👍 Najlepsze krzesła kolanowe na rok 2020

0

Każda osoba stara się uzyskać piękną i zdrową postawę. W końcu daje pewność siebie i pozytywnie wpływa na ogólny stan. Jednak ciągłe monitorowanie kręgosłupa siedząc na zwykłym krześle jest trudne, a nawet niemożliwe. Wymaga to największego wysiłku i dyscypliny.

Jest łatwiejsze rozwiązanie - zakup krzesełka kolanowego. Konstrukcja jest wygodna i można ją umieścić w dowolnym miejscu, w tym w biurze. Ciało samo przyjmie wygodną pozycję, a osoba nie będzie musiała stale korygować postawy. Ponadto zmniejsza się nacisk w okolicy krzyżowej, co zapewnia zdrowe ugięcie odcinka lędźwiowego.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ocenę najlepszych krzeseł kolanowych na rok 2020.

Cechy konstrukcyjne

Fotel kolanowy różni się od wersji standardowej. Osoba od razu zauważa niecodzienny design i obecność podpórek pod kolana, które są wykonane z miękkiego materiału. Siedzisko jest pochylone pod kątem 15 stopni, co może wydawać się niewygodne, ale po przetestowaniu produktu nie stwierdza się żadnego dyskomfortu. W większości krzeseł nie ma podłokietników, ale jeśli chcesz, możesz znaleźć modele, w których są obecne.

Taka konstrukcja umożliwia symulację pozycji stojącej, ale bez nadmiernego obciążania nóg i pleców oraz bez dodatkowego podparcia. Dziś w sklepach dostępne są opcje z małym oparciem, a także krzesła, których w ogóle nie ma. Przy dłuższej pozycji siedzącej warto zaopatrzyć się w produkty z oparciem pleców, by chwilami odpocząć od jednej pozycji.

Zalety i dla kogo jest odpowiedni

Konstrukcja ortopedyczna umożliwia wyrównanie postawy bez stresu, cały proces przebiega samodzielnie, na poziomie odruchów. Brak monitorowania co sekundę, całkowity relaks. Dlatego użytkownik skupia się na pracy lub lekcjach tylko wtedy, gdy kupuje produkty dla dzieci.

Zalety tej opcji to:

 • Zapewnienie prawidłowej i równej postawy;
 • Dobre zachowanie naturalnych krzywizn;
 • Lepsze oddychanie, ponieważ do organizmu dostaje się więcej powietrza;
 • Obciążenie mięśni kręgosłupa jest minimalne;
 • Stołek kolanowy nie wywiera nacisku na ważne narządy;
 • Wspomaga prawidłowe krążenie krwi.

Produkt jest odpowiedni dla każdej osoby, w tym uczniów, studentów i pracowników biurowych. Ponadto dzisiaj krzesła ortopedyczne są używane przez programistów i artystów. Projekt jest idealny dla kobiet w ciąży, nawet w późniejszym terminie.

Stołki kolanowe promują prawidłową postawę u dzieci, a także pomagają wyeliminować niektóre problemy z kręgosłupem u dorosłych. Produkt jest całkowicie uniwersalny i nie wpływa negatywnie na plecy.

Jeśli dana osoba ma osteochondrozę, skoliozę, skrzywienie kręgosłupa, przepuklinę pleców, zapalenie mięśni itp., Zaleca się użycie krzesła kolanowego w celu złagodzenia tego stanu. Pomaga również rozwiązać niektóre problemy z układem oddechowym, sercem, a nawet normalizować stan jelit. Oczywiście takie dolegliwości nie są wyleczone w 100%, ale ich przebieg jest łatwiejszy w porównaniu ze zwykłymi opcjami. Wydajność nie sprawi, że długo będziesz czekać, różnicę odczujesz już po miesiącu aktywnego użytkowania.

Wady i dla kogo krzesło nie jest odpowiednie

Chociaż konstrukcja jest uniwersalna, istnieje wiele chorób, w których nie zaleca się jej stosowania, ponieważ może to powodować dodatkowe komplikacje. Na przykład produkt jest całkowicie przeciwwskazany dla osób z:

 • Uraz kręgosłupa;
 • Deformacja kości udowych;
 • Wrodzone wady postawy;
 • Skolioza III stopnia.

Dlatego przy zakupie tego krzesła należy skonsultować się z ortopedą, pomoże on określić ogólny stan kręgosłupa. Ponadto lekarz dobierze optymalny model, który nie będzie miał negatywnego wpływu na organizm.

Pomimo setek pozytywnych recenzji i zalet tego produktu, istnieją pewne negatywne aspekty, które będą zauważalne na początkowym etapie aplikacji:

 • Siedząc przez długi czas, nie zadziała, aby uniknąć bólu kolana;
 • Musisz kontrolować ciało, aby się nie ślizgało. Oczywiście z biegiem czasu wszystko to stanie się „automatycznie”, ale przedtem trzeba spróbować;
 • Czasami osoba zaczyna odczuwać obrzęk stóp, w niektórych przypadkach nawet drętwienie;
 • Ze względu na nietypową pozycję krzesło będzie wydawało się zbyt wysokie.

Większość niedociągnięć znika po kilku tygodniach aktywnego użytkowania. Główną wadą jest obrzęk i ból kolan. Ale jest to również łatwe do rozwiązania, wymaga co godzinę przerwy 10-15 minut. Jeśli nie masz tyle czasu, to przynajmniej 5 minut.

Odmiany krzeseł

Obecnie w sprzedaży dostępne są dwie popularne wersje - dynamiczne krzesła i regulowane. Każdy model ma szereg zalet i wad.

Dynamiczny

Ta opcja różni się wysokością, co jest wygodna dla dzieci, które nie są w stanie utrzymać prawidłowej postawy przez długi czas. Ponadto produkt łączy w sobie nie tylko krzesło, ale także fotel bujany, co sprzyja relaksowi.

Podstawa wykonana w formie łuku, rozwiązanie to ułatwia swobodne poruszanie się w przód iw tył, ale tył nadal pozostaje płaski i nie podlega silnemu obciążeniu. Fotel bujany przydaje się w tym, że jeśli dziecko musi dokończyć lekcje, wystarczy pochylić się do przodu do biurka, a oglądając bajki lub czytając książki wystarczy się odchylić.

Zaletą dynamicznej konstrukcji jest możliwość odpowiedniego obciążenia kręgosłupa, co przyczynia się do prawidłowego uformowania gorsetu mięśniowego oraz poprawia krążenie krwi. Nakolanniki wykonane są z miękkiego materiału, dzięki czemu dziecko nie odczuwa silnego bólu.

Nastawny

Ta opcja jest odpowiednia dla dorosłych i nastolatków. Dzięki takiemu projektowi osoba może wybrać optymalną wysokość dla każdego stołu. Regulacja odbywa się stopniowo lub płynnie, wszystko zależy od wybranego typu. W pierwszym przypadku osoba otrzymuje tylko trzy pozycje. W drugim podnoszenie i opuszczanie odbywa się dzięki zastosowaniu podnośnika gazowego. Obie opcje są łatwe w użyciu i nie będą powodować trudności.

Co warto wiedzieć o fundacji

Urządzenia różnią się nie tylko możliwością regulacji, ale także podstawami. Dziś jest kilka przedstawień. Jedną z popularnych opcji jest statyw ze wspornikiem, natomiast dolna część wykonana jest z nóg lub może być na kółkach.

Stosując tę ​​drugą opcję, osoba uzyskuje dobrą mobilność. Na takim produkcie możesz łatwo przejść do stołu lub po pokoju, a nie musisz wstawać.Ponadto produkty z kołami nie powodują trudności w przenoszeniu konstrukcji na inne piętro. Należy to wziąć pod uwagę, ponieważ 90% krzeseł kolanowych ma imponującą masę. Aby zapobiec pogorszeniu się powłoki, producenci wytwarzają rolki z gumowanych materiałów.

Istnieją również zakrzywione chodniki, dzięki którym można łatwo zginać się w przód iw tył, zachowując anatomiczny kształt, co jest wygodne przy długotrwałej pracy przy stole czy komputerze.

Jakie materiały są używane

Do produkcji krzeseł wykorzystywane są dwa popularne materiały - drewno i metal. Osobliwością tego projektu jest to, że zapewniają dobry efekt ortopedyczny.

Kupując konstrukcje metalowe, zwiększa się niezawodność, odporność, trwałość i wytrzymałość krzesła. Ponadto urządzenie można łatwo regulować na wysokość. Aby materiał nie ulegał korozji, na etapie produkcji jest chromowany, po czym nakładana jest powłoka teflonowa, co wydłuża żywotność. Jedyną wadą tego rozwiązania jest masa.

Modele drewniane wykonane są z litego drewna, takiego jak dąb lub buk. Ponadto niektórzy producenci osiągają wskaźniki wytrzymałości przy stosowaniu wielowarstwowej sklejki.

Jeśli planujesz kupić produkt do swojego domu, lepiej jest preferować opcje drewniane. Ponieważ najłatwiej dopasowują się do wnętrza i są lekkie. Ponadto materiał jest przyjazny dla środowiska i nie pasuje do żadnego projektu.

Kupując model do biura, lepiej kupić konstrukcje metalowe. Ponieważ zapewniają wystarczającą wytrzymałość i niezawodność w codziennym użytkowaniu.

Rodzaje wypełniaczy

Kupując krzesła kolanowe, zwraca się uwagę na ten parametr. Ponieważ wypełnienie wpływa na komfort i trwałość siedziska. Obecnie istnieją dwie popularne opcje:

 • Guma piankowa;
 • Lateks.

Osobliwością pierwszej opcji jest wystarczająca elastyczność, niska cena i hipoalergiczność. Jednak jest też wada - krótki okres użytkowania, który wynosi tylko 5 lat. Lateks jest używany do wyrobów biurowych, ponieważ ma wysoki stopień elastyczności i porowatości. Materiał jest antystatyczny, co zapobiega gromadzeniu się dużych ilości kurzu. Średnia żywotność wynosi 10 lat.

Zewnętrzna część jest wykonana z tkaniny obiciowej, ale dopuszczalna jest również skóra ekologiczna. Aby zapobiec tworzeniu się fałd, które psują wygląd, stosuje się niewielką warstwę wypełnienia poliestrowego. Dozwolone jest również stosowanie wymiennych pokrowców, jeśli jest możliwość ich zakupu, lepiej to zrobić, zanim krzesło się zabrudzi. Dzięki temu elementowi możesz dobrać kolorystykę do dowolnego projektu.

Ocena najlepszych modeli z miękkim siedziskiem

US MEDICA Zero Mini

Wygodna opcja zapewniająca piękną i równą postawę przez cały okres użytkowania. Wykonany jest z wysokiej jakości drewna, co zwiększa niezawodność i trwałość. Wyściełane siedzisko i nakolanniki zapewniają wygodę. Do wygodnego transportu są wygodne koła z gumowaną powłoką.

Średni koszt to 13050 rubli.

US MEDICA Zero Mini

Zalety:

 • Wygoda;
 • Montaż odbywa się z wysoką jakością;
 • Wykonane z twardej skały;
 • Stosunek jakości do ceny i trwałość;
 • Nadaje się do biura i domu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Równoważone krzesło kolanowe Konyok Gorbunyok

Niezawodny model odpowiedni dla dzieci i młodzieży. Dzięki tej opcji zachowana jest postawa zarówno podczas pracy przy komputerze, jak i podczas czytania książek. Szerokość siedziska to 57 cm, co jest dodatkowym atutem.

Istnieją trzy pozycje regulacji nakolanników. Urządzenie jest w stanie wytrzymać obciążenie do 100 kg. Produkt objęty 5 letnią gwarancją. Do produkcji krzesła używana jest wysokiej jakości sklejka.

Średnia cena to 5990 rubli.

Równoważone krzesło kolanowe Konyok Gorbunyok

Zalety:

 • Niska waga - 4,5 kg;
 • Wygoda;
 • Regulowane nakolanniki;
 • Wartość pieniądza;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Prestiż postawy Silver Fox Royal

Wygodny projekt odpowiedni dla osób często spędzających czas przy stole. Część zewnętrzna wykonana jest z wytrzymałych materiałów, które wytrzymują obciążenie do 110 kg. Dla większej wygody zastosowano wygodną regulację, która pozwala dopasować się do dowolnego wzrostu i wzrostu osoby.

Średni koszt to 9900 rubli.

Prestiż postawy Silver Fox Royal

Zalety:

 • Wykonane z wytrzymałego materiału;
 • Długa żywotność;
 • Miękkie siedzisko;
 • Regulacja wysokości.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wysokiej jakości modele z miękkim tyłem

Olympus SC 2-2

Popularny produkt, który pozwoli zachować Twoją sylwetkę i wygodę. Elementy są całkowicie miękkie i wykonane z tkaniny obiciowej. Są gumowe koła, które nie rysują powierzchni. Gwarancja 36 miesięcy.

Wytrzymuje ciężar do 120 kg. Odpowiedni dla osób o wzroście od 110 do 190 cm, dzięki czemu produkt jest wszechstronny. Oparcie pozwala odpocząć od ciężkiej pracy i nieco rozluźnić mięśnie pleców.

Średni koszt to 10590 rubli.

Olympus SC 2-2

Zalety:

 • Wygoda;
 • Solidne ciało;
 • Trwałość;
 • Miękkie elementy;
 • Optymalna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Smartstool KW02B

Kolejna popularna opcja dla dzieci i dorosłych. Do produkcji ramy użyto wytrzymałego materiału, który wytrzymuje obciążenie do 110 kg i nie odkształca się. Posiada wygodną regulację wysokości, która umożliwia korzystanie z modelu prawie każdej osobie. Oparcie i siedzisko są całkowicie miękkie, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Średni koszt to 15000 rubli.

Smartstool KW02B

Zalety:

 • Odpowiedni dla nastolatków i dzieci;
 • Miękkość;
 • Dobry wypełniacz;
 • Solidna rama;
 • Niezawodność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wygodne krzesła kolanowe z podłokietnikiem

Olympus SK-4 Titan

Wysokiej jakości urządzenie zaprojektowane do długotrwałej pracy w jednej pozycji. Podłokietniki zapewniają dodatkowy komfort. Trwała gumowana stopka nie rysuje podłogi i zapewnia dobrą stabilność na każdej powierzchni.

Średnia cena to 14890 rubli.

Olympus SK-4 Titan

Zalety:

 • Wykonane z wytrzymałego materiału;
 • Nie pęka;
 • Trwałość;
 • Silny nacisk;
 • Nie rysuje podłogi.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Krzesło ortopedyczne kolanowe z siatkowymi podłokietnikami i oparciem

Wygodna opcja, która jest sprzedawana w trzech kolorach, co pozwala znaleźć odpowiedni model do domu i biura. Oprócz podłokietników znajduje się oparcie. Przemieszczanie odbywa się za pomocą kółek, które nie pozostawiają śladów na podłodze. Rama wykonana jest z wytrzymałego metalu.

Średnia cena to 8290 rubli.

Krzesło ortopedyczne kolanowe z siatkowymi podłokietnikami i oparciem

Zalety:

 • Komfort;
 • Łatwy w transporcie;
 • Niezawodność;
 • Nie psuje się przy częstym użytkowaniu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych modeli z prostą regulacją

Smartstool KM01

Piękna i niezawodna opcja odpowiednia dla każdej osoby. Wykonany jest z wytrzymałego metalu, który pokryty jest teflonem, co daje dodatkowe właściwości ochronne. Siedzisko wypełnione jest wytrzymałym i miękkim materiałem, który długo zachowuje swój kształt.

Średni koszt to 12 160 rubli.

Smartstool KM01

Zalety:

 • Siła;
 • Wygodne użytkowanie;
 • Regulacja w 5 sekund;
 • Odpowiedni dla dzieci;
 • Utrzymywanie postawy.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

OLIMP SK-1-2G

Popularny model w przystępnej cenie i prostym systemie regulacji. Urządzenie jest w stanie wytrzymać obciążenie do 120 kg, dzięki czemu jest wytrzymałe nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Podnośnik gazowy umożliwia znalezienie wymaganej wysokości w kilka sekund. Lądowanie zapewnia przyjemną i miękką amortyzację.

Średnia cena to 7500 rubli.

OLIMP SK-1-2G

Zalety:

 • Regulacja w kilka sekund;
 • Uniwersalna aplikacja;
 • Długa żywotność;
 • Niezawodność;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Struktury kolana nie szkodzą zdrowiu, wręcz przeciwnie, wzmacniają je. Piękna i równa postawa sprawi, że osoba poczuje się lepiej i pewniej.Nie ma nadmiernych obciążeń kręgosłupa i mięśni. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię