🍷Najlepsze czerwone wytrawne wina na rok 2020

0

Wino daje radość, a wytrawna czerwień jest również dobra dla zdrowia. W takim przypadku należy spełnić dwa warunki: jego użycie musi być umiarkowane, a produkt musi być wysokiej jakości. Wybór dobrego wytrawnego czerwonego wina jest łatwy, gdy wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przedstawia recenzję „Najlepszych win czerwonych wytrawnych 2020”, opracowaną na podstawie opinii kupujących i ekspertów.

Zadowolony

Jakie są tam wina

Wino to nazwa nadana napojom alkoholowym otrzymywanym w wyniku fermentacji soku z różnych odmian winogron. Zastanówmy się, czym one są.

Według koloru

 • białe, gotowane białe jagody;
 • czerwone, wykonane z odmian czerwonych i czarnych;
 • różowy, uzyskany przy użyciu określonej technologii, niezależnie od koloru użytych jagód;
 • pomarańczowy, wykonany z białych jagód, w technologii podobnej do procesu produkcji różu.

Według zawartości cukru

Suchy

Podczas fermentacji sok winogronowy staje się napojem alkoholowym. Jednocześnie drożdże zamieniają cukier zawarty w jagodach w alkohol. Wino wytrawne to wino, w którym cukier jest całkowicie przetworzony, co nazywa się wytrawnym. Zawartość alkoholu od 8 do 15%, cukier - nie więcej niż 4 g / litr.

Półwytrawne i półsłodkie

Twierdza jest taka sama. Zawartość cukru w ​​półwytrawnym osiąga 18 g / litr, w półsłodkim - od 18 do 45 g / litr. Ponieważ nasza recenzja jest poświęcona winom wytrawnym, nie będziemy się skupiać na innych gatunkach.

Zawartość alkoholu

Zgodnie z tym kryterium dzielą się na naturalne i ufortyfikowane.

Naturalny

Należą do nich wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. Nazywa się je naturalnymi, ponieważ zawierają tylko alkohol, który powstał podczas fermentacji.

Uwaga! Winifikacja to proces przetwarzania soku winogronowego, w wyniku którego naturalny cukier zawarty w jagodach przekształca się w alkohol.

Warowny

Napoje z dodatkiem alkoholu etylowego nazywane są wzmocnionymi. Alkohol dodaje się najczęściej, aby produkt nie „kwaśny”, tj. nie zamienił się w ocet. Ponadto do niektórych marek dodaje się alkohol ściśle według technologii. Oto jak:

 • Porto;
 • Marsala;
 • sherry;
 • wermut.

Niektóre rodzaje Tokaju można wzmocnić.

Kolor

Wytrawny czerwony uzyskuje się z odmian czerwonych i czarnych:

 • Merlot;
 • Cabernet;
 • Cabernet Sauvignon;
 • Pinot Noir;
 • Shiraz;
 • Grenache.

Dziś te odmiany można nazwać międzynarodowymi. Są uprawiane w Europie i za granicą, w różnych regionach Rosji, w Gruzji. Armenia i Mołdawia.

We Włoszech są dumni ze swoich odmian:

 • Sengiovese;
 • Rondinella;
 • Perricone;
 • Nebbiolo;
 • Montepulciano.

Hiszpania słynie z odmian:

 • Tempranillo;
 • Monastrell;
 • Garnacha (odpowiednik francuskiego Grenache).

Bogaty czerwony kolor nadają barwniki skoncentrowane w skórce, nasionach i grzebieniach jagód.

Uwaga! Gałązki, na których zawieszone są jagody, nazywane są grzebieniami. Obecnie coraz więcej plastrów jest usuwanych przed rozpoczęciem winifikacji. Zajmują zbyt dużo miejsca w kadziach fermentacyjnych i nadają winu specyficzny zapach.

Jaka jest różnica między winem czerwonym a białym oprócz koloru? Jeśli jest przygotowany z czerwonych, a nawet czarnych jagód bez skórki, czerwony kolor nie zadziała.

Pożytek i szkoda

Naukowcy wciąż spierają się o zalety czerwieni. Mimo to jest więcej stwierdzeń, że to czerwone wino przynosi korzyści zdrowotne. Wpływa korzystnie na stan układu sercowo-naczyniowego, rozrzedza krew, zwiększa hemoglobinę i liczbę czerwonych krwinek, zwiększa aktywność seksualną i chroni przed nowotworami. Wszystko to jest prawdą, gdy dzienna dawka nie przekracza 150 g. A wszystkie korzystne właściwości są szkodliwe, jeśli ta dawka jest regularnie i poważnie przekraczana. Więc wszystko jest dobrze z umiarem.

Jak wybrać najlepsze wino

Rozważ główne kryteria wyboru.
Najpierw zdecydujmy o celu zakupu.

Teraźniejszość

W tym charakterze najczęściej kupowane są białe i musujące. Czerwone wytrawne jako prezent może być wręczone prawdziwemu koneserowi. W takim przypadku warto wybrać elitarne próbki produkcji francuskiej, włoskiej czy hiszpańskiej. Należy pamiętać, że będzie to kosztować bardzo, bardzo drogo.

Na zwykły obiad

Wszystko zależy od tego, co zostanie podane na stole. Zgodnie z żelazną zasadą wytrawną czerwień podaje się do czerwonych mięs z grilla, wędlin i serów. Do tego wystarczy lekki i niedrogi „eliksir” o wartości do 500 rubli.

Cena £

Ważne kryterium. Parametr może się zmieniać w różnych sklepach, ale bez uderzających różnic. Kształtowanie ceny napoju zależy od jego pochodzenia. Ile kosztuje produkt, zależy od liczby kupujących.

Geografia winiarstwa

Europa

Tradycyjnie wysokiej jakości zakłady produkcyjne znajdują się we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech i Austrii, coś ciekawego można znaleźć na Węgrzech iw Czechach. Z podatkiem VAT i dostawą na pewno będą droższe niż produkt krajowy. Produkt wysokiej jakości można znaleźć za 800-1000 rubli. Produkt o wartości do 1500 rubli zachwyci kupującego smakiem. Butelki o wartości około 2500 rubli nadają się do wręczenia znajomemu.

Napoje zagraniczne

Ta kategoria obejmuje producentów z USA, Chile, Argentyny, Australii i RPA. Przyroda w tych krajach jest tak hojna i ciepła, że ​​lokalni specjaliści zbierają dwa plony rocznie i są w stanie wyprodukować więcej produktów niż ich europejscy odpowiednicy. Wpływa to również na cenę. Możesz znaleźć produkty bardzo wysokiej jakości w granicach 600 rubli. Za 1000 rubli można znaleźć vintage, a za 2500 - elitarne.

Wina krajowe

Z Rosji na uwagę zasługują towary z Krymu, Kubania, regionu Don i Dagestanu. W ciągu 200 rubli nie zawsze można kupić napój o przyzwoitej jakości, który nie jest gorszy na przykład od chilijskiego. Dlatego lepiej skupić się na butelkach z ceną od 400 do 1000 rubli. Mniejsze ryzyko wpadnięcia na podróbkę. Lepiej jest skupić się na produktach oznaczonych ChOG (chronione oznaczenie geograficzne). To gwarancja jakości. Wykonane są z materiału zebranego w bliskiej odległości od produkcji. Tak więc białoruski „eliksir” (na przykład), wykonany z importowanych materiałów, z definicji nie może być wysokiej jakości.

Produkty byłych republik związkowych

Warto tu zwrócić uwagę na gruzińskie i mołdawskie. Wśród mołdawskich fabryk czołowe pozycje zajmują najstarsze produkcje Cricova i Purcari (Cricova i Purcari). Ponadto przedsiębiorstwa te słyną z największych w Europie piwnic.

Nawet abstynenci znają nazwy najlepszych gruzińskich win. Każdy wie, czym jest Khvanchkara lub Kindzmarauli (półsłodkie). Jeśli mówimy o popularnych markach wytrawnej czerwieni, są to Mukuzani, Kvareli i Teliani.Najlepsze recenzje otrzymują abchaska „Rada” i „Chegem”.

Ciekawe Dziś liczba gruzińskich produktów na półkach sklepowych przekracza możliwości produkcyjne gruzińskich fabryk. Mówiąc najprościej, kupujący może łatwo natknąć się na „podróbkę”.

Zdecydowanie zaleca się, aby przed zakupem dokładnie zapoznać się z informacjami na etykiecie. Jeśli nic nie wskazuje na to, że produkt został wyprodukowany i zabutelkowany w Gruzji, lepiej odłożyć go na półkę.

Czego szukać

Przeczytaj uważnie etykiety, a zwłaszcza etykiety liczników. Muszą zawierać pełne informacje: gdzie zebrano plon, jakie odmiany zostały użyte. Niektórzy producenci sprzedają tzw. napój winny, zaznaczając ten fakt na etykiecie wewnętrznej drobnym drukiem. Szkoda byłoby kupić podobny surogat i odkryć go dopiero po usunięciu próbki.

Wymagana jest obecność znaku akcyzy. Jego brak może wskazywać, że przed tobą jest lewy produkt. Nie ma potrzeby jąkać się o jakąkolwiek jakość.
Trudno jest określić jakość na podstawie koloru, gdy produkt znajduje się w butelce. Ale jeśli uda ci się coś rozważyć, lepiej nie kupować produktu w kolorze brązowym lub terakotowym. Upewnij się również, że zawartość butelki nie jest mętna.
Butelki z korkiem to tradycja. Jednak nie rozpaczaj, jeśli otrzymasz naczynie z zakrętką. Po pierwsze, może to oznaczać, że jest to młode wino. Ten rodzaj napoju jest specjalnie zamykany zakrętkami. Ponadto naturalne korki mogą cierpieć na chorobę korka, w wyniku której zawartość butelki staje się bezużyteczna.

Kupując włoskie wina, szukaj na etykietach następujących znaków, wskazujących na jakość produktu:

 1. VDT - Vino de Tabola. Zwykłe wino stołowe. Nie określono różnorodności materiału ani położenia geograficznego plantacji.
 2. IGT - tzw. lokalne wino. Etykieta wskazuje rok zbioru, lokalizację, gatunek materiału, rodzaj i kolor. Autentyczność określonych danych nie jest kontrolowana, ale kategoria jest przypisywana na podstawie reputacji gospodarstwa.
 3. DOC. Napoje z tym znakiem produkowane są z surowca uprawianego na tzw. oficjalne plantacje niektórych regionów. Podczas procesu produkcji do brzeczki nie dodaje się cukru. Zabronione przez prawo. W przypadku produktów DOC w niektórych regionach obowiązują surowe wymagania (normy) dotyczące koloru i aromatu. Ich przestrzeganie kontroluje komisja wykwalifikowanych degustatorów.
 4. DOCG. Produkty najwyższej włoskiej jakości. Wymagania i kontrole są jeszcze surowsze niż te dla win DOC.

We Francji istnieje coś podobnego do włoskiej klasyfikacji jakości:

 1. Vin de France. To tanie napoje nie najwyższej jakości. Położenie geograficzne plantacji nie jest kontrolowane. Można określić różnorodność jagód. Wybierając produkt z tej kategorii jakościowej, kupujący może mieć pewność, że produkt pochodzi z Francji.
 2. IGP. W naszej koncepcji - wino o chronionym oznaczeniu geograficznym. Jakość jest znacznie wyższa, podobnie jak cena.
 3. AOP. Appelation d'Origine Protegee, tak samo jak nasze ChOG. Etykietowanie win vintage. Wszystko jest kontrolowane, od geografii sadzenia, odmian i jakości jagód, po wszystkie etapy produkcji i późniejsze dojrzewanie. Na ostatnim etapie obowiązkowa degustacja.

Najlepsi producenci

Jest ich bardzo dużo, szczególnie wśród produktów zagranicznych, gdzie ten rodzinny biznes rozwija się od wieków, a sekrety i technologie produkcji przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Poznajmy najlepsze z nich.

Francja

Wytwarzane są tu najlepsze na świecie marki czerwonego wytrawnego wina. Być może nie można wymienić wszystkich producentów. Łatwiej jest nazwać nazwy (obszary uprawy winorośli), na przykład Bordeaux, Chablis, Champagne, Lagedoc i Roussillon, Alsass itp. Niektóre farmy można nazwać Chateau (Chateau) + nazwa własna. To jest tzw. gospodarstwa zamkowe (zamek - zamek).

Château Haut-Batailley

Stara, rodzinna produkcja o światowej renomie. Region Bordeaux. Produkty tradycyjnie wyróżnia wyrafinowanie, elegancja i niezmiennie wysoka jakość.

Château Léoville-Las Cases

Znowu Bordeaux. Region ten nie produkuje win niskiej jakości.

Château Lagrange

Jeśli Bordeaux jest regionem, w którym produkowane są najlepsze wina czerwone, to Château Lagrange jest najlepszą marką w Bordeaux. Gospodarstwo zostało założone w XVII wieku. Dziś jest największym i najstarszym przedsiębiorstwem w regionie.

Włochy

Settesoli

Spółdzielnia sycylijska. Założona w 1958 roku. Firma została założona przez 68 lokalnych właścicieli. Dziś ich liczba sięga 2000. Gwarancją jakości produktów jest identyfikowalność i kontrola wszystkich etapów produkcji, od uprawy roślin po zatykanie gotowych produktów. Sukces firmy został nagrodzony tytułem „Najlepszego Producenta Roku pod względem stosunku ceny do jakości” w 2009 roku.

Marchesi de Frescobaldi

Najstarsza toskańska rodzina Friscaboldi. Produkuje od siedmiu stuleci. Jej wyroby trafiają na brytyjski stół królewski od XIV wieku. Dziś produkty firmy są eksportowane na cały świat i znane są w ponad 60 krajach.

Bonacchi

Młoda firma rodzinna założona w 1965 roku. Posiada 85 hektarów winnic w całym regionie Toskanii. Produkuje elitarne i lekkie napoje o nowoczesnym stylu i doskonałym stosunku jakości do ceny.

Rosja

Massandra

Wino krymskie było i pozostaje najlepsze w Rosji. Historia jednej z najstarszych winnic na Krymie sięga stu lat. Farma ta zyskała sławę w okresie, gdy była własnością hrabiego M.S. Woroncowa. Dziś kolekcja Massandra liczy ponad milion butelek, co zostało zapisane w Księdze Rekordów Guinnessa.

Inkerman Vintage Wine Factory

Założona w 1961 roku. Dziś odnowiona firma produkuje niedrogie i wysokiej jakości wina, popularne nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą.

Kuban-Wine

Firma powstała w 1953 roku. Dziś jest to przedsięwzięcie o pełnym cyklu. Materiał z własnych nasadzeń trafia do warsztatów bezpośrednio z „buszu”. Powstała produkcja trzech marek: Chateau Taman, ARISTOV, Vysokiy Bereg. Produkuje rocznie 56 milionów butelek wysokiej jakości wina po przystępnych cenach.

Lista najlepszych producentów jest nieskończona. Należałoby poświęcić temu osobną recenzję. Która firma lepiej kupuje wino - decyduje kupujący. W razie wątpliwości należy najpierw wysłuchać przydatnych porad i zaleceń ekspertów, konsultantów sprzedaży, skorzystać z informacji zebranych w naszej recenzji.

Gdzie mogę kupić

Obecnie jest wystarczająco dużo wyspecjalizowanych sklepów. Inną rzeczą jest to, co jest na półkach. Lepiej jest kupować wysokiej jakości alkohol w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak Red and White lub WineStyle, Magnet, Lenta itp. Fanagoria posiada własną sieć sklepów. Niemal wszystkie te firmy mają własne strony internetowe, na których można zapoznać się z opisem produktów i charakterystyką napojów, zasięgnąć porady ekspertów. Jeśli w pobliżu nie ma wyspecjalizowanych punktów sprzedaży, możesz zamówić w sklepie internetowym produkt, który Ci się podoba.

Życie hacki

Miłośnikom i koneserom szlachetnego trunku proponujemy kilka oryginalnych rozwiązań, które w razie nieprzyjemnych sytuacji pomogą utrzymać przyjemne doznania z kolacji.

 1. Korkociąg zniknął. Czasami tak bywa. Nie rozpaczaj. Możesz delikatnie wepchnąć korek do butelki długim przedmiotem (ołówek się sprawdzi). Następnie, jeśli w domu jest jakaś taśma, złóż ją w pętlę, włóż do szyjki butelki i podważ korek. Przy odrobinie talentu spróbuj ustawić korek pionowo na taśmie i wyjąć go z butelki. To nie zadziałało i nie jest konieczne. Możesz pozostawić go w wodzie, dopóki nie opróżnisz butelki.
 2. Musisz szybko schłodzić butelkę. Napełnij małe wiaderko kostkami lodu i solą i włóż tam butelkę. Sól szybko schłodzi stopiony lód, aw zimnej wodzie zawartość szybko osiągnie „stan”.
 3. Wszyscy wiedzą, że plamę po winie na koszuli można usunąć solą. Jest inny sposób. Wlej mleko na świeżą plamę i pozostaw koszulę na godzinę, a następnie umyj ją w zimnej wodzie. Pomaga.
 4. Tak się składa, że ​​w butelce zostaje trochę wina. To nie wystarczy na dobry łyk, a my nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wystarcza nam niewiele. Co robić Zamrozić w tacce na kostki lodu.Taką „kostkę” zawsze można dodać do sosu, zupy czy napoju. Oczywiście nie są to wszystkie możliwe „hacki na życie wina”. Do naszej recenzji wybraliśmy tylko najbardziej interesujące. Jeśli ktoś ma coś do dodania, czekamy na Wasze komentarze.

Ocena jakościowych win czerwonych wytrawnych

Napoje o wartości do 500 rubli

5. Cricova „Heritage Range”

Produkty z Mołdawii. Producent - firma Cricova. Mono-odmiana (Merlot 100%), uprawiana na plantacjach na południu Mołdawii. Kolor rubinowy. Napój o delikatnym, zbalansowanym, owocowym smaku. Podawany z przekąskami mięsno-serowymi. Średnia cena to 329 rubli.

Zalety:

 • Ładny kolor;
 • wspaniały bukiet;
 • przystępna cena.

Niekorzyść:

 • niezidentyfikowany.

4.Villa star Cabernet Sauvignon - Tsimlyansky czarny

Do przygotowania użyto następujących odmian:

 1. Cabernet Sauvignon. Treść - 70%.
 2. Tsimlyansky czarny. Wyhodowany na Donie na początku XVIII wieku.

Ciekawy! W 1717 roku król Francji Ludwik XIV otrzymał w prezencie od cesarza Piotra I dwadzieścia beczek czerwonego wina z czarnych jagód Tsimlyansky.

Napój wyprodukowany w Rosji. Kolor jest fioletowo-rubinowy. Wino o wyrazistym aromacie z obecnością nut owocowych (czarna porzeczka, suszone śliwki, suszone owoce). Podawany z grillowanym lub duszonym mięsem, grillem, serem. Średni koszt to 432 rubli.

Zalety:

 • doskonały smak i aromat;
 • niesamowity kolor;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

3.Phanagoria Wino autorskie Cabernet Sauvignon, Saperavi

Wyprodukowany przez jedną z największych farm w Rosji - Fanagoria. Przygotowane ze znanych odmian:

 • Cabernet Sauvignon - wyhodowany we Francji, drugi najczęściej występujący na świecie po Merlocie;
 • Saperavi to starożytna odmiana wyhodowana w Gruzji, uprawiana we wszystkich gospodarstwach na południu Rosji, Ukrainy i Mołdawii.

Kolor przypomina granat. Słynie z intrygującego aromatu z dodatkiem owoców i przypraw. Przyjemny, zrównoważony nutami jagód i owoców. Dobrze komponuje się z grillowanym mięsem: barbecue. Średni koszt: 442 rubli.

Zalety:

 • pyszne;
 • z niezapomnianym aromatem;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • nie.

2. Luis Felipe Edwards Carmenere Pupilla

Wyprodukowano w Chile przez Luisa Felipe Edwardsa z regionu Calchaki. Jednomianowy, w 100% z jagód Carmenere, wyhodowany w regionie Medoc w prowincji Bordeaux. Kolor napoju jest rubinowo-czerwony. Aromat jest owocowo-czekoladowy z niuansami aromatycznego tytoniu i przypraw. Smak różni się objętością i soczystością, miękką krągłością tanin, nutami jagód. Podawany z przekąskami mięsnymi. Średni koszt butelki wyniesie 473 rubli.

Zalety:

 • zaskakująco przyjemny aromat;
 • monosortic;
 • dostępne dla każdego.

Niedogodności:

 • śruba zamykająca.

1. „Marques Villanueva” Tempranillo, Carinena DO

Hiszpańska wytrawna czerwień zbiera najlepsze recenzje od producenta Grandes Vinos y Vinedos z Autonomicznej Wspólnoty Aragonii. Znak DO (denominación de origen) oznacza najlepszą produkcję. Kolor nasycony. Przyjemny owocowo-jagodowy smak, delikatne taniny. Aromat kwiatowy z nutami owocowymi. Monosortic, 100% Tempranillo. Dziczyzna, ser dobrze się pod nią układa. Średni koszt to 356 rubli.

Zalety:

 • delikatny wyrafinowany aromat;
 • niedrogi.

Niedogodności:

 • śruba zamykająca.

Wina warte od 599 do 1000 rubli

5. Chateau Grand Voile, Bordeaux AOC

W tym przedziale cenowym Francję reprezentuje napój z prowincji Bordeaux. Producent Maison Bouey (Maison Bouey), jedna z największych firm, właściciel największych piwnic winiarskich w tych stronach. Kolor granatu. Składniki aromatu - owoce kandyzowane, czarne porzeczki, przyprawy. Wino zachwyci koneserów świeżym smakiem, w którym wyważone są wszystkie jego składniki: bogaty bukiet, owocowa kwaskowatość, delikatne taniny. Średni koszt to 594 rubli.

Zalety:

 • bogaty bukiet;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • nieobecny.

4. Inkerman Cabernet "Kaczinskoe"

Wyprodukowany przez Inkerman Factory of Vintage Wines. Monosortic. Półtora roku leżakowania w dębowej marce. Posiada złożony i kwiatowo-owocowy aromat. Smak jest harmonijny z wyraźnymi tonami Cabernet, uzupełnionymi nutami dębu. Zawartość alkoholu nie przekracza 13%. Niedrogi. Średni koszt to 628 rubli.Według Roskachestvo, najlepsza wytrawna czerwień w Rosji.

Zalety:

 • smaczne i aromatyczne;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

3. Merlo „Elbuzd”

Wytrawna czerwień, pochodząca od młodej, dynamicznie rozwijającej się firmy Don "Elbuzd". Monosortic. Zawartość alkoholu nie przekracza 15,5%. Kolor granatu z rubinem. Bogaty jagodowo-owocowy smak. Pełnię i dźwięczność jagodowych odcieni zapewniają miękkie taniny. Podawany z drobiem. Doskonale komponuje się z pikantnym serem, grillowanym mięsem. Średni koszt butelki wyniesie 825 rubli.

Zalety:

 • przyjemny do picia;
 • złożony aromat.

Niedogodności:

 • zawartość alkoholu jest dość wysoka.

2. Familia Zuccardi, „Fuzion” Tempranillo-Malbec

Argentyńczyk z rodzinnej firmy „La Agricola”. Wytwarzane z odmian Tempranillo i Malbec, zbieranych ręcznie z plantacji regionu Mendoza. Różni się żywym, aksamitnie kremowym smakiem, owocowo-jagodowym aromatem, uzyskanym w wyniku siedmiodniowego leżakowania na miąższu. Kolor napoju jest intensywny, fioletowo-czerwony. Podawany ze smażoną jagnięciną, polędwicą wołową, dziczyzną. Średni koszt to 673 rubli.

Zalety:

 • przyjemny do picia;
 • niezapomniany aromat.

Niedogodności:

 • nie.

1.Sattesoli, „Randone” Chianti DOCG, 2017

Wytrawna czerwień z jednej z największych włoskich spółdzielni Satessoli. Mono-odmiana, w 100% Sangiovese, zbierana z plantacji spółdzielni na Sycylii. Rocznik 2017. Znak DOCG jest nadawany winom z gwarantowanego i kontrolowanego pochodzenia. To najwyższy znak jakości w klasyfikacji włoskiej. Mamy więc tutaj Chianti „Randone” z upraw z 2017 roku. Zawartość alkoholu nie przekracza 13%. Kolor jest czerwony z rubinowym, gęsty. Smak owocowo-jagodowy .. Cienka armata, czekolada z owocami i kawą. Średni koszt to 921 rubli.

Zalety:

 • złożony aromat;
 • wspaniały bukiet.

Niedogodności:

 • nie.

Przegląd elitarnych win

5. Antinori, „Tignanello” Toscana IGT 2016

Produkt z Toskanii (Włochy) od producenta "Antinori". Wyprodukowane z trzech odmian:

 • Sangiovese - 75%;
 • Cabernet Sauvignon - 20%;
 • Franciszek Cabernet - 5%

Zawartość alkoholu nie przekracza 14%. Skrót IGT na etykiecie Indicazione Geografica Tipica wskazuje, że ten produkt jest klasyfikowany jako napój według lokalizacji geograficznej. Rodzaj kategorii jakości, jak „ChOG” na rosyjskich etykietach win. Dla kupujących podobna etykieta informuje, że produkty przeszły kontrolę pod względem rodzaju użytego materiału, zawartości alkoholu, stosowanej technologii produkcji.

Kolor napoju jest żywy, rubinowy. Aromat harmonijnie łączy zapach dzikich jagód ze świeżymi jeżynami. Smak jest wyrafinowany, zrównoważony. Podawany ze smażonym mięsem czerwonym, dziczyzną, serem. Średni koszt to 14910 rubli.

Zalety:

 • najbogatszy aromat;
 • wykwintny bukiet.

Niedogodności:

 • cena nie jest dla każdego.

4. Errazuriz „La Cumbre” 2013

Doskonałe chilijskie wino ze starej odmiany Syrah (Shiraz) z dodatkiem niewielkiej ilości Mourvèdre, zbierane ręcznie na plantacjach należących do gospodarstwa Errazius w regionie Aconcagua. Zbiory dostarczane są do warsztatów w piętnastokilogramowych skrzyniach i sortowane. Zanieczyszczenia i zepsute jagody są usuwane. Zbierany w różnych obszarach materiał jest oddzielnie przetwarzany i winifikowany.

Trzeci jest często kriogeniczny. Ponadto proces fermentacji przebiega w temperaturze od 26 do 30 ° C. Na ostatnim etapie gotowy produkt dojrzewa w dębowych beczkach przez co najmniej 221 miesięcy.

Smak jest okrągły, soczysty z harmonijnym połączeniem owoców i żywic. Finisz jest niesamowicie długi. Aromat wypełniony jest nutami kwiatowo-jagodowymi, harmonijnie połączonymi z subtelnym zapachem wędzonek i przypraw. Podawany ze smażonym mięsem, dojrzałym serem. Średni koszt butelki o pojemności 0,75 litra wyniesie 14996 rubli.

Zalety:

 • złożony harmonijny aromat;
 • zrównoważony, delikatny bukiet;
 • nasycony kolor.

Niedogodności:

 • cena gryzie.

3. Rezerwat Pagos Viejos Artadi 1995

Elitarny hiszpański od producenta Artadi. Jednodmiana, z Tempranillo, 1995, zbierana z plantacji w regionie Rioja. Zawartość alkoholu nie przekracza 13,5%. Kolor jest przyjemny, ciemny rubinowy. Smak jest intensywny, czysty, zrównoważony.Zapach jest po prostu wspaniały. Tutaj i jeżyny z likierem wiśniowym, dymem, anyżem i mięsem z grilla. Podawany z mięsem i dziczyzną. Średni koszt butelki 0,75 litra to 31304 rubli.

Zalety:

 • czysty, zrównoważony smak;
 • luksusowy aromat.

Niedogodności:

 • jest bardzo drogi.

2. Opus One 2015

Wino kalifornijskie. Wyprodukowany przez słynną firmę, której jednym z założycieli był Baron Philippe de Rothschild, twórca marki Chateau Mouton. Napój jest mocny, intensywny, w kolorze rubinowym, leżakowany w dębowym pojemniku. Złożony i bogaty aromat przypomina likier z czarnej porzeczki, prażony dąb. Dalej pojawiają się nuty suszonych jagód i wiosennego lasu. W smaku przypominają czarne porzeczki, jeżyny, wiśnie, podkreślone delikatnymi taninami.

Wino bardzo stylowe, w niczym nie ustępujące najlepszym trunkom z Bordeaux. Wykonane z francuskich odmian uprawianych w Napa Valley, na północ od San Francisco. Podawany z dziczyzną, mięsem, serem. Zakup będzie kosztował 71490 rubli. Świetny prezent na rocznicę.

Zalety:

 • doskonały smak;
 • wspaniały bukiet.

Niedogodności:

 • kosztowny.

1. Chateau Latour Pauillac AOC 1-er Grand Cru Classe 2000

Słynny francuski Chateau Latour. Wyprodukowany we francuskim regionie Pauillac w prowincji Bordeaux. Przygotowywane są jagody starych francuskich odmian:

 1. Cabernet Sauvignon - ponad 70%.
 2. Merlot - około 16%.
 3. Cabernet Franc - tylko 4%.
 4. Petit Verde - nie więcej niż 3%.

Zbiory w 2000 roku. Ma ciemny rubinowy, prawie fioletowy kolor. Smak jest doskonały. Tutaj dżem z czarnej porzeczki i maliny, dąb i prażone orzechy, gorzka czekolada i minerały. Wszystkie składniki powtarzają się w niepowtarzalnym aromacie. Podawany z wykwintnymi daniami: potrawką cielęcą, sznyclem z indyka, truflami, kaczką po pekińsku, szynką parmeńską i serami pleśniowymi. Butelka będzie kosztować kupującego 214990 rubli.

Zalety:

 • napój o niepowtarzalnym smaku;
 • aromat jest nie mniej niesamowity;
 • bardzo bogaty kolor.

Niedogodności:

 • przyjemność jest niezwykle kosztowna.

Wytrawna czerwień to doskonały produkt, który może zamienić zwykły obiad lub kolację w święto, pod warunkiem, że jest spożywany z umiarem. Oczywiście każdy klient ma własne preferencje smakowe. Nasze TOP 15 najlepszych wytrawnych win czerwonych nie twierdzi, że jest prawdą.

Celem artykułu jest odpowiedź na szereg pytań, które pojawiają się przy zakupie: co to jest, dlaczego jest sucho, jak wybrać najlepszy i która firma najlepiej kupić. Redaktorzy serwisu mają nadzieję, że z jego pomocą odwiedzający będą mogli łatwiej poruszać się po różnorodnych markach i odmianach, krajach, nazwach i markach, aby nie popełniać błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię