Najlepsze koncentratory tlenu na 2020 rok

0

Aby żyć, trzeba oddychać. Aby oddychać, potrzebujesz 20,8% tlenu w powietrzu. To nie jest dużo i niewiele. Właśnie to ma teraz powietrze wokół nas. Kiedyś w powietrzu było znacznie więcej tlenu. Dziś brakuje go wszystkim, z wyjątkiem tych, którzy mieszkają z dala od miast.

Drażliwość i nerwowość, bóle głowy, zmęczenie to objawy niedotlenienia, którego każdy z nas doświadczył przynajmniej raz. Tego wszystkiego można uniknąć, kupując małe urządzenie gospodarstwa domowego, które jest dość przystępne. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” proponuje czytelnikom recenzję „Najlepsze koncentratory tlenu na rok 2020”, opartą na opiniach klientów i rekomendacjach ekspertów.

Rozwinięty przemysł przynosi nam wszystkie korzyści płynące z cywilizacji, a także uniemożliwia nam głęboki oddech! Szczególnie „trafia” do mieszkańców megalopoli i dużych ośrodków przemysłowych. Schodząc do metra lub przejeżdżając przez ruchliwe autostrady podziemnymi przejściami, wdychamy powietrze, w którym zawartość najbardziej potrzebnego do oddychania składnika nie przekracza 20,4%. W przepełnionym autobusie jego zawartość spada do 20,2%, aw biurze - nie więcej niż 20,3%.

O niedotlenieniu i tlenie

Niedotlenienie chwyta nas za gardło! Szybko się męczymy, często narzekamy na bóle głowy, skoki ciśnienia, denerwujemy się drobiazgami, cierpimy na duszności i słabo śpimy.
Zimą sami pozbawiamy się świeżego powietrza. Utrzymując ciepło zamykamy wywietrzniki, zostawiając otwarte minimalne szczeliny, które nie wystarczają do normalnej wymiany powietrza. Wydychając od 5 do 18 litrów dwutlenku węgla na godzinę i zostawiając zamknięte okna, pogarszamy i tak już niezdrową atmosferę w naszych mieszkaniach.

Tymczasem wzrost zawartości tlenu w powietrzu przyczynia się do intensywnego metabolizmu w naszym organizmie, uruchamiając wiele korzystnych dla zdrowia procesów:

 • spalanie tłuszczów i szkodliwych substancji;
 • utlenianie kwasu mlekowego gromadzonego przez mięśnie, co powoduje uczucie zmęczenia;
 • synteza nowego kolagenu komórek skóry;
 • poprawione krążenie krwi;
 • ulga w oddychaniu;
 • pozbycie się duszności.

Dlatego chodzenie na świeżym powietrzu uwalnia nas od zmęczenia, senności i zawrotów głowy, pomaga ustabilizować ciśnienie krwi, poprawić sen, a nawet zneutralizować kaca.

Ciekawy! Sto pięćdziesiąt lat temu powietrze zawierało około 26% tlenu! A jaszczurki, które zamieszkiwały naszą planetę w czasach prehistorycznych, oddychały jeszcze bardziej wzbogaconym powietrzem. Mieszanka oddechowa dla astronautów na ISS zawiera 33% tego gazu.
Nawiasem mówiąc, dzięki technologiom kosmicznym koncentratory tlenu pojawiły się w drugiej połowie XX wieku.

Jak to się wszystko zaczeło

W 1958 roku inżynierowie z NASA (amerykańskiej Narodowej Agencji Kosmicznej) opracowali urządzenie, które zapewnia astronautom czysty tlen, którego potrzebowali.Biorąc pod uwagę, że planowano go używać w warunkach lotu kosmicznego, urządzenie musiało być kompaktowe i bezpieczne. Butle gazowe, jako potencjalnie niebezpieczne przedmioty, były w tym przypadku absolutnie niedopuszczalne. Kontrola procesu powinna być maksymalnie uproszczona.

Zasada działania koncentratora tlenu

Amerykańscy inżynierowie opracowali urządzenie, wewnątrz którego znajdowały się dwa zbiorniki wypełnione silnym adsorbentem - zeolitem. Sprężarka dostarcza sprężone powietrze do filtrów wstępnych, gdzie usuwa brud i bakterie. Następnie oczyszczone powietrze przepływa przez zeolit, który zatrzymuje cząsteczki azotu. Zatem wyjście jest prawie czyste (95%) O2.


Nowa technologia długo nie ograniczała się tylko do kosmosu. Już w 1977 r. S. Sankar i D. Zondlo opatentowali aparat przemysłowy o wydajności 100 t / dobę tlenu o czystości 94%. Produkty szybko zyskały popularność w placówkach służby zdrowia. Urządzenie nie tylko wytwarza wysoko skoncentrowany tlen, ale może również nasycać nim płyny, takie jak soki i wodę. Rezultatem jest koktajl bardzo zdrowy i bez przeciwwskazań medycznych.

Historia radzieckiego koktajlu

Aby nasycić krew człowieka dodatkową ilością gazu, którego tak bardzo potrzebujemy, nie ma potrzeby jego wdychania. Można go jeść! W żołądku jest wchłaniany przez jego ściany i pojawia się we krwi, omijając drogi oddechowe. Pytanie tylko, jak dostarczyć tlen do żołądka. W tamtych czasach lekarze znali tylko jeden sposób - wprowadzenie go przez rurkę. Procedura jest delikatnie mówiąc nieprzyjemna. Na początku lat 60. grupa radzieckich naukowców, lekarzy i biologów pod kierownictwem N.N. Sirotinina opracowała łagodniejszą metodę, bez utraty efektu terapeutycznego, który był bardzo wysoki w leczeniu niektórych chorób.

Problem został rozwiązany w kilku etapach. Najpierw przez przełyk do żołądka podawano natlenioną pianę. Aby nie wysuszyć przełyku, gaz był nawilżany w specjalnym urządzeniu. Następnie dodano środek spieniający. Naukowcy wkrótce zdecydowali, że gęstą i zdrową pianę można po prostu zjeść łyżką, z takim samym efektem. Już w 1968 roku piana o wysokim O2, spożywany jako zabieg medyczny w szpitalach, przychodniach i sanatoriach. Dwa lata później opracowano i zaczęto masowo produkować aparat, którego celem była produkcja piany tlenowej. Urządzenie zostało nazwane „Zdrowie”.

Ściśle mówiąc, nie był to koncentrator, ale środek spieniający. Gaz nie był usuwany przez filtrowanie powietrza atmosferycznego, ale był dostarczany z cylindra, rurki, do pojemnika ze spieniającą się kompozycją. Gotowy produkt przeniesiono do zlewki z innej probówki zanurzonej w piance.

Koktajl naszych czasów

Aby przygotować to cudowne lekarstwo, wystarczy mieć źródło O.2, czy to balon czy koncentrator, płyn do picia jako podstawa i środek pianotwórczy.
W „szykownych” latach dziewięćdziesiątych hobby życiodajnych napojów praktycznie umarło wraz z ich produkcją. Jednak w 2006 roku rosyjscy lekarze byli już zaangażowani w kompleksowe badanie skuteczności wpływu przyjmowania koktajli tlenowych na organizm ludzki. Wniosek był jednoznaczny:

 • koktajl tlenowy jest nieskuteczny jako lekarstwo na choroby wymagające znacznego zaopatrzenia w gaz;
 • wykazuje doskonałe wyniki jako środek na poprawę metabolizmu, normalizację snu, łagodzenie zmęczenia, stymulację układu oddechowego i krążenia.

Koncentrator tlenu dla każdego

Pojawienie się koncentratora O.2 stał się doskonałym rozwiązaniem problemów związanych z brakiem świeżego powietrza w mieszkaniach i biurach. Pokonanie spadku jego koncentracji w powietrzu w skali całego miasta (nie wspominając o megamiastach) jest zadaniem niezwykle trudnym i kosztownym.Wraz z pojawieniem się tego użytecznego urządzenia stało się możliwe zapewnienie wygodnej egzystencji sobie, swoim dzieciom i starszym rodzicom w ograniczonej przestrzeni miejskich mieszkań.
Z jego pomocą osoby, którym po prostu nie pozwalały żyć poważne choroby, miały szansę złagodzić swoje cierpienia i wrócić do aktywnego życia.
Powietrze nasycone takim składnikiem niezbędnym do zdrowego oddychania pomaga pozbyć się duszności, normalizuje pracę serca i płuc oraz poprawia ogólny stan zdrowia.

Korzyści i szkody związane z tlenoterapią

Wraz z informacjami o korzyściach płynących z tlenoterapii, uporczywie krążą pogłoski o zagrożeniach i braku jakichkolwiek korzyści z używania koncentratorów tlenu. Ktoś uważa, że ​​wdychanie wysoko stężonego tlenu lub częste spożywanie nasyconych koktajli uzależnia, podobnie jak uzależnienie od narkotyków. Inni autorytatywnie twierdzą, że wdychanie mieszaniny oddechowej o wysokim stężeniu O jest szkodliwe2i odwrotnie, bardziej przydatne jest oddychanie powietrzem o niskim stężeniu dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego.
Podobnie jak w przypadku każdego leku, spożycie tlenu wymaga ścisłego przestrzegania prawidłowego dawkowania. Terapia tlenowa nie ma przeciwwskazań. Zdaniem lekarzy długotrwałe wdychanie mieszanki zawierającej 60-80% O może przynieść szkody.2w ilościach przekraczających 6-8 litrów na minutę. Jednak najmocniejszy koncentrator nie wytwarza więcej niż 5 litrów gazu na minutę. Ponadto, zdaniem lekarzy, inhalacja tlenu o stężeniu 100% przez nie więcej niż 24 godziny nie wyrządzi więcej szkody niż niedotlenienie.

Mity o toksycznych skutkach długotrwałego wdychania wysoko stężonego tlenu również nie są aktualne. Podczas wdechu nawet 100% O.2gaz miesza się z powietrzem i dostaje się do dróg oddechowych „rozcieńczony” do stężenia 30-33%. W każdym razie czas trwania sesji, szybkość przepływu i stężenie O2lekarz określa ciężko chorego. W celu pomyślnego wykorzystania koncentratorów w domu nie zaszkodzi również skonsultować się ze specjalistą. Spełnienie tych warunków wyklucza szkodliwe skutki uboczne. Wskazane jest zakupienie pulsoksymetru - bardzo przydatnego urządzenia, które szybko określi nasycenie krwi tlenem.

Który hub lepiej kupić

Aby dowiedzieć się, jak wybrać urządzenie, które najlepiej spełnia wszystkie Twoje wymagania, musisz wiedzieć bardziej szczegółowo, jakie one są. Istnieją następujące typy koncentratorów:

 1. Medyczny;
 2. Krajowy;
 3. Uniwersalny.

Centrum medyczne

Urządzenia tego typu mają następujące cechy:

 • może pracować przez całą dobę;
 • stężenie O2 nie mniej niż 90–95%;
 • wydajność - nie mniej niż 5 litrów na minutę;
 • mają zdolność płynnej i dokładnej regulacji przepływu;
 • wyposażony w alarm monitorujący parametry procedury i stan urządzeń.

Sprzęt ten należy do kategorii profesjonalnego sprzętu medycznego. Stosowany w obiektach medycznych i rekreacyjnych. Ze względu na stacjonarne warunki pracy ma wymiary i wagę nieznacznie przewyższające sprzęt AGD i uniwersalny.

Centrum gospodarstwa domowego

Różni się kompaktowym rozmiarem i niewielką wagą. Wydajność waha się od 1 do 5 l / min. Koncentracja O2 osiąga maksymalne wartości 90-93% przy minimalnym przepływie i maleje wraz ze wzrostem do 30-35%. Urządzenia gospodarstwa domowego są zwykle niedrogie i nie są przeznaczone do celów terapeutycznych. Służą jako sprzęt łagodzący zespół zmęczenia, poprawiający sen, przyrządzając koktajle.

Ważny! Niektóre huby domowe, takie jak Airsep Freestyle 3, nie ustępują hubom medycznym. Kompaktowe urządzenia ważące nie więcej niż trzy kilogramy przywracają do aktywnego życia osoby z poważnymi chorobami płuc lub układu krążenia. Można je nosić na pasku lub nosić w samochodzie. Ich koszt jest bardzo wysoki, ale możliwość aktywnego życia jest tego warta.

Piasta uniwersalna

Urządzenia tego typu są skrzyżowaniem sprzętu medycznego i AGD. Ich cechy pozwalają na stosowanie ich w placówkach medycznych oraz w domu. Nadają się również do baru tlenowego.

Kryteria wyboru

Który koncentrator firmy lepiej kupić

 1. Uzbrojony. Rosyjska firma z produkcją w Chinach. Uzbrojone koncentratory domowe są dobrej jakości i przystępnej ceny.
 2. Ergopower. Chińska firma produkuje wysokiej jakości huby domowe. Jej modele charakteryzują się niskim poziomem hałasu. Użytkownicy dobrze mówią o produktach tej firmy.
 3. Atmung. Niemiecka firma, jeden z głównych dostawców na rosyjski rynek sprzętu medycznego i sprzętu tlenowego: koncentratorów, generatorów, butli, koktajli i akcesoriów. Popularność modeli firmy opiera się na tradycyjnie wysokiej niemieckiej jakości, niezawodności i funkcjonalności.
 4. Bitmos. Niemiecka firma jest dostawcą wysokiej jakości sprzętu medycznego. Popularne modele tej firmy są poszukiwane na całym świecie dzięki ich doskonałej jakości i wszechstronności.
 5. Invacare. Amerykańska firma jest światowym liderem w produkcji sprzętu medycznego. Widzi swoje główne zadanie w zapewnieniu aktywnego życia osobom cierpiącym na poważne dolegliwości. Jej centra są stale poszukiwane na całym świecie.

Nie jest to najpełniejsza lista najlepszych producentów i jest długa. Niedrogie modele chińskie nadają się jako urządzenia gospodarstwa domowego. Często stosowany w oksybarach. Droższe modele marek niemieckich i amerykańskich wyróżniają się wszechstronnością, szeroką funkcjonalnością, wysoką jakością i taką samą ceną. Stosowane są w placówkach medycznych oraz jako domowe. To, która firma kupi koncentrator, zależy od tego, jakie cele dąży kupujący i jaki ma budżet.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Występ

Sprzęt AGD produkowany jest z wydajnością od 1 do 3 l / min. To wystarczy do zabiegów zapobiegawczych i robienia koktajli.

Ważny! Sprzęt do przygotowania koktajlu - koktajl nie wchodzi w skład zestawu i należy go zakupić osobno.

Koncentracja produktu końcowego

Modele medyczne i uniwersalne „filtrują” powietrze do stężenia O.2 na poziomie 80-95%, a ten parametr nie zależy od wydajności urządzenia. Niedrogie AGD zapewniają wysokie stężenie produktu końcowego przy minimalnym przepływie 1,0 l / min. Przy maksymalnej wydajności wartość ta nie przekracza 35%. Modele leczenia wyróżniają się wysokim stężeniem 90-95%, niezależnie od natężenia przepływu, obecnością funkcji precyzyjnej i płynnej regulacji wydajności oraz bezpiecznej kontroli działania.

Wybór modelu według poziomu hałasu

Niedrogie modele domowe charakteryzują się wskaźnikami 50-55 dB. Biorąc pod uwagę, że poziom 45 dB jest odbierany przez ludzkie ucho jako cicha rozmowa, taki wskaźnik wskazuje, że urządzenie jest dość hałaśliwe. Modele ze średniej półki są hałaśliwe przy 45 dB. Najwyższej jakości i najdroższe modele uniwersalne pracują bardzo cicho, na poziomie 36, a nawet 35 dB. To są najlepsze wskaźniki.

Wybór według ceny

Tutaj wszystko jest proste. Wszechstronne i profesjonalne urządzenia są drogie i bardzo drogie. Domowe i niskoenergetyczne sprzedawane są w dość przystępnych cenach, ale nie są przeznaczone do zabiegów medycznych i służą profilaktyce, w walce ze zmęczeniem i złym snem. Cena zakupu uzależniona jest od przeznaczenia urządzenia, jego właściwości i funkcjonalności.

Przed zakupem koncentratora tlenu spróbuj dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach. Posłuchaj rad i porad lekarzy. Przeczytaj uważnie opis produktu i instrukcje, aby wiedzieć, jak z niego korzystać. Dowiedz się, ile kosztują różne warianty urządzeń. Zakup koncentratora to inwestycja we własne zdrowie. Nie oszczędzaj na tym.

Ocena jakościowych koncentratorów tlenu

11.YS 100

Naszą recenzję otwiera chiński model YS 100, który jest uważany za najbardziej budżetowy na rynku krajowym. Urządzenie nie nadaje się do placówek medycznych. Z tego powodu jest raczej słaby. Gaz nasycony do 90% jest wydawany tylko przy minimalnej wydajności 1,0 l / min. Wraz ze wzrostem dozowania przefiltrowanego produktu do 5 l / min stężenie spada do 40%. Przy dozowaniu 3 l / min użytkownik otrzymuje stężenie 60% O.2... Urządzenie przyda się jako domowe urządzenie do krótkotrwałej oksytoterapii z funkcją przyrządzenia koktajlu. W związku z tym może być stosowany również w oxybar. Dodatkowo powietrze w okresie wzbogacania podlega dodatkowej filtracji oczyszczając je z kurzu i szkodliwych bakterii. Osobliwością działania jest krótki czas ciągłej pracy. Po każdej godzinie pracy sprężarka musi „odpocząć” przez co najmniej pół godziny. Niezły model do użytku domowego. Średni koszt produktu to 12900 rubli.

YS 100

Zalety:

 • kompaktowy;
 • łatwo;
 • w przystępnej cenie;
 • łatwy w obsłudze.

Niedogodności:

 • niska produktywność;
 • czas trwania cyklu ciągłego nie przekracza 60 minut.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
YS 100 ChinyKoncentrator tlenu do użytku domowego. Maksymalna wydajność - 5 l / min. Stężenie zmienia się w zależności od wydajności w zakresie od 40% przy 5 l / min. do 90% przy 1l / min. Wymiary - 260x215x370mm. Waga - 5,5 kg. Zasilanie od 220 V. Hałas podczas pracy nie przekracza 45 dB. Ciśnienie tlenu nie większe niż 0,6 bara. Moc - 90 W.12900 rubli

10. Ergopower ER-200

Kolejnym budżetowym urządzeniem wyprodukowanym w Chinach jest Ergopower ER-200. W przeciwieństwie do YS 100 urządzenie może produkować tlen w sposób ciągły przez nieco dłużej, ale nie dłużej niż dwie godziny, po czym należy zrobić 30-minutową przerwę. Pod względem wydajności i nasycenia przepływu nie różni się od poprzedniego modelu w naszej recenzji. To samo 90% przy wytwarzaniu gazu do 1 l / min, 60% przy 3 l / min i 40% przy 5 l / min. Nie nadaje się do długotrwałych zabiegów u ciężko chorych pacjentów. Może być przydatny podczas krótkotrwałych zabiegów oddechowych przepisanych przez lekarza, przygotowywania koktajli i operacji w oksybarach. Średnia cena: 17900 rubli.

Ergopower ER-200

Zalety:

 • mały rozmiar;
 • robi mało hałasu;
 • duży, pouczający wyświetlacz;
 • możliwość programowania działania urządzenia w czasie;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • krótki czas ciągłej pracy.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Ergopower ER-200 ChinyKoncentrator tlenu do użytku domowego. Wytwarza do 5 litrów tlenu na minutę. Stężenie jest regulowane w zależności od ilości wytwarzanego gazu: 90% przy 1 l / min; 60% przy 3 l / min; 40% przy 5 l / min. Wymiary - 260x215x370mm. Waga - 5,5 kg. Zasilany napięciem zmiennym 220 V. Moc 90 watów. Maksymalne ciśnienie tlenu nie przekracza 0,6 bara.17900 rubli

9. Aramed 7F-1L

Ósmą linię rankingu zajmuje inny przedstawiciel Państwa Środka, model Aramed 7F-1L. Jego wydajność jest wskazana w nazwie - 1 litr na minutę. Oczywiste jest, że to urządzenie nie będzie odpowiednie do udzielania pomocy pacjentom z ciężkimi postaciami chorób płuc i sercowo-naczyniowych. Pomoże pozbyć się zespołu zmęczenia w biurze. Przyda się w domu, poprawi samopoczucie wszystkich domowników, młodych i starszych. Przyda się właścicielom barów do robienia koktajli. W przypadku braku zasilania urządzenie da sygnał alarmowy. Gdy ciśnienie wylotowe gazu wzrośnie powyżej ustawionego, zadziała awaryjny zawór bezpieczeństwa. Obecność filtrów przeciwpyłowych i bakteriobójczych sprawia, że ​​użytkownik oddycha czystym i natlenionym powietrzem. Jego średnia cena jest dość przystępna i wynosi 19 300 rubli.

Aramed 7F-1L

Zalety:

 • mały rozmiar;
 • stężenie O2 — 93 %;
 • duży czytelny ekran;
 • poziom hałasu nie więcej niż 45 dB;
 • możliwość programowania pracy na czas.

Niedogodności:

 • niska produktywność;
 • waga 16 kg.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Uzbrojony 7F-1L RosjaKoncentrator tlenu do użytku domowego. Wyprodukowano w Chinach. Może być stosowany w szkole i przedszkolu. Wytwarza do 1 litra tlenu o stężeniu do 93% w ciągu minuty. Hałas podczas pracy nie przekracza 45 dB. Zasilanie sieciowe 220 V. Ciśnienie sprężarki nie przekracza 0,45 bara. Wymiary urządzenia to 360x280x505 mm. Waga - 16,1 kg. Aby przygotować koktajl tlenowy, musisz zakupić dodatkowe wyposażenie - koktajl Aramed.19 300 rubli

8. Canta HG3-W

Siódmą linię zajmuje chiński model Canta HG3-W. Najlżejsze i najbardziej kompaktowe ze wszystkich chińskich urządzeń, nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Kupiony do domu, dobrze się sprawdzi dzięki krótkim zabiegom profilaktycznym i poprawiającym zdrowie. Idealny do robienia koktajli w domu iw oxybarze. Wydajność regulowana jest w zakresie od 0,5 do 5 litrów na minutę, a stężenie O2 osiąga maksimum przy „niskiej prędkości”. Jako sprzęt medyczny nie nadaje się do poważnego leczenia, ponieważ przy maksymalnej wydajności 5 l / min nasycenie O2 będzie tylko 38%. Wygodny w obsłudze. Posiada nocne podświetlenie i wyświetlacz, wyposażony w timer. Średnia cena: 27900 rubli.

Canta HG3-W

Zalety:

 • kompaktowy;
 • łatwo;
 • stylowy wygląd;
 • podświetlenie, wyświetlacz i timer.

Niedogodności:

 • mała moc;
 • wysoka cena za urządzenie o małej mocy.

Model / Ojczyzna markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Canta HG3-W ChinyKoncentrator tlenu do użytku domowego. Wymiary - 324x199x320 mm. Waga 6 kg. Wytwarza od 0,5 do 5 litrów tlenu o stężeniu od 30 do 90%. Zasilany napięciem 220 V. Ciśnienie tlenu nie przekracza 0,41 bara. Hałas w granicach 45dB. Kupowany jest dodatkowy sprzęt do robienia koktajli.27900 rubli

7. Atmung Oxybar Auto

Aparat niemieckiej produkcji zajmuje szóste miejsce w rankingu. Ważący 5,2 kg to jedno z najlżejszych urządzeń na krajowym rynku. Nie jest większy niż rozmiar torebki. Jednak jego moc pozwala na obsługę przez całą dobę! Wydajność modelu sięga 6 l / min, nasycenie zmienia się w zależności od produktywności regulowanej, w zakresie od 30 do 90%. Poziom hałasu został obniżony do 40 dB, co pozwala na korzystanie z urządzenia w nocy bez zakłócania snu. Model wyposażony jest w oświetlenie nocne, ekran oraz pilota, dzięki którym powietrze w pomieszczeniu będzie bardziej oddychające. Świetna opcja na małe mieszkanie. Można go nawet używać w samochodzie. Producenci zadbali o obecność falownika samochodowego w zestawie. Średnia cena modelu to 26400 rubli. Zdaniem kupujących to doskonały stosunek ceny, jakości i funkcjonalności.

Atmung Oxybar Auto

Zalety:

 • ścisłość;
 • niewielka waga;
 • stylowy wygląd;
 • niezawodność;
 • możliwość pracy przez całą dobę;
 • falownik samochodowy w zestawie.

Niedogodności:

 • niska wydajność przy maksymalnym stężeniu O.2.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Atmung Oxybar Auto / NiemcyWymiary -32,5x16,5x30,2 cm Waga - 5,2 kg. Poziom hałasu nie przekracza 40 dB. Zasilanie sieciowe 220V. Pobór mocy 115 watów. Stężenie tlenu ustawiane jest przez użytkownika w zależności od wydajności w zakresie od 30 do 90%, przy ciśnieniu mniejszym niż 1,0 bar. Wydajność sięga 6 l / min.26400 rubli

6. Marc 5 Nuvo Lite

Na piątym miejscu jest amerykański model Marc 5 Nuvo Lite. Jest to wydajne i kompaktowe urządzenie, zdolne do wytworzenia od 0,125 do 5 litrów tlenu o stężeniu od 90 do 93%, w zależności od wydajności, podczas całodobowej pracy. Twórcy osiągnęli redukcję poziomu hałasu podczas pracy urządzenia nawet do 40 dB. Gdy stężenie spadnie poniżej 85%, urządzenie powiadomi o tym użytkownika za pomocą alarmów dźwiękowych i świetlnych. Godziny pracy są monitorowane przez wbudowany licznik. Urządzenie znajduje zastosowanie w placówkach medycznych, klinikach weterynaryjnych, jako urządzenie domowe, w tym do sporządzania koktajli. Średnia cena to 55600 rubli.

Marc 5 nuvo lite

Zalety:

 • kompaktowy;
 • mocny i niezawodny;
 • wysoka koncentracja i produktywność;
 • stosowanie w placówkach medycznych iw życiu codziennym.

Niedogodności:

 • cena "gryzie".

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Nidek Marc 5 Nuvo Lite USADomowy koncentrator tlenu, o przepływie od 0,125 do 5 litrów na minutę, przy maksymalnym stężeniu tlenu do 90%. Zasilany 220 V, o maksymalnej mocy do 290 W. Ciśnienie tlenu nie przekracza 0,5 bara. Wymiary 580x350x220 mm. Waga - 13,6 kg. Wyposażenie dodatkowe: alarm o naruszeniu trybów pracy; rozliczenie przepracowanych godzin. 55600 rubli

5. Philips Respironics Everflo

Czwartą linię rankingu zajmuje wyprodukowany w Ameryce aparat Philips Respironics Everflo. Bardzo mocny model, zdolny do „przefiltrowania” 5 litrów tlenu o stężeniu 93% w ciągu minuty. W przeciwieństwie do maszyn o podobnej mocy, użytkownicy Philips Respironics Everflo mogą regulować przepływ od 0,1 litra na minutę. Jest to cenna właściwość, ponieważ silny przepływ wzbogaconego powietrza nie jest odpowiedni dla każdego pacjenta. Kiedy koncentracja spada, uruchomione zostaną alerty świetlne i dźwiękowe. Jak na urządzenie o podobnej mocy model ma stosunkowo niewielką wagę - 14 kg. To najlżejsze urządzenie w swojej kategorii. Wyposażony w wygodny uchwyt, jest łatwy w przenoszeniu i transporcie na swobodnie ustawionych kołach kadłuba. Średnia cena urządzenia to 74000 rubli.

Philips Respironics Everflo

Zalety:

 • moc;
 • niezawodność;
 • wysoka wydajność;
 • wysokie stężenie produktu końcowego;
 • Mobilność;
 • możliwość płynnej regulacji przepływu.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Philips Respironics Everflo USA Koncentrator tlenu do użytku domowego. Produkcja - do 5 litrów na minutę. Koncentracja - do 93%. Hałasy - do 45 dB. Zasilanie 220 V. Zasilanie - 295 W. Wymiary - 580x380x240mm. Waga - 14 kg. Dodatkowo: możliwość płynnej regulacji wydajności; sygnalizujące spadek koncentracji.74 000 rubli

4. Invacare PerfectO2

Trzech liderów rankingu otwiera model amerykańskiej marki Invacare PerfectO2, wyprodukowany w Niemczech. To potężne wielofunkcyjne urządzenie jest z powodzeniem stosowane w warunkach klinicznych i domowych. Użytkownicy z poważnymi chorobami płuc zostawiają o tym najlepsze recenzje. Wydajność - 5 litrów na minutę, stężenie O2 - od 87 do 95%. Jedno z najcichszych urządzeń, o poziomie hałasu nie większym niż 36 dB. Może służyć do napełniania butli. Dla ułatwienia użytkowania model wyposażony jest w łożyska kół, wskaźniki bezpieczeństwa pozwalają na identyfikację i eliminację powstałych usterek. Obecność wygodnego panelu sterowania ułatwia obsługę urządzenia. Do przygotowania koktajli kupowany jest koktajl. Jego średnia cena to 74500 rubli.

Invacare perfectO2

Zalety:

 • moc;
 • wysoka wydajność;
 • wielofunkcyjność (nadaje się do szpitali i użytku domowego);
 • możliwość tankowania butli.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Invacare PerfectO2 USA Koncentrator tlenu do użytku domowego. Wyprodukowano w Niemczech. Wymiary 580x380x310 mm. Waga 20 kg. Wytwarza do 5 litrów tlenu. Koncentracja - ponad 90% przy maksymalnej wydajności. Ciśnienie nie większe niż 0,4 bara. Hałas podczas pracy nie przekracza 40dB. Maksymalna moc 300 watów. Dodatkowo: alarm w przypadku odchyleń od ustawionych trybów.74500 rubli

3. Bitmos OXY-6000 (6L)

Drugie w naszej ocenie urządzenie z Niemiec Bitmos OXY-6000 (6L). Model jest jednym z „najlepszych”. Wydajność 6 l / min jest jedną z największych. Pod względem poziomu hałasu nieprzekraczającego 35 dB stacja należy do najcichszych. Stężenie tlenu wynoszące 95% należy do najwyższych. Model jest wyposażony w największą liczbę wskaźników, które wskazują awarie i awarie. Kontrola czujników:

 1. Przepływ.
 2. Stężenie tlenu.
 3. Temperatura.
 4. Dostępność żywności.
 5. Awaria procesora.

Bitmos OXY-6000 (6L) jest szeroko stosowany w placówkach medycznych oraz jako stacje domowe dla użytkowników cierpiących na niedotlenienie, choroby płuc i układu krążenia. Średnia cena urządzenia to 105 000 rubli.

Bitmos OXY-6000 (6L)

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • wysokie stężenie O2;
 • niski poziom hałasu;
 • wysokiej jakości materiał;
 • wyświetlacz informacyjny;
 • wielofunkcyjność.

Niedogodności:

 • bardzo wysoka cena.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Bitmos OXY-6000 (6L) Niemcy Wydajność urządzenia wynosi do 6 litrów na minutę. Procent zawartości tlenu zależy od wydajności: do 4 l / min - 95%; od 4 do 5 l / min - 85%; od 5 do 6 l / min - 75 l / min. Wydajność ustawiana jest przez użytkownika, z podziałką co 0,1 l / min. System alarmowy powiadamia użytkownika o zmianach trybu pracy urządzenia poprzez wydawanie różnych sygnałów dźwiękowych. Zasilany jest z sieci 220 V oraz z akumulatora 12 V. Dzięki wymiarom 520x203x535 mm urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu. Uchwyt i małe kółka ułatwiają przesuwanie.105 000 rubli.

2. AirSep Freestyle 3

Pierwsze miejsce i najlepsze recenzje klientów słusznie zasługują na American AirSep Freestyle 3. Jego wydajność nie przekracza 3 litrów na minutę przy stężeniu tlenu 90%. Urządzenie ma bardzo kompaktowe wymiary, a jego waga nie przekracza 2,21 kg. Urządzenie podłączone do sieci 220 V może pracować przez całą dobę. Dodatkowo zasilanie dostarczane jest z dwóch akumulatorów 12 V, co pozwala na samodzielną pracę przez 8,5 godziny. Obecność wygodnej torby, pasków w talii i na ramionach pozwala nosić ją ze sobą, na spacerze, w drodze do pracy iz powrotem, do teatru i muzeum. Dołączono ludzi. ze względów zdrowotnych do urządzeń stacjonarnych, nabywając je, mają możliwość powrotu do aktywnego życia. Wąż zakładany na złącze obrotowe nie ogranicza ruchów użytkownika. Jeśli z jakiegoś powodu nastąpi ich rozłączenie, alarm natychmiast powiadomi o tym użytkownika. Urządzenie można podłączyć do zasilacza samochodowego. Jego średni koszt to 260033 rubli.

AirSep Freestyle 3

Zalety:

 • zwartość i lekkość;
 • niesamowita mobilność;
 • wysokie stężenie produktu końcowego;
 • wystarczająca wydajność do ciągłego stosowania do celów leczniczych.

Niedogodności:

 • bardzo wysoka cena.

Model / miejsce urodzenia markiSpecyfikacjeŚrednia cena
Airsep Freestyle 3 USA Przenośny koncentrator tlenu. Wytwarza 3 litry 90-95% tlenu na minutę. Urządzenie rozróżnia wdech i wydech klienta i dostarcza powietrze wzbogacone tlenem tylko podczas inhalacji. Zasilanie z sieci 220V i akumulatora 12 V. Hałas pracy urządzenia nie przekracza 55 dB. Urządzenie o wymiarach 21,8x15,5x9,1 i wadze 2 kg nadaje się do ciągłego noszenia, do czego w zestawie dołączony jest specjalny pas o wadze 0,8 kg. Całkowita waga urządzenia to 2,8 kg.260033 rubli

1. Uzbrojony 8F-1

Ten elegancki model to środek zapobiegawczy w przypadku powszechnych chorób związanych z brakiem tlenu we krwi. Ten koncentrator tlenu będzie idealnym rozwiązaniem do domu, znormalizuje stan zdrowia członków rodziny i harmonijnie uzupełni stylistykę pomieszczenia.

Uzbrojony 8F-1 spodoba się małym dzieciom, ponieważ umożliwia przygotowanie zdrowych koktajli tlenowych na bazie napojów owocowych i soków. Wszystkie potrzebne informacje są wyświetlane na jasnym ekranie LCD, co doceniają użytkownicy z problemami ze wzrokiem.

Kluczowe opcje są sterowane zdalnie, ponieważ pakiet zawiera bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania. Sygnał nadawany jest na odległość do 5 metrów. Wydajność Armed 8F-1 wynosi 1 l / min, co wystarcza na zapobieganie zawrotom głowy, chronicznemu zmęczeniu i chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Piasta wyróżnia się na tle konkurencji wysoce niezawodnym montażem i długą żywotnością, która według producenta wynosi 10 lat. Model jest całkowicie bezpieczny w eksploatacji, jednak jego cechy konstrukcyjne nie uwzględniają konieczności stosowania butli z tlenem. Urządzenie to oprócz bezpośredniego przeznaczenia może służyć także do przygotowywania zdrowych koktajli tlenowych. Są świetnym dodatkiem do śniadania i mają niską kaloryczność. Między innymi te koktajle są bardzo popularne wśród dzieci.

 

Nowatorska lakoniczna konstrukcja zewnętrzna, zwartość i ścisła forma obudowy idealnie uzupełnią wnętrze baru tlenowego, mieszkania, domu, siłowni czy salonu kosmetycznego.

Do normalnego funkcjonowania urządzenia przez wiele lat wystarczy wymiana wody w nawilżaczu po każdym zabiegu, a także czyszczenie filtra raz na 6 miesięcy.

Średnia cena to 23900 rubli.

koncentrator tlenu Armed 8F-1

Zalety:

 • mały rozmiar;
 • elegancki wygląd, dzięki czemu model będzie pasował do każdego stylu pomieszczenia;
 • służy jako doskonałe rozwiązanie zapobiegawcze w zapobieganiu chorobom związanym z brakiem tlenu we krwi;
 • możesz przygotować zdrowe koktajle tlenowe na bazie napojów owocowych lub soków;
 • duży ekran LCD z jasnym podświetleniem;
 • bezprzewodowy pilot w zestawie;
 • wysoka wydajność;
 • wysoka niezawodność montażu;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Człowiek oddycha - to znaczy, że żyje. Aby oddychać, potrzebuje czystego powietrza z odpowiednią zawartością tlenu. A jeśli dla wieśniaków nie stanowi to problemu, to sami mieszkańcy muszą zadbać o to, aby powietrze było odpowiednie do zdrowego oddychania. Dbaj o siebie i swoich bliskich. Kup koncentrator tlenu i oddychaj głębiej z całą rodziną. Nasza recenzja pomoże Ci uniknąć błędów przy wyborze niezawodnego modelu w dowolnym przedziale cenowym.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *