została założona w 1854 roku i od tego czasu kontynuuje stuletnią tradycję tworzenia najwyższej klasy fortepianów dla profesjonalnej sceny i początkujących pianistów.

Fortepian Mason & Hamlin Model A

Wspaniały fortepian, który wypełni pomieszczenie nieopisanym dźwiękiem i pięknem. Model został stworzony przez profesjonalistów dla najlepszych w swojej dziedzinie oraz dla początkujących pianistów. Główne elementy wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Z urządzeniem nie będzie problemów nawet po 30 latach eksploatacji. Projekt ozdobi wnętrze i nada pomieszczeniu królewskiego charakteru.

Średni koszt w sklepie internetowym to 620 000 rubli.

Fortepian Mason & Hamlin Model A

Zalety:

 • Dźwięk;
 • Ergonomia klawiszy;
 • Niezawodność;
 • Montaż;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Bösendorfer

Popularna opcja dla miłośników wszystkiego, co najlepsze. Firma powstała w 1828 roku i mimo, że została wykupiona przez Yamahę, produkcja nadal utrzymywała się na poziomie.

Bösendorfer 155

Doskonały model, który stanie się prawdziwym dobrodziejstwem dla profesjonalisty i posłuży mu przez 50 lat lub dłużej. Jakość dźwięku przekracza wszelkie granice. Klawisze są łatwe do naciśnięcia. Ale główną zaletą takiego urządzenia jest to, że można je zamontować w mieszkaniu, bo jego wymiary to 155x151x102 cm.Dodatkowo fortepian nie będzie kolidował ze snem sąsiadów, co jest znakomitym rozwiązaniem dla lubiących bawić się w nocy.

Średni koszt to 5900000 rubli.

Bösendorfer 155

Zalety:

 • Wykonane z wysokiej jakości materiałów;
 • Dźwięk;
 • Niezawodność;
 • Trwałość;
 • Bezproblemowa praca.

Niedogodności:

 • Cena £.

Yamaha

Japońska firma, która cieszy się szerokim sukcesem w segmencie konsumenckim i nieustannie podnosi jakość swoich produktów, tworząc coś więcej niż zwykłe pianino. Każdy produkt ma własną historię i niepowtarzalny design, który może ozdobić każde pomieszczenie. Pianina akustyczne tej marki są częściej używane przez początkujących muzyków, ponieważ są sprzedawane w przystępnej cenie i mają ponad 30-letnią żywotność.

Yamaha GB1K

Wysokiej jakości fortepian w przystępnej cenie, który zapewni użytkownikowi niezwykłe brzmienie. Każdy muzyk będzie chciał grać na takim instrumencie. Wygodne klawisze i królewski wygląd nadają instrumentowi szczególnego statusu.

Koszt to 970 000 rubli.

Yamaha GB1K

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność;
 • Doskonały dźwięk i rezonans;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Yamaha U1J PE

Fortepian jest odpowiedni dla początkujących. Dzięki niemu wykonają nie tylko kompozycje znanych autorów, ale także potrafią skomponować własną melodię. Rezonansowy dźwięk o zrównoważonym brzmieniu, da tylko przyjemność z grania. Ponadto narzędzie wykorzystuje miękką pokrywkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu ryzyko kontuzji jest minimalne.

Średnia cena to 470000 rubli.

Yamaha U1J PE

Zalety:

 • Wysoka jakość;
 • Trwałość;
 • Dźwięk;
 • Zawór klawiaturowy z mikropunktem.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wynik

Jeśli masz doświadczenie w użytkowaniu fortepianów przedstawionych w rankingu lub ciekawszego modelu, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *