👍Najlepsze koryta paszowe na 2020 rok

0

Być może najbardziej popularnym i ulubionym rodzajem rekreacji wśród męskiej populacji kraju jest wędkarstwo. Nawet zima i mrozy nie są w stanie temu zapobiec. Jest taki sposób łowienia, jak w przypadku wędki feeder, a do tego potrzebny jest specjalny podajnik. Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych feederów do feedera na 2020 rok.

Co to jest podajnik

Mówiąc najprościej, jest to urządzenie do rozprowadzania przynęty w wodzie dla ryb. Wygląd takiego urządzenia może być zupełnie inny, wszystko zależy od tego, dla jakiej ryby ten karmnik będzie przeznaczony.

Odmiany

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które miłośnik wędkarstwa może kupić. Rodzaj podajnika determinuje jego zdolność do rozprowadzania pokarmu, a także odległość wyrzutu.

Jeśli łowienie odbywa się w zbiorniku, w którym jest prąd, lepiej wybrać następujące opcje:

 • Modele spiralne lub sprężyste;
 • Modele w kształcie beczek;
 • Okrągłe plastikowe podajniki;
 • Metodyczny.

Model spiralny

Z wyglądu wygląda jak spirala, aw jej środku znajduje się pręt, w którym znajduje się obciążnik. Ten typ świetnie sprawdzi się podczas łowienia w jeziorach, zatokach czy stawach. Zaletami tego modelu jest jego prostota, dobre właściwości aerodynamiczne, a także szybkość rozkładania przynęty.

Beczka

Ten model jest wykonany z metalu, zwykle używanego podczas łowienia w stojących zbiornikach wodnych. W sprzedaży jest kilka opcji podajnika, z wtyczkami lub bez. Ten przedmiot jest łatwy w użyciu i ma dobrą aerodynamikę.

Wykonane z tworzywa sztucznego

W zestawie z tymi podajnikami są płaszczyzny podłużne. Jest to konieczne, aby sprzęt mógł łatwo pokonać przeszkody i trafić prosto w cel.

Metodologiczne

W sprzedaży można znaleźć dwa rodzaje takich urządzeń. Różnią się kształtem - okrągłym i trójkątnym. Najlepiej stosować na spokojnych wodach, ponieważ nie wytrzymają prądów.

Jak prawidłowo używać

Na spokojne wody

Łowienie na spokojnych wodach ma swoje własne cechy. Taka woda występuje głównie w stawach i małych jeziorach. W takich warunkach ze względu na brak przepływu przynęta nie rozprzestrzenia się. W takiej wodzie tworzy się plamka przynęty, która po dodaniu do niej aromatycznych dodatków przyciąga połów. Jednak ze względu na spokojną wodę proces ten zajmuje dużo czasu. Aby poprawić ten wskaźnik, możesz zastosować efekt gejzeru. Tabletki musujące umieszcza się w samym podajniku, co przyspieszy rozprowadzanie przynęty.

Najlepszym wyborem do łowienia w spokojnych wodach jest wiosna. Warto zwrócić uwagę na fakt, że koszyczek należy na tyle szczelnie wypełnić zanętą, aby po uwolnieniu pętli masa pozostająca w koszyczku była szybciej wyrzucana.

Nie zapomnij też o aromatycznych dodatkach, które przyciągają ryby. Niektóre gatunki reagują na słodycz, inne lubią zapach czosnku.Takie składniki należy dodawać w małych ilościach.

Podczas łowienia pod prąd

Do łowienia w takich warunkach najlepiej wybrać urządzenia, które nie będą w stanie toczyć się po dnie. Doskonałym rozwiązaniem byłby wyrób o kształcie prostokątnym, trójkątnym lub półkolistym. Z powodu toczenia się po dnie przewody zaplątają się, a wtedy nie będzie to miało żadnego efektu.

Należy również pamiętać, że przy silnym prądzie przynęta szybko się wypłukuje, a sam podajnik będziesz musiał znacznie częściej napełniać. Jeśli korzystasz z modelu typu pojemnik, możesz natychmiast dostarczyć cały pokarm na dno, nie przyciągając w żaden sposób uwagi małych rybek.

Wędkarstwo na duże odległości

Aby używać podajników na odległość, należy wziąć pod uwagę taki parametr, jak waga. Takie produkty muszą mieć zwiększoną masę, a to nie zależy od obecności przepływu lub jego braku.

Najlepiej jest używać typów ramek lub klasycznej wersji komórkowej produktu.

Technika odlewania

Zanim zaczniesz łowić, musisz nakarmić wybrane i przetestowane punkty. Najlepiej nadają się do tego podajniki w kształcie rakiety. Ich osobliwością jest to, że ładunek znajduje się w przedniej części, co podczas rzutu pozwala uniknąć zgubienia przynęty i dostarcza ją dokładnie do celu.

Aby właściwie nakarmić miejsce, musisz opanować stabilną technikę rzucania. Jak to osiągnąć:

 • Należy pamiętać, że zwykła metoda „od ręki” nie zapewni wymaganej dokładności i nie pozwoli na dostarczenie podajnika w żądane miejsce. Najlepiej rzucać z klatki piersiowej.
 • Lepiej jest trzymać pręt w dwóch rękach, jedną ręką trzymając kolbę, a drugą trzymając koniec rączki. I musisz przytrzymać linię jednym palcem.
 • Forma musi znajdować się w pozycji ściśle pionowej w pobliżu dziobu rybaka.
 • Konieczne jest częściowe wyprostowanie ramion, a jednocześnie próba odchylenia pręta do tyłu. Nie można przegapić momentu zapanowania nad ładunkami na krzakach czy roślinności na brzegu.
 • Bardzo ważnym punktem jest to, że huśtawka pręta musi być wykonywana z przyspieszeniem. Aby to zrobić, w końcowym etapie, przy pionowym ustawieniu blanku, ostro pociągnij kolbę do siebie. Spowoduje to gwałtowny wstrząs pod koniec cyklu.
 • Linę należy wypuścić w momencie, gdy wędka przechyla się do przodu i pod kątem 35 do 45 stopni do horyzontu.
 • W tym momencie, gdy koszyczek odleci, należy podnieść wędkę do pionu i przechylić ostro do przodu, gdy koszyczek dotrze do wody. Pozwoli to uniknąć ostrego szarpnięcia, które w większości przypadków doprowadzi do zerwania zacisku.
 • W tym samym momencie warto zamknąć cewkę.

Rzuty w tym kierunku to duża część sukcesu łowienia z koszyczkiem zanętowym.

Ocena podajników do zbiorników

Flagman Flat Feeder LARGE

Czwartą linię wśród modeli zajmuje produkt rosyjskiego producenta. Jest to zestaw dwóch podajników, które mają różne objętości do ładowania paszy. Takie urządzenie może pomóc karmić ryby w celu udanego łowienia. Najlepiej nadaje się na spokojne wody.

Posiada unikalny design, dzięki czemu zanurza się pionowo w dół. Pozwoli to rufie usiąść na szczycie, zapewniając tym samym maksymalną wydajność połowu.

Posiada dostatecznie mocne żebra, a ich umiejscowienie umożliwia zamocowanie kulki dyszowej. Wtedy poprawią się właściwości aerodynamiczne urządzenia, co również wpływa na dokładność.

Odpowiedni dla już wyszkolonych wędkarzy, ponieważ żyłka przechodzi przez sam koszyczek, a do jej efektywnego wykorzystania wymagane jest doświadczenie.

Średni koszt zestawu to 390 rubli.

Flagman Flat Feeder LARGE

Zalety:

 • Dwa podajniki;
 • Nasadka do kulek;
 • Atrakcyjny koszt.

Niedogodności:

 • Tylko do łowienia w pomieszczeniach.

X-FEEDER PL GLASS TURBO MIDDLE, 100 g, 35 ml

Trzecią linię oddajemy do modelu X-FEEDER PL GLASS TURBO MIDDLE. Produkt posiada duże komórki, co zapewnia dobre plony paszy.Ze względu na swoją konstrukcję (zakrzywione dno i ciężar pierścienia) ma dobre właściwości lotne i szybkie wznoszenie.

Dzięki temu możliwa jest korekta dokładności rzutów nawet w tych zbiornikach, w których występują duże zarośla.

Posiada masywne uszy, dzięki czemu stabilnie trzyma się dna. Nawet silne prądy nie poruszy produktu. Posiada powłokę odporną na ścieranie, co prowadzi do braku olśnienia i zwiększa jej odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Średni koszt to 220 rubli.

X-FEEDER PL GLASS TURBO MIDDLE, 100 g, 35 ml

Zalety:

 • Dobre właściwości lotne;
 • Niska cena;
 • Bez blasku.

Niedogodności:

 • Szybka dostawa paszy.

Podajnik siatki Colmic Distance 30 32 3.6

Na drugiej linii umieściliśmy podajnik włoskiej marki, choć produkowany jest w Chinach. Ten koszyczek umożliwia dostarczanie wysokiej jakości paszy podczas rzutów z dowolnej odległości. Doświadczonym wędkarzom zaleca się używanie tego modelu na spokojnych i stojących wodach. Lub na rzekach, gdzie praktycznie nie ma prądu. W takich miejscach najczęściej żyją karpie i leszcze.

Podajnik dobrze trzyma paszę i nie ma potrzeby częstego przycinania zestawu.
być może najważniejszą zaletą tego koszyczka zanętowego jest to, że można go z łatwością wykorzystać do łowienia na duże odległości. Posiada obróbkę antykorozyjną.

Średni koszt podajnika to 230 rubli.

Podajnik siatki Colmic Distance 30 32 3.6

Zalety:

 • Atrakcyjny koszt;
 • Użytkowanie na duże odległości.

Niedogodności:

 • Wystarczająco lekkie.

Metoda płaskiej ręki pomarańczowej

Pierwsze miejsce dajemy produktowi Orange Hand Flat Method. Ma kilka form uwalniania o różnych gramaturach od 30 do 60 gramów lub od 70 do 100 gramów. Warto zauważyć, że niezależnie od masy wymiary samego podajnika pozostają niezmienione i wynoszą 51x28 mm. W takim urządzeniu zmienia się tylko grubość metalowej podeszwy.

Z wyglądu ten wzór jest podobny do domowych kapci, w których tylko jedna strona jest otwarta. Przez otwartą część koryto wypełnia się różnego rodzaju dodatkami i zbożami.

Ze względu na brak usztywnień możliwe jest zamontowanie kulki w dowolnym miejscu, tylko miejsce ustala się w zależności od średnicy samej kulki.

To, co wyróżnia ten przystawkę na tle innych, to fakt, że może go używać nawet początkujący. Ponieważ zestaw jest już wyposażony w standardowy krętlik, który ułatwia mocowanie sznurka.

Główną cechą jest zamknięta strona. W samym urządzeniu jest tylko 6 otworów, co przyczynia się do stopniowego wypłukiwania pokarmu uzupełniającego, nawet gdy jest bardzo mokry.

Jeśli używasz tylko drogiej paszy, zaoszczędzi ci to ze względu na niskie zużycie.

Średni koszt to 120 rubli.

Metoda płaskiej ręki pomarańczowej

Zalety:

 • Niska cena;
 • Nie powinieneś kupować formy;
 • Odpowiedni dla początkujących;
 • Stopniowe wymywanie paszy.

Niedogodności:

 • Przy słabym zagęszczeniu paszy może wylecieć po wyrzuceniu.

Ocena podajników do łowienia na nurcie

IVVA Ivva Sport

Trzecią linię zajmuje model Ivva Sport. Ten podajnik należy do kategorii ciężkich, jego waga to 100 gramów. Nadaje się do rzutów na średnie dystanse, do 80 metrów.

Dzięki gładkiej podstawie można dobrze docisnąć przynętę, a tym samym zapewnić stopniowe rozprowadzanie paszy. Model ma cylindryczny kształt, a siatka wykonana jest ze stalowych pasków, co zapewnia zwiększoną wytrzymałość.

Produkt posiada dobrej jakości powłokę proszkową, która zabezpiecza metal przed korozją, co jest bardzo ważne, ponieważ urządzenie jest stale w wodzie. Posiada czarny kolor, co umożliwia zamaskowanie dyszy na dnie jeziora. Dobre do łowienia tam, gdzie jest prąd.

Model posiada nośniki ładunku, w ilości 6 sztuk, co pozwala na spokojne pozostanie w jednym miejscu. Monolityczna konstrukcja sprawia, że ​​nie można zawalić całej konstrukcji silnym i ostrym przeciągnięciem.

IVVA Ivva Sport

Zalety:

 • Jednoczęściowa konstrukcja metalowa;
 • Jest 6 występów;
 • Atrakcyjna cena.

Niedogodności:

 • Duży plusk w płytkiej wodzie prowadzący do odstraszenia ryb.

FC Vegas Oval duże 80g

Drugie miejsce w rankingu przyznajemy modelowi, który może być używany zarówno w zbiornikach z silnym prądem, jak i na spokojnej wodzie. Różnica w stosunku do wielu przedstawicieli naszej oceny polega na tym, że jest wykonany z tworzywa sztucznego.

Jest wbudowany krętlik, a także zwiększona pojemność do układania jedzenia z owalnymi otworami. Możesz załadować zanęty o różnych frakcjach.

Charakterystyczną cechą jest obecność skrzydeł poprawiających aerodynamikę. To z kolei przyczynia się do celności i zwiększonej odległości rzucania. Model ten ma swoje własne cechy i będzie praktycznie niezastąpiony w warunkach łowienia. Dzięki temu, że jest plastyczny, zapewnia niemal natychmiastowe wynurzenie na powierzchnię.

Możesz używać tego koszyczka podczas łowienia karpi. Sugeruje to, że można go stosować na zarośniętych obszarach, gdzie wiele innych produktów może mieć problemy z utratą oprzyrządowania.

Średnia cena to 100 rubli.

FC Vegas Oval duże 80g

Zalety:

 • Pojawia się szybko;
 • Obecność skrzydeł aerodynamicznych;
 • Zwiększona celność rzutu;
 • Stosować w zarośniętych obszarach.

Niedogodności:

 • Niezidentyfikowany.

Rig sport

Pierwsza linia należy do modelu Rig Sport. Konstrukcja tego modelu przypomina cylinder, który składa się z siedmiu pierścieni wykonanych z metalu, a także wzmocnionych mostkami. Wykonany jest w całości z metalu i posiada na końcu pętelkę do mocowania linki.

Podstawa w niecce jest zagłębiona w ramie, dzięki czemu dobrze znosi uderzenia wody. Formularz zwolnienia pozwala wybrać odpowiednią dla siebie kategorię wagową. Rozpiętość wagi wynosi od 40 do 100 gramów. Pozwoli ci to łowić od 60 do 120 metrów.

Za cechę można również uznać fakt, że środek ciężkości urządzenia jest przesunięty, a to umożliwia wykonywanie celnych rzutów bez skręcania.

Jest koloru czarnego, dzięki czemu od spodu jest prawie niewidoczny, a tym samym nie oślepia pod wpływem promieni słonecznych. Ten kolor pomaga rybom nie zauważać samego ciała, ale skupia się tylko na rozprzestrzenianiu się pokarmu. Istnieją haki ładunkowe, które pozwalają na utrzymanie urządzenia na miejscu i zapobiegają całkowitemu zapadnięciu się w błotniste dno.

Dzięki temu, że rama wykonana jest jako siatka, pasza jest dobrze zatrzymywana w korycie i zapewnia jej stopniowe uwalnianie.

Zdaniem ekspertów model ten najlepiej zastosować do dużego prądu.

Średni koszt to 85 rubli.

Rig sport

Zalety:

 • Nie jest wymagana pleśń;
 • Jednoczęściowa konstrukcja odlewana;
 • Ekonomiczny;
 • Niedrogie.

Niedogodności:

 • Nie ma krętlika.

Wniosek

Niezależnie od tego, gdzie chcesz zastosować taką technologiczną metodę łowienia, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na konstrukcję koszyczka, ale także na cały zestaw. Musi być wyważony i dopasowany do warunków konkretnego obszaru połowowego.

Przykładowo, jeśli masz pewność, że dno jest błotniste, powinieneś wybrać model z piankowymi kulkami, które utrzymają haczyki na powierzchni, ponieważ nawet najdroższy model nie będzie w stanie złapać ryby hakami zanurzonymi w błocie.

Warto też pamiętać, że to najtrudniejszy sposób łowienia. Nawet doświadczeni rybacy nie mogą od razu poradzić sobie z tego typu połowami.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię