Najlepsze uszczelniacze opon na 2020 rok

0

Ze względu na specyfikę rosyjskich dróg i stan krawężnika przebicie koła jest częstym zjawiskiem, z którym spotkał się prawie każdy kierowca. Kłopoty mogą się zdarzyć zarówno na płaskiej autostradzie, jak i na terenach wiejskich. Osobie może pomóc koło zapasowe. Ale nie zawsze może znajdować się w bagażniku, a czasami jest całkowicie bezużyteczny, na przykład, jeśli dwie opony pogorszą się naraz. Aby wyjść z tej sytuacji, powinieneś użyć szczeliwa. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo go wybrać i na jakie kryteria zwrócić szczególną uwagę.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych uszczelniaczy opon na 2020 rok.

Cel uszczelniaczy

Każdy doświadczony i początkujący kierowca powinien mieć uszczelniacz. Jego koszt nie jest duży, ale gdy pojawią się kłopoty, zawsze będzie pod ręką. Konstrukcja zewnętrzna jest standardowa - aerozol w puszce lub puszce z płynem. Pierwsza opcja wygląda jak standardowa pianka poliuretanowa. Jeśli średnica nakłucia jest mała (do około 10 mm), wówczas kompozycję można wprowadzić przez smoczek, po czym otwór zostanie uszczelniony.

Produkt jest również popularny ze względu na możliwość napompowania opony do normalnego ciśnienia. Oczywiście będzie to dalekie od ideału, ponieważ podczas ruchu będą odczuwalne małe spadki, jednak osoba będzie mogła dostać się do serwisu samochodowego bez szkody dla transportu.

W przypadku, gdy dziura jest mniejsza niż centymetr, na przykład, jeśli ktoś wpadł na mały gwóźdź, wówczas będzie można podjechać bezpośrednio do domu i przeprowadzić naprawę powoli i praktycznie bezpłatnie.

Ale to rozwiązanie ma jedną wadę - nie można uszczelnić otworu szczeliwem, nawet małego, gdy jest z boku. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wezwanie lawety lub założenie koła zapasowego.

Rodzaje hermetycznych produktów do opon

Pomimo dużej liczby producentów obecnie istnieją dwa rodzaje uszczelniaczy:

 • Naprawic;
 • Zapobiegawczy.

Pierwsza opcja służy wyłącznie do wypełniania otworów. Zapobiegawczo kupuje się uszczelniacze profilaktyczne. Natychmiast wlewają się do dobrego koła.

Większość modeli różni się również składem, więc są sprzedawane:

 • Wersje lateksowe. Tworzą warstwę ochronną wewnątrz opony. Zaletą tej opcji jest ochrona opony przed drobnymi przebiciami w różnych miejscach. Dzięki utworzonej warstwie powietrze jest zatrzymywane wewnątrz koła.
 • Modele z elementami syntetycznymi lub mineralnymi, takimi jak polietylen, papier itp. Różnica między tą opcją polega na tym, że substancje działają w określonym obszarze. Oznacza to, że wypełniają tylko problematyczny obszar i tworzą folię ochronną, która zapobiega ucieczce powietrza.

W zależności od modelu koszt i skład uszczelniaczy jest inny.

Cechy zapobiegawczego hermetycznego środka

Główną zaletą tej opcji jest szybkość działania, która jest niemal natychmiastowa. Szczeliwo jest wtryskiwane z wyprzedzeniem i tworzy film ochronny zaraz po przebiciu koła.W takim przypadku kierowca może nawet nie zauważyć, że zaszła uciążliwość i spokojnie dostać się we właściwe miejsce. Ciśnienie i powietrze nie są tracone.

Płynny środek jest wprowadzany z wyprzedzeniem w określonych ilościach. Nie musisz niczego samodzielnie rozprowadzać, ponieważ kompozycja równomiernie wypełni wewnętrzną powierzchnię podczas ruchu, co jest również wygodne. Kolejną zaletą wydajności jest możliwość stosowania z różnymi typami opon. Na przykład, stosując uszczelniacz zapobiegawczy do szytek, koło otrzyma:

 • Ochrona sznurka;
 • Guma komory chłodzącej, dzięki czemu nie będzie szczeliny powietrznej.

W przypadkach, gdy produkt jest używany do opon bezdętkowych, płyn jest po prostu rozprowadzany w komorze. Jeśli więc wkrętak uderzy w gwóźdź, to utworzony otwór zostanie uszczelniony pod wpływem ciśnienia wewnętrznego. Ale to nie wszystko, niewielka część szczeliwa tworzy cienką i trwałą warstwę, która zwiększa wytrzymałość uszczelnienia.

Cechy projektów napraw

Płyn naprawczy jest najczęściej zawarty w początkowym zestawie pojazdu. Możesz go również kupić samodzielnie w odpowiednim sklepie samochodowym, a koszt produktu jest niewielki. Lepiej jest zawsze mieć produkt w magazynie, ponieważ koło można przebić w najbardziej nieodpowiednim momencie i na dowolnym torze. Puszka nie zajmuje miejsca w bagażniku, więc osoba nawet nie zauważy jej obecności.

Szczeliwo naprawcze jest łatwe w użyciu. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zaczekanie, aż koło będzie całkowicie puste, a następnie obróć je otworem do góry. Produkt wprowadza się przez złączkę; można to zrobić bezpośrednio lub za pomocą odpowiedniego adaptera (jest on zawarty w zestawie).

Jak tylko produkt dostanie się do środka, będzie się stopniowo rozszerzał. Kierowca zauważy to, ponieważ koło zacznie nabierać prawidłowego kształtu, a samochód lekko się podniesie. Podczas tego procesu przez otwór może wydostawać się nadmiar piany, ale nie jest to typowe dla wszystkich modeli i wiele zależy od składu.

Jeśli używany jest wysokiej jakości i sprawdzony produkt, ciśnienie w oponach może osiągnąć lub nawet przekroczyć dwie atmosfery. Ważne jest, aby zachować czujność, ponieważ sprzedawane są tanie opcje, które tylko trochę podnoszą presję, po czym zaczyna gwałtownie spadać.

Nie zapominaj, że szczeliwo rozszerzy się nawet podczas jazdy. Dlatego po kilku kilometrach warto wysiąść z auta i sprawdzić stan opony, aby nie było nadmiaru powietrza, w przeciwnym razie spowoduje to dodatkowe problemy. Możliwa jest również sytuacja odwrotna, gdy koło wymaga lekkiego napompowania.

Inną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że niektóre odmiany mogą zawierać łatwopalny gaz. Nie możesz ich używać, dlatego przed zakupem zapoznaj się z instrukcją.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Aby kupić niezawodną i wysokiej jakości opcję, ważne jest, aby znać główne kryteria. Jeśli o nich nie pomyślisz, to istnieje możliwość, że narzędzie będzie bezużyteczne, aw przypadku problemu zajmie to tylko trochę czasu.

 • Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest cel. Niektóre produkty sprzedawane są w butelkach, najczęściej są w stanie usunąć tylko przebicie. Istnieją uszczelniacze w aerozolu. Wręcz przeciwnie, oprócz wyeliminowania kłopotów, pompują również koło.
 • Należy zwrócić uwagę na warunki temperaturowe, w których produkt będzie najbardziej skuteczny. Jeśli ktoś zdecyduje się na użycie standardowego produktu w ekstremalnie niskich temperaturach, nic się nie stanie, ale może się tylko pogorszyć. Uszczelniacze amerykańskie i europejskie nie zawsze nadają się na rosyjskie zimy, dlatego należy kupować tylko te modele, które spełniają warunki użytkowania.
 • Uwzględniono wymiary koła, ponieważ od tego zależy objętość rozpylania. Wiele osób o tym zapomina, z czym następnie borykają się z problemami.
 • Nie zapomnij o szybkości napełniania opony. Jeśli dana osoba zdecyduje się napełnić małe koło dużym cylindrem, to ze względu na dużą prędkość pompowania zostanie wstrzyknięta dwukrotnie większa ilość płynu niż potrzeba.
 • Te drugie - w sklepach sprzedaje się zarówno produkty uniwersalne, jak i produkty przeznaczone wyłącznie do opon dętkowych czy bezdętkowych.

Przestrzegając tych zasad, osoba w krótkim czasie wyeliminuje problem, a także bezpiecznie dotrze do najbliższego warsztatu bez uszkodzenia kół.

Ocena najlepszych uszczelniaczy do samochodów ciężarowych

Aerozol Hi-Gear, 340 g

Nowoczesny model, który jest prosty i naprawia prawie każde uszkodzenie w ciągu jednej minuty. Produkt jest całkowicie uniwersalny i nadaje się do opon dętkowych i bezdętkowych, co jest zaletą w stosunku do tanich analogów. Produkt znajduje zastosowanie przy naprawach samochodów ciężarowych i osobowych

Gdy tylko komponenty wejdą w kontakt z powietrzem, rozpoczyna się proces polimeryzacji. Po zakończeniu tworzy się mocny film, który pozwoli Ci dostać się do serwisu samochodowego, gdziekolwiek się znajduje. Kolejną zaletą jest to, że nie prowadzi do korozji. Ponadto kompozycja nie zamarza na zimno.

Średni koszt to 515 rubli.

Uszczelniacz Hi-Gear, aerozol, 340 g

Zalety:

 • Wszechstronność;
 • Mocny film;
 • Uszczelnia przebicia do 4,5 mm;
 • Zapobiega wyciekom powietrza;
 • Nie zamarza;
 • Nie powoduje korozji.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ROSSVIK GB.10.K.1, 1000 ml

ROSSVIK GB.10.K.1 nadaje się do stosowania w ciężarówkach i samochodach, w których używane są opony bezdętkowe. W kontakcie z uszkodzonym obszarem tworzy się silna warstwa ochronna, która zapobiega spadkowi ciśnienia i przeciekom powietrza. Sprzedawany w dużym słoiku o pojemności 1 litra. Typ - naprawa. Maksymalny rozmiar przebicia to 3 mm, co nie jest złym wynikiem biorąc pod uwagę stosunek pojemności do ceny.

Średni koszt to 675 rubli.

uszczelniacz ROSSVIK GB.10.K.1, 1000 ml

Zalety:

 • Wydajność;
 • Niezawodne uszczelnienie;
 • Szybka aplikacja;
 • Nie przepuszcza powietrza;
 • Trwała warstwa;
 • Pojemność - 1 litr.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ABRO QF-25-R, 340 g

Opcja wysokiej jakości odpowiednia zarówno dla ciężarówek, jak i samochodów. Rodzaj szczeliwa - naprawa, aerozol. Produkt przyczynia się do szybkiego pompowania przebitych opon w sytuacji awaryjnej, podczas gdy wyważanie kół następuje automatycznie i kierowca nie musi tego monitorować.

Po użyciu ciśnienie w oponach będzie wynosić 2,4 ATM. Produkt jest wszechstronny i nadaje się do opon dętkowych i bezdętkowych. Metoda naprawy przebicia jest taka sama, jak w przypadku konwencjonalnych aerozoli. Nawet początkujący może sobie z tym poradzić.

Średni koszt to 420 rubli.

Uszczelniacz ABRO QF-25-R, 340 g

Zalety:

 • Szybkie rozwiązanie problemu;
 • Długa żywotność;
 • Niska cena;
 • Uniwersalna aplikacja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli samochodów osobowych

Hi-Gear HG5312

Niezawodny i wysokiej jakości produkt, który wlewa się do opony bezdętkowej przed jazdą po trudnym torze lub drodze. Po nakłuciu ciśnienie nie spada, a otwór jest uszczelniony mocną folią. Cały proces przebiega automatycznie, osoba nawet tego nie zauważy. Objętość słoika to 360 ml, co wystarczy.

Sprzedawane po cenie: od 800 rubli.

Uszczelniacz Hi-Gear HG5312

Zalety:

 • Wygodne użytkowanie;
 • Żadne ciśnienie nie jest tracone;
 • Wydajność;
 • Szybkie zatykanie otworu.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Akfix R60 OTV60

Wariant przeznaczony do szybkiej i samodzielnej naprawy opon. Mały słoiczek łatwo mieści się w bagażniku i nie zajmuje miejsca. Wygodne użytkowanie pozwala w krótkim czasie poradzić sobie z niemal każdym problemem. W takim przypadku uszczelniacz można nakładać w dowolnym miejscu i czasie. Objętość - 0,3 litra.

Sprzedawane po cenie: od 450 rubli.

Uszczelniacz Akfix R60 OTV60

Zalety:

 • Po użyciu powstaje niezawodne i trwałe połączenie;
 • Wygodny słoik, który łatwo mieści się w bagażniku lub w schowku na rękawiczki;
 • Jest wąż do wtrysku płynu;
 • Szybkie użycie;
 • Optymalna objętość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Naprawa opon MOTUL P3

Dobry model, który w kilka minut odnowi i napompuje oponę. W takim przypadku nie jest wymagany demontaż koła, co znacznie ułatwia obsługę.Produkt posiada unikalny skład, który jest odpowiedni dla różnych typów opon.

Ponadto może być używany nawet przy naprawie skuterów, rowerów czy motocykli. Po użyciu opona pozostaje nienaruszona i nie koroduje, ponieważ podstawą jest lateks. Dla wygody jest wygodny wąż.

Sprzedawane po cenie: od 990 rubli.

uszczelniacz MOTUL P3 do naprawy opon

Zalety:

 • Uniwersalna aplikacja;
 • Wygodny wąż;
 • Napompowuje koła bez demontażu;
 • Nie uszkadza opony i dętki;
 • Szybka naprawa.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

MICHELIN 12190

Skuteczne, ale drogie narzędzie, które poradzi sobie z prawie każdym problemem. Objętość 500 ml. Produkty są wytwarzane i produkowane we Francji, więc nie jest łatwo znaleźć je na rynku rosyjskim.

Zasadniczo szczeliwo jest sprzedawane przez Internet, dostępne są certyfikaty autentyczności, które wskazują na oryginalność produktu. Wraz z substancją osoba otrzymuje jednorazowe rękawiczki, plastikową matę oraz wygodny pojemnik do bezpiecznego przechowywania.

Sprzedawane po cenie: od 1400 rubli.

Uszczelniacz MICHELIN 12190

Zalety:

 • Uniwersalna aplikacja;
 • Długa żywotność;
 • Wydajność;
 • Szybkie rozwiązanie problemu;
 • Dobry sprzęt;
 • Wygoda.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Trudne do znalezienia w zwykłych sklepach.

TOP-2 popularne środki do naprawy opon w motocyklach

USZCZELNIACZ DO OPON STAR 60ML

Mały model, który pomoże w trudnej sytuacji. Kompozycja błyskawicznie eliminuje przebicia do 5 mm, co jest doskonałym wynikiem. Jednocześnie STAR TIRE SEALANT 60 ML może być stosowany do opon bezdętkowych i dętkowych. Przed użyciem potrząśnij butelką, aby kompozycja trochę się wymieszała, a następnie wprowadź płyn przez sutek. Żywotność roztworu wynosi 2-5 miesięcy, a nawet działa do -15 stopni.

Sprzedawane po cenie: od 310 rubli.

uszczelniacz STAR TIRE SEALANT 60ML

Zalety:

 • Wygodne użytkowanie;
 • Stan płynny utrzymuje się do 5 miesięcy;
 • Niska konsumpcja;
 • Można włożyć do nakłucia;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Motocyklowy Reifen-Reparatur-Spray 0,3l

Doskonałe narzędzie do naprawy dziur w warunkach drogowych. Po wstrzyknięciu konsystencja jest równomiernie rozprowadzana w całej oponie i przywraca normalne ciśnienie. Ponadto skład nie koliduje z profesjonalną naprawą felg. Odpowiednie do wszystkich typów opon, niepalne. Łatwy w aplikacji i szybko przywraca sprawność.

Sprzedawane po cenie 1000 rubli.

Motocyklowy uszczelniacz Reifen-Reparatur-Spray 0,3l

Zalety:

 • Szczelne uszczelnienie;
 • Przywraca normalne ciśnienie krwi;
 • Wszechstronność;
 • Bezpieczeństwo środowiska.

Niedogodności:

 • Koszt.

Wreszcie

Znalezienie skutecznego i wysokiej jakości środka nie jest łatwym zadaniem. Ponieważ niektórzy producenci wytwarzają produkty o złym składzie, który szybko się psuje i nie jest szczególnie skuteczny. To komplikuje prace naprawcze, a także marnuje czas, który można wykorzystać na zmianę koła lub wezwanie lawety.

Aby kupić wysokiej jakości szczeliwo, należy pamiętać o ważnych cechach technicznych i, jeśli to możliwe, przeczytać recenzje, w których ludzie szczegółowo mówią o niuansach korzystania z wybranej opcji. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawsze sugestie, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *