Najlepsze katamarany na rok 2020

0

Lato, upały i wspaniała pogoda sprawiają, że ludzie chcą zbliżyć się do zbiornika. Ktoś woli pływać, a komuś lepiej pływać na specjalnych środkach, które pozwalają nie tylko odpocząć, ale także wybrać się na wycieczkę turystyczną. Do tego na pewno będziesz potrzebować katamaranu. O poszukiwaniu odpowiedniego transportu decydują indywidualne potrzeby kupującego, jednak z naszego artykułu możesz zapoznać się z podstawowymi zasadami udanego zakupu, a także zapoznać się z oceną najlepszych katamaranów.

Rodzaje

Różnorodność towarów jest bezpośrednio związana z celem zakupu transportu, ponieważ niektóre katamarany mają własne cechy konstrukcyjne, które decydują o łatwości użytkowania.

Pływające statki

Produkty te są prezentowane w dwóch wariantach:

 1. Z żaglem.
 2. Z żaglem i silnikiem.

Najnowsze modele są bardziej wszechstronne. Przy braku wiatru potrafią rozpędzić się do dużych prędkości. W pierwszym przypadku użytkownicy są uzależnieni od warunków pogodowych. Takie statki nie pozwolą wypłynąć daleko w morze, więc o ich zastosowaniu decyduje wytrzymałość konstrukcji i jej wymiary.

Koszt takiego towaru jest niższy niż jachtów, a wykonanie i rejestracja dokumentów nie nastręcza trudności.

Kupując katamarany żaglowe, radzimy dokładnie zapoznać się z cechami i możliwościami łodzi. Istnieją stabilne i wymiarowe modele, które pozwalają na długie spacery. W sprzedaży są również lekkie wersje - idealne na krótkie wycieczki rekreacyjne.

Żaglówki wymagają dużo miejsca, dlatego nie nadają się do pływania po małym jeziorze.

Statki ekspedycyjne

Spodobają się fanom sportów aktywnych, ale nie ekstremalnych. Te katamarany są również odpowiednie dla wędkarzy i doświadczonych pływaków, którzy pływają daleko od brzegu. Ten transport wytrzyma długi spływ rzeką, ale zbiornik nie powinien być zbyt trudny i niebezpieczny.

Takie modele charakteryzują się prostotą i wytrzymałością, a ich nośność pozwala zabrać ze sobą imponujący bagaż. Jest też miejsce dla pasażerów.

Turystyczny

Takie opcje nadają się do ekstremalnej rekreacji na poziomie zawodowym. Wybór takiego rzemiosła jest trudniejszy, ponieważ wśród głównych kryteriów wyróżnia się duża odpowiedzialność za wygodę użytkowników.

Wymiary towaru prezentowane są w szerokim zakresie, jednak małe katamarany są szybsze i bardziej zwrotne.

Boiska sportowe

Przeznaczony do spływów wyczynowych na rzekach o dowolnym poziomie trudności. Taki transport charakteryzuje się małymi wymiarami i zwrotnością. Takie statki nie są przystosowane do przewożenia ciężkich ładunków, ale radzą sobie z bystrzami i niebezpiecznymi zejściami.

Niedoświadczonym użytkownikom nie zalecamy kupowania katamaranów sportowych. W takim przypadku konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

 • Manewrowość - wszystko zależy od celu, w jakim łódź została zakupiona. Do wycieczek turystycznych potrzebny będzie zwinny i zwinny katamaran. Użytkownicy, którzy chcą po prostu płynąć z prądem, nie powinni zwracać na to szczególnej uwagi.
 • Pływalność - odpowiada za to, jak mocno statek będzie trzymał się fal i przy silnym wietrze.
 • Prędkość liniowa - wskaźnik ten określa maksymalną prędkość, jaką pojazd może rozwinąć bez wysiłku ze strony użytkownika.
 • Wymiary są również ważnym parametrem niezbędnym do określenia nośności i wytrzymałości jednostki pływającej.
 • Udźwig można również określić oddzielnie. Najczęściej ten parametr jest wskazywany w kilogramach. Dzięki tym danym kupujący będzie mógł dowiedzieć się o dopuszczalnej liczbie pasażerów.

Najtańsze katamarany 2020 roku

Kaskada-2

Nasza ocena zaczyna się od stosunkowo niedrogiego i nadmuchiwanego katamaranu. Jednostka przeznaczona do aktywnego wypoczynku i szybkiej jazdy po rzekach o 5 stopniu trudności. Konstrukcja transportu jest idealna dla kilku osób. Dzięki niskiemu dopasowaniu użytkownicy będą mogli wygodnie siedzieć w środku. Przy długotrwałym wiosłowaniu zmęczenie prawie nie jest odczuwalne. Producent wyposażył również model w asymetryczne kontury, które są niezbędne do prawidłowego wykończenia.

Łódź jest bezpieczna na stromych bystrzach, więc doświadczeni wioślarze z pewnością ucieszą się z tego katamaranu. Stabilność, zwrotność i niewielka waga pozwalają na pokonywanie zagrożeń i przeszkód na drodze. Możesz robić wycieczki wodne po małych spokojnych wodach. Złożenie katamaranu będzie łatwe nawet dla niedoświadczonych użytkowników, a opieka nad łodzią nie będzie rodziła żadnych pytań i nie zajmie dużo czasu.

Projekt jest tak prosty, jak to tylko możliwe, ale niezawodny. Ta funkcja umożliwia łatwą wymianę niezbędnych części i obniża koszt modelu. Producent zastosował nowoczesne i sprawdzone metody montażu katamaranu.

Zewnętrzna powłoka to gęsta i trwała powłoka PVC, a cylindry wykonane są z odpornej na uszkodzenia tkaniny i powłoki poliuretanowej. Pakiet zawiera niezbędne części zamienne.

katamaran Cascade-2

Zalety:

 • niska cena;
 • łatwość użycia;
 • wytrzymuje wiele sezonów;
 • manewrowość;
 • niewielka waga;
 • bogate wyposażenie.

Niedogodności:

 • za mało pętli.

Średni koszt to 36800 rubli rosyjskich.

Admirał 320

Kolejna świetna opcja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas na montażu i konserwacji. Ponton świetnie sprawdzi się na drogach podczas imprez sportowych.

Niewielkie wymiary i waga ułatwiają obsługę jednostki nawet w najtrudniejszych warunkach. Pojemność - 3 osoby. Producent dba o bezpieczeństwo wioślarzy, dlatego katamaran został wyposażony w dodatkowe wyposażenie ochronne. Konstrukcja jednostki chroni również użytkowników przed intensywnymi rozpryskami. W razie potrzeby naprawa statku nie jest trudna - w zestawie znajduje się zestaw naprawczy z niezbędnymi częściami zamiennymi. Producent zapewnia również długi okres gwarancji.

Wzdłuż obwodu łodzi znajduje się aluminiowe wzmocnienie, które zapewnia dużą trwałość i niezawodność konstrukcji. Szeroka gama kolorów będzie przyjemnym dodatkiem do Twojego zakupu.

katamaran Admiral 320

Zalety:

 • wysoka niezawodność;
 • bezpieczeństwo;
 • długa żywotność;
 • łatwość montażu;
 • długi okres gwarancji.

Niedogodności:

 • duża waga w stosunku do nadmuchiwanych odpowiedników.

Średni koszt to 34 500 rubli rosyjskich.

Valdai-2

Ta wytrzymała łódź jest przeznaczona dla kilkuosobowego towarzystwa i długich, spokojnych spacerów po spokojnej tafli wody. Rama jest trwała, odporna na wstrząsy i odporna na częste użytkowanie. Katamaran posiada dodatkową warstwę zewnętrzną wzmacniającą, co wydłuża jego żywotność.

Montaż jest szybki i nie rodzi pytań nawet dla początkujących. W razie potrzeby użytkownik może dodatkowo wyposażyć łódź w bardziej niezawodną ochronę. Na przykład producent sugeruje wzmocnienie dna, ale taka premia będzie kosztować 500-600 rubli.

katamaran Valdai-2

Zalety:

 • niezawodna i solidna konstrukcja;
 • wytrzymuje kilku wioślarzy;
 • wzmocniona rama.

Niedogodności:

 • nie nadaje się do aktywnego wypoczynku ekstremalnego.

Średni koszt to 41900 rubli rosyjskich.

Najlepsze katamarany ze średniego segmentu cenowego

Flagowy 380K

Ten motorowy katamaran zachwyci miłośników aktywnego i bezpiecznego wypoczynku. Producent na pierwszym miejscu postawił bezpieczeństwo pasażerów, dlatego wyposażył jednostkę pływającą w poręcz zabezpieczającą oraz ubezpieczenie, wykonane w postaci uchwytów. Cechy konstrukcyjne zapewniają szybkie przyspieszenie i zmniejszają wodoodporność.

Kil i cylindry są dodatkowo wzmocnione wytrzymałą gumą, a silnik chroniony jest wodoodporną płytą przeciwbryzgową. Istnieje również specjalny profil, który chroni produkt i jego główne elementy przed szybkim zużyciem.

Łatwo się domyślić, że producent zrobił wszystko, aby zapewnić klientom najwyższą jakość i niezawodność produktu. Nie sposób nie zwrócić uwagi na szwy, które spięte są ze sobą szczególnie mocną nicią, używaną do skafandrów kosmicznych astronautów. Długoterminowa gwarancja zachwyci kupującego, ale brak zestawu naprawczego może spowodować problemy podczas aktywnej pracy, dlatego zdecydowanie zalecamy natychmiastowy zakup wymaganych części zamiennych i narzędzi.

katamaran Flagman 380K

Zalety:

 • niezawodny i przemyślany projekt;
 • trwałe materiały;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • nie nadaje się do rzek górskich;
 • brak zestawu naprawczego.

Średni koszt to 55 000 rubli rosyjskich.

Meduza

Ten rodzaj transportu należy do typu rowerów wodnych. Takie łodzie są popularne na małych jeziorach. Szczególna wygoda produktu polega na tym, że taki katamaran może być obsługiwany przez użytkowników w każdym wieku. Takie urządzenie może też stać się doskonałym źródłem finansowania - wystarczy zakupić 2-3 statki, aby wypożyczyć je wczasowiczom.

Ten produkt ma niewielkie rozmiary i jest lekki. Sterowanie jest proste nawet dla początkujących. Materiał produkcyjny - włókno szklane, które jest zalecanym materiałem na statki. Jest bezpieczny dla zdrowia i spełnia światowe standardy i certyfikaty. Pojemność - 2 osoby dorosłe i 1 dziecko. Dla wygody pasażerów statek jest uzupełniony o bagażnik.

Cechy konstrukcyjne zapewniają łatwe ślizganie się po wodzie. Rama jest odporna na aktywne użytkowanie. Producent oferuje również kupującemu samodzielne wybranie odcienia katamaranu.

Komponenty nie rdzewieją i są chronione przed korozją. Nie ma też potrzeby martwić się o możliwość wystąpienia sytuacji awaryjnej, ponieważ statek jest niezawodnie chroniony przed zatonięciem.

katamaran Medusa

Zalety:

 • Doskonały stosunek ceny do jakości i jakości;
 • wykonany z wytrzymałych materiałów;
 • bezpieczeństwo;
 • wygoda użytkowania;
 • możliwość samodzielnego wyboru koloru produktu.

Niedogodności:

 • nadaje się tylko na krótkie, ciche spacery.

Średni koszt to 53 000 rubli rosyjskich.

Flagowy 420K

To dobra opcja dla osób, które chcą kupić bezpieczny transport wodny. Wioślarze będą chronieni liną i uchwytem bezpieczeństwa. Transport zmontowanych towarów jest prosty - służy do tego uchwyt do przenoszenia. Miłośnicy jak najszybszej jazdy po tafli wody z minimalnym oporem będą dużym plusem dzięki specjalnej płycie nośnej.

Wszelkie dodatkowe wyposażenie do ochrony cylindrów i silnika jest również dostarczane przez producenta z wyprzedzeniem. Trwałe okładziny chronią krytyczne elementy przed uderzeniami i szybkim zużyciem. Dużym atutem będzie możliwość regulacji położenia siedzeń w łodzi.

katamaran Flagman 420K

Zalety:

 • bezpieczeństwo;
 • wygoda użytkowania;
 • długa żywotność;
 • pozytywne recenzje.

Niedogodności:

 • wielka waga.

Średni koszt to 64 000 rubli rosyjskich.

Wolny wiatr Taimyr 600

To świetny budżetowy model dla lubiących długie i aktywne wyprawy wodne. Ten ponton zapewnia bezpieczne żeglowanie dzięki aluminiowej ramie. Pomimo tych cech konstrukcyjnych katamaran ma niewielką wagę w stosunku do swoich odpowiedników.

Statek może przewozić 8 pasażerów, a cylindry są niezawodnie chronione gęstą powłoką, która może wytrzymać ostre uderzenia o kamienie i inne przeszkody. Na ramie aluminiowej zamontowany jest pomost, który jest również wykonany z materiałów odpornych na zużycie, a mianowicie PVC. Ważne elementy wzmocnione są wodoodpornymi podszewkami. Zestaw zawiera zestaw do naprawy i wymiany części.

katamaran Free wind Taimyr 600

Zalety:

 • doskonała siła;
 • duża nośność;
 • niewielka waga;
 • wysoka niezawodność montażu;
 • może być używany na rzekach o dowolnej kategorii złożoności.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Średni koszt to 57 000 rubli rosyjskich.

Najlepsze katamarany premium

Bratan 520K

Produkt to klasyczny sportowy model, który charakteryzuje się maksymalnym komfortem wioślarza. Statek jest ciężki, ale jednocześnie może pomieścić 6-7 pasażerów, co zapewnia przyjemną podróż w dobrym towarzystwie.

Producent zwrócił uwagę na jakość produktu, chroniąc go nie tylko przed wstrząsami, ale także przed negatywnym wpływem benzyny, oleju silnikowego oraz długotrwałym narażeniem na promieniowanie ultrafioletowe. Dla większej wygody na dnie katamaranu znajdują się podkładki zaprojektowane tak, aby łódź nie stykała się z wodą i szybko unosiła się na piaszczysty brzeg bez uszkodzeń. Cylindry statku są wzmocnione przed uszkodzeniem podczas cumowania, a wiosła są bezpiecznie zamocowane w rowkach, dzięki czemu trudno je zgubić lub złamać. Cechy konstrukcyjne pozwalają na usunięcie wody ze statku bez wysiłku ze strony użytkownika, a wygodne miękkie siedziska i tapicerka z wodoodpornej sklejki będą przyjemnymi bonusami dla kupującego.

katamaran Bratan 520K

Zalety:

 • trwałe materiały;
 • potężny silnik;
 • dodatkowa ochrona i zapięcie;
 • bezpieczeństwo pasażerów;
 • duża nośność.

Niedogodności:

 • wielka waga.

Średni koszt to 114600 rubli rosyjskich.

Bratan-Arctos 460KM

Na końcu naszej oceny znajduje się łódź sportowa, która zachwyci wioślarzy nie tylko wysoką jakością, ale także doskonałym poziomem komfortu. Łódź może pomieścić maksymalnie 6 osób, jednak warto pomyśleć o obecności silnika - jest on zaburtowy, dlatego przy załadunku bagażu należy wziąć pod uwagę jego wagę.

Cylindry pokryte są wytrzymałym PVC, który jest odporny na różne uszkodzenia, w tym chemikalia. Łódź szybko schodzi na brzeg, a jej dno jest bezpieczne, bo chronione dodatkowymi załącznikami. W zestawie dwa siedziska - jedno w stałej pozycji, drugie w razie potrzeby można przesuwać.

Dostępne są wszystkie niezbędne elementy chroniące przed zużyciem i negatywnymi skutkami długotrwałego kontaktu z wodą. Bezpieczeństwo pasażerów jest również priorytetem. Aby to zapewnić, łódź jest wyposażona w linę i uchwyty bezpieczeństwa. Usuwanie wody odbywa się szybko i bez udziału pasażerów.

katamaran Bratan-Arctos 460KM

Zalety:

 • uchwyty do wioseł;
 • trwałe materiały;
 • dwa wygodne siedzenia;
 • możliwość przesunięcia jednego siedzenia (w razie potrzeby);
 • długa żywotność;
 • nadaje się do aktywnego wypoczynku sportowego.

Niedogodności:

 • znaczące nie zostały zidentyfikowane.

Średni koszt to 113 000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z katamaranów opisanych w rankingu, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *