👍Najlepsze sprężarki do butli do tankowania na 2020 rok

0

Podczas nurkowania ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele cech, aby nurkowanie było bezpieczne i wygodne. Pierwszą rzeczą, którą nurek musi wiedzieć, jest konstrukcja butli i prawidłowe wypełnienie. To pomoże ci wyjść z kłopotów.

Ale także czas poświęca się na tankowanie w procesie wykorzystywania gazu jako paliwa. Ważne jest, aby osoba znała główne zalety specjalnych sprężarek i ich wydajność. Dlatego redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych kompresorów do tankowania butli na rok 2020.

Typy zbiorników i czas pracy

Aby nurek mógł spokojnie oddychać pod wodą i nie odczuwać dyskomfortu, stosuje się różne butle. Występują w kilku typach, niektóre są przeznaczone do długiego nurkowania, a drugie mogą działać jako zapasowe.

W sprzedaży są trzy rodzaje wykonania:

 • Podstawowy. Produkt służy jako główne źródło powietrza do oddychania pod wodą. Objętość tej opcji może osiągnąć 18 litrów, ale sprzedawane są również modele na 9, 12 itp. litry.
 • Części zapasowe są również używane przez nurka podczas nurkowania, są używane na wypadek awarii głównego. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł bezpiecznie i szybko wynurzyć się na powierzchnię. Ponieważ urządzenie nie jest przeznaczone do długotrwałego użytkowania, jego pojemność jest niewielka i wynosi 1 litr.
 • Jeśli nurkowanie jest głębokie, do głównego zbiornika używany jest zbiornik dla kucyków. Pojemność powietrza w tym projekcie sięga 6 litrów. Ta wartość jest wystarczająca do bezpiecznej eksploracji dna lub długiego nurkowania.

Główne elementy

Konstrukcja zbiornika składa się z czterech elementów:

 • Kolba jest głównym elementem, który jest produktem cylindrycznym i jest wypełniony powietrzem i mieszaniną.
 • Do kontrolowania dopływu tlenu wymagany jest zawór odcinający. Jest tu również dysk bezpieczeństwa. Głównym celem jest zapobieganie eksplozji pojemnika z powodu silnego ciśnienia wody podczas głębokiego zanurzenia.
 • Pomiędzy reduktorem a zaworem odcinającym znajduje się o-ring. Zapobiega wyciekom i wnikaniu cieczy.
 • But może być dołączony lub sprzedawany oddzielnie. Jego główną funkcją jest ochrona dolnej części konstrukcji przed naprężeniami mechanicznymi.

Cel sprężarek

Obecnie istnieją dwa popularne typy sprężarek cylindrowych:

 • Ze standardowym silnikiem zasilanym paliwem;
 • Z silnikiem elektrycznym.

Silnik dobierany jest na podstawie aplikacji. Większość nurków preferuje modele elektryczne, ponieważ różnią się one wygodą i funkcjonalnością. Jednak to rozwiązanie ma też wadę - zależność od energii elektrycznej. Dlatego nie zawsze jest możliwe znalezienie odpowiedniego gniazdka.

Modele wymiarowe, przeznaczone do tankowania kilkunastu pojemników, są używane wyłącznie w profesjonalnych klubach, które odwiedza duża liczba użytkowników. W przypadku rzadkiego używania lepiej jest znaleźć inną opcję.

Praca sprężarki

Do użytku prywatnego bardziej nadają się produkty zdolne do napełnienia do 100 litrów na godzinę. Dzięki nim napełnienie jednej butli nie zajmie dużo czasu, co pozwoli szybko i sprawnie wykonać operację. W sklepach są również modele, które można napełniać ciekłym azotem. Jednak są rzadko używane.

Większość profesjonalnych i nowoczesnych nurków woli używać tylko standardowych butli wypełnionych sprężonym powietrzem. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcję można łatwo transportować na duże odległości bez obawy, że mieszanka może ulec zniszczeniu lub wyciekaniu.

Kupując cylinder, główne czynniki to tylko jedno - producent. Najlepiej zawsze kupować modele, które sprawdziły się wśród doświadczonych nurków i mają pozytywne recenzje. Oczywiście koszt takiego wykonania może być wyższy, ale w zamian osoba otrzymuje gwarancję bezpieczeństwa. Co więcej, większość z tych modeli jest łatwa w użyciu nawet dla początkujących.

Wybór odpowiedniej sprężarki

Aby wybrać sprzęt, musisz zwrócić uwagę na kilka punktów.

Różnice modeli

W sklepach dostępne są dwie popularne opcje - stacjonarne i mobilne. Główną różnicą między tymi wersjami jest waga i wymiary. Ponadto różnią się szybkością napełniania zbiorników.

Produkty stacjonarne są instalowane w określonym miejscu, ponieważ ich wymiary są imponujące. Cena takich egzekucji przekracza sto tysięcy rubli. Główną zaletą tego rozwiązania jest możliwość napełnienia dużej ilości butli. Dlatego kompresor jest kupowany przez specjalne firmy i szkoły nurkowania. Nie ma sensu używać sprzętu wyłącznie do celów osobistych.

Przenośne konstrukcje są proste i odpowiednie dla początkujących i profesjonalistów, którzy ćwiczą indywidualnie. Główną zaletą wykonania jest mobilność i wygoda użytkowania.

W porównaniu z poprzednią wersją koszt kompaktowych kompresorów jest niski. Jedna 12-litrowa butla napełnia się średnio w ciągu 30 minut, co jest dobrym wskaźnikiem. Oczywiście w zależności od modelu wartość czasu może być wyższa lub niższa.

Który silnik jest używany

Przy wyborze kompresora do tankowania ważne jest określenie typu stosowanego silnika. Pomoże Ci to znaleźć dobrą i ekonomiczną opcję. Kupując, ważne jest, aby skupić się na warunkach pracy. Jak wiesz, istnieją dwa rodzaje - elektryczny i paliwowy. Każdy z tych modeli ma zarówno mocne, jak i słabe strony, na które należy zwrócić uwagę.

Paliwo

Te projekty są bardzo popularne wśród nurków, którzy potrzebują przenośnych kompresorów. Dzięki temu butlę można zatankować w dowolnym miejscu. Jedyną wadą tej opcji jest to, że musisz stale nosić pojemnik z paliwem. Ponadto produkty paliwowe charakteryzują się wysokim poziomem hałasu i nie wolno ich używać w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ występują spaliny.

Elektryczny

Ten wariant pojawił się niedawno i należy do nowej generacji sprężarek. Zalety takich projektów:

 • Niski poziom hałasu w porównaniu z modelami paliwowymi;
 • Nie wymaga tankowania;
 • Wydajność;
 • Dobry występ;
 • Można ich używać nawet w pomieszczeniach;
 • Funkcjonalność.

Ale jest też minus, na przykład:

 • Do działania wymaga podłączenia elektrycznego. Jest to trudne do osiągnięcia w terenie i ma negatywny wpływ na mobilność.

Dziś sklepy sprzedają setki ciekawych rozwiązań, które różnią się nie tylko kosztem, ale także właściwościami technicznymi. Kupując kompresory do napełniania, ważne jest, aby użytkownik wziął pod uwagę kilka cech:

 • Waga;
 • Wymiary;
 • Częstotliwość robocza;
 • Możliwość transportu;
 • Wygoda.

Ponieważ nurek będzie musiał stale przeciągać i upuszczać modele, ważne jest, aby zawsze zwracać uwagę na te cechy.

Cechy kompresora gazu

Do napełnienia zbiornika propanem lub metanem należy użyć specjalnych urządzeń. Cały proces tankowania odbywa się mechanicznie. Takie sprężarki są używane w różnych dziedzinach: od domowych po przemysłowe. Ponadto takie konstrukcje służą do dostarczania gazu do domów lub mieszkań, jego zastosowanie pozwala na zmniejszenie objętości powietrza w turbinach. Serwis samochodowy pozwala również na zastosowanie kompresora gazu, ponieważ pozwala on w krótkim czasie napełnić przewody hamulcowe powietrzem.

Modyfikacje

Aby wybrać odpowiednie konstrukcje do napełniania pojemników, należy znać odmiany tego urządzenia. Najpopularniejsze modele:

 • Spirala;
 • Produkty śrubowe;
 • Odśrodkowy;
 • Tłokowe;
 • Przekątna.

Wersje osiowe i membranowe można również sprzedawać w sklepach z narzędziami. Każdą opcję można kupić w przystępnej cenie.

Korzyści z każdej opcji

Aby lepiej zrozumieć, do jakiego obszaru nadaje się dany model, należy poznać ich główne zalety i sposób działania.

Sprężarki odśrodkowe są używane w zastosowaniach przemysłowych, takich jak przetwarzanie gazów. Nadaje się do stosowania w niektórych zakładach chemicznych, gdzie wymagana jest stała praca. Ponadto niektóre ośrodki narciarskie nie mogą obejść się bez tej opcji, ponieważ tworzy ona stały przepływ sztucznego śniegu.

Modele diagonalne różnią się od odśrodkowych jedynie wielkością dyfuzora. Zakres i projekt są takie same. Dlatego wybór odpowiedniej opcji nie jest trudny.

Sprężarki osiowe są przeznaczone do sprężania dużych ilości gazu. Charakterystyczna cecha wariantu: składa się z stale obracających się ostrzy. Podobne urządzenie przeznaczone jest do stosowania w turbinach gazowych.

Podczas naprawy dróg lub w złożonym obszarze przemysłowym zwykle stosuje się mechanizmy obrotowe. Zaletą tej opcji jest to, że jest w stanie zastąpić standardowy silnik, przy jednoczesnym utrzymaniu mocy na odpowiednim poziomie. Istnieje możliwość regulacji wydajności, co pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie sprężarki.

W konstrukcjach tłokowych proces ściskania zachodzi poprzez działanie tłoka. Podobnie jak niektóre z poprzednich opcji, są one zwykle używane w przedsiębiorstwach przemysłowych. Zaletami modeli są niezawodność i wysoka wydajność.

Modele spiralne różnią się zasadą działania, która polega na sprężaniu mieszaniny gazów za pomocą dwóch wirujących elementów. Zaletami projektu jest niski poziom hałasu oraz trwałość konstrukcji.

Ostatnią popularną opcją są sprężarki membranowe. Konstrukcja to ulepszone urządzenie tłokowe. Zamiast tłoków stosowane są tylko membrany.

Jakie paliwo jest używane

Główną zaletą sprężarek gazowych jest możliwość wykorzystania różnorodnych paliw. Obecnie producenci produkują dziesiątki modeli, które mogą pracować nie tylko z gazem ziemnym, ale także z azotem, chlorem, wodorem itp. Jednocześnie sprzęt może transportować paliwo i napełniać je różnymi pojemnikami, w tym butlami.

Ocena kompresorów nurkowych

Nardi Atlantic G100

Wysokiej jakości urządzenie z aluminiową ramą i wydajnym silnikiem. Do normalnej pracy silnika elektrycznego należy go napełnić olejem mineralnym. Części zewnętrzne wykonane są z materiałów o właściwościach antykorozyjnych.Dzięki temu człowiek może korzystać ze sprężarki na świeżym powietrzu.

Obrót jest przenoszony przez gumowy pasek. Hałas urządzenia jest wysoki i wynosi 84 dB. Dlatego nie zaleca się używania go w pomieszczeniach. Chłodzenie powietrzem zapobiegnie przegrzaniu urządzenia i przedłuży żywotność.

Średni koszt to 280940 rubli.

Nardi Atlantic G100

Zalety:

 • Solidna rama;
 • Minimalne wibracje;
 • Niezawodność;
 • Prosta konserwacja;
 • Dobry napęd pasowy;
 • Nie koroduje.

Niedogodności:

 • Wysoki poziom hałasu.

FROSP KVD100 / 300-2

Wydajny model, który radzi sobie z azotem i tlenem. Wydajność urządzenia jest wysoka i wynosi 100 litrów na minutę przy ciśnieniu 1 bar. Średni czas napełniania butelki o pojemności 10 litrów wynosi 30 minut. Typ zastosowanej sprężarki to tłokowy. Eksploatacja wymaga podłączenia do sieci elektrycznej 220 V. Poziom hałasu wynosi 72 dB, dlatego wymagane jest używanie go na zewnątrz.

Waga sprzętu wynosi 42 kg, co jest odpowiednie dla małych ruchów. Montaż wykonano na odpowiednim poziomie, nie stwierdzono luzów. Moc 2,2 kW.

Średnia cena to 183050 rubli.

FROSP KVD100 / 300-2

Zalety:

 • Wydajność;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Wartość pieniądza;
 • Możliwość poruszania się;
 • Optymalna moc;
 • Gwarancja 36 miesięcy.

Niedogodności:

 • Hałaśliwość.

Coltri Sub MCH6 SH

Doskonały model dla osób nurkujących samodzielnie. Urządzenie działa na benzynie. Niewielka waga (37 kg) umożliwia łatwe przesuwanie urządzenia, wystarczy umieścić je w bagażniku pojazdu. Wydajność kompresora jest taka sama jak w poprzednim modelu i wynosi 100 litrów na minutę. Moc urządzenia to 4,8 kW.

Sprzedawane po cenie: od 263700 rubli.

Coltri Sub MCH6 SH

Zalety:

 • Wygodny transport;
 • Solidne ciało;
 • Dożywotni;
 • Niezawodność;
 • Szybkie tankowanie;
 • Skuteczne chłodzenie.

Niedogodności:

 • Poziom hałasu - 80 dB.

Sprężarka sprężonego powietrza

Zasilacz TYPHOON 250 ATM, 12 V + 220 V.

To urządzenie jest przeznaczone do współpracy z bronią pneumatyczną. Istnieje również możliwość napełnienia butli sprężonym powietrzem. Konstrukcja wykonana jest z wytrzymałych materiałów i nie koroduje. Hałas jest niski, co pozwala na montaż urządzenia w zamkniętych pomieszczeniach. Zaletą tej opcji jest stosunek jakości do ceny. Ponadto produkt jest niezawodny i łatwy w utrzymaniu.

Sprzedawane po cenie: od 22000 rubli.

Zasilacz TYPHOON 250 ATM, 12 V + 220 V.

Zalety:

 • Niska cena;
 • Niezawodność;
 • Solidne ciało;
 • Długa żywotność;
 • Konserwowalność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Energia 1,8 kW 40 MPA

Jedna z najlepszych opcji napełniania butli do 4 litrów. Sprężarka zapewnia ciśnienie do 300 atm. Urządzenie pracuje z sieci, a moc odpowiada deklarowanej. Kolejną zaletą tego modelu jest możliwość sterowania temperaturą powietrza wylotowego. Aby zapobiec awariom urządzenia podczas częstego użytkowania, na przykład z powodu przegrzania, zastosowano układ chłodzenia.

Średni koszt to 20790 rubli.

Energia 1,8 kW 40 MPA

Zalety:

 • Dobra budowa;
 • Niski poziom hałasu;
 • Wysokiej jakości układ chłodzenia;
 • Siła;
 • Mały rozmiar;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Patriot 1,8 kW, 50 l / min

Niezawodne urządzenie nadające się do napełniania butli z maksymalną prędkością. Sprzęt może być używany nie tylko w polu zawodowym, ale także w domu. Istnieje skuteczne chłodzenie wodne, dzięki czemu układ nie przegrzewa się. Do obsługi kompresora potrzebne jest gniazdo 220 V.

Sprzedawane po cenie: od 19970 rubli.

Patriot 1,8 kW, 50 l / mi

Zalety:

 • Chłodzenie wodne;
 • Przystępna cena;
 • Niezawodność;
 • Łatwy do przenoszenia;
 • Moc;
 • Długa żywotność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena najlepszych stacji benzynowych

Domowa stacja benzynowa FMQ-2.5

Wygodny model, który pozwoli Ci zaaranżować pełnoprawną stację benzynową w domu.Urządzenie jest przystosowane do pracy z różnymi gazami, w tym metanem i propanem. Wszystko zależy od wyboru użytkownika. Do działania wystarczy sieć elektryczna o napięciu 220 V. W zestawie znajduje się wąż o długości 4,5 metra, co upraszcza korzystanie z urządzenia.

Średni koszt to 430000 rubli.

Domowa stacja benzynowa FMQ-2.5

Zalety:

 • Szybkie tankowanie;
 • Wydajność;
 • Wygodny wąż;
 • Nie zużywa dużo energii;
 • Działa z różnymi gazami.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Domowa stacja benzynowa Phill

Skuteczne urządzenie, które pomoże zaoszczędzić na drogim paliwie. Niski poziom hałasu umożliwia tankowanie w dowolnym momencie, nawet w nocy. Kompresor nie wykorzystuje oleju, co umożliwia użytkowanie sprzętu nawet przy -40 stopniach. Dla większej wygody produkt wyposażono w wygodny automatyczny system diagnostyczny.

Koszt jest ustalany ze sprzedawcą.

Domowa stacja benzynowa Phill

Zalety:

 • Zużywa minimum energii elektrycznej;
 • Szeroki zakres temperatur pracy;
 • Dobre ciśnienie;
 • Szybkie napełnianie dowolnego zbiornika;
 • Niski poziom hałasu.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Napełnianie butli musi być wykonywane przez doświadczonego użytkownika lub pod jego nadzorem. Tylko w ten sposób można uniknąć kłopotów i zapobiec uszkodzeniu zbiornika. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię