Najlepsze wózki dla dzieci z porażeniem mózgowym na 2020 rok

0

Dzieci z porażeniem mózgowym mają ograniczoną zdolność samodzielnego poruszania się. Ta choroba poważnie komplikuje ich istnienie. Aby w pewnym stopniu poprawić jakość ich życia, opracowano specjalne wózki dziecięce. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawia recenzję „Najlepsze wózki dla dzieci z porażeniem mózgowym w 2020 roku”, opracowaną na podstawie opinii kupujących i ekspertów.

Co to jest porażenie mózgowe

Mózgowe porażenie dziecięce lub mózgowe porażenie dziecięce jest naruszeniem funkcji motorycznych małego pacjenta, jego zdolności do utrzymania równowagi, utrzymania postawy. Przyczyną choroby jest zaburzenie czynności mózgu, a określenie „paraliż” oznacza stan osłabienia, który zakłóca kontrolę mięśni.

Według statystyk na 1000 noworodków przypada od dwóch do trzech przypadków porażenia mózgowego.

Istnieje kilka form zaburzonej koordynacji:

 1. Spastyczny. Mięśnie w ciągłym napięciu. Aktywność fizyczna jest trudna. Najczęstsza postać porażenia mózgowego.
 2. Dyskinetic. Ruchy kończyn są spontaniczne i niekontrolowane i mogą być powolne i płynne lub szybkie.
 3. Ataktyczny. Dzieci z tą postacią porażenia mózgowego mają problemy z koordynacją i równowagą. Trudno im chodzić, poruszać się lub działać szybko, pisać i rysować.
 4. Mieszany. Pojawiają się wszystkie te formy porażenia mózgowego. Najczęściej jest to połączenie form spastycznych i dyskinetycznych.

Rodzaje wózków dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym

Po wcześniejszym umówieniu

Zastanów się, czym one są, co je łączy, czym różnią się od siebie i od zwykłych wózków dziecięcych.

Pieszy

Służy do chodzenia poza dom lub mieszkanie. Ramy wyposażone są w koła owinięte pneumatycznymi oponami. Aby zapewnić komfort dzieciom w każdej pozycji, fotelik wyposażony jest w liczne regulacje:

 • wysokość podnóżka;
 • pozycja i wysokość pleców;
 • pozycja zagłówka;
 • głębokość siedziska.

Bezpieczeństwo maluszka zapewniają klamry mocujące. Aby uchronić się przed kaprysami pogody, zestaw uzupełniają parasole i płaszcze przeciwdeszczowe. Siedzisko można ustawić tradycyjnie na ramie, przodem do kierunku jazdy lub obrócić o 180 stopni i pozostawić w pozycji „twarzą do mamy”. Położenie uchwytów jest również regulowane na wysokość. Rama łatwo zmienia się z pozycji roboczej w transportową, aby zmieścić się w bagażniku samochodu.

Dom

Produkty tego typu mają niewielkie rozmiary, ponieważ muszą pasować do raczej wąskich drzwi wewnętrznych i manewrować w ograniczonych przestrzeniach. Kółka przy ramie są małe, przypominające meble. Fotele mają wiele możliwości transformacji:

 • wysokość i nachylenie oparcia;
 • wysokość podnóżka;
 • regulacja podłokietnika;
 • pasy bezpieczeństwa.

Ponieważ wózki domowe są używane w pomieszczeniach, nie są wyposażone w płaszcze przeciwdeszczowe i daszki ochronne.

uniwersalny

Pod względem wyposażenia i wyglądu są zbliżone do spacerowych. Wyróżniają się możliwością szybkiej zmiany kadru, z pokoju na spacer. Dzięki temu modele uniwersalne są równie wygodne zarówno w mieszkaniu, jak i na spacerze.

Pomimo pewnych różnic wszystkie typy urządzeń rehabilitacyjnych dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym mają te same cechy konstrukcyjne, które są obowiązkowe dla tego typu sprzętu medycznego:

 1. Obecność sztywnego pleców jest niezbędna do prawidłowego rozłożenia obciążeń na części kręgosłupa, aby zapobiec rozwojowi jego skrzywienia.
 2. Obowiązkowa obecność pasów i przyrządów mocujących głowę, ramiona, uda i golenie. Liczba poszczególnych elementów zależy od kondycji fizycznej dziecka.
 3. Wymagane jest wyposażenie z hamulcami i zabezpieczeniem przed przewróceniem. Dziecko nie powinno spaść.
 4. Wielokrotna regulacja pozwala dopasować oparcie, zagłówek, podnóżek, głębokość i szerokość siedziska do dowolnego rozmiaru. Jest to konieczne, aby zapewnić małemu pacjentowi komfortowe warunki.

W razie potrzeby możesz dodatkowo wyposażyć obiekt: oparcie, które można ustawić w płaszczyźnie poziomej, uchwyt na zakraplacz, elektryczny przyspieszacz koła, zdejmowany stół do gier i jedzenia.

Według typu napędu

Wyróżnia się fotele prowadzone przez osobę towarzyszącą, wózki inwalidzkie, które pacjent wprawia w ruch własnymi rękami, obracając tylne koła o zwiększonej średnicy, a także pojazdy samobieżne z napędem elektrycznym i systemem sterowania. Zastanówmy się nad możliwościami urządzeń samobieżnych.

Urządzenia o napędzie elektrycznym znacząco poprawiają jakość życia chorych dzieci, zapewniając im pewną niezależność w poruszaniu się. Dodatkowo model ten stanie się ulubioną zabawką nastolatków od 7 roku życia. Produkty rosyjskiej firmy Ortonica są szczególnie popularne wśród kupujących.

Wózek dziecięcy Ortonica Pulse 450 wyposażony jest w elektrycznie regulowane oparcie oraz napęd elektryczny z dużą rezerwą mocy. Sterowanie jest tak proste, że nawet dziecko sobie z tym poradzi. Joystick zdalnego sterowania można zamontować pod dowolną ręką i regulować wysokość za pomocą podłokietnika. Regulowane podnóżki, boczne podpórki i zagłówek, samozaciskowe paski zapewniają bezpieczeństwo pacjenta.

Jak wybrać wózek

Wózki dla dzieci z porażeniem mózgowym kosztują dużo. To poważne pieniądze i musisz je wydać z zyskiem. Konieczne jest wysłuchanie rad lekarza i zaleceń rodziców z podobnym doświadczeniem, zapoznanie się z parametrami technicznymi i funkcjonalnością niektórych produktów na stronach sklepów internetowych i producentów sprzętu medycznego.

Biorąc pod uwagę stan dziecka i otrzymane informacje, można określić niektóre kryteria wyboru:

 1. Przy określaniu głębokości, szerokości i wysokości urządzenia brane są pod uwagę wzrost i waga pacjenta. Głębokość jest wybierana o 60 mm mniej niż długość nogi pacjenta od biodra do stawu kolanowego, a szerokość jest o 40-50 mm większa niż szerokość bioder. Pożądane jest, aby regulacje umożliwiały zmianę tych parametrów w górę, aby urządzenie mogło działać przez kilka lat w okresie wzrostu dziecka.
 2. W przypadku dzieci ze skrzyżowanymi nogami konieczne będzie wyposażenie fotelika w porywacz (rolkę rozdzielającą).
 3. Fotele dla dzieci, które nie mają fizycznej zdolności do utrzymania równowagi podczas siedzenia, wyposażone są w pasy pachwinowe oraz boczne podpórki.
 4. Pas piersiowy zapobiega wypadnięciu malucha do przodu.

Prawidłowo dobrany wózek inwalidzki powinien zapewniać możliwość prawidłowego zamocowania ciała pacjenta, a jednocześnie nie przeszkadzać w jego ruchu.

Czego szukać

Materiał tapicerski nie powinien wydzielać silnych zapachów ani być zakurzony, zawierać kłaczków lub podobnych elementów, które mogą wywoływać reakcje alergiczne u skazanych na to dzieci.

Aby zapewnić maksymalną możliwą aktywność dzieciom z porażeniem mózgowym, zaleca się posiadanie dwóch wózków, do domu i spacerówki. Biorąc pod uwagę ich całkowity koszt, koszty są znaczne.W tym przypadku bardzo odpowiednia będzie opcja uniwersalna.

Przykładem jest uniwersalny fotelik dziecięcy Fumagalli Mitico. Zamontowany na ramie Dentro to przytulna opcja. Na ramie Fuori jest to już model do chodzenia. Proces wymiany ramy nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga dużego wysiłku.

Niektóre produkty są składane jak „laska”. Inne mają mechanizm składania książek. Do kupującego pozostaje określenie, który mechanizm lepiej kupić.

Najlepsi producenci

Sprzęt do rehabilitacji małych pacjentów powinien zapewniać im komfort i bezpieczeństwo. Mogą to zapewnić tylko zaufani producenci znani z wysokiej jakości i przemyślanej funkcjonalności. Wydają również dokumenty potwierdzające gwarancje bezawaryjnej pracy przez określony czas. Niektórzy kupujący błędnie uważają, że produkty markowe są dla nich za drogie i w pogoni za niską ceną wybierają produkty nieznanych producentów. Na próżno. W asortymencie najlepszych firm koniecznie znajdują się produkty zaprojektowane nie tylko pod najbardziej specyficzne potrzeby kupującego, ale także na każdy portfel.

Baron Rothschild powiedział: „Nie jestem wystarczająco bogaty, aby kupować tanie rzeczy”.

Chodzi o to, że tani model z konieczności ma znikome życie zawodowe. Szkoda płacić dobre pieniądze za konstrukcję, która rozpadnie się za rok lub dwa, a pechowy kupiec znowu będzie musiał wydać dużo pieniędzy na nową.
Przed zakupem wózka nie zaszkodzi dowiedzieć się, która firma najlepiej kupi dany produkt.

Otto Block

Produkty niemieckiej firmy stale otrzymują doskonałe recenzje klientów. Jej popularne modele spacerowe (na przykład „Kimba Neo”) słyną z dobrego zawieszenia, doskonałych zdolności do jazdy w terenie, dużej manewrowości i zwiększonego komfortu dla pacjenta. Oprócz obowiązkowej konfiguracji producent oferuje dodatkowe akcesoria, w tym:

 • wymienna rama;
 • ciepła torba zimowa;
 • zdejmowany stół.

Fotel wyposażony jest w różne szelki i pasy bezpieczeństwa, m.in. z kamizelką w kształcie litery H. Jak na cenę - produkt nie jest tani, ale dzięki licznym dostosowaniom posłuży przez długi czas, od 5 do 10 lat.

Convaid

Bardzo znany amerykański producent. Popularność modeli firmy tłumaczy przemyślane podejście dewelopera do projektowania ich produktów z uwzględnieniem życzeń klientów. Miłośnicy podróży samochodowych pokochają Metro Me. Uniwersalny, z mechanizmem składania - laska, nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku.

Oparcie i siedzisko, wyposażone w system samonapinania Self-Tensio, pozostają zawsze wypoziomowane, jakby były ustawione na sztywnej podstawie. Oddychający materiał tapicerki doskonale prezentuje się podczas spacerów w letnie upały.

Aramed

Modele budżetowe wyprodukowane w Rosji są odpowiednie dla tych, którzy szukają niedrogich opcji. W przedziale 10000-35000 rubli można znaleźć ciekawe produkty, które mają w zestawie zestaw niezbędnych akcesoriów.

Akces - Med

Polski producent sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci i dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym. Oprócz foteli spacerowych i domowych firma oferuje klientom pionizatory, foteliki dziecięce, łóżeczka do kąpieli itp. Rozwój firmy pozwala pacjentom na aktywne życie pomimo ciężkości choroby. Szczególną popularnością cieszą się fotele rehabilitacyjne Akces-Med, które znacząco podnoszą poziom komfortu dla dzieci z poważnymi zaburzeniami ruchowymi, którym trudno nie tylko siedzieć, ale nawet samodzielnie zajmować tę pozycję.

Vermeiren

Producent z Belgii. Kupujący doceniają jego niedrogie modele domowe. Są wygodne, ponieważ ich szerokość z podłokietnikami nie przeszkadza w swobodnym przechodzeniu przez najwęższe wewnętrzne drzwi, a pochylenie podnóżka i oparcia jest regulowane. Dodatkowo można dokupić zagłówki, porywacze, boczki.

Fumagalli

Włoska firma zajmuje jedno z czołowych miejsc na świecie wśród producentów artykułów do rehabilitacji dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Według lekarzy jednym z jej najlepszych produktów jest Mitico High-Low. To nie jest wózek, ale kompleks składający się z:

 • krzesło terapeutyczne;
 • kilka wymiennych ramek, dzięki którym model jest uniwersalny;
 • różnego rodzaju podnóżki, zagłówki i podpórki boczne.

Rama pokoju High-Low umożliwia regulację wysokości krzesełka w celu ułatwienia komunikacji z innymi dziećmi lub wykonywania różnych czynności.

Białoruskie Centrum Rehabilitacji Protetyczno-Ortopedycznej

Białoruskie wózki dziecięce z mózgowym porażeniem dziecięcym są produkowane przez Republikańskie Przedsiębiorstwo Unitarne „Białoruskie Centrum Rehabilitacji Protetyczno-Ortopedycznej”. W ofercie wózki inwalidzkie do rehabilitacji pacjentów z problemami narządu ruchu, modele spacerowe i indoorowe na kołach z oponami pneumatycznymi, regulowanymi podnóżkami i zagłówkami, podpórkami bocznymi i pasami bezpieczeństwa.

Ciekawą ofertą jest trójkołowiec dla starszych uczniów. Model wyposażony jest w szelki na nogi na pedałach oraz regulowane oparcie z bocznymi podporami, pasy podtrzymujące. Zaprojektowany do samodzielnego poruszania się w obecności osoby towarzyszącej.

Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z opisem urządzenia, wysłuchać rad i zaleceń doświadczonych użytkowników, lekarzy, konsultantów sprzedaży, dowiedzieć się, ile kosztuje produkt, który Cię interesuje, a jeśli nie ma wątpliwości, zapłacić za zakup.

Gdzie mogę kupić

Obywatelom Rosji przy zakupie wózków dziecięcych z porażeniem mózgowym przysługuje częściowe lub całkowite odszkodowanie pieniężne z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych lub Zakładów Ubezpieczeń Społecznych. Aby sporządzić dokumenty do otrzymania odszkodowania, produkt należy kupić w specjalistycznym sklepie, w przeciwnym razie mogą pojawić się problemy z otrzymaniem odszkodowania.

Jeśli pieniądze nie stanowią problemu, odpowiednią opcję można zamówić online w sklepie internetowym. Jednocześnie lepiej jest korzystać ze sprawdzonych usług, na przykład www.dobrota.ru, www.pro-medic.ru, ecomedika.ru. Możesz odwiedzić oficjalne strony producentów, zapoznać się z nowościami, zamówić i opłacić zakup.

Ocena jakości wózków dziecięcych z porażeniem mózgowym

Najlepsze modele do chodzenia

4. uzbrojony H 006

Model najlepiej nadaje się do długotrwałego użytkowania przez dzieci cierpiące na wiele zaburzeń czynnościowych. Obecność różnych regulacji pozwala jej „dorastać” wraz z dzieckiem. Istnieje funkcja obracania krzesła na stelażu o 180 stopni. W razie potrzeby fotelik można wyjąć z ramy i można go używać jako fotelika samochodowego dla dziecka.

Urządzenie wyposażone jest w zdejmowany zagłówek. Boczne podpórki zapewnią dziecku wygodę i nie zasłaniają widoku.

Udźwig lekkiej aluminiowej ramy ułatwia przenoszenie 75 kg. Podczas transportu i przechowywania składa się i nie zajmuje dużo miejsca. Regulowana szerokość i głębokość krzesła. Stopy są wygodnie ustawione na składanej platformie o regulowanej długości. Ochronę przed upadkiem zapewnia porywacz i pięciopunktowe szelki. Wodoodporny płaszcz przeciwdeszczowy ochroni małego pacjenta przed kaprysami złej pogody. Łatwe manewrowanie zapewniają zdejmowane obrotowe koła. Na długich postojach pojazd jest zabezpieczony nożnym hamulcem postojowym. Średni koszt produktu to 18770 rubli.

wózek Armed H 006

Zalety:

 • funkcja fotelika samochodowego;
 • pneumatyczne koła zapewniają miękką jazdę;
 • wiele korekt;
 • budżet.

Niedogodności:

 • koła muszą być często pompowane.

3.Fumagalli Pliko

Wózek włoski to laska, dla dzieci z porażeniem mózgowym, jest lekki i mobilny. Wizualnie nie różni się od zwykłej wersji. Chroni przed opadami atmosferycznymi. Indywidualne ustawienia siodełka, oparcia i platformy na nogi pozwalają na korzystanie z produktu nawet w okresie wzrostu pacjenta. Głowę wspiera zdejmowany zagłówek z regulacją wysokości.Oparcie można regulować pod różnymi kątami aż do pozycji całkowicie poziomej.

Boczne podpórki zapewniają prawidłowe ułożenie ciała w krzesełku dla dzieci ze znaczną niepełnosprawnością funkcjonalną. Podnóżek można zdjąć lub wyregulować na wysokość i długość za pomocą pasków przymocowanych do stóp. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewnia pięciopunktowy pas.

Model porusza się na monolitycznych jednoczęściowych skrętnych kołach. Towarzyszące rączki mają regulowaną wysokość i wyposażone są w miękkie nakładki. Urządzenie waży 13 kg. Koszt to 84800 rubli. Świetna opcja na wózek inwalidzki na ulicę.

wózek Fumagalli Pliko

Zalety:

 • atrakcyjny wygląd;
 • kompaktowy, łatwo mieści się w bagażniku małego samochodu;
 • regulacja głębokości i szerokości siedziska jest bardzo subtelna;
 • pasy bezpieczeństwa mocują ciało w okolicy miednicy.

Niedogodności:

 • mają tendencję do samoistnego rozkładu po złożeniu.

2.Akces-med Racer-2

Ten model zbiera najlepsze recenzje klientów. Lekka, składana konstrukcja zajmuje niewiele miejsca w samochodzie. Miękki i oddychający materiał tapicerki zapewnia wygodę podczas chodzenia w upalny letni dzień. Zagłówek można dopasować do głowy dziecka lub zdjąć, jeśli nie jest potrzebny. Oparcie płynnie zmienia pozycje i może stać się poziome, aby dziecko mogło spać w podróży.

Porywacz jest bardzo dogodnie zlokalizowany. Dzięki temu dziecko nie zsunie się z siodełka ani nie skrzyżuje nóg. Opcjonalne paski na rzepy utrzymują biodra we właściwej pozycji. Bezpieczeństwo zapewnia kamizelka w kształcie litery H i wyjmowana wyściełana barierka. Wygodne ułożenie nóg zapewnia regulowany podnóżek mono z blokadą stóp.

Dla wygody osoby towarzyszącej zastosowano regulowane uchwyty oraz hamulec postojowy. W zależności od wyboru kupującego produkt uzupełniany jest o urządzenia chroniące przed kaprysami pogody: pokrowiec ochronny lub daszek od słońca. Waga konstrukcji to 31,6 kg. Średni koszt to 82700 rubli.

wózek Akces-med Racer-2

Zalety:

 • atrakcyjny wygląd;
 • zwiększony komfort i bezpieczeństwo;
 • szeroka gama akcesoriów dodatkowych.

Niedogodności:

 • wielka waga.

1.Otto Bock Kimba Neo

Model niemieckiej firmy został zbudowany specjalnie dla dzieci w wieku od jednego do dziesięciu lat. Różni się łatwością obsługi, zwiększonym komfortem i całkowitym bezpieczeństwem dla pacjenta. Wszystkie te cechy sprawiają, że jest optymalny dla dzieci z porażeniem mózgowym. Aluminiowa rama ramy jest lekka i wytrzymała. Złożony nie zajmuje dużo miejsca w bagażniku.

Prawidłową pozycję malucha w foteliku zapewniają miękcy piloci, porywacz oraz pięciopunktowe podparcie tułowia. Krzesło posiada regulowaną głębokość, wysokość, szerokość, zagłówek oraz boczne podpórki. Jeśli dziecko zasypia na drodze, plecy są delikatnie przenoszone do pozycji poziomej. Produkt po zdjęciu z ramy może pełnić funkcję fotelika samochodowego. Możesz przywrócić go do ramy w kierunku zwróconym w kierunku lub twarzą do mamy.

Tkanina obiciowa jest miękka, oddychająca i hipoalergiczna. Solidne koła i zawieszenie sprężynowe zapewniają płynną jazdę. Podstawowy zestaw zawiera balkonik, pasy bezpieczeństwa, składany kosz. Przed kaprysami pogody dziecko chroni płaszcz przeciwdeszczowy i kaptur. Dodatkowo możesz uzupełnić produkt o stół. Średni koszt to 150000 rubli.

wózek Otto Bock Kimba Neo

Zalety:

 • solidna konstrukcja;
 • miękka jazda dzięki zawieszeniu sprężynowemu;
 • niewielka waga;
 • subtelne korekty;
 • wymieni fotelik samochodowy.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Najlepsze wózki wewnętrzne

2. Vermeiren Gemini Bayo

Luksusowy model belgijski pomaga maluchowi w utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała niezależnie od sytuacji. Możesz wybrać jedną z dwóch proponowanych opcji nośności: dla niemowląt - do 35 kg, dla starszych dzieci - do 50 kg. Fotel anatomiczny zmniejszy obciążenie kręgosłupa. Komfort pacjenta zapewnia precyzyjna regulacja szerokości i głębokości siedziska. Kąt nachylenia i wysokość oparcia również dostosowujemy do żądanego rozmiaru.

Powlekany materiał to Alcala - imitacja skóry naturalnej. Aluminiowy stelaż zmienia wysokość w zakresie od 44 do 58 cm Podwójne kółka posiadają blokadę, która jest wygodna podczas zabawy lub karmienia dziecka. Dodatkowo regulowane jest położenie podłokietników, podnóżków, porywacza, poduszek bocznych. Dodatkowo możesz wybrać różne zagłówki. Podnóżek wyposażony jest w oddzielne sandały z blokadą stóp. Średnia cena to 92900 rubli.

wózek Vermeiren Gemini Bayo

Zalety:

 • wiele regulowanych elementów;
 • szeroka gama elementów dodatkowych;
 • wysoka jakość wykonania i trwałość.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

1.Otto Block Squiggles

Model posiada wiele regulacji. Istnieje możliwość regulacji położenia zagłówka, platformy na nogi, składanej podpórki bocznej, wysokości i kąta oparcia, szerokości i głębokości siedziska. Ponadto zmienia się położenie zakładek odwodziciela i stabilizatora miednicy. Krzesełko „dorasta” w tym samym czasie co niemowlę. Pasy, klipsy i tapicerka wykonane są z miękkiego materiału impregnowanego kompozycją antybakteryjną.

Wysokość ramy High-Low jest regulowana, dzięki czemu matka może wygodnie komunikować się i pomagać dziecku na różnych poziomach, zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. W standardzie znajduje się zdejmowany stół. Średnia cena urządzenia rehabilitacyjnego wynosi 253800 rubli.

wózek spacerowy Otto Block Squiggles

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • wiele korekt;
 • zwiększony komfort.

Niedogodności:

 • bardzo wysoka cena.

Najlepsze modele uniwersalne

3. Fumagalli Mitico Dentro

Model znanego włoskiego producenta to coś w rodzaju projektanta. Do zdejmowanego krzesła nadają się trzy warianty ramy: pokój Dentro i High Low oraz chodzący Fuori. W efekcie kupując urządzenie Fumagalli Mitico, użytkownik otrzymuje uniwersalną wersję pomieszczenia i jednocześnie spacerówki.

Kształt ramy Dentro przypomina literę X. Pozwala to zbliżyć się do krzesła, co jest bardzo wygodne w obsłudze i komunikacji. Regulacja wysokości i kąta nachylenia ułatwia opiekę nad chorymi dziećmi.

Boczne podparcie i obecność miękkiego odwodziciela utrzymują okolice miednicy i biodra dziecka w wygodnej pozycji. Funkcjonalny zagłówek jest również regulowany. Regulacja głębokości i kąta nachylenia nie ogranicza widoku.

Materiał tapicerski jest miękki, oddychający i nie powoduje alergii. Pięciopunktowe szelki zapewniają dziecku bezpieczeństwo, zapobiegając upadkowi. Uzupełnieniem tej ochrony jest miękka poręcz z funkcją ogranicznika. Podłokietniki i podnóżek są również regulowane do wysokości i rozmiaru kończyn dziecka.

Średni koszt to 188200 rubli.

wózek Fumagalli Mitico Dentro

Zalety:

 • wysoki poziom komfortu;
 • miękka, przewiewna tkanina jest łatwa do czyszczenia i prania;
 • wygodna i precyzyjna regulacja.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

2.Hoggi Bingo Evolution Cobra

Rozwój niemieckich projektantów i konstruktorów wydaje się idealnym rozwiązaniem dla wygodnego uniwersalnego wózka dla niemowląt z problemami rozwojowymi. W wersji domowej na ramie Cobra jest kompaktowy i mobilny, zmieści się w każdych drzwiach, ustawiany na żądaną wysokość w zależności od sytuacji i jest wyposażony w zdejmowany stolik znajdujący się w zestawie podstawowym. Aby przekształcić go w wersję spacerową, wystarczy przestawić go na inną ramkę. Model wyposażony jest w wiszącą torbę na rzeczy, która jest bardzo przydatna na spacer.

Siedzisko tapicerowane miękkim, oddychającym, hipoalergicznym materiałem z regulacją szerokości i głębokości. Przechyla się do przodu i do tyłu do pozycji poziomej, obraca się o 10 stopni na ramie. Ciało jest podtrzymywane w prawidłowej pozycji przez miękki odwodziciel i boczne poduszki, utrzymywane w bezpiecznym pochyleniu przez pięciopunktowe szelki, stabilizator miednicy, pasy na stopy. Wyściełane ochraniacze na golenie zapewniają komfort podczas długich spacerów.

Średni koszt to 223410 rubli.

wózek Hoggi Bingo Evolution Cobra

Zalety

 • wygodny;
 • wygodny dla rodziców;
 • niezawodne i trwałe.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

1.Otto Bock Maigow

Niemiecka „maszyna” maksymalnie wspomaga naturalną postawę nastolatka z mózgowym porażeniem dziecięcym, chroni go przed problemami związanymi z wtórnymi zaburzeniami i deformacjami układu mięśniowo-szkieletowego. Ma na celu poprawę jakości życia dzieci, których dysfunkcje motoryczne osiągnęły ciężki stopień. W tym celu funkcjonalność i ustawienia tego modelu zostały znacznie rozszerzone.

Wszystko, począwszy od podłokietników i podnóżka, łącznie z oparciem pod kątem nachylenia i wysokości, po szerokość i głębokość siedziska, jest indywidualnie regulowane. Dostępne są dwie opcje zagłówków. Możesz wybierać między wyprofilowanym i płaskim z bocznym wsparciem. Bezpieczeństwo zapewnia orteza klatki piersiowej, pas biodrowy, orteza kostki, szelki. Firma oferuje dwa warianty produktów, różniące się wielkością i nośnością: dla dzieci do 10 lat i od 8 do 14 lat. Średni koszt to 274900 rubli.

wózek Otto Bock Maigow

Zalety:

 • maksymalny komfort;
 • wiele korekt; wysokiej jakości materiały;
 • solidność i niezawodny montaż.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Wózek dla dzieci z porażeniem mózgowym to nie tylko środek transportu dla malucha. To poważna inżynieria, która zapewnia wysoki poziom komfortu choremu dziecku, które jest zmuszone spędzić w nim większość swojego życia. Błędy w wyborze będą drogo kosztować rodziców i dziecka.

Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że zamieszczona recenzja pomoże użytkownikom znaleźć rzetelny i wygodny sposób na rehabilitację dzieci z różnymi zaburzeniami funkcji motorycznych.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *