Najlepsze zabawki-roboty dla dzieci na rok 2020

0

Postęp technologiczny nie tylko ułatwia to, ale czasem wzbogaca ludzkie życie. Dotyczy to w szczególności zabawek dla dzieci. Zrobotyzowane urządzenia są nie tylko zabawne, ale także edukacyjne. Te zabawki kosztują jednak sporo pieniędzy, więc aby nie zostawić całej pensji w sklepie, redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” prezentuje wybór najlepszych robotów-zabawek dla dzieci na 2020 rok.

Robot Toy Story

Wiele rzeczy stało się dziś powszechnych. Ale nie zawsze tak było. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dzieci mogły tylko pomarzyć o zdalnie sterowanym samochodzie. Ktoś miał szczęście bawić się nawet helikopterem sterowanym radiowo. Świat dziecięcej rozrywki przeszedł długą drogę od drewnianych zabawek „przybitych do podłogi” do doskonałych robotów reagujących na dźwięk i dotyk.

Jak to się wszystko zaczeło

Teoretycznie pierwsza wzmianka o urządzeniach zmechanizowanych pochodzi z XVII-XVIII wieku. Historycy pamiętają zabawki o nazwach „Mechaniczna kaczka”, „Skryba”, „Automatyczny muzyk”, „Artysta” i inne.

Takie zabawki działały na mechanizmach wahadła sprężynowego. Jednak raczej trudno nazwać te urządzenia robotami. Owszem, niektóre czynności wykonywali samodzielnie, ale jest to absolutne zero w porównaniu z tym, co nowoczesność wkłada w koncepcję „robota”. Oficjalnie za pierwsze automatyczne urządzenie uważa się „Lilliput”, lata 1932-1934. Japońska inżynieria stworzyła robota-zabawkę, który potrafi chodzić.

„Boom” robotyki i lata wojny

Pojawienie się zautomatyzowanej lalki nie było przypadkowe. Tak zwany „boom” w robotach rozpoczął się w latach dwudziestych XX wieku. Temat urządzeń elektronicznych był w porządku obrad, tak jak jest dzisiaj. Zmechanizowane prace ludzkich rąk były już wykorzystywane na polach produkcyjnych. Zostali wezwani, aby ułatwić pracę ciężko pracującym. Ale potem nadszedł trudny i tragiczny czas w historii ludzkości. Na czas wojny zapomniano o robotach.

Połowa XX wieku

Nawet w latach powojennych Japończycy pozostawali liderami w rozwoju i produkcji zabawek-robotów o coraz większej funkcjonalności. Przez pewien czas Krajowi Kwitnącej Wiśni pomagały dostawy technologii i surowców z Nowego Świata. Amerykańskie kamery i komponenty radiowe pomogły Japonii w masowej produkcji zabawek. A popyt rósł.

Patrząc na ten sukces, również Stany Zjednoczone postanowiły spróbować szczęścia w tej dziedzinie. W 1954 roku światło dzienne ujrzały pierwsze amerykańskie roboty-zabawki. Oprócz chodzenia mogli pochwalić się umiejętnością mówienia. Prawie wszyscy mieli imiona. Najbardziej zapadająca w pamięć jest idealna zabawka Robert the Robot.

Kolejnym kamieniem milowym w tej historii jest wykorzystanie baterii do zasilania robotów. Dało im to dużą mobilność i większą swobodę działania. Zostało to oczywiście wymyślone przez inżynierów z ojczyzny samurajów.

Lata 50. i 60. dały ogromny impuls rozwojowi branży. W tym czasie zaczęli poważnie rozmawiać o tworzeniu i wdrażaniu sztucznej inteligencji.Cóż, w międzyczasie najlepsi producenci pod każdym względem wyposażali swoje produkty w „inteligencję”. Oznacza to, że zabawki działały zgodnie z określonymi algorytmami.

Jeśli chodzi o tworzenie zabawek cybernetycznych, próby ich wymyślenia i złożenia były wykonywane nie tylko w warsztatach high-tech przez profesjonalnych inżynierów, ale także przez zwykłych studentów i studentów. Rzeczywiście, roboty stały się tak popularne, że wszędzie powstały kluby hobbystyczne, koła robotyki i inne jednostki edukacyjne i eksperymentalne. Główne pytania dotyczyły tylko tego, gdzie kupić niezbędne części.

Nowoczesność

To, co jest dziś dostępne, to zupełnie inny poziom. Pomysły, które właśnie unosiły się w powietrzu około 30-40 lat temu, zostały już dziś wdrożone. Sztuczna inteligencja nie jest nowa. Na przykład na rok przed tysiącleciem ten sam Japończyk Sony zbudował robota-psa AIBO (ze sztuczną inteligencją), który potrafił mówić i dostosowywać się do dziecka. Uważa się, że od tego momentu rozpoczęła się nowa era w rozwoju robotów zabawkowych. Kolejne modele również zyskiwały na popularności, a jednak stawały się mniejsze, doskonalsze, inteligentniejsze itp.

W chwili obecnej dla dzieci dostępne są urządzenia cybernetyczne na każdy gust i kolor: niedrogie, drogie, dla chłopców, dla dziewczynek itp. Zabawki pomagają w rozwoju: umysłowym, komunikacyjnym itp.

Korzyści i szkody związane z robotami-zabawkami

Jak każda rzecz pod słońcem, zabawkowe roboty nie są do wszystkiego przydatne. Podobnie szkoda z nich nie może zostać podniesiona do kategorii absolutnej. Dlatego, aby nie popełniać błędów przy wyborze, konieczne jest bardziej szczegółowe zrozumienie wszystkiego.

Elektroniczne zwierzęta domowe i inni tego rodzaju przedstawiciele zostały zaprojektowane, aby ułatwić życie człowiekowi. Oznacza to, że w rzeczywistości niektóre AIBO powinny odgrywać rolę niani. I tu zaczynają się nieporozumienia. Zwolennicy elektroniki powiedzą: no cóż, proszę bardzo, nie musisz wydawać pieniędzy na nianię. Przeciwnicy będą nalegać na brak socjalizacji dziecka. Bez względu na to, jak doskonały jest elektroniczny piesek, nie można jednak zastąpić żywej osoby. Kto ma rację i na co zwrócić uwagę?

Trudność polega właśnie na tym, że nie ma właściwej strony. Każdy wybiera dla siebie. Aby jednak ułatwić podjęcie decyzji, czy uruchomić zabawkowego robota, poniżej znajdą się argumenty za przejęciem i odwrotnie.

Zasiłek:

 • Zabawa. Ta funkcja, która jest celem źródłowym, działa dobrze. Co więcej, ten punkt jest tak rozwinięty, że nawet dorosły nie będzie się nudził. Rozmowa z robotem, zespołami i inne interakcje - wszystko odbywa się na najwyższym poziomie.
 • Opieka. Być może w ten sposób można „wywołać” następną pozycję. Elektroniczna zabawka może monitorować temperaturę w pomieszczeniu, przypominać o wszelkich zdarzeniach (np. Rodzicom, że czas nakarmić maluszka), zrobić zdjęcie i wiele więcej.
 • Rozwój. Obecny czas czyni wielkie postępy w zakresie rozwoju dziecka poprzez interakcję z zabawką-robotem. A dla każdej grupy wiekowej (nawet najmniejszej) jest kopia. Jeśli np. Młodsze mogą nauczyć się opiekować zwierzakiem, to starsze mogą przygotować się do szkoły itp.
 • Otwór dla alergików. Są chwile, kiedy naprawdę chcesz mieć zwierzaka, ale obecność alergii uniemożliwia Ci to. Wtedy na ratunek przychodzi tego typu zabawka. Oczywiście nie są to prawdziwe zwierzęta, ale mimo to elektroniczne zwierzaki mogą zrobić prawie wszystko, co żywe. Kto wie, co przyniesie przyszłość?
 • Przygotowanie do świata gadżetów. Roboty mogą pochwalić się jeszcze jedną korzyścią - swoim złożonym urządzeniem umożliwiają dzieciom kontakt z zewnętrznym światem smartfonów, tabletów, inteligentnych domów itp. Ponadto dzieci mogą nauczyć się uważać na elektronikę.

W tym miejscu można uzupełnić globalne punkty użyteczności. Tak, zwolennicy znajdą znacznie więcej plusów, ale po dokładnym zbadaniu można je po prostu przypisać do jednego z opisanych powyżej punktów. Jednak pełne kryteria wyboru robota bez negatywnej strony nie będą.

Zaszkodzić:

Jeśli chodzi o krzywdę, jaką mogą wyrządzić te urocze istoty elektroniczne, chcę od razu odrzucić głupie stwierdzenia, takie jak „sztuczna inteligencja to pierwszy krok do powstania maszyn”. Niestety, i być może na szczęście, sztuczna inteligencja u tych gatunków nie jest jeszcze taka, aby roboty mogły „przemyśleć” zamieszki. Cokolwiek się stanie, zawsze mają kontrolę nad osobą. Istnieją jednak szczegółowe klauzule opisujące szkody lub potencjalne szkody spowodowane zabawkami-robotami.

 • Brak socjalizacji. Zdecydowanie największą szkodą ze strony zabawek będzie sytuacja, w której dziecko wybierze społeczeństwo robotów zamiast innych dzieci. Żadna zaawansowana technologicznie i wyimaginowana „żywotność” urządzenia nigdy nie zastąpi żywej osoby. W związku z tym dziecko ma błędne wyobrażenie o interakcji z prawdziwymi zwierzętami i ludźmi. W związku z tym psychika dziecka kształtuje się nieprawidłowo. Na przykład pies elektroniczny nie ugryzie, prawdziwy - łatwo. Ktoś może być obrażony, zdenerwowany, zazdrosny itp., Ale robot nie.
 • Dusząca fantazja. Zabawki, w tym, zawsze były narzędziami do rozwijania myśli twórczej: na przykład modelowania sytuacji, wymyślania dialogów itp. Ale kiedy robot robi wszystko za Ciebie, nie musisz w ogóle wykorzystywać swojej fantazji. Nie trzeba dodawać, że element twórczy u dzieci nie rozwija się?
 • Niezawodność. Aby obniżyć koszty produkcji, wiele firm w procesie tworzenia wykorzystuje tańsze materiały. Oznacza to, że na przykład metal jest zastępowany tworzywem sztucznym. W takim stanie zabawka robota będzie się szybciej łamać. Wiadomo, że małe części są niebezpieczne dla dzieci.

Pomimo wskazanych punktów krzywda nie zawsze jest wyrządzana. Właściwy udział rodziców w procesie wychowywania dziecka może z łatwością pomóc w uniknięciu utraty fantazji i socjalizacji. Problem niezawodności rozwiązuje tylko gruby portfel, który pozwala na zakup droższej zabawki w cenie, ale bardziej niezawodnej.

TOP 10 najlepszych zabawek robotów dla dzieci na rok 2020

Duża konkurencja w tej dziedzinie nie pozwala odpocząć żadnej firmie uczestniczącej w tym „wyścigu”. Zwykle głównymi beneficjentami tego wszystkiego są konsumenci. Dlatego dzieci mają dużo szczęścia. Jednak powszechna dostępność stwarza kolejną trudność - trudność w wyborze z dostępnego asortymentu.

Poniżej jednak ranking zatytułowany: Najlepsze zabawki robotów dla dzieci na rok 2020.

10 miejsce - LEGO NINJAGO

Mówiąc o zabawkach, nie sposób pominąć słynnej firmy LEGO, bo to prawdziwy dinozaur w branży gier. W swoim stylu projektowym wspięli się na 10. miejsce w rankingu z japońskim samurajem Ninjago. Wygląda nieco podobnie do Transformersów, tyle że nie jest ucieleśniony w maszynie do pisania. A jednak ominął posuwający się po piętach „Nanodrom: chrząszcze w labiryncie”.

Ninjago wie, jak strzelać, przesuwać i umieszczać mniejszą zabawkę, która jest dostępna w zestawie 3 sztuk. Jednak samurajowie zainteresują przede wszystkim tych, którzy lubią kolekcjonować konstruktorów. Duża liczba drobnych szczegółów i szczegółowych instrukcji urzeknie dziecko powyżej 7 roku życia (to właśnie w tym wieku zaprojektowano Ninjago).

LEGO NINJAGO

Korzyści:

 • Pomaga zawrócić i dać się ponieść tym, którzy lubią montować;
 • Przystępna średnia cena;
 • Dokładne badanie szczegółów przez producenta;
 • Łatwy montaż;
 • Dodatkowe 3 małe zabawki.

Niedogodności:

 • W rzeczywistości zabawka-robot tylko zewnętrznie odpowiada na swoją nazwę. Ale w zasadzie koszt nie oznacza żadnych złożonych działań mechanicznych.
 • Wykonane w całości z tworzywa sztucznego. W przypadku upadku z najmniejszej wysokości niestety pęknięcie jest nieuniknione.

Wynik:

Ninjago z pewnością usprawiedliwia swoje pieniądze. Producent ma swoją nazwę, więc nie musisz martwić się o jakość. Dodatkową korzyścią jest kompatybilność tego modelu z innymi zabawkami LEGO.

9 miejsce - 4M Smart Robot

Ten egzemplarz jest już bardziej zaawansowany pod względem rozwoju, ale mniej skomplikowany w konstrukcji. Inteligentny robot wygląda jak półkulista kopuła, jak odwrócone akwarium. 4M może się poruszać i omijać przeszkody.Oczywiście jego manewrowania trudno nazwać czymś wyjątkowym: zabawka po prostu wpada na coś blokującego jej drogę, a następnie zaczyna się obracać, aż zmieni kierunek lub obejdzie przeszkodę.

Robot 4M

Korzyści:

 • Mobilność;
 • Łatwy montaż, jeśli wiesz, co jest;
 • Zasilany tylko jedną baterią palca;
 • Doskonale omija przeszkody;
 • Należy do kategorii budżetowej.

Niedogodności:

 • Szybko się psuje. Według kupujących Smart Robot 4M jest mało niezawodny.
 • Pomimo dość prostego montażu może być trudno to rozgryźć.
 • Niska funkcjonalność.
 • Tylko dla dzieci od 8 lat. Ale jak na dany wiek nie jest to już takie interesujące.

Wynik:

4M jest zdecydowanie godny uwagi, ponieważ łączy w sobie prostotę i mobilność, niski koszt i łatwy montaż. Niemniej jednak na pewno nie wzniesie się powyżej 9 linii.

8 miejsce - Silverlit Robocombat

Istota i styl zabawki odzwierciedla nazwę - walka robotów (dowódca batalionu). Produkt szczególnie spodoba się chłopcom, ponieważ niezbędna jest walka z wrogiem. Ogromną wygodą jest to, że w zestawie znajdują się jednocześnie 2 roboty. Sterowanie odbywa się za pomocą prostych joysticków z przyciskami. Pojazd bojowy może poruszać się do przodu, w lewo i w prawo, a także wykonywać 3 rodzaje ciosów: w lewo, w prawo i combo.

Robocombat Silverlit

Korzyści:

 • Dużo akcji;
 • 2 roboty w zestawie jednocześnie;
 • Dwa tryby. Możesz wybrać, jak iz kim walczyć: z komputerem lub z innym dzieckiem;
 • Przystępna cena;
 • Dynamizm potęgują efekty świetlne i dźwiękowe.

Niedogodności:

 • Dostępny jest tylko jeden kierunek gry: walki;
 • „Niezdarny” w zarządzaniu;
 • Dziewczyny w większości nie będą zainteresowane.

Wynik:

Dzięki znakomitym recenzjom i dużej dynamice Robocombat cieszy się dużą popularnością wśród rodzin z dziećmi płci męskiej.

7 miejsce - Hasbro my little Pony - śpiewająca tęcza

Jeśli poprzedni model był przeznaczony dla męskiej publiczności, to „śpiewająca tęcza” zainteresuje przede wszystkim dziewczęta. Statyczna zabawka zachęca dziecko do pokazania i rozwijania swojego talentu wokalnego. My little Pony jest wyposażony w mikrofon.

Hasbro my little Pony - śpiewająca tęcza

Korzyści:

 • Ładny i jasny wygląd. Bardzo zgrabny montaż;
 • Kucyk zna wiele piosenek i zwrotów z kreskówek;
 • Poprzez mikrofon głos jest podawany do głośników samej zabawki.

Niedogodności:

 • Słaba jakość dźwięku: mikrofon jest słaby, co powoduje, że dźwięk jest bardzo cichy;
 • Przewód mikrofonowy jest krótki;

Wynik:

Biorąc pod uwagę wady, „śpiewająca tęcza” nadal może być wspaniałym prezentem dla dziewczynki. Ponadto polecany jest wspaniałym osobom, które uwielbiają śpiewać.

6 miejsce - WowWee MIP

Tu zaczyna się przegląd prawdziwych wagi ciężkiej. Zabawki, które mogą nie tylko mówić lub prowadzić, ale mogą wykonywać bardziej złożone polecenia. Co więcej, najlepsze z nich są sterowane głosem, niektórymi gestami, a nawet smartfonem, reagują na dotyk, dźwięki itp.

Wybitnym przedstawicielem jest robot wyważający WowWee MIP, który ma szeroki zakres możliwości. Przykładowo, może bezpiecznie zabrać szklankę wody z kuchni do pokoju (przy okazji w zestawie znajduje się specjalna tacka, którą mocuje się do MIP), poruszając się delikatnie, bez rozlewania. Do tego efektowny model popularnej firmy WowWee jest w stanie podążać ścieżką, którą nakreślono w aplikacji na smartfonie. To prawda, użytkownicy zauważają, że nadal potrzebuje wystarczająco dużej przestrzeni, aby się spieszyć, podobnie jak pociąg.

WowWee MIP

Korzyści:

 • Wie, jak tańczyć do muzyki;
 • Sterowanie za pomocą gestów, głosu i gadżetu (zna 50 poleceń);
 • Z powodzeniem przenosi różne małe przedmioty na tacy;
 • MIP może zmienić nastrój;
 • Bardzo wysokiej jakości wykonanie;
 • 7 trybów.

Niedogodności:

 • Mały rozmiar;
 • Jeśli spróbujesz zaktualizować oprogramowanie, przestanie działać.

Wynik:

Bardzo godny prezent dla chłopców i dziewczynek. Wygodne sterowanie za pomocą smartfona. WowWee MIP swoimi działaniami „porywa” nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

5 miejsce - WowWee Chippies "Chippie Dog"

Kolejny model WowWee, tym razem prezentowany w postaci psa. Elektroniczne zwierzątko w miarę możliwości zastępuje prawdziwego psa. Chippies może zrobić prawie wszystko, co potrafi zwykły pies: szczekać, kaszleć, lizać ręce, zamykać oczy, biegać, omijać przeszkody, warczeć, a nawet jęczeć, jeśli się boi.

Dodatkowo Chippy Dog można „zanurzyć” w trybie chodzenia. Będąc w nim, będzie wędrować po terytorium (na przykład po mieszkaniu), wąchać przedmioty itp. Cóż, w trybie czuwania zwierzak może nawet kichnąć, żeby sobie przypomnieć. W przypadku dłuższej bezczynności (ponad 10 minut) Chippy przechodzi w stan uśpienia, aby oszczędzać baterię.

WowWee Chippies „Chippie Dog”

Korzyści:

 • Potrafi na chwilę skutecznie zastąpić psa domowego;
 • Idealny dla tych, którzy marzą o psie, ale są uczuleni na wełnę;
 • Reaguje na głos i gesty;
 • Doskonały akompaniament dźwiękowy i świetlny;
 • Pozwala dziecku nauczyć się obchodzenia ze zwierzętami;
 • Wielofunkcyjność;
 • Dostępna w kilku kolorach.

Niedogodności:

 • Baterie szybko się wyczerpują z powodu wysokiego zużycia energii;
 • Nie ma trybu wyciszenia.

Wynik:

WowWee Chippies nie może w pełni zastąpić prawdziwego psa, ale jest niezwykle przydatny w dwóch przypadkach: gdy z powodu alergii rodziny nie stać na prawdziwego psa oraz po to, aby dziecko nauczyło się opiekować się prawdziwym zwierzęciem ćwicząc na robocie. Dlatego jeśli pojawia się pytanie, która firma jest najlepszym psem do wyboru, to WowWee jest opcją korzystną dla obu stron.

4 miejsce - Sphero Star Wars BB-8

Najbliżej pierwszej trójki znalazł się robot z filmów „Gwiezdnych wojen”. Postać pojawiła się w jednym z odcinków i nie trwało to długo, ale mimo to wystarczyło, aby publiczność się w nim zakochała. Dlatego zabawka jest również cenna, ponieważ może uzupełniać kolekcję fanów słynnej serii filmów. Ponadto jest wykonany w oryginalnym projekcie, ponieważ sam Star Wars jest licencjodawcą.

Zabawka robota to kulisty korpus i mała półkolista główka, która swobodnie porusza się wokół piłki.

Co potrafi BB-8? I dużo wie: dzięki żyroskopowi potrafi się poruszać i omijać przeszkody, może poruszać się po trasie zaprogramowanej na smartfonie (połączenie przez Bluetooth).

Sphero Star Wars BB-8

Korzyści:

 • Jest częścią kultowej Gwiezdnych Wojen;
 • Porusza się bardzo dynamicznie;
 • Solidne ciało;
 • W zestawie stacja dokująca;
 • Wyświetla hologramy w pewnej odległości od siebie (tylko na ekranie smartfona);
 • Wydaje dźwięki, ale także tylko przez gadżet.

Niedogodności:

 • Pełne ładowanie trwa tylko godzinę;
 • Brak wbudowanych głośników
 • Nie ma czujników (czyli nie będzie w stanie ominąć przeszkód), więc gdy w coś trafi, po prostu odbija się i leci w drugą stronę.

Wynik:

Nic dziwnego, że BB-8 „Star Wars” jest uważany za najlepszą zabawkę z tej serii, potrafi bardzo dużo i wygląda bardzo uroczo, nie wspominając o tym, że dynamika ruchu jest ekscytująca.

III miejsce - Cozmo

Cozmo, czyli tak zwany mały pomocnik, zyskał popularność nie tylko wśród dzieci. Może nawet bardziej słuszne byłoby stwierdzenie, że zyskał popularność nie tyle wśród dzieci, ile wśród dorosłych (lub starszych dzieci). Na przykład Kozmo wie, jak zaplanować czas i przypominać o nadchodzących wydarzeniach. Dzieje się tak dzięki zdolności robota do synchronizacji z różnymi urządzeniami i aplikacjami, w szczególności z kalendarzem. Sztuczna inteligencja umożliwia „asystentowi” rozwój, który po chwili jest w stanie zapamiętać i rozpoznać (dzięki wbudowanej kamerze) twarz właściciela.

Cozmo

Korzyści:

 • Wysokiej jakości sztuczna inteligencja;
 • Pomaga w pracy / nauce;
 • Głośność można regulować;
 • Tryb offline;
 • Świetna zabawa.

Niedogodności:

 • Mały rozmiar, przez który duże zwierzęta mogą nieumyślnie połknąć „zwierzaka”.

Wynik:

Robot jest po prostu idealny do swoich zadań. I praktycznie nie ma żadnych wad.Dlatego Cozmo zajmuje trzecie miejsce w naszym rankingu jakościowych zabawek-robotów.

2 miejsce - Roobo Pudding S

Emelya, kolejny interaktywny robot z funkcjami uczenia się i interakcji, wspiął się wysoko. Grupa wiekowa od 4 lat zakłada, że ​​zabawka powinna być w stanie odpowiedzieć na pytania, które mają dzieci. Odkąd pozycjonuje się jako rozwijająca się. Rzeczywiście, czasami rodzicom trudno jest odpowiedzieć na tysiące i miliony „dlaczego” od malucha, który uczy się świata. Roobo's Puddins S został zaprojektowany, aby wziąć na siebie część tej odpowiedzialności.

Emelya dba również o małego właściciela, przypominając mu np. O „umyciu zębów” lub „umyciu rąk”, aby udzielić różnych porad. Inteligencja robota polega na tym, że przy stałej i długotrwałej interakcji z dzieckiem dostosowuje się do jego zainteresowań i rozwija się wraz z nim. Z pewnością taki opis Emelyi dla kogoś uprości dylemat, którą zabawkę lepiej kupić.

Budyń Roobo s

Korzyści:

 • Robot wykazuje dużą inicjatywę (w tym rekomenduje dziecku zadanie tego czy innego pytania);
 • Śpiewać piosenki;
 • Opowiada historie;
 • Posiada funkcje nauczania przedmiotów szkolnych;
 • Może być używany jako niania wideo;
 • 6 godzin pracy bez przerwy;
 • Z różnymi efektami świetlnymi.

Niedogodności:

 • Odpowiedź jest podobna do tego, co można przeczytać w encyklopedii, więc czasami dzieciom, zwłaszcza małym, trudno jest przyswoić informacje;
 • Wymowa, a właściwie cała mowa, wymaga poprawy. Oczywiście nie oczekuje się, że robot będzie posiadał wspaniały język literacki, niemniej jednak niepoprawna wymowa słów jest poważną wadą;
 • Czasami polecenia trzeba powtórzyć - może nie zostać rozpoznane za pierwszym razem.

Wynik:

Bardzo przydatny robot i świetny pomocnik dla rodziców i dzieci. Praktycznie bez wad. Oto tylko najważniejsze rzeczy, które są wymagane od zabawki, on nie robi wystarczająco dużo. Oznacza to, że rozrywka od niego jest oczywiście warta oczekiwania, ale nie zawsze wystarczająca. Dlatego tylko drugie miejsce.

I miejsce - WowWee Robosapien

Wreszcie pierwsze miejsce w rankingu to Robosapien. Zewnętrznie przypomina jakiegoś robota z komiksów. Wygląda imponująco, ponieważ jest wystarczająco duży. Czasami może to nawet onieśmielać, gdy jest "zły", ale czerwone oczy tylko potęgują przerażenie.

Humanoidalny android ma małą głowę, potężne ciało i ruchliwe silne kończyny. Oprócz standardowych funkcji zabawek (poruszanie się, omijanie przeszkód, reagowanie na głos i gesty), Robosapien firmy WowWee potrafi podnosić przedmioty nad głową, a także rzucać nimi.

Sterowanie odbywa się za pomocą zdalnego panelu sterowania lub smartfona. Robot zna ponad 60 zespołów. Ogólnie możemy o nim mówić długo, nie na próżno jest naszym zwycięzcą.

Wowwee robosapien

Korzyści:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Może wykonać ponad 60 poleceń;
 • Uczy się;
 • Na panelu sterowania znajduje się wiele małych przycisków, które pomagają rozwijać zdolności motoryczne palców;
 • Podnosi i rzuca przedmiotami;
 • Potrafi popychać przeszkody;
 • Długa żywotność;
 • Wygodne i proste sterowanie (w tym pilot) 4
 • Ciągła praca około 5 - 6 godzin.

Niedogodności:

W większości użytkownicy, na tle zalet, nie znajdują w tym przypadku żadnych wad. A ci, którzy ją znajdą, zredukują wszystkie wady do jednej:

 • Koszt. Ile kosztuje sam robot to połowa problemu. W końcu trzeba do niego kupić drogie baterie.

Wynik:

Wspaniały towarzysz, który z pewnością rozweseli dziecko i jego rodziców. Zasłużone pierwsze miejsce.

Wiele dzieci cieszy się teraz rzeczami, których rodzice nawet sobie nie wyobrażali. Będzie jednak więcej. Do tej pory radować się można tylko z nowoczesnych dzieci. Ale w żadnym wypadku nie należy zapominać o osobistej edukacji rodziców i komunikacji z rówieśnikami. Jak wyglądałaby Twoja ocena? Napisz o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *