Najlepsze klatki dla papug na rok 2020

0

Opieka nad zwierzętami to przyjemność dla wielu ludzi, a opieka nad ptakami może też odbijać się echem w ludzkich sercach. Odpowiedzialność za naszych mniejszych braci obejmuje wiele aspektów, między innymi właściwy dobór jedzenia, nadzór specjalisty, zakup wygodnego domu dla papugi. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych klatek dla papug na 2020 rok.

Funkcje wyboru

Kupno domu dla zwierzaka to bardzo odpowiedzialne zadanie, ponieważ spędza tam większość czasu. W związku z tym życie w klatce powinno być jak najbardziej komfortowe dla żywej istoty. Za co należy zapłacić kupując ten asortyment?

Kształt i wymiary

Rozmiar i wygląd klatki zależy bezpośrednio od rodzaju ptaka. Na przykład papużki faliste będą potrzebować przestronnego domu, ale bez dodatków. Standardowy kształt, najlepiej prostokąt, bez okien i zagięć. Trzepocząc skrzydłami papuga nie powinna stykać się z prętami, które powinny być wykonane z metalu. Zbyt jasny kolor gałązek również nie jest mile widziany. Idealne wymiary: 40 × 60 × 40 cm Oczywiście im więcej ptaków, tym większy rozmiar. W przypadku papug średniej wielkości najlepiej wybrać wymiary 50 × 40 × 60 cm, dla kakadu - 70 × 60 × 60 cm, ara - 100 × 80 × 80 cm.

Okrągły kształt nie jest zalecany dla ptaków. W takim mieszkaniu nie są w stanie poczuć spokoju, a okrągła klatka powoduje również dezorientację w przestrzeni u papug.

Kręcone projekty również nie budzą zaufania. W takim mieszkaniu zwierzak może się zranić, a poza tym sprzątanie takiego domu powoduje trudności dla właścicieli.

Materiał produkcyjny

Najlepszą opcją dla zwierzaka byłoby mieszkanie z prętami wykonanymi z materiałów nierdzewnych. Ponieważ ptak gryzie otaczające go przedmioty, klatka nigdy nie powinna być wykonana z miedzi lub cynku. Takie metale są bardzo niebezpieczne dla zdrowia papugi.

Należy również zwrócić uwagę na odległość między prętami. Powinien znajdować się w granicach 1,5 cm. Zbyt duża odległość może spowodować, że papuga utknie w klatce. Ponadto eksperci zalecają zakup konstrukcji z dwojgiem drzwi: jedno będzie służyć jako główne wejście, a drugie jest niezbędne do zagnieżdżenia.

Paleta

Ten element powinien łatwo wysuwać się z klatki, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie poddać go higienie. Dodatkowo plastikowa paleta jest prana lepiej niż inne materiały, co pozwoli na utrzymanie domku zwierzaka w odpowiedniej formie bez większego wysiłku ze strony właściciela.

Paletę należy przykryć trocinami i zwykłym papierem, ale zalecamy preferowanie specjalnego wypełniacza zakupionego w aptece weterynaryjnej. Gazety lub piasek mogą być toksyczne dla twojej papugi.

Biżuteria i zabawki

Ptak na pewno będzie potrzebował półek lub gałązek z korą. Optymalna liczba to trzy. W razie potrzeby właściciel zwierzaka będzie mógł zrobić je sam z gałęzi dębowych lub gałązek wierzby.

Większość producentów wyposaża swoje klatki we wszystkie niezbędne akcesoria.W przeciwnym razie kupujący musi kupić miskę do picia i wanienkę dla swojego zwierzaka. Jako rozrywkę powinieneś kupić drabinę, huśtawkę, brzęczące zabawki (na przykład dzwonki).

Gdzie zainstalować klatkę

Ponieważ papugi są z natury ptakami towarzyskimi i towarzyskimi, ich mieszkanie powinno znajdować się również w świetlicy, w której najczęściej gromadzą się ludzie. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę czynniki środowiskowe. Przede wszystkim należy unikać przeciągów.

Aby zwierzę nie obudziło całego domu za wczesną opłatą, klatkę należy przykryć w nocy ciemną bawełnianą szmatką.

Ranking najlepszych ogniw na 2020 rok

Dla papużek falistych

IMAC Luna okrągły

Przytulna klatka będzie idealnym domem dla pierzastego członka rodziny. Wielkość konstrukcji idealnie pomieści jednego lub kilku ptaków. Paletę można łatwo wyciągnąć, jest wykonana z tworzywa sztucznego, dzięki czemu w razie potrzeby łatwo ją umyć.

Sposób montażu - na poziomej powierzchni klatka może być również zawieszona za pomocą specjalnego pierścienia. Dużym plusem będzie obecność w zestawie wszystkich niezbędnych elementów: miski do picia, karmnika, kilku gałęzi i huśtawki. Odległość między prętami wynosi 2 cm, więc papuga nie odleci ani nie utknie.

okrągła klatka IMAC Luna

Zalety:

 • ptaki czują się komfortowo i bezpiecznie;
 • łatwe do czyszczenia;
 • przestronne rozmiary;
 • wiele pozytywnych recenzji;
 • komplet.

Niedogodności:

 • jak zauważyliśmy powyżej, okrąg nie jest najbardziej idealnym kształtem dla komórki.

Średni koszt to 4500 rubli rosyjskich.

Triol 3112

Prostokątna klatka z daszkiem jest idealna dla jednego budgie. Ładny design i jasny kolor idealnie wpasują się we wnętrze każdego mieszkania.

Niska cena produktu zachwyci oszczędnych właścicieli, wysuwana plastikowa tacka jest łatwa do umycia. Producent dodał do zestawu huśtawkę i okonie, ale są one również wykonane z tworzyw sztucznych, co nieco obniża jakość produktu. Istnieje możliwość wymiany części składowych.

klatka Triol 3112

Zalety:

 • delikatny projekt;
 • wysokiej jakości montaż;
 • komplet;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • elementy plastikowe.

Średni koszt to 1100 rubli rosyjskich.

Petmax Adelle

Małe ładne mieszkanie w formie domu. Niebieski odcień klatki spodoba się zarówno pupilowi, jak i jego właścicielom. Paleta jest tradycyjnie plastikowa i chowana, więc nie będzie problemów z jej czyszczeniem.

Dla ułatwienia montażu i przenoszenia konstrukcja jest wyposażona w pierścień, jest też kilka żerdzi i karmnik.

Klatka Petmax Adelle

Zalety:

 • dodatkowe elementy;
 • piękny wygląd;
 • niska cena;
 • dostępność.

Niedogodności:

 • tylko jeden podajnik jest dołączony.

Średni koszt to 1400 rubli rosyjskich.

Dla papug Corella

Hagen Vision II M11

Producent dokładnie przemyślał konstrukcję i cechy konstrukcyjne swojego produktu, aby korzystanie z klatki było jak najbardziej komfortowe. Podwójną paletę można łatwo wyjąć i umyć, a duże wymiary pozwalają dużym ptakom bezpiecznie i bez ograniczeń żyć w klatce. Produkt jest chroniony dodatkowymi zderzakami, które zapobiegają wysypywaniu się gruzu; są również dodatkowe drzwiczki do konserwacji karmidła i poidła.

Właściciel nie może martwić się o stabilność klatki - nogi konstrukcji są gumowane, nie ślizgają się i nie rysują powierzchni. W razie potrzeby użytkownik może połączyć dwie kondygnacje klatki w jedną dużą.

klatka Hagen Vision II M11

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • bezpieczeństwo;
 • wysokiej jakości montaż;
 • pojemne rozmiary.

Niedogodności:

 • nieobecny.

Średni koszt to 8000 rubli rosyjskich.

Imac calla

Bardzo wygodna klatka umieszczona jest na specjalnym stojaku wyposażonym w kółka. Ta cecha odróżnia produkt od ogólnej masy podobnych produktów. Prostokątny kształt jest bardzo wygodny, szereg dodatkowych elementów sprawi, że użytkowanie produktu będzie jeszcze ciekawsze. Obecność okoni i huśtawek urozmaici rozrywkę papugi. Wysuwana taca zapewnia czystość i łatwość czyszczenia.Górną część produktu można łatwo otworzyć, pozwalając ptakowi spędzać „wolny” czas bez wychodzenia z „domu”.

Kraj pochodzenia - Włochy, prowadzi to do zawyżenia ceny produktu.

Klatka Imac Calla

Zalety:

 • niezwykły projekt;
 • wygoda użytkowania;
 • wysoka jakość;
 • dostępność komponentów.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 9000 rubli rosyjskich.

Dla dużych papug

Ferplast MAX 6

Mieszkanie dla dużych ptaków. Klatka jest przestronna, zamontowana na specjalnym stojaku, co gwarantuje łatwość użytkowania i transportu. Producent dostarcza dwie palety, na nich znajduje się kratka chroniąca przed odłamkami lecącymi w różnych kierunkach.

Wszystkie komponenty są wliczone w cenę produktu. Kupując klatkę, kupujący otrzymuje huśtawkę, okoń oraz pojemnik służący jako poidło i karmidło. Jeśli ptak jest aktywny, a właściciel martwi się o jego integralność i bezpieczeństwo, na drzwiach można zainstalować zamek, który również jest wliczony w cenę produktu.

Klatka Ferplast MAX 6

Zalety:

 • stojak z kołami;
 • komplet;
 • wygoda i bezpieczeństwo użytkowania;
 • dostawa do domu możliwa.

Niedogodności:

 • ciemne kolory.

Średni koszt to 10000 rubli rosyjskich.

Dayang A25

Idealny dla właścicieli poszukujących maksymalnego bezpieczeństwa. Produkt wykonany ze stali emaliowanej, materiał ten wyróżnia się nie tylko wytrzymałością, ale także tym, że nie wydziela toksycznych substancji. Farba nakładana jest na pręty metodą natrysku, dzięki czemu nie odpryskuje, papuga może spokojnie dziobać pręty, a właściciel nie musi martwić się o zdrowie ptaka.

Plastikowa tacka jest łatwa do spłukania, miękkie kółka umieszczone na nogach ułatwiają transport klatki i nie porysują powierzchni.

Klatka Dayang A25

Zalety:

 • wysokiej jakości montaż i malowanie;
 • przestronne rozmiary;
 • łatwość transportu i obsługi.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Średni koszt to 8000 rubli rosyjskich.

Inter-Zoo Omega I

Przestronna woliera zachwyci nawet najbardziej wybrednego użytkownika. Produkt może być stosowany również dla papug średniej wielkości. Sklep organizuje dostawę swoich towarów do wszystkich zakątków Rosji, wiele pozytywnych i, co najważniejsze, prawdziwych recenzji będzie doskonałym gwarantem jakości.

Design produktu jest nieco neutralny, idealnie wpasuje się w każde wnętrze. Paleta jak w większości przypadków jest wysuwana i plastikowa. Paleta i klatka oddzielone są siatką ochronną, która ochroni ptaka przed ciągłym kontaktem ze ściekami. Producent zawarł w zestawie trzy poprzeczki, a na nogach klatki znajdują się kółka, które nie rysują powierzchni. Klatka jest otwierana przez główne drzwi, można również otworzyć górę woliery, dzięki czemu ptak ma więcej miejsca na spacer.

Rada! Producent zawarł w cenie produktu trzy poprzeczki plastikowe, dlatego w przyszłości radzimy dokupić okonie z naturalnego drewna.

klatka Inter-Zoo Omega I

Zalety:

 • przestrzeń i wygoda dla zwierzaka;
 • wysoka jakość;
 • stylowy wygląd;
 • łatwe do czyszczenia.

Niedogodności:

 • w zestawie kilka dodatkowych zabawek;
 • wysoka cena.

Średni koszt to 20000 rubli rosyjskich.

Imac ezia special

Konstrukcja woliery jest prosta, ale sprawia, że ​​jej obsługa jest prostsza i wygodniejsza. Wyciągana taca jest oddzielona od wnętrza klatki kratką. Ponieważ klatka jest duża, wyposażona jest w kółka ułatwiające transport produktu. Konstrukcja jest chroniona ze wszystkich stron pleksi, dzięki czemu otoczenie będzie czyste.

W zestawie znajduje się jedna drewniana poprzeczka, może to nie wystarczyć dla ptaka, więc właściciel będzie musiał dokupić dodatkowe zabawki. Mieszkanie jest wyposażone w drzwi na zawiasach, aby zapobiec zranieniom pierzastych zwierząt.

Klatka Imac Ezia Special

Zalety:

 • przestronne wymiary;
 • uniwersalny projekt;
 • łatwe do czyszczenia i konserwacji.

Niedogodności:

 • brak akcesoriów.

Średni koszt to 19 000 rubli rosyjskich.

Savic canberra

Nasz ranking jest kontynuowany z najdroższą pozycją w naszej ofercie.Przestronna woliera ustawiona na wygodnym stojaku, klatka oddzielona od palety kratką. Dostępna jest również dodatkowa półka ułatwiająca konserwację i karmienie.

Woliera cieszy się dużym zainteresowaniem kupujących, gdyż charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, ptaki czują się w niej komfortowo i bezpiecznie. Ptakom przypadnie do gustu kilka drewnianych szczebli, ale radzimy kupić huśtawkę, lustro lub dzwonek.

Klatka Savic Canberra

Zalety:

 • przestronne wymiary;
 • wysoka jakość produktu;
 • łatwość użycia.

Niedogodności:

 • kilka dodatkowych akcesoriów;
 • wysoka cena;
 • trudno znaleźć w sprzedaży.

Średni koszt to 25 000 rubli rosyjskich.

Z zabawkami

Petmax bianca

Dla tych, którzy chcą kupić wersję ekonomiczną z zabawkami bez krzywdzenia swojego pupila, ten produkt będzie najlepszym wyborem. Materiał do produkcji nie zawiera substancji toksycznych, jasny kolor produktu zachwyci również małego ptaka.

Klatka zawiera huśtawkę i kilka żerdzi, które urozmaicają życie papugi. Wymiary mieszkania nie są przeznaczone do zamieszkania w nim dla kilku ptaków, więc zabawki będą potrzebne bezbłędnie. Cechy konstrukcyjne ułatwią czyszczenie, nie dopuszczając do wysypania się zanieczyszczeń z klatki, plastikowa taca dobrze nadaje się do mycia.

Klatka Petmax Bianca

Zalety:

 • niska cena;
 • wygodna forma;
 • łatwe do czyszczenia;
 • bezpieczeństwo;
 • wysoka strona nie pozwoli na wysypanie się gruzu.

Niedogodności:

 • mały rozmiar;
 • nie ma podajnika.

Średni koszt to 800 rubli rosyjskich.

Ferplast Bali

Ten produkt jest nieco droższy od opisanych powyżej analogów, ale jego jakość jest w pełni zgodna z ceną. Powyższa marka cieszy się dużą popularnością wśród profesjonalistów i amatorów, wiele pozytywnych recenzji dodaje również zalet produktu.

Jeśli chodzi o zabawki, są one prezentowane w dużych ilościach: lustra, dzwonki, huśtawki, okonie. Jest też poidło, karmnik i spinacz do bielizny na smakołyki. Klatka jest dość obszerna, ale jest przeznaczona dla jednego lub dwóch małych ptaków. Możesz zainstalować mieszkanie na solidnej poziomej powierzchni lub zawiesić je na pierścieniu. Produkt produkowany w dwóch kolorach: białym i złotym.

Klatka Ferplast Bali

Zalety:

 • szeroka gama kolorów;
 • dużo zabawek;
 • duże wymiary;
 • łatwe do czyszczenia.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Średni koszt to 5000 rubli rosyjskich.

Triol 23BG

Okrągła klatka nie jest do końca mile widziana przez weterynarzy, ale jest to odpowiednie miejsce. Konstrukcja jest stylowa, odcień złota prezentuje się stylowo i idealnie pasuje do każdego wnętrza. Wymiary mieszkania pozwalają na zmieszczenie się w nim jednocześnie kilku ptaków. Szczególnie aktywne ptaki nie będą w stanie wyrzucać śmieci poza klatkę dzięki obecności specjalnej kratki ochronnej.

Z zabawek w zestawie huśtawka i żerdzie, do pielęgnacji - karmnik i poidło. Dla ułatwienia przenoszenia producent wyposażył produkt w pierścień.

klatka Triol 23BG

Zalety:

 • praktyczność;
 • stylowy wygląd;
 • komplet;
 • wygoda czyszczenia.

Niedogodności:

 • okrągły kształt nie jest zalecany.

Średni koszt to 1000 rubli rosyjskich.

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *