📺 Najlepsze chińskie telewizory na 2020 rok

0

Dziś produkty wytwarzane w Chinach nie wydają się być złe. Wręcz przeciwnie, niektórzy producenci przestrzegają światowych standardów, dzięki czemu ich produkty są niezawodne i trwałe. Smartfony, tablety, hulajnogi, pralki, systemy grzewcze itp. - wszystko jest produkowane w ChRL. Jeśli usuniesz cały sprzęt tego kraju z półek sklepów domowych i elektronicznych, osoba nie będzie miała nic do wyboru.

Mimo takiej wielkości są firmy, które nie są w stanie zagwarantować produktywności, a jakość wykonania jest na poziomie przenośnika. Aby kupić odpowiednie produkty, redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Ciebie ranking najlepszych chińskich telewizorów na rok 2020.

Wyprodukowano w Chinach, czyli co warto wiedzieć o chińskich telewizorach

Od 2010 roku maszyny z ChRL nabierają tempa. Do niedawna ludzie omijali chińskie „smartfony” z wbudowaną anteną, a telewizory wcale nie były godne zaufania, bo po miesiącu czy dwóch się zepsuły. Dziś sytuacja się zmieniła i klienci zapominają o stereotypach. Ponadto producenci starają się nie tylko produkować gotowe zestawy, ale także tworzyć osobne elementy zapasowe, aż po ramki czy przyciski mechaniczne. Dlatego jeśli urządzenie się zepsuje, można je łatwo naprawić w centrum serwisowym.

Główną zaletą chińskich produktów jest ich niski koszt w porównaniu z firmami japońskimi i europejskimi. Ponadto telewizory są coraz częściej wyposażone w przydatne oprogramowanie, które umożliwia dostęp do Internetu i łączenie się z popularną platformą streamingową. Kolejnym pozytywnym punktem jest wydłużenie okresu gwarancji, jeśli wcześniej maksymalny okres wynosił 12 miesięcy, dziś sięga 3 lat.

Nie zawsze można przyciągnąć klienta jedną ceną. Najlepsze organizacje to rozumieją, więc ulepszają nie tylko część oprogramowania, ale także wygląd ekranu. Ponadto są przedstawiciele, którzy produkują telewizory 4K. Takie modele wyróżniają się lepszym odwzorowaniem kolorów, co pozwala cieszyć się oglądaniem filmu, a nie wyłapać tylko szczegóły fabuły. Ale nie wszyscy przedstawiciele wyróżniają się wysokiej jakości dźwiękiem, często jest on na średnim poziomie.

Dodatkowym bonusem jest instrukcja obsługi i menu w języku rosyjskim, w którym wszystkie funkcje i wskaźniki techniczne są przetłumaczone na zrozumiały język. Modele posiadają również przydatne interfejsy: USB i HDMI. Niektórzy producenci wyposażają urządzenia w technologię Dolby Vision, która czasami poprawia obraz. Do sterowania służy pilot, smartfon lub sztuczna inteligencja, co upraszcza obsługę.

Ostatnim plusem chińskich telewizorów jest dobra jakość materiałów użytych do produkcji. Plastikowa obudowa czy metal - nie ma znaczenia, trwałość i wytrzymałość są na poziomie. Jednak nie wszyscy producenci z segmentu budżetowego produkują dobry wygląd zewnętrzny, ponieważ są bardziej skoncentrowani na osiągach wnętrza.

Chińska technologia ma również wady, a jest ich wiele:

 • Nie wszyscy producenci wyposażają swoje modele w wysokiej jakości matryce, łatwo to zauważyć, patrząc na jakość obrazu;
 • Dekodery sprzedawane są oddzielnie, co wiąże się z dodatkowymi kosztami;
 • Piloty mogą być duże lub wykonane z delikatnych materiałów;
 • Instalacja oprogramowania może zająć od 15 minut do 2-3 godzin, co stwarza pewne problemy;
 • Konfiguracja telewizora również nie jest łatwa, mimo instrukcji coś może pójść nie tak;
 • Mało znani producenci czasami zapominają o wdrożeniu obsługi rosyjskiego zakresu częstotliwości;
 • W przypadku zamówienia w sklepie internetowym mogą wystąpić problemy z dostawą. Na przykład sprzęt dotrze uszkodzony z powodu konsekwencji niewłaściwego transportu.

Ocena najlepszych modeli budżetowych

Asano 22LF1020T 21,5 ″

Telewizor LCD, który wielu użytkowników zaskakuje dobrym obrazem i niską ceną. Przekątna ekranu to 55 cm, co daje możliwość umieszczenia go w niewielkim pokoju czy kuchni. Maksymalna rozdzielczość wyświetlania to 1920 x 1080 pikseli. To wystarczy, aby oglądać filmy lub nagrania wideo w jakości Full HD. Podświetlenie LED nie zaślepia oczu w nocy, co również jest ogromną zaletą. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60 Hz.

Aby poprawić jakość obrazu, zastosowano skanowanie progresywne. Jasność wynosi 200 cd / m22, podczas gdy współczynnik kontrastu wynosi 3000: 1. Te cechy gwarantują wysoką jakość odwzorowania kolorów. Kolejnym pozytywnym punktem jest wsparcie dla rosyjskiego zakresu częstotliwości. Dostępny jest wygodny przewodnik telewizyjny, który wyświetla bieżące programy i programy na następny dzień. Maksymalna liczba kanałów to 799.

Słabym punktem telewizora jest dźwięk. Jego moc to 6 W, są dwa głośniki. Jako dekoder używany jest Dolby Digital. Tak, w teorii wszystko powinno być wysokiej jakości, ale w praktyce słychać syczenie i niepotrzebny hałas, zwłaszcza jeśli ustawimy głośność na 30-40 punktów, wyższy jest jeszcze gorszy. Dlatego fanom oglądania filmów w wysokiej cenie lepiej jest kupić wysokiej jakości głośniki.

Wśród przydatnych funkcji jest obecność nagrywania wideo na dysku flash USB, możliwość zatrzymania programu (TimeShift), a także wyłącznik czasowy i ochrona dzieci. Obsługuje interfejs HDMI 1.4, gniazdo słuchawkowe i gniazdo CI +. Umieszczony na stole lub ścianie, standard mocowania - 100x100 mm. Waga - 2 kg. W paszporcie technicznym żywotność jest wskazana jako 3 lata, w praktyce nie można tego jeszcze zweryfikować, ponieważ model dopiero niedawno trafił do sprzedaży. Okres gwarancji wynosi 12 miesięcy.

Jest sprzedawany po cenie 5300 rubli.

Asano 22LF1020T 21,5 ″

Zalety:

 • Kąty widzenia;
 • Prostota ustawień;
 • Niska cena;
 • Dobrze nadaje się do kuchni;
 • Wykonanie zewnętrzne;
 • Transfer obrazu.

Niedogodności:

 • Dźwięk;
 • Powolna odpowiedź zdalna;
 • Wymaga dobrej anteny, w przeciwnym razie sygnał zostanie utracony.

Skyworth 32F1000 31,5 ″

Dobra opcja budżetowa z ekranem o przekątnej 80 cm, która nadaje się do montażu w sypialni. Maksymalna rozdzielczość to 1366x768, więc nie będzie można oglądać filmów w rozdzielczości 1080p, ale dla HD jest to odpowiednia opcja. Model powstał i wszedł na rynek rosyjski w 2019 roku. Użytkownicy, którzy zakupili ten produkt, zauważają, że pomimo obsługiwanego formatu jakość obrazu nie wywołuje negatywnych emocji. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60 Hz, co jest standardem w większości telewizorów.

Podobnie jak w poprzednim urządzeniu istnieje skanowanie progresywne, które pozwala uzyskać lepszy obraz. Jasność wynosi 205 klatek na metr kwadratowy. m. Są to dobre wskaźniki techniczne, biorąc pod uwagę, że na rynku sprzedaje się modele o znacznie gorszej jakości, ale za wyższą cenę.

Dźwięk w tym telewizorze nie jest tak zły jak poprzedni. Jest na średnim poziomie, co nie wywołuje złych wrażeń, wręcz przeciwnie, jeśli ktoś nie jest audiofilem, to nawet nie zwróci na to uwagi. Moc wynosi 16 W, po 8 W na dwa głośniki. Istnieje automatyczne poziomowanie głośności, co jest również dodatkowym atutem.

Produkt obsługuje takie popularne formaty: MP3, WMA, MPEG4, MKV, JPEG. Dlatego oglądanie ulubionych filmów i programów telewizyjnych z dysku flash staje się znacznie łatwiejsze. Panel boczny zawiera złącza HDMI (obsługiwana wersja - 1.4), AV i USB. Jest też gniazdo CI +.Funkcje pomocnicze są takie same jak w Asano 22LF1020T 21,5 ″ w tym planie producent nie mógł się niczym zaskoczyć. Pobór mocy - 60 watów. Urządzenie postawione na ścianie lub stole, wymiary podstawki są standardowe. Waga - 3,8 kg.

Sprzedawany jest w cenie 7800 rubli.

Skyworth 32F1000 31,5 ″

Zalety:

 • Cienkie ramki;
 • Dobre oddawanie barw;
 • Wysoka jakość wykonania;
 • Przyzwoity dźwięk;
 • Funkcje drugorzędne;
 • Pobór energii.

Niedogodności:

 • Istnieje szansa uzyskania wady fabrycznej;
 • Skomplikowana konfiguracja telewizji cyfrowej.

HARPER 32R470T 32 ″

Dobry model chiński, który ma szeroki kąt widzenia i przekątną 81 cm. Współczynnik proporcji to 16: 9. Rozdzielczość nie różni się od poprzedniej wersji i wynosi 1366x768, typ zastosowanej matrycy to TFT VA, co jest rozwiązaniem budżetowym. Produkt został stworzony i wyprodukowany w 2019 roku, co czyni go stosownym na bieżący rok. Częstotliwość odświeżania ekranu jest tutaj niższa i wynosi 50 Hz. Aby uzyskać najlepszy dźwięk, zastosowano dźwięk stereo, chociaż ulepszenia są minimalne, więc nie należy liczyć na ten parametr.

Jasność urządzenia - 230 cd / m22... Dynamiczny współczynnik kontrastu wynosi 70 000: 1, co jest dobrym wynikiem jak na budżetowy model. Czas reakcji piksela wynosi 6 ms. Te ustawienia gwarantują dobry obraz pomimo ograniczonej rozdzielczości ekranu.

Moc - 16 W (2x8 W), cały zestaw głośnikowy składa się z dwóch głośników. Dźwięk jest zwyczajny, nie ma w nim nic innego, jest na średnim poziomie, który jest akceptowalny w tej kategorii cenowej. Jeśli ktoś chce najlepszego dźwięku, warto kupić drogie głośniki lub model telewizora.

Urządzenie obsługuje formaty MP3, WMA, MPEG4, Xvid, DivX, MKV, JPEG. Zastosowane interfejsy to AV, dwa audio, VGA, HDMIx2 (wersja - 1.4) i USB, które znajdują się na przednim panelu. Jest osobne wejście do podłączenia słuchawek, istnieje również możliwość zainstalowania CI. W tym urządzeniu nie ma różnic funkcjonalnych (w porównaniu z poprzednimi modelami), wszystko jest takie samo.

W zestawie uchwyt do montażu na ścianie o wymiarach - 200x200 mm. Maksymalny pobór mocy to 60 W. Masa konstrukcji to 4,2 kg.

Średnia cena to 7000 rubli.

HARPER 32R470T 32 ″

Zalety:

 • Koszt;
 • Dobra transmisja obrazu;
 • Automatyczne strojenie kanałów;
 • Ładny wspornik do montażu na ścianie;
 • Szybka reakcja pilota.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących wad.

TOP-3 telewizory w średniej kategorii cenowej

Mystery MTV-5033UTA2 50 ″

Niezły model ze wsparciem dla 4k, mimo roku telewizora (2018), nawet dziś jest w stanie konkurować z niektórymi producentami. Przekątna ekranu wynosi 127 cm, co jest dobrym rozwiązaniem do montażu w salonie lub przestronnym pomieszczeniu. Maksymalna rozdzielczość to 3840x2160, więc użytkownik może cieszyć się oglądaniem swojego ulubionego serialu. Producent wyposażył urządzenie we wsparcie dla Smart TV działającego na platformie Android.

Jasność wynosi 330 cd / m22, ze współczynnikiem kontrastu 5000: 1. Kąt widzenia wynosi 178 stopni, dzięki czemu można oglądać program niemal ze wszystkich stron, klarowność pozostanie na wysokim poziomie. Telewizor obsługuje DVB-T / T2 / C, a także dźwięk stereo NICAM. Maksymalna liczba kanałów to 1100.

Produkt posiada dwa głośniki o mocy 10 W, co pozwala uzyskać akceptowalny dźwięk, który nie będzie denerwował użytkownika przy dużej głośności. Obsługiwane formaty - MP3, WMA - do odtwarzania muzyki lub nagrań, MP4, Xvid, MKV, a także JPEG do przeglądania zdjęć.

Telewizor posiada wejścia AV, HDMI x3 (każda wersja złącza to 2.0), USB x2, Ethernet (RJ-45), Wi-Fi. Wbudowana pamięć - 8 GB, to wystarczy do nieaktywnego użytkowania. Wbudowana funkcjonalność - obsługa nagrywania wideo, przesunięcia w czasie i innych standardowych opcji, producent nie dodał nic niezwykłego. Pobór mocy - 120 watów. Waga produktu - 11 kg.

Sprzedawane po cenie 21840 rubli.

Mystery MTV-5033UTA2 50 ″

Zalety:

 • Obsługa 4k;
 • Dobre oddawanie barw;
 • Kąt widzenia;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Koszt;
 • Jasność;
 • Smart TV.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BBK 50LEX-8156 / UTS2C 50 ″

Design jest tym, co przyciąga większość nabywców tego telewizora. Tak, chińska firma zaskoczyła pod tym względem cienkie ramki, które nie rzucają się w oczy i nie psują wrażeń wizualnych. Podobnie jak poprzedni model, ta opcja obsługuje oglądanie wideo Ultra HD, ponieważ maksymalna rozdzielczość to 3840x2160. Urządzenie zostało zaprezentowane na początku 2019 roku i po chwili weszło na półkę niemal każdego sklepu elektronicznego. Marża na produkcie jest minimalna, co pozwala na zakup bez pożyczek i rat.

Jasność jest tutaj nieco gorsza niż w poprzednim modelu, ale nie ma dużej różnicy. Kontrast jest na poziomie, wszystkie odcienie są doskonale odwzorowane. Kąt widzenia wynosi 178 stopni, dzięki czemu można oglądać telewizję z dowolnego dogodnego miejsca. Czas reakcji piksela to tylko 8 ms. Obsługiwane są wszystkie standardy telewizyjne i dźwięk stereo NICAM.

Z kolumnami jest trochę inaczej, bo moc to tylko 2x8 W, co jest typowe dla budżetowych modeli, ale nie dla średniego segmentu. Ogólny obraz dźwięku jest wyrównany przez wbudowane oprogramowanie, ale nadal nie czyni go idealnym. Dlatego niektórym użytkownikom może się to nie podobać. Obsługiwane formaty nie różnią się. Jedyne, co poza standardowymi, to możliwość oglądania filmów w HEVC (H.265), ale nie jest to zaleta takiego telewizora.

Interfejsy Wi-Fi, HDMI 2.0 w ilości 3 sztuk, USB x2, Ethernet, AV - to wszystko jest obecne. Wyjście jest współosiowe. Ilość pamięci RAM to 1,5 GB, ROM to 8 GB. Nie ma nowych funkcji. Masa konstrukcji to 11,4 kg.

Sprzedawany jest po cenie 22900 rubli.

BBK 50LEX-8156 / UTS2C 50 ″

Zalety:

 • Dobre oddawanie barw;
 • Proste menu;
 • Łatwa personalizacja;
 • Rozmiar;
 • Obsługa 4k;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Dźwięk.

Hisense H43B7300 43 ″

Najlepszy model w średnim segmencie cenowym, który da użytkownikowi pełne 4k. Rozdzielczość ekranu to 3840-2169 pikseli. Typ zastosowanej matrycy to TFT VA. Obsługiwany HDR 10+. Jest Smart TV, który działa na platformie VIDAA, jest to autorskie opracowanie. System operacyjny wspiera możliwość pracy z aplikacjami na Androida, co jest dużym plusem. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 60 Hz.

Jasność, kontrast, kąt widzenia - to wszystko pozostało na wysokim poziomie. Dlatego osoba będzie nie tylko śledzić fabułę, ale także odczuwać estetyczną przyjemność z oglądania filmu lub krajobrazu. Użytkownik będzie mógł docenić całą pracę wykonaną przez reżysera, każdy krajobraz pozostawi w środku ślad. Dźwięk jest na przyjemnym poziomie, co pozytywnie wpływa na wrażenia, ale jeśli ustawisz maksymalną wartość głośności, nie da się uniknąć zewnętrznego hałasu. Obsługiwane interfejsy i funkcje są standardowe. Pobór mocy - 90 watów.

Jest sprzedawany po cenie 23000 rubli.

Hisense H43B7300 43 ″

Zalety:

 • Ładny obraz, ale aby go uzyskać, musisz przeczołgać się przez ustawienia;
 • Normalny dźwięk;
 • Szybkie włączenie;
 • Płynny obraz;
 • Obsługa Ultra HD;
 • Pobór energii.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena jakościowych producentów drogich telewizorów

Xiaomi E55S Pro 55 ″

Co zaskakujące, nawet chińscy producenci mają modele, które są sprzedawane po wysokiej cenie. Oczywiście nie jest to 100 tysięcy, jak niektóre firmy amerykańskie i koreańskie, ale takie modele są nadal drogie. Dobrym przykładem jest Xiaomi E55S Pro 55 ″. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, matrycą tego telewizora jest TFT IPS, który stworzy przyjemny kontrast i pozwoli za każdym razem cieszyć się obrazem. Maksymalna rozdzielczość to 3840x2160, co oznacza, że ​​obsługiwany jest format UHD. Jest Smart TV, który działa na platformie Android.

Obraz na wysokim poziomie nie wywołuje negatywnych emocji podczas oglądania. Jeśli spojrzysz na ustawienia i dostosujesz parametry do swoich preferencji, możesz poprawić jakość. Dźwięk tutaj też jest dobry, oczywiście nie doskonały, jak topowi producenci, ale do oglądania filmów w dużej firmie lub w pojedynkę wystarczy. Kolejnym pozytywnym punktem jest wsparcie dla sterowania głosowego.

Sprzedawane po cenie 44,900 rubli.

Xiaomi E55S Pro 55 ″

Zalety:

 • Ładny ekran;
 • Obsługuje oglądanie filmów w rozdzielczości 4k;
 • Głęboki czarny kolor;
 • Przejrzyste menu;
 • Szybki start;
 • Koszt.

Niedogodności:

 • Dźwięk.

Haier LE65K6500U 64,5 ″

Doskonała opcja o przekątnej 164 cm, która nadaje się do montażu w salonie. Format ekranu to 16:10. Rozdzielczość ekranu - 3840x2160. Smart TV działa w systemie operacyjnym Linux. Model został opracowany i wprowadzony na rynek w 2018 roku. Istnieje dźwięk stereo, który zapewni dźwięk wysokiej jakości. Jasność i kontrast są wysokie. Czas odpowiedzi to 8 ms, co jest dobrym wskaźnikiem dla takiego modelu.

Obsługiwane są wszystkie rosyjskie pasma częstotliwości i sygnały cyfrowe. Aby uzyskać pełne zanurzenie w filmie, dostępny jest dźwięk przestrzenny, który jest dobrze wykonany. Obsługiwane interfejsy nie uległy zmianie, wszystko jest takie samo jak w standardowych modelach. Cechy funkcjonalne tego urządzenia to możliwość oglądania filmów w trybie, w jakim zostały nakręcone - z częstotliwością 24 klatek na sekundę.

Jest sprzedawany po cenie 59 990 rubli.

Haier LE65K6500U 64,5 ″

Zalety:

 • Dobre oddawanie barw;
 • Niezawodność;
 • Szybkie ładowanie;
 • Dźwięk przestrzenny;
 • Przekątna.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

TCL L65P6US 65 ″

Jeden z najlepszych modeli gwarantujący użytkownikowi doskonałą jakość. Przekątna ekranu to 164 cm. Istnieje możliwość oglądania filmów w formacie 4k. Smart TV działa na platformie Linux. Jasność telewizora - 320 cd / m22, natomiast kontrast pozostał na tym samym poziomie, co pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz. Obsługiwane są wszystkie standardy nadawania cyfrowego, więc użytkownik nie będzie miał z tym żadnych problemów.

Dźwięk jest tutaj przeciętny, ale nie przeszkadza to zanurzyć się w klimat filmu. Obsługiwane formaty - MP3, WMA, MPEG4, MKV, JPEG, producent nie dodał nic nowego. Wejścia są standardowe, ale wyjście jest optyczne. Funkcjonalność jest taka sama jak w poprzednim modelu - 24p True Cinema, nagrywanie wideo, blokada rodzicielska, timer itp.

Średni koszt to 57990 rubli.

TCL L65P6US 65 ″

Zalety:

 • Ekran;
 • Dobre renderowanie czerni;
 • Niezła matryca;
 • Projekt;
 • Niezawodność;
 • Przekątna ekranu.

Niedogodności:

 • Slow Smart TV;
 • Przeciętny dźwięk.

Wreszcie

Wybór telewizora to trudny i nie zawsze zwycięski proces, zwłaszcza jeśli zamawiasz urządzenia od niezweryfikowanych sprzedawców. Na taką technikę lepiej spojrzeć w zaufanych sklepach, które wystawiają gwarancję i mają centrum serwisowe. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię