💡 Najlepsze ksenonowe żarówki samochodowe na 2020 rok

0

Po raz pierwszy reflektory ksenonowe pojawiły się w Rosji w 1992 roku. Najczęściej używano ich w środowisku przestępczym, bandyci wykorzystali swoje jasne światło, aby zbić kierowców z kursu. Oczywiście dzisiaj są wielokrotnie bezpieczniejsze i nie ma surowego zakazu ich stosowania. Stanowi również doskonałą alternatywę dla lamp halogenowych.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych lamp ksenonowych na 2020 rok.

Jaka jest główna zaleta i wady tej opcji

Każde urządzenie lub technika ma zarówno zalety, jak i wady. Ksenon nie jest wyjątkiem i należy to wziąć pod uwagę, jeśli dana osoba zdecyduje się użyć tego produktu w swoim samochodzie.

Wady obejmują:

 • Wysoka cena. Na jeden zestaw można dać kilka tysięcy, ponieważ zawiera główny element, bez którego poprawna praca jest niemożliwa - blok.
 • Jeśli stale przełączasz światła drogowe, znacznie skróci to żywotność. Co więcej, dotyczy to nie tylko reflektorów, ale także jednostki centralnej.
 • Gdy tylko jedna lampa się przepali, najlepiej zmienić obie.
 • Nie można kupić tanich modeli, ponieważ mogą one oślepiać nadjeżdżające samochody, co będzie traktowane jako przeszkoda w ruchu.

Jednak oprócz negatywnych aspektów opcja ta ma również pozytywne aspekty:

 • Reflektory praktycznie nie są zanieczyszczone, ponieważ ogrzewanie nie jest tak duże.
 • Nawet jeśli właściciel zdecyduje się na zakup chińskiego ksenonu za 200 rubli, to wytrzyma on kilkakrotnie dłużej niż żarówka i lampa halogenowa.
 • Szkło ma dłuższą żywotność, ponieważ ksenon go nie nagrzewa. Jest to jedna z głównych cech urządzenia i jest przydatna, gdy osoba montuje ten element we światłach przeciwmgielnych.
 • Dzięki temu, że do przewodzenia światła nie jest potrzebny żaden żarnik pomocniczy, ksenon nie boi się dużych wibracji i nigdy nie wypali się od silnych wstrząsów. Ponieważ w środku nie ma elementów, które mogłyby się zerwać. Również dzięki temu można odróżnić oryginalny produkt od chińskiej podróbki.

Ta opcja jest doskonałą alternatywą dla zapewnienia wysokiej jakości oświetlenia samochodowego. Nawet niedoświadczony użytkownik zauważy znaczne różnice, porównując model halogenowy z modelem ksenonowym. Ponadto ta ostatnia opcja zużywa znacznie mniej energii elektrycznej. Ponadto dzięki przyjemnemu niebieskiemu kolorowi osoba nie odczuwa dyskomfortu, a prawdopodobieństwo oślepienia nadjeżdżających pojazdów jest kilkakrotnie mniejsze.

Średnia żywotność lampy ksenonowej wynosi 4 lata. To doskonały wskaźnik, biorąc pod uwagę, że żarówka halogenowa świeci średnio przez 500 godzin. Ponadto w ksenonie tylko 7% energii idzie do ogrzewania, podczas gdy żarówki żarowe wymagają 40%, ta różnica jest bardzo duża.

Dlaczego oślepia ksenon

Można przejrzeć setki testów, przestudiować kilkanaście artykułów lub przejrzeć recenzje i stwierdzić, że ksenon nie powinien oślepiać osoby. Jednak takie przypadki nadal się zdarzają. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie procesy się do tego przyczyniają, przed zakupem tej żarówki.

Ksenon to gaz obojętny składający się z jednego atomu. Element nie wydziela toksycznych oparów, szkodliwego promieniowania. Jest całkowicie bezpieczny dla organizmu człowieka. Aby to zadziałało, pompuje się go do specjalnej kolby z dwiema elektrodami. Wiązka przewodów i jednostka zapłonowa prowadzą do tego produktu. Praca przebiega następująco:

 • Do styków przykładane jest napięcie 25 tysięcy woltów. Powstaje dzięki specjalnym elementom radiotechnicznym, które znajdują się w specjalnej jednostce. Po osiągnięciu wymaganej wartości na kolejne spalanie zużywane jest tylko 60-80 V.
 • Ponadto powstaje łuk, który wybucha w gazie.
 • Łuk stopniowo zanika. Dlatego, aby utrzymać stan pracy, wymagana jest jednostka zapłonowa.
 • Następnie lampa pali się stabilnie, bez nagłych skoków.

Oślepianie wynika ze sposobu spalania łuku. W drogich modelach pali się w jednym miejscu, aw tanich modelach łuk stale się porusza. Z tego powodu lampka zaczyna migotać, a dzięki temu, że ruchy te nie są płynne i zachodzą z dużą prędkością, element zaczyna oślepiać uczestników ruchu drogowego. Obsługa takiego urządzenia jest niemożliwa, ponieważ tworzy przeszkodę dla nadjeżdżających samochodów, co stwarza szansę na wypadek.

Lekki przepływ

Strumień świetlny jest indywidualny dla każdej lampy. W przypadku lampy halogenowej wartość ta rzadko przekracza 1500 lumenów. Ksenon jest w stanie dostarczyć wartość do 6000 lumenów. Jednak w niektórych sklepach osoba może zobaczyć, że sprzedawane jest urządzenie, które może zapewnić właścicielowi 20000 lumenów. Takie informacje są często spotykane wśród chińskich przedstawicieli i są dalekie od prawdziwych liczb. Dlatego nie zaleca się kupowania tych produktów. Nowoczesne żarówki LED pod względem strumienia świetlnego są na tym samym poziomie co sprzęt ksenonowy.

Nowy typ reflektorów

W 2020 roku na rynku pojawiają się produkty oznaczone jako pseudoksenon. Ważne jest, aby zrozumieć, że różnice między tymi reflektorami są duże, ponieważ głównym elementem tego urządzenia nie jest gaz obojętny, ale standardowa żarówka halogenowa, która jest pokryta specjalnymi elementami, aby uzyskać niebieską poświatę. Kiedy zapala się żarówka, osoba widzi nieprzyjemną mieszaninę żółtego i niebieskiego, która wcale nie przypomina blasku ksenonu.

Nie warto używać takich żarówek, ponieważ mogą pogorszyć widoczność, jeśli pogoda nagle się pogorszy. Istnieje jednak kilka analogów lamp ksenonowych. W ten sposób niemiecka firma stworzyła coś, co wyglądało jak niebieskawy blask. Ponadto urządzenie w pełni spełnia wszystkie europejskie normy i działa wielokrotnie lepiej niż zwykli przedstawiciele. Ale taki produkt ma wysoki koszt.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Aby nie kupić chińskiej podróbki i uzyskać naprawdę użyteczny produkt, ważne jest, aby wziąć pod uwagę prawie każdą najmniejszą rzecz. Ponieważ od tego zależy nie tylko żywotność, ale także jakość pracy. Biorąc pod uwagę, że na rynku rzadko można znaleźć produkty wysokiej jakości, ważne jest, aby osoba zachowała czujność.

 • Pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę profesjonaliści, jest podstawa lampy. Najłatwiej jest odkręcić żarówkę i udać się z nią do sklepu, aby specjalista szybko dobrał model. W innych przypadkach konieczne jest przestudiowanie dokumentacji technicznej samochodu, aby zrozumieć ten problem.
 • Jednostka zapłonowa. Jeśli dana osoba weźmie wszystko w zestawie, nie będzie problemów z wyborem tej jednostki.
 • Moc lampy. Doskonałe opcje, gdzie moc wynosi 35 lub 50 watów. W przypadku lekkich pojazdów wystarczy skorzystać z pierwszej opcji. Większe pojazdy lepiej używać mocniejszych modeli.
 • Temperatura. Odpowiednia opcja, gdy temperatura wynosi 4300 lub 5000 kelwinów.Ale odpowiednia jest również lampa o wartości 6000 K, ale blask takiego urządzenia nie będzie wystarczający do wygodnej jazdy po mokrej drodze.

Oto główne kryteria wyboru. Koszt nie jest tutaj uwzględniony, ponieważ ważne jest, aby zwrócić uwagę na markę. Takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze niż zaufanie do polityki cenowej.

Ocena najlepszych lamp ksenonowych

Osram XENARC ORYGINAŁ D2S 66240 35W

Doskonały model do samochodu osobowego, który cechuje wysokiej jakości montaż oraz dobre oświetlenie. Rozmiar - D2S. Podstawa służy do mocowania - P32d-2. Temperatura barwowa urządzenia wynosi 4300 kelwinów, a strumień świetlny 3200 lm, co jest znakomitym wskaźnikiem jak na taką cenę.

Do pracy używane jest tylko 85 V. Maksymalna żywotność wynosi 3000 godzin. Jedna sztuka w opakowaniu. Montaż jest wykonany z wysoką jakością, małżeństwo się nie spotyka. Żarówka ma dziesiątki pozytywnych recenzji i jest polecana przez wielu profesjonalistów.

Sprzedawane po cenie 1900 rubli za sztukę.

Osram XENARC ORYGINAŁ D2S 66240 35W

Zalety:

 • Dobra żywotność;
 • Niska cena;
 • Świeci bezbłędnie;
 • Optymalna temperatura.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

ClearLight LDL 00H 743-0LL H7 35W

Niezła opcja dla niektórych kierowców, którzy odmawiają zapłaty za markę. Ten model nie jest tak rozpowszechniony, więc łatwiej jest go zamówić online. Nadaje się do montażu w światłach mijania i drogowych.

Użyty rozmiar to H7, a podstawa to PX26d. Temperatura barwowa jest taka sama jak w poprzednim modelu. Strumień świetlny wynosi 1500 lm i jest to wada urządzenia, ponieważ użytkownicy zwracają uwagę na brak światła, zwłaszcza w okresach deszczowych. Maksymalna moc wymagana do prawidłowego działania to 35W. Sprzedawane w zestawie po 2 sztuki. Producent udziela rocznej gwarancji.

Średni koszt to 320 rubli.

ClearLight LDL 00H 743-0LL H7 35W

Zalety:

 • Dobra wydajność techniczna;
 • Niska cena;
 • Sprzedawane jako zestaw;
 • Kompatybilny z wieloma blokami.

Niedogodności:

 • Złe światło.

Osram Night Breaker 66340XNL-HCB D3S 35W

Wysokiej jakości produkt markowego producenta stosowany w zagranicznych samochodach. Żarówka oświetla jezdnię o 5 punktów i nie oślepia przejeżdżających samochodów, co też jest dużym plusem. Standardowa temperatura barwowa oraz strumień świetlny równy 3200 lumenów zapewnią przetwornikowi wysokiej jakości blask nawet w ekstremalnych warunkach.

Średnia żywotność wynosi 3000 godzin. Stosowany tylko w samochodach osobowych. Pobór mocy - 42 V. Waga opakowania - 63 gramy. To model premium i jest odpowiedni tylko dla tych, którzy chcą zapłacić raz za jakość, zamiast szukać później innego analogu.

Średni koszt to 13900 rubli.

Osram Night Breaker 66340XNL-HCB D3S 35W

Zalety:

 • Produkt jakościowy;
 • Znana marka;
 • Wartość pieniądza;
 • Doskonała wydajność;
 • Niezawodność;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Osram XENARC NIGHT BREAKER LASER D1S 66140XNL-HCB

Kolejny produkt wysokiej jakości, który nie jest gorszy od poprzedniego produktu. Jedyną różnicą między tymi produktami jest wielkość (tutaj zastosowano D1S) i zużycie napięcia - 85 V. W przeciwnym razie jest to produkt premium o wysokich kosztach i doskonałych właściwościach technicznych.

Średni koszt to 10500 rubli.

Osram XENARC NIGHT BREAKER LASER D1S 66140XNL-HCB

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Niezawodność;
 • Trwałość;
 • Jasność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

WhiteVision gen2 5000 K 42 V PHILIPS

Doskonałe żarówki ksenonowe dla osób preferujących jasne, białe światło zamiast niebieskiego. Dzięki temperaturze barwowej 5000 K produkt doskonale oświetla drogę, nawet podczas ulewnego deszczu. Jazda tym modelem jest całkowicie bezpieczna i zapewni kierowcy komfortowe wrażenia z jazdy.

W związku z tym, że producent zdecydował się wyposażyć produkt w biel, bez problemu będzie można zobaczyć każdy znak drogowy, światło to również pomaga zwiększyć koncentrację i zmniejsza zmęczenie, w przeciwieństwie do zwykłego żółtego odcienia, który działa odwrotnie.

Jest sprzedawany po cenie 8000 rubli.

WhiteVision gen2 5000 K 42 V PHILIPS

Zalety:

 • Doskonałe oświetlenie;
 • Dobra budowa;
 • Niezawodność;
 • Wysoka żywotność;
 • Wysoki kontrast;
 • Białe światło.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

D5S 25 W 12410C1 Philips

Świetny produkt o mniejszym zużyciu energii, ale dobrej jasności. Dla przyjemniejszej jazdy zastosowano jasne, białe światło (temperatura barwowa - 4200 K). W porównaniu ze standardową żarówką halogenową, D5S 25W 12410C1 przewyższa pod każdym względem. Ale jeśli porównasz ten produkt z podobnym D1S 35W, jedyną zaletą będzie tylko zużycie energii. Niestety lampa nie zapewni kierowcy bogatej barwy. Jednak proponowana opcja jest wielokrotnie lepsza niż klasyczne produkty. Maksymalna żywotność to 4000 godzin.

Sprzedawane po cenie 7999 rubli.

D5S 25 W 12410C1 Philips

Zalety:

 • Wysoka jakość wykonania;
 • Niezawodność;
 • Mała waga;
 • Zużywa 25 watów.

Niedogodności:

 • Jest gorszy od mocniejszych odpowiedników.

MTF-LIGHT D3S ACTIVE NIGHT

Wysokiej jakości żarówka halogenowa popularna wśród wielu kierowców. Dzięki nowej metodzie produkcji producent wyposażył urządzenie w temperaturę barwową 5000 K, co pozwala na uzyskanie większej mocy świetlnej. Ponadto wzrósł również strumień świetlny, który wynosi obecnie 3250 lm. W modelu zastosowano podstawę D1S.

Produkt jest wysoce odporny na wibracje, chroniony przed różnymi zakłóceniami i jest kompatybilny ze wszystkimi elektronicznymi jednostkami sterującymi pojazdu. Produkt objęty roczną gwarancją. Zestaw zawiera 2 żarówki. Maksymalny czas pracy to 4000 godzin.

Sprzedawane po cenie 6500 rubli.

MTF-LIGHT D3S ACTIVE NIGHT

Zalety:

 • Łatwa instalacja;
 • Odporność na zakłócenia;
 • Odporność na naprężenia mechaniczne;
 • Szybki zimny start;
 • Roczna gwarancja;
 • Wysokiej jakości temperatura barwowa i strumień świetlny zapewniają lepsze oświetlenie w ciemnych obszarach;
 • Bezpieczeństwo użytkowania.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Philips X-tremeVision gen2 42402XV2C1 D4S 42V 35W

Świetny produkt, który nadal jest popularny w 2020 roku. Nadaje się do montażu w samochodach ciężarowych i osobowych. Moc wynosi 35 W, a pobór napięcia to tylko 42 V. Temperatura barwowa 4800 K. Zastosowany rozmiar to D4S. Podstawą jest P32d-5 używany do instalacji. Może być zamontowany zarówno na światłach drogowych, jak i mijania. Jakość nadal pozostanie na najwyższym poziomie. Strumień świetlny 3200 lm.

Średnia cena za sztukę to 6500 rubli.

Philips X-tremeVision gen2 42402XV2C1 D4S 42V 35W

Zalety:

 • Dobrze oświetla drogę;
 • Niezawodny producent;
 • Uniwersalna aplikacja;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

General Electric 53660U D3S 42 V 35 W.

Kolejny godny przedstawiciel, który zapewni właścicielowi maksymalną niezawodność i jakość. Wskaźniki kolorystyczne są standardowe, produkt niewiele różni się od swoich odpowiedników. Chodzi tylko o to, że żywotność jest tutaj kilka razy mniejsza i wynosi 2000 godzin. Zastosowany standardowy rozmiar to D3S. Napięcie wynosi 42 V. Strumień świetlny to 3000 lm, co wystarcza do oświetlenia nawet najciemniejszych fragmentów jezdni.

Średni koszt to 5200 rubli za sztukę.

General Electric 53660U D3S 42 V 35 W.

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Cechy jakościowe;
 • Dobry zasięg oświetlenia;
 • Pobór mocy - 42 V.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Niektórym entuzjastom samochodów nie wystarczy mieć samochód, starają się go w jakikolwiek sposób ulepszyć, aby wyróżnić się na szarej drodze lub po prostu poprawić parametry techniczne. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z lamp ksenonowych opisanych w ocenie, lub są bardziej interesujące modele, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię