Najlepsze monitory do gier w 2020 roku

0

Świat gier komputerowych z roku na rok staje się coraz bardziej rozbudowany, ciekawszy, a grafika komputerowa jest bardzo bliska rzeczywistości. Aby jednak w pełni zanurzyć się w fikcyjnym świecie wymyślonym przez utalentowanych programistów, aby poczuć nieopisaną atmosferę gatunku gier, potrzebujesz specjalnego monitora do gier. W przeciwnym razie twoje próby czerpania przyjemności z gry będą równe szansie wąchania róży przez maskę gazową. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych monitorów do gier na 2020 rok.

Kluczowe różnice między zwykłym monitorem a monitorem do gier

Niedoświadczonemu technicznie laikowi wyda się, że jedyną różnicą między tymi dwoma systemami jest tylko koszt. Z jednej strony tak jest, jeśli średnia cena konwencjonalnego urządzenia wynosi 10000 rubli, to urządzenia do gier zaczynają się od około 15000 rubli (minimalny koszt modeli w tej recenzji). Jednocześnie należy rozumieć, że taka cena nie jest przypadkowa. Powstał w wyniku bardziej zaawansowanych, w porównaniu z prostymi monitorami, cech.

Technologia wytwarzania matryc

Jak mówią, macierz jest dla nas wszystkim. Jego rodzaj determinuje tak ważne cechy, jak czas reakcji, jakość kolorów, jasność, kontrast i wiele innych parametrów.

Biorąc pod uwagę rodzaje matryc, przejdziemy od najpopularniejszych technologii tworzenia paneli matrycowych wśród graczy do tych mniej pożądanych.

 • Matryce z folii TN lub TN +

„Pionierzy” monitorów LCD, stworzeni przez jednego z pierwszych. Technologia wykonania jest prosta, co pozwala na zastosowanie go w większości urządzeń AGD, ulicznych billboardach. W końcu elementarny charakter ich produkcji dyktuje niski koszt. Dlatego prawie wszystkie modele budżetowe są wyposażone w matrycę TN + Film. Oprócz niskiego kosztu atrakcyjny jest fakt szybkiej odpowiedzi, wysokiej częstotliwości pionowej w zakresie 200-240 Hz. Więcej na temat tych parametrów zostanie omówionych poniżej.

TN ma również wiele wad:

Słabe kąty widzenia, przy których obraz zaczyna się zniekształcać, jeśli przesuniesz się trochę w lewo - w prawo, lub staniesz nad ekranem. Zniekształcenie może być kolorowe, geometryczne.

Mają takie artefakty jak pasmowanie (okresowe pojawianie się pasków gradientu), efekt pasteryzacji (gwałtowne zmiany jasności, przejścia kolorów). Czasami pojawia się również krystaliczny artefakt, podczas którego trudno jest ustawić ostrość na pojedynczym pikselu.

 • Powłoka IPS

Będzie to kosztować więcej użytkownika, przy dużej szybkości reakcji, lepszym odwzorowaniu kolorów przy prawie całkowitym braku powyższych artefaktów. Należy pamiętać, że istnieje wiele „wariacji na temat” IPS - AHVA, PLS, H-IPS i wiele innych. Często firma produkcyjna sama tworzy technologię opartą na IPS pod marką. Dlatego parametry podgatunków od siebie mogą różnić się w tym czy innym kierunku.

IPS takie powłoki mają jedną wadę - wysoką cenę.

 • * VA

Zajmują środkowe, pośrednie miejsce pomiędzy dwoma wyżej wymienionymi technologiami. Mają doskonały kontrast, niezastąpiony podczas oglądania filmów w domu, średnie kąty widzenia, dobre odwzorowanie kolorów.Z drugiej strony powłoka ta ma wady w postaci czarnego zmiażdżenia (ostre pogorszenie się czarnego koloru przy zmianie kąta patrzenia), pasmowania, miernego czasu reakcji w ciemnych obszarach ekranu. Kategoria cenowa * VA i jego podgatunków (SVA, AMVA, MVA) również jest średnia.

Przegląd matryc z lat ubiegłych musiałby zawierać taką terminologię jak występowanie efektu poświaty (mutacja odcieni obrazu w zależności od kąta widzenia), stopień równomierności podświetlenia, rodzaj podświetlenia. Obecnie parametry te są całkowicie zależne od konkretnego modelu, więc nie podlegają one szczególnemu rozpatrzeniu. Podświetlenie stosowane w większości nowoczesnych wyświetlaczy to diody LED, za wyjątkiem dwóch technologii - QLED, OLED.

Te ostatnie to nowości świata matryc, posiadają wysokie dane techniczne pozwalające na ich implementację, w tym format 4K. Jednak złożoność wykonania takich matryc negatywnie wpływa na ich cenę. Dziś modele wykonane przy użyciu tych technologii należą do grupy premium.

Format obrazu, przekątna

Te dwa parametry mają pewien związek. Zdecydowana większość nowoczesnych monitorów ma następujące proporcje przekątnej i proporcje. 23 "do 32" - 16: 9, 32 - 35 "- 21: 9. Panoramiczny ekran, zwykle używany jako kino domowe, o przekątnej 43, 49 cali w proporcjach odpowiednio 32: 9 i 32:10.

Kryteria wyboru współczynnika kształtu są następujące. Większość gier, filmów, pracy z komputerem będzie się doskonale wyświetlać na urządzeniach o proporcjach 16: 9. Ale podczas grania w nowoczesne gry, a także podczas oglądania wideo w niektórych formatach na takich monitorach, po obu stronach obrazu pojawi się czarny pionowy pasek. Monitory 21: 9 i nowsze pomogą uniknąć tej wady.

Przy wyborze należy również kierować się wizją użytkownika. Zwykle osoba niedowidząca czuje się bardziej komfortowo za dużym ekranem.

A propos, o wizji. Często można usłyszeć o potrzebie przebywania w odległości równej 1,5 lub nawet dwukrotnej wielkości monitora. Oznacza to, że jeśli przekątna wynosi 23 cale, użytkownik musi znajdować się 120 centymetrów od monitora. Oczywiście, jeśli nadal można oglądać film z takiej odległości, po prostu nie można pracować za pomocą myszy lub klawiatury. Po zabawie zabawkami komputerowymi gracz musi mieć wystarczająco dużo miejsca, aby manipulować myszą.

Rozkład

Ustawienie rozdzielczości zapewnia jakość obrazu. Co więcej, ta sama rozdzielczość na wyświetlaczach o różnych rozmiarach będzie wyglądać inaczej. Dlatego gęstość pikseli musi odpowiadać rozmiarowi urządzenia. Monitory o przekątnej od 23,5 do 32 cali wymagają gęstości Full HD lub WQHD, 34-35 cali UFHD, UWQHD. Cóż, „ekstremalne” 4K jest nadal dostępne tylko w 27-calowych modelach.

Wydawałoby się, że nie powinno się tu dużo zastanawiać, urządzenie dla graczy powinno mieć maksymalną gęstość pikseli. Wtedy obraz gry będzie wyraźny, z ostrymi krawędziami. I to jest ważne np. Podczas grania w jakąś strzelankę, kiedy gracz musi złapać wroga w zasięgu wzroku.

Jednak wysoka gęstość pikseli przy dużym rozmiarze nieuchronnie spowoduje obciążenie karty graficznej, procesora komputera. A następnie częstotliwość odświeżania (FPS) zacznie spadać, co negatywnie wpłynie na rozgrywkę. I nie każda karta graficzna jest w stanie „wyciągnąć” dużą gęstość pikseli, nie wspominając o formacie 4K.

Innymi słowy, wybierając ekran do stacjonarnego komputera, powinieneś osiągnąć równe wskaźniki głównych komponentów komputera do gier - pamięci RAM, procesora, karty graficznej, monitora. Jeśli karta wideo nie jest najnowszą próbką, priorytetem będzie współczynnik proporcji, a nie liczba pikseli.

Czas odpowiedzi i częstotliwość przemiatania

Czas odpowiedzi określa, jak szybko sygnał jasności otrzymany z karty graficznej pojawia się na matrycy. Profesjonalni gracze, czyli tak zwane „cyber-kotlety”, przede wszystkim zwracają uwagę na ten parametr.

Istotne jest również to, że dynamicznie poruszający się obraz w rozgrywce nie posiada śladów, tzw. Śladów.Ale jednocześnie obraz powinien pozostać płynny, nie przeskakując gwałtownie po obwodzie ekranu. Za tę właściwość odpowiada pionowe przemiatanie, a raczej jego częstotliwość. Im wyższy, tym płynniejszy dynamiczny ruch obrazu.

Interfejs połączenia

Interfejs do podłączenia monitora tak naprawdę nie ma znaczenia, jakie są standardy połączeń przy wyborze monitora. Musisz tylko znać nowoczesne typy komunikacji między kartą graficzną a monitorem. Zaawansowane obejmują HDMI, DisplayPort, USB Type-C, starsze D-SUB (VGA) i DVI.

Oczywiście zaawansowane systemy łączności są w stanie zapewnić wysokie częstotliwości odświeżania pikseli. Na przykład ten sam model z różnymi portami przejdzie 25 MHz przez HDMI i DisplayPort do 633 MHz.

Kąty widzenia

Parametr odpowiedzialny za ewentualne wady obrazu w przypadku przesunięcia gracza o określoną liczbę stopni. Bardziej związane z końmi roboczymi, ponieważ gracz zwykle siedzi w bezruchu, rzadko poruszając się po obszarze pulpitu.

Dodatkowe funkcje

Krótko mówiąc, warto wspomnieć o dodatkowej funkcjonalności monitora, która czasem ma charakter czysto marketingowy, a czasem przynosi pewne korzyści. Dlatego producenci monitorów oferują ulepszone parametry swoich produktów dzięki technologiom, które maksymalnie dostosowują matrycę do karty graficznej określonego producenta. W tej chwili istnieją dwie takie technologie, FreeSync współpracująca z kartami graficznymi AMD i G-Sync z Nvidią.

Jednak nawet doświadczony gracz raczej nie poczuje żadnej znaczącej różnicy. Co więcej, ukryte ustawienia sterowników tych kart graficznych mogą dostosować matrycę do lepszego obrazu i nie będziesz musiał za to osobno płacić. W końcu firmy dokonują pewnych opłat za korzystanie z licencji na te technologie.

Korzystając z ustawień, możesz symulować rozszerzenie zakresu dynamicznego, innymi słowy, efekt HDR, bez żadnych kosztów. Tryb True HDR jest obsługiwany przez monitory z podświetleniem wielostrefowym, a ich koszt zaczyna się od 150000 rubli. Cała reszta to tylko chwyt marketingowy, który można łatwo osiągnąć w powyższy sposób.

Osobny temat, monitory 3D. Takie urządzenia mają teraz kilka wad. Migotanie, przyciemnienie obrazu (technologia migawki) lub niska rozdzielczość, przenikanie pasków polaryzacyjnych (technologia pasywna).

Najważniejsze jest to, że w cenie monitora 3D łatwiej i lepiej jest kupić okulary wirtualnej rzeczywistości, które zapewniają najlepszy efekt bycia w grze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze monitora oprócz specyfikacji technicznych?

Być może najbardziej palące pytanie, po przeanalizowaniu funkcji i szczegółów technicznych monitora, która firma lepiej kupić monitor do gier na PC?
Z jednej strony produkty niemal każdej firmy mogą służyć do gier. Istnieją jednak firmy, które specjalizują się lub mają oddzielną linię specjalistycznych produktów do gier. Na przykład MSI, którego popularność modeli wynika ze specjalnych aplikacji, które pozwalają na dokładniejsze strzelanie w strzelankach, wygładzanie migotania i przejście do codziennej pracy.

Drugie pytanie brzmi, gdzie kupić porządny model, który wytrzyma długo? Ogromna liczba produktów elektronicznych jest sprzedawana przez Internet, a monitory nie są wyjątkiem. Ale niedrogie urządzenia budżetowe to jedno, a produkty premium to zupełnie co innego. Czasami bardzo trudno jest wymienić drogi model, gdy zepsuje się on w sklepie internetowym. Dlatego jeśli zdecydowano się skorzystać z usług takiego sklepu, to uważnie przeczytaj recenzje, co w opinii kupujących zasługuje na uwagę, jakie są wady sklepu.

Duże centra handlowe zapewniają towar wysokiej jakości z możliwością wymiany, serwisem gwarancyjnym, pogwarancyjnym. Wadą jest marża handlowa, która sprawia, że ​​towary są droższe niż w jakimkolwiek innym sklepie. Im większe centrum handlowe, tym wyższa premia.

Idealnym miejscem zakupu byłyby małe wyspecjalizowane sklepy, w których wyraźnie widać dostępność cech deklarowanych przez producenta.

Popularne modele od 24 cali

MSI Optix G24C

Ocena wysokiej jakości monitorów zaczyna się od modelu znanej firmy MSI. Początkowe 24-calowe urządzenie ma wiele wspaniałych funkcji. Takich jak L-B-L, który eliminuje wpływ niebieskich tonów na źrenicę gracza, pozwalając mu na wygodną grę bez suchego oka przez długi czas. Adaptacyjny system kontroli obrazu SYNS zapobiega powstawaniu artefaktów. Ponadto w trakcie gry na zakrzywionym ekranie można zastosować celownik wizualny, co ułatwia prowadzenie walki w grze.

Model MSI Optix G24C
Rozmiar ekranu 24 cale
Maks. rozkład 1920 x 1080
Typ matrycy ekranu TFT * VA
Maks. liczba klatek na sekundę, Hz 144 Hz
Czas odpowiedzi 1 ms
Jasność 250 cd / m2.
MSI Optix G24C

Zalety:

 • Szerokie pole widzenia, aby pomieścić wielu graczy
 • Czysty obraz;
 • Szybka odpowiedź;
 • Wiele specjalnych „gadżetów” do gier.

Niedogodności:

 • Brak pionowej, poziomej regulacji korpusu.

BenQ Zowie RL2460


Bezpretensjonalny RL2460? oparty na matrycy TN, doskonale łączący niski koszt z przyzwoitym obrazem, dużą szybkością.

Wśród zalet model posiada wejście słuchawkowe pozwalające usłyszeć przeciwników, efekty wystrzałów, eksplozji z maksymalnym efektem gamingowej rzeczywistości. RL2460 to doskonały wybór dla komputera osobistego, jeśli nie jest wyposażony w głośniki zewnętrzne, ponieważ monitor ma wbudowane głośniki stereo z czystym dźwiękiem.

Model BenQ Zowie RL2460
Rozmiar ekranu 24 cale
Maks. rozkład 1920 x 1080
Typ matrycy ekranu TN
Maks. liczba klatek na sekundę, Hz 60 Hz
Czas odpowiedzi 1 ms
Jasność 250 cd / m2.
BenQ Zowie RL2460

Zalety:

 • System ochrony wzroku podczas gry bez migotania;
 • Dostosowanie do określonego trybu gry;
 • Obsługa różnych standardów połączeń (3xHDMI, DVI, VGA);
 • Głębokie odcienie czerni:
 • Niska cena w porównaniu z analogami.

Niedogodności:

 • Stojak nie budzi zaufania.

AOC C24G1

Kolejny przedstawiciel klasy ekonomicznej, doskonały wybór dla tych, którzy mają pytanie - jaki prezent dla studenta najlepiej kupić? Jest to wspierane przez możliwość regulacji wysokości monitora. Przyda się szybko rosnący nastolatek. Idealne rozwiązanie dla początkujących, biorąc pod uwagę szybkość reakcji (dynamiczna prędkość obiektu MPRT). Szeroki kąt widzenia, zakrzywiona matryca, system FreeSync, to wszystko pozwala nie tylko dobrze bawić się w większość nowoczesnych gier, ale także utylitarnie korzystać z komputera.

Model AOC C24G1
Rozmiar ekranu 24 cale
Maks. rozkład 1920 x 1080
Typ matrycy ekranu TFT * VA
Maks. liczba klatek na sekundę, Hz 146 Hz
Czas odpowiedzi 4 ms / 1 ms (MPRT)
Jasność 250 cd / m2
AOC C24G1

Zalety:

 • Powłoka antyrefleksyjna;
 • Korzystna cena biorąc pod uwagę jakość wykonania;
 • Niezła odpowiedź;
 • Wyrafinowana ergonomia.

Niedogodności:

 • Zgrubna podziałka punktu pokrycia dająca matrycę niskiej jakości;
 • Brak głośników.

Popularne modele od 27 cali

AOC C27G1

Dobre, niezawodne urządzenie o wysokiej częstotliwości odświeżania (144 Hz), które daje wyraźny obraz w najtrudniejszych grach. Przecież rozdzielczość C27G1 to 1920 × 1080 przy przekątnej 27 cali. Z jednej strony nie obciąża to systemu, ale jednocześnie nie daje najlepszej odpowiedzi częstotliwościowej (charakterystyki amplitudowo-częstotliwościowej) do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości. Być może jest to najbardziej udana akwizycja w segmencie zakrzywionych monitorów od 27 cali z minimalnym budżetem.

Model AOC C27G1
Rozmiar ekranu 27 cali
Maks. rozkład 1920 x 1080
Typ matrycy ekranu TFT * VA
Maks. liczba klatek na sekundę, Hz 144 Hz
Czas odpowiedzi 1 ms
Jasność 250 cd / m2
AOC C27G1

Zalety:

 • Ekran bez ramek;
 • Podświetlenie bez funkcji migotania;
 • Obsługuje standard AMD FreeSync.

Niedogodności:

 • Biurko komputerowe powinno być duże dla szerokich nóg;
 • Zdarzały się przypadki dostarczania kopii z martwymi pikselami.

LG 29UM69G

Technologia LG znana jest z wysokiej jakości produktów, często bezkonkurencyjnych w niszy produktowej. LG 29UM69G jest tego doskonałym przykładem.Są modele, które są bardziej dostosowane do rozgrywki, inne tworzone są z nastawieniem na pracę, oglądanie filmów, ale ten wyświetlacz harmonijnie wpisuje się w te dwie funkcje. Z jego pomocą uzyskasz dostęp do świata strategii, taktycznych gier RPG w pełnej krasie, których bogata kolorystyka nie raz Cię zaskoczy. Uczucie zachwytu pozostanie podczas oglądania filmów, teledysków i pracy z plikami graficznymi. Jednak w przypadku strzelanek, bijatyk będziesz musiał poszukać bardziej odpowiedniego modelu. Czas reakcji 29UM69G jest nieprzyjemnie szybki.

Model LG 29UM69G
Rozmiar ekranu 29 cali
Maks. rozkład 2560x1080
Typ matrycy ekranu TFT IPS
Maks. liczba klatek na sekundę, Hz 75 Hz
Czas odpowiedzi 14 ms
Jasność 250 cd / m2
LG 29UM69G

Zalety:

 • Duża liczba kolorów;
 • Dobry dźwięk z wbudowanych głośników;
 • Wiele obsługiwanych interfejsów;
 • Intensywny czarny kolor.

Niedogodności:

 • Oznaczona obudowa;
 • Czasy reakcji nie dotyczą gier o szybkim tempie.

Popularne modele od 30 cali

LG 34UC79G

Duży, pełnoformatowy wyświetlacz o zaawansowanych proporcjach 21: 9 przy maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1080. Najlepszy wybór zagorzałego widza, „cyber-kotletów” i po prostu konesera żywego obrazu wysokiej jakości. Porównanie tego modelu z jego odpowiednikami będzie pod wieloma względami niejednoznaczne. Na korzyść 34UC79G - wizerunek marki znanej firmy LG, doskonała jakość, długa gwarancja, serwis. Wady - kategoria wysokiej ceny.

Model LG 34UC79G
Rozmiar ekranu 34 cale
Maks. rozkład 2560x1080
Typ matrycy ekranu TFT AH-IPS
Maks. liczba klatek na sekundę, Hz 144 Hz
Czas odpowiedzi 1 ms
Jasność 250 cd / m2
LG 34UC79G

Zalety:

 • Nowoczesne porty (wejście / wyjście), umożliwiające podłączenie urządzeń peryferyjnych;
 • Doskonałe właściwości jasności i kontrastu;
 • Wysokiej jakości matryca;

Niedogodności:

 • Wymiary wymagają dużo miejsca na biurku.

Alienware AW3418DW

Dopełnieniem oceny jest Alienware AW3418DW z ultraszerokim czujnikiem i dużą krzywizną, która pozwala zanurzyć się w żywych, kolorowych i wciągających grach.
To TOP urządzenie, prawdziwy mastodont w świecie monitorów, bez przesady można powiedzieć, że granie na tym ekranie wymaga osobnego pomieszczenia. Rzeczywiście, w każdym innym pomieszczeniu AW3418DW „pochłonie” większość przestrzeni. Producentem AW3418DW jest korporacja Dell, powszechnie znana z wysokiej jakości produktów. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że jest to urządzenie z poziomu premium, dlatego przy jego wyborze należy zadać sobie pytanie: ile kosztuje taki model odstawienie go w tle.

Model Alienware AW3418DW
Rozmiar ekranu 34,1 cala
Maks. rozkład 3440x1440
Typ matrycy ekranu TFT IPS
Maks. liczba klatek na sekundę, Hz 120 Hz
Czas odpowiedzi 4 ms
Jasność 300 cd / m2
Alienware AW3418DW

Zalety:

 • Świetny projekt;
 • Wysokiej jakości materiał wykonania;
 • 16,7 miliona kolorów;
 • Wysoka częstotliwość skanowania poziomego i pionowego;

Niedogodności:

 • Maksymalna cena ratingowa;
 • Nie ma powłoki antystatycznej.

Wniosek

Monitory do gier są oczywiście droższe niż ich odpowiedniki utylitarne, dlatego wymagają specjalnego podejścia, aby uniknąć błędów przy wyborze drogiego modelu. Przed ostatecznym preferowaniem konkretnego modelu, dokładnie przestudiuj opis na oficjalnej stronie internetowej lub portalach specjalizujących się w tej dziedzinie. Dokładnie przestudiuj jawne (jasność, częstotliwość odświeżania) i ukryte dane techniczne (transmisja sygnału, krzywa odpowiedzi częstotliwościowej). Należy zauważyć, że najlepsi producenci monitorów zwykle mają wyspecjalizowany asortyment do gier, co upraszcza proces wyboru.

Może masz własną poradę, jak wybrać najlepszy monitor lub rekomendacje, dla której firmy najlepiej kupić, na podstawie osobistych preferencji? Opublikuj je w komentarzach do tej recenzji.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *