🚗Najlepsze samochodowe kamery cofania na rok 2020

0

Każdy kierowca wie, czym jest kamera cofania. Ale nie każdy to ma. Jeśli kilka lat temu to urządzenie było drogie, teraz koszt jest akceptowalny, a wybór jest bardzo duży. Istnieją również dodatkowe funkcje, które znacznie upraszczają wrażenia z jazdy i zapewniają dodatkowy komfort. Kierowca może zapoznać się z zaletami i wadami każdego modelu i wybrać odpowiedni dla siebie. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć ważne niuanse.

Dlaczego potrzebujesz kamery cofania

Tylko jedno lusterko nie wystarczy, aby kierowca zaparkował w określonym miejscu. Tutaj z pomocą przychodzi kamera cofania. Dzięki temu urządzeniu możesz zobaczyć „martwe punkty” i „martwe punkty”. Z jego pomocą możesz zobaczyć te obszary, które nie są bezpośrednio widoczne z siedzenia kierowcy. Z takiego urządzenia korzystają nie tylko początkujący, którzy właśnie zasiedli za kierownicą, ale także doświadczeni kierowcy. Kamera nie zajmuje dużo miejsca, a instalacja jest łatwa i czasochłonna.

Działanie kamery cofania nie różni się od jej odpowiedników. Powstały obraz jest przesyłany na ekran, który zwykle znajduje się na desce rozdzielczej lub lusterku wstecznym. Zaletą jest obiektyw szerokokątny, który pomaga uchwycić optymalną ilość miejsca wokół. To znacznie ułatwia prowadzenie pojazdu i parkowanie.

Rodzaje

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze kamery cofania, jest typ. Istnieje kilka opcji.

 • Ustanowiony

Taki model jest miniaturowy i jest wykonywany bezpośrednio do konkretnego samochodu. Upraszcza to instalację, zamiast podświetlania tablicy rejestracyjnej, co odbywa się bez żadnych problemów. Jednocześnie urządzenie nie jest zauważalne dla innych, co pomoże zabezpieczyć je przed kradzieżą.

Wadą jest koszt, który jest znacznie wyższy niż w przypadku innych opcji.

 • uniwersalny

Uniwersalny wygląd jest budżetowy i idealnie pasuje do każdej marki samochodu. Może być zainstalowany w jednym z tych miejsc: ramka tablicy rejestracyjnej, zderzak, nadwozie i tak dalej. Mocowana śrubami do powierzchni pojazdu. Jeśli kierowca nie chce uszkodzić samochodu, możesz użyć taśmy dwustronnej.

Modele uniwersalne są podzielone na trzy kategorie: fakturowanie, wpuszczane oraz w ramce tablicy rejestracyjnej. Wadą pierwszych dwóch kamer jest problem z instalacją. Aby to zrobić, musisz wywiercić zderzak lub nadwozie. Urządzenia w ramkach są znacznie łatwiejsze do zainstalowania.

główne parametry

Kierunek widzenia

Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na kierunek widoku. Może być czterech typów:

 1. Tylny. Obraz jest odbiciem lustrzanym. Ma to na celu ułatwienie kierowcy poruszania się po bokach.
 2. Przód (przód). Bezpośrednie mapowanie przychodzące.
 3. Bok. Obraz jest prosty, ale ustawia ten widok w lusterkach bocznych.
 4. System widoczności dookoła.Obraz jest dostarczany przez kilka kamer z różnych kierunków.

Połączenie

Istnieją dwie możliwości podłączenia kamery cofania.

Pierwszy jest podłączony przewodowo. Oznacza to, że urządzenie i ekran są połączone przewodem. Wielu kierowców wybiera tę opcję ze względu na budżet, niezawodność i odbiór sygnału bez zakłóceń. Ale jest ważna wada - złożoność instalacji.

Bezprzewodowe to drugi rodzaj połączenia, który ułatwia instalację. Wadą, która nie zadowala kierowców, są okresowe zakłócenia radiowe.

Nadejście sygnału

Istnieją cztery sposoby dostarczania sygnału z kamery: nawigator, monitor w wizjerze, tablica rozdzielcza lub lusterko wsteczne. Zależy to od wygody kierowcy i funkcjonalności urządzenia.

Najlepszą opcją, która pasuje do wielu, jest wyświetlanie obrazu na monitorze w modelu instrumentu. Jeśli przewiduje to projekt pojazdu. Jeśli nie, możesz użyć telefonu lub tabletu.

Wymagania dotyczące systemu optycznego

Matryca

Matryca jest jednym z ważnych kryteriów przy wyborze technologii cyfrowej. Rozdzielczość i jakość obrazu zależą od typu.

Istnieją trzy rodzaje macierzy:

 1. CMOS to najtańsza opcja, która ma mały rozmiar i dobrą szybkość przesyłania obrazu. Dziś nie jest używany zbyt często.
 2. CCD. Jakość obrazu jest lepsza niż w poprzednim typie, ale występuje zauważalne opóźnienie. Występują znacznie częściej niż inne odmiany.
 3. HCCD to najlepsza opcja oferująca doskonałą jakość obrazu. Może pracować nawet w złych warunkach oświetleniowych. Koszt jest wyższy.

Drugim kryterium, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia do samochodu, jest pozwolenie. Im wyższy ten wskaźnik, tym lepszy będzie obraz. Najlepszą opcją na dobry widok nawet o zmierzchu jest 0,3 megapiksela, co odpowiada rozdzielczości 640x480 pikseli.

Przekątna (rozmiar) matrycy jest parametrem wpływającym na zniekształcenie obrazu. Im wyższy wskaźnik, tym mniejsze zniekształcenia.

Kąt widzenia

Jakość obrazu zależy od kąta patrzenia. Im wykładniczo wyższa, tym lepiej dla kierowcy. W ten sposób może zobaczyć wspaniały widok. Optymalny wskaźnik wynosi od 150 do 170 stopni. Jeśli kąt widzenia jest większy, powstaje zniekształcenie.

Funkcje

Linie parkingowe

Wszystkie kamery cofania, niezależnie od parametrów i kosztów, zniekształcają obraz, więc trudno jest na oko obliczyć wymiary samochodu. Szczególnie dla początkujących, którzy właśnie zasiedli za kierownicą.

Dlatego kamera może nałożyć na obraz wskazówki dotyczące parkowania. Pomogą kierowcy dokładnie zrozumieć, jak parkować.

Ta funkcja jest dostępna w większości modeli, ponieważ ułatwia manewrowanie. W razie potrzeby możesz wyłączyć wytyczne dotyczące parkowania w ustawieniach.

W zaawansowanych wersjach dostępne są nie tylko oznaczenia, ale także trajektoria samochodu po przekręceniu kierownicy.

Oświetlenie IR

Widmo światła podczerwonego pomoże poprawić widoczność w ciemności. Diody włączają się jednocześnie z włączeniem aparatu. Takie światło nie wpływa na człowieka, ponieważ jest dla niego niewidoczne. Obraz jest czarno-biały.

Dodatkowe oświetlenie może się przydać w przypadku awarii standardowych reflektorów. Jest wbudowany w krawędzie soczewki i zapewnia widoczność do trzech metrów.

Regulacja ekspozycji i balans bieli

Automatyczna ekspozycja i balans bieli dostosowują parametry do określonego oświetlenia, dostosowując się do źródła. To poprawi kolor.

Ochrona przed kurzem i wilgocią

Ta funkcja jest konieczna, ponieważ kamera znajduje się na zewnątrz pojazdu. Każdego dnia dostaje się dużo kurzu i rozprysków. Istnieją trzy klasy ochrony: IP66, IP67 i IP68. Pierwszy typ jest wystarczający - ochrona przed wnikaniem wody i kurzu.

Wskazówki dotyczące wyboru

 1. Kupując, należy zwrócić uwagę na reżim temperaturowy, w którym urządzenie może pracować. Warunki pogodowe zimą (mróz, opady śniegu) lub latem (stałe upały) mogą wpływać na jego działanie.
 2. Lepiej jest wybrać opcję, która zapewni najlepszy obraz nawet w ciemności.
 3. Najlepszą opcją jest uniwersalny wygląd, ponieważ taki model można zainstalować w dowolnym miejscu. Ale musisz przestudiować instrukcje, jak prawidłowo zainstalować urządzenie i czy możesz to zrobić samodzielnie.
 4. Niektóre modele mają wytyczne dotyczące parkowania, które pomagają kierowcom w nawigacji. Jest to szczególnie przydatne dla początkujących.

Którą firmę wybrać

Kupując pierwszą kamerę cofania, kierowca ma wiele pytań dotyczących wydajności i producenta. Nie należy wybierać mało znanych firm, które niedawno pojawiły się na rynku. Lepiej jest dawać pierwszeństwo zaufanym producentom.

 • AutoExpert

AutoExpert to rosyjska firma specjalizująca się w produkcji elektryki samochodowej. Producent posiada szeroki asortyment, przystępne ceny oraz dobrej jakości części. Marka jest popularna w Rosji.

 • Sho-Me

Marka produkuje duży wybór elektroniki samochodowej, akcesoriów i sprzętu oświetleniowego. Asortyment obejmuje wykrywacze radarów, kamery, rejestratory, lampy i reflektory LED, soczewki i inne niezbędne części, które upraszczają proces jazdy. Sho-Me to wygoda.

 • Rolsen

To rosyjska firma produkująca sprzęt wideo, audio i inny do domu, a także do samochodu. Został założony w 1994 roku w Korei i nadal jest popularny. A rok później otworzyła swój oddział w Rosji.

 • Alpejski

To prestiżowa japońska firma zajmująca się produkcją wszelkiego rodzaju akcesoriów samochodowych. Główne zalety to duży asortyment i dobra jakość części.

Ocena najlepszych kamer cofania do samochodu

Gniazdo

Swat VDC-002

Wszechstronne urządzenie, które dobrze spełnia swoje zadanie. Z pomocą przychodzi podczas parkowania i manewrów cofania.

Kolorowe linie pomagają określić odległość do przeszkody. Doświadczeni kierowcy mogą wyłączyć tę funkcję.

Pełna szczelność ciała pozwala na użytkowanie urządzenia podczas ulewnych opadów, mrozów i długich opadów śniegu. Ma to pozytywny wpływ na czas działania urządzenia. Możesz go używać przez kilka lat.

Swat VDC-002

Zalety:

 • Przystępna cena;
 • Jakość produkcji;
 • Pracuj przy dużej różnicy temperatur;
 • Ochrona przed przedostawaniem się kurzu i wilgoci pod obudowę;
 • Dobre zdjęcie;
 • Minimalny rozmiar;
 • Lekki;
 • Doskonały kąt widzenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Sho-Me CA-2024

Sho-Me CA-2024 wyróżnia się niską ceną, ale nie wpłynęło to na jego funkcjonalność. Istnieje stały kąt nachylenia, który pomaga wyeliminować błędy. To znacznie ułatwia obsługę.

Rodzaj mocowania - wpuszczany. Kamera jest wyposażona w haczyki, dzięki czemu można ją wyciągnąć z zewnątrz samochodu. Kierowca będzie mógł przeprowadzić proces instalacji i konfiguracji bez potrzeby dodatkowej pomocy. Jednocześnie nie ma żadnych zewnętrznych rygli, więc istnieje minimalne ryzyko kradzieży urządzenia.

Urządzenie jest całkowicie chronione przed wilgocią i kurzem (IP 67). Może być używany w deszczu lub śniegu.

Sho-Me CA-2024

Zalety:

 • Koszt;
 • Linie parkingowe;
 • Optymalny kąt widzenia;
 • Ochrona przed kurzem i wilgocią;
 • Ochrona przewodów przed załamaniami.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Kamery nakładkowe

AutoExpert VC-216

To uniwersalne urządzenie, które można przyczepić na dwa sposoby: pod tylną szybę lub pod tablicę rejestracyjną. Może być stosowany do samochodów dowolnej marki. W przeciwieństwie do większości innych kamer cofania - w razie potrzeby można zobaczyć nie tylko widok z tyłu, ale także z przodu. To rozszerza funkcjonalność urządzenia.

Za przystępną cenę użytkownik otrzymuje nie tylko sam aparat, ale także dołączony do zestawu 5-calowy monitor. Nie wszystkie warianty podobnych urządzeń mają ekran. Zwykle należy go kupić osobno.

Ten model jest częściej używany w dużych pojazdach, w których kąt widzenia jest ograniczony. Pomaga to uniknąć martwych punktów. Obraz pojawia się na ekranie automatycznie zaraz po włączeniu.

Kąt widzenia - 170 stopni.Typ połączenia - przewodowe

AutoExpert VC-216

Zalety:

 • W zestawie duży monitor;
 • Jakość obrazu;
 • Działa przy oświetleniu nocnym;
 • Temperatura pracy - od -20 do +70.

Niedogodności:

 • Aby zainstalować, musisz poprowadzić kilka przewodów.

Sho-Me CA-9030D

Model ten posiada uniwersalne mocowanie, dzięki czemu można go zamontować w miejscu dogodnym dla kierowcy.

Urządzenie działa nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach i temperaturach. W razie potrzeby soczewkę i cały korpus można oczyścić ze śladów wody lub kurzu. Ta operacja nie zajmuje dużo czasu. Do montażu użyto wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu korpus i soczewka praktycznie nie ulegają zarysowaniu.

Kąt widzenia - 170 stopni.

Sho-Me CA-9030D

Zalety:

 • Wysokiej jakości materiały;
 • Jasny i kontrastowy obraz;
 • Linie parkingowe;
 • Uniwersalny uchwyt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Na wsporniku

Sho-Me CA-9J185D1

Wygodną opcją montażu dla wielu kierowców jest uchwyt. Ten model jest instalowany za jego pomocą. Ale jeśli to konieczne, możesz użyć zacisku wpuszczanego.

Główną zaletą jest niewielki rozmiar i szeroki kąt widzenia, co pozwala dostrzec wszystkie przeszkody. Obraz nie jest zniekształcony i widoczne są drobne szczegóły.

Urządzenie można zamontować zarówno na zderzaku, jak i na tablicy rejestracyjnej czy spojlerze. Zależy to tylko od wygody i preferencji kierowcy. Każda tylna powierzchnia samochodu wystarczy.

Jest przydatna funkcja dla początkujących - linie parkingowe. Ale często jest również używany przez doświadczonych użytkowników. Z ich pomocą możesz znacznie dokładniej zaparkować swój pojazd bez uderzania w pobliskie pojazdy lub inne przeszkody.

Kąt widzenia wynosi 120 stopni, ale nie wpłynęło to na jakość obrazu. Działa wieczorem, nawet przy słabym oświetleniu.

Sho-Me CA-9J185D1

Zalety:

 • Przystępny koszt;
 • Rozmiar;
 • Niska waga;
 • Istnieją linie parkingowe;
 • Opóźnienie jest minimalne;
 • Ochrona przed wnikaniem kurzu i wilgoci.

Niedogodności:

 • Jeśli ilość naturalnego światła jest mniejsza niż 0,2 luksa, jakość obrazu ulega znacznemu pogorszeniu.

Alpine HCE-C1100

Model wyróżnia się dobrą rozdzielczością i wyrazistością detali. Możliwa jest praca nawet w warunkach minimalnej widoczności.

W ustawieniach możesz określić szerokość auta, a na ekranie pojawią się indywidualne wskazówki odległości. Ułatwi to parkowanie początkującym kierowcom, którzy obawiają się uszkodzenia swojego pojazdu.

Alpine HCE-C1100

Zalety:

 • Czysty obraz;
 • Działa w słabym świetle;
 • Matryce dobrej jakości.

Niedogodności:

 • Duży rozmiar;
 • Cena £.

Kamery ramowe

AutoExpert VC-204

Jeden z najlepszych modeli w niskim segmencie cenowym, zapewniający komfort i bezpieczeństwo podczas parkowania. Ten aparat ma dobrą jakość wykonania i wszechstronność. Nadaje się do każdego pojazdu. Może być aktywnie używany zarówno w dzień, jak iw nocy, ponieważ do oświetlenia służy jasna dioda LED.

Dostępny kąt widzenia to 170 stopni. Ta liczba jest wystarczająca dla optymalnej widoczności i bez zniekształceń obrazu. Typ połączenia - przewodowe.

AutoExpert VC-204

Zalety:

 • Jakość;
 • Prosty projekt;
 • Przystępna cena;
 • Mały rozmiar;
 • Wytrzymuje agresywne warunki klimatyczne;
 • Dobra jakość obrazu - 0,3 MP;
 • Ochrona IP66.

Niedogodności:

 • Do montażu w niektórych pojazdach konieczne będzie wykonanie otworów montażowych.

Rolsen RRV-200

Jest to rama tylnego aparatu, która jest popularna wśród kierowców. Urządzenie pomaga bezpiecznie i bezproblemowo wykonywać manewry podczas jazdy i parkowania tyłem. Obraz jest wyświetlany poprawnie, więc korzystanie z aparatu jest bardzo łatwe.

Rolsen RRV-200 jest szczególnie preferowany przez początkujących, którzy nie mają dużego doświadczenia w prowadzeniu samochodu. Odpowiedzialni kierowcy woleliby raczej wydawać pieniądze na aparat niż na naprawę samochodu. Model znacznie oszczędza czas, ponieważ kierowca nie boi się wpaść na obcy przedmiot.

Optymalny kąt widzenia to 170 stopni.

Rolsen RRV-200

Zalety:

 • Dobra rozdzielczość;
 • Waga 590 gramów;
 • Jest oświetlenie IR;
 • Ochrona IP67;
 • Obraz kolorowy.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się do żadnego typu samochodu.

Słabe parkowanie to częsty problem kierowców. Aby uniknąć czasu i kosztów naprawy samochodu, musisz kupić kamerę cofania. Dokonując transakcji, musisz wziąć pod uwagę główne cechy i dodatkowe funkcje. To świetny pomocnik dla osób, które martwią się o pojazd. Urządzenie nie tylko pomoże Ci bezproblemowo zaparkować, ale również uniknąć uderzenia w przeszkodę od tyłu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię