🎣 Najlepsze pręty węglowe na 2020 rok

0

Dzisiejsze sklepy wędkarskie są dosłownie zalewane różnymi sprzętami. Są to spinningi i feedery, blanki na karpia, koła zamachowe, bolonkę i wobler. Oferowane są do nich różne dodatkowe elementy mające na celu usprawnienie łowienia: kółka i kołowrotki, smycze, żyłka wędkarska, woblery i błystki. Ale najważniejsze są same wędki, z różnych systemów, ciasta, przeznaczenia, wykonane z nowoczesnych materiałów. best-pl.designuspro.com oferuje przegląd najlepszych wędzisk węglowych na rok 2020 na podstawie opinii kupujących i doświadczonych wędkarzy.

Co wiemy o węglu

Wydaje się, że całkiem niedawno rybacy mogli wybierać tylko między bambusowymi i domowymi wędkami, wyrzeźbionymi z mniej lub bardziej odpowiednich gałęzi klonu lub leszczyny. Dziś w sklepach można kupić pręty wykonane z włókna szklanego (włókno szklane), włókna węglowego, produkty kompozytowe (różne kombinacje włókna węglowego i włókna szklanego).

Najnowocześniejsze wędki są wykonane z węgla (inaczej grafitu lub włókna węglowego). Producenci sprzętu, nie szczędząc bólu, opisują wyjątkowe cechy swoich produktów (bicze, kije, półfabrykaty), ich super wytrzymałość i niespotykaną elastyczność. Kupujący musi przyjąć to wszystko na wiarę, ponieważ nie można na oko określić wskaźników wytrzymałości i elastyczności. Ponadto producenci włókien węglowych otrzymują patenty na swoje rozwiązania i nie dzielą się swoimi tajemnicami. Możemy tylko odradzać użytkownikom kupowanie tanich biczów od nieznanych producentów.

Ciekawy! Węgiel nazywany jest tkaniną wykonaną z włókien węglowych uzyskanych sztucznymi środkami. Aby nadać produktom doskonałe właściwości użytkowe, tkanina jest traktowana żywicami polimerowymi.

Materiałem wyjściowym jest polimer poliakrylonitrylowy (PAN), który przeszedł etapy obróbki cieplnej i karbonizacji. W ten sposób uzyskuje się ultracienkie nici o przekroju od 0,005 do 0,1 mm. Nici te nazywane są „włóknem węglowym” lub czystym węglem. Wykonana jest z nich tkanina, wzmacniając ją ramą z różnych żywic polimerowych. To włókno węglowe. Z tej tkaniny wykonuje się pręty, nadając im kształt i mocując je żywicami epoksydowymi. Z biegiem czasu w definicjach tych powstało zamieszanie. W przypadku większości kupujących pojęcia węgla i włókna węglowego połączyły się w jedno. Aby zrozumieć, czym różni się pręt węglowy od pręta z włókna węglowego, wystarczy wiedzieć, że węgiel jest materiałem do produkcji włókna węglowego.

Zalety prętów węglowych

Produkty z włókna węglowego mają niezwykłe właściwości użytkowe:

 • wysoka wytrzymałość;
 • sztywność;
 • ekstremalna łatwość.

Wszystkie te magiczne właściwości mogą się różnić w zależności od kierunku włókien tkaniny i materiału wzmocnienia. Zmieniając wzór tkania, można osiągnąć różne stopnie elastyczności i wytrzymałości produktów.Tak więc wraz z pojawieniem się węgla specjaliści firm specjalizujących się w produkcji sprzętu wędkarskiego mają możliwość stworzenia wędek o idealnych właściwościach.
Proces otrzymywania węgla jest technicznie bardzo złożony i pracochłonny. To bardzo drogi materiał.

Uwaga! Jeden kilogram włókna węglowego kosztuje 20 dolarów. Produkcja jednego kilograma stali nie kosztuje więcej niż jednego dolara.

Wysoki koszt jest jedyną wadą tego materiału. Jeśli zaoferowano ci tanią wędkę z włókna węglowego, wiedz, że coś jest z nią nie tak!

Oznakowanie materiałów

Węgiel jest oznaczony literą „K” oraz cyframi 1, 2, 3 itd. To oznaczenie koduje właściwości tkaniny utkanej z płyt pozyskiwanych z nici węglowych.

Ważny! Liczba przy literze „K” oznacza liczbę tysięcy nitek w jednym pasku materiału.

Zatem 2K oznacza, że ​​każdy pas, z którego tkana jest tkanina węglowa składa się z 2000 nitek, 1K - z 1000 nitek itd. Informacja jest oczywiście interesująca, ale kupującemu niewiele daje, ponieważ o wiele ważniejsza nie jest liczba nitek w pasku, ale sposób tkania i skład włókien.

Niektórzy producenci zamiast litery K oznaczają swoje produkty IM pewną liczbą po kombinacji liter, nadając temu oznaczeniu określony moduł sprężystości. Co więcej, im większa liczba przed IM, tym „chłodniejszy” kij. Szczerze mówiąc, takie etykietowanie to narzędzie marketingowe, a nie najbardziej „czyste”. Jednak jest on stosowany przez niektórych europejskich producentów, którzy składają zamówienia w „drugorzędnych” chińskich fabrykach, aby „sprzedać” nie najlepszy produkt niezbyt wymagającemu nabywcy.

W rzeczywistości amerykańscy producenci włókien węglowych oznaczają swoje produkty literami IM. Najpopularniejsze to IM6, IM7. Z takiego płótna robi się dobre, a czasem bardzo dobre bicze i kije. Ale to oznaczenie nie ma nic wspólnego z charakterystyką wędki. To tylko marka włókna węglowego. Nie może określić jakości produktu.

Uwaga! IM - skrót od "włókna pośredniego modułu", w tłumaczeniu - włókno o średniej sprężystości.

Kryteria doboru wędki

Aby zrozumieć, jak wybrać godny kij i na co zwrócić uwagę, przypomnijmy jego główne szacunkowe parametry:

 1. Klasa.
 2. Budować.
 3. Test.
 4. Materiał.

Każdy z wymienionych parametrów wymaga dokładniejszego rozważenia.

Klasa

Cecha jest interesująca, ponieważ ma różne znaczenia dla patyków do różnych celów. Najprostsza definicja klasy dotyczy wędek spławikowych. W tym sektorze sprzętu wędkarskiego przynależność do klasy zależy od długości i wagi blanku:

 1. Światło światło). Waga nie przekracza 150 g, długość - nie więcej niż 2500 mm.
 2. Średni (średnio jasny). Nie cięższy niż 250 gi do 5000 mm.
 3. Ciężkie kije (ciężkie). Do 300 gi powyżej 6000 mm.

Klasy biczów spinningowych zależą od masy użytego woblera lub przynęty, tj. określone przez test z biczem. W przeciwieństwie do spokojnego łowienia na spławik, wędkarstwo spinningowe jest procesem bardzo aktywnym. Sukces zależy tutaj od dokładności rzutu i wrażliwości wędki na branie. Istnieje siedem klas spinningów:

 1. Super Light lub Ultra light (UL). Przynęta nie jest cięższa niż 7,0 g.
 2. Lekki lub lekki (L). Przynęta waży od 3 do 14 g.
 3. Średnio lekki lub średnio lekki (ML). Waga woblera lub błystki waha się od 5 do 20 g.
 4. Klasa średnia (M) lub średnia. Przynętę stosuje się od 10 do 30 g.
 5. Medium Heavy (MH) - średnia waga, tj. waga woblera w granicach 15 - 40 g.
 6. Ciężki (H). Ciężki. Przynęta waży od 20 do 50 g.
 7. Bardzo ciężki (EH). Ekstremalnie ciężka klasa, stosowana przy przynętach o masie do 60 g.

Podajniki klasyfikowane są na podstawie testu z uwzględnieniem wagi podajnika:

 1. Lekkie, o masie nie większej niż 40 gi wadze podajnika do 30 g.
 2. Średni - od 40 do 80 g.
 3. Ciężki - od 80 do 120 g.
 4. Bardzo ciężki - ponad 120g.

Konstrukcja pręta

Parametr pokazuje elastyczność drążka w zależności od przyłożonego obciążenia. Dokładniej rzecz biorąc, akcja pokazuje kupującemu, jak bardzo pręt się wygina i jak szybko szczytówka wędziska powróci do swojego pierwotnego kształtu po zdjęciu obciążenia. Istnieje pięć rodzajów strojenia:

 1. Szybki.Jedna trzecia półfabrykatu jest wygięta. Po zwolnieniu z obciążenia przywracana jest geometria.
 2. Medium Fast. Ponad jedna trzecia bata jest wygięta, ale nie połowa. Oryginalna forma nie wraca tak szybko, jak przy szybkiej akcji.
 3. Średni lub średni strój. Połowa kija jest wygięta.
 4. Wolno - wolne strojenie. Pręt wygnie się na całej swojej długości, przybierając postać paraboli, dla której te pręty nazywane są parabolikami. Powrót do poprzedniej formy nastąpi po pewnym czasie.

Ważny! Każdy system ma swoje zalety. Szybko - mocniej, wolniej kompensuje obciążenie ręki spowodowane szarpaniem podczas rozgrywania szczególnie dużych trofeów.

Test

Ten parametr określa maksymalną i minimalną wagę przynęty, dla której przeznaczony jest sprzęt. Jeśli zobaczysz na korpusie oznaczenie 10-30 w połączeniu z literą G, pamiętaj, że wobler o masie poniżej 10 gramów nie pozwoli Ci na dokładne zarzucenie go tam, gdzie według wszystkich znaków powinny znajdować się ryby, a podczas jigowania nie będziesz w stanie poczuć, że przynęta dotknął dna. Jeśli użyjesz łyżki ważącej więcej niż 30 gramów, produkt nie wytrzyma długo. Najlepiej byłoby wybierać przynęty ze średniej półki, bez stosowania ekstremalnych wartości dopuszczalnej wagi.

Równowaga prętów

Producenci sprzętu wysokiej jakości muszą uwzględniać równoważenie działania swoich produktów w łańcuchu technologicznym. Ten parametr decyduje o tym, jak wygodne będzie łowienie i jak szybko ręka właściciela się męczy. Cecha jest weryfikowana w prosty „staromodny” sposób. Półfabrykat pobiera się ręką roboczą (prawą lub lewą) tak, aby noga szpuli znalazła się między palcem środkowym a serdecznym. Dłoń rozluźnia się, a produkt układa się poziomo na palcach. Wtedy pozostaje tylko jeden palec pod patykiem. Jeśli bat jest trzymany poziomo i nie dziobie, zwykle jest wyważony.

Ważny! Wyważenie wędki jest sprawdzane tylko za pomocą kołowrotka.

Wyważenie można skorygować, zmieniając położenie cewki. Próby zwiększenia ciężaru rączki lub blanku nie przyniosą żadnego skutku, ale zwiększą całkowitą wagę sprzętu. W efekcie ramię wędkarza szybciej się męczy.

Różnice w projekcie

W zależności od wybranej metody łowienia, charakterystyki zbiornika i dostępności łodzi, dobiera się również konstrukcję wędek. Zastanów się, czym one są.

Jednoczęściowe lub pełne

Tutaj wszystko jest proste. Jeden kij, który się nie rozkłada ani nie składa. Najczęściej używany jest jako wędka spławikowa, tj. Do jej wierzchołka przymocowana jest żyłka wędkarska ze spławikiem, obciążnikiem i haczykiem. Kij sprzedawany jest bez pierścieni. Jego długość zależy od tego, jak będziesz łowić: z brzegu, z łodzi lub brodząc (brodząc w wodzie, o ile pozwala na to wysokość kaloszy).

Jednoczęściowy bat świetnie sprawdzi się jako wędka jerk do mocnego spinningu. Długość drążka dla tej metody okablowania nie osiąga dwóch metrów.
Ciekawy! Szarpanie nazywane jest łapaniem dużego drapieżnika ciężkim woblerem Okablowanie różni się od szarpania ostrymi szarpnięciami. Zastosowano blank o szybkiej akcji z cewką castingową.

Specjalne jednoczęściowe baty przeznaczone są do łowienia w zimie. Do łowienia z lodu w dołku nie jest wymagana długa wędka. Wręcz przeciwnie, im krótszy kij, tym lepiej.

Wtyczka

Składają się z kilku kolan, które są noszone jedno na drugim. Minimalna liczba patyków to dwa. Jest często używany jako wędka spinningowa do wędkarstwa muchowego, jako sprzęt boloński lub meczowy, a także do uprawiania sportu.

Teleskopowy

Niezła opcja dla początkujących wędkarzy na wszelkiego rodzaju „ciche polowanie”. Kilka kolan jest zgiętych jedna w drugą. Na stawie poruszają się do przodu, przyjmując wymiary robocze od 2,5 do 11 metrów. Są bardzo wygodne w transporcie, ponieważ zajmują mało miejsca. Wyposażony w przelotki, szpule.

Czego szukać

Wędka jest wybrana. Możesz zapłacić za zakup i polecieć do najbliższego akwenu na testy. Nie ma potrzeby się spieszyć. Wykonaj kilka prostych kroków:

 1. Dokładnie sprawdź półfabrykat od rękojeści do końcówki pod kątem uszkodzeń, pęknięć, odprysków, nierówności, a nawet zadrapań. Szczególna uwaga na górne kolano i górę. Uszkodzenie tych miejsc spowoduje, że bicz przedwcześnie straci swoją funkcjonalność.
 2. Lekko potrząśnij prętem i słuchaj, czy nie słychać trzasków. Jeśli tak, zwróć produkt sprzedawcy i poszukaj innego.
 3. Symuluj zginanie pod obciążeniem ze sprzedawcą i sprawdź ponownie pod kątem mikropęknięć.
 4. Zbadaj wkładki w pierścieniach. Obecność rys na ich powierzchni jest niedopuszczalna. Linia będzie często się łamać.

Najlepsi producenci prętów węglowych

Zdecydowana większość wędzisk na rynku pochodzi z Azji. Najbardziej znane marki zajmują się dziś rozwojem sprzętu i technologii. Następnie, gdy dokumentacja jest gotowa, zostaje zawarta umowa z firmą OEM.

Uwaga! OEM lub Original EQUIPMENT Manufacture oznacza „wytwarzanie oryginalnych produktów.

Często firma OEM może wytwarzać produkty kilku światowych marek, ale ze znakiem Made in China. Zdarza się, że firma wykonuje półprodukt i wysyła go właścicielowi marki do przeglądu. W takim przypadku kupujący kupuje produkt oznaczony na przykład Made in USA lub Germany.

Daiwa

Znana japońska firma wędkarska. Na rynku od 1945 roku. Obecnie firma posiada swoje oddziały w Korei Południowej, Chinach, Tajwanie i Hongkongu, Tajlandii i Szkocji, biura sprzedaży we Francji i Niemczech. Popularność jej modeli wśród wędkarzy na całym świecie wynika z niesamowitej jakości i trwałości, niezależnie od ceny produktu.

Zhibo

Marka jest własnością największej chińskiej korporacji Beijing Hairan Import & Export Trading Co., Ltd. Oprócz swoich modeli firma dostarcza komponenty dla znanych japońskich firm Ryobi i Shimano. Popularne modele firmy to idealne połączenie ceny i jakości. Jeśli szukasz wędki wyprodukowanej w Chinach, spójrz na modele Zhibo.

Balzer

Niemiecki producent sprzętu wędkarskiego. Założona w 1949 roku. Wysokiej jakości produkty firmy nadają się do łowienia w każdy znany sposób i cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie.

Shimano

Japońska firma zyskała światową sławę jako producent rowerów. Od 1971 roku koncern produkuje sprzęt wędkarski. Dziś jej produkty są bardzo popularne w Europie, Azji i Ameryce ze względu na wysoką jakość i przystępne ceny. Wędki Shimano należą według doświadczonych wędkarzy do najlepszych na świecie.

Mikado

Polska firma założona przez kilku pasjonatów wędkarstwa. Na rynku od 1989 roku. Trzy lata później jej produkty trafiły do ​​krajowej lady i od razu zaczęły cieszyć się zwiększonym popytem ze względu na niezmiennie dobrą jakość. Ceny budżetowe.

Salmo

Firma powstała w 1991 roku w Polsce dzięki dwóm zapalonym rybakom - ichtiologom, Piotrowi Piskorskiemu i Rodoslavowi Zavorskiemu. To znajomość ichtiologii pomaga im tworzyć produkty, na które liczą się miłośnicy wędkarstwa.

Lista najlepszych może być kontynuowana przez długi czas. Od Ciebie zależy, która firma kupi towar. Przede wszystkim musisz zebrać wszystkie informacje o producencie, przestudiować opis wybranego modelu, jego cechy. Warto posłuchać rad i zaleceń doświadczonych rybaków. Następnie pozostaje dowiedzieć się, ile kosztuje kij i spłacić sprzedawcy.

Gdzie mogę kupić

Najlepiej zrobić zakupy w specjalistycznym sklepie. Tutaj możesz zobaczyć, dotknąć i kompleksowo ocenić nową wędkę, uzyskać pełną konsultację od sprzedawcy. Jeśli z jakiegoś powodu ta opcja nie jest możliwa, pozostaje zamówienie formularza online w sklepie internetowym. Wygodniej i taniej będzie zawrzeć umowę z AliExpress i odebrać towar z Chin.

Yandex Market to dość wygodna platforma internetowa. Tutaj możesz zapoznać się z opisem i charakterystyką towaru oraz złożyć zamówienie w jednym z wielu sklepów internetowych.

Jak naprawić pręt węglowy własnymi rękami

Najtrwalszy produkt może się zepsuć. Doświadczeni rybacy odradzają natychmiastowe wyrzucanie śmieci. Coś można zostawić i wykorzystać jako części zamienne w przyszłości. Jeśli chodzi o łatwość konserwacji, w razie „wypadku” właściciel samodzielnie podejmuje decyzję: można dokonać naprawy w domu, zanieść bicz do kapitana lub wysłać go na śmietnik.

Najczęstsze złamania to pęknięcia lub całkowite złamania kolana lub sekcji. W tym przypadku wybiera się rurkę o odpowiedniej średnicy, która wchodzi do złamanego kolana w miejscu złamania, bez zwiększania pęknięć. W razie potrzeby jest przetwarzany, dostosowując średnicę zewnętrzną do pożądanego rozmiaru. Następnie przygotowuje się dwuskładnikową żywicę epoksydową, obrabiany przedmiot jest obrabiany i wkładany w pęknięcie tak, aby część kleju uderzała w wewnętrzną powierzchnię pękniętej rury. Następnie drugi element nakłada się na wolny koniec przedmiotu obrabianego i końce pękniętej rury są ciasno łączone, aż do usunięcia szczeliny.

Po zakończeniu pierwszej części naprawy przechodzą do drugiego etapu - wzmocnienia wady. W tym celu zbiera się prostokątny kawałek włókna węglowego lub włókna szklanego o odpowiedniej grubości, zanurza się w przygotowanej żywicy epoksydowej, wyciska i owija wokół pęknięcia (nakłada się bandaż). Wzmocnienie mocowane jest płaską taśmą.

Ciekawy! Niektórzy mistrzowie sugerują przymocowanie bandaża folią i pozostawienie go na przetworzonym złamaniu na zawsze.

Naprawiony w ten sposób produkt posłuży przez długi czas bez utraty swoich walorów użytkowych.

Ocena jakości prętów węglowych

Jedno pokolenie

3.Zhibo Irian Casting 1,8 m / 50-150

Super ciężki blank węglowy. Jedno pokolenie. Przeznaczony do rzucania przynętami o masie od 50 do 150 g (test). Zaawansowana funkcjonalność pozwala na stosowanie różnych przynęt, stosowanie różnych metod połowu. Zapewnia komfortową zabawę rybą.

Długość kija - 185 mm, waga - 175 g. Średnia cena - 1990 rubli.

Zhibo Irian Casting 1,8 m / 50-150

Zalety:

 • trwały;
 • mocno wrażliwy;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • trudno jest pracować z lekkimi przynętami.

2.Mikado Essential Bait Jerk 160

Model Jerk polskiej marki, klasa ciężka z ciastem od 30 do 60 g, bardzo szybka akcja. Jednopokoleniowa, długość 1600 mm, waga 138 g. Wykonana z tkaniny węglowej IM 9. Wyposażona w pierścienie z wkładkami z węglika krzemu. Doskonały bat do łowienia dużych drapieżników. Średni koszt to 3014 rubli.

Mikado Essential Bait Jerk 160

Zalety:

 • trwały;
 • twardy;
 • płuco;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

1. balista Salmo 1,8 m M-Heavy (TSBA3 - 591F)

Spinning klasy średniej z testem od 7 do 20 g, szybka akcja. Długość bata 1,8 m, waga 114 gz pierścieniami Zero Tangle. Materiałem był węgiel o module 40T HI. Średnia cena to 9313 rubli.

Salmo Ballist 1,8 m M-Heavy (TSBA3 - 591F)

Zalety:

 • bardzo trwały;
 • wyjątkowo lekki;
 • optymalna długość.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Teleskopowy

3.Salmo Elite Bolognese Medium M 600

Teleskopowa wędka bolońska średniej klasy o akcji średnio - szybkiej. Przeznaczone do łowienia lekkimi przynętami o masie od 3 do 20 g (test). Długość robocza półfabrykatu 6000 mm, złożona - 1230 mm. Wszystkie sześć sekcji produktu wykonano z włókna węglowego T30 i wyposażono w pierścienie z wkładkami SIC. Model wyposażony w uchwyt kołowrotka CLIP UP. Średni koszt: 4528 rubli.

Salmo Elite Bolognese Medium M 600

Zalety:

 • siła i elastyczność;
 • wszechstronne możliwości wędkowania;
 • wysokiej jakości materiały i wykonanie;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

2.Micado Lexus Tele Match 420

Match blank, klasa średnia, teleskopowa konstrukcja o maksymalnym teście 25 g. Długość robocza 4,2 m, po złożeniu 1,12 m. Waga 213 g. Składa się z ośmiu sekcji, wyposażonych w pierścienie z wkładkami SIC, chroniące żyłkę przed szybkim przetarcie. Sekcje wykonane są z włókna węglowego IM-9. Średnia cena to 6239 rubli. Doskonały sprzęt do łowienia na spławik.

Micado Lexus Tele Match 420

Zalety:

 • trwały i lekki;
 • wystarczająco długi;
 • wygodny w transporcie.

Niedogodności:

 • nie dla początkujących.

1. Atomic Bolo 600 z czarną dziurą

Najlepsze recenzje zbiera forma bolońska od znanego południowokoreańskiego producenta. Teleskopowy, długi 6000 mm, ważący 235 g.Każda z siedmiu sekcji jest wyposażona w odporne na ścieranie pierścienie z węglika krzemu (SiC). Wyposażony w uchwyt kołowrotka Fuji. Minimalna waga przynęty (test) to 134 g. Maksymalna zależy od liczby odcinków iw naszym przypadku wynosi 254 g. Średnia cena to 12332 ruble. Black Hole Atomic Bolo to nowy dodatek do oferty wędzisk bolońskich firmy.

Atomic Bolo 600 z czarną dziurą

Zalety:

 • trwały i lekki;
 • wygodne wędkowanie;
 • wygodny w transporcie;
 • wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Wtyczka

4. Ryobi Oasys 2/7 / 3-15

Wędka spinningowa znanego japońskiego producenta, klasa lekka, akcja średnio-szybka, wtyk. Współpracuje z lekkimi przynętami o masie od 3 do 15 g. W pozycji złożonej osiąga długość 2700 mm, po złożeniu - 1390 mm. Bardzo lekki, tylko 155 g. Obie sekcje są wykonane z włókna węglowego. Średni koszt produktu to 3100 rubli.

Ryobi Oasys 2/7 / 3-15

Zalety:

 • trwały i lekki;
 • elastyczne;
 • wysoka dokładność rzutów;
 • wygodne łowienie trofeum;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

3.Micado Archer Heavy Match 420

Z założenia - model meczowy średniej klasy, powolne działanie, wtyczka, z maksymalnym testem 30 g. Po złożeniu ma długość 4200 mm, podczas transportu - 1460 mm. Trzy sekcje są wyposażone w pierścienie SIC. Rękojeść jest z korka. Materiał sekcji to włókno węglowe. Waga produktu to 263 gramy. Średni koszt to 4172 rubli.

Micado Archer Heavy Match 420

Zalety:

 • elastyczne;
 • trwały;
 • niezawodny podczas łowienia;
 • wygodny w transporcie;
 • niedrogie.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

2.Balzer Shirasu Pro Staff Senso Zander 265

Bat spinningowy, wtyk, dwusekcyjny, waga 184 g, długość 2650 mm. Przeznaczony do rzucania przynętami o minimalnej wadze 14 g. Maksymalny test nie przekracza 38 g. Rękojeść wykonana z etylenu i octanu winylu (EVA) jest lekka i praktyczna. Wierzchołek jest rurkowaty, elastyczny i wrażliwy. Sekcje z włókna węglowego IM 12 są mocne i sprężyste. Długość produktu po złożeniu 1400 mm. Spinning doskonale sprawdził się w łowieniu pstrągów. Jego średni koszt to 8626 rubli.

Balzer Shirasu Pro Staff Senso Zander 265

Zalety:

 • niewielka waga;
 • dobra elastyczność;
 • wysoka wytrzymałość.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

1. Shimano Beastmaster FX Predator 240L

Wirujący bicz Shimano Beastmaster FX Predator 240L jest uważany za jeden z najlepszych wśród modeli wtyczek. Lekka klasa i średnio szybka akcja, przeznaczona do zarzucania lekkich przynęt o masie od 3 do 14 g. W stanie roboczym długość 2400 mm, aw transporcie 1080 mm. Tkanina węglowa marki ХТ60 + Nano zapewnia doskonałą lekkość produktu. Jego waga to zaledwie 121 g. Sekcje wyposażone są w stalowe przelotki, uchwyt kołowrotka Shimano Custom. Średni koszt modelu to 12200 rubli.

Shimano Beastmaster FX Predator 240L

Zalety:

 • trwały;
 • lekki i elastyczny;
 • dokładne odlewanie;
 • wygodna gra na haczyku.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Mówią, że czas spędzony na łowieniu ryb nie jest wliczany do obliczania lat przeznaczonych na całe życie. Innymi słowy, łowienie ryb przedłuża życie. Odpowiednio dobrana wędka zapewnia wędkarzowi komfort podczas prowadzenia i holu ryb, przez co potęguje zdrowotny efekt tej pożytecznej i przyjemnej czynności. Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że nasza recenzja pomoże kupującemu wybrać odpowiednią wędkę i nie popełnić błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię