🖱 Najlepsze myszy do gier 3D Shooter na 2020 rok

0

Profesjonalne uprawianie sportów jest niemożliwe bez specjalistycznego sprzętu. Co więcej, jeśli w grę wchodzą wysokie osiągnięcia sportowe. Dla graczy ten postulat jest równie prawdziwy, jak dla sportowców czy piłkarzy. Tylko skuteczność gracza e-sportowego zależy od używanych urządzeń peryferyjnych. Dlatego dla strzelców korzystających z efektu 3D i ich fanów ważna jest jakość myszy do gier. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie przegląd najlepszych myszy do strzelanek 3D.

Kluczowe cechy myszy do gier

Przed wyborem myszy odpowiedniej do gier ważne jest, aby zrozumieć, jak ona działa, z czego się składa. Głównym parametrem o pierwszorzędnym znaczeniu jest rozdzielczość. Parametr reprezentuje stosunek ruchu czujnika na macie w stosunku do ruchu kursora na monitorze. Odpowiednio, im wyższa rozdzielczość, tym większą odległość pokona kursor przy niewielkim ruchu czujnika myszy. W starszych modelach używano terminu DPI. Nowoczesne urządzenie mierzy rozdzielczość skrótem CPI, przewiduje przejście kursora nad blatem 2,5 cm w stosunku do przejścia czujnika nad matą. Popularne modele mają 1600 DPI-CPI i więcej. Chociaż wysoka czułość wpłynie na szybkość podejmowania decyzji przez gracza. Ponadto nadmierna wartość DPI-CPI spowoduje wzrost ceny urządzenia. Rozdzielczość ponad 2000 DPI-CPI wykorzystuje gatunek MOBA lub aplikację graficzną. Również nowoczesne modele sprzedawane są z funkcją zmiany rozdzielczości, na przykład z 1200 na 1600 za pomocą jednego przycisku. Jest to konieczne w grach akcji 3D, kiedy postać przechodzi przez „tryb skradania”, a następnie zaczyna strzelać, szybko zmieniając rodzaj broni.

Jak wspomniano powyżej, działanie urządzenia peryferyjnego, jego główne parametry zależą od czujnika. Teraz stosuje się takie typy czujników, jak laserowe i optyczne. Te pierwsze z reguły sprawdzają się z każdym dywanem, zużywają mało energii i mają wysoką rozdzielczość. Optyczne są wymagające na powierzchniach maty, czułość jest o rząd wielkości niższa niż laserowych. Ale dokładność najechania kursorem w tym ostatnim jest wyższa ze względu na najlepszy parametr - maksymalne przyspieszenie.

Rozgrywka w strzelance charakteryzuje się szybkim, gwałtownym ruchem sensora po podkładce pod mysz. Dlaczego kursor „pęka” i nagle przesuwa się po monitorze. Czujniki optyczne mają większe maksymalne przyspieszenie, co zmniejsza prawdopodobieństwo ich przeciągnięcia. O płynności ruchu kursora decyduje również taki parametr jak szybkość odpytywania. Charakteryzuje szybkość przesyłania danych między urządzeniem peryferyjnym a komputerem. Minimalna częstotliwość to 250 Hz, maksymalna to 1000 Hz. Ale przy częstotliwości 1000 Hz zużycie energii jest wyższe. W przypadku komputera stacjonarnego nie ma to większego znaczenia, ale baterie laptopa będą miały trudności.

Dlatego gracze często kupują urządzenie z wysokim współczynnikiem odpytywania i dostosowują je samodzielnie za pomocą ustawień sterownika. Kolejnym ważnym parametrem jest czas odpowiedzi. Im niższa liczba odpowiedzi, mierzona w milisekundach (MS), tym szybciej komputer zareaguje na naciśnięcie mikrik (przełącznik dwustabilny).Jednak według profesjonalistów mysz z krótkim czasem reakcji może nie zawsze być w stanie osiągnąć swój pełny potencjał, jeśli zostanie zainstalowany przestarzały system operacyjny Windows. Linux, Mac do stacjonarnych komputerów PC, laptopów są bardziej akceptowalnymi systemami operacyjnymi, ponieważ zapewniają szybki czas reakcji. To ustawienie zależy od typu połączenia przewodowego lub bezprzewodowego. Typowe urządzenia ze średniej półki cenowej charakteryzują się dużymi wahaniami czasu odpowiedzi między nimi. Modele bezprzewodowe TOP mają mniej więcej taki sam czas reakcji jak modele przewodowe i mają większą swobodę działania. Wadą tych modeli jest wysoka średnia cena. Wspólną wadą wszystkich urządzeń bezprzewodowych jest ich duży rozmiar, waga, konieczność ciągłego doładowywania akumulatorów oraz obecność akumulatorów w rezerwie. Na co zwrócić uwagę wybierając klawiaturę przewodową! Przede wszystkim długość drutu, jego oplot. Ta ostatnia powinna być tkanką, ponieważ to zgięcie przewodnika jest najczęstszą przyczyną awarii urządzenia.

Ważnym parametrem jest rozpoznawanie kliknięć. Gamingowe rozrywki, takie jak strzelanki 3D, charakteryzują się przede wszystkim dużym cyklem wciskania prawego i lewego klawisza. Dlatego niedrogie urządzenia zaczynają się „przyklejać”, to znaczy kilka szybkich naciśnięć klawiszy jest postrzeganych jako jedno. W rezultacie bohater strzelanki wykonuje kilka strzałów zamiast całej serii.

Ważną rolę w wyborze urządzenia peryferyjnego odgrywa jego rozmiar, konstrukcja i waga. Nie chodzi o estetykę, ale o to, jak wygodne jest urządzenie w dłoni gracza. W końcu takie cechy jak wygodny obwód ciała, waga, predyspozycje do lewej lub prawej ręki są indywidualne. Dlatego też profesjonalna „mysz” do gier często ma wymienne obudowy, a regulacja wagi jest obsługiwana za pomocą zestawu obciążników.

Ponadto mysz do gier różni się od biurowej obecnością dodatkowych klawiszy, a niektóre modele mają własną pamięć. Strzelcy nie potrzebują dużej liczby kluczy, zwykle wystarczą dwa lub trzy dodatkowe przyciski. Własna pamięć pozwala na zapisywanie ustawień gry, makr. Pomoże to zaoszczędzić czas, ponieważ niektóre polecenia strzelców są wywoływane przez kombinację dwóch, czasem nawet trzech przycisków klawiatury. Nie ma potrzeby dostosowywania rozgrywki, jeśli jest pamięć wewnętrzna, jeśli system operacyjny komputera został ponownie zainstalowany lub użytkownik wziął urządzenie peryferyjne podczas wizyty u znajomych.

Funkcjonalność profesjonalnych urządzeń można rozszerzyć poprzez zmianę mikriks (toggle switch). Doświadczają dużych obciążeń, dlatego jako pierwsi zawodzą. Ich wymiana pozwoli zaoszczędzić znaczną kwotę.

Którą firmę lepiej kupić

Oczywiście tylko markowe produkty mają gwarantowaną jakość, zgodność z deklarowanymi właściwościami. Dlatego w tym przypadku należy przede wszystkim zwrócić uwagę na producenta. Obecnie najlepszymi producentami urządzeń peryferyjnych są:

 • Gembird to holenderska marka handlowa istniejąca od końca lat 90-tych, początkowo nastawiona na produkcję sprzętu elektronicznego, peryferyjnych urządzeń komputerowych. Siedziba firmy została przeniesiona do Chin, jednak kontrola jakości odbywa się w Holandii.
 • A4Tech to popularna marka, która od ponad 30 lat stale się rozwija. Oprócz szerokiej sieci sprzedaży, dużego asortymentu, firmę wyróżnia rozwój własnych, autorskich technologii, które ułatwiają obsługę manipulatorów do gier.
 • Oklick to rosyjski producent, którego sprzęt zdaniem kupujących niewiele ustępuje zachodnim odpowiednikom. Przyzwoite parametry urządzeń tej firmy połączone są z rozsądną ceną, co czyni je atrakcyjnymi wśród podobnych. Dlatego jeśli pytanie - ile jest ważne dla użytkownika, należy zwrócić uwagę na produkty tej firmy.
 • Logitech to kolejna długa wątroba w świecie elektroniki pochodzenia szwajcarskiego. Miejsce „rejestracji” dyktuje spełnienie najwyższych wymagań jakościowych nieodłącznie związanych ze wszystkimi szwajcarskimi produktami.Produkty firmy Logitech kontynuują szwajcarskie tradycje, zwracając szczególną uwagę na takie elementy każdej techniki, jak materiał wykonania, wysoka niezawodność montażu i zaawansowane technologie. Najważniejszym elementem wszystkich urządzeń jest identyfikacyjny kod PIN przypisany do każdej techniki firmy, dzięki któremu możliwe jest śledzenie czasu rozpoczęcia jego użytkowania.
 • Xiaomi to firma, która opracowuje nowe pozycje w świecie high-tech, które otrzymują najlepsze recenzje zarówno od specjalistów, jak i zwykłych użytkowników. Urządzenia firmy można łatwo zamówić online za pośrednictwem dowolnego sklepu internetowego, dzięki czemu są dostępne wszędzie tam, gdzie znajduje się użytkownik.
 • HyperX to oddział renomowanego amerykańskiego producenta komponentów, specjalizujący się w urządzeniach peryferyjnych do eSportu. Popularność modeli zapewnia wysoka wydajność, bogata funkcjonalność, przemyślana ergonomia. Korzystanie z firmowych manipulatorów nada strzelcom szczególnego realizmu i dynamiki.

Gdzie mogę kupić

Zdecydowanie trudno odpowiedzieć na to pytanie. Łatwiej, trochę taniej oczywiście kup produkt w sklepie internetowym. Ale oprócz właściwości technicznych myszy e-sportowej, ważna jest jej ergonomia, waga i rozmiar. A te parametry są czysto indywidualne. Dlatego osobista znajomość urządzenia w zwykłym sklepie elektronicznym pomoże uniknąć błędów przy wyborze. Powinieneś trzymać go w dłoni, starać się toczyć po dywanie. Jeżeli sklep ma taką możliwość to należy podłączyć urządzenie do komputera, zobaczyć dokładność pracy, możliwość zerwania kursora.

Ocena najlepszych myszy do gier dla strzelanek 3D na 2020 rok

Budżet

Corsair Vengeance M65

Model o oryginalnym, zakrzywionym kształcie umożliwiającym chwytanie koperty metodą Palm grip. W którym dłoń e-sportowca „spoczywa” na ciele, odciążając nadgarstek, dłoń. Palce użytkownika będą się dobrze czuły, ponieważ główne, dodatkowe klawisze sterujące są wygodnie rozmieszczone. Taka konstrukcja zapewni przewagę podczas intensywnych strzelanin, bez bólu nawet podczas długich bitew. Waga urządzenia regulowana za pomocą śrub. To prawda, że ​​ciężar śrub jest tak mały, że dłoń raczej nie poczuje różnicy.

Corsair Vengeance M65

Zalety:

 • Wyrafinowana ergonomia;
 • Ładny projekt;
 • Liczba możliwych kliknięć to 20 milionów;
 • Czujnik laserowy;
 • Rozdzielczość 8200 CPI;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie.

Razer DeathAdder Elite

Wygląd tego urządzenia niewiele mówi o jego przynależności do świata cybresportu. Wygląd jest prawie taki sam, jak większości manipulatorów biurowych. Jednocześnie urządzenie posiada dobre parametry techniczne. DPI równe 16000, dokładna transmisja ruchu czujnika na powierzchni, dotykowa powierzchnia ciała. Ten ostatni wykonany jest z odpornego na ścieranie, matowego tworzywa sztucznego o chropowatej fakturze. Dzięki temu futerał nie ślizga się w dłoni użytkownika, nawet jeśli poci się po wielu godzinach walki. Główną zaletą modelu jest przesyłanie do komputera danych nie tylko o ruchu myszki, ale także o jej położeniu w przestrzeni. Do którego musisz zainstalować odpowiednią aplikację. Jeśli kryterium doboru jest uniwersalny manipulator, równie dobrze sprawdzający się w strzelance, pracy biurowej, aplikacji graficznej, to warto przyjrzeć się temu urządzeniu.

Razer DeathAdder Elite

Zalety:

 • Szybki, 1 ms, czas odpowiedzi;
 • Nieostry, jasny i podświetlany kolor;
 • Wszechstronność użytkowania;
 • Zrównoważona waga;
 • Przesuwne nóżki teflonowe;
 • Precyzyjne pozycjonowanie kursora.

Niedogodności:

 • Trudne w użyciu przy małej dłoni;
 • Okresowo mikriki wydaje dwa kliknięcia zamiast jednego;
 • Funkcjonalność ujawnia się po zainstalowaniu specjalnego oprogramowania.

Logitech G G102 Prodigy

Urządzenie jest bardzo podobne do poprzedniego, ten sam szorstki plastik, ta sama skromna, lakoniczna forma. Czułość zaczyna się od 200 DPI iw krokach co 50 jednostek osiąga 8 000. Daje to cyber-graczowi możliwość precyzyjnego dostrojenia indywidualnych ustawień dla dowolnego gatunku. Do tego są cztery dodatkowe klawisze, które doskonale spełniają wymagania większości „strzelców”.Opis byłby niekompletny bez wspominania o korpusie, który wygodnie leży w obu rękach gracza. Co jest idealne dla lewaków.

Logitech G G102 Prodigy

Zalety:

 • Wielokolorowe podświetlenie;
 • Dwumetrowy przewód;
 • Kompaktowy rozmiar;
 • Szeroki zakres ustawień dpi;
 • Specjalistyczne oprogramowanie przy zakupie.

Niedogodności:

 • Duże dłonie będą niewygodne.

Średni segment cenowy

Razer Naga Trinity

Często, patrząc na zdjęcie tej „myszki”, potencjalni nabywcy od razu odmawiają zakupu tego „minikalkulatora”. Nazywa się to często tym modelem dla 19 dodatkowych kluczy. Taka mnogość przycisków, którymi można ustawić określone funkcje, pomaga w strategiach. Jednak opakowanie zawiera jeszcze dwa wymienne panele z mniejszą liczbą kluczy, dzięki czemu urządzenie może być używane jako strzelec-manipulator. Urządzenie trafiło do recenzji i dzięki dobrym danym technicznym, 16000 DPI, przemyślanej anatomicznie konstrukcji, podświetleniu wspomagającemu regulację. Oprócz wymiennych paneli „Naga” wyróżnia się wytrzymałym kołem, które nie traci na jakości nawet po długim czasie.

Razer Naga Trinity

Zalety:

 • Wysoka wszechstronność;
 • Do 19 dodatkowych kluczy;
 • Mikriki wytrzymuje 50 milionów kliknięć;
 • Czas odpowiedzi wynosi 1 ms.

Niedogodności:

 • Ciężki;
 • Cena £.

Razer Taipan Ambidextrous

Ocenę wysokiej jakości manipulatorów o średniej cenie uzupełnia urządzenie specjalnie zaprojektowane dla fanów strzelanek. Wydajność, dokładność, czułość zapewnia czujnik laserowy 4G. Klawisze po „strzale” mają odrzut, informując tym samym o ich wciśnięciu. Główne, dodatkowe przyciski posiadają powłokę antypoślizgową oraz system zapobiegający przypadkowemu wciśnięciu. Jednocześnie mają wysoką czułość, dogodną lokalizację pod palcami, graczy. Funkcjonalność manipulatora kluczy można dostosować do własnych upodobań za pomocą specjalnego oprogramowania. Gdy pojawia się problem, który lepiej kupić manipulator dla początkującego e-sportowca z perspektywą na przyszłość, to nie ma lepszej opcji niż Taipan.

Razer Taipan Ambidextrous

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Wysoka funkcjonalność;
 • Przyjemny w użyciu;
 • Czuły czujnik.

Niedogodności:

 • Częste krytyki oprogramowania.

Klasa premium

Logitech G Pro Wireless

Cóż to za manipulatory gier, sądząc po ich wyglądzie! Zwykle jest to coś kolorowego, z wojennym lakierem, agresywnym designem. Prezentowany model w żaden sposób nie zdradza swojego „bojowego” charakteru. Spokojny, dyskretny „wygląd”, przyjemne, zaokrąglone kształty. Ale sercem myszy jest wydajny, niezawodny sensor Hero 16 000 DPI, który ma niższą czułość 100 DPI. Spektrum rozdzielczości można skonfigurować za pomocą oprogramowania, podobnie jak inne parametry urządzenia. Ergonomia została przemyślana dla lewej i prawej ręki, specjalny mechanizm zapewni pewny chwyt. Zalecenia producenta - aby czujnik lepiej pokazywał swoją zdolność do obsługi manipulatora z matą PowerPlay.

Logitech G Pro Wireless

Zalety:

 • Połączenie przewodowe / bezprzewodowe;
 • Pamięć wewnętrzna;
 • Pojemna bateria;
 • Podświetlanie wybranej rozdzielczości;
 • Jakość wykonania;

Niedogodności:

 • Pięć dodatkowych kluczy;
 • Jest to niewygodne w trzymaniu dużej dłoni;
 • Cena £.

ASUS ROG Gladius II Origin

Czas odpowiedzi 1 ms dla myszy bezprzewodowych jest uważany za bardzo długi. Dlatego cena tego modelu jest tak wysoka, bo przy takiej szybkości transmisji danych czułość sensora wynosi 12 000. A zasięg do 10 metrów. W zakresie dostawy znajdują się zapasowe mikroskopy, co wydłuża żywotność całego urządzenia. Wielobarwne podświetlenie, wygodny, antypoślizgowy materiał powłokowy jest przyjemny w użytkowaniu. Dostępna jest wersja przewodowa ze skrótem USB na końcu nazwy.

ASUS ROG Gladius II Origin

Zalety:

 • Szeroki zakres ustawień;
 • Promień działania - 10 metrów;
 • Precyzja;
 • Zapasowe mikriki;
 • Długa żywotność czujnika.

Niedogodności:

 • Cena £;
 • Niewystarczająca liczba dodatkowych kluczy;
 • Częste przypadki awarii przełączników dźwigniowych.

Wniosek

Autor artykułu ma nadzieję, że artykuł pomoże w wyborze wysokiej jakości, funkcjonalnego urządzenia.Jeśli masz wskazówki, życiowe triki, jak wybrać pad do gry, na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie, zostaw swoje uwagi w polu pod artykułem.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię