Najlepsze kleje do tapet flizelinowych na rok 2020

0

W czasach radzieckich ludzie nie chodzili do sklepu po klej do tapet, często robili to w domu. Głównymi składnikami była mąka i skrobia, ponieważ mają niezbędną lepkość i lepkość. W 2020 roku to bardziej bajka, bo teraz na półkach prezentowane są setki produktów do klejenia, które są wielokrotnie lepsze niż metoda ludowa. Ponadto istnieją specjalne typy odpowiednie dla określonego materiału.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych klejów do tapet flizelinowych na rok 2020.

Jaka jest główna cecha takiego produktu?

Przed dokonaniem konkretnego wyboru na korzyść konkretnego producenta, ważne jest, aby zrozumieć, jaka jest specyfika takiego produktu, co jest w stanie dać i jakie ma zalety.

Wszystkie kompozycje nowoczesnych produktów zawierają kilkadziesiąt różnych elementów, dzięki czemu zapewnia się:

 • Szybkie i wysokiej jakości rozcieńczanie do wymaganej konsystencji;
 • Klej nie reaguje z materiałami, dzięki czemu wygląd zachowuje swoje piękno;
 • Nie ma szans na rozprzestrzenienie się grzyba czy pleśni, a to duży plus przy dekorowaniu pomieszczeń o dużej wilgotności;
 • Ponadto produkt zapewnia wysoką przyczepność do każdej powierzchni;
 • Nie szkodzi zdrowiu ludzkiemu;
 • Długi okres trwałości, jeśli produkt znajduje się w szczelnym pojemniku;
 • Dzięki przesuwnej konstrukcji można łatwo dopasować tapetę i wyrównać ją ze ścianą;
 • Ponadto klej do takich tapet jest całkowicie przezroczysty, co wyklucza możliwość wystąpienia przebarwień.

Powłoki na tej podstawie sprzedawane są w dwóch wersjach:

 • W pełni nietkany. W tym przypadku produkt służy do malowania ścian. Podczas prac zakłada się, że kolor ścian i sufitu będzie się wielokrotnie zmieniał. Dlatego klej musi wytrzymywać działanie farby, a także zapewniać użytkownikowi niezawodność i trwałość.
 • Z dekoracyjną warstwą wierzchnią. Takie powłoki mają dużą masę, dlatego roztwór kleju musi zapewniać dużą i szybką przyczepność.

Ważne jest, aby wiedzieć! Tapety flizelinowe bardzo różnią się od produktów papierowych. Oczywiście głównym materiałem są włókna celulozowe, ale ze względu na dużą gęstość włókniny nie pozwala ona na zapadanie się materiału pod wpływem wilgoci.

Jakie są rodzaje kleju

Produkt dzieli się umownie na trzy popularne grupy:

 • Produkty do pracy z lekkimi rodzajami powłok (w tym papierem);
 • Zaprojektowany do ciężkich materiałów;
 • Wszechstronny produkt, który działa dla obu typów.

Tapeta flizelinowa wykorzystuje klej przeznaczony do ciężkich powłok. Nie jest to jednak jedyny produkt, ponieważ poza tym wklejanie można przeprowadzić za pomocą uniwersalnego kleju, ale ma jedną wadę: jest gorszy od produktów specjalnych pod względem przyjazności dla środowiska.

Na półkach nowoczesnego sklepu stoją setki rodzajów produktów, zarówno rosyjskich producentów, jak i zagranicznych przedstawicieli. Każdy ma zalety i wady.Aby nie pomylić się w wyborze, profesjonaliści zalecają przyjrzenie się marce kleju i powłoki, powinny być podobne, tylko w ten sposób uzyskuje się wysokiej jakości wykończenie.

Ważne jest, aby zrozumieć, że cena nie jest głównym czynnikiem wpływającym na jakość kleju. Dlatego niektórzy użytkownicy twierdzą, że można znaleźć odpowiedni produkt w każdym segmencie cenowym. Często markowe i drogie, pod względem niektórych cech są gorsze od modeli budżetowych.

Są chwile, kiedy klient przychodzi do sklepu, ogląda produkt i widzi dziwną koncepcję „wskaźnika”. Należy mieć świadomość, że ten dodatek ma wpływ na właściwości barwienia. Oznacza to, że z tego powodu produkt nakładany na płótno zaczyna nabierać określonego odcienia. Dzięki tej właściwości użytkownikowi znacznie łatwiej jest zauważyć nieprzetworzone obszary.

Zupełnie odwrotnie sytuacja wygląda z mieszankami przeznaczonymi na włókniny, takie produkty rzadko zawierają w swoim składzie specjalistyczny dodatek. Ponieważ istnieje możliwość, że kolor może prześwitować przez tapetę, co przysporzy użytkownikowi więcej dodatkowych problemów niż zapewnienie gotowego rozwiązania. Dlatego produkty klejące ze wskaźnikiem są bardziej odpowiednie dla standardowych typów.

Co obejmuje główny zespół?

Większość produktów do tapet flizelinowych jest często wykonana z tych samych elementów. W składzie koniecznie jest modyfikowana skrobia i dodatki zapewniające wysoką trwałość (przeciwgrzybicze, przeciw pleśni itp.). Odpowiednio przygotowana mieszanka nie zawiera różnych grudek i jest całkowicie jednorodna. To mówi użytkownikowi o wysokiej jakości kleju. Ponadto uzyskana mieszanina powinna być całkowicie przezroczysta, a najczęściej jest to główny wymóg dotyczący powłok nietkanych.

Aby uzyskać akceptowalną gęstość do pracy, ważne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń, które producent pozostawił na opakowaniu. Nie można rozpocząć pracy natychmiast po rozcieńczeniu, ponieważ klej należy trochę wlać. Konieczne jest również upewnienie się, że kompozycja nie rozprowadza się po powierzchni i nie tworzy różnych skrzepów.

Jak najlepiej rozmnażać i metody aplikacji

Aby przygotować wysokiej jakości kompozycję, osoba musi mieć emaliowane wiadro. Klej w proszku jest umieszczony w pojemniku. Następnie dodaje się wodę, która powinna mieć temperaturę pokojową. Musisz wlać tyle, ile wskazano na opakowaniu. Jeśli ważne jest, aby osoba wstępnie zagruntowała powierzchnię, ważne jest, aby rozcieńczyć mieszaninę, aby uzyskać bardziej płynną konsystencję. Aby wymieszać kompozycję, stosuje się improwizowane środki lub specjalistyczne urządzenia konstrukcyjne. Po pierwszym etapie należy dać klejowi czas na zaparzenie, następnie należy ponownie wymieszać mieszaninę i rozpocząć prace wykończeniowe

Ważne jest również, aby zrozumieć, że powstałą kompozycję nakłada się nie na tapetę, ale na ścianę. Cały proces należy rozpocząć w oknie. Kompozycję należy nakładać tylko na obszar, w którym dokonywane jest wklejanie, dzięki czemu użytkownik może zmniejszyć zużycie, ponieważ obszary nie wysychają szybko. Tapeta może być całkowicie sklejona lub pocięta na kawałki. Kiedy rolka jest rozwijana, osoba musi mocno zadokować ją do ściany od góry do dołu, ważne jest, aby wygładzić wszystko nie ręką, ale specjalnym wałkiem. Jeśli pojawią się niewielkie pozostałości, należy je natychmiast usunąć wilgotną szmatką. Ponieważ jeśli pozwolisz im wyschnąć, plamy zrujnują cały wygląd przy dokładnym sprawdzeniu.

Główne zalecenia

Aby wybrać odpowiedni klej, który zapewni wysoką przyczepność, ważne jest, aby użytkownik wiedział:

 • Instrumenty należy myć tylko w ciepłej wodzie;
 • Szkice podczas wklejania są niedopuszczalne;
 • Aby zapewnić wysokiej jakości przyczepność, wybraną powierzchnię należy potraktować chlorowaną wodą, a następnie standardową wodą;
 • Tapeta jest kupowana najpierw, a dopiero potem odpowiednia kompozycja.Lepiej jest powstrzymać się od kupowania uniwersalnych klejów, ponieważ nie są one tak trwałe;
 • Ważne jest, aby mieć solidne rolki, tylko przy ich pomocy zużycie kleju będzie znacznie mniejsze;
 • Podczas mieszania klej jest dodawany do wody małym strumieniem;
 • Wykończenie uznaje się za wysokiej jakości, gdy podczas usuwania tapety nie są one zdeformowane na środku, ale usunięte dokładnie na szwach.

Ocena najlepszych producentów klejów do tapet flizelinowych

Methylane Flizelin Express

Popularny niemiecki produkt, który zna prawie każdy klient. Dużą zaletą kleju jest uniwersalna kompozycja, która nadaje się do prawie każdego rodzaju tapet, od tłoczonych po ciężkie. Ponadto produkt wykazuje wysoką odporność na ekstremalne temperatury. Sprzęgło jest szybkie i wydajne.

Skład zawiera dodatki przeciwgrzybicze, które nie pozwolą na zniszczenie tkaniny, nawet w warunkach wysokiej wilgotności. Ponadto, aby uzyskać wysoką przyczepność, producent dodał do produktu unikalną kompozycję, która kilkakrotnie zwiększa jego właściwości i zapewnia niezawodność, nawet przy nakładaniu płótna na płytę gipsowo-kartonową.

Ze względu na obecność metylocelulozy w kompozycji klej może być użyty do wyrównania spoin, ponieważ tapeta dobrze się ślizga, co umożliwia natychmiastową zmianę.

Produkt pakowany w 250 gr. Jeśli rozcieńczysz klej w 10 litrach wody, uzyskana kompozycja może pokryć powierzchnię do 80 metrów kwadratowych. m. Aby zastosować roztwór, wymagana jest tylko temperatura pokojowa. Gotową mieszankę można przechowywać przez tydzień, ale należy ją zaplombować. Okres przechowywania suchej kompozycji wynosi 48 miesięcy.

Średni koszt to 270 rubli.

Methylane Flizelin Express

Zalety:

 • Cena £;
 • Niezawodność;
 • Dobra marka;
 • Silny stopień przyczepności;
 • Jednorodna konsystencja;
 • Łatwość produkcji;
 • Jakość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Włóknina „JAKOŚCI”

Dobry rosyjski produkt, który jest poszukiwany przez wielu kupujących. Według użytkowników ogromną zaletą jest wygodne otwieranie, wystarczy pociągnąć za język i tyle. Ponadto skrzynkę można łatwo zamocować za pomocą zamka, który zapobiegnie wybudzaniu się mikstury. Skład produktu jest prawie tak dobry, jak przedstawiciele zagraniczni. Produkcja odbywa się zgodnie ze wszystkimi normami europejskimi.

W sklepach znajdują się zapieczętowane opakowania, których waga nie przekracza 200 gramów. Maksymalny okres użytkowania wynosi 2 lata. Aby zagnieść klej, trzeba poświęcić około 10 minut, co też jest dużym plusem.

Średnia cena to 100 rubli.

Włóknina „JAKOŚCI”

Zalety:

 • Ergonomiczne opakowanie;
 • Szybkie mieszanie;
 • Wysoka przyczepność;
 • Koszt;
 • Brak nieprzyjemnych zapachów;
 • Jasna instrukcja.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

„Moment” Flizelin

Popularny klej w Rosji, którego marka jest znana wszystkim. Firma produkuje kompozycję odpowiednią dla każdego rodzaju tapety flizelinowej i zapewni wysoką jakość przyczepności przez cały okres. Główną zaletą produktu jest jego budżet, dlatego użytkownik kupi 500 gramów produktu za 389 rubli i otrzyma nie standardową mieszankę, ale produkt zawierający różne dodatki zapobiegające rozwojowi grzybów i pleśni.

Jedyną wadą jest tworzenie się grudek, jeśli choć trochę odbiegasz od instrukcji. Dlatego proszek należy dodawać na czas i powoli.

Na ladach sklepowych są modele, które zawierają 270 i 500 gramów. sucha mieszanka, która umożliwia wybór najbardziej odpowiedniej opcji. Okres przydatności do spożycia wynosi 4 lata w opakowaniu i 10 dni w postaci płynnej.

Średnia cena to 389 rubli za 500 gramów.

„Moment” Flizelin

Zalety:

 • Budżetowy;
 • Przyczepność;
 • Niezawodność;
 • Znana marka;
 • Przygotowuje się w 15 minut;
 • Łatwa korekta tapety.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ECON Non-woven

Jeden z najlepszych przedstawicieli niemieckiej marki, który kupujący lubi za swoją dostępność i przyczepność. Oprócz modelu przeznaczonego do tapet z włókniny produkowane są produkty uniwersalne, które są odpowiednie dla wszystkich typów.Jednocześnie kompozycja pozostaje na najwyższym poziomie. W mieszaninie obecny jest dodatek przeciwgrzybiczy, który zapewnia użytkownikowi wysoką niezawodność. Aby uzyskać gotową kompozycję, będziesz potrzebować wody o temperaturze pokojowej i 15 minut wolnego czasu. Przy mieszaniu i odpowiednim dodawaniu suchej masy szansa na zbrylanie się jest praktycznie zerowa.

Produkt jest przechowywany w temperaturze -20 ... + 30 stopni przez 48 miesięcy - suchy i kilka dni jako roztwór. Jednocześnie za kilka dni kompozycja nie straci swoich właściwości klejących iz łatwością poradzi sobie z dowolnym rodzajem tapety z włókniny.

Średnia cena to 102 ruble za 200 gramów.

ECON Non-woven

Zalety:

 • Niska cena;
 • Dobrze się klei;
 • Wygodne opakowanie;
 • Niezawodność;
 • Suplementy grzybowe;
 • Okres przydatności do spożycia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Imperial Starch Novidon „Exclusive”

Wysokiej jakości klej w opakowaniu premium, które pokocha większość użytkowników. Mieszanka jest jednorodna, zajmuje minimum czasu i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Zatarcie zajmuje kilka minut, niezawodność jest wysoka. Dodatkowym plusem jest również wysoka wydajność, gdyż jedno opakowanie 283 gramów wystarcza na 40 metrów kwadratowych.

Produkt jest przechowywany przez 4 lata w niemal każdej temperaturze w postaci suchej i przez tydzień w postaci płynnej, przy czym jakość pozostaje niezmieniona od pierwszego i ostatniego dnia.

Średni koszt to 250 rubli.

Imperial Starch Novidon „Exclusive”

Zalety:

 • Jakość;
 • Opakowanie;
 • Niezawodność;
 • Pozytywne recenzje;
 • Nie pozostawia plam;
 • Nie wydziela zapachów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Quelyd „Spec-Flizelin”

Doskonałe narzędzie, które nadaje się do prawie każdego rodzaju płótna. Jednocześnie zapewnia wysoką przyczepność i trwałość. Niezależnie od wagi tapety będą mocno przylegać i nie odpadną ani za rok, ani za dziesięciolecia. Podczas nakładania kompozycji na powierzchni nie będzie żadnych śladów, ponieważ roztwór jest całkowicie przezroczysty.

Do wklejania nie trzeba używać żadnej konkretnej ściany, mieszanina wykazuje dobre wyniki, zarówno na płycie gipsowo-kartonowej, jak i na betonie. Ponadto, gdy użytkownik znudzi się takimi tapetami, będzie mógł je usunąć jednym ruchem, podczas gdy nie będzie śladów kleju. Aby zapewnić wysoką jakość i trwałość, stosowane są dodatki zapobiegające rozwojowi złośliwych bakterii. Na półkach dostępne są dwie opcje: na 300 i 450 gramów. Sucha mieszanka jest przechowywana w szczelnych opakowaniach przez 4 lata w standardowych warunkach pokojowych.

Średni koszt to 330 rubli za 450 gramów.

Quelyd „Spec-Flizelin”

Zalety:

 • Przyczepność;
 • Niezawodność;
 • Producent wysokiej jakości;
 • Trwałość;
 • Dobry skład;
 • Długi okres przydatności do spożycia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Kleo EXTRA 55

Produkt służy do pracy ze wszystkimi rodzajami tapet flizelinowych. Zapewnia dobrą przyczepność i wysoką wydajność. Sprzedawane w opakowaniu 250 gram. Aby zabezpieczyć ściany przed powstawaniem pleśni i pleśni, w kompozycji zastosowano odpowiednie dodatki zapobiegające ich powstawaniu. Malowanie tapety można rozpocząć po 120 godzinach.

Średni koszt to 360 rubli.

Kleo EXTRA 55

Zalety:

 • Wysoka przyczepność;
 • Nie pozostawia plam po aplikacji;
 • Nie tworzy grudek;
 • Zapobiega tworzeniu się pleśni;
 • Bezpieczny dla zdrowia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Kiedy dana osoba chce dokonać naprawy w mieszkaniu, jest to całkowicie jego decyzja. Zmiana scenerii może zmienić postrzeganie świata i otworzyć nową wizję na różne sytuacje. Aby jednak remont przyniósł tylko radość, a efekt nie jest gorszy niż w najdroższym domu, ważne jest, aby dobrać odpowiednie materiały. Jeśli masz doświadczenie w stosowaniu kleju do tapet flizelinowych opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach, a dodamy je do naszej oceny.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *