Najlepsze lekkie przyczepy na 2020 rok

0

Chociaż przyczepa nie jest podstawowym zakupem od kierowców, życie po jej zakupie staje się łatwiejsze. Większość kierowców myśli o zaletach przyczepy podczas budowy letniego domku lub przeprowadzki. Dzięki niemu w jak najkrótszym czasie możesz przenieść sprzęt AGD, meble czy pojazd (quad, skuter itp.). Jeśli dana osoba zdecyduje się na zakup urządzenia, konieczne jest ostrożne podejście do wyboru. Od tego zależy niezawodność i trwałość zakupu.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa ranking najlepszych lekkich przyczep na 2020 rok, które będą odpowiadały każdemu.

Cel nabycia

Kiedy ktoś wybiera odpowiednią przyczepę, nie może się spieszyć z zakupem, najpierw musi zdecydować o miejscu przeznaczenia.

 • Co zostanie przetransportowane. Obecnie sprzedawane są konstrukcje, które są w stanie wytrzymać obciążenie 500 kg, co pozwala przesuwać prawie wszystkie mechanizmy i urządzenia. Ważne jest również, aby zwracać uwagę na kształt. Ponieważ kupując urządzenie do transportu pojazdu, przestrzeń nie powinna pozostać kompletna.
 • Przechowywanie. Większość osób, które spontanicznie kupują przyczepę, nie wie, gdzie ją przechowywać. Oczywiście, jeśli kupisz model ocynkowany lub z powłoką ochronną, problem ten zostanie usunięty. W innych przypadkach należy dokładnie rozważyć miejsce przechowywania.
 • Intensywność aplikacji. Tutaj kierowca musi wybrać dobre zawieszenie, aby urządzenie nie zepsuło się przy częstym użytkowaniu.
 • Dostępność opcji pomocniczych. Niektórzy użytkownicy potrzebują markizy lub podnośnika, ponieważ ułatwiają codzienną obsługę, podczas gdy inni mogą uznać takie rozwiązania za zbędne. Na to pytanie należy również poświęcić minutę.

Podstawy wyboru

Aby urządzenie działało długo i nie zepsuło się po roku, należy zwrócić uwagę na kluczowe cechy. Wtedy konstrukcja posłuży przez długi czas i zapewni bezpieczny transport.

Całkowite wymiary

Lekką przyczepę samochodową można kupić online lub u różnych dostawców. Jednak ważne jest, aby przed zakupem zwrócić uwagę na wymiary całej konstrukcji. To określi przestronność. W przypadku konieczności ciągłego transportu materiałów budowlanych lub dużych instalacji elektrycznych wymiary muszą spełniać wymagania. Dzięki temu podczas jazdy nic nie wychodzi poza konstrukcję, ponieważ w przypadku nieprawidłowego zamocowania lub najazdu na głęboką dziurę, niektóre części mogą zostać zgubione po drodze.

Podczas transportu długich desek istnieje możliwość złożenia przedniej lub tylnej deski. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej o 1,5-2 metry, ale nie więcej niż ta wartość. Ponadto przepisy ruchu drogowego nie zabraniają zwisu ładunku, jednak ważne jest, aby znać dopuszczalną wartość, aby nie otrzymać mandatu. Możesz o tym przeczytać w odpowiedniej książce informacyjnej, najważniejsze jest to, że powinno to pochodzić z bieżącego roku, ponieważ stale wprowadzane są tam zmiany.

Podczas transportu materiałów sypkich lub pojazdów silnikowych konieczne jest zakupienie konstrukcji, w której występuje system zrzutu. Dzięki tej funkcji można bez problemu załadować lub rozładować materiał lub motocykl.

Maksymalny udźwig

Nowoczesne przyczepy posiadają zawieszenie na resorach piórowych oraz wysokiej jakości system amortyzacji. Pozwala to na transport różnego rodzaju urządzeń i wyposażenia, których waga nie przekracza 800 kg. Ponadto niektórzy producenci produkują modele, które bez żadnych problemów wytrzymają tonę, podczas gdy numer w paszporcie technicznym zostanie wskazany kilkakrotnie mniej. To rozwiązanie pozwala zachować kategorię B, zamiast otwierać nową.

Ostatnią rzeczą do rozważenia w tym momencie jest obciążenie przyczepy. Rzeczywiście, poruszając się, podlega wpływom dynamicznym, a nie tylko statycznym. Dlatego nie warto go ładować do maksimum, konieczne jest pozostawienie 100-150 kg w rezerwie, aby nic się nie pogorszyło i nie pękło podczas ruchu.

Odporny na korozję

Obecnie sprzedaje się dziesiątki różnych modeli, ale są tylko trzy rodzaje powłok:

 • Stosowanie farby ochronnej, która zwiększa odporność na korozję;
 • Natrysk galwanizowany;
 • Zanurz urządzenie w kąpieli stopionego cynku. Ta metoda jest również nazywana cynkiem ogniowym.

Pierwsze dwie opcje są najprostsze w zastosowaniu, ale trzecia to złożony proces technologiczny. Ta metoda jest uważana za najbardziej skuteczną, ponieważ stopiony materiał wnika w każdy obszar i otwór, zwiększając wytrzymałość i charakterystykę działania. Nawet wnętrze konstrukcji zostanie wypełnione stopionym cynkiem.

Funkcje zawieszenia

Aż 85% przyczep krajowych jest produkowanych wyłącznie z zawieszeniem na resorach piórowych. W pozostałej części używana jest gumowa uprząż. Powinieneś wiedzieć:

 • Zawieszenie piórowe jest łatwe w utrzymaniu i zapewnia płynną jazdę. Ponadto użytkownik może go samodzielnie ulepszyć, w tym celu wystarczy włączyć specjalny film lub przeczytać instrukcje krok po kroku w Internecie.
 • Szelki gumowe umożliwiają transport ciężkich materiałów i sprzętu. Jednocześnie zachowana jest stabilność. Ale nie każdy będzie mógł z niego korzystać. Również tego typu zawiesinę należy okresowo smarować różnymi związkami, aby główne elementy nie pękały i służyły maksymalnemu okresowi. Należy to zrobić, ponieważ guma szybko się zużywa i jest jednym z głównych elementów konstrukcyjnych.

Dodatkowe funkcje

Przyczepy mogą być wyposażone w kilkadziesiąt urządzeń pomocniczych. Wszystkie mają na celu tylko jedno - uproszczenie obsługi. Możesz więc zainstalować markizy lub plastikowe skrzynki o różnych wysokościach. Niektóre modele wspierają możliwość zamontowania wciągarki mechanicznej lub zainstalowania pochylni do transportu łodzi.

Jednak większość użytkowników nie rozumie, jaka jest zaleta takich konstrukcji, ponieważ przyczepę można bezpiecznie użytkować bez elementów pomocniczych. Tutaj wszystko jest proste:

 • Dzięki markizie możliwy jest transport ładunku w każdą pogodę. Chroni również zawartość wewnętrzną przed kradzieżą. W końcu, zanim dowiesz się, co jest w środku, musisz to rozwiązać, a to wymaga czasu. Po zakończeniu użytkowania markizę można łatwo zdjąć i złożyć do bagażnika lub przyczepy. Istnieją modele, które mają specjalną fazę. Takie rozwiązanie zmniejsza zużycie paliwa podczas transportu.
 • Plastikowe dachy są uważane za niezawodne i bardziej praktyczne. Wykonane są z wytrzymałego akrylu, dzięki czemu charakteryzują się wysoką wydajnością i chronią przewożone produkty i materiały przed deszczem, śniegiem, promieniami UV itp. Zaletą tej opcji jest obecność amortyzatorów gazowych, co umożliwia bezproblemowe podnoszenie lub opuszczanie dachu.
 • Pochylnia do łodzi może być zainstalowana w prawie każdym projekcie. Urządzenie to kwadratowa rama, która wyposażona jest w dwie kołyski.Instalacja odbywa się wewnątrz przyczepy, po czym mocowana jest łódź. Takie rozwiązanie pozwoli rybakom zaoszczędzić na zakupie specjalnego urządzenia do transportu takiego sprzętu.
 • Wciągarka i podnośniki są niezbędne dla osób, które stale ładują lub rozładowują różne materiały. Niektóre modele mają już podobne mechanizmy, więc jeśli sterownik wymaga tej funkcji, lepiej je kupić.

Na co zwrócić uwagę i jak działa poprawnie

Po uzyskaniu ogólnej wiedzy na temat przyczep, należy pomyśleć o zwrocie z inwestycji w produkt, zwłaszcza jeśli jest on kupowany komercyjnie. Możesz kupić markowy model, ale jak pokazują opinie klientów, nie zawsze jest to 100% gwarancja jakości.

 • Wybierając między ocynkowaną a malowaną, lepiej jest dać pierwszeństwo temu pierwszemu. Chociaż koszt jest nieco wyższy, kierowca może łatwo przechowywać przyczepę na zewnątrz iw deszczu. W przeciwieństwie do malowanych, ryzyko powstania korozji jest minimalne.
 • Karta techniczna wiele mówi, ale jeśli możliwe jest samodzielne sprawdzenie urządzenia, lepiej to zrobić najpierw. Szczególną uwagę zwraca się na lakier i stan roboczy zamków. Większość negatywnych recenzji jest związana z tymi składnikami.
 • W przypadku materiałów sypkich kupują wyłącznie produkty z korpusem wywrotki, co znacznie uprości obsługę urządzenia.
 • Kupując, musisz utopić się od sprzedawcy o możliwości naprawy w przypadku awarii. Dozwolone są również pomocnicze części i akcesoria. Na początku mogą wydawać się niepotrzebne, ale w razie potrzeby będą pod ręką. Dlatego osoba nie musi iść do sklepu, aby je kupić.

Główne kryteria wyboru to:

 • Zdejmowany dyszel. Ta funkcja przyczynia się do wygodnego przechowywania przyczepy w ciasnych przestrzeniach.
 • Aby szybko przemieścić przyczepę, musi być obecne koło podporowe.
 • Obecność składanych boków.
 • Możliwość zamontowania markizy lub skrzynki plastikowej.
 • Rodzaj użytego materiału.
 • Jaki rodzaj zawieszenia jest używany.
 • Wiarygodność systemu amortyzacji.

Ocena jakości tanich modeli

SLAVICH 203 DUMP

Prosta przyczepa jednoosiowa przeznaczona do przewozu sprzętu AGD lub materiałów budowlanych. Urządzenie jest częściowo ocynkowane, w niektórych miejscach pokryte specjalną powłoką ochronną. Takie rozwiązanie pozwoliło obniżyć koszty przy zachowaniu charakterystyk eksploatacyjnych.

Maksymalny udźwig to 550 kg, co jest normalnym rozwiązaniem do użytku domowego. Nie ma żadnych akcesoriów. Urządzenie jest w pełni naprawialne; w razie potrzeby osoba może samodzielnie wzmocnić konstrukcję.

Sprzedawane po cenie: od 31000 rubli.

przyczepa samochodowa SLAVICH 203 DUMP

Zalety:

 • Dobra jakość;
 • Odpowiednia opcja do transportu materiałów budowlanych;
 • Składane boki;
 • Ochrona antykorozyjna;
 • Łatwość użycia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Tytan 1713-03

Małe urządzenie, które posiada funkcję otwierania z dwóch stron, co znacznie zwiększa pojemność. W niektórych sklepach konstrukcja sprzedawana jest z markizą, co zwiększa jej funkcjonalność. Wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, które mają długą żywotność i są odporne na korozję.

Dzięki temu modelowi użytkownik będzie mógł przewozić długie deski z maksymalną wygodą. Wymiary produktu są kompaktowe, co pozwala na przechowywanie go w niewielkim pomieszczeniu.

Średni koszt to 31000 rubli.

przyczepa samochodowa Titan 1713-03

Zalety:

 • Składane boki;
 • Wygodne przechowywanie;
 • Łatwy w użyciu i utrzymaniu;
 • Funkcjonalność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Krzemień 1,65x1,29 ST

Przyczepa posiada zawieszenie na resorach piórowych i nośność do 560 kg. Zastosowany dyszel ma kształt litery V. Boki wykonane są ze stali ocynkowanej, co zwiększa żywotność i niezawodność.Jednak na podłogę i niektóre elementy wewnętrzne zastosowano specjalny środek ochronny, aby zwiększyć odporność na korozję. Jego jedyną wadą jest to, że z czasem odpada, czyniąc te części podatnymi na uszkodzenia. Aby temu zapobiec, użytkownik musi okresowo zmieniać farbę.

Średnia cena to 27000 rubli.

przyczepa do samochodu osobowego "Flint" 1,65x1,29 ST

Zalety:

 • Niska cena;
 • Dobra udźwig;
 • Mały rozmiar;
 • Dobre zawieszenie.

Niedogodności:

 • Wymaga okresowej konserwacji.

Ocena najlepszych modeli średniej kategorii cenowej

Ekspedycja Kombi 3250

Wysokiej jakości urządzenie z dyszlem w kształcie litery A. Aby zwiększyć wydajność ramy, zastosowano metodę cynkowaną ogniowo. Boki wykonane są ze stali ocynkowanej o grubości 1,5 mm. Przyczepa objęta jest roczną gwarancją. Zestaw zawiera 2 światła tylne i 2 światła boczne.

Rodzaj zastosowanego zawieszenia to zawieszenie sprężynowe z amortyzatorami teleskopowymi. Maksymalna ładowność zgodnie z paszportem to 455 kg, co jest standardem dla lekkich przyczep. Powierzchnia użytkowa wynosi 4,9 m2. Nie ma układu hamulcowego.

Średnia cena to 70000 rubli.

przyczepa samochodowa Expedition Wagon 3250

Zalety:

 • Roczna gwarancja;
 • Ekwipunek;
 • Wysokiej jakości system amortyzacji;
 • Funkcjonalność;
 • Dobra ochrona przed korozją.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

МЗСА 817701 OFF-ROAD R-16

Niezawodne urządzenie z solidną ramą i wzmocnionymi łożyskami. Ocynkowana oś została zaprojektowana na obciążenie do 1300 kg, ale maksymalna nośność zgodnie z paszportem to 485 kg. Dla większej wygody przednie i tylne boki można łatwo odchylić do tyłu. Ciało jest wyrzucane, co upraszcza załadunek i rozładunek materiałów lub sprzętu. Dno jest wykonane z laminowanej sklejki.

Sprzedawane po cenie: od 64800 rubli.

przyczepa samochodowa MZSA 817701 OFF-ROAD R-16

Zalety:

 • Siła;
 • Łatwa naprawa dzięki przykręcanemu połączeniu ramy;
 • Rodzaj powłoki antykorozyjnej - metoda cynkowania ogniowego;
 • Nadwozie wywrotki.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

KREMEN 3000AS

Wysokiej jakości model z markizą w zestawie. Produkt posiada dobrą nośność, dzięki czemu można przewozić prawie każdy materiał budowlany. Łatwy ruch zapewnia koło podporowe. System tłumienia jest wykonany z wysoką jakością i niezawodnością. Aby zwiększyć odporność na proces korozji, producent zastosował metodę cynkowania ogniowego.

Średni koszt to 60000 rubli.

przyczepa samochodowa KREMEN 3000AS

Zalety:

 • Przystępna cena;
 • Wysoka wytrzymałość;
 • Niezawodność;
 • Obecność koła podporowego.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najpopularniejsze przyczepy premium

Love 81012A R-14 Body

Doskonały model z plastikową obudową, która gwarantuje bezpieczeństwo przewożonych produktów. Przyczepa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które wytrzymują duże obciążenia i nie ulegają odkształceniom. Układ tłumienia jest wykonany niezawodnie i przy prawidłowym użytkowaniu nie wymaga częstej konserwacji.

Średni koszt to 140000 rubli.

przyczepa samochodowa Love 81012А R-14 Body

Zalety:

 • Plastikowy dach;
 • Niezawodność;
 • Wygodny transport;
 • Koło podporowe;
 • Kompaktowe wymiary.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

МЗСА 831134.102

Wysokiej jakości przyczepa wyposażona w aerodynamiczną plandekę. Zastosowany rodzaj zawieszenia to oplot gumowy, co będzie niekorzystne dla niedoświadczonych użytkowników, gdyż wymaga starannej konserwacji.

Istnieje układ hamulcowy, który ułatwia transport i zwiększa bezpieczeństwo. Przyczepa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, które wytrzymują duże obciążenia. Boki przednie i tylne wzmocnione sklejką.

Średni koszt to 156 000 rubli.

przyczepa samochodowa MZSA 831134.102

Zalety:

 • Wytrzymuje silne obciążenia dynamiczne;
 • Trzy autonomiczne układy hamulcowe;
 • W zestawie kliny pod koła;
 • Wzmocnione boki;
 • Solidne dno;
 • Składane body.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Przyczepa zawsze się przyda. Dzięki niemu transport dowolnych przedmiotów jest uproszczony. Ale przed zakupem należy dokładnie przestudiować główne elementy, aby konstrukcja trwała dłużej i nie wymagała ciągłej konserwacji. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub bardziej interesujących przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *