Najlepsi lodziarze na 2020 rok

0

Wraz z pojawieniem się domowych lodówek lód pojawił się w naszych domach zimą i latem. Mycie lodem napina zmarszczki i odmładza skórę. Dwie lub trzy jego kostki bardzo przydadzą się w kieliszku wytrawnego martini i doskonale podkreślą smak starej szkockiej whisky. Po zebraniu znajomych na spotkanie możesz mile zaskoczyć, przygotowując lekkie i aromatyczne koktajle. Organizując latem piknik na łonie natury, możesz długo utrzymywać chłodne napoje, umieszczając je w specjalnym pojemniku wypełnionym mrożonymi kostkami. Właściciele kawiarni, barów, restauracji i sklepów spożywczych codziennie potrzebują dziesiątek i setek kilogramów tego wyjątkowego produktu. I tutaj nie można obejść się bez specjalnych urządzeń zdolnych do jego wytworzenia. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych producentów lodu na rok 2020, oparty na opiniach kupujących i ekspertów.

Trochę historii

Gdy tylko ktoś docenił dobroczynne właściwości i możliwości lodu, nie rozstał się już z tym darem natury. Od najdawniejszych czasów ludzie wyposażali piwnice do przechowywania mięsa, nabiału i ryb, w których umieszczali zamarznięte bloki wody rzecznej i jeziornej, wyrzeźbione zimą na najbliższych rzekach. Nawet latem temperatura w nich nie wzrosła powyżej minus pięciu stopni Celsjusza.

Na początku XVIII wieku przedsiębiorczy Amerykanie założyli bardzo lukratywny biznes - handel naturalnym lodem. Od 1806 roku Frederick Tudor, przedsiębiorca z Nowej Anglii, do 1840 roku był w stanie rozprowadzać swoje towary w południowych stanach, Anglii, Australii, Indiach, Chinach i Ameryce Południowej. Wraz z rozwojem miast we wschodnich i środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych popyt na zamarzniętą wodę wzrósł wykładniczo. Nowy Jork i Filadelfia spożywały ogromne ilości tego produktu, zwłaszcza w czasie upalnych letnich miesięcy.

Ciekawy! Rosnące zużycie lodu było impulsem do rozwoju lodówek kolejowych i ciężarowych. To z kolei doprowadziło do rozwoju przemysłu mięsnego, gdyż nie było już potrzeby kierowania stad o własnych siłach do konsumenta. Teraz możliwy jest ubój żywego inwentarza na miejscu, jego rozbiór, pakowanie i wysyłanie w wagonach i samochodach chłodniczych do konsumentów w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Z tych samych powodów amerykański przemysł warzywno-owocowy oraz rybołówstwo w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych przeżywały w tym czasie szybki wzrost. Handel zamarzniętą wodą ożywił największą gospodarkę świata!

Obecnie, podobnie jak dwa wieki temu, nie można obejść się bez lodu. To prawda, teraz nikt go nie pił na rzece. Znalezienie wystarczająco czystego produktu naturalnego w naszych czasach jest prawie nierealne lub bardzo kosztowne.Nadal służy do przechowywania łatwo psującej się żywności, schładzania napojów w barach i restauracjach oraz do ozdabiania witryn mięsem i produktami rybnymi w dużych sklepach. Stale rosnące potrzeby w pełni zaspokaja produkt sztucznego zamrażania wody pitnej. Uzyskuje się go w dowolnej ilości i doskonałej jakości przy użyciu specjalnego sprzętu chłodniczego.

Pierwsze urządzenie do zamrażania wody zostało stworzone przez Johna Gorrie, lekarza z Appalachicola na Florydzie. Jako lekarz wiedział, że drobnoustroje chorobotwórcze rozwijają się szybciej w ciepłym i gorącym środowisku. Aby skutecznie wyleczyć swoich pacjentów, młody lekarz musiał obniżyć temperaturę na oddziałach szpitala znajdującego się w jednym z najgorętszych stanów Ameryki Północnej. Aby to zrobić, musieli kupić i przywieźć zamarznięte płyty wycięte z powierzchni jezior i rzek.

Umieścić je w salach szpitalnych i ręcznie „rozproszyć” schłodzone powietrze po pomieszczeniu.

Gorrie znał pisma Olivera Evansa i jego partnera Jacoba Perkinsa, który otrzymał patent na wynalazek lodówki w 1834 roku. Wynalazek opierał się na właściwości gazu do chłodzenia podczas rozprężania.

Gorri porzucił praktykę lekarską i podjął pracę nad ulepszeniem aparatu chłodniczego. Ścisnął gaz dziesięciokrotnie, a następnie wypuścił go do pojemnika, w którym znajdowało się naczynie z wodą. Jako czynnik chłodniczy zastosowano amoniak. To doświadczenie zakończyło się sukcesem. W 1850 roku Gorrie użył swojego urządzenia do zamrożenia wody i uzyskania patentu na swój wynalazek.

Nie udało mu się rozpocząć przemysłowej produkcji tak bardzo potrzebnego urządzenia. Dopiero pod koniec XIX wieku pojawiły się pierwsze lodówki przemysłowe. Ludzkość po raz pierwszy użyła sprzętu AGD dopiero w latach dwudziestych XX wieku.

Ciekawy! Możliwe, że ludzkość używałaby sztucznego lodu już w połowie XIX wieku, gdyby nie przeszkadzali temu handlarze dóbr naturalnych. Nie chcąc tracić zysków, starali się na wszelkie możliwe sposoby „udusić” niebezpieczne dla nich wynalazki. Dopiero niezwykle ciepła zima 1889/1890, a nawet zanieczyszczenie rzek i jezior ściekami przemysłowymi, doprowadziło do przełomu w tworzeniu urządzeń do zamrażania wody.

Jak działa kostkarka do lodu

Jako substancję roboczą (czynnik chłodniczy) w urządzeniach chłodniczych stosuje się freony - mieszaniny metanu lub etanu z fluorem lub chlorem. W ZSRR, a następnie w Federacji Rosyjskiej nazywano je freonami. Cechy freonów polegają na ich zdolności do wrzenia nawet przy niewielkim spadku ciśnienia. Wrzeniu towarzyszy zamiana cieczy w parę, przy czym następuje pochłanianie dużej ilości ciepła z otaczającej przestrzeni (utajone ciepło parowania). To tworzy sztuczne zimno. Ale jak zagotować freon? Bardzo prosty. Musisz skierować go do cienkiej rurki skręconej w spiralę, która nazywa się parownikiem. Ciśnienie freonu w parowniku zmniejsza się na tyle, aby rozpocząć wrzenie.

Ciekawy! Freony są transportowane w butlach oznaczonych R ***, gdzie *** jest cyfrowym oznaczeniem liczby atomów fluoru, wodoru i węgla w związku; litera R oznacza czynnik chłodniczy, tj. chłodnica.

Wysłaliśmy więc czynnik chłodniczy do parownika, na jego powierzchni wystąpiła ujemna temperatura. Aby kontynuować cykl, gorący gazowy freon musi zostać przywrócony do stanu ciekłego i schłodzony. Robi to kompresor. Odbiera ogrzany parowy freon z parownika i kieruje go do skraplacza, który jest również wężownicą. Przechodząc przez tę cewkę, gorący freon oddaje ciepło otaczającemu powietrzu i skrapla się (przechodzi ze stanu pary do cieczy). Następnie schłodzony nasycony freon ponownie wchodzi do parownika i proces się powtarza. Jest to ogólna zasada działania urządzeń chłodniczych ze sprężarkami.

Jakie są kostkarki do lodu

Według kształtu gotowego produktu

Woda jest dostarczana na powierzchnię parownika. Zamarza i przyjmuje formę parownika (kostki, kolumny itp.). Następnie gorący freon ze skraplacza jest na krótko podawany do parownika.Gotowe kostki (lub inne formy) są lekko rozmrażane, oddzielane od parownika i wrzucane do akumulatora.

Kostki

Ta forma służy do chłodzenia napojów. Ostatnio kostki ustępują swoim „palcom”. To jest nazwa lodu w postaci wydrążonego naparstka. Jego powierzchnia styku z napojem jest większa niż kostki, proces chłodzenia jest szybszy. Jednak kostki nie spieszą się z rezygnacją ze swoich pozycji i nie tracą na popularności wśród odwiedzających kawiarnie i bary. W zależności od kształtu parownika urządzenia mogą dozować produkt w postaci stożków, cylindrów, sierpowatych i sześciokątnych. Zasada uzyskania gotowego produktu jest taka sama: zamrażanie na parowniku, rozmrażanie, zbieranie w pojemniku.

Talerze lub wagi

Kostki, cylindry i inne sztucznie zamrożone kształty geometryczne nie nadają się do lad sklepowych oraz do przechowywania mięsa i produktów rybnych. Obszar kontaktu z nimi produktów jest niezwykle mały, chłodzenie nie jest skuteczne, marnowane są pieniądze. Do tych celów specjalne urządzenia wytwarzają zamrożone granulki i płytki (lub łuski).

Wyparka bębnowa służy do produkcji płatków lodu. Schemat jest prosty. Bęben parownika obraca się w kąpieli wodnej i jest pokryty lodem. Równolegle do bębna na korpusie generatora zamocowany jest nóż. Zamarznięta masa wody gromadzi się na powierzchni parownika do grubości dwóch mm i jest odcinana stałym nożem. Łuskowata forma ma najniższą temperaturę (od minus 6 do minus 12 stopni). Idealny do przechowywania ryb i owoców morza, produktów mięsnych i warzywnych. Znajduje szerokie zastosowanie na statkach floty rybackiej, zakładach przetwórstwa mięsnego i rybnego, w cukierniach. Świetnie prezentuje się w oknach witryn sklepów spożywczych.

Granule

W podobnym urządzeniu wytwarzana jest granulowana masa. Ten sam obrotowy bęben - parownik jest oblany wodą. Warstwa zamarzniętej wody jest odcinana od powierzchni bębna za pomocą świdra lub frezu, kruszona i ponownie zamrażana. Niewielkie rozmiary granulek od 5 do 10 mm pozwalają na zastosowanie ich w kawiarniach i barach do schładzania napojów. Świetnie sprawdzi się w sklepie przy dekorowaniu witryn i lad sklepowych mięsem i produktami rybnymi. Jest szeroko stosowany w restauracjach do schładzania szampana, sałatek, owoców morza. W przeciwieństwie do płyt granulki nie posiadają ostrych krawędzi, stykają się delikatniej z powierzchnią chłodzonych produktów, nie uszkadzają rąk personelu.

Kryteria doboru generatorów

Według wydajności

Ta charakterystyka sprzętu jest określona przez ilość produktu, który wytwarza w jednostce czasu. Oceniając to zwykle mają na myśli liczbę kilogramów produktów wytworzonych w ciągu dnia. Ta charakterystyka może zmieniać się w zależności od temperatury pokojowej i temperatury wody dostarczanej do parowników. Za idealne warunki uznaje się temperaturę powietrza 21 ° C i temperaturę wody 15 ° C. Kupując urządzenie należy mieć na uwadze, że wahania tych temperatur mogą znacząco wpłynąć na działanie tabliczki znamionowej urządzenia.

Metodą zaopatrzenia w wodę

Urządzenia o małej pojemności wyposażone są w pojemnik, do którego wlewa się wodę przed rozpoczęciem procesu. W razie potrzeby wodę dodaje się do pojemnika ręcznie. Takie generatory nazywane są samowystarczalnymi lub zalanymi. Nie produkują więcej niż 10-15 kg produktu dziennie, są niedrogie i idealne do baru, małej kawiarni lub domu.

Oprócz zalanych generatorów istnieją modele z zaopatrzeniem w wodę z sieci wodociągowej, rurociągami i elastycznymi wężami. Takie generatory nazywane są generatorami przepływu. Woda pitna jest stale dostarczana do urządzenia. Gdy urządzenie jest włączone, otwiera się zawór wlotowy na wlocie. Pod koniec cyklu zawór zamyka się. Nadmiar wilgoci jest odprowadzany do kanalizacji. Zainstalować na linii zasilającej zmiękczacze wody i aquafiltry, zawory odcinające i sterujące (zawór lub zawór). Urządzenia stacjonarne wytwarzają dziennie od 20 kilogramów do tony lub więcej sztucznie zamrożonej wody.

Metodą chłodzenia sprzętu

Chłodzenie i przejście czynnika chłodniczego ze stanu gazowego do ciekłego zachodzi, jak już ustaliliśmy, w skraplaczu urządzenia. Możesz to schłodzić na różne sposoby. Na przykład w domowych lodówkach skraplacz jest schładzany w sposób naturalny, przenosząc ciepło z powierzchni skraplacza do otaczającego powietrza. Wraz ze wzrostem wydajności sprzętu, jego wydajność termiczna wzrośnie do tego stopnia, że ​​swobodne chłodzenie nie wystarczy. W takich przypadkach stosuje się wymuszone chłodzenie, wodę i powietrze.

Chłodzenie wodne


Generator chłodzony wodą pracuje stabilnie, zużywa mniej energii elektrycznej i nie ogrzewa pomieszczeń. Ale zużycie wody jest wystarczająco duże i za wodę trzeba płacić. chłodzenie wodne jest uzasadnione tylko w organizacjach o stabilnych zyskach i wysokim zużyciu sztucznego lodu.

Naturalne chłodzenie powietrzem

Naturalne chłodzenie klimatyzatora wymaga wolnej przestrzeni między urządzeniem a ścianami pomieszczenia, aby zapewnić wystarczającą wymianę powietrza. Im większa wydajność, a tym samym wydzielanie ciepła z klimatyzatora, tym większa powinna być wolna przestrzeń. Nie umieszczaj potężnych generatorów, które emitują znaczną ilość ciepła w małych i słabo wentylowanych pomieszczeniach.

Chłodzenie wymuszone


W przypadku generatorów z wymuszonym chłodzeniem powietrzem skraplacz jest przedmuchiwany wentylatorem. Rozwiązanie jest energochłonne, ponieważ oprócz silnika sprężarki wentylator dmuchawy zasilany jest również energią elektryczną. Dodatkowo ten typ generatora charakteryzuje się podwyższonym poziomem hałasu. To rozwiązanie jest odpowiednie dla urządzeń przemysłowych dużej mocy. W takim przypadku zużycie energii elektrycznej jest kompensowane zyskiem z ilości wytworzonych produktów. Ponadto hałas wentylatora w warsztacie lub dużym pomieszczeniu magazynowym nikomu nie przeszkadza.

Sprzęt zdalny

Dobrą opcją dla urządzeń z wymuszonym przepływem powietrza jest sprzęt zewnętrzny. Klimatyzator, kompresor i wentylator umieszczone są na zewnątrz (na zewnątrz), nie powodują hałasu i nie zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu, nie wpływają na jego bilans cieplny.

Czego szukać

Oczyszczanie wody

Woda z sieci wodociągowej jest pełna szkodliwych zanieczyszczeń i zawieszonych cząstek. Nieuzdatniona woda może być szkodliwa dla zdrowia konsumentów, schłodzonych przysmaków i awarii sprzętu. Osoby i właściciele barów i kawiarni powinni wiedzieć: jeśli kapitan centrum serwisowego stwierdzi złej jakości wodę jako przyczynę awarii urządzenia (i nie będzie trudno to ustalić), nie może być mowy o naprawie gwarancyjnej. Zalety posiadania filtra do wody trudno przecenić:

 1. Oczyszczanie wody z zanieczyszczeń, które pogarszają smak produktu;
 2. Zapobieganie gromadzeniu się zawieszonych cząstek w aparacie, zmniejszanie jego wydajności;
 3. Chroń sprężarkę i uszczelki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez nagromadzone zawieszone ciała stałe, zapobiegając poważnym awariom, kosztom napraw lub wymianie sprzętu.

Zmiękczacz twardej wody

Twarda woda może spowodować, że sprzęt stanie się bezużyteczny z wyprzedzeniem i poważnie obniży jakość lodu. Aby uniknąć problemów, konieczna jest analiza wody pod kątem obecności soli wapnia i magnezu. Jeśli ta liczba przekracza 3,99 mg-eq / l, lepiej zadbać o jej zmiękczenie. W sprzedaży jest więcej niż wystarczająco urządzeń do tego: filtry - dzbanki, instalacje jonowymienne, bezodczynnikowe i elektromagnetyczne.

Wyposażenie opcjonalne

Bunkier do przechowywania gotowych produktów

To jest urządzenie, w którym przechowywany jest lód. W barach i kawiarniach nie będzie to wcale zbędne. Wszystkie generatory są wyposażone w małe pojemniki magazynowe.Większy zbiornik można zakupić osobno. Zapasy zgromadzone w napędzie pozwolą Ci bezzwłocznie obsłużyć wszystkich przybyłych, nawet jeśli generator nie zdąży przygotować na czas kolejnej porcji kostek. Klient nie musi czekać!

Szufelka

Wykonywanie kostek lub palców rękami jest niewygodne (nie trzeba mówić o estetyce). Obecność tego narzędzia pokaże klientowi, że krystalicznie czysty lód jest zbierany za pomocą czystego narzędzia. Ponadto, jeśli wybierzesz opcję projektu, która jest przyjemna dla oka, skorzysta na tym zarówno użytkownik, jak i klient. Dostawa obejmuje chochle. Ale szybko się psują lub gdzieś znikają. Koszt nowej opcji projektu waha się od 5 do 10 USD.

Najlepsi producenci

Kupując sprzęt, zawsze pojawiają się pytania: „Ile to kosztuje?” i „Którą firmę najlepiej kupić?” Popularność modeli zależy bezpośrednio od jakości ich montażu, dlatego należy wybrać urządzenie znanych producentów, których reputacja na rynku towarów wysokiej jakości jest dość wysoka.

Najpierw należy obliczyć wydajność urządzenia, aby nie było problemów z niedoborem lub nadmiarem produktu. Wybierając odpowiedni model, warto skonsultować się z portfelem. Potężne jednostki światowych marek kosztują dużo pieniędzy. Włoska profesjonalna aparatura Brema Muster Split, o wydajności do 400 kg / dobę płatków lub granulatu lodu, kosztowała średnio od 25 000 do kilkuset tysięcy rubli.

Dość budżetowe urządzenia są produkowane przez chińskie firmy Edit, Gastrorag i inne, a ich stacjonarne samodzielne generatory o wydajności 10-15 kg / dobę kosztują średnio od 7 000 do 12 000 rubli. Oprócz wymienionych firm na uwagę zasługują popularne modele włoskich firm Scotsman, NTF, Apach, Convito, Ise Matic, niemieckich marek Wessamat, Caso, Clatronic, Profi Cook, amerykańskiego Manitowoc i japońskiego Hoshizaki. Przedział cenowy jest wystarczająco szeroki, w zależności od funkcjonalności i wydajności.

Wbudowane generatory

Wielu nie rozumie, do czego służy kostkarka do lodu i uważa, że ​​można się bez niego obejść. Tacki na kostki lodu są dołączone do każdej lodówki kuchennej i to wystarczy.

Jednak każdy wie, jak trudno jest usunąć kostki z przeklętych pleśni. Często przy takich próbach kostki całkowicie lądują na podłodze.
Wypróbuj inną opcję. Wyposażenie kuchni z czasem staje się przestarzałe i wymaga wymiany. Pojawiają się nowe, nowoczesne modele energooszczędne z różnymi przydatnymi funkcjami. Podczas modernizacji lodówki zmień ją na maszynę ze zintegrowaną kostkarką do lodu. Na rynku jest wiele przyzwoitych ekonomicznych modeli od najlepszych europejskich i azjatyckich producentów. Niewielkie urządzenie wbudowane w drzwi lodówki ugotuje kilkanaście kostek lub palców o idealnym kształcie w ciągu kilku minut. Pozostaje wziąć je wygodną miarką i opuścić do szklanek z napojem. Kupno takiego urządzenia to kolejny mały krok w kierunku poprawy jakości życia, na który każdy może sobie pozwolić.

Zanim zdecydujesz, który generator kupić, wykonaj następujące kroki:

 • wykonaj proste obliczenia wymaganej wydajności swojego generatora;
 • zdecyduj o jego wymiarach (długość * szerokość * wysokość), zastanów się, jak zainstalować go z dala od urządzeń grzewczych, z niezbędnymi szczelinami w pobliżu ścian do normalnego chłodzenia sprzętu;
 • zastanów się, jaki rodzaj lodu jest dla Ciebie bardziej odpowiedni;
 • nawiguj po cenie, aby uzyskać pożądany efekt i nie przepłacać;
 • sam zdecyduj, jaki kolor powinien mieć Twój sprzęt, aby pasował organicznie do wnętrza;
 • Posłuchaj wskazówek i porad doświadczonych użytkowników, jak wybrać najlepszy model na podstawie danych wejściowych;
 • uważnie przeczytaj opis modelu i instrukcję obsługi, dowiedz się wszystkiego, co pozostało niezrozumiałe dla sprzedawcy;
 • pamiętaj o ustaleniu obecności centrum serwisowego od producenta wybranego modelu, ponieważ jego konserwacja może uniemożliwić samodzielne wykonanie najprostszych napraw.

Po krótkim zapoznaniu się z kryteriami wyboru proponujemy zapoznać się z oceną wysokiej jakości kostkarek do lodu, opracowaną zgodnie z opiniami kupujących i ekspertów.

Gastrorag DB - 02

Dziesiąty wiersz oceny kupujący przyznają chińskiej jednostce Gastrorag DB - 02. Jest to kompaktowa jednostka stołowa, nadająca się do użytku osobistego i wyposażenia mini kawiarni i barów. Produkuje 15 kg mrożonych kostek dziennie. Czas cyklu nie przekroczy 10 minut. Pokrowiec z okienkiem i rączki do przenoszenia wskazują, że twórcy zadbali o wygodę użytkowania swojego urządzenia. Średnia cena generatora jest dość przystępna i wynosi 10 076 rubli.

Gastrorag DB - 02

Zalety:

 • wysokiej jakości kostki lodu w dwóch rozmiarach;
 • łatwość przenoszenia;
 • obecność okna widokowego;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • mały rozmiar zbiornika na wodę (1,7 l) i zasobnika na produkt gotowy (1 kg).

Caso IseMaster Ecostyle

Dziewiąty w naszym rankingu jest oddział niemiecki. Producent - Caso IseMaster Ecostyle. Kompaktowe samodzielne urządzenie stacjonarne o wadze 13 kg, produkuje 12 kg dziennie. lodowate palce. Korpus maszyny wykonany ze stali nierdzewnej oraz wysokiej jakości woda butelkowana do tankowania gwarantuje wieloletnią bezawaryjną pracę oraz doskonałą jakość lodu. Urządzenie wyposażone jest w lej do przechowywania gotowego produktu (0,7 kg). Za to urządzenie będziesz musiał zapłacić 19 990 rubli. To jest jego średnia cena.

Caso IseMaster Ecostyle

Zalety:

 • obecność wskaźników końca cyklu i brak płynu;
 • krótki czas cyklu (od 6 do 13 minut w zależności od warunków pracy);
 • dwa rozmiary palców.

Niedogodności:

 • mały pojemnik do przechowywania gotowego produktu.

Profi Cook PC - EWB 1079

Ósmą linię oceny zajęło inne urządzenie niemieckiego producenta Profi cook PC - EWB 1079. Jest również bardzo kompaktowy i lekki (waga tylko 10 kg), blatowany generator galaretki o dość dużej wydajności, zamrażający do 25 kg / dzień lodowych palców. W porównaniu z poprzednią próbką, przy tej samej pojemności zbiornika wynoszącej 1,7 litra, generator jest wyposażony w bardziej pojemny (1 kg) zbiornik magazynowy. Średnia cena urządzenia to 22 999 rubli.

Profi Cook PC - EWB 1079

Zalety:

 • czas cyklu nie przekracza 10 minut;
 • kompaktowy rozmiar;
 • wysoka wydajność;
 • wskaźniki końca cyklu i poziomu cieczy w zbiorniku.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Clatronic EWB 3526

Siódme miejsce zajmuje urządzenie słynnej niemieckiej marki (chińska produkcja) Clatronic EWB 3526. Podobnie jak dwa poprzednie niemieckie urządzenia, znajduje się tam kompaktowy stacjonarny generator kostek żelowanych o wydajności 25 kg / dobę. Różni się od swoich „rodaków” powiększonym zbiornikiem o pojemności 2,2 litra. Idealny do domu, baru i kawiarni. Projekt generatora może wydawać się zbyt prosty dla niektórych użytkowników, ale to kwestia gustu. Średni koszt to 15895 rubli.

Clatronic EWB 3526

Zalety:

 • zbiornik wolumetryczny (2,2 l.);
 • cykl szybkiego zamrażania (nie więcej niż 10 minut);
 • wskaźniki końca cyklu, włączenie, kontrola wody.

Niedogodności:

 • nie najbardziej stylowy projekt.

Gastrorag IM - 50

Szóste miejsce w naszej recenzji zajmuje chińskie autonomiczne urządzenie do robienia lodowych palców Gastrorag IM - 50. Urządzenie jest średniej wielkości. Materiał obudowy - stal nierdzewna. Waga konstrukcji to 32 kg, dlatego lepiej postawić ją na podłodze. Skraplacz jest chłodzony powietrzem, co oznacza, że ​​należy go instalować w odstępie od ścian i innych urządzeń oraz z dala od urządzeń grzewczych i grzewczych. Zaopatrzenie w wodę zapewniają elastyczne węże z sieci wodociągowej. Generator ma wysoką wydajność - 50 kg / dzień. To wystarczy, aby zapewnić lód do małego baru lub kawiarni. Jego średnia cena to 33553 rubli.

Gastrorag IM - 50

Zalety:

 • dobry występ;
 • obecność leja magazynowego (7 kg);
 • automatyczna kontrola napełniania bunkra;
 • kontrola dostępności wody.

Niedogodności:

 • brak filtra i zmiękczacza wody.

NTF SL 50 A.

Piąte miejsce w rankingu zajął przedstawiciel słynnej włoskiej marki NTF. Urządzenie produkuje do 28 kg dziennie. zamrożona woda w formie smakosza (szyszki), o temperaturze zewnętrznej do 21 stopni. C i temperatura wody nie więcej niż 10 stopni. C. Wystarczająco duże gabaryty i solidna waga - 39 kg nie pozwalają na ustawienie go na stole. Dodatkowo urządzenie wymaga podłączenia do wody. Średnica przyłącza wody wynosi 3/4 "(20 mm). Średnica drenażu wynosi jeden cal (25 mm). Jest wbudowany filtr do wody, który można wyjąć do czyszczenia. Generator świetnie sprawdza się w barach, hotelach i kawiarniach. Może pracować w temperaturze otoczenia do +40 stopni. S. (ze zmniejszoną wydajnością). Średnia cena urządzenia to 62350 rubli.

NTF SL 50 A.

Zalety:

 • sterowanie elektromechaniczne;
 • przesuwne izolowane drzwi;
 • pojemny zbiornik magazynowy (6 kg lodu).

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Apach ACB 3010A

Czwarte miejsce zajęła włoska jednostka Apach ACB 3010A. Jest to wolnostojący przepływowy (podłączony do sieci wodociągowej) aparat o wydajności do 30 kg na dobę. zimne lodowe palce. Wbudowany lej magazynowy mieści do 10 kg gotowych produktów. Nie boi się twardej wody, jest urządzenie do jej zmiękczania. Włoski montaż sprawia, że ​​jest to wysoce niezawodne urządzenie, które może pracować w warunkach wysokiej temperatury. Elektroniczne elementy sterujące z funkcją autodiagnostyki ułatwiają obsługę. Zakup będzie kosztował właściciela 61.160 rubli.

Apach ACB 3010A

Zalety:

 • świetna produktywność;
 • pojemny lejek magazynowy;
 • elektroniczny system kontroli i diagnostyki;
 • wbudowany zmiękczacz wody.

Niedogodności:

 • zużywa dużo energii elektrycznej, moc 480 W jest dość duża.

Hoshizaki IM - 45CNE

Najlepsze opinie klientów otrzymała aparatura wolnostojąca japońskiej firmy Hoshizaki IM - 45CNE, która zajmuje trzecią pozycję w rankingu. Jest to wolnostojący generator kostek, który może wytwarzać 44 kilogramy kostek dziennie. Urządzenie jest przepływowe, podłączone do sieci wodociągowej, ze zbiornikiem o pojemności 15 kg. kostki o wymiarach 28x28x32 mm. Pobór mocy 280 watów. sprawia, że ​​jest bardziej energooszczędny niż poprzedni model. Rodzaj sterowania elektronicznego. Urządzenie samodzielnie wykrywa odchylenia od parametrów pracy i wyłącza się w odpowiednim czasie, zapobiegając awariom. Po powrocie parametrów do normalnych, włączenie następuje automatycznie. Sygnał dźwiękowy informuje właściciela o problemie. Koszt urządzenia odpowiada jego wydajności, niezawodności i rozszerzonej funkcjonalności. Waha się około 105 400 rubli.

Hoshizaki IM - 45CNE

Zalety:

 • wysoka jakość wykonania;
 • niezawodność i niezawodność;
 • dostępność wymiennych, nadających się do czyszczenia filtrów do wody;
 • sterowanie elektroniczne i autodiagnostyka.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Manitowoc Ice SM - 50 A

Drugie miejsce w naszej recenzji przypadło modelowi amerykańskiej firmy Manitowoc Ice SM - 50 A. Jest to urządzenie do profesjonalnego zastosowania w kawiarniach, barach i restauracjach. Stojący, przepływowy, produkuje do 24 kilogramów granulatu dziennie, który równie dobrze sprawdza się przy robieniu koktajli, schładzaniu sałatek oraz eksponowaniu produktów mięsnych i rybnych na półkach supermarketów spożywczych. Zbiornik magazynowy mieści do 15 kg gotowego granulatu. Sterowanie automatyczne posiada funkcję opóźnionego startu, dzięki czemu doświadczony operator może zaprogramować włączenie urządzenia na krótko przed końcem zapasu gotowej masy ziarnistej. Oświetlenie LED wewnątrz urządzenia pozwala na monitorowanie procesu. System oczyszczania wody gwarantuje wytworzenie produktu wysokiej jakości.Te doskonałe cechy będą kosztować kupującego 120000 rubli.

Manitowoc Ice SM - 50 A

Zalety:

 • efektywności energetycznej;
 • wbudowany system oczyszczania wody;
 • wskaźnik wymiany filtra.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Scotsman BF 80 AC

Pierwsze miejsce w rankingu, według opinii klientów i opinii ekspertów, zajmuje model włoskiej marki Scotsman BF 80 AC. Profesjonalne, podłogowe urządzenia przepływowe do produkcji do 71 kg masy ziarnistej (frappe). Wbudowana filtracja wody oraz antybakteryjna obudowa gwarantują wysoki smak produktu. Lej magazynowy mieści 15 litrów gotowego granulatu. Firma gwarantuje bezawaryjną pracę przez dwa lata. Elektroniczne sterowanie i autodiagnostyka uzupełniają wiele pozytywnych cech tej nowoczesnej i niezawodnej kostkarki do lodu. Ta przyjemność jest warta 150,620 rubli

Scotsman BF 80 AC

Zalety:

 • wysoka wydajność;
 • niezawodność i wysokiej jakości montaż;
 • wbudowane oczyszczanie wody;
 • elektroniczne sterowanie i diagnostyka.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Nazwa urządzeniaRozwój / produkcjaGłówna charakterystykaŚrednia cena
Gastrorag DB - 02Chiny Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 305x350x327 mm; waga - 13 kg. z opakowaniem .; kostki lodu; blat, wolnostojący, wypełniacz; produkuje. - 15 kg / dzień; bunkier - 1,0 kg. Moc 150 watów. 10076
Caso IseMaster EcostyleNiemcy Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 243x350x340 mm; rodzaj lodu - palec; stacjonarny, samodzielny; korpus ze stali nierdzewnej produkuje stal. - 12 kg / dzień; zbiornik - 1,7 l; pojemnik na lód - 0,7 kg. Moc 150 - W.19990
Profi Cook PC - EWB 1079Niemcy Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 280x390x360 mm; waga - 10 kg; lód - palec; pulpit, samodzielny, wypełniacz; produkuje. - 25 kg / dzień; zbiornik - 1,7 l; pojemnik na lód - 1,0 kg. Moc 150 watów.22999
Clatronic EWB 3526Niemcy / Chiny Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 245х330х370 mm; waga - 11,5 kg. z opakowaniem .; kostki lodu; blat, wolnostojący, wypełniacz; produkuje. - 25 kg / dzień; zbiornik - 2,2 l; 15895
Gastrorag IM - 50 BChiny Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 395x542x682 mm; waga - 32 kg; lód - palec; przyłącze wody - tak, bieganie; produkuje. - 50 kg / dzień; pojemnik na lód - 7,0 kg; automatyczna kontrola napełniania bunkra. Moc 150 watów.33553
NTF SL 50 A.Włochy Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 387x kg. z opakowaniem .; kostki lodu; blat, wolnostojący, wypełniacz; produkuje. - 12 kg / dzień; zbiornik - 2,2 l; bunkier - 0,8 kg. Moc 290 W. 62352
Apach ACB 3010AWłochy Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 395x495x690 mm; waga - 36 kg. z opakowaniem .; kostki lodu; piętro; wymagane trwałe przyłącze wodne; produkuje. - 30 kg / dzień; lej magazynowy - 10 kg; wbudowany zmiękczacz wody; Moc 450 W.61159
Hoshizaki IM - 45CNEJaponia Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 633x511x690 mm; waga - 45 kg. lód - duża kostka 28x28x32 mm; piętro; płynne, wymagane podłączenie wody; produkuje. - 44 kg / dzień; lej magazynowy - 15 kg. Moc 280 W.105362
Manitowoc Ice SM - 50 AUSA Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 375x577x850 mm; waga - 45 kg. kostka lodu; piętro; przepływowy, wymagane podłączenie wody, wbudowany filtr; produkuje. - 24 kg / dzień; lej magazynowy - 11 kg. Dodatkowo: oświetlenie LED wewnątrz szafy; opóźnione uruchomienie; Inhibitor skali zmiany filtra, antybakteryjne właściwości obudowy.120000
Scotsman BF 80 ACWłochy Typ: kostkarka do lodu; Wymiary: 626x529x796 mm; waga - 59 kg. lód - podłoga ziarnista (frappe); płynne, wymagane podłączenie wody; produkuje. - 71 kg / dzień; zbiornik magazynowy - 15 litrów. Obudowa antybakteryjna. Moc 320 W.150619

Sztuczne kostkarki do lodu nie są już egzotycznymi zabawkami w naszych mieszkaniach. W wiejskim domu taki sprzęt jest niezbędny, jak lodówka, kuchenka mikrofalowa lub kuchenka gazowa. Właściciele małych lokali: mini-kawiarnie, bary, hotele, takie wyposażenie jest niezbędne do podniesienia rentowności biznesu. Wdzięczni klienci zapamiętają miejsce, zostawią świetne recenzje o jakości obsługi i będą chcieli do niego wracać.
Kupując kostkarkę do lodu, robisz kolejny krok w kierunku poprawy jakości swojego życia. Nasza ocena pomoże Ci nie popełniać błędów przy wyborze.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *