👌Najlepsze prysznice higieniczne na 2020 rok

0

Rynek hydrauliczny jest pełen opcji higienicznych pryszniców w różnych cenach. Jest to bardzo trudne dla kupujących. Aby to zrobić, musisz przyjrzeć się bliżej cechom konstrukcyjnym urządzeń prysznicowych, zaletom, wadom i skorelować to z osobistymi preferencjami. Ta recenzja pomoże Ci zapoznać się z oceną, polityką cenową i szybko dokonać wyboru.

Po co to jest

To poręczne urządzenie jest przeznaczone do zabiegów higienicznych. Jest łatwy w instalacji i obsłudze zgodnie z przeznaczeniem. Przy przyzwoitym wyborze wszystkie zabiegi będą wykonywane z komfortem. Prysznic higieniczny to urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca, co jest ważne w budownictwie mieszkaniowym. Urządzenie odmieni łazienkę.

Higieniczne elementy natryskowe

To akcesorium hydrauliczne składa się z:

 • Konewki;
 • Wąż gumowy;
 • Uchwyt;
 • Mikser.

Dodatkowe informacje! Uchwyt ścienny jest prawie zawsze dołączony, co nie ma miejsca w przypadku miksera.

Stosowane są materiały o właściwościach przyjaznych dla środowiska. Takie urządzenie nie koroduje.

Głównie:

 • Mosiądz;
 • Stal nierdzewna;
 • Chrom.

Wąż prysznicowy opleciony jest metalowym akordeonem. Konewka jest często konstrukcją z tworzywa sztucznego.

Korzyści

Decydując się na zakup urządzenia higienicznego możesz mieć pewność, że będzie ono kompaktowe i łatwe w obsłudze. Podczas instalowania miksera spłukiwanie zostanie przeprowadzone ciepłą wodą. Jest bardzo wygodny i wygodny, szczególnie w zimnych porach roku.

Główne zalety to:

 • Komfort użytkowania;
 • Łatwe do zainstalowania;
 • Połączenie jest możliwe dla prawie każdej toalety lub bidetu;
 • Koszt podnoszenia;
 • Ma inną funkcjonalność, gdy jest używany.

niedogodności

Jak każda rzecz, prysznice higieniczne mają pewne cechy, które są bardziej związane z wadami. Przed zakupem należy rozważyć zalety i wady, a mianowicie:

 • Instalacja, choć uważana za prostą, wymaga pewnych korekt w łazience. Wymaga to niepotrzebnych kosztów materiałowych.
 • Wymagane jest stabilne i silne ciśnienie wody.
 • Jeśli łazienka ma oddzielną konstrukcję, musisz kupić i zainstalować przycisk termostatu.

Rodzaje higienicznych pryszniców

Akcesoria łazienkowe są podzielone na kilka kategorii, z których każda ma określone cechy.

Zawór

Popularny typ do mieszania zimnych i gorących strumieni. Proces odbywa się i jest sterowany ręcznie. Oznacza to, że jeden zawór jest przeznaczony do ciepłego strumienia, a drugi do chłodnego. W rezultacie otrzymywana jest woda o wymaganej temperaturze. Wady takiego prysznica obejmują fakt, że gdy zmienia się ciśnienie w rurze, ciecz może zmieniać się pod względem temperatury. Dodatkowo należy zainstalować zawór zwrotny. Przeznaczony jest do prawidłowego mieszania.Dodatkowo będziesz potrzebować osobnego kranu, który będzie odpowiedzialny za ogólne zaopatrzenie w wodę. Tutaj nie można obejść się bez dodatkowych kosztów i pomocy profesjonalnego hydraulika.

Dźwignia

Montowany jest na ścianie muszli klozetowej, bidetu lub zlewu i kontroluje dopływającą ciecz. Dźwignia ma 2 pozycje, z różnymi funkcjami:

 1. Pionowa - kontrola przepływu;
 2. Poziomo - temperatura cieczy.

Istotną cechą takiego higienicznego prysznica jest jego wygodne użytkowanie.

Z termostatem

To najbardziej zaawansowane, nowoczesne i wygodne modele. Działają na zasadzie ustawienia wymaganej temperatury, a potem nic nie trzeba robić. Wszystkie niezbędne parametry zostaną użyte automatycznie. Na temperaturę nie ma wpływu ani ciśnienie, ani dodatkowe kurki. Wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami i niezależnie.

Gdzie jest zainstalowany

W oparciu o swoje bezpośrednie przeznaczenie, higieniczny prysznic jest zainstalowany w pobliżu toalety. Instalując akcesorium po naprawie lub budowie, musisz zapewnić miejsce na jego lokalizację. Na wszelki wypadek jest opcja ze specjalną szafką. Ten projekt jest uważany za piękny, ale niewygodny. Ponieważ za każdym razem, gdy wykonujesz czynności higieniczne, będziesz musiał otworzyć szafkę, naprawić drzwi, odwracając w ten sposób uwagę od głównej czynności. Inną opcją jest zamontowanie naściennego prysznica higienicznego, na przykład KAISER SH-332 Rel Chrome.

Jak montowany jest higieniczny prysznic

Proces przebiega według tej samej zasady, co zwykła dusza. Mikser jest wbudowany bezpośrednio w ścianę. Wygląda schludniej i nie rozmnaża drobnoustrojów na powierzchni. W porównaniu z bidetem oszczędza miejsce.

Instalacja krok po kroku:

 1. W ścianie jest zrobiona dziura.
 2. Następnie musisz zrobić kilka stroboskopów - do dostarczania i odprowadzania wody.
 3. Mikser umieszcza się w niszy, a rury są połączone.
 4. Czek. W przypadku wycieku zabezpieczyć gumowe uszczelki. Jeśli wszystko jest w porządku, przejdź do następnego kroku.
 5. W ścianę wbudowana jest konewka, wąż i dźwignia.
 6. Konieczne jest założenie czapki, dysz i ekranu na konstrukcję. Zapewni to akcesorium schludny wygląd i ukryje pęknięcie w płytce.

Jak zainstalować prysznic bidetowy

Wystarczy urządzenie używane do toalety lub zlewu. Do instalacji nie jest wymagana dodatkowa przestrzeń. Wystarczy spełnić kilka warunków:

 1. Najpierw zakręcamy główny kran, który kontroluje dopływ wody do zbiornika.
 2. Pozostałą wodę spuszczamy.
 3. Odłącz wąż od beczki.
 4. Usuń osłonę.
 5. Zainstaluj trójnik.
 6. Łączymy z nim akcesoria higienicznego prysznica i beczki.
 7. Sprawdzamy nieszczelności i połączenia.
 8. Jeśli wszystko jest w porządku, otwórz wspólny kran i sprawdź, czy akcesorium jest sprawne.

Połączenie zlewu

Bardzo często tego typu produkt higieniczny podłącza się bezpośrednio do zlewu, czyli do miksera. Upraszcza to procedurę instalacji. Jedynym warunkiem jest to, że mikser musi mieć 3 wyjścia:

 1. Do kąpieli;
 2. Do zlewu;
 3. Do prysznica do higieny intymnej.

Istota działania higienicznego prysznica podłączonego do umywalki jest następująca: po włączeniu woda wpływa do zlewu, a część trafia do prysznica. Jest tam utrzymywany przez zawór odcinający. Po naciśnięciu przycisku pod prysznicem woda zmienia kierunek i kieruje się w stronę wanny.

Ciekawy! Dostępne są również urządzenia dotykowe ze złotymi detalami i różnymi kolorami.

Jak wybrać higieniczny prysznic

Kryteria wyboru urządzenia należy dokładnie przemyśleć i przygotować. Na rynku światowym sprawdzają się produkty sanitarne o europejskiej jakości, a mianowicie najlepsi producenci Geberit, Hansgrohe, Grohe. Niezależnie od tego, który tryb prysznica wybierzesz, wolnostojący czy podłączony do baterii, najlepiej stosować produkty z brązu lub chromu. Ten wybór jest pozytywny nie tylko pod względem jakości, ale także wyglądu.

Aby zapobiec korozji metalu, prysznice higieniczne są wykonane z następujących materiałów:

 • Chrom matowy;
 • Brązowy;
 • Wykonane ze srebra;
 • Wykonane ze złota;
 • Wykonane z miedzi;
 • Stal nierdzewna.

Konewka wykonana jest z tworzywa sztucznego i pokryta chromem. Lekka waga nie wpływa na użytkowanie.Wygodna i piękna rzecz stanie się niezastąpionym atrybutem prysznica. Gumowe otwory kierują strumień wody tak, aby nie było rozprysków i kapania. Metalowe wkładki chronią wąż przed pęknięciem.

Top 10 najlepszych pryszniców sanitarnych 2020

Sklepy z nastawieniem hydraulicznym mają w swoim asortymencie higieniczne prysznice. Różnią się ceną, kształtem, jakością, producentem, a także przeznaczeniem. Zdecydowanie istnieje odpowiednia opcja do Twojej łazienki. Która firma jest lepsza i jakie są produkty higieniczne w toalecie, a także gdzie kupić, ile można określić czytając opis i charakterystykę modeli.

Hansgrohe 32128000

Ten model dobrze oszczędza miejsce. Podczas instalacji nie będzie żadnych problemów ani nieoczekiwanych kosztów. Prysznic dzięki chromowanemu stopowi mosiądzu jest odporny na zarysowania i uszkodzenia. Zachowa swój pierwotny połysk przez cały okres użytkowania. Możliwość podłączenia do umywalki, toalety i bidetu. Wygodna konewka umożliwia szybkie i łatwe wykonywanie zabiegów higienicznych. Nowoczesny design i rodzaj modelu rozjaśnią wnętrze każdej łazienki.

Hansgrohe 32128000

Krajenaproducent: Niemcy.

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Wszechstronność;
 • Nie rozpyla wody;
 • Średnia cena.

Niedogodności:

 • Nie ma wbudowanego termostatu;
 • Ciasny guzik na konewce.

Koszt: od 4690 rub.

RAVAK BM 040,00 chrom

Przedstawiciel posiada przycisk, który znajduje się na korpusie konstrukcji. Taki higieniczny prysznic możesz wykorzystać do różnych celów: do umycia dziecka, osoby starszej lub do umycia garnka. Mosiężny stop głowicy prysznicowej i gładkie zakrzywione linie sprawiają, że jest bardzo wygodny w użyciu. Powłoka chromowo-niklowa podstawy jest niezawodnie chroniona przed korozją. Dzięki wbudowanemu filtrowi i wkładowi woda przepływa w stanie oczyszczonym bez szkodliwych zanieczyszczeń. Rączka jest wykonana tak, że jest w stanie kontrolować przepływ i temperaturę wody, czyli do hydromasażu. Wewnętrzna powierzchnia ma gładką strukturę mechanizmów i chroni przed nadmiernym hałasem podczas użytkowania.

Kraj producenta: Republika Czeska

RAVAK BM 040,00 chrom

Zalety:

 • Nie hałasuje podczas pracy;
 • Posiada system oczyszczania wody;
 • Produkt wykonany z materiałów nierdzewnych.

Niedogodności:

 • Duże wymiary konewki;
 • Rozpyla wodę.

Koszt: od 3160 rub.

KAISER SH-332 Rel Chrom chrom

Najlepsze higieniczne prysznice wykonane są z wysokiej jakości mosiądzu i montowane na ścianie. Główka prysznicowa ma jeden tryb, który można regulować za pomocą przycisku. Wysokość jest ustalana za pomocą elementu przesuwnego. Do produkcji tego modelu zastosowano nowoczesne technologie. Wszystkie elementy urządzenia są trwałe i niezawodne. Zabiegi wodne zachwycą Cię.

Kraj producenta: Niemcy.

KAISER SH-332 Rel Chrom chrom

Zalety:

 • Kompletny zestaw z jednym uchwytem;
 • System czyszczenia;
 • W komplecie z mikserem.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • W przypadku zepsucia któregoś z elementów trudno jest podnieść części.

Koszt: RUB 22033

Trigger Spray Grohe Tempesta-F 30

Ta opcja jest odpowiednia dla osób, które nie są gotowe wydać dużej sumy na akcesoria hydrauliczne, ale cenią jakość i wygodę. Model doskonale spełnia swoje zadanie. Model chromowany, uzupełniony mosiądzem. Konewka jest kompaktowa i posiada 1 tryb podlewania. Niezawodny zawór wykonany jest z ceramiki. Cecha w kompaktowym rozmiarze. Małe wymiary podlewania pozwalają na równomierne rozprowadzenie wody.

Kraj producenta: Niemcy.

Trigger Spray Grohe Tempesta-F 3

Zalety:

 • Przystępna cena;
 • Pokryty srebrem;
 • Komfort użytkowania.

Niedogodności:

 • Mała roczna gwarancja;
 • Lekko głośny podczas pracy.

Koszt: od 1480 rub.

Hansgrohe Logis 71604000 + 13620180 + 27454000 + 32127000

Marka zaspokoi wszystkie potrzeby konsumenta. Prysznic higieniczny i jego elementy wykonane są z mosiądzu. W komplecie z termostatem. Produkt niezawodny i wysokiej jakości. Ukryta instalacja ukryje wszystkie wady i niedociągnięcia.

Kraj producenta: Niemcy.

Hansgrohe Logis 71604000 + 13620180 + 27454000 + 32127000

Zalety:

 • Wygląda estetycznie;
 • Wysokiej jakości sprzęt;
 • Łatwy w obsłudze.

Niedogodności:

 • W konewce nie ma trybów zaopatrzenia w wodę;
 • Brak przycisku regulatora.

Koszt: od 11380 rub.

Mankiet Jacob Delafon E98100-CP chrom

To jest właśnie opcja, w której cena i jakość, jak mówią, łączą się. Taka rzecz zapewni wygodne procedury higieniczne w toalecie. Nowoczesny design zachwyci Cię przez długie lata. Akcesorium do głowicy prysznicowej - wbudowane i wyposażone w zawias umożliwiający swobodne korzystanie z głowicy prysznicowej. Według opinii i opinii klientów dyspersja wody przebiega płynnie i delikatnie.

Kraj producenta: Francja.

Mankiet Jacob Delafon E98100-CP chrom

Zalety:

 • Długa gwarancja - 3 lata;
 • Wbudowana konstrukcja;
 • Niedrogi.

Niedogodności:

 • Duża konewka;
 • Konewka bez przycisku.

Koszt: od 1802 rub.

Hansgrohe Team Compact 32127000

Higieniczne prysznice tej marki mają stabilny system zaopatrzenia w wodę. Doskonale pomogą w nieprzewidzianej sytuacji, jeśli woda zacznie się kończyć w najbardziej nieodpowiednim momencie. Producent zadbał o swoich konsumentów. Okres gwarancji wynosi 2 lata, pomimo niskich kosztów i części miedzianych. Jakość komponentów Cię nie zawiedzie. W przypadku zmiany ciśnienia wody system sam przywróci przepływ w ciągu kilku sekund.

Kraj producenta: Niemcy.

Zalety

Hansgrohe Team Compact 32127000

 • Wygodne użytkowanie;
 • Doskonałe warunki gwarancji;
 • Opcja budżetowa.

Niedogodności:

 • Niewygodna konewka;
 • Długi wąż.

Koszt: od 2650 rub.

Frap F 7501 chrom

Chińskie wyroby sanitarne już od kilku lat cieszą nas swoją jakością. Wyrafinowanie, z jakim ten produkt jest wykonany, doprowadziło go do tej recenzji. Prysznice higieniczne tego producenta są podtynkowe i łączone na ścianie. Estetyczny wygląd toalety nie ulega pogorszeniu. Warstwa zewnętrzna wykonana jest ze specjalnego materiału - chromu, dzięki czemu na powierzchni nie ma śladów wody. Konewka posiada wygodny guzik, który jest jednocześnie umiarkowanie szczelny i miękki. Sznur jest wystarczająco długi.

Kraj producenta: Chiny.

Frap F 7501 chrom

Zalety:

 • Piękny design;
 • Wygodny przycisk na konewce;
 • Na powierzchni nie pozostaje żaden ślad.

Niedogodności:

 • Brak okresu gwarancji.

Koszt: od 1151 rub.

RAV SLEZAK SEINA SE843

Akcesorium jest wykonane zgodnie z najlepszymi europejskimi standardami jakości. W oparciu o nowoczesne technologie czescy specjaliści opracowali najlepsze urządzenie do higieny intymnej i nie tylko. Konewka z dwoma uchwytami, wykonana z tworzywa sztucznego z gumowymi wkładkami tłumiącymi hałas. Reszta urządzeń wykonana jest z wysokiej jakości mosiądzu. Takie urządzenie można przymocować do ściany, toalety, bidetu lub podłączyć do umywalki.

Kraj producenta: Republika Czeska.

RAV SLEZAK SEINA SE843

Zalety:

 • Wysoka jakość;
 • Możliwość produkcji;
 • Miękkie ciśnienie wody.

Niedogodności:

 • Nie ma gwarancji jakości.

Koszt: od 4662 rub.

Prysznic cizalowy CU 00794521

Włoskie produkty już od kilku lat cieszą swoich klientów wysokiej jakości artykułami sanitarnymi. Wszystko jest przemyślane w najmniejszym szczególe. Popularność modelu wiąże się z wieloletnim doświadczeniem. Zapewnia to jakość i gwarancję użytkowania. Higieniczny prysznic tej marki ma chromowane wykończenie i jest łatwy w montażu. Akcesoria są kompatybilne z innymi producentami. Solidna konstrukcja jest nasycona pięknym designem.

Kraj producenta: Włochy.

Prysznic cizalowy CU 00794521

Zalety:

 • Popularny model;
 • Wygodna konewka;
 • Kontrola zaopatrzenia w wodę.

Niedogodności:

 • Podwyższona cena;
 • Krótki wąż.

Koszt: od RUB 37840

Czego szukać

To akcesorium hydrauliczne składa się z wielu elementów. Główną częścią jest konewka z przyciskiem. Po naciśnięciu strumień wody zaczyna się poruszać. Żadna akcja nie zostanie wykonana bez włączonego przycisku.

Około 50% użytkowników uważa takie instalacje za niepotrzebne. Istnieją funkcje, które mogą zmienić zdanie na temat tego akcesorium:

 • Prysznic higieniczny jest wygodny w użyciu, ponieważ montuje się go bezpośrednio na sedesie lub bidecie.
 • Poprawia wystrój łazienki dzięki powłoce z brązu.Taki metal jest w stanie chronić metalowe elementy przed korozją.
 • Łatwa instalacja akcesorium pozwala zrobić to samemu. Montaż higienicznego prysznica można wykonać w następujący sposób: przymocuj go do baterii umywalkowej.
 • Istnieją inne cele tego narzędzia. Na przykład: mycie doniczki lub tacki dla zwierząt.

Wniosek

Wybierając wysokiej jakości higieniczny prysznic, musisz monitorować następujące wskaźniki:

 • Konewka - wygodny rozmiar;
 • Wygodny strumień wody;
 • Dobre ciśnienie w systemie zaopatrzenia w wodę;
 • Gumowe wkładki w konewce zapobiegające rozpryskiwaniu;
 • Wąż z metalową kolczugą;
 • Mikser z grzałką;
 • Regulator temperatury.

Korzystając z oceny wysokiej jakości pryszniców higienicznych, możesz wybrać wygodne i wysokiej jakości produkty do higieny osobistej w łazience. Który higieniczny prysznic lepiej kupić, teraz można to określić samodzielnie. Nie popełnij błędu przy wyborze, a to urządzenie sanitarne zachwyci Cię przez długi czas.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię