Najlepsze routery krawędziowe na rok 2020

0

Jakość obróbki drewna zależy od doświadczenia stolarza i listy używanych narzędzi. Samolot i dłuto są ważne w procesie pracy, ale nie możemy zapominać o nowoczesnych urządzeniach, które ułatwią obsługę i nie będą wymagały czasu i wysiłku. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych frezów krawędziowych na 2020 rok.

informacje ogólne

Produkt jest aparatem napędzanym silnikiem elektrycznym. Zasilanie jest dostarczane z sieci jednofazowej, ale w niektórych przypadkach dozwolone jest użycie akumulatorów. Tuleja jest zamocowana na wale silnika elektrycznego; jest niezbędna do szczelnego mocowania frezów i wierteł. Dzięki nietypowej konstrukcji produkt jest montowany pod kątem prostym, z możliwością sterowania obrotową głowicą. Dzięki tej opcji osoba samodzielnie kontroluje głębokość obróbki.

Frez jest używany przez większość stolarzy, ponieważ pozwala na szeroki zakres prac:

 • Przycinanie;
 • Tworzenie rowków i wielowypustów;
 • Wiercenie;
 • Profilowanie krawędzi;
 • Wykonywanie dekoracyjnych rysunków lub napisów na powierzchni;
 • Cięcie cierni.

Frez może zastąpić dziesiątki narzędzi ręcznych: od dłut po piły. Oczywiście pomoże to zaoszczędzić pieniądze, ale nie możesz używać tego urządzenia samodzielnie, może stać się rozwiązaniem pomocniczym, ale nie pełnoprawną alternatywą. Jednak niektórzy stolarze, aranżując warsztaty, jako jedni z pierwszych kupują taki sprzęt, obok samolotu elektrycznego i kołowego.

Rodzaje frezów

Narzędzia różnią się konstrukcją i przeznaczeniem. W sklepach dostępne są trzy odmiany tego urządzenia:

 • Górny;
 • Wpust (lamelowy);
 • Edge (zwany także trymerem).

Najlepsze routery umieszczony nad powierzchnią roboczą. Obrotowy nóż jest zainstalowany pośrodku, aby zwiększyć ergonomię i szczelne trzymanie. Produkt jest poszukiwany przez profesjonalistów, ale także początkujący nie zaniedbują jego możliwości. Korzystając z takiego urządzenia, osoba wykona szerszy zakres zadań. Urządzenie sprzedawane jest w dwóch wersjach: stałej i zanurzalnej, którą wybrać - każdy decyduje o wymaganiach przetwarzania.

Routery brzegowe... Nazwa narzędzia wskazuje na specyfikę wykonywanych operacji: służy do okrawania i fazowania. Zaletą urządzeń jest ich waga, dlatego są aktywnie wykorzystywane do wykonywania specjalistycznych operacji. Produkt jest często używany tylko przez profesjonalistów, ponieważ przyspiesza proces przetwarzania. W warsztacie domowym, kiedy nie trzeba wykonywać operacji z dziesiątkami detali dziennie, jest to odpowiednie narzędzie.

Ostatnia opcja to kluczem... Rzadko znajduje się w zbiorach prywatnych rzemieślników. Za pomocą tego narzędzia tworzone są rowki, które służą do mocowania podłogi. Urządzenie różni się od poprzednich kopii wąskim skupieniem. Praca z tym produktem jest wygodna i wykazuje dobrą wydajność podczas przetwarzania, ale niepraktyczne jest kupowanie frezu do kluczy do rzadkiego użytku.Lepiej jest wziąć model obrzeża i umieścić go na stole frezarskim, aby osoba obrabiała przedmiot o tej samej jakości, tylko on poświęci dwa razy więcej czasu, ponieważ wymagane jest podwójne przejście.

Czego szukać?

Oprócz różnicy strukturalnej sklepy sprzedają modele o różnych rozmiarach i wadze. Istnieją noże, które mogą ważyć 2 kg, a jest ich 7 lub więcej. Jeśli stolarz nie musi wykonywać skomplikowanych operacji, lepiej kupić mniej masywną wersję. Ważne jest, aby wiedzieć, że podczas pracy z materiałami stałymi taki produkt będzie okresowo się zatrzymywał, co wpłynie na szybkość przetwarzania. Dlatego doświadczeni stolarze unikają takich rozwiązań, preferując masywne kruszywa, które poradzą sobie z każdym materiałem w minimalnym czasie.

Wybierając dowolny router, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria:

 • Moc;
 • Częstotliwość obrotów;
 • Używana tuleja zaciskowa;
 • Rodzaj dopasowanej podeszwy.

Moc

Wydajność narzędzia zależy od tego parametru. Dobrym rozwiązaniem jest zakup produktu o zakresie mocy od 750 do 1500 watów. Masa takiego urządzenia to 4-5 kg. Wybierając produkt do wykonywania operacji z miękkim drewnem, odpowiednie są modele budżetowe, których wartość sięga 750 watów. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, że ten produkt nie jest przeznaczony na więcej, płyta gipsowo-kartonowa i drewno są granicą jego możliwości. Częste postoje to główna wada tanich modeli. Jest to szczególnie odczuwalne podczas obróbki przedmiotu obrabianego z gwałtowną zmianą struktury włókien, na przykład podczas przechodzenia przez strefę węzła.

Modele ciężkie osiągają wagę 6 kg, jednak moc takiego sprzętu jest 2-2,5 razy większa. Dzięki temu produkt może być używany do złożonych operacji. Ze względu na dużą masę niektórym osobom posługiwanie się narzędziem będzie niewygodne, ponieważ będzie to wymagało dużego wysiłku. Nie kupuj tej opcji, jeśli planujesz z niej korzystać rzadko.

Prędkość

Drugim ważnym parametrem jest prędkość obrotowa frezu. Tutaj wszystko jest proste, im wyżej, tym szybciej i lepiej obrabiana będzie powierzchnia robocza. W sklepach są modele, które mogą mieć prędkość zarówno 7000, jak i 35000 obr / min. Należy pamiętać, że do prawidłowego działania szybkich urządzeń osoba będzie musiała używać drogich frezów, ponieważ są one bardzo odporne na zużycie, w przeciwieństwie do standardowych modeli. Jeśli zignorujesz tę zasadę, użytkownik będzie miał do czynienia z trwałą wymianą tego elementu. Dodatkowo wariant charakteryzuje się wysokim poziomem hałasu, a przy obróbce drewna emitowany jest nieprzyjemny dźwięk, który przypomina gwizd. Dla niektórych jest to denerwujące i wpływa na jakość obróbki, dlatego zaleca się noszenie słuchawek.

Oprawka

Bezpieczeństwo produktu zależy od odpowiednio dobranej tulei zaciskowej. Najlepiej wziąć pod uwagę modele wykonane z hartowanej stali i mające stożkowy kształt. Zaletą tej części jest to, że można ją łatwo wymienić. Dlatego jeśli nastąpi awaria, osoba może dostarczyć produkt wyższej jakości, który ma wysoką wytrzymałość. Nie zaleca się zapisywania tego szczegółu.

Rodzaj podeszwy

Element wpływa na jakość zatrzymania narzędzia. W sumie istnieją dwa rodzaje: odlewane i tłoczone. Pierwsza opcja ma nawet proporcje, co czyni ją bardziej popularną. Ponadto formowana podeszwa nie odkształca się z upływem czasu. Jednak koszt takich frezów jest kilkakrotnie wyższy. W modelach budżetowych i niektórych okazach z segmentu środkowego występuje wersja tłoczona. Zaletą takich rozwiązań jest tylko koszt.

Kryteria wygodnej pracy

Wygoda i jakość często zależą od siebie. Dlatego profesjonaliści nie zapominają o tym i wybierają urządzenie nie tylko ze względu na parametry techniczne, ale także ergonomię, a także kilka specjalnych cech:

 • Skok roboczy noża;
 • Wbudowany system ochrony przed dużym obciążeniem;
 • Możliwość podłączenia odkurzacza;
 • Płynny start;
 • Przystanki równoległe.

Skok roboczy

To jeden z głównych parametrów, który pomoże określić wybór konkretnego modelu. Końcowy wskaźnik określa głębokość, z jaką produkt jest w stanie pracować. Tanie modele mają niewielką wartość, to tylko 2 lub 5 cm W przeciwieństwie do profesjonalnych projektów, w których głębokość może dochodzić do 10 cm Zmiana wartości tego parametru jest możliwa dzięki specjalnemu mechanizmowi, który jest umieszczony na korpusie lub stopie. Im wyższa dokładność, tym droższy i lepszy oferowany model. Najlepsze frezy to takie, które mają podziałkę ustawienia co 0,1 mm, co pozytywnie wpływa na wykończenie powierzchni.

Płynny start

Drogie modele są wyposażone w taki system. Łagodny rozruch zwiększa wydajność silnika elektrycznego. Ponieważ stopniowo nabiera prędkości i nie włącza od razu pełnej mocy. System ma również pozytywny wpływ na niektóre elementy urządzenia. Zabezpieczenie przed przeciążeniem jest ważnym parametrem, który zapobiega zużyciu silnika elektrycznego i zwarciom spowodowanym nagłymi skokami napięcia.

Zatrzymanie równoległe

Zakończenie odgrywa ważną rolę, zwłaszcza jeśli istnieje ogrodzenie. Dzięki niemu stolarz wykona jakościową próbkę. W drogich wersjach oprócz tego elementu znajduje się tuleja kopiująca, która pomoże skopiować obrys szablonu i użyć go na obrabianym przedmiocie, co pomoże zwiększyć szybkość pracy.

Podłączanie odkurzacza

Przydatna opcja, która wyeliminuje większość gruzu i nie zanieczyszcza powietrza w warsztacie. Jednak nie występuje we wszystkich modelach, dlatego ważne jest, aby wcześniej sprawdzić jego dostępność u sprzedawcy.

Ocena najlepszych przecinarek sieciowych

Makita RT0700CX2

Pomimo niskiego poboru mocy (710 W) model cieszy się dużą popularnością wśród stolarzy i stolarzy. Prędkość obrotowa sięga 10 000-30 000 obr / min. Maksymalna głębokość frezu to 35 mm, co nadaje się do małych zadań.

Aby zapewnić maksymalny komfort, istnieje regulacja prędkości obrotowej, a także utrzymanie stałej częstotliwości. Aby silnik elektryczny nie ulegał awarii po kilku miesiącach aktywnej pracy, a także nie przegrzewał się, zapewniony jest system łagodnego rozruchu. Jest odgałęzienie do podłączenia odkurzacza.

Sprzedawany jest za cenę 11640 rubli.

Makita RT0700CX2

Zalety:

 • Ścisłość;
 • Idealny do cięcia kołnierzy czołowych;
 • Dobry sprzęt;
 • Stabilność;
 • Wielofunkcyjność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BOSCH GKF 600 Professional

Router nadaje się do użytku w domowych warsztatach. Moc sprzętu sięga 600 W. Prędkość obrotowa wynosi 33 000 obr / min. Poziom hałasu wynosi 84 dB, więc używanie słuchawek jest obowiązkowe, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia membran przy częstym użytkowaniu. Produkt waży 1,5 kg, dzięki czemu jest kompaktowym rozwiązaniem. Projekt jest standardowy, który nadaje się do większości zadań. W zestawie pokrowiec do transportu.

Średnia cena to 12500 rubli.

BOSCH GKF 600 Professional

Zalety:

 • Wydajność;
 • Prędkość obrotowa;
 • Niezawodny zacisk;
 • Mała waga;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Ostry początek;
 • Przy dłuższym użytkowaniu nagrzewa się.

Wortex MM 5013-1 E

Sprzęt o poborze mocy 710 W jest przeznaczony do użytku prywatnego. Regulowana prędkość obrotowa: od 10000 do 30000 obr / min, pozwoli na prawidłowe ustawienie narzędzia. Jest odgałęzienie do podłączenia odkurzacza. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta. Waga - 1,45 kg, co pozwoli na swobodny transport i użytkowanie urządzenia. Skok frezu wynosi 22 mm. Zawiera dwie tuleje zaciskowe 6 i 8 mm.

Sprzedawane po cenie 4360 rubli.

Wortex MM 5013-1 E

Zalety:

 • Niska cena;
 • Wygodna obsługa;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Dobra wydajność
 • Kontrola prędkości.

Niedogodności:

 • Tuleja jest krótka o 8 mm.

DeWALT D 26200

Profesjonalny sprzęt o poborze mocy 900 W i regulowanej częstotliwości obrotów: 16000-27000 obr / min.Skok frezu wynosi 55 mm, co jest odpowiednie do większości zadań i pozwoli na wykonywanie głębokich otworów nawet w twardym drewnie. W zestawie znajdują się tuleje zaciskowe, których rozmiar sięga 8 mm. Dla większego bezpieczeństwa zastosowano system łagodnego rozruchu i ochronę przed przegrzaniem. Aby dokładniej przyjrzeć się powierzchni roboczej, producent umieścił na korpusie latarkę LED, która jest automatycznie aktywowana po włączeniu. Poziom hałasu wynosi 77 dB.

Średnia cena - 16400 rubli.

DeWALT D 26200

Zalety:

 • Wygodna praca;
 • Regulacja głębokości zajmie minimum czasu;
 • Moc;
 • Podświetlenie;
 • Istnieje wygodna wymiana noży.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Młotek FRZ710 PREMIUM

Dobra opcja dla średniego segmentu cenowego, która nadaje się do realizacji zadań zawodowych. Pobór mocy wynosi 710 W, a prędkość obrotowa jest regulowana i wynosi 10 000-30 000 obr / min. W zestawie znajdują się trzy rodzaje tulei 6, 8 i 10 mm, co znacznie zwiększa zakres wykonywanej pracy. Płynny start i zatrzymanie na obrotach kilkakrotnie ułatwią obsługę. Istnieje dokładne ustawienie głębokości frezowania.

Średnia cena to 7500 rubli.

Młotek FRZ710 PREMIUM

Zalety:

 • Cena £;
 • Wielofunkcyjność;
 • Występ;
 • Ekwipunek;
 • Waga;
 • Regulacja prędkości.

Niedogodności:

 • Bez obudowy;
 • Złe łożyska;
 • Nierówna podeszwa.

Najlepsze, najlepsze routery bezprzewodowe

Metabo KFM 18 LTX 3 RF 5,5Ah x2

Profesjonalne urządzenie przeznaczone do pracy w dużych warsztatach lub na produkcji. Prędkość obrotowa osiąga 7000 obr / min, co jest wartością normalną, ale niewystarczającą, pomimo autonomii pracy. Istnieje możliwość płynnego startu, a także dokładne ustawienie głębokości frezowania. Praca pochodzi z akumulatora. Waga konstrukcji to 3,1 kg, co sprawia, że ​​sprzęt jest zwarty i pomoże wykonać większość prac bez zmęczenia.

Średnia cena to 75900 rubli.

Metabo KFM 18 LTX 3 RF 5,5Ah x2

Zalety:

 • Dobry występ;
 • Ścisłość;
 • Waga;

Niedogodności:

 • Wysoka cena do użytku domowego.

Makita DRT50ZJX2

Dobry produkt, który ma regulowaną prędkość: minimalna to 10 000 obr / min, maksymalna 30 000. Rozmiar tulei wynosi 6 mm, w zestawie jest również opcja 8 mm. Podobnie jak w wersji zasilanej z sieci istnieje możliwość zachowania regulacji w jednej wartości. Podłączenie odkurzacza i oświetlenia tylko uzupełnia ten sprzęt.

Średnia cena to 15000 rubli.

Makita DRT50ZJX2

Zalety:

 • Występ;
 • Kontrola prędkości;
 • Podświetlenie;
 • Ekwipunek.

Niedogodności:

 • Waga.

RYOBI R18TR-0

Ukosowarka o stylowej i ergonomicznej konstrukcji pomoże Ci wykonać dziesiątki różnych operacji. Prędkość obrotowa wynosi 29000 obr / min, wskaźnika nie można regulować. Skok frezu wynosi 38 mm, istnieje możliwość dokładnego ustawienia głębokości. Praca wykonywana jest z pojemnej baterii. Waga produktu - 1,3 kg.

Sprzedawane za cenę 6800 rubli.

RYOBI R18TR-0

Zalety:

 • Ergonomia;
 • Stylowe body;
 • Dobry skok noża;
 • Wygodne zarządzanie;
 • Ścisłość.

Niedogodności:

 • Nie ma kontroli prędkości.

BOSCH GKF 12V-8 Solo

Produkt budżetowy, w którym prędkość nie przekracza 13000. Maksymalna średnica frezu to 36 mm, czyli więcej niż opcja optymalna. Dla wygodniejszej obsługi istnieje mocowanie wrzeciona. Praca wykonywana jest z akumulatora 12 V, więc nie należy oczekiwać dużej mocy od sprzętu.

Średnia cena to 10300 rubli.

BOSCH GKF 12V-8 Solo

Zalety:

 • Łatwo;
 • Precyzyjna regulacja podeszwy;
 • Wysokiej jakości tuleja zaciskowa;
 • Ścisłość;
 • Ergonomia;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Niedogodna lokalizacja przycisku zasilania;
 • Nie można użyć ogranicznika bocznego.

Wreszcie

Frezarka do krawędzi nadaje się do renowacji mebli, dekoracji zewnętrznej i podobnych prac. Jego wszechstronność pozwala na zastosowanie go w różnych dziedzinach działalności. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub wybrałeś inny router, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *