Najlepsze interaktywne globusy na 2020 rok

0

Zastanawiasz się, jak zauroczyć dziecko geografią? A może on sam interesuje się tą nauką, a ty chcesz mu pomóc? Następnie daj mu interaktywny globus. Nauka geografii jest o wiele przyjemniejsza dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu. A redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie przegląd najlepszych modeli interaktywnych globusów na 2020 rok.

Przydatny gadżet czy psota?

Interaktywna kula ziemska to urządzenie elektroniczne. Wierzch wygląda jak klasyczny poradnik do nauki, natomiast w podstawie znajduje się minikomputer. Jednostka komputerowa jest zaprogramowana i ma połączenie z powierzchnią kuli za pomocą specjalnego pisaka. Naciskając długopis na kraj, miasto, rzekę lub inny interesujący obiekt na kuli ziemskiej, możesz uzyskać szczegółowe informacje na jego temat.

W zależności od modelu interaktywne globusy są wyposażone w wiele funkcji. Informacje mogą być prezentowane w różnych językach, istnieje możliwość aktualizacji materiałów szkoleniowych przez Internet, obecność podświetlenia i wiele więcej. Oprócz powierzchni Ziemi na rynku dostępne są modele do badania gwiaździstego nieba.

Powody, dla których warto kupić urządzenie interaktywne

Jest co najmniej pięć powodów, dla których warto kupić interaktywną kulę ziemską dla swojego dziecka lub jako prezent dla brata, siostry lub siostrzeńców.

Po pierwsze. Informacje przedstawione w ciekawy sposób. Dziecko nie będzie się nudzić. Poza tym dzieci uwielbiają różne gadżety, więc niech będzie to raczej urządzenie do nauki niż tablet z zabawkami.

Po drugie. Producenci biorą pod uwagę fakt, że informacje muszą być prezentowane w różny sposób w przypadku małych dzieci i młodzieży. Dlatego wiele modeli zapewnia dostępność materiałów szkoleniowych zgodnie z kilkoma kategoriami wiekowymi. Dzięki temu nie ma potrzeby kupowania dwóch różnych gadżetów, jeśli w domu są dzieci z dużą różnicą wieku.

Po trzecie. Z pomocą globu możesz uczyć się języków obcych. Wielu producentów nagrywa materiały szkoleniowe w różnych językach. Dlatego po wysłuchaniu i zapamiętaniu informacji w języku rosyjskim możesz ponownie słuchać ich w obcym języku, zapamiętując nowe słowa i ich wymowę.

Czwarty. Studiowanie geografii za pomocą kuli ziemskiej rozwija pamięć wzrokową i poszerza światopogląd.

Piąty. Niektóre globusy umożliwiają aktualizację informacji za pomocą komputera. Materiały zawsze będą odpowiednie i nie będziesz musiał ich ponownie sprawdzać i wyszukiwać.

NAJLEPSZE najlepsze interaktywne globusy na 2020 rok

Globalny interaktywny polityczny Oregon Scientific SG268R Adventure AR

Oregon Scientific SG268R Adventure AR to cała encyklopedia geograficzna dla dzieci od 5 roku życia. Urządzenie poda tysiące interesujących faktów o krajach i miastach, o liczbie osób mieszkających w danym miejscu, o tym, jakimi językami mówi się w różnych krajach. Dziecko uczy się wielu nowych rzeczy. Nazwy stolic, rzek, jezior, gór - teraz wszystko to będzie znane młodemu odkrywcy.

Wszystkie materiały są nagrane w dwóch językach - rosyjskim i angielskim. Aby uczynić szkolenie jeszcze bardziej interesującym, przygotowano 19 różnych gier. Na przykład w trakcie gry możesz porównać dwa kraje.Dzięki temu wiedza będzie lepiej przyswajalna, a dziecko dodatkowo opanuje analizę porównawczą.

Sterowanie jest intuicyjne, a uczeń poradzi sobie samodzielnie. Interakcja z urządzeniem odbywa się za pomocą inteligentnego długopisu. Wystarczy dotknąć globusem lub platformą, aby uzyskać informacje o wybranej lokalizacji. Platforma pokazuje w powiększeniu widok kraju, dla którego mieszkańców została wykonana określona partia urządzeń. Takie podejście pomaga skupić się na szczegółowym badaniu ojczyzny i jej najbliższych sąsiadów.

Zasilanie zapewniają trzy baterie AAA, co pozwala na swobodne przenoszenie gadżetu. Ponadto urządzenie posiada własną aplikację, która otwiera przed użytkownikami świat rozszerzonej rzeczywistości.

Średni koszt: 6989 rubli.
Kraj marki: USA.

Globalny interaktywny polityczny Oregon Scientific SG268R Adventure AR

Zalety:

 • łatwo;
 • stabilny;
 • wiek od 5 lat;
 • materiał około 220 krajów;
 • 4000 tematów edukacyjnych;
 • funkcja aktualizacji informacji;
 • 19 gier do nauki i rozrywki;
 • wszystkie materiały są prezentowane w dwóch językach.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Oregon Scientific SG338R ExplorerAR

Oregon Scientific SG338R ExplorerAR to jeden z najlepszych modeli politycznych interaktywnych globów. Jego wyjątkowość polega na tym, że się otwiera. Otwierając kulę, użytkownicy zobaczą wewnętrzną strukturę Ziemi z jednej strony, a Układ Słoneczny z drugiej. Podobnie jak zewnętrzna strona piłki, wnętrze również jest interaktywne. Dzięki temu dziecko ma możliwość zbadania nie tylko powierzchni Ziemi, ale także jej wnętrzności, a także otaczających ją planet.

A instalując aplikację na smartfonie lub tablecie, młody badacz otrzymuje kolejny fajny bonus - rozszerzoną rzeczywistość. Ta funkcja działa bardzo prosto, wystarczy zeskanować wybraną lokalizację, a jej krajobrazy, fauna i atrakcje pojawią się na ekranie.

Aby urozmaicić naukę, Oregon Scientific wyposażył świat w gry edukacyjne. Biorąc pod uwagę, że informacje są odbierane różnie w zależności od wieku dziecka, sposób prezentacji materiałów podzielono na 3 grupy wiekowe.

Urządzenie wymaga zasilania trzema bateriami AAA. Zestaw zawiera instrukcje w języku rosyjskim. Nadaje się do zajęć z dziećmi od 5 lat.

Średni koszt: 12990 rubli.
Kraj marki: USA.

Oregon Scientific SG338R ExplorerAR

Zalety:

 • łatwo;
 • ponad 20 000 faktów;
 • obsługuje 6 języków;
 • odpowiedni dla dzieci od 5 lat;
 • 42 gry do ciekawej nauki;
 • istnieją trzy grupy wiekowe;
 • istnieje możliwość aktualizacji informacji przez Internet.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Oregon Scientific SG18-11 Model gwiaździstego nieba

Oregon Scientific SG18-11 to doskonała opcja dla tych, którzy chcą, aby jedno urządzenie miało najwięcej funkcji. Model SG 18-11 to jednocześnie dwie kule w jednym: planeta Ziemia i gwiaździste niebo.

Jak to działa? Jeśli na kuli ziemskiej jest oświetlenie, wyświetlana jest mapa świata, aw ciemności można włączyć podświetlenie, a wtedy na kuli wyświetla się rozgwieżdżone niebo. Mapa gwiazd przedstawia 88 konstelacji rozpoznanych przez Międzynarodową Unię Astronomiczną. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na tablecie lub smartfonie użytkownicy otrzymują funkcję rozszerzonej rzeczywistości. W tym trybie inteligentny globus zapozna młodego odkrywcę z florą i fauną różnych miejsc, z widokami miast i ich klimatem.

Gadżet edukacyjny jest odpowiedni dla dzieci w każdym wieku, począwszy od 5 lat. Skupiając się na szerokim gronie odbiorców, producenci wyposażyli ten model w informacje w różnych formatach: fascynujące baśnie i opowieści o gwiazdach i konstelacjach, wiele interesujących materiałów o planecie Ziemia. Również w formie nauczania wykorzystano 30 gier, z których dzieci uczą się o strefach czasowych, kontynentach, krajach, ich władcach, językach świata i wielu innych niesamowitych faktach i odkryciach.

Dzięki Oregon Scientific SG18-11 Globe rodzice nie będą już mieli problemów z zajęciem swoich dzieci nauką.

Średni koszt: 11790 rubli.
Kraj marki: USA.

Oregon Scientific SG18-11 Model gwiaździstego nieba

Zalety:

 • 30 gier edukacyjnych;
 • jest wbudowana pamięć 64 megabajtów;
 • mapa świata i rozgwieżdżonego nieba w jednym urządzeniu;
 • możliwość aktualizacji informacji przez Internet.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

GLOBE WORLD „WIRTUALNA ENCYKLOPEDIA”

Firma Globe World opracowała interaktywną kulę polityczną w rozszerzonej rzeczywistości z okularami VR. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na tablecie lub smartfonie i otwarciu jej, użytkownik widzi trzy sekcje: kosmos, podróże i oceany. Każda sekcja ma własnego wirtualnego bohatera, który towarzyszy badaczowi w kosmos, odległych krajach i głębinach morskich.

Ale główną zaletą tego urządzenia są okulary wirtualnej rzeczywistości. Za ich pomocą wizualizowane są różne zjawiska naturalne i obiekty. Na przykład za pomocą aplikacji możesz wybrać dowolny punkt orientacyjny i założyć okulary VR, aby dokładnie obejrzeć go ze wszystkich stron.

Według kupujących model ten należy do najlepszych w swojej kategorii cenowej. A dzięki przedstawianiu informacji w zabawny sposób dzieci czerpią przyjemność z nauki i studiowania geografii.

Drewniana noga zapewnia stabilne trzymanie urządzenia na stole. Podświetlenie wymaga zasilania z baterii. Urządzenie zapakowane jest w piękne i jasne kartonowe opakowanie i będzie doskonałym prezentem dla dziecka na każdą okazję.

Średni koszt: 2280 rubli.
Kraj marki: Rosja.

GLOBE WORLD „WIRTUALNA ENCYKLOPEDIA”

Zalety:

 • podświetlenie;
 • drewniany statyw;
 • prezentacja informacji w zabawny sposób;
 • w zestawie okulary wirtualnej rzeczywistości.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Glob fizyczno-polityczny Globen 320 mm

Z Globenem 320 mm możesz rozpocząć naukę geografii od trzeciego roku życia. Prezentacja informacji jest zabawna i bardzo ekscytująca. Instalując specjalną aplikację na tablecie, rodzice będą musieli trochę pomóc dzieciom, aby nie zgubiły się w drodze do wiedzy. Cóż, starsi faceci szybko to zrozumieją.

W aplikacji młodzi użytkownicy spotkają wirtualnych bohaterów, którzy będą opowiadać niesamowite historie o życiu na ziemi i pod wodą. Ich historie zawierają wiele informacji nie tylko o współczesnym życiu, ale także o odległych czasach, kiedy na naszej planecie nie było człowieka. Młodzi badacze dowiedzą się wielu interesujących rzeczy o zabytkach różnych krajów, dlaczego nic nie rośnie na pustyniach i dlaczego wyginęły dinozaury. I wiele innych ciekawych rzeczy o życiu na Ziemi.

Średnica kuli wynosi 32 cm, a jej powierzchnia jest reliefowa i odpowiada rzeczywistym krajobrazom. Stojak jest stabilny. Jest też jasne podświetlenie, które wymaga zasilania sieciowego i zmienia mapę fizyczną na polityczną.

Średni koszt: 1355 rubli.
Kraj marki: Rosja.

Glob fizyczno-polityczny Globen 320 mm

Zalety:

 • podniesiony;
 • średnica 32 cm;
 • jest podświetlenie;
 • Rozszerzona Rzeczywistość;
 • Dużo informacji;
 • prezentacja informacji w formie gry;
 • może służyć jako lampka nocna.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Oregon Scientific Interaktywna rzeczywistość rozszerzona MYTH Night Globe

Uniwersalny gadżet pokazujący mapę świata w dzień i 88 konstelacji nocnego nieba wieczorem z włączonym podświetleniem. Za pomocą aplikacji rozszerzonej rzeczywistości rodzice mają możliwość pokazania swoim pociechom atrakcji świata, a także flory i fauny danego regionu.

Na filmie można nawet zobaczyć dinozaury i inne dawno wymarłe zwierzęta. I poznaj wiele nowych faktów dotyczących przeszłości i teraźniejszości naszej planety. Ponadto w zabawny sposób dzieci dowiedzą się, jakim językiem mówią w danym kraju, jakich pieniędzy używają ich mieszkańcy i jaką żywność jedzą.

A nocą, włączając podświetlenie, możesz cieszyć się oglądaniem nocnego nieba, a gdy dzieci zasypiają, używaj kuli ziemskiej jako nocnej lampki.

Średni koszt: 3999 rubli.
Kraj marki: USA.

Oregon Scientific Interaktywna rzeczywistość rozszerzona MYTH Night Globe

Zalety:

 • jest podświetlenie;
 • Rozszerzona Rzeczywistość;
 • informacje w 11 językach;
 • duża ilość informacji;
 • 10 bajek dla najmłodszych.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Edu-Toys Interactive Globe G2828

Ciekawy pomysł na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Młodzi podróżnicy uzbrojeni w specjalne markery i naklejki mogą zrealizować wszystkie swoje fantazje na balonie. Tutaj możesz osiedlać zwierzęta na kontynentach, naklejając naklejki z odpowiednimi obrazami. Narysuj własną ręką trasę dookoła świata, umieść nazwy wszystkich rzek, jezior, mórz i oceanów. I dużo więcej ... A potem wymaż wszystko i zacznij swoją podróż od samego początku.

Ta gra spodoba się zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Interaktywna forma pomoże nie tylko zauroczyć maluchy, ale również stworzy warunki do lepszego zapamiętywania zdobytej wiedzy.

Średni koszt: 3260 rubli.
Kraj marki: Chiny.

Edu-Toys Interactive Globe G2828

Zalety:

 • średnica kuli 28 cm;
 • 6 kasowalnych markerów;
 • w zestawie naklejki ze zwierzętami i flagami państw;
 • fascynująca forma nauki i rozrywki.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Globus Shifu Orboot v 2.0

Pomimo tego, że globus wykonany jest w formacie gry - nie ma granic, nazw krajów i kontynentów - doskonale pomoże rodzicom w rozwoju dzieci od 5 roku życia. W tym wieku dzieci są bardzo ciekawe i chcą wiedzieć wszystko. Globus Shifu Orboot v 2.0 wraz z aplikacją Orboot Globe przeniosą dziecko w niesamowity i zróżnicowany świat.

Rzeczywistość rozszerzona pozwala zobaczyć zwierzęta i punkty orientacyjne odpowiadające konkretnej lokalizacji. Można też nie tylko obejrzeć obiekt, ale także posłuchać faktów i fascynujących informacji o krajach świata. O tym, jak tam mieszkają ludzie, jakie potrawy kulinarne gotują, jakie tradycje przestrzegają. Aplikacja opowie Ci o znanych wynalazcach, którzy kiedyś mieszkali w różnych krajach i nie tylko.

W zestawie również paszport dla młodego podróżnika, pieczątka straży granicznej. W ten sposób możesz urozmaicić grę i nauczyć dziecko dodatkowego wyszukiwania informacji. Na przykład, wybierając kraj, wspólnie z dzieckiem znajdź jak najwięcej informacji na jego temat, a następnie „jedź”, umieszczając stempel straży granicznej na żądanej stronie w paszporcie.

Średni koszt: 2999 rubli.
Kraj marki: Chiny.

Globus Shifu Orboot v 2.0

Zalety:

 • jasna karta;
 • Dla dzieci od 5 lat;
 • Rozszerzona Rzeczywistość;
 • nie wymaga zasilania;
 • ponad 1000 faktów na temat planety Ziemi;
 • informacje są podzielone na 6 kategorii.

Niedogodności:

 • brak wsparcia głosowego.

Szkolenie Globus VTECH 80-065226

Producenci tej zabawki są pewni, że naukę nauk ścisłych można rozpocząć w każdym wieku. Dlatego stworzyli edukacyjny model Ziemi VTech 80-065226 dla dzieci od trzeciego roku życia. Ta zabawka edukacyjna przeniesie jeszcze bardzo małą, ale już tak ciekawską osobę do cudownego świata zwanego geografią.

Zabawka Planeta Ziemia wykonana jest w jasnych kolorach iz pewnością wzbudzi zainteresowanie malucha. Jasne kontury dadzą mu pierwsze wyobrażenie o położeniu kontynentów i nie będą trudne do zapamiętania.

Rodzicom łatwo będzie opowiedzieć maluchowi o krajach i ich głównych atrakcjach. A żeby szkolenie było jeszcze ciekawsze, na kuli ziemskiej znajduje się samolot z lupą, którą steruje się specjalnym joystickiem. Można na nim „latać” we wszystkich kierunkach. Dzieciak będzie zachwycony taką wycieczką!

Zabawka jest bezpieczna i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Stoi mocno na płaskiej powierzchni i ma wystarczającą wagę, aby dziecko jej nie przewracało.

Średni koszt: 4310 rubli.
Kraj marki: Chiny.

Szkolenie Globus VTECH 80-065226

Zalety:

 • jasny;
 • stabilny;
 • grupa wiekowa 3+;
 • rozwija logiczne myślenie;
 • przydatne do rozwoju umiejętności motorycznych;
 • używane są wysokiej jakości materiały.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Robiąc taki prezent swojemu dziecku, automatycznie dajesz mu możliwość nauki nie tylko geografii, ale także języków obcych w zabawny sposób. Nawet najbardziej leniwy uczeń zacznie się uczyć z tym urządzeniem.

Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z interaktywnych globusów opisanych w rankingu lub znasz ciekawszy i bardziej funkcjonalny model, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *