⌚ Najlepsze lokalizatory GPS dla dzieci na rok 2020

1

Każdy rodzic dba o bezpieczeństwo swojego dziecka. Ale jednocześnie nie jest rozsądne, aby nie zostawiać dziecku ani kroku, śledząc każdą akcję. Złotym środkiem w tej sytuacji jest lokalizator GPS dla dzieci: dziecko może samodzielnie chodzić, a jeśli coś się stanie, rodzice mogą dowiedzieć się, gdzie w danym momencie się znajduje. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” zwracają uwagę na najlepsze lokalizatory GPS dla dzieci na 2020 rok.

Co to jest tracker GPS i czym one są?

Urządzenie nie jest nowe. Jeśli jednak wcześniej średnia cena urządzenia nie była w żaden sposób dostępna dla każdego, a wymiary trackerów były dość duże; to dziś najlepsze modelki nie tylko spełnią swoją funkcję, ale staną się również doskonałym dodatkiem dla chłopca czy dziewczynki.

Funkcjonalny

Co może zrobić lokalizator GPS dla dziecka?

 • Określ lokalizację. Robi to na kilka sposobów: poprzez systemy satelitarne (GPS, GLONASS), sieć komórkową lub Wi-Fi.
 • Wyślij ten punkt na mapie do smartfona rodziców. Potrzebujesz tylko oprogramowania.
 • Śledź trasę ruchu. A także zachowaj to w pamięci.
 • Pracuj jak telefon - odbierz połączenie przychodzące z telefonu, zarówno audio, jak i wideo.
 • Wysyłaj powiadomienia do rodziców, gdy dziecko osiągnie określoną geolokalizację (na przykład szkoła, basen itp.). Albo kiedy opuścił jakiś obszar.
 • Odbieraj „ukryte połączenie” i przesyłaj sygnały dźwiękowe dookoła urządzenia. Ta funkcja jest cicha i niewidoczna, to znaczy Twoje dziecko nie będzie wiedziało, że go słuchasz.
 • Sygnał dźwiękowy w przypadku zagrożenia po naciśnięciu przycisku „SOS”.
 • Różne czujniki. Na przykład czujnik do zdjęcia ręki (odpowiednio podczas tej akcji rodzice otrzymują powiadomienie) lub czujnik wstrząsów.
 • Dodatkowe funkcje: krokomierz, licznik pulsu, miernik snu, kalorie i więcej.

Ten zestaw funkcji nie jest dostępny we wszystkich urządzeniach, ale wyraźnie pokazuje różnorodne możliwości popularnych modeli.

Zasada działania

Warto się zastanowić, jak działa lokalizator GPS, czy jest bezpieczny dla dzieci? Należy od razu powiedzieć, że nie ma z nim więcej zagrożeń niż ze zwykłego smartfona.

Urządzenie ustala lokalizację za pośrednictwem satelity (GPS \ GLONASS), a następnie przesyła dane do dowolnego urządzenia za pośrednictwem łączności komórkowej. Najczęściej telefon komórkowy lub tablet, rzadziej komputer osobisty. Na rynku dostępne są również modele transmitujące dane kanałami radiowymi. W takiej sytuacji nie trzeba płacić za internet czy sms, ale zasięg zmniejsza się do 40 km.

Formularz

Dla ucznia zegarek może nie zawsze pasować. Na przykład ma już urządzenie jakiejś firmy lub po prostu woli klasykę. Naleganie, aby preferował dokładne godziny, które proponują mu rodzice, może budzić podejrzenia (sytuacja jest szczególnie istotna dla tych, którzy nie chcą, aby dziecko wiedziało o „nadzorowaniu” go). Ogólnie rzecz biorąc, tylko modele z elektroniczną tarczą nie są odpowiednie dla nowoczesnej różnorodności towarów. Dlatego już dziś w sklepie internetowym można kupić lampy ostrzegawcze o innym kształcie. Na przykład bransoletka lub brelok do kluczy. Lub nawet aplikację mobilną na smartfona.

Bransoletka lub brelok jest również wygodniejszy, ponieważ trudniej go złamać. A dla złodzieja takie przedmioty będą mniej atrakcyjne niż, powiedzmy, zegarek.Ponadto autonomia baterii jest kilkakrotnie wyższa niż zegarka czy telefonu komórkowego.

Jednak mimo wszystko to smartwatch jest najpopularniejszym trackerem dla nastolatków i uczniów. Bransoletki i breloczki są częściej wybierane dla dzieci z młodszej grupy wiekowej.

Co jeszcze jest w trackerach dla dzieci?

Zaletą niektórych urządzeń, jak wspomniano powyżej, jest obecność mikrofonu. W przerwie możesz porozmawiać ze swoim dzieckiem (jeśli nie ma jeszcze telefonu), możesz użyć beacona do „podsłuchu”.

Niektóre urządzenia są wyposażone w małe karty pamięci, na których można zapisać miejsca, trasy podróży, numery telefonów komórkowych itp.

TOP 7 najlepszych trackerów GPS dla dzieci na rok 2020

Ostatnie lata charakteryzowały się dużym wzrostem różnorodności elektroniki. Nowe firmy starają się wejść na rynek, ale najlepsi producenci starają się na wszelkie możliwe sposoby ze sobą konkurować, wprowadzając coraz to nowe funkcje. Jednak nie zawsze jest potrzeba dużej liczby możliwości urządzenia. Wystarczy komuś, żeby urządzenie w dowolnym momencie mogło pokazać dokładną lub jak najbliższą prawdziwej lokalizacji dziecka, czyli więcej widoków budżetowych. Dlatego lepiej wcześniej dowiedzieć się, jakie są trackery, jakie mają funkcje (na przykład ile działa bez ładowania). Porównanie pomoże uniknąć błędów przy wyborze. Mamy nadzieję, że nasze porady i oceny pomogą Ci znaleźć odpowiedni gadżet.

7 miejsce - Reachfar RF-V16

Przegląd naszej listy zaczyna się od bardzo lekkiego urządzenia - RF-V16. Waga to tylko 27 g. Dobra bateria (350 mAh) i brak ekranu sprawiają, że latarnia działa dość długo (do tygodnia). Oczywiście wszystko będzie zależało od ustawienia częstotliwości nadawania sygnału.

Zaletą RF-V16 jest również zmienność przesyłania sygnału: przez satelitę, przez komunikację komórkową lub przez Wi-Fi. Jednak dokładność pozycjonowania jest szorstka - błąd może sięgać 10 metrów.

Zasięg RF-V16
Temperatura pracyod -20 ° do + 70 °
Tryb czuwaniaod 10 godzin do 7 dni
Waga27 g
Pojemność baterii350 mAh
Zgodny system operacyjnyAndroid, iOS, Windows Phone
Systemy monitorowania onlineLivegpstracks.com, ufin.online, AnyTracking
OdżywianieUSB
Wi-Fijest
GPSjest
Karta SIMMicro
Materiał korpusuPlastikowy

Korzyści:

 • Szerokie możliwości przesyłania sygnału;
 • Niewielka waga;
 • Komunikacja głosowa z osobami w pobliżu;
 • Umiejętność słuchania tego, co się dzieje wokół;
 • Przycisk SOS;
 • Synchronizacja ze smartfonami;
 • Długi czas pracy.

Niedogodności:

 • Słaba ochrona przed wilgocią;
 • Mała funkcjonalność;
 • Dokładność pozycjonowania wynosi 10 metrów.

Wynik:

Niezła funkcjonalna latarnia morska. Gdy dzieci dorosną, można na nim śledzić na przykład bagaż lub zwierzęta. Możesz też dyskretnie wszyć go do plecaka dziecka. Okazuje się, że dziecko nie będzie wiedziało, że jest obserwowane. Rodzice też będą spokojni.

Alternatywne warianty RF-V16 można również zamówić online. Na półkach sklepów internetowych znajduje się wiele różnych opcji bransoletek i breloczków. Ale dalej na liście będzie wyłącznie tak zwany inteligentny zegarek, bransoletek i breloczków już nie będzie. Która marka jest najlepszym zegarkiem z trackerem? Zrozummy to.

6 miejsce - LEXAND Kids Radar

Ranking jest kontynuowany przez niedrogie zegarki marki LEXAND. Oczywiście ich zaletą jest nie tylko niski koszt. Na przykład z tego urządzenia można korzystać na całym świecie, czyli zabrać je ze sobą na wakacje do innego kraju. Usługa LBS o nazwie Yandex.Locator i inne systemy geolokalizacyjne pomogą Ci dowiedzieć się, gdzie jest teraz Twoje dziecko. Dobra ochrona przed wilgocią, silikonowy pasek i niewielka waga sprawiają, że urządzenie jest wygodne dla Twojego dziecka. Do wyboru kolor nadwozia: żółty i niebieski.

Radar dla dzieci LEXAND
Obszary bezpiecznetak
Tryb czuwaniado 30 godzin
Waga35 g
Pojemność baterii270 mAh
Zgodny system operacyjnyAndroid, iOS
Ochrona przed wilgociąIP65
Wi-Fijest
GPSjest
Karta SIMjest
MieszkaniowyPlastikowy
PasekSilikon

Korzyści:

 • Niedrogie;
 • Płuca;
 • Z funkcją wyznaczania bezpiecznych obszarów;
 • Zsynchronizowany z telefonem;
 • Doskonały poziom ochrony przed wilgocią;
 • Krokomierz;
 • Przycisk SOS.

Niedogodności:

 • Ekran monochromatyczny;
 • Niska pojemność baterii.

Wynik:

Dobra opcja dla tych, którzy wierzą, że inteligentne urządzenie w ich rękach odwróci uwagę dziecka od szkoły i innych zajęć. Prosty, tani i wesoły.

5 miejsce - Jet Kid Swimmer

Ciekawy rodzaj inteligentnego zegarka Jet Kid o podwyższonym poziomie ochrony przed wilgocią. Nadaje się do pływania w płytkiej wodzie. Na przykład w basenie dla dzieci. Ponadto gadżet jest wyposażony w krokomierz i jest ogólnie ustawiony jako urządzenie dla fanów sportu.

Kolorowy ekran dotykowy jest wygodny dla dziecięcych rączek, ale niestety dość dobrze „zjada” ładunek. Wśród plusów można wyróżnić dobry czujnik do śledzenia lokalizacji, obecności bezpiecznych stref i, ogólnie rzecz biorąc, wszystkie funkcje nawigacji działają doskonale.

Pływak odrzutowy
EkranKolor, dotyk
Przekątna1.44
CzujnikAkcelerometr zdejmujący rękę
Pojemność baterii400 mAh
Zgodny system operacyjnyAndroid, iOS
Ochrona przed wilgociąIP67
Wi-Fijest
GPS, Glonassjest
Karta SIMtak, nano
Materiał korpusuPlastikowy
PasekSilikon

Korzyści:

 • Przycisk alarmowy;
 • Funkcja wywołania;
 • Czujnik zdejmowania opaski;
 • Doskonała ochrona przed wilgocią I;
 • Łatwa konfiguracja za pomocą kodu QR;
 • Ekran dotykowy;

Z mikrofonem.

Niedogodności:

 • Bateria szybko się wyczerpuje.

Wynik:

Jeśli rodzice nie wiedzą, jak wybrać zegarek dla sportowca, to jest to odpowiedź na ich poszukiwania. Nawiasem mówiąc, ten gadżet ma dobre rekomendacje.

4 miejsce - Elari Fixitime 3

Czy oglądałeś kreskówkę „Fixies”? Twoje dzieci musiały patrzeć. A ci, którzy lubią tę kreskówkę, na pewno będą zachwyceni Fixitime 3. Dlatego jeśli tak jest, to nie wahaj się, który tracker lepiej kupić.

Duży ekran i awatary w postaci mini postaci z kreskówek są odpowiednie nawet dla tych, którzy nadal nie potrafią czytać, ponieważ można nawigować po obrazkach. Obecność dwóch kamer to również duży plus. Oznacza to, że monitorowanie otoczenia dziecka można teraz prowadzić nie tylko za pomocą dźwięku, ale także wideo. Jednak dodatkowe funkcje negatywnie wpływają na środowisko wykonawcze.

Elari Fixitime 3
EkranKolor, dotyk
Przekątna1.3
CzujnikAkcelerometr zdejmujący rękę
Bateria480 mAh
Wbudowana pamięć128 MB
Ochrona przed kurzem i wilgociąIP56
Wi-Fijest
GPS, Glonassjest
Karta SIMtak, nano
OSAndroid, iOS
Czas oczekiwania72 godz

Korzyści:

 • Obecność kamer;
 • Oryginalny projekt "Fixies";
 • Duży ekran;
 • Zdolność do podważania;
 • Czujnik ręczny;
 • Wbudowana pamięć;
 • Liczy kalorie.

Niedogodności:

 • Słaba ochrona przed wilgocią;
 • Ładowanie szybko się kończy;
 • Brak połączeń wideo;
 • Duże wymiary;
 • Niewygodne połączenie alarmowe.

Wynik:

Dla kogo kryterium wyboru są kamery wideo, spokojnie można wybrać Fixitime 3. Ale będziesz musiał ładować urządzenie nieco częściej. Pamiętaj, że na tym urządzeniu nie ma połączeń wideo.

III miejsce - Smart Baby Watch EW100

Trzeci stopień cokołu w ocenie jakości został zarezerwowany przez EW100. Wielofunkcyjne urządzenie, które może liczyć kalorie, aktywność fizyczną, sen i kroki. Pod względem parametrów technicznych nie ustępuje swoim „kolegom” na piedestale, chyba że tylko w sieci komórkowej: 2G w porównaniu z 3G konkurencji. Niemniej jest to ważny szczegół.

Inteligentny zegarek dla niemowląt EW100
EkranMonochromia
Przekątna0.96
komórkowy2G
Bateria370 mAh
Wibracjajest
Rodzaj opłatyMicro USB
Wi-Fijest
SIM mikro
OSAndroid
Czas oczekiwania70 godz

Korzyści:

 • Czujnik hand-off;
 • Wiele dodatkowych funkcji;
 • Kolor unisex - czarny;
 • Wiadomości głosowe;
 • Przycisk alarmowy;
 • Budzik.

Niedogodności:

 • Żadnych kamer;
 • Wyświetlacz monochromatyczny;
 • Brak GLONASS.

Wynik:

Przyzwoity model, ale w pewnych cechach daleko w tyle za najbliższymi konkurentami. Niemniej jednak stosunek ceny do jakości podniósł gadżet na wysoki poziom.

2 miejsce - Smart Baby Watch SBW 3G

Opis kolejnej opcji przybliża nam jak najwięcej zwycięzcy rankingu. Popularność modeli Smart Baby Watch pozwoliła dwóm przedstawicielom ich firmy zająć miejsce w pierwszej trójce.

Ogromna ilość funkcji, dostęp do PlayMarket, różne funkcje dodatkowe, wytrzymała metalowa obudowa w dużym stopniu wpływają na to, ile kosztuje urządzenie. Należy zwrócić uwagę na to, że nie ma sygnału, gdy zegarek jest zdjęty z ręki.Dlatego można je ukraść i trzeba uważać (w końcu urządzenie nie jest tanie).

Inteligentny zegarek dla niemowląt SBW 3G
Bluetooth3.0
Przekątna1.54
komórkowy3G
Bateria700 mAh
Wibracjajest
Rodzaj opłatyMicro USB
Aparat fotograficznyjest
SIM nano
OSAndroid
Odtwarzanie wideojest
Mieszkaniowymetal

Korzyści:

 • Wyświetlacz OLED, który jest nieodłącznym elementem nowomodnych gadżetów;
 • Wsparcie dla kart pamięci;
 • Aparat 2 MP;
 • Możliwość podłączenia słuchawek Bluetooth;
 • 3G;
 • Duży ekran;
 • Możesz dzwonić i wysyłać wiadomości audio.

Niedogodności:

 • Odpowiedni dla starszych dzieci;
 • Wysoka cena;
 • Przy aktywnym użytkowaniu ładowanie nie trwa zbyt długo;
 • Brak czujnika odbioru;
 • Według kupujących definicja geolokalizacji jest nieco kiepska.

Wynik:

Cudowne urządzenie, prawie smartfon w dłoni. Ma świetne recenzje. Być może najważniejszym powodem, dla którego ten model nie znajduje się na pierwszym miejscu (poza głównym chipem lidera), jest jego ograniczenie wiekowe. Niemniej jednak dla małych dzieci urządzenie będzie skomplikowane i ciężkie.

1 miejsce - Elari KIDPHONE 3G

Więc co jest pierwsze? A na pierwszym miejscu KIDPHONE Elari z asystentem głosowym od Yandex - Alice. Gadżet jest nadal jednym z najlepszych (według naszej oceny najlepszych) trackerów dla dzieci. Oczywiście jego główną zaletą jest asystent głosowy. Jednak nawet bez niego Kidfon ma znaczny zestaw umiejętności i funkcji. Do czego służy asystent głosowy? Cóż, na przykład Alicja może odpowiadać na pytania dotyczące programu nauczania i inne pytania. Tak więc przynajmniej dziecko otrzyma pomoc w odrabianiu pracy domowej.

Dużym plusem jest możliwość prowadzenia rozmów wideo, robienia zdjęć i nie tylko. Wśród niedociągnięć jeden zdecydowanie się wyróżnia - kruchość gadżetu. Raczej jego odporność na wstrząsy. W związku z tym wydaje się, że konieczne jest kupowanie zegarków dla starszych dzieci. ALE możesz spojrzeć z drugiej strony: doskonały powód i motywacja, aby dziecko stało się dokładniejsze.

Elari KIDPHONE 3G
Bluetooth4.0
Przekątna1.3
komórkowy3G
Bateria580 mAh
Wibracjajest
Asystent głosowytak, Yandex.Alisa
Aparat fotograficznyTak, 2 MP
SIM nano
OSAndroid
Odtwarzanie wideojest
Wbudowana pamięć4 GB
pamięć RAM512 MB

Korzyści:

 • Asystent głosowy Alice;
 • 3G;
 • 4 GB pamięci wewnętrznej;
 • 512 MB pamięci „RAM”;
 • Wiele dodatkowych funkcji;
 • Dobry system bezpieczeństwa;
 • Ochrona przed wilgocią.

Niedogodności:

 • Szybko rozkłada się od uderzeń;
 • Wykonane z tworzywa sztucznego;
 • Szybkie rozładowywanie baterii przy aktywnym użytkowaniu.

Wynik:

Alice wykonuje swoją pracę. I nawet brak odporności na wstrząsy jest wybaczalny, gdy jest taki asystent głosowy. Podobnie jak SBW 3G, Kidphone można bezpiecznie nazwać smartfonem, ponieważ potrafi prawie wszystko, co potrafią współczesne telefony.

Dziś w każdym sklepie elektronicznym można kupić taki zegarek z trackerem. Gdzie jest większy wybór, gdzie mniej. Ale faktem jest, że teraz takie urządzenia są dostępne dla wszystkich. Kolejne pytanie: jak moralne i uzasadnione jest to? Napisz w komentarzach, co o tym sądzisz?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *