💻 Najlepsze laptopy do gier na 2020 rok

0

Każdego roku wymagania dotyczące technologii do obsługi nowych gier są coraz większe. Wiele instancji nie działa na starszych modelach komputerów. Musisz kupować samochody o najlepszych osiągach za duże pieniądze. Sprzęt do gier jest kosztowny w produkcji, zwłaszcza jeśli jest to laptop. Przed firmą stoi zadanie uczynienia go nie tylko wydajnym, ale i kompaktowym, z dobrym akumulatorem, który długo utrzyma ładunek. Biorąc pod uwagę obciążenie systemu nowoczesną grafiką, staje się to niezwykle trudne. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wybrać odpowiedniego laptopa do gier.

Główna charakterystyka

Laptop do gier to taki, który ma wystarczająco wysoką wydajność i zapewnia wygodną grę. Nie przegrzewa się, nie zawiesza, jest w stanie pokazać wysokiej jakości obraz, nie zwalnia. Konieczne jest staranne dobranie takiego „laptopa”, zwracając szczególną uwagę na podzespoły i parametry techniczne.

Ekwipunek

Nie warto wybierać laptopa do gier w oparciu o cechy „wszystkiego co najlepsze”. Istnieje szereg wymagań dotyczących tego rodzaju urządzeń:

 • Oddzielna karta graficzna, niezintegrowana. Będzie obsługiwał największą liczbę aplikacji, a maszyna będzie działać płynnie. Poza tym łatwo będzie go wymienić na nowy w przypadku awarii.
 • Klawiatura mechaniczna. Jest najbardziej wytrzymały i najlepiej nadaje się do gier.
 • Doskonały system chłodzenia. Podczas pracy maszyna bardzo się nagrzewa.

Ekrany w modelach są bardzo różne, ale nadal istnieją zalecenia. Przekątna wynosi średnio 13,3 - 18,4 cala. Opcji jest więcej, ale są znacznie droższe. Rozdzielczość powinna być wystarczająco wysoka. Wskaźnik informuje o liczbie pikseli na ekranie. Dopuszczalne jest 1920 × 1080, czyli full HD. Nie powinieneś brać modelu o niższej rozdzielczości, ponieważ grafika w grach stoi na bardzo wysokim poziomie i nie będziesz mógł się nią w pełni cieszyć. Wybór matrycy uzależniony jest od budżetu, najprostszy to panel TN, potem jest PLS i po IPS. Ten ostatni pokazuje w rozdzielczości 4K. Funkcja ekranu dotykowego może stać się bezużyteczna. Matowe lub błyszczące wykończenie nie ma znaczenia.

Specyfikacje

Dalej znajdują się specyfikacje techniczne, które są różne dla każdej gry. Jeśli zakupiono laptopa do określonej gry, musisz spojrzeć na jego wskaźniki. Aby to zrobić, wejdź na stronę dewelopera lub na forum. W przypadku gier online nie są one tak wysokie, czego nie można powiedzieć o opcjach offline.

Porównanie wydajności gier

Nowości świata gier często zachwycają innowacyjną grafiką, kompletnością animacji i liczbą dostępnych funkcji. Producenci co roku podnoszą poprzeczkę dla żelaza. To właśnie ten proces umożliwia postęp techniczny. Nawet najlepszy dzisiejszy sprzęt stanie się przestarzały za 3-4 lata i może nie być w stanie „wyciągnąć” świeżo wydanej gry. Na przykład, rozważ cechy najbardziej oczekiwanych kopii na 2020 rok:

Dead or Alive 6 wymaga systemu Windows 10 w wersji 64-bitowej; Procesor AMD FX-8370 / Intel Core i5-4690; RAM w 8 GB; karta wideo AMD Radeon R9 280X / nVidia GeForce GTX 770 i miejsce na dysku twardym co najmniej 50 gigabajtów.

Far Cry: New Dawn wymaga co najmniej systemu Windows 10 w wersji 64-bitowej; Procesor AMD FX-6300 lub Intel Core i5-2400, lepszy niż AMD Ryzen R7 1700 / Intel Core i7-6700; RAM 8, miejsce na dysku 30; karta wideo AMD Radeon R9 270 / Nvidia GeForce GTX 670.

Devil May Cry 5 system operacyjny Windows 7, 8, 8.1, 10 (64-bitowy); Procesor AMD FX-6300 / Intel Core i5-4460, 8 gigabajtów pamięci RAM i 35 gigabajtów na dysku twardym; karta wideo AMD Radeon R7 260X lub nVidia GeForce GTX 760.

Dla porównania, poprzednia gra Devil May Cry wymagała systemu Windows XP SP2, Windows XP SP3, Windows Vista SP2 i AMD Athlon 64 X2 4800+ lub profesora Intel Core2 Duo E4600; Pamięć RAM wynosiła co najmniej 512 MB, a miejsce na dysku było potrzebne 8. Jednak Devil May Cry 4 został wydany w 2008 roku. Zdjęcie przedstawia różnicę między wersjami.

Jedna z najlepszych gier 2018 roku, Insurgency: Sandstorm, wymaga systemu Windows 7/8/10 (64-bitowego); Procesor AMD FX-6300 lub Intel Core i5-4440, co najmniej 8 GB pamięci RAM, karta wideo AMD Radeon HD 7970 / nVidia GeForce GTX 760 i 40 GB miejsca na dysku. Niewiele różni się od roku 2020, ale nadal istnieje różnica.

Przy tak szerokim zakresie wymagań wielu użytkowników musi regularnie zmieniać swoją technikę. Z komputerem jest o wiele łatwiej w tej kwestii, ponieważ wszystkie podzespoły można tam zawsze wymienić. W przypadku laptopa trzeba kupić nowy, który jest kilkakrotnie droższy. Jedyną zaletą jest to, że można go bezpiecznie zabrać ze sobą, używać w dowolnym miejscu, w przeciwieństwie do dużego komputera.

Optymalna wydajność

Zwróć uwagę na technikę FPS. Idealnie powinno być powyżej 40. Jest to wskaźnik liczby klatek na sekundę. Uważa się, że minimalne wymagane 30 fps, w tej sytuacji niewiele można zwolnić. Wskaźnik ten można łatwo dostosować nawet w ustawieniach samej gry, w zakładce „rozdzielczość”. Pożądane jest ustawienie go zgodnie z częstotliwością odświeżania ekranu, mierzy się w hercach (Hz). Liczby muszą się zgadzać, aby żadne dodatkowe ramki nie były wysyłane. Nie będzie to bardzo zauważalne, ale spowoduje znaczne obciążenie pracy żelazka.

Procesor i karta graficzna są starannie dobrane. Od nich zależeć będzie szybkość i jakość pracy. Konieczne jest wybranie tych komponentów dla siebie. Czasami jeden nie może osiągnąć poziomu drugiego, w wyniku czego gra zwalnia. Nie przejmuj się tym zbytnio, ponieważ optymalna para jest już wbudowana w laptopa.

Procesory są podzielone na kategorie według liczby rdzeni. Optymalna dla gier będzie 4. Szybkość pracy zależy od tego wskaźnika. Zadanie wchodzące do procesora jest podzielone na tyle części, ile jest rdzeni, a zatem jest rozwiązane, a więc szybciej. Jest ich 6 i 8, ale eksperci twierdzą, że na razie nie ma takiej potrzeby. Ponadto istnieje również częstotliwość, od której zależy ilość przetwarzanych informacji na sekundę. Cicho wystarczy 2,4 GHz i wyższe. Nawet w najdroższych modelach często nie ustawiają wyżej, bo też nie jest to konieczne. Kolejną cechą procesora jest ilość pamięci wewnętrznej. Nie wpływa znacząco na ogólną wydajność. Wymagana głośność jest wstępnie ustawiona.

Karta graficzna musi być dyskretna. Wiele modeli notebooków jest wyposażonych w drugą minikartę, która oszczędza energię i zmniejsza zużycie baterii. W tym przypadku producent wskazuje typ karty graficznej - przełączalną. To sprawia, że ​​maszyna jest bardziej wszechstronna. Jeśli firma określi typ „SLI” NVidia lub „CrossFire” AMD, model wykorzystuje kilka kart graficznych pracujących jednocześnie. Wydajność jest znacznie zwiększona, ale koszt takich modeli jest również wyższy.

RAM dla nowoczesnych gier musi mieć co najmniej 8 GB. Pamięć podzielona jest na typy odpowiednie dla modeli do gier: DDR3, DDR3L, DDR4. Są ze sobą technicznie niekompatybilne, dlatego przy wymianie należy przestrzegać typu. Częstotliwość pamięci RAM musi odpowiadać częstotliwości płyty głównej i procesora. Nie warto brać z marginesem, jeśli płyta główna ma 1300 MHz, a to 1500 MHz, to będzie działać tylko przy 1300. W takim przypadku system operacyjny musi być 64-bitowy, ponieważ 32-bitowe nie obsługują więcej niż 3 GB pamięci

Dysk lub innymi słowy dysk twardy w laptopie można zawsze zmienić. Dlatego przy wyborze modelu nie należy się na tym zbytnio skupiać. Jednak rozróżnienie między nimi nie zaszkodzi. W grach używane są następujące trzy typy:

 • SSD to dysk półprzewodnikowy, jego zaletą w szybkości zapisywania i przesyłania informacji jest pamięć flash.Ponadto działa cicho i zużywa niewiele energii, jest odporny na wstrząsy.
 • Dysk twardy to klasyczne urządzenie magazynujące, informacje są przechowywane na zasadzie zapisu magnetycznego. Mieści całkiem sporo. Maksymalnie może wynosić do 4000 GB. Wadą jest to, że jest podatny na przegrzanie, zwalnia, hałasuje i podlega naprężeniom mechanicznym.
 • Hybrydy to system, w którym wszystkie informacje zapisywane są na dysku twardym, a najczęściej wykorzystywana część przenoszona jest na dysk SSD. W ten sposób osiąga się maksymalną równowagę. Ta opcja jest droższa niż konwencjonalne dyski twarde, ale tańsza niż dyski SDD.

Najbardziej optymalną i wysokiej jakości opcją jest ta druga. Jest używany w drogich laptopach, często do dysku twardego towarzyszą dwa dyski SDD. Odbywa się to w celu uzyskania najbardziej wydajnej i szybkiej pracy. Dzięki takiemu połączeniu oszczędzasz energię, przetwarzasz największą ilość informacji w jak najkrótszym czasie.

Która firma jest lepsza

W ciągu ostatnich kilku lat firmy wprowadziły na rynek linie produktów do gier. Specjalne myszy, słuchawki, klawiatury. Branża e-sportowa szybko się rozwija, a fanów gier jest coraz więcej. Popyt na rynku rośnie, a zatem jest podaż. Laptopy do gier również nie są oszczędzone. Teraz prawie każda firma je ma. Kto stał się najlepszym w tej branży

 1. Dell to amerykańska firma. Największy producent sprzętu komputerowego. Ich spółka zależna AlienWare produkuje produkty przeznaczone do gier. Modele są używane do ciężkich prac graficznych, produkcji wideo i audio. Korzystają z najlepszych rozwiązań, aby tworzyć wysokiej jakości i niedrogie laptopy.
 2. ASUS to firma, która od dawna jest zakorzeniona na rynku elektroniki komputerowej. Posiadają zarówno proste tanie modele, jak i drogie wykonane w najwyższej jakości. W asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie. Linia Republic of Gamers została zaprojektowana specjalnie do gier. Jest bardzo zróżnicowany, istnieją techniki na różnych poziomach. Najpotężniejsze mają dwie karty graficzne i dobry system chłodzenia.
 3. Lenovo to największa chińska firma zajmująca się komputerami i laptopami. Zajmuje 20% nowoczesnego rynku. Wybór modeli jest niesamowity. Linia dla graczy Legion zawiera zupełnie nowe i unikalne rozwiązania. Odpowiedni dla tych, którzy chcą spróbować czegoś wyjątkowego.
 4. Razer to wiodący producent w branży gier. Produkuje wysokiej jakości profesjonalny sprzęt. Jednak cena jest już bardzo wysoka, zaczynając od 100000 rubli.

Kupując laptopa do gier od powyższych firm, możesz być w 100% pewny jakości.

Najlepsze laptopy do gier 2020

Oceny najlepszych dokonano na podstawie stosunku ceny do jakości. W każdej kategorii cenowej pokazane są modele najwyższej jakości. Wszystkie laptopy dobrze wykonują swoją pracę. Na podstawie oceny każdy będzie mógł wybrać sprzęt spełniający jego potrzeby.

Modele budżetowe

Takie modele nie mają najwyższej wydajności. Nie wszystkie współczesne gry będą na nich działać szybko. Taka maszyna będzie jednak łatwa do wymiany na nową po kilku latach, gdy na rynku pojawią się wyższe osiągi. Ceny zaczynają się od 50 000, co jest optymalne dla modelu gry.

DELL G3 15 3579

Notebook jest dostępny w szerokiej gamie kolorów. Każdy może wybrać według własnych upodobań. Wydajność jest dość wysoka. Procesor: 4 rdzenie przy 2300 MHz. RAM: 8 GB. Te cechy są odpowiednie dla prawie wszystkich gier. Dodatkowo dostępne są dwa dyski, hhd i ssd, co pozwala na przechowywanie i przetwarzanie dużej ilości informacji. Wygodny i duży ekran z matowym wykończeniem. Dobra cena, 64000 rubli.

DELL G3 15 3579

Zalety:

 • Wysoka wydajność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • 2 gniazda na pamięć RAM;
 • Dyski HHD i SSD;
 • Dobre Turbo Boost

Niedogodności:

 • Zawodny materiał korpusu;
 • Słaba jakość dźwięku;
 • Waży dużo;
 • Słabe oświetlenie.

MSI GL63 8RC

Niezły laptop firmy MSI. Dość mobilny, tylko 2,2 kg. Jest bardzo wygodny do przenoszenia. Ma wysoką wydajność, zainstalowany jest procesor Intel Core i5 8300H. 8 GB pamięci RAM, która jest odpowiednia dla nowoczesnych gier.Dysk twardy o pojemności 1 terabajta, więc jest wiele do zrobienia. Duży matowy ekran. Ceny zaczynają się od 50,700 rubli.

MSI GL63 8RC

Zalety:

 • Ładny projekt;
 • Waży niewiele;
 • Dobra karta graficzna;
 • Tryb wydajności jest ustawiony w ustawieniach;
 • Dobrze się chłodzi.

Niedogodności:

 • Niewygodna klawiatura;
 • Jeden dysk twardy.

ASUS TUF Gaming FX505

Dostępna w czterech kolorach: złotym, srebrnym, czerwonym i czarnym. Pamięć RAM ma 8 GB, są modele z 16. Przy zakupie dostępnych jest kilka opcji konfiguracji. Cena się zmieni, ale średnio - 45000 rubli. Ekran 1920 x 1080, waży 2,2 kg. Dobra opcja dla tych, którzy chcą laptopa wysokiej jakości za niewielkie pieniądze. Każda gra się nada.

ASUS TUF Gaming FX505

Zalety:

 • Świetne wypełnienie za niską cenę;
 • Dobra jakość obrazu;
 • Doskonała konstrukcja;
 • Ładny projekt.

Niedogodności:

 • Podświetlenia na czarnym tle z maksymalnym oświetleniem;
 • Użytkownicy zgłaszają niewystarczającą ilość pamięci;
 • Słabo chłodzony.

Acer Nitro 5 (AN515-51)

Dość ciężki model, ważący prawie 3 kg. Dwie karty graficzne, dwa dyski twarde, HDD i SDD. Ładny duży monitor o wysokiej jakości obrazu, ekran IPS. Kompaktowy i wystarczająco wygodny. Ponadto głośniki mają dobry dźwięk. Obsługuje większość gier. Cena: 48200 rubli.

Acer Nitro 5 (AN515-51)

Zalety:

 • Niski poziom hałasu;
 • Matowe ciało;
 • Dobry występ;
 • Wysoka jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Słaba obsługa gwarancyjna;
 • Karta graficzna się przegrzewa.

Laptopy średniej klasy

Wielu użytkowników kupuje modele w cenie 70-80 tysięcy rubli. Ta technika jest bardzo potężna. Nie ma szczególnych problemów z przegrzewaniem i brakiem przejrzystości ekranu. Ponadto z biegiem czasu tak naprawdę nie tracą na cenie, więc sprzedaż w celu kupienia nowego nie będzie trudna. Odpowiednie do bardziej wymagających technicznie gier.

ASUS ROG Strix Scar Edition GL703GM

Odpowiedni dla fanów dużych ekranów, model ma przekątną aż 17,3 cala. Wysoka rozdzielczość, która pozwala zobaczyć wszystkie drobne szczegóły na monitorze. Dobry procesor z czterema rdzeniami, standardowo 8 GB RAM-u. Istnieją dwa dyski, 1 TB HDD i 128 gigabajtów SDD. Niektórzy gracze mogą być rozczarowani niskim czasem działania baterii wynoszącym 3 godziny. Za cenę: od 85 tysięcy rubli.

ASUS ROG Strix Scar Edition GL703GM

Zalety:

 • Szeroki ekran;
 • Wysoka jakość obrazu;
 • Dobry dźwięk;
 • Praktycznie cichy;
 • Wygodna klawiatura;
 • Jakość wykonania jest wysoka.

Niedogodności:

 • Bateria nie wystarcza na długo

HP OMEN 15-dc0022ur

Doskonały laptop z wysokiej jakości montażem i wypełnieniem. Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060, dodatkowo dwa dyski twarde, HDD i SDD ze standardową pamięcią, pierwszy to 1000 GB, drugi to 128. Waga jest dość lekka, 2,52 kg. Znakomity procesor Core i5, ma 4 rdzenie. RAM aż 16 gigabajtów. Te cechy są odpowiednie dla prawie wszystkich nowych gier. Wygodny ekran, mały rozmiar, ale z wysokiej jakości obrazem. Cena: 82000 rubli.

HP OMEN 15-dc0022ur

Zalety:

 • Dźwięk wysokiej jakości;
 • Stylowy wygląd;
 • Ekran IPS;
 • Duża pamięć RAM;
 • Dobry występ;
 • Doskonała jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Niektórzy użytkownicy zauważają brak podświetlenia.

Laptop do gier Xiaomi Mi

Laptop o doskonałym stosunku ceny do wydajności. Maszyna ma wysoką wydajność, za sprawą 4-rdzeniowego procesora Core i7 7700 HQ, 16 gigabajtów pamięci RAM. System przechowywania jest reprezentowany przez dwa dyski twarde, dysk SSD ma dość dużą pojemność - 256 GB. Oprócz tego żywotność baterii wynosi około 7 godzin. To są bardzo wysokie stawki. Cena za model zaczyna się od 88 tysięcy rubli.

Laptop do gier Xiaomi Mi

Zalety:

 • Wysoka wydajność;
 • Układ chłodzenia działa dobrze;
 • Wygodny projekt;
 • Touchpad jest dobrze wykonany;
 • Dużo miejsca na dysku.

Niedogodności:

 • Brak rosyjskiego układu;
 • Słaba jakość dźwięku.

Laptopy do gier premium

Kupujący, którzy są gotowi dobrze wydać na to coś, zyskują możliwość zagrania w gry z najwyższej półki, za kilka lat taka jednostka nie będzie wymagała wymiany.Jest tak dobry, jak to tylko możliwe i długo będzie ściągał najnowsze gry. Zasadniczo takie laptopy nie są mobilne, ważą dużo. Ceny modeli zaczynają się od 120 tysięcy rubli, a najdroższe z prezentowanych na rynku Yandex kosztują 330 tysięcy.

MSI GT83VR 7RE Titan SLI

Jeden z najlepszych laptopów do gier msi. Ma tak dobry pakiet, że wszystko ładuje się tak szybko, jak to możliwe, nawet przy wysokich ustawieniach fps.Ilość pamięci RAM to 16 GB, gdy gry w większości wymagają 8. Ta funkcja pozwoli ci na uruchomienie nowych elementów w przyszłości, gdy wymagane jest więcej niż 8 GB. Karta graficzna jest odpowiednia dla najbardziej wymagających gier, jakie istnieją w tej chwili. Oczywiście 2 dyski twarde o łącznej pojemności 1128 GB. Kosztuje około 188 tysięcy rubli

MSI GT83VR 7RE Titan SLI

Zalety:

 • Duży ekran;
 • Najpotężniejsza karta graficzna;
 • Bardzo wysoka wydajność;
 • Dobry sprzęt;
 • Wysokiej jakości chłodzenie.

Niedogodności:

 • Duża waga, 5,5 kg. Nie jest to model mobilny.

Laptop OMEN X HP 17-ap006ur

Laptop wart 295 000 rubli. Za tę cenę kupujący dostaje czterordzeniowy procesor i7 o częstotliwości 2900 MHz, aż 32 GB RAM-u, potężną kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 108 oraz dyski twarde o łącznej pojemności 3048 GB. Jak na tak wysoką wydajność ma niewielką wagę, 4,52 kg, lżejszą niż poprzedni model. Duży 17,3-calowy wyświetlacz panoramiczny o rozdzielczości 1920 x 1080.

Laptop OMEN X HP 17-ap006ur

Zalety:

 • W ogóle nie jest buggy;
 • Doskonała sekwencja wideo o wysokiej jakości i bez przerw;
 • Rysuje dowolną grę;
 • Klawiatura jest bardzo wysokiej jakości, z wbudowanym podświetleniem;
 • Doskonały system chłodzenia;
 • Podświetlenie jest łatwe do regulacji, jest wiele elementów;
 • Najwyższa wydajność;
 • Świetny ekran;
 • Piękne opakowanie.

Niedogodności:

 • Nie jest to model mobilny;
 • Kabel zasilający jest źle umieszczony.

Wniosek

Wybierając laptopa do gier, należy zwrócić uwagę na specyfikacje techniczne. Pamiętaj, że każda gra ma swoje zasady działania, wymagają innych wskaźników. Na początku lepiej o nich poczytać, aby zrozumieć, do jakich zastosowań kupowany jest sprzęt. Dopiero potem warto iść na zakupy. Nie trzeba kupować drogiego modelu, jeśli nie ma dużo pieniędzy. Czasami laptop z ich średniej półki będzie działał dobrze, a później można go bezpiecznie sprzedać.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię