🎧 Najlepsze słuchawki do gier na rok 2020

1

Dźwięk jest jednym z głównych rodzajów uczuć, poprzez które dana osoba postrzega otaczający go świat. W prawie wszystkich współczesnych grach percepcja dźwięków występujących w wirtualnym świecie ma ogromne znaczenie dla gracza. Aby gra była wygodna, dobrym, wysokiej jakości zestawem słuchawkowym jest jeden z niezbędnych elementów i można go stawiać na równi z myszką i klawiaturą do gier. W końcu, jak wiadomo, aby wygrać w jakiejkolwiek grze, trzeba mieć nie tylko dobre umiejętności i „umiejętności”, ale także dobry zestaw słuchawkowy, klawiaturę, mysz, a także potężny komputer.

Powstaje jednak zupełnie naturalne pytanie, jakie powinny być słuchawki do gier, jakie to są typy, jakie są główne kryteria wyboru takiego zestawu słuchawkowego, gdzie lepiej go kupić i ile kosztuje. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” kierując się radami i recenzje i rekomendacje kupujących, przygotowałem dla Ciebie ocenę popularnych modeli słuchawek do gier od szerokiej gamy najlepszych producentów na 2020 rok.

Różnice między grami a prostymi słuchawkami muzycznymi

Dziś w sklepach można znaleźć wiele różnych typów zestawów słuchawkowych, które są wyposażone w różne złącza do podłączenia (USB, mini jack 3,5 mm) do komputera stacjonarnego lub laptopa. Istnieją również gadżety wyposażone w wyjmowane mikrofony. Jak jednak określić, które z nich nadają się do gier i jakie popularne modele najlepiej kupić do słuchania muzyki W końcu dziś można znaleźć wiele najbardziej różnorodnych zestawów słuchawkowych, które różnią się nie tylko kształtem, kolorem, dostępnością dodatkowych funkcji, ale także właściwościami technicznymi.

Odpowiadając na pytanie, jakie są słuchawki, jak je wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie, przede wszystkim należy zaznaczyć, że technika ta ze względu na rodzaj i przeznaczenie służy do codziennego użytku, grania, a także do słuchania muzyki. Każdy typ tych urządzeń ma nie tylko swój niepowtarzalny wygląd, ale także inne parametry, które pozwalają im zapewnić najbardziej odpowiedni dla użytkownika poziom funkcjonalności.

Na przykład komputerowy zestaw słuchawkowy przeznaczony do słuchania muzyki ma dobry dźwięk, moc (mierzoną w mW), a także dość duży zakres częstotliwości. Casual jest bardziej niezawodny i wygodny w użyciu oraz kosztuje znacznie mniej. Jednak w codziennym zestawie słuchawkowym jakość dźwięku i harmoniczne są nieco gorsze.

W przeciwieństwie do zwykłego zestawu słuchawkowego, zestaw słuchawkowy do gier ma dobrą funkcjonalność. Głównym celem tych urządzeń jest zapewnienie jakości, wygodnego i wygodnego grania. Aby odróżnić zestaw słuchawkowy do gier od zwykłego gadżetu, możesz przede wszystkim wyróżnić się stylem, różnymi kolorami.

Rzeczywiście, dla większości graczy to zestaw słuchawkowy jest jednym z głównych narzędzi służących do wyrażania siebie. Istnieje wiele słuchawek różniących się wyglądem.W przeciwieństwie do zwykłego zestawu słuchawkowego mogą być wyposażone w różnorodne elementy dekoracyjne, oświetlenie i wkładki.

Odniesienie! Z reguły gadżety do gier są pełnowymiarowe. Aby lepiej odizolować gracza od dźwięków otaczającego świata, a także zapewnić całkowite zanurzenie się w rozgrywce, wyposażono je głównie w głośniki typu zamkniętego. Istnieją również urządzenia napowietrzne o dość dobrej reprodukcji, dźwięku, mocy i akceptowalnym ciśnieniu akustycznym.

Ponadto, w przeciwieństwie do konwencjonalnych urządzeń, zestawy słuchawkowe do gier są często wyposażone w mikrofon i wiele odłączanych części. Wynika to z faktu, że w trakcie rozgrywki gracz często musi komunikować się z innymi graczami, a wyjmowane elementy zapewniają wyższy komfort użytkowania gadżetu. Zdejmowane części pozwalają dokładniej dobrać rozmiar urządzenia dla każdego indywidualnego użytkownika.

Ponadto urządzenia do gier mają dość wysoką czułość. Rzeczywiście, podczas przejścia gry osoba musi wyraźnie odbierać dźwięki i reagować na nie w odpowiednim czasie. Większość doświadczonych graczy zaleca zakup urządzeń o poziomie czułości w zakresie 100-1000 dB / mW, aby gra była wygodniejsza.

Funkcje zestawu słuchawkowego do gier

Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe są bardzo popularne wśród graczy. Należy zaznaczyć, że nie zaleca się kupowania urządzeń o podobnej funkcji do słuchania muzyki, ponieważ obniżają one jakość dźwięku i znacznie odcinają zarówno górne, jak i dolne częstotliwości. W urządzeniach do gier silny rozrzut w zakresach częstotliwości odtwarzania dźwięku nie ma większego znaczenia. Dodatkowo dla wygodniejszego użytkowania wyposażone są w dostatecznie dobrą izolację, która chroni użytkownika przed dźwiękami z otaczającego świata i pozwala w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie.

Wskazówki dotyczące wyboru zestawu słuchawkowego

Która firma urządzenia jest lepsza, jakich błędów unikać przy wyborze Rynek oferuje szeroką gamę słuchawek do gier różnych producentów, różniących się od siebie zarówno ceną, jak i jakością wykonania, funkcjonalnością. Należy jednak zauważyć, że idealna opcja dla każdego indywidualnego użytkownika nie istnieje. W końcu, jak wiadomo, każda osoba wybiera taką technikę, biorąc pod uwagę swoje preferencje i do rozwiązywania określonych problemów, tak aby jej funkcjonalność spełniała oczekiwania użytkownika. Decydując się na zakup gadżetu do gier, warto kierować się takimi kryteriami wyboru, jak:

 1. Głośniki urządzenia. Zaleca się zakup urządzeń z głośnikiem o rozmiarze 40-50 mm. Również głośniki muszą być wyposażone w magnesy neodymowe.
 2. Obecność automatycznego systemu regulacji w okolicy pałąka. Ta opcja pozwala dostosować urządzenie do każdego indywidualnego użytkownika tak, aby podczas pracy nie uciskało okolicy głowy i nie powodowało dyskomfortu.
 3. Jakość nauszników. Nauszniki powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału i ściśle przylegać do głowy w okolicach uszu. W przeciwnym razie, jeśli jakość materiałów, z których są wykonane, jest niska, to używanie takich gadżetów nie będzie działać przez długi czas, ponieważ szybko pojawi się efekt zmęczenia.
 4. Ścisłość. Większość urządzeń jest wyposażona w mikrofon. Preferowane jest wybranie urządzeń, w których mikrofon można szybko wyjąć do obudowy.
 5. Funkcjonalność. Obecność wkładek dla urządzeń peryferyjnych, wejść, gniazd i wyjść.
 6. Zakres częstotliwości. Wskazane jest zakupienie aparatu, który może pracować w szerokim zakresie częstotliwości.

Najlepsze słuchawki do gier na 2020 rok

Średnia cena niedrogiego zestawu słuchawkowego do gier waha się od 2-3 tysięcy rubli i więcej. Należy jednak zauważyć, że nie należy oczekiwać wysokiej funkcjonalności i dobrej transmisji dźwięku z modeli budżetowych. Oczywiście na stronie Aliexpress nadal można kupić model gry, którego koszt jest nawet niższy niż w budżetowych odpowiednikach na rynku krajowym. Z reguły cena najtańszych chińskich słuchawek do gier waha się od 500 rubli.

Jednak takiego zestawu słuchawkowego trudno nazwać zestawem słuchawkowym do gier, ponieważ jakość transmisji dźwięku i funkcjonalność są na niskim poziomie. Przy sporządzaniu oceny najlepszych modeli słuchawek do gier wzięliśmy pod uwagę takie parametry jak opinia kupujących, rezystancja podawana przez urządzenie, obecność długiego przewodu, jakość materiałów, a także rodzaj zastosowanego połączenia.

Ocena najlepszej jakości budżetowych słuchawek do gier

W tej kategorii zestawiono ocenę niedrogiego zestawu słuchawkowego do gier, który należy do segmentu budżetowego i jest idealny zarówno dla komputera osobistego, jak i laptopa. Z reguły średnia cena takich urządzeń waha się w granicach 1200-3500 rubli.

Należy zaznaczyć, że od urządzeń, które należą do segmentu budżetowego i kosztują niewiele pieniędzy, nie należy oczekiwać wysokich wyników i wysokiej jakości odtwarzania dźwięku podczas rozgrywki. Niemniej jednak ta ocena przedstawia najlepsze modele niedrogiego, budżetowego zestawu słuchawkowego do gier, który ma dobry zakres częstotliwości, wysokiej jakości konstrukcję, czuły mikrofon i pozytywne recenzje większości kupujących.

ASUS TUF Gaming H3

Niedrogi, wysokiej jakości zestaw słuchawkowy do gier do komputera, który jest wyposażony w zamknięte słuchawki nauszne. Zabezpieczona opaską. Zakres częstotliwości odtwarzania dźwięku wynosi od 20 do 20000 Hz, a impedancja wynosi 32 omy. Waga tego urządzenia to tylko 294 g.

Ponadto model ten jest wyposażony w mikrofon, który znajduje się na ruchomym uchwycie. Czułość mikrofonu wynosi 40 dB. Wygodna funkcja wyciszania mikrofonu. Średnica membrany słuchawki wynosi 50 mm. Rodzaj połączenia kablowego - jednostronne. Ten zestaw słuchawkowy jest podłączony do combo mini jack 3,5 mm.

Pomimo niskiego kosztu ten budżetowy model jest wyposażony w solidną, niezawodną konstrukcję obudowy. Materiały użyte do jej wykończenia są przyjemne w dotyku. Według większości opinii użytkowników ten model słuchawek dobrze odtwarza dźwięk, a mikrofon ma dobre efekty dźwiękowe. Jednak niektórzy gracze radzą, aby dla wygodniejszego użytkowania kupować modele z dłuższym kablem. Długość przewodu tych słuchawek to 1,3 m. Należy jednak zaznaczyć, że dodatkowo wyposażono je w specjalny przedłużacz, którego długość wynosi 1,3 m.

Słuchawki ASUS TUF Gaming H3

Zalety:

 • Taniość (średnia cena to 2900 rubli);
 • Jakość wykonania;
 • Dobry dźwięk;
 • obecność regulatora głośności, który znajduje się na przewodzie;
 • Jakość mikrofonu.

Niedogodności:

 • Słaba izolacja dźwiękowa;
 • System mocowania;
 • Niektórym użytkownikom może się nie podobać położenie mikrofonu, którego nie można schować w obudowie słuchawek.

Razer Kraken X

Stosunkowo niedrogi model pełnowymiarowych słuchawek do gier, wyposażonych w mikrofon pojemnościowy / elektretowy. Częstotliwość odtwarzania tego modelu wynosi 12-28000 Hz, a impedancja 32 omy. Parametr czułości tego zestawu słuchawkowego wynosi 109 dB, a jego waga to 250 gramów.

Mikrofon kierunkowy zamontowany jest na ruchomym uchwycie, a jego zakres częstotliwości to 100-10000 Hz. W razie potrzeby mikrofon można wyłączyć. Model ten mocowany jest do pałąka i wyposażony w membrany o średnicy 40 mm. Słuchawki te są jednak wyposażone w magnesy neodymowe, a dodatkowo wyposażone są w przedłużacz, którego długość wynosi 2 metry (długość kabla samego zestawu słuchawkowego to 1,3 metra). Do podłączenia tego urządzenia służy minijack 3,5 mm.

Razer Kraken X

Zalety:

 • Koszt (3490 rubli);
 • Tryb dźwięku przestrzennego;
 • Obecność przedłużacza;
 • Dobra jakość wykonania
 • Dobry zakres częstotliwości.

Niedogodności:

 • Średnica membrany;
 • Suwaki niskiej jakości;
 • Rustykalny design.

Doskonałość Qumo

Stylowy bezprzewodowy pełnowymiarowy zestaw słuchawkowy do gier komputerowych, który można podłączyć zarówno do laptopa, jak i komputera (PC) przez port USB. Dzięki niewielkiej wadze (195g) to urządzenie jest wygodne w użytkowaniu podczas grania w gry, a także w życiu codziennym np. Do słuchania muzyki. Zakres częstotliwości reprodukcji tego urządzenia to 20-20000 Hz, a średnica membrany to 40 mm.

Ponadto to urządzenie jest wyposażone w wyjmowany mikrofon, który jest zamocowany na ruchomym uchwycie. Do przesyłania danych ze słuchawek do komputera PC lub laptopa służy kanał radiowy, którego zasięg wynosi 10 metrów. Do działania tego modelu słuchawek bezprzewodowych jako baterie służą akumulatory Li-ion o pojemności 450 mAh. Żywotność baterii tego urządzenia nie przekracza 20 godzin.

Doskonałość Qumo

Zalety:

 • Niski koszt (1160 rubli);
 • Jakość dźwięku;
 • System mocowania;
 • Jakość materiałów i wykonania;
 • Obecność podświetlenia działającego w kilku trybach.

Niedogodności:

 • Aby połączyć się z komputerem, musisz kupić specjalny adapter bluetooth;
 • Wysokie częstotliwości;
 • Autonomia pracy (producent twierdzi 20 godzin, w rzeczywistości czas pracy to 12-15 godzin).

Przegląd najlepszych TOP modeli zestawów słuchawkowych do gier pod względem ceny i jakości

Ten ranking przedstawia najlepsze słuchawki do gier ze zrównoważonym dźwiękiem, które obsługują dobre pasmo częstotliwości. Zaletą tych gadżetów jest przyjemny dźwięk, dobra ergonomia, stylowy design, wysokiej jakości montaż, a także stosunek ceny do jakości.

Plantronics Voyager 4210 UC USB - C

Wysokiej jakości bezprzewodowy jednokierunkowy zestaw słuchawkowy do gier ze słuchawkami nausznymi. Pozwala cieszyć się rozgrywką i komunikować się z innymi graczami bez przeszkód. Wyposażony w stały mikrofon, który jest wyposażony w funkcje redukcji szumów i wyciszenia. Waga tego urządzenia to tylko 150 gramów. Częstotliwość odtwarzania dźwięku to 20-20000 Hz, a impedancja 32 Ohm.

Ten zestaw słuchawkowy jest jednostronny i można go przymocować do opaski na głowę. Średnica membran wynosi 30 mm. Do połączenia bezprzewodowego używane jest złącze USB. Zasięg sygnału wynosi około 30 metrów. Jako baterie w tym gadżecie zastosowano akumulator o pojemności 350 mA * h, który wystarcza na 12 godzin ciągłej pracy urządzenia. Czas ładowania baterii wynosi 90 minut.

Plantronics Voyager 4210 UC USB - C

Zalety:

 • Jakość dźwięku;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Duży zasięg działania;
 • Kontrola głośności;
 • Mikrofon jest wyposażony w redukcję szumów;
 • Niska waga.

Niedogodności:

 • Koszt (14153 rubli);
 • Stały mikrofon;
 • Mała średnica membrany;
 • Regulacja głośności znajduje się bezpośrednio na słuchawkach, więc korzystanie z niej podczas grania nie zawsze jest wygodne.

ASUS ROG Cetra

Wysokiej jakości model słuchawek gamingowych ze słuchawkami wtykowymi (wtyczkami), który na rodzimym rynku prezentuje jeden z najpopularniejszych światowych producentów. Zaletami tego gadżetu jest dobry zakres częstotliwości odtwarzania dźwięku, który wynosi 10-40 000 Hz, a także obecność wysokiej jakości mikrofonu z systemem redukcji szumów.

Ten gadżet nie jest wyposażony w żadne dodatkowe systemy mocowania, ale jest podłączony do urządzeń (PC, laptop) za pomocą portu USB. Impedancja tego gadżetu wynosi 16 omów, a jego waga to zaledwie 26 gramów. Mikrofon mocowany jest bezpośrednio na przewodzie, a jego zakres częstotliwości to 50-10000 Hz. Ponieważ ten gadżet jest urządzeniem kompaktowym, zasięg jego membrany wynosi tylko 10 mm. Regulator głośności umieszczony jest na przewodzie o długości 1,25 m.

ASUS ROG Cetra

Zalety:

 • Dobra jakość dźwięku;
 • Kompaktowość (można go zabrać ze sobą w podróż, bardziej nadaje się do laptopów niż do stacjonarnego komputera);
 • Dobra jakość wykonania
 • Zawiera futerał do przechowywania;
 • Rozsądny koszt za model tej klasy (6490 rubli).

Niedogodności:

 • Krótki kabel;
 • Mikrofon jest umieszczony na przewodzie (bezkierunkowy), co nie zawsze jest wygodne podczas komunikacji podczas grania.

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth 2020 Edition

Niezawodny, funkcjonalny zestaw słuchawkowy do gier z pełnowymiarowymi słuchawkami o częstotliwości odtwarzania 20-20000 Hz. Impedancja tego modelu wynosi 32 omy, a czułość 98 dB. Współczynnik zniekształceń harmonicznych wynosi 3 procent. Dodatkowo ten gadżet wyposażony jest w wysokiej jakości, dobry mikrofon z funkcją redukcji szumów. Mikrofon zamontowany jest na ruchomym uchwycie, co zapewnia komfortowe użytkowanie tego urządzenia.

Wskaźnikiem poziomu czułości mikrofonu jest 48 dB, a zakres częstotliwości w jakim pracuje to: minimalna 100, maksymalna 10 000 Hz. Dodatkowo należy zaznaczyć, że mikrofon w tym gadżecie nie jest stały (wyjmowany), a średnica membran słuchawek wynosi 40 mm. Do podłączenia służy minijack 3,5 mm. Ponadto tego gadżetu można używać jako zestawu słuchawkowego Bluetooth (bluetooth).

SteelSeries Arctis 3 Bluetooth 2020 Edition

Zalety:

 • Dopuszczalny stosunek ceny do jakości (średni koszt tego gadżetu to 8997 rubli);
 • Dźwięk przestrzenny;
 • Jakość wykonania;
 • Ergonomiczne, nie uciskają głowy podczas użytkowania;
 • Obecność systemu wentylacji;
 • Dogodne umiejscowienie mikrofonu, który również jest wyjmowany.

Niedogodności:

 • Funkcja redukcji szumów mikrofonu praktycznie nie jest odczuwalna;
 • Mikrofon trochę zniekształca głos.

Charakterystyka porównawcza słuchawek do gier w różnych kategoriach cenowych

Nazwa modelu (opis)Rodzaj połączeniaTyp gadżetuCzęstotliwość odtwarzania dźwięku (Hz)Koszt (w rublach)  
ASUS TUF Gaming H3mini jack 3,5 mm combopełnowymiarowy20-200002900
Razer Kraken Xmini jack 3,5 mm combopełnowymiarowy12-280003490
Doskonałość Qumoprzez port USBpełnowymiarowy20-200001160
Plantronics Voyager 4210 UC USB - Cprzez port USB (bezprzewodowa transmisja danych kanałem radiowym)jednostronny20-2000014153
ASUS ROG Cetraprzez port USBpodłącz10-400006490
SteelSeries Arctis 3 Bluetooth 2019 Editionmini jack 3,5 mm (może być używany jako zestaw słuchawkowy Bluetooth)pełnowymiarowy20-200008997

Nie ma niestety idealnych słuchawek. Każdy model ma swoje zalety i wady. Dlatego przy wyborze takiego gadżetu do gier zaleca się kierowanie się własnymi preferencjami smakowymi. Najlepszą opcją są gadżety do gier z głośnikami 40-50 mm, które są wyposażone w magnesy neodymowe.

Ponadto przy zakupie takiego urządzenia z typem połączenia przewodowego pożądane jest, aby długość kabla wynosiła co najmniej 2 metry. Jeśli na co dzień korzystasz z gadżetów do gier przedstawionych w naszej ocenie lub wolisz inne modele słuchawek do gier, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię