Najlepsze domki dla lalek, pokojówki i dioramy na 2020 rok

0

Małe dzieci poprzez zabawę poznają współczesny świat. Dla pełnego rozwoju, pokonywania różnych sytuacji życiowych, potrzebują rozwinąć umiejętności społeczne, poznawcze, mowy, co ułatwia im proces zabawy z bliskimi lub z tymi samymi dziećmi.

Gry są również potrzebne, aby poprawić strukturę mózgu. Pomagają dziecku stać się elastycznym, łatwym do nauczenia, zdolnym do wyznaczania celów i ich osiągania. Teraz prawie wszystkie dzieci z entuzjazmem grają w gry komputerowe, nie wypuszczają smartfonów z rąk. Jednak miłość do rękodzieła też nie zniknęła, aktywnie się rozwija. Roombox jest uważany za jedno z nowoczesnych hobby, co przyczynia się do ogromnego zakresu realizacji pomysłów i rozwoju kreatywności.

Redakcja serwisu "best-pl.designuspro.com" oferuje przegląd interesujących, rozwijających się pokojów. Miniaturowe pokoje dla lalek wywołują u dzieci prawdziwy podziw i wielką chęć tchnięcia życia w grę i uzyskania żywych przeżyć emocjonalnych.

Historia pokoju w pudełku

Miniaturowy pokój zabaw ma nieoczekiwaną historię. Istnieje legenda o pięknej wzajemnej miłości biednego stolarza i córki bogatego hrabiego. Jednak nierówne małżeństwa nie były mile widziane w starych Niemczech, a ojciec zamierzał poślubić córkę starego, bogatego księcia. Córka sprzeciwiła się jego decyzji, próbowała nawet popełnić samobójstwo. A potem ojciec złożył ofertę młodemu stolarzowi, zawierając zgodę na małżeństwo, jeśli w ciągu tygodnia zbudowano mu wygodny dom.

Tydzień później młody człowiek przyniósł mały drewniany domek. Cała rodzina była zachwycona miniaturową konstrukcją, z pokojami i wyposażeniem bardzo podobnym do prawdziwego domu. Stary hrabia dotrzymał obietnicy i poślubił córkę utalentowanego stolarza, ponieważ twórczość wykonana z wielką miłością była świadectwem jego uczuć.

Od tego czasu miniaturowy dom „roombox” zyskał dużą popularność na Zachodzie, a następnie na całym świecie. Do dziś uważany jest za elegancki prezent, wykonany własnymi rękami, przepełniony miłością i dobrymi myślami.

Dziś Rumbboksy są bardzo popularne wśród młodych ludzi na kontynencie europejskim i azjatyckim. Te elementy lalek przyczyniają się do rozwoju kreatywności, demonstrują subtelność pracy, wytrwałość i obecność żywych fantazji.

Roombox to jedna z najlepszych form sztuki. Ma na celu stworzenie dzieła sztuki, które będzie prezentem dla Ciebie i Twojej rodziny. Praca roomboxa jest pełna miłości i wzniosłych przemyśleń jego autora.

Co to są rumbboxy

Obecnie produkcja miniaturowych konstrukcji jest szeroko rozpowszechniona w przemyśle zabawkarskim. Wysokiej jakości sale zabaw nadają się do zabawy z lalkami.W tych domach ze sklejki wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, są wyposażone w meble do wszystkich pomieszczeń:

 • stoły;
 • szafki;
 • wysokie krzesła;
 • łóżeczka;
 • łazienki;
 • lodówki;
 • inne akcesoria.

Domy zabawkowe tworzone są jako parterowe, wieżowce, z dużą liczbą pokoi i windami.

Co wybierają na prezent dla swoich dzieci: domek dla lalek, roombox czy diorama?

Zależy to od złożoności tworzenia zabawek i obszaru, który powinny zajmować:

 1. Domy są montowane, gdy jest na to dużo miejsca, chociaż istnieje wiele opcji składania małych konstrukcji dla lalek.
 2. Roomboxy to pokoje w pudełkach. Można go umieścić w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu.
 3. Dioramy to dowolne, z wyjątkiem pokoju, lokalizacje różniące się od Roombox kształtami i motywami. Mają półkoliste konstrukcje instalowane z różnymi artykułami gospodarstwa domowego.

Diorama i roombox są montowane jako gabloty lub kolekcja lalek z różnymi mise-en-scenkami.

Główne rodzaje

„Roombox” to świat zabawek, w którym dzieci i ich rodzice mieszkają razem z lalkami przez wiele godzin

Roomboxy to różne miniaturowe domki dla lalek, które nie mają dachów i dwóch ścian. Dlatego dostęp do przestrzeni w pokoju zabawek jest świetny, po prostu przenosi się do niej meble, przeprowadza się remonty, aktywnie bawią się przedmiotami.

Po zakupie zabawki z istniejącym zestawem mebli w pokoju dziecięcym zaczynają zachodzić procesy twórcze związane z budową, przebudową, klejeniem gobelinów, oświetleniem i innymi pracami budowlanymi. Następnie montują meble i dekorują domek dla lalek różnymi akcesoriami, które można kupić w sieci detalicznej lub wykonać samodzielnie, razem z dziećmi. Nic w tej kreatywności nie może przeszkodzić ucieczce fantazji.

Materiały

Podczas tworzenia miniaturowych zabawek stosuje się:

 • głębokie okna z parapetami i oświetleniem. Idealnie nadają się do dekoracji małych przestrzeni;
 • pudełka prostokątne lub kwadratowe;
 • plastikowe etui z dowolnej techniki do tworzenia różnych stylów;
 • akwaria do instalowania dekoracji stołu;
 • drewniany zegar;
 • różne szafy;
 • różne pudełka;
 • Duże torby.

Roomboxy sprawdzają się nie tylko jako kompozycja ścienna, ale także jako wersja desktopowa z otwartą projekcją

Fascynujące osoby kupują gotowe kompozycje, które zawierają wszystkie niezbędne elementy do stworzenia domu. Są jednak rzemieślnicy, którzy samodzielnie wykonują elementy całej kompozycji, do których używają kolorowego papieru, teksturowanej tkaniny, drewna, gliny polimerowej i różnych dostępnych materiałów.

Budując dom swoich marzeń, lot wyobraźni nie jest ograniczony, ale musisz przestrzegać głównych proporcji i skali:

 • 1x12;
 • 1x16;
 • 1x24.

Jednocześnie w wykreowanej przestrzeni można zamontować stropy, ściany, werandę, altankę, ogrody zimowe, balkony.

Budujemy dom dla lalki w domu

Miłośnicy tego typu robótek ręcznych samodzielną budowę miniaturowej obudowy dla lalki rozpoczynają od przygotowania wnętrza. Każdy pokój wyposażony jest w odpowiednie meble, naczynia, żywność, ciekawy wystrój, sprzęt AGD, zasłony, garnki z ziołami. Ale każdy preparat ma swoją własną sekwencję:

 1. Wybierając skrzynkę, określa się otwarte ściany: jedną lub dwie. Przegroda wewnętrzna wykonana jest z płyty piankowej, płyty pilśniowej, cienkiej sklejki.
 2. Ściany są wklejane tapetą z drobnymi detalami lub tworzą niezależne szkice, a następnie drukują je na drukarce. Wklejanie wewnętrznej ściany odbywa się ostrożnie, aby nie było ugięcia ani zagnieceń. Powierzchnie ścian zewnętrznych można pomalować, aby uzyskać efekt drewna lub reliefu. Często ściany pokryte są cienkimi drewnianymi patyczkami do sushi.
 3. Podłogi wykonane są ze sklejki (można użyć patyczków do lodów), które po nałożeniu na klej maluje się farbą akrylową, lakierem lub bejcą.
 4. Ojciec pomoże zainstalować prąd, dzieci mogą zrobić żyrandole z drutu i abażur z tkaniny lub kolorowego papieru.
 5. Instalacja okna jest uważana za ważny krok.Rama wykonana jest z listew drewnianych lub plastikowych ze starych zabawek z przezroczystą fasadą. Parapet wykonany jest z cienkich skrawków sklejki, są one również potrzebne do wykonania drzwi.

Projektujemy dekoracje i naczynia

Dekoracja pomieszczeń powinna składać się z mebli: sofy, łóżka, szafek, stołów i krzeseł kuchennych, foteli, półek. Do produkcji wnętrza wykorzystuje się resztki sklejki, arkusze tekturowe, drewniane szaszłyki i pudełka po zapałkach - służą do tworzenia ścian i ram mebli. Koraliki i koraliki służą jako uchwyty we wnętrzu mebli.

Całe wyposażenie jest dopasowane do wystroju pomieszczenia - proste meble wykonane są do wiejskiego domu, antyczne meble do starożytnego zamku.

Stworzony domek dla lalek wyposażamy w tekstylia, naczynia, dekoracje.

Tkanina sprawia, że ​​pokoje wyglądają jak żywe, przytulne, robione są z niej obrusy, zasłony, dywaniki, serwetki. Aby to zrobić, użyj wszelkich pozostałości tkanki, które można znaleźć w rodzinie. Pożądane jest, aby nanieść na nich małe wzory i nadruki, które zostaną połączone z wnętrzem tworzonego domu. Możesz robić na drutach skórzane dywaniki lub kwietniki.

Najbardziej ekscytującym etapem jest produkcja zastawy stołowej i wszelkiego rodzaju dekoracji wnętrz, do których używa się ciasta francuskiego, plasteliny, glinki polimerowej. Wykonane są z:

 • zastawa stołowa;
 • jedzenie;
 • miniaturowa zabawka;
 • pojemniki z kwiatami;
 • zwierzęta domowe.

Naczynia i pojemniki na kwiaty ozdobione są wzorami, do których używa się wykałaczek i cienkich szczoteczek. Możesz zrobić zdjęcia z papierowych opakowań po cukierkach lub papieru pomalowanego na różne kolory i powiesić je na ścianach. Małe zawieszki i jasne guziki mogą służyć jako dekoracja - stanie się to atrakcją wnętrza.

Obecnie tworzenie pokojów w określonych stylach jest bardzo popularne: budowane są miniaturowe konstrukcje, budowane są całe ulice, a na nakhach znajdują się kawiarnie, sklepy, ogrody i klomby. Oferują nawet konstruktorom tworzenie luksusowych willi z basenem i kabrioletem.

Wszystkie zebrane przedmioty są indywidualne, ponieważ wiele szczegółów zmienia się zgodnie z gustem i pragnieniem mistrza. Gotowy miniaturowy roombox stworzony przez Ciebie to doskonały prezent, ponieważ jego konstruktor wkłada w zabawkę swoją miłość i umiejętności.

Projektant wnętrz skandynawski loft

Pudełka pokojowe wykonane w Skandynawii to gotowe zestawy dla kreatywności. Opakowanie zawiera wszystko, czego potrzeba do stworzenia miniaturowego wnętrza lalki. Za pomocą kleju i nożyczek można wyciąć i skleić całe domowe otoczenie, a lampy oświetleniowe nadadzą atmosferze blasku kolorów i magii baśni. Części zestawu konstrukcyjnego wykonane są z materiałów przyjaznych dla środowiska, które są interesujące zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zmontowany skandynawski domek roombox może być nietypowym wystrojem lub domem dla małych lalek. Szczegóły konstruktora są wykonane z

 • drewno;
 • tekstylia;
 • Plastikowy;
 • metal.

W opakowaniu znajdują się m.in.nożyczki, linijki, śrubokręty, pincety, klej, żarówki LED, instrukcje wykonania krok po kroku oraz nietypowe detale:

 • koraliki o różnych kształtach i rozmiarach;
 • materiały koronkowe;
 • miniaturowe suszone kwiaty do wnętrz pokojów lub domu.

Użytkownicy hobbystów mogą zamontować mechanizm muzyczny, girlandy świetlne, do dekoracji domu w postaci lampki nocnej lub pozytywki.

Najlepsze konstrukcje dla małych lalek

Każda mała dziewczynka jest bardzo szczęśliwa, gdy otrzymuje w prezencie domek dla lalek. Dziś można kupić zarówno niedrogi model parterowy, jak i duży budynek z meblami, naczyniami i akcesoriami do gry. Rosyjscy i zagraniczni producenci robią nie tylko fascynujące zabawki, ale niezbędne rzeczy, które uczą małe dziewczynki utrzymania porządku i czystości, poczucia się jak pani domu.

Zastanów się nad najlepszymi konstruktorami - pokojami, które według kupujących są bardzo popularne.

Najlepsze drewniane zabawki dla lalek

Domek dla lalek SunnyWoods Seraphim

Trzykondygnacyjny budynek wykonany z drewna i MDF ma wysokość do 30 cm i wagę 10,3 kg. Jego wymiary to 91x60x30 cm.Piętro składa się z dwóch małych domków, z których jeden może być wynajęty i używany oddzielnie jako altana ogrodowa, leśna chatka, sklep, gabinet kosmetyczny.

Zdejmowaną część można zabrać ze sobą na wycieczki, wycieczki, dzięki czemu lalka zawsze ma dach nad głową.

Pokoje, kuchnia, łazienka znajdują się na piętrach. Z balkonu drugiego piętra można wyposażyć zieloną strefę rekreacyjną, a odpinany strych można przekształcić w osobny mały parterowy dom.

W domku dla lalek „Seraphim” nie ma schodów, co zwiększa przestrzeń do zabawy o prawie 20%.

W sklepie, w którym sprzedawany jest Seraphim, możesz osobno kupić meble do pokojów dla lalek, ustawić je w pokojach, a nadal będzie przestronne w domu.

Zabawa sprawia przyjemność dziewczynom, można tu dużo fantazji urządzać dom z zakupionymi meblami lub samodzielnie produkować wyposażenie kuchni, sypialni, pokoju wspólnie z rodzicami lub starszymi dziećmi.

W domu może swobodnie mieszkać 12 lalek o wielkości do 30 cm: Barbie, Monster High, Enchantimals, Winx, Ever High itp.

W skład zestawu wchodzą:

 • części do ścian, podłóg, sufitów;
 • armatura;
 • instrukcje krok po kroku dotyczące montażu konstrukcji.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 3816 rubli.

Domek dla lalek SunnyWoods Seraphim

Zalety:

 • urocza, trwała, wygodna zabawka;
 • doskonałej jakości materiały i wykonanie;
 • piękny wygląd;
 • Cena budżetu.

Niedogodności:

 • brak zabawek.

KidKraft Country Estate 65242

Domek amerykańskiej firmy Kidkraft to luksusowy domek, w którym może zamieszkać duża rodzina lalek. Czteropiętrowy dwór ma dziesięć pokoi, a jego dolna część przeznaczona jest na garaż samochodowy. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne meble i produkty przeznaczone do wygodnego życia w nim lalek.

Główne atuty tego domku to atrakcyjność i kolorystyka wystroju wnętrza i na zewnątrz, imponujące wymiary ułatwiające dziecku dostęp do wszystkich detali konstrukcji, doskonałej jakości materiał oraz liczne dodatki.

Dom ma wysokość 1 m 34 cm, wykonany z solidnej jakości materiałów. Wyposażone w meble do wszystkich pomieszczeń oraz garaż z autem.

Pomieszczenia mają wystarczającą wysokość i miejsce dla lalek, które nie mają więcej niż 30 cm, zestaw zawiera również trzydzieści mebli, lampę roboczą, interaktywne pianino i wiele innych ciekawych detali.

Kraj pochodzenia: Chiny.

Koszt: 28871 rubli.

KidKraft Country Estate 65242

Zalety:

 • materiał przyjazny dla środowiska;
 • wysokiej jakości drewno;
 • bardzo duża, jasna, kolorowa zabawka;
 • nadaje się do jednoczesnej zabawy wielu dzieci;
 • solidna konstrukcja.

Niedogodności:

 • bardzo drogi.

Najlepsze konstrukcje zabawek plastikowych

KRASATOYS Domek Svetlana 000250/000251

Doskonała gra dla dziewczynek w wieku od 3 lat, domek Svetlana składa się z dwóch pięter i czterech pokoi. Budynek posiada duże jasne okna, otwierane drzwi z klamką oraz okienko widokowe. W trakcie zabawy w dowolne miejsce możesz przyczepić drabinkę, przestawić dziecięcy stolik, dwa krzesełka, łóżeczko i bujak oraz wkleić naklejki z elementem wnętrza domu.

Domy KRASATOYS wykonane są z nowoczesnego porowatego tworzywa sztucznego - polyformu, który ma przewiewną strukturę, a jednocześnie jest bardzo gęsty i nie boi się wilgoci.

Liliowy domek można łatwo przenieść lub powiesić na ścianie. Bardzo elastyczny i łatwy w montażu.

Części wyposażone są w zatrzaski, dzięki czemu jest łatwy w montażu bez dodatkowych narzędzi i akcesoriów.

Konstrukcja zabawki „Swietłana” to jedna z najlepszych i najciekawszych propozycji. Nie musisz kupować do tego mebli. Dzieci uwielbiają to, że ich lalki mają własny jasny, kolorowy i wygodny domek.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 1880 rubli.

KRASATOYS Domek Svetlana 000250/00025

Zalety:

 • wysokiej jakości plastik;
 • żywe kolory;
 • wystarczająca powierzchnia;
 • bardzo lekki;
 • zestaw zawiera niezbędne meble;
 • uproszczony montaż;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Barbie Dream House FHY73

Kupując dom - marzenie dla lalki Barbie, możesz docenić wszystkie zalety współczesnego życia. Transformatory meblowe poszerzają możliwości podczas gry: z sofy można zrobić dwupiętrową szopkę, zamienić stół na książki i czasopisma w łóżko, a kominek w gabinet, naczynia kuchenne w piec, półki, pojemniki.

Dom ma wysokość 120 cm i szerokość 125 cm Konstrukcja trzykondygnacyjnego budynku z 8 pomieszczeniami, ruchomą windą, basenem ze zjeżdżalnią, wyposażona jest w ponad 70 akcesoriów. Ma wszystko, aby uosabiać fantazję każdej dziewczyny. W windzie można umieścić jednocześnie 4 lalki i od razu dostać się do dowolnego pomieszczenia.

W zabawkę wbudowano specjalne pokoje i efekty:

 • szafka biurowa;
 • przedział garażowy na samochód;
 • basen ze zjeżdżalnią na dwóch kondygnacjach;
 • obecność rozprysków i wody w basenie.

Funkcje światła i dźwięku dodają realizmu grom fabularnym w kuchni, garażu, łazience.

Obecność dźwięku i światła zapewniają 3 baterie AAA.

Przeznaczony dla dziewczynek powyżej 3 lat.

Producent: Mattel, USA.

Koszt: 12800 rubli.

Barbie Dream House FHY73

Zalety:

 • szeroka funkcjonalność;
 • dobre właściwości materiałowe;
 • zabawki przekształcające;
 • zestaw z meblami;
 • Motyw Barbie;
 • wiele części jest przyczepionych do powierzchni;
 • duża liczba akcesoriów.

Niedogodności:

 • nogi krzeseł są złe;
 • drzwi od zamrażarki nie otwierają się w lodówce;
 • nie ma gdzie położyć sztućców;
 • nie każda podłoga ma mocowanie do żyrandola.

Najlepsze produkty kartonowe

Tekturowy domek dla lalek Happy Valley

Zestaw zabawki składa się z części do domu, mebli, naklejek, cyrkonii oraz lalki niespodzianki. Materiał zestawu to papier, karton, trochę plastiku. Przeznaczony dla dziewczynek w wieku od trzech do sześciu lat.

Składany domek wykonany z tektury. Posiada dwa pokoje, łazienkę z prysznicem i toaletą, kuchnię ze stołem. Pokoje wyposażone są w plastikowe meble oraz różnego rodzaju naklejki imitujące okna, drzwi, półki czy szafy. Można na nich bawić się małymi lalkami, których wysokość wynosi od 5 do 7 cm.

Marka Happy Valley, wyprodukowana przez LLC TD "Sima Land".

Kraj pochodzenia: Chiny.

Koszt: 1680 rubli.

Tekturowy domek dla lalek Happy Valley

Zalety:

 • prosty montaż;
 • lekkość konstrukcji;
 • obecność mebli;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • kruchość.

Zestaw do zabawy wykonany z tekturowego domku ze statkiem

Tekturowy zestaw do zabawy jest jednym z serii konstruktorów Medieval City. Każdy z obiektów jest niezależną grą, ale wszystkie można połączyć w jedną dużą grę tego samego miasta.

Zestaw zawiera dom ze statkiem oraz postaci w historycznych kostiumach. Możesz jednak dodać do nich różne małe zwierzęta lub lalki ze swoich rezerw.

Ten konstruktor pomaga rozwinąć logiczny sposób myślenia, uwagi, wyobraźni. Rozwija motorykę ręki i poszerza horyzonty dziecka. Wspiera zdobywanie nowych informacji.

Bardzo łatwy w montażu, bez dodatkowych narzędzi. Wytrzymały gruby karton jest przyjemny i wygodny do zbierania dla dzieci i ich rodziców.

Kraj pochodzenia: Rosja.

Koszt: 378 rubli.

Zestaw do zabawy wykonany z tekturowego domku ze statkiem

Zalety:

 • łatwo;
 • Równina;
 • niedrogi;
 • duża granica wieku - od 3 do 12 lat;
 • dla chłopców i dziewcząt.

Niedogodności:

 • szybko się psuje.

Redakcja zapewniła najlepsze modele zabawek dla małych dzieci, które zdaniem kupujących mają wysoką ocenę i dobrą siłę nabywczą.

Z przyjemnością poznamy Twoje uwagi i opinie na temat zabawek przedstawionych w ocenie.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *