♨ Najlepsze zbiorniki na gaz na 2020 rok

0

Mój dom jest moim zamkiem. Ta stara i wyświechtana prawda jest znana wielu osobom. To ideał, do którego dąży każda żywa istota na planecie. Ale oprócz samej fortecy, dom to wygoda. Dla każdego oznacza to coś innego. Ale łatwo jest zgodzić się, że człowiek czuje się bardziej komfortowo w cieple i sytości. Możliwość ogrzewania domu i gotowania potraw dodaje energii. Najpopularniejszymi źródłami w Rosji są energia elektryczna, paliwa stałe i gaz. Porozmawiamy o jednym ze sposobów zapewnienia ostatniego z listy. Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” opracowali ocenę zbiorników gazu.

Gaz do każdego domu

Przede wszystkim jest to najbardziej opłacalna metoda ogrzewania prywatnego domu. Po drugie, jest to nie tylko paliwo do kotła grzewczego, ale także do gotowania, a także paliwo samochodowe. Ale nie zawsze jest możliwe podłączenie do magistrali gazowej. Tak, i zwykłe butle gazowe, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ogrzać 150-200 metrów kwadratowych, będziesz potrzebować dużo. W takim przypadku właściciel domu zostanie uratowany przez zbiornik gazu - zbiornik do przechowywania gazu w postaci płynnej.

Warianty zbiorników gazu

Istnieje wiele różnic między tymi czołgami. Od materiału do miejsca przeznaczenia. Przeanalizujemy, które z nich są pod względem budowy, pozycji, obszaru zastosowania i funkcjonalności, podając ich przybliżoną i dowolną klasyfikację, zaczynając od konfiguracji. Pomoże nam to zrozumieć, jak wybrać idealny zbiornik do warunków w Twojej witrynie.

Według pozycji w przestrzeni

Pozycja w przestrzeniCechy:
PionowyObszar parowania jest kilkakrotnie mniejszy niż w przypadku poziomych. Często w klimacie Rosji oprócz samego zbiornika gazu wymagane będzie dodatkowe wyposażenie, takie jak parownik.
PoziomyDuży obszar parowania. Dodatkowe wyposażenie jest wymagane tylko podczas pracy w ekstremalnie niskich temperaturach.

Według metody umieszczania

Metoda umieszczaniaCechy:
NaziemnyBardziej rygorystyczne wymagania dotyczące umieszczania. W temperaturach ujemnych gaz samoczynnie przestaje parować.
Pod ziemiąZmniejszenie zagrożenia pożarem i wybuchem. Nie zajmuje powierzchni na lądzie. Zimą nie jest wymagana instalacja parownika, pompy, ogrzewania i izolacji termicznej (im chłodniejszy klimat, tym mniej prawdziwe jest to stwierdzenie).
Wymaga dodatkowych prac ziemnych podczas instalacji systemów. Naprawa staje się bardziej skomplikowana. Dodatkowe wymagania dotyczące ochrony antykorozyjnej i współczynnika bezpieczeństwa zbiornika.

Jeśli to możliwe transport

TypFunkcja
mobilnyMała objętość (zwykle do 600 litrów). Wyprodukowana jako przyczepa do samochodu.
NieruchomyNie jest możliwy łatwy transport. Zwykle instalowane i mocowane na płycie żelbetowej lub podstawie fundamentowej.

Według objętości statycznej

Zmienność objętościTyp konstrukcji
Zmienna głośnośćCiśnienie wewnątrz zbiornika nie różni się znacząco od ciśnienia atmosferycznego, a objętość maleje wraz ze zużyciem.
Stała objętośćSztywna konstrukcja ze ścianami o grubości do 1,2 cm. Umożliwia wtrysk gazu pod ciśnieniem.

Zgodnie z możliwościami budżetowymi

Wybór sprzętu w tej cenie rośnie dość gwałtownie.Chociaż gaz jest bardziej opłacalny niż paliwo stałe i energia elektryczna, instalacja zbiornika gazu i jego peryferia nie są tanie. Nawet te bardzo budżetowe zwrócą się dopiero za kilka lat. Ale później, zwłaszcza biorąc pod uwagę dziesięciolecia eksploatacji, plus taki zakup stanie się bardzo zauważalny.

Ogólne funkcje zbiorników gazowych

Właściwie do tego zostały stworzone i zainstalowane:

 • Do przechowywania zapasów niebieskiego paliwa;
 • Do dystrybucji gazu między strefami zużycia;
 • Kontrola tempa i równowagi zużycia;
 • Utrzymanie ciśnienia roboczego w zbiorniku.

Napełnianie zbiornika gazu

W 2020 roku to nie jest problem. W przypadku systemów stacjonarnych wymagane jest wezwanie transportu specjalistycznego w postaci cysterny. Warto sprawdzić dostępność zgody na takie działania od dostawcy gazu. Proces przesyłania może zająć do godziny. Ponieważ długość węża doprowadzającego gaz jest ograniczona do 40 cm, konieczne będzie zapewnienie bezpośredniego dojazdu autocysterną do zbiornika gazu. Podczas pracy zbiornik musi być uziemiony, zablokowany, a wąż zabezpieczony stalowymi obejmami. Przepływomierz określa objętość wtryskiwanego gazu płynnego. Niedopuszczalne jest pompowanie więcej niż 85% objętości zbiornika gazu. Reszta pozostaje do odparowania.

W sezonie grzewczym tankowanie paliwa najlepiej uzupełniać jesienią, a najlepiej pod koniec zimy. O tej porze roku koszt będzie minimalny. Jeśli zbiornik gazu należy do telefonu komórkowego, istnieje możliwość samowtrysku na stacjach benzynowych.

Wskazówki i kryteria wyboru

Przede wszystkim musisz określić, do czego dokładnie będzie używany zbiornik gazu. Nie ma większego sensu instalowanie zbiornika o pojemności 2000 litrów, jeśli gaz jest używany wyłącznie do gotowania. Jednak w przypadku ogrzewania konieczne jest określenie natężenia przepływu gazu na podstawie ogrzewanej powierzchni. Zwykle w domkach instaluje się zbiorniki o pojemności do 20000 litrów. Większa objętość ma sens w przypadku autonomicznych dostaw gazu do kilku budynków lub w przemyśle, na przykład w instalacjach fabrycznych.

Wielkość działki ma również wpływ na wybór zbiornika do wiejskiego domu. Na małym obszarze lepiej byłoby zainstalować pionowy zbiornik gazu, ale to z kolei może wymagać dodatkowej instalacji parownika.

Klimat, zwłaszcza jeśli planowane jest wykorzystanie gazu do ogrzewania prywatnego domu zimą, może dosłownie zepchnąć zbiornik pod ziemię. Butan ma temperaturę wrzenia -0,5 stopnia i do wszystkich standardowych instalacji gazowych jest potrzebny w stanie gazowym.

Zbiornik gazu w realiach rosyjskich

Klimat naszej ojczyzny sam się dostosowuje. Co więcej, są dość znaczące. Jeśli w przypadku letniej rezydencji gdzieś na południu Rosji odpowiednia jest instalacja naziemnego pionowego zbiornika, to w rejonie Moskwy, a zwłaszcza w Petersburgu, lepiej pomyśleć o instalacji podziemnej. To z kolei oznacza, że ​​potrzebny jest zbiornik gazu z wysokimi dyszami lub szyjką, aby roztopiona woda źródlana nie dostawała się do krytycznych układów, a sam gaz znajdował się poniżej poziomu zamarzania gleby. Ściany zbiornika muszą być w stanie wytrzymać sezonowe ruchy gleby. Powłoka antykorozyjna musi wytrzymać ewentualne powodzie i wysoki poziom wód gruntowych.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest praca układów na zimno przy układaniu rury na wolnym powietrzu lub na głębokości zamarzania gruntu - skroplony butan. Skroplony na ścianach przechłodzonych rur może powodować zatykanie. Następnie będziesz musiał pilnie wysadzić cały gazociąg. Aby uniknąć takich problemów, konieczne jest zainstalowanie syfonu na kondensat. Będzie zbierać kropelki skroplonego gazu, które wyparują z powrotem wraz z nadejściem ciepła.

Ocena najlepszych zbiorników gazu

Dla Ciebie przygotowaliśmy przegląd najlepszych zbiorników na gaz na 2020 rok. Ale ze względu na specyfikę sprzętu nie są to konkretne popularne modele, a właściwie porównanie najlepszych producentów. Dokonano tego, ponieważ nie ma żadnych zaleceń dotyczących objętości, ale zasadniczo uwzględniono charakterystykę całej gamy modeli.W tej ocenie wysokiej jakości zbiorników do przechowywania skroplonego gazu weźmiemy pod uwagę zarówno urządzenia zagraniczne, jak i domowe.

 
FAS

Wspólna produkcja Niemiec i Rosji FasHimMash. Produkują zbiorniki dobowe do montażu naziemnego i podziemnego w wariacjach pionowych i poziomych. Korpus produktu wykonany jest ze stali w gatunku 09G2S-12 o grubości powyżej 6 mm. Ochronę antykorozyjną reprezentuje folia epoksydowa odpowiadająca wymaganiom GOST 9.602-2016, która należy do typu „Bardzo wzmocniony”. Szczególnym atutem dla Rosji jest szyja o wysokości 80 cm, która umożliwia użytkowanie sprzętu w trudniejszych warunkach klimatycznych.

Wszystkie zbiorniki przechodzą testy hydrauliczne i pneumatyczne. Temperatura pracy od -40 do +40 przy ciśnieniu roboczym do 1,5 MPa. Szacunkowa żywotność 35 lat nie została jeszcze potwierdzona. produkcja nie ma jeszcze 15 lat.

Fabrycznie ustawione zbiorniki gazu FAS mają armaturę amerykańskiej klasy ekonomicznej, kołnierze i zawory będą musiały być systematycznie dokręcane, a ochrona na nich jest wyjątkowo słaba, niż te, które są powszechnie instalowane.

Koszt zbiornika gazu o pojemności 2700 litrów i wysokich dyszach (65 cm) to 117 000, przy 25 000 litrów może sięgać 950 000 w zależności od konfiguracji.

Zalety:

 • Przystępne ceny;
 • Wszystkie urządzenia sterujące znajdują się nad ziemią;
 • Dostępny jest model o pojemności 25 000 litrów, którego nie ma większość innych producentów;
 • Wysoka szyja;
 • Istnieje model z podwójnymi metalowymi ścianami, który jest popularny do instalacji na stacjach benzynowych;
 • Testowane są wszystkie gasholdery, a nie wybrane urządzenia z partii.

Niedogodności:

 • Oszczędziliśmy na powłoce zewnętrznej, biorąc materiały o średnich wartościach ochrony przed korozją;
 • Słaba jakość zbrojenia;
 • Nie nadaje się do regionów o silnym mrozie - wymagana jest dodatkowa izolacja termiczna.

 
Niedźwiedź

Rosyjskie zbiorniki na gaz wyprodukowane zgodnie z GOST R 52630-2012 i PB 03-584-03. Wytwarzane są konstrukcje poziome, nadziemne, podziemne i ruchome. Korpus wykonany jest ze stali gatunku 09G2S o grubości powyżej 5 mm na ścianach i 6 mm na dole i pokryty dwuskładnikową masą epoksydową INTERZONE.

Jakość powłoki antykorozyjnej zapewnia wstępne śrutowanie metalu i naniesienie zabezpieczenia metodą airless. Zawory odcinające i reduktory włoskiej firmy CAVAGNA. Jakość materiałów przychodzących i produktów wychodzących jest kontrolowana przez wewnętrzny kompleks laboratoryjny. Defekty diagnozuje się za pomocą ultradźwięków, płynu wskaźnikowego, wizualnie, radiografii i defektoskopii magnetycznej.

Siła samego sprzętu i jego elementów jest wykonana z uwzględnieniem specyfiki działania na terytorium Rosji. Chociaż gwarancja udzielana jest na 35 lat, deklarowany szacunkowy okres użytkowania zbiornika to około 50 lat, co osobno uzasadnia popularność modeli tego producenta.

Cena za zbiornik z wysokimi dyszami i objętością 2200 litrów wynosi 125000 rubli, z wysoką szyjką i objętością 10500 litrów - 290 000 rubli.

Zalety:

 • Powłoka przeznaczona jest do pracy w obszarach o wysokim poziomie wód gruntowych;
 • Okres gwarancji - 35 lat;
 • Wysokość odgałęzień 650 mm;
 • Cena £;
 • Producent przyjmuje indywidualne zamówienia na wyposażenie niestandardowe.

Niedogodności:

 • W konfiguracji fabrycznej nie ma grupy redukcyjnej, którą trzeba będzie dokupić osobno.

VPS

Pojemniki na gaz wyprodukowane w Czechach, wykonane ze stali normalizowanej antykorozyjnej, dodatkowo odgazowane próżniowo. Na zewnątrz pokryta jest specjalną powłoką antykorozyjną z żywicy epoksydowej. Zgodnie z normą DIN 4681 grubość takiej folii w dowolnym obszarze nie będzie mniejsza niż 1 mm. Układ katoda-anoda wzmacnia ochronę antykorozyjną, tworząc ujemny potencjał na elementach zgrzewarki, co blokuje możliwość utleniania. Dodatkowa obróbka cieplna w temperaturze 650 stopni Celsjusza oraz defektoskopia ultradźwiękowa również znacznie ograniczają możliwość zakupu sprzętu niskiej jakości.

Zbiorniki gazu wjeżdżające na terytorium Rosji są przeznaczone na surowe zimy i wiosenne powodzie, a także do tankowania mieszanką propan-butan. Wszystkie produkty przechodzą kontrolę jakości i są certyfikowane przez Rostechnadzor zgodnie z GOST i są uzupełnione pełną zrusyfikowaną dokumentacją.

Koszt zbiornika gazu o pojemności 2700 litrów i minimalnej konfiguracji to 215000 rubli, przy objętości 10000 litrów z wysoką szyjką i włazem - 490000 rubli.

Zalety:

 • Produkcja high-tech;
 • Wysokiej klasy powłoka antykorozyjna;
 • Istnieje możliwość zakupu sprzętu do montażu na obszarach o podwyższonej wodzie gruntowej;
 • Europejskie standardy jakości.

Niedogodności:

 • Dość wysoka cena.

Chemet

Ta polska firma znana jest jako największa specjalistyczna produkcja spawanych zbiorników ciśnieniowych w Unii Europejskiej. Sprzęt chemiczny tej firmy jest używany praktycznie na całym świecie. Ich zbiorniki na gaz są sprawdzane tak dokładnie, jak zbiorniki na niebezpieczne chemikalia.

Wszystkie warianty zbiorników, a jest ich tylko 3, produkowane są o średnicy 125 cm i różnią się od siebie długością: 430, 585 i 785 cm, odpowiadające objętościom 4122, 5440 i 7820 litrów. Wykonane ze stali niskowęglowej, odgazowanej próżniowo gatunku S355J2 + N, pokrytej epoksydową powłoką antykorozyjną nakładaną na gorąco. Sprzęt wyposażony jest w okucia firmy Rego. Tak samo jak w zbiornikach FAS, ale zauważalnie lepsza jakość.

Sprzęt do przechowywania gazu firmy Chemet można kupić tylko z instalacją akredytowaną przez producenta. Oficjalnie nie można osobno kupić nowego zbiornika gazu. Oprócz samego urządzenia pakiet podstawowy zawiera:

 • Wyjazd specjalisty w celu konsultacji i określenia niezbędnego sprzętu i opcji jego instalacji, a także pomiaru terytorium;
 • Kompletny zestaw w postaci solidnej żelbetowej podstawy pod zabudowę zbiornika, bezpośrednio sam zbiornik o wybranej objętości, łączniki, dwustopniowy regulator ciśnienia gazu z wbudowanymi zaworami, giętkie orurowanie, kolektor kondensatu, anodowo-katodowa instalacja ochrony, wejście do piwnicy z "spawanym" zaworem i mieszkiem kompensacyjnym , Rury HDPE gatunku PE 100 SDR 11 oraz taśmy detektory „Niebezpiecznego GAZ” z funkcją kontroli zanieczyszczenia gazem;
 • Dostawa sprzętu;
 • Montaż podstawy i wszystkich powyższych urządzeń z uwzględnieniem zewnętrznego gazociągu do 15 m;
 • Próby instalacji gazowej metodą pneumatyczną;
 • Utworzenie i uruchomienie autonomicznego systemu zaopatrzenia w gaz;
 • Wydanie instrukcji obsługi i paszportu statku.

Wszystkie prace ziemne i sam gaz nie są wliczone w cenę.

Cena w rublach za zbiornik o pojemności 4120 litrów z wysokimi odgałęzieniami - 360 000, 7820 litrów z wysoką szyjką - 681 800. Ile kosztują zbiorniki osobno nie jest pewne.

Zalety:

 • 40 lat gwarancji;
 • Wysokie standardy testowe dla zbiorników gazu.

Niedogodności:

 • Mały zakres modeli;
 • Cena nie jest mała, pomimo przyzwoitego pakietu;
 • Nie ma możliwości kupienia samego zbiornika paliwa.

 
City-Gas

Produkcja Bułgarii. Urządzenie jest produkowane zgodnie z wymaganiami Dyrektywy Europejskiej 2014/68 / UE oraz normy EN 13445, odpowiadającej rosyjskim wymaganiom TR CU 032/2013. Produkowane są zbiorniki zarówno wertykalne, jak i poziome, przeznaczone zarówno do montażu podziemnego, jak i naziemnego. Pojawili się na rynku rosyjskim w 2010 roku, zdobywając już wtedy popularność i doskonałe recenzje w krajach Bliskiego Wschodu.

Korpus zbiorników wykonany jest ze stali normalizowanej S355J263 odgazowanej próżniowo. Dodatkowa powłoka epoksydowa z antykorozyjnego polimeru o grubości 2 mm chroni przed wilgocią. Maksymalne ciśnienie wynosi 1,765 MPa, temperatura pracy od -20 do +50 stopni. Okres użytkowania wynosi 30 lat. Każdy zbiornik przechodzi test hydrauliczny przekraczający wskaźniki wydajności, a szwy są sprawdzane za pomocą ultradźwięków.

Koszt najmniejszego pionowego powierzchniowego zbiornika gazu City-Gas na 450 litrów wynosi 64000 rubli, pod ziemią ze standardowymi rurami na 2700 litrów - 145000 rubli, za 10000 litrów - 316000 rubli.

Zalety:

 • Wysoka jakość;
 • Cena £;
 • Zawory wyciągowe mają czujniki nadmiaru płynu;
 • Duży zakres różnych pojemności od 450 do 100 000 litrów;
 • W komplecie z plastikową obudową, która uzupełnia ochronę;
 • Sprzęt działa w warunkach od surowych rosyjskich zim po klimat ZEA i Afryki.

Niedogodności:

 • Niezidentyfikowany.

Agonia wyboru

Tylko Ty decydujesz, która firma najlepiej kupić sprzęt do Twojego domu, domku letniskowego lub wiejskiej posiadłości.

Jako ostrzeżenie przypominam, że zaoszczędzenie na zakupie i montażu czołgu z „systemu mocowania na ostro” przyniesie radość do momentu znalezienia pierwszej usterki. A w najlepszym przypadku chęć zakupu niedrogiego urządzenia i usług instalacyjnych spowoduje tylko dodatkowe wydatki. W najgorszym przypadku wybór błędów będzie kosztował życie. Pamiętaj tylko, co się dzieje, gdy eksploduje domowa butla. Ale zawierają tylko kilkadziesiąt litrów.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *