Najlepsze tablety do gier na 2020 rok

0

Wprowadzenie nowych technologii w smartfonach przyczyniło się do rozwoju branży gier mobilnych. Ulepszona grafika, możliwości, mechanika. Przyczyniło się to do tego, że gadżetami zainteresowali się giganci branży gier, tacy jak EA, Ubisoft i inni. Pubg, Fortnite, Race Drive Grid i wiele innych projektów migrowało na platformy mobilne, praktycznie bez utraty grafiki, najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni tablet do gier.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie programistów, główni producenci telefonów tworzą linię gadżetów do gier. Używają najlepszego sprzętu dla maksymalnej wydajności. Rezonowali ze swoją publicznością, ale ze względu na wysoki koszt nie rozpowszechnili się.

Tablety wyróżniają się osobno, przez długi czas pełniły rolę pośrednika między smartfonami a laptopami. Jednocześnie mają takie niezaprzeczalne zalety, jak duży ekran i duża żywotność baterii w porównaniu z laptopem. System operacyjny jest lekki, nie ma fizycznej klawiatury. Dzięki takiemu urządzeniu wygodniej jest komunikować się w sieciach społecznościowych i po prostu surfować po Internecie, oglądanie plików wideo jest wygodniejsze ze względu na rozmiar ekranu, na którym wygodniej jest z niego grać niż na znanym smartfonie. Nie obciąży Cię w podróży, możliwe jest ręczne wpisywanie tekstu za pomocą rysika, to wszystko i wiele więcej sprawia, że ​​jest niezastąpionym towarzyszem dla przedstawicieli wielu zawodów. Urządzenia obsługują kartę SIM, dzięki czemu można z nich korzystać jak ze smartfona.

Rynek jest pełen budżetowych, ultra drogich i niedrogich modeli tabletów. Zrozumienie tego wszystkiego nie jest łatwe. W niektórych przypadkach koszt jest zawyżony ze względu na markę, chociaż są one montowane w prawie tych samych fabrykach.

Czym oni są?

 1. Slate PC (cienki komputer) to kompaktowe urządzenie z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows, innych nie można na nich zainstalować. To rozwiązanie pozwala zainstalować te same programy na tablecie, co w domu.
 2. Tablet internetowy (tablet internetowy), najczęściej spotykany typ, jego głównym zadaniem jest zapewnienie wysokiej jakości połączenia internetowego dzięki modułom WI-FI, 3G, 4G. Z jego pomocą można instalować i uruchamiać różne aplikacje, a także wchodzić w interakcję z serwisami internetowymi. Zainstalowane są na nich systemy operacyjne takie jak Mee Go, BlackBerry, WebOS, iOS i Android. Dwa ostatnie systemy są szeroko rozpowszechnione na rynku krajowym, pozostałe nie odniosłyby takiego sukcesu.
 3. Transformator (transformator). Umożliwia podłączenie klawiatury Qwerty. Praktycznie nie ma na nie popytu, ponieważ konsumenci wybierają modele z ekranem dotykowym lub laptopem.
 4. E-book (książka elektroniczna). Wymagane tylko do czytania. Monochromatyczny ekran minimalizuje niekorzystny wpływ na oczy. Zastosowane technologie różnią się od stosowanych w konwencjonalnych tabletach.

Jak wybrać?

Odwiedzając najbliższy sklep z elektroniką lub ich stronę internetową, łatwo się zgubić, widząc szeroką gamę urządzeń w różnych kategoriach cenowych. Przed zakupami musisz zdecydować, jak trudne zadania ma wykonać, a następnie dokonać wyboru na podstawie parametrów technicznych. Nie jest tajemnicą, że zakup dobrego tabletu do gier oznacza posiadanie sprzętu o wysokiej wydajności. Ale to nie jedyna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę.

 1. Ekran. Wygodniej jest odtwarzać nowoczesne projekty na urządzeniach o dużej przekątnej.Ikony kontrolne są znacznie łatwiejsze do trafienia, a jakość oglądania jest znacznie wyższa. To ostatnie jest ważne dla fanów battle royale. Należy rozumieć, że zbyt duży tablet utrudni korzystanie z niego w drodze i noszenie go przy sobie. 7-calowe tablety można łatwo przenosić i bez problemu zmieścić w torbie. Ich cena jest niższa niż inne. Minimalna dopuszczalna rozdzielczość ekranu to 1280x720. Do użytku domowego najlepszą opcją są 10-calowe tablety o rozdzielczości co najmniej 1920 x 1080 pikseli.
 2. Pojemność baterii. Nowe produkty w branży gier mobilnych pochłaniają dużo energii. Autonomia zależy od tej cechy. Przy niskich stawkach będziesz musiał spędzać większość czasu w gniazdku lub często przerywać sesje gier, aby się naładować. Minimalna pojemność baterii to 3000 mAh.
 3. Platforma. Dziś rynek jest zdominowany przez 3 platformy Android, iOS, Windows. Wybór dokonywany jest na podstawie ich preferencji. Dla tych, którzy mają w domu całą elektronikę od jabłka, bardziej przypadną do gustu urządzenia tej samej firmy. Większość mobilnych nowości jest wydawana na Androida. W niczym nie ustępuje ilości nowych produktów iOS, posiada własne ekskluzywne produkty. Windows jest gorszy pod względem liczby aplikacji i gier dla niego.
 4. PROCESOR. Główny składnik asystenta elektronicznego. Liczba zadań, które może rozwiązywać jednocześnie, zależy od jego mocy, a także od tego, jak złożone i doskonałe graficznie gry można uruchomić. Z reguły wybiera się je na podstawie liczby rdzeni i ich częstotliwości. Im są wyższe, tym szybciej dane będą odczytywane i przetwarzane, co zapewnia wygodną grę bez różnego rodzaju spowolnień i opóźnień.
 5. BARAN. Od tego zależy szybkość pracy. Służy do tymczasowego przechowywania danych, które pojawiają się podczas uruchamiania aplikacji i są niezbędne do jej prawidłowego działania. Potężna gra potrzebuje dużo pamięci RAM, aby grać wygodnie. Minimalna wielkość to 2 GB. Do uruchamiania najprostszych gier edukacyjnych dla dzieci i dzieci w wieku przedszkolnym należy wziąć pod uwagę urządzenia o mniejszej pojemności.
 6. Pamięć. Ilość przechowywanych informacji zależy od objętości wbudowanej w telefon. Jeśli używasz tabletu tylko do przechowywania i przeglądania plików audio, wideo i tekstowych, wskaźnik nie jest na pierwszym miejscu. Ponieważ większość nowoczesnych urządzeń jest wyposażona w dodatkowe gniazdo na kartę Micro SD. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku instalacji aplikacji. Wraz z poprawą zajmują coraz więcej miejsca. W efekcie lepiej kupić tablet kierując się zasadą im więcej pamięci tym lepiej. Minimalna dopuszczalna wielkość to około 8 GB.
 7. Internet. Gadżety wyposażone są w moduły Wi-Fi, 3G i 4G. Nie każde urządzenie umożliwia korzystanie z karty SIM. Jest to konieczne przy dostępie do sieci World Wide Web, poza strefą Wi-Fi lokalu. Z reguły dostępność negatywnie wpływa na koszt i bezpieczeństwo opłaty.
 8. Producent. Zakup gadżetu od nieznanej firmy jest ryzykowny, istnieje duże prawdopodobieństwo zmarnowania pieniędzy na zakup urządzenia o słabej jakości wykonania obudowy i materiału, a także wątpliwej wydajności pomimo deklarowanych wysokich parametrów technicznych. Lepiej jest preferować modele znanych producentów marek na całym świecie.

Najlepsze tablety do gier na 2020 rok

Amazon Fire HD 10

Gadżet, pomimo przynależności do średniej kategorii cenowej, otrzymał dobre dane techniczne. Sercem jest procesor od Mediatek MT 8173, który ma 4 rdzenie i jest sterowany przez system operacyjny Android 5.1. W połączeniu z 2 GB RAM-u i 32 GB wbudowanej pamięci tworzą potężny tandem techniczny.

Gadżet otrzymał wyświetlacz Full-HD o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1920x1200. Jak podaje firma, bateria ładuje się podczas oglądania plików wideo przez 6 godzin i 21 minut, online - 6 godzin i 19 minut. Jedyną istotną wadą jest preinstalowana powłoka Fire-OS, będąca opracowaniem własnym firmy Amazon. Nie ma żadnych skarg na szybkość działania systemu, ale nie jest on kompatybilny z Google Play.

Amazon Fire HD 10

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • ekran o szerokiej przekątnej;
 • gęstość pikseli 224 ppi;
 • bateria o pojemności 6300 mAh;
 • bateria o dobrej żywotności baterii;
 • asystent głosowy Alexa;
 • gniazdo rozszerzenia pamięci.

Niedogodności:

 • brak wsparcia dla mobilnego internetu;
 • nie możliwość zainstalowania Google Play;
 • wydajność aparatu pozostawia wiele do życzenia.

Acer Predator 8 GT-810 64 GB

Nowość w serii urządzeń do gier Acer Predator obejmuje laptopy, monitory i komputery stacjonarne. Na pierwszy rzut oka uderzający jest drapieżny design charakterystyczny dla tej linii produktów. Udane połączenie spiczastych narożników, czarno-czerwonych odcieni z szarym metalem sprawia, że ​​jest chwytliwy i zapadający w pamięć.

Tablet z grą działa pod kontrolą systemu Android 5.1. Jego sercem był Intel Aton x7-Z8700 Cherry Tail z 4 rdzeniami, które przyspieszają do 2,4 Hz przy maksymalnym obciążeniu i pracują z częstotliwością 1,6 Hz w trybie normalnym. Zainstalowany akcelerator graficzny Intel HD Graphics dla Atom x5 / x7 o częstotliwości MHz.

Ilość pamięci RAM jest bardzo skromna i wynosi 2 GB. Mimo to, dzięki flagowym projektom wagi ciężkiej, takim jak NOVA3 Real Racing3, Asphalt 8, 9, WOT Blitz radzi sobie bez żadnych przestojów podczas gry.

Acer Predator 8 GT-810 64 GB

Zalety:

 • 32 GB pamięci wewnętrznej;
 • możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą karty SD;
 • stylowy wygląd;
 • pojemność baterii 4550 mAh;
 • Media Master do ustawiania optymalnej jasności i kontrastu wyświetlacza;
 • Bluelight Shield odfiltrowuje szkodliwe promieniowanie dla oczu w niebieskim spektrum;
 • wiele preinstalowanych aplikacji przy zakupie;
 • 3 pakiety narzędzi systemowych firmy Acer.

Niedogodności:

 • trudności w zakupie odpowiedniego pokrowca dla niego;
 • słaba optymalizacja niektórych aplikacji;
 • nie wysokiej jakości dźwięk.

Microsoft Surface Pro 2 128 GB

Urządzenie do gier firmy Microsoft to hybrydowy transformator działający w systemie Windows 8.1. Wyposażony w dziesięciocalowy ekran multitouch o rozdzielczości 1920 x 1080. Czujnik nie jest zadowalający. W zestawie rysik i ładowarka. Etui i klawiaturę należy zakupić osobno. Konstrukcja, jak na tablet do gier, jest skromna, nie ma ozdobnych aluminiowych wkładek.

Microsoft Surface Pro 2 128 GB

Zalety:

 • dwurdzeniowy procesor Intel Core i5 1600 MHz;
 • zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 4400;
 • 4 GB pamięci RAM trzeciej generacji;
 • 128 GB pamięci wewnętrznej;
 • możliwość instalacji karty pamięci do 64 GB;
 • mocna bateria;
 • jakość wykonania na wysokim poziomie;
 • potężne żelazo;
 • niełatwo zabrudzona obudowa.

Niedogodności:

 • układ chłodzenia nie radzi sobie z zadaniem przy dużych obciążeniach;
 • waga nie jest wygodna w użyciu na drodze;
 • nie obsługuje 3G;
 • tylna okładka jest łatwa do zarysowania;
 • wysoki koszt oryginalnych akcesoriów.

ASUS Transformer Mini T103HAF

Potężny tablet konwertowalny firmy ASUS. Ma mocną baterię, która może pracować przez cały dzień. Dzięki wbudowanemu stojakowi z metalowym zawiasem można go zamontować z maksymalnym kątem nachylenia do 170 stopni. Transformator jest wygodny w użyciu w domu, w biurze i na drodze.

Windows 10 będzie wspierał stabilną i szybką wydajność. Sercem urządzenia jest 4-rdzeniowy Intel Atom x5-Z8350 pracujący z częstotliwością 1,44 Hz w trybie normalnym i 1,92 ze zwiększonym obciążeniem. Zainstalowana pamięć RAM trzeciej generacji o pojemności 4 GB.

ASUS Transformer Mini T103HAF

Zalety:

 • Dysk SSD 64 GB do uruchamiania aplikacji z minimalnymi opóźnieniami;
 • dźwięk wysokiej jakości;
 • smukła ergonomiczna klawiatura z touchpadem działająca 17% szybciej niż podobne urządzenia z ochroną przed fałszywymi alarmami;
 • klawiatura jest chroniona przed kurzem;
 • boczne mocowanie dla bezpieczeństwa rysika;
 • zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics;
 • możliwość ładowania z powerbanku;
 • dźwięk wysokiej jakości;
 • akceptowalne oglądanie ekranu pod dowolnym kątem.

Niedogodności:

 • mała ilość pamięci wewnętrznej;
 • wysoka minimalna jasność ekranu utrudnia czytanie w słabym świetle;
 • procesor nie radzi sobie z zadaniami.

Tablet NVIDIA SHIELD 32Gb LTE

Firma, która stała się jednym z najlepszych produktów dla graczy na rynku, wypuściła na rynek tablet do gier. Jest zasilany przez wydajny procesor mobilny NVIDIA Tegra K1. Procesor obsługuje technologię graficzną na poziomie PC Direct 12 Open Gl 4.4 tessel. Częstotliwość procesora to 2200 MHz.

Urządzenie obsługuje strumieniowe przesyłanie gier na PC z technologią Ge Force GTX, innymi słowy, możesz grać w gry zainstalowane na swoim komputerze z tabletu z obsługą NVIDIA Game Stream.

Tablet NVIDIA SHIELD 32Gb LTE

Zalety:

 • RAM 2 GB DDr3;
 • 32 GB pamięci wewnętrznej;
 • wygodny rysik;
 • Ekran IPS;
 • dźwięk przestrzenny;
 • możliwość rozszerzenia wbudowanej pamięci;
 • precyzyjne dostrojenie oszczędzania energii;
 • pomimo roku premiery możliwość firmware do Androida 7;
 • szybkie ładowanie.

Niedogodności:

 • przy dużych obciążeniach bardzo się nagrzewa;
 • obszary problemowe są obserwowane w krawędziach;
 • pełne użycie będzie wymagało zakupu joysticka;
 • pojemność baterii jest słaba;
 • nie ma wsparcia dla komunikacji głosowej.

Xiaomi MiPad 4 Plus 64Gb LTE

Xiaomi szybko wkroczyło na rynek technologii mobilnych i zdobyło wiodącą pozycję. Dziś marka kojarzona jest z wysoką wydajnością i przystępną ceną. Tablet do gier Xiaomi MiPad 4 Plus nie jest wyjątkiem. Stylowa metalowa obudowa o grubości 7,9 mm i ekran o przekątnej 10,1 cala w połączeniu z potężnym ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 660 sprawiają, że jest to jedno z najbardziej pożądanych urządzeń. Maksymalna częstotliwość rdzenia sięga 2,2 GHz. Układ wideo Adreno 512 bez problemu uruchomi nawet najcięższe aplikacje, takie jak Fortnite i Black Desert.

Xiaomi MiPad 4 Plus 64Gb LTE

Zalety:

 • 4 GB pamięci RAM;
 • 64 GB pamięci wewnętrznej;
 • Obsługa Face ID;
 • Android 8.1;
 • bateria o pojemności 8620 mAh;
 • obsługa kart pamięci do 256 GB;
 • przystępny koszt.

Niedogodności:

 • długie ładowanie;
 • działają tylko w sieciach 4G;
 • waga.

Samsung Galaxy Tab S4 10.5 SM-T835 64 GB

Główny konkurent Apple pod względem kosztów i jakości produkowanych urządzeń. Nowy gadżet otrzymał 10,5-calowy ekran z matrycą Super Amoled zwiększającą rozdzielczość aż do 2560x1600. Za działanie gadżetu odpowiada Snapdragon 835 z 4 GB pamięci RAM. Wydajność jest prawie nie do odróżnienia od Apple A12 Bionic. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Android 8.0.

Wbudowana bateria 7360 mAh, według twórców, utrzyma ładowanie przez 16 godzin z ciągłym odtwarzaniem wideo.

Samsung Galaxy Tab S4 10.5 SM-T835 64 GB

Zalety:

 • wysokowydajne wypełnienie;
 • wyświetlacz jest jednym z najlepszych na rynku mobilnym;
 • Aparat 12 MP;
 • dostępne jest połączenie z telewizorem i komputerem;
 • Identyfikator twarzy;
 • głośniki odtwarzające dźwięk wysokiej jakości;
 • wysoka funkcjonalność urządzenia.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • dodatkowe akcesoria (rysik, klawiatura, etui) nie są dołączone;
 • Tryb Dex nie obsługuje jednoczesnego otwierania 2 lub więcej dokumentów Word;
 • niewygodny rysik, bez uchwytu;
 • na ekranie nie ma powłoki antyrefleksyjnej.

Apple iPad Pro 11

Nowość doczekała się przeprojektowania, polegającego na odrzuceniu zwykłych klatek na ekranie, braku klawisza Home. Jego miejsce zajął Face ID. Pomimo większego ekranu tablet jest mniejszy niż jego poprzednik. Od teraz uwierzytelnianie odbywa się za pomocą Face ID. Akumulator utrzymuje ładunek przez cały dzień, nawet podczas aktywnego użytkowania. Proces A12X Bionic przenosi produktywność na nowy poziom, który wcześniej był niedostępny. Urządzenie prezentowane jest w dwóch wersjach o przekątnej 11,6 i 12,9 cala.

Tablet Apple iPad Pro 11 64 Gb Wi-Fi

Zalety:

 • nowy stylowy wygląd;
 • potężne cechy;
 • duża ilość pamięci wewnętrznej (od 64 GB do 512 GB w zależności od urządzenia);
 • dokładne odwzorowanie kolorów obrazu;
 • bateria o pojemności 7812 mAh;
 • Aparaty 12 MP z trybem portretowym;
 • zastosowanie materiałów przyjemnych w dotyku.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • musisz przyzwyczaić się do rezygnacji z przycisku Home;
 • aplikacja nie jest dostosowana do iPada;
 • niewygodny dla wielu użytkowników, nierozłączalny czarny pasek u dołu ekranu;
 • nowe gniazdo słuchawkowe będzie wymagało zakupu dodatkowego adaptera.

Nasz top zawiera najlepsze urządzenia z niszy na tablety do gier różnych producentów. Top obejmuje nie tylko gadżety premium, ale także budżetowe. W nim każdy będzie mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie.Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z rozważanych modeli lub uważasz, że niektóre modele są niezasłużenie pominięte, koniecznie napisz o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *