🎣 Najlepsze wędki karpiowe na rok 2020

0

Ze wszystkich rodzajów wędkarstwa wyróżnia się łowienie karpi. Ta ryba jest duża i potężna. Raz uzależniony, desperacko się opiera i nigdy się nie poddaje. Wyłowienie go jest bardzo trudne, dlatego proces ten całkowicie ujmuje rybaka i sprawia mu sporą przyjemność. Dość często walka może zakończyć się zerwaniem sprzętu. Dlatego właściwy sprzęt to połowa sukcesu. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zamieszcza recenzję „Najlepszych wędek karpiowych na rok 2020”, opracowaną zgodnie z opinią kupujących i szacunki ekspertów.

Trochę historii

Karpfshing to specjalny rodzaj połowów karpia i amurów w słodkiej wodzie. Istnieją trzy rodzaje wędkowania:

 • amator;
 • trofeum;
 • Sporty.

Ważny! Łowienie karpi jest koniecznie nazywane wędkarstwem nowoczesnym, gdzie tzw. Ściśle przestrzegane są „akcesoria do włosów” oraz zasada „Catch-release”.

Celem takiego połowu jest złapanie okazów okazów bez ranienia ryb. Tutaj ryba dla rybaka nie jest produktem spożywczym ani przedmiotem sprzedaży, ale równym rywalem, którego trzeba pokonać bez odebrania sobie życia. Z biegiem czasu te zasady zaczęły być przestrzegane w innych typach łowienia, np. Łowieniu drapieżników na spinning.

Przodkowie współczesnego karpia od niepamiętnych czasów osiedlili się na Morzu Kaspijskim, skąd rozprzestrzenili się wzdłuż Morza Czarnego i Aralskiego, po czym udali się wzdłuż Dunaju, by rozprzestrzenić się na zachód i wschód. Historycy uważają, że chrześcijańskie wspólnoty religijne zajmują się sztuczną hodowlą już od XXII wieku. Rozpoczęto tworzenie sztucznych zbiorników do hodowli tego typu ryb na pożywienie. W XV wieku w Anglii, wśród dalekich od biednych Anglików, modne stało się urządzanie stawów karpiowych.

W połowie ubiegłego wieku angielscy rybacy zaczęli tworzyć naukę o tym rybołówstwie, gromadząc i uogólniając w pracach i traktatach umiejętności zdobyte przez lata walki z zręcznym i silnym przedstawicielem zbiorników słodkowodnych. W krótkim czasie angielskie stawy były przepełnione tą rybą, która coraz bardziej się powiększała. Bieg odpowiednio się zmienił. Bambusowe wędki zostały zastąpione pustymi wędkami z włókna szklanego, kołowrotki zostały ulepszone. Arsenał wędkarzy karpiowych wzbogacony jest o sygnalizatory brań.

Chęć złowienia większej ilości ryb jest stopniowo zastępowana chęcią złowienia większego trofeum. Odpowiednio wzrosła liczba pęknięć i uszkodzeń spowodowanych przez haki. W walce z tymi negatywnymi przejawami narodził się nowy sprzęt, zwany włosiem. Dzięki eksperymentom w dużym akwarium stwierdzono, że ryba widzi linkę i przynętę, jest przestraszona i nie łapie przynęty.

Ważny! Znaczenie nowej metody polega na tym, że przynęta nie jest przymocowana do haczyka, ale jest do niego przywiązana żyłką, znacznie cieńszą niż główna.

Wynik przerósł wszelkie oczekiwania. Skuteczność łowienia karpi za pomocą nowego sprzętu wzrosła o rząd wielkości. Dziś w Rosji jest to oficjalny rodzaj sportu wędkarskiego, a od 2006 roku znajduje się w odpowiednim rejestrze.

Jakie są wędki karpiowe

Przed wyborem należy lepiej poznać temat i mieć pojęcie o jego charakterystyce. Ale najpierw ustalmy warunki.

Ważny! Wędka w profesjonalnym slangu nazywana jest blankem lub batem. To ostatnie wynika ewidentnie z podobieństwa ruchu podczas rzucania z ruchami bata, którym kieruje się konie.

Na początek eksperci wyróżniają trzy rodzaje narzędzi:

 • podstawowy;
 • znacznik;
 • spodic.

Podstawowe, są też karpiami, służą bezpośrednio do wykonywania podstawowych czynności. Wraz z nim rzucają przynętę i łowią ryby.

Pomocniczy

Służą do eksploracji stanowisk rybnych. Dzięki nim „rzucają” zbiornik w różne miejsca, badając jego cechy.

Po wybraniu miejsca do wędkowania należy je nakarmić, tj. dostarczyć zanętę do określonego punktu. W tym celu używany jest również sprzęt pomocniczy, zwany sprzętem markerowym i rakietowym.

Kryteria doboru narzędzi

Każda opcja ma swoje własne cechy konstrukcyjne, które należy przestudiować, aby wiedzieć, jak wybrać właściwą. W katalogach rozważane są dwa rodzaje konstrukcji: teleskopowa i wtyczka. Rozważmy obie opcje.

Pręt wtykowy

Tackle, złożone z dwóch, trzech lub pięciu części na tulejach. Ludzie nazywają to połączenie „tata - mama”. Wyróżnia je poważny margines bezpieczeństwa. Używany jako główny.

Teleskopowy sprzęt

Zamienny lub przesuwny. Każda następna sekcja (od rączki do góry) ma mniejszą średnicę niż poprzednia. W pozycji złożonej wszystkie sekcje są ukryte w pierwszej. W pozycji roboczej - rozciągają się na długość roboczą i są nieruchome. Konstrukcja jest kompaktowa i mobilna. To jego główne zalety.

Wybór według długości

Ponieważ ten sport przybył do nas ze starej dobrej Anglii, długość zestawu mierzy się w stopach.

Uwaga! Stopa, w języku angielskim - stopa. Ta miara długości ma swoją nazwę od średniej wielkości stopy osoby. Jedna stopa to 30,38 cm.

Istnieją trzy główne długości wędzisk karpiowych:

 • 12 stóp, bardziej odpowiedni dla wędkarzy poniżej 175 cm
 • 12,6 stopy - dla osób, których wzrost „przekroczył” 175 cm;
 • 13 stóp jest również używany przez wysokich atletów do rzutów na duże odległości.

Wybierając długość, pamiętaj, że powyższe wskazówki są wskazówkami. W tym przypadku powinieneś bardziej polegać na własnych odczuciach podczas walki. Jeśli sprzęt jest w twojej ręce, jest twój.

Test sprzętu karpiowego

W naszym przypadku słowo „test” nie oznacza procesu ani procesu. Taka jest charakterystyka sprzętu, podobnie jak jego długość. Wskazuje na elastyczność górnej części bata. Jest to angielska miara wagi, mierzona w funtach. Jeden funt to 0,45359 kg.

Oto, co musimy wiedzieć o teście:

 • test sprzętu jest przeprowadzany z obciążeniem, zwiększając go do momentu, w którym jego koniec, zginając, utworzy kąt 90 ° z prostą częścią;
 • ta waga nazywa się testem;
 • wielkość ładunku - test pokaże właścicielowi, jak mocny jest jego sprzęt i ile może wyciągnąć trofeum;
 • jeśli test jest mały, bicz uważa się za miękki;
 • mocny sprzęt z dużym ciastem pozwala rzucić przynętę dalej i wywalić rybę większą.

Warunki łowienia mogą być bardzo różne, dlatego sprzęt należy dobrać biorąc pod uwagę upodobania wędkarza do określonego typu akwenu, odległość wyrzutu i fizyczną zdolność do łowienia bardzo dużych okazów. Lepiej mieć kilka różnych patyków. Rozszerza to możliwości zdobywania trofeów.

Wybór sprzętu

System to prędkość, z jaką zakrzywiony koniec konstrukcji ugina się pod obciążeniem. Zależy od sztywności sprzętu i wagi trofeum. Istnieją trzy rodzaje strojenia:

 1. Akcja szybka nazywana jest akcją, w której zakrzywiony koniec pręta szybko się wysuwa.Jest to cecha charakterystyczna mocnych batów dalekiego zasięgu.
 2. Powolna lub paraboliczna to akcja, w której bat powoli wraca do swojego pierwotnego kształtu. Taki bicz jest łatwiejszy w obsłudze. Wygładza ostre szarpnięcia dużych ryb.
 3. Średnia lub półparaboliczna nazywana jest jakąś średnią stopą powrotu zakrzywionego końca sprzętu do jego początkowej pozycji. Ta opcja jest w pewnym stopniu uniwersalna.

Rybak decyduje, który system wybrać, kierując się warunkami połowu, specyfiką akwenu i osobistymi preferencjami. W każdym razie wybierany jest sprzęt, z którym wygodniej jest pracować. Możliwe, że zanim znajdziesz swoją wędkę, będziesz musiał przejść przez więcej niż jedną opcję.

Pręty pomocnicze

Zajmijmy się wędkami, które służą do „rozpoznania” dna zbiornika i przynęty w wybranym miejscu.

Wybór formy markera

Aby zwiększyć efektywność połowów, należy szczegółowo zbadać siedlisko karpia, a przede wszystkim dolną topografię zbiornika. Odbywa się to za pomocą markera. Wiesz, jak żeglarze określali głębokość pod kilem w czasach żaglowców. Często używali - długiej liny ze znakami (znakami) w pewnej odległości w metrach lub stopach i obciążeniem na końcu. Partia (marynarz) wrzuciła urządzenie do wody i liczyła znaki, aż ładunek spadł na dno.

Bicz markera działa w ten sam sposób. Na wędkę nakładane są tylko stemple. Markery są najczęściej zbierane od 12,6 do 13 stóp długości. Muszą być na tyle wrażliwe, aby czuć dotyk dna podczas rzucania ładunku. Zgodnie z oznaczeniami na formularzu mierzona jest długość żyłki, która zeszła z kołowrotka. W ten sposób określa się głębokość zbiornika.

Jak wybrać model spodka

Za pomocą tego sprzętu zanęta jest rzucana w wybrane miejsce do łowienia. Długość nie ma znaczenia. Może mieć od 12 do 13 stóp. Najważniejsze, że może wytrzymać obciążenie paszy. Oczywiście można użyć blanku karpiowego jako rakiety lub markera. Po prostu nie jest to zbyt wygodne i przyniesie pewien dyskomfort w procesie polowania na trofeum.

Doświadczeni wędkarze karpi mają arsenał dwóch głównych kijów, po jednym kiju do rakiety i po jednym markerze. Nazywa się to podstawowym zestawem do łowienia karpi. Profesjonaliści używają czterech blanków karpiowych, blanku spod i markera. Podstawowy zestaw wystarczy dla początkującego.

Czego szukać

Początkującym wędkarzom karpiowym najlepiej jest spróbować wędki łatwej w obsłudze, z mniejszą ilością ciasta i wolnej do średniej akcji. Ponadto doświadczeni rybacy doradzają:

 1. Kupuj sprzęt od najlepszych producentów, których popularność modeli zasługuje na wysoką jakość i pozytywne recenzje klientów.
 2. Nie powinieneś kupować szczerze tanich próbek, ale kupowanie najdroższego produktu dla początkującego również nie ma sensu.
 3. Wybierając opcje, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę wielkość swojego wzrostu.
 4. Do pracy z rakietą i markerem należy przyzwyczaić się od razu, od pierwszej wyprawy na ryby.
 5. Nie zapomnij o zasadzie łowienia karpi „Złapany - wypuszczony”.

Najlepsi producenci

Rynek modeli karpiowych firm krajowych i zagranicznych. Aby nie kupować taniej podróbki proponujemy zapoznać się z małą recenzją znanych producentów, których produkty można nabyć, zwaną „z zamkniętymi oczami”.

Daiwa

Popularność modeli tej japońskiej firmy wynika z doskonałej jakości, ciągłej innowacji oraz doskonałej znajomości potrzeb wędkarzy. Dla wędkarzy karpiowych firma oferuje model Carp Rods IFSP, który jest lekki, niezwykle wytrzymały i posiada szeroki zakres rzutów. Aby zwalczyć szczególnie uparte trofea, firma oferuje Emblem Carp, bardzo mocny bat, który waży mniej niż porównywalne produkty innych producentów.

Shimano inc

Znana firma - producent sprzętu wędkarskiego i akcesoriów rowerowych. Swoje produkty wytwarza z wysokiej jakości grafitu z pierścieniami prowadzącymi tylko od najlepszych producentów. Zewnętrznie produkty Shimano wyglądają elegancko i ergonomicznie. Popularne modele Shimano Alivio DX Specimen cieszą się dużym zainteresowaniem wśród entuzjastów łowienia karpi, ponieważ przy wszystkich oznakach drogiego urządzenia są one dość przystępne.

Lis

Producent sprzętu wędkarskiego z Anglii. Ponieważ w tym kraju dużo wiedzą o łowieniu karpi, firma produkuje odpowiedni sprzęt do tego typu połowów. Ponadto produkty Fox są bardzo atrakcyjne pod względem stosunku ceny do jakości. Tutaj nie tylko doświadczeni wędkarze, ale także początkujący będą mogli „uzbroić się”. Dla nich firma wypuściła nowość - blank karpiowy Warrior CTS, produkt o nienagannej jakości i niezawodności, który pomoże początkującemu wędkarzowi opanować umiejętności łowienia karpi.

Sygnalizator

Znany ukraiński producent sprzętu wędkarskiego. Ze względu na rozsądny koszt i wysoką jakość kije Flagman są dość popularne. Dwuczęściowe wędki Patriot Carp o średniej akcji są niezawodne i niedrogie, nadają się nie tylko do łowienia karpi, ale także do innych rodzajów łowienia.

Pręty Harrisona

Brytyjska marka. Słynie z wysokiej jakości wędek w całej Europie. Firma produkuje produkty pod własną marką oraz materiały eksploatacyjne dla innych firm. Jego specjalnością jest sprzęt karpiowy, dzięki któremu sportowcy wykonują rekordowo długie i celne rzuty.

Dźwiękowy

Brytyjska firma produkuje modele z japońskiego materiału węglowego Tory. Blanki są lekkie i wyważone dzięki cechom konstrukcyjnym. Produkty są dość mocne i dalekiego zasięgu. Przy pomocy niektórych modeli przynęta może być wysyłana na odległość większą niż 180 m. Karp model SK 4 odznacza się doskonałym wyważeniem, lekkością i wytrzymałością, poza tym jest materiałem dość budżetowym.

Salmo

Produkty dla wędkarzy karpiowych łotewskiej firmy cieszą się popularnością wśród wędkarzy. Materiał do ich produkcji to grafit wysokomodułowy i włókno szklane. Stosowane są śrubowe uchwyty szpulowe. Cena jest rozsądna. Do łowienia karpi firma oferuje kije z serii Dimono Carp 3 PCS.

Micado

Producent z Polski. Na rynku od 30 lat. Specjalizacja - produkcja sprzętu luksusowego i premium.

SPRO

Firma europejska. Od 26 lat produkuje sprzęt do amatorskiego wędkarstwa zawodowego. Produkuje mocne i niedrogie produkty, popularne wśród początkujących wędkarzy karpiowych.

Volzhanka

Rosyjskie kije karpiowe produkowane są przez firmę Volzhanka. Firma od 31 lat produkuje sprzęt wędkarski, który pod względem jakości i właściwości nie ustępuje europejskim modelom.

Możesz wymienić wszystkich znanych producentów wysokiej jakości sprzętu przez długi czas. To, która marka prętów lepiej kupić, zależy ostatecznie od życzeń kupującego. Aby nie popełnić błędów przy wyborze, należy posłuchać rad i zaleceń doświadczonych wędkarzy, ustalić, za jaką cenę jesteś gotowy na zakup sprzętu, ocenić cechy oferowanego produktu.

Gdzie mogę kupić

Najlepszą opcją byłoby kupowanie w specjalistycznym sklepie. W takim przypadku możesz obejrzeć produkt na własne oczy, spróbować, jak sztyft leży w dłoni, w pełni docenić jego zalety. Jeśli ta opcja nie jest możliwa, wygodnie jest zamówić zakup online w sklepie internetowym, po uprzednim zapoznaniu się z jego szczegółowym opisem.

AliExpress

Tym, którzy szukają opcji budżetowych, można polecić zakup blanku karpiowego od AliExpress. Ta strona sprzedaje towary z Chin. Nie powinieneś ich lekceważyć. „Z Chin do Chin” jest inaczej. Wiele znanych firm, chcąc obniżyć koszt swoich towarów, ulokowało produkcję w Państwie Środka. Na przykład cały sprzęt Fox jest produkowany w Chinach. Unikaj najtańszych batów, żeby nie wpaść w fałszywy „jednodniowy”. „Chiny” lepiej wybrać droższe.

Wysokiej jakości sprzęt jest produkowany przez chińską firmę Aiko. Kije są produkowane w Korei, montowane w Państwie Środka. Średnia cena wynosi od 3500 do 5000 rubli.

Inny chiński producent sprzętu, Libao, nie ustępuje Aiko. Jej model Tele Carp 3,6 m ma dobre cechy: teleskop o pięciu sekcjach, 12 stóp długości, wadze 365 gramów, średnia akcja, z najwyższym testem 150 gramów. Całkiem odpowiedni sprzęt dla początkujących. Cena - w granicach 1000 rubli.

Ocena jakości wędek karpiowych

Dla wygody oceny wydajności i cen podzielimy naszą ocenę na trzy części, pod względem kosztów i zasięgu.

Niedrogie wędki karpiowe

3 miejsce. Volzhanka Volgar - Telekarp 3,3 m

Przegląd półfabrykatów klasy ekonomicznej rozpoczynamy od sześciosekcyjnego teleskopu produkcji rosyjskiej. Sprzęt o średniej akcji, po zmontowaniu w stanie transportowym, długość nie przekracza jednego metra. W stanie gotowym do pracy długość produktu to 3,3 m. Test pozwala na wrzucenie obciążnika o wadze 150 gramów. wystarczająco daleko (ponad 100 m). Sekcje są wykonane z materiałów kompozytowych i wyposażone w pierścienie. Średni koszt produktu to 1174 rubli.

Volzhanka Volgar - Telekarp 3,3 m

Zalety:

 • przystępna cena;
 • uniwersalne parametry;
 • wystarczający zasięg;
 • godna opcja dla początkujących wędkarzy.

Niedogodności:

 • konstrukcja teleskopowa jest odradzana przez zaawansowanych wędkarzy karpiowych.

2. miejsce. Salmo Blaster Carp 2,75 funta / 3,60

Model wtykowy, dwuczęściowy, na stek, średnia akcja. Rozstawiony uchwyt wykonany z żywicy kompozytowej EVA. Mocowanie kołowrotka solidne, śrubowe. Profile są wyposażone w pojedyncze pierścienie prowadzące z SiC (węglika krzemu). Długość w stanie gotowości do pracy 3,6 m, test 2,75 funta Model będzie dobrym prezentem dla początkujących i doświadczonych wędkarzy. Średnia cena to 1840 rubli.

Salmo Blaster Carp 2,75 funta / 3,60

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały;
 • projekt wtyczki;
 • uniwersalny, odpowiedni do łowienia każdej dużej ryby;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

1 miejsce. Mikado Silver Eagle Ultra Heavy

Model trzyczęściowy wtykowy należy do klasy super ciężkiej. Przeznaczony do dalekich rzutów, dlatego posiada test 3,5lb i długość w stanie roboczym - 3,9 m. Maksymalne obciążenie przynęty to 160 g, minimalne to 100 g. Dla ułatwienia użytkowania, uchwyty z pianki EVA są rozstawione. Pierścienie ołowiu SiC praktycznie nie ulegają zużyciu. Waga blanku 495 gr. Wykazuje doskonałe wyniki na dużych zbiornikach wodnych. Duże trofea rozgrywane są bez większego wysiłku. Średnia cena to 2560 rubli.

Mikado Silver Eagle Ultra Heavy

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały;
 • doskonała konstrukcja;
 • imponujący zasięg rzutu;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • nie dla początkujących.

Wędki karpiowe ze średniego segmentu cenowego

3 miejsce. SPRO Racing Carp 360 3lb 2 - DLG

Mocna konstrukcja wtyczki z trzema łokciami z włókna węglowego. Podwójne pierścienie nośne z wkładkami z węglika krzemu. Zbuduj medium, przetestuj też - 3 funty Rękojeść z drewna balsa. Dość uniwersalny, wystarczająco duży zasięg, o czym świadczy test i długość robocza - 3,6 m. Średnia cena produktu to 6067 rubli.

SPRO Racing Carp 360 3lb 2 - DLG

Zalety:

 • Europejska jakość;
 • nowoczesne materiały;
 • projekt wtyczki;
 • nadaje się do łowienia karpi i innych dużych ryb.

Niedogodności:

 • cena jest wysoka.

2. miejsce. Wędka karpiowa Sonik SKS SKS CR 04

Wędka o bardzo dużym zasięgu o długości 3,96 mi wadze 355 g. Względna lekkość przy dużej długości wynika z materiału i konstrukcji. Blank składa się z dwóch łokci z włókna węglowego. Pierścienie prowadzące są chronione przed ścieraniem przez wkładki z węglika wapnia (SiC). Rękojeść pokryta gumą. Mocowanie cewki - Sonic DPS. Wędka karpiowa Sonik SKS SKS CR 04 zapewni efektywne łowienie na rozległych akwenach, gdzie możliwe są ultra dalekie rzuty. Duże trofea są rozgrywane dość łatwo. Średni koszt produktu to 6710 rubli.

Wędka karpiowa Sonik SKS SKS CR 04

Zalety:

 • projekt wtyczki;
 • Kolana CFRP;
 • niewielka waga;
 • imponujący zasięg.

Niedogodności:

 • tylko dla imponujących zbiorników wodnych.

1 miejsce. Harrison Chimera CM-130-300

Markowy dwuczęściowy pręt wtykowy o długości roboczej 3,96 m, test 3lb. Pomimo swoich imponujących rozmiarów ma zaskakująco niską wagę, tylko 260 g, co wypada korzystnie w porównaniu z innymi myśliwcami dalekiego zasięgu. Konstrukcje wykonane są z włókna węglowego. Przelotki Fuji z wkładkami SiC. Rękojeść z kompozytu EVA. Jakość dorównuje światowej sławie tej brytyjskiej firmy. Przynęta leci bardzo daleko i dokładnie. Średni koszt modelu to 11580 rubli.

Harrison Chimera CM-130-30

Zalety:

 • wysoka brytyjska jakość;
 • imponujący zasięg rzutu;
 • bardzo lekkie i długie.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Wędki segmentowe premium do dalekich rzutów

3 miejsce. Fox Torque CRD 215

Klasyczny dwuczęściowy wobler karpiowy o długości 3,96 m, testowany na 3,5 funta. Po wcześniejszym umówieniu - dalekiego zasięgu.Kolanka, pierścienie z włókna węglowego są chronione przed ścieraniem przez wkładki z węglika krzemu. Uchwyt na szpulę Fuji. Przeznaczona do pracy na szerokich zbiornikach. Produkt zapewnia ultra długie i dokładne rzuty. Stworzony dla profesjonalistów. Średni koszt to 17.429 rubli.

Fox Torque CRD 215

Zalety:

 • wysoka jakość;
 • projekt wtyczki;
 • solidny zakres.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

2. miejsce. Shimano Carp Tribal TX-4

Model dwukolanowy, kije wykonane z węgla HPC100. Prowadnice ze stali nierdzewnej są wyposażone we wkładki z węglika krzemu. Długość produktu w stanie roboczym 3,96 m. Rękojeść z kompozytu polimerowego EVA doskonale leży w dłoni. Wędka jest wyposażona w opatentowany uchwyt kołowrotka Shimano Woven Tube. Waga modelu - 460g. Z łatwością wykonuje nią długie i celne rzuty. W tym celu został stworzony. Rekord tego modelu to 198 m. Średni koszt to 18.420 rubli.

Shimano Carp Tribal TX-4

Zalety:

 • wysokiej jakości materiały, wykonanie, montaż;
 • projekt wtyczki;
 • nowoczesne materiały o wysokiej wytrzymałości;
 • imponujący zasięg.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

1 miejsce. Daiwa Shogun Slim Power

Daiwa Shogun Slim Power zajmuje pierwsze miejsce w przeglądzie wędzisk karpiowych premium i najlepszych opiniach klientów. Przeznaczony jest do dalekich rzutów i dokładnego uderzania przynęty w wybrane miejsce zbiornika. Z założenia jest to forma dwukolanowa szczególnie ciężkiej klasy z testem 3,5 funta o długości 3,96 m. Jednocześnie waga modelu nie jest tak duża, tylko 364 kg. Sztyfty wykonane są z wysokomodułowego grafitu. Przewodniki Fuji Alconte. Rękojeść z kompozytu polimerowego nie ślizga się w dłoni. Przełożyć połączenie drążka. Producent udziela gwarancji na swój produkt, ważnej przez 6 miesięcy od daty zakupu. Średni koszt modelu to 21573 rubli.

Daiwa Shogun Slim Power

Zalety:

 • doskonała jakość materiałów, wykonania, montażu;
 • rekordowe wyniki w zakresie zasięgu i celności rzutów
 • mała masa własna;
 • doskonały zasięg i celność rzutu.

Niedogodności:

 • bardzo wysoka cena

Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że prezentowana recenzja pomoże początkującym w poruszaniu się po różnorodnych wędziskach karpiowych i ich producentach, aby nie popełnić błędów przy wyborze pierwszego modelu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię