👍 Najlepsze linie trymerów na 2020 rok

0

Dziś żaden domek i wiejski dom nie jest kompletny bez trymera. Urządzenie pozwala kosić i przycinać trawę nie gorzej niż kosiarka, co nadaje terenowi zewnętrznemu piękny i zadbany wygląd. Ważne jest, aby użyć odpowiedniej żyłki, aby proces przycinania nie trwał zbyt długo. Znalezienie odpowiedniego produktu jest łatwe, najważniejsze jest poświęcenie czasu na poszukiwanie i poznanie różnicy między głównymi odmianami.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ocenę najlepszych linii trymerów na rok 2020.

Krótka informacja o właściwościach technicznych

W sklepach żyłki sprzedawane są w specjalnych opakowaniach, w związku z czym nie ma o nich informacji, a jedynie długość sznurka i wartość przekroju. To nie wystarczy dla początkujących, więc musisz zwrócić się o pomoc do specjalisty. Ale możesz także samodzielnie przestudiować wszystkie ważne informacje i wybrać model wysokiej jakości.

Najpierw ważne jest, aby określić średnicę żyłki. Powinieneś wybrać produkty, które pasują do trymera. Oczywiście można kupić bardziej zaawansowaną wersję, ale nie jest faktem, że osoba będzie zadowolona z jakości kroju.

Najprostszym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą starej linii i pokazanie jej sprzedawcy. Jeśli zrozumie ten materiał, zaoferuje kilka alternatywnych modeli lub oryginalny produkt. W takim przypadku grubość wykonania będzie taka sama, co pozytywnie wpłynie na wykonanie oplotu elektrycznego.

Odmiany sznurków

Pomimo tego, że ostatnia opcja jest prosta, wystarczy wziąć żyłkę, ale nie ma z tego praktycznych korzyści. Wynika to z faktu, że wybór materiałów eksploatacyjnych zależy nie tylko od głowicy żyłkowej, ale także od całkowitej mocy sprzętu. Parametr jest ważny do rozważenia, ponieważ tylko on pozwoli ci wybrać solidną opcję.

Obecnie istnieją cztery rodzaje przewodów, każdy z wieloma dodatnimi i ujemnymi stronami:

 • Elementy o przekroju do 1,6 mm. Najczęściej podobne konstrukcje występują w trymerach elektrycznych, w których wskaźnik mocy nie przekracza 500 watów. Takie konstrukcje są przeznaczone do pielęgnacji trawnika lub koszenia niewielkich ilości trawy. Możesz kupić żyłkę w sklepie lub zamówić online.
 • Produkty o przekroju od 2 do 2,4 mm. Ta opcja jest idealna do kosiarek spalinowych i elektrycznych o mocy silnika od 500 do 1000 watów. Sznurki z tym wskaźnikiem świetnie sprawdzają się przy grubej i cienkiej trawie, co w krótkim czasie pomoże wyeliminować zarośla. Jednocześnie wskaźniki wytrzymałości są 2 razy wyższe niż w poprzednim modelu. Dlatego nie zmienia się tak często.
 • Jeśli używasz podkaszarki spalinowej o mocy większej niż 1000 watów, najlepiej użyć żyłki 3 mm. Ta opcja pomoże pozbyć się nie tylko cienkiej trawy, ale także roślinności o grubych łodygach. Zużycie nie jest tak szybkie, jak w poprzednich modelach, zwłaszcza jeśli materiały eksploatacyjne nie są załadowane.
 • Ale to nie jest limit.Ponadto niektórzy producenci oferują zakup żyłek o przekroju 3,3 mm. Oczywiście ta opcja ma cechy jakościowe, ale nadaje się tylko do sprzętu o dużej mocy. I nie wszyscy użytkownicy kupują takie jednostki, dlatego popyt na takie wyniki jest niski.

Różnica w kształcie

Kiedy trymery zyskiwały na popularności, producenci żyłek zdecydowali się wypuścić je tylko w okrągłych kształtach. Dziś sytuacja się zmieniła i wiele firm produkuje materiały eksploatacyjne w innych modyfikacjach, takich jak kwadratowe lub żebrowane.

Cechą kwadratowych projektów jest możliwość pracy na obszarach o dużej powierzchni. Ostre rogi zapewniają zadbane cięcie roślinności. Oprócz tej opcji istnieją sześciokątne linie. Są przeznaczone do długotrwałego użytkowania i są trwałe.

Wszechstronne okrągłe modele radzą sobie z niewielkimi ilościami trawy. Ta opcja jest doskonałym rozwiązaniem do utrzymania trawnika w dobrym stanie. Ale zalety na tym się nie kończą, również okrągłe sznury emitują mniej hałasu podczas pracy, co pozwala na używanie ich wczesnym rankiem.

Najnowszy model jest prążkowany. Zaletą jest szybkie i wydajne koszenie trawy. Ponadto przy użyciu tego typu zmniejsza się obciążenie silnika benzynowego lub elektrycznego.

Kształt materiału wpływa na wygląd skoszonej trawy. Dlatego niektóre modele dobrze radzą sobie z pielęgnacją trawnika, podczas gdy inne są przeznaczone do usuwania dużej ilości roślinności. Dlatego nie należy ignorować tego parametru.

Ważny! Nie zastępuj przewodu metalowym drutem. Takie rozwiązanie nie tylko złamie urządzenie i zmniejszy jego wydajność, ale także spowoduje obrażenia. Dlatego materiał ten doskonale przecina nie tylko krzaki, ale także ciasne buty.

Jakie materiały są używane do produkcji sznurka

Do produkcji materiałów eksploatacyjnych stosuje się różne związki syntetyczne. Nylon jest uważany za jedną z najlepszych opcji; produkt zawiera polipropylen i poliamid.

Główne zalety tego materiału to:

 • Siła. Większość kupujących preferuje tę opcję tylko ze względu na ten wskaźnik, ale nie da się tego osiągnąć bez odpowiedniego przechowywania. Nie zostawiaj nylonowej linki na słońcu lub w pomieszczeniu o ujemnych temperaturach. Z tego powodu wiązanie chemiczne zostaje zniszczone, a sznurek zrywa się prawie natychmiast.
 • Drugą zaletą jest lekkość. Wskaźnik pozytywnie wpływa na prędkość maksymalną. Dzięki temu można kosić coraz wydajniej.
 • Nawet jeśli produkt uderzy w kamień lub metal podczas koszenia trawy, nie dojdzie do poważnych uszkodzeń, ponieważ sznur jest całkowicie odporny na obciążenia mechaniczne.
 • Ostatnią zaletą, która dla wielu będzie decydująca, jest niski koszt. Ponadto żyłka jest sprzedawana w wielu sklepach ze sprzętem, więc łatwo ją znaleźć.

Ale nawet w tym przypadku są podróbki, na przykład, gdy kompozycja zawiera dodatkowe materiały lub, co gorsza, tani polietylen. Główną wadą tego rozwiązania jest szybkie zużycie, które negatywnie wpływa na jakość koszenia. Aby nie wpaść w taką sytuację, zaleca się kupowanie oryginalnych modeli, chociaż koszt będzie nieco droższy.

Jeśli dana osoba stale pracuje z roślinnością, w której obecne są grube łodygi, lepiej jest preferować sznur 2,6-3,3 mm. Większość tych produktów jest wykonana z litego grafitu lub specjalnych prętów stalowych. Takie rozwiązanie korzystnie wpływa na wytrzymałość i zwiększa żywotność materiału. Dlatego nie zmienia się tak często. Jednak podczas pracy z linkami ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, w przeciwnym razie możesz doznać kontuzji.

Sklepy sprzedają również cienkie sznury, w których obecne są cząsteczki metalu. Z tego powodu rosną wskaźniki siły, co wpływa na wydajność cięcia, dzięki czemu osoba będzie mogła szybko oczyścić miejsce zarośli.

Prawidłowa linia - zadbany teren

Łatwo jest kupić sznur, ale wcześniej powinieneś zdecydować, do jakich celów będzie używany trymer. Jeśli dana osoba planuje użyć urządzenia do robienia siana, kupuje się potężny sprzęt i specjalne metalowe dyski. Wówczas żyłka bez problemu poradzi sobie z koszeniem i długo zachowa swoje właściwości wytrzymałościowe.

Głowice żyłkowe świetnie nadają się do:

 • Utrzymanie piękna trawnika;
 • Wyrównanie roślinności;
 • Czyszczenie pobliskiego terenu z trawy;
 • Usuwanie chwastów lub zarośli o grubych łodygach.

Sznur dobierany jest tylko na podstawie planowanej pracy. Jeśli dana osoba musi ścinać tylko młodą i krótką trawę, doskonałą opcją byłoby użycie okrągłej żyłki, podczas gdy dopuszczalna grubość wynosi od 1,6 do 2 mm. W innym przypadku, gdy trzeba oczyścić teren z dużej ilości roślinności, lepiej kupić grube linie, które mają kształt gwiazdy, ale pozwalają też na użycie kwadratu.

Większość użytkowników nie lubi trymera ze względu na wysoki poziom hałasu podczas pracy. Ale niewiele osób wie, że ten wskaźnik można zmniejszyć, do tego wystarczy wybrać odpowiednią linię. Dzięki temu użytkownik pozbędzie się nieprzyjemnego dźwięku. Doskonałą opcją jest użycie okrągłej żyłki z zwojami. Takie wykonanie bez problemu poradzi sobie z każdą trawą i wyciszy pracę.

Przechowywanie jest jednym z głównych kryteriów trwałości

Łatwo jest wybrać dobrą żyłkę wędkarską, ale nie każdy może to zrobić tak, aby wytrzymała maksymalny okres. Aby tak się stało, należy zwrócić uwagę na przechowywanie materiału. Jeśli nie zastosujesz się do podstawowych zasad, sznurek ulegnie pogorszeniu, dzięki czemu zużycie nastąpi 3-4 razy szybciej.

Jeśli dana osoba nie jest zaangażowana w profesjonalną fryzurę i kupuje motki o długości 15 metrów, kwestia przechowywania jest dla niego ostatnia. Odwrotny przypadek ma miejsce, gdy osoba nabywa zatoki 250 lub 500 metrów. Wtedy odpowiednie przechowywanie uchroni go przed stratą pieniędzy.

Nieprawidłowe przechowywanie przewodu prowadzi do problemów, takich jak:

 • Zwiększone zużycie z powodu rzadkiego użytkowania;
 • Utrata produktywności, obniżenie jakości wykonywanej pracy;
 • Materiał szybko się zapada, dlatego należy go ciągle zmieniać.

Aby temu zapobiec, ważne jest przestrzeganie instrukcji przechowywania. Wydłuży to żywotność i utrzyma wydajność przez cały okres użytkowania. Wszystkie zalecane warunki znajdują się na opakowaniu lub możesz się o nich dowiedzieć u konsultanta.

Ranking najlepszych postrzępionych linii

DDE Shark pił kwadratowy 3 mm

Niezawodny model, który oczyści trawnik z różnorodnej roślinności. Przekrój sznurka to 3 mm, co jest rozwiązaniem optymalnym. Długość - 25 cm, ilość segmentów w opakowaniu - 20 sztuk, pozwala to na szybką wymianę zużytej części. Kształt przekroju jest kwadratowy, sznurek poradzi sobie nawet z trawą o grubej łodydze. Pilarka DDE Shark pasuje do głowic żyłkowych WIND 10, WIND 11 tego samego producenta.

Średni koszt to 235 rubli.

DDE Shark pił kwadratowy 3 mm

Zalety:

 • Przystępna cena;
 • Eliminuje nawet krzewy;
 • Wygodna wymiana;
 • Odporność na zużycie;
 • Sprzedawane w plastrach.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Piła NYLSAW 3,0MM, RURKA 42CM * 23 SZT

Dobry model nylonowy, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i trwałością. Linia jest zdolna do pracy w każdych warunkach, a wydajność będzie na poziomie. Nawet jeśli po drodze będzie kilka kamieni, urządzenie nie pęknie i będzie nadal prawidłowo ciąć trawę. Średnica przekroju wynosi 3-3,5 mm, więc urządzenie będzie wymagało mocnego sprzętu, lepiej nie używać tanich modeli, w przeciwnym razie silnik ulegnie pogorszeniu.

Średnia cena to 640 rubli.

Piła NYLSAW 3,0MM, RURKA 42CM * 23 SZT

Zalety:

 • Wygodne opakowanie;
 • Występ;
 • Nie zapada się z kamieni i metalu;
 • Łatwa wymiana;
 • Siła.

Niedogodności:

 • Tylko dla potężnych jednostek.

TAŚMA FLEXIBLADE „Oregon” 3,0х37 m 111082Е

Skuteczna opcja sprzedawana w opakowaniu typu blister. Długość wynosi 37 metrów, trzeba będzie ją przyciąć ręcznie. Średnica materiału wynosi 3 mm, co jest doskonałym rozwiązaniem do usuwania dużych zarośli na terytorium.Kształt przekroju jest kwadratowy, co pozwala poradzić sobie z różnymi krzewami. FLEXIBLADE „Oregon” jest wykonana z wytrzymałych elementów, które charakteryzują się dużą odpornością na ścieranie i trwałością.

Sprzedawane po cenie: od 1550 rubli.

TAŚMA FLEXIBLADE „Oregon” 3,0х37 m 111082Е

Zalety:

 • Najwyższej jakości;
 • Nie psuje się podczas codziennego użytkowania;
 • Odcina grube łodygi;
 • Dożywotni;
 • Wygodne opakowanie;
 • Nie wymaga specjalnych warunków przechowywania.

Niedogodności:

 • Tylko wysoki koszt.

Podstawowe modele TOP-3

ELITECH 0809.006500 3 mm

Solidna wersja z rdzeniem 3 mm. Forma wykonania to skręcony kwadrat. Takie rozwiązanie pozwala szybko oczyścić teren z wysokiej trawy i nadać trawnikowi zadbany wygląd. Sprzedawane w wygodnym opakowaniu. Materiał nie wymaga stałej konserwacji, wystarczy go odpowiednio przechowywać.

Średni koszt: 400 rubli.

ELITECH 0809.006500 3 mm

Zalety:

 • Spiralny kształt dobrze tnie trawę;
 • W środku znajduje się rdzeń;
 • Sznurek jest umiarkowanie elastyczny;
 • Odporność na zużycie;
 • Przystępna cena.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Siat Premium Twin Power koło 2,4 mm

Doskonały sposób na utrzymanie porządku na trawniku. Średnica sznurka wynosi 2,4 mm. Jest rdzeń wysokiej jakości. Kształt przekroju - koło. Produkt dobrze radzi sobie z małą i średnią trawą, pozostawiając jedynie równe cięcie. Siat Premium Twin Power jest wykonana z solidnego materiału. Trwałość i wydajność to główne zalety, a poza tym nie ulega pogorszeniu w wyniku uderzenia o kamienie czy metal.

Sprzedawane po cenie 6900 rubli.

Siat Premium Twin Power koło 2,4 mm

Zalety:

 • Duża ilość żyłki;
 • Wydajność;
 • Długa żywotność;
 • Nie wymaga specjalnych warunków pracy;
 • Siła;
 • Dobra forma.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Kątownik Rezer ULTRA-PRO z rdzeniem 2,4 mm

Przewód o długości 25 m przeznaczony do szybkiego i jakościowego koszenia trawy. Przekrój linki - 2,4 mm. Rdzeń wydaje się być wykonany z twardego plastiku, a nie ze stali, jak w poprzedniej wersji. Rezer ULTRA-PRO wyróżnia się niską ceną i dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi.

Sprzedawane po cenie: od 260 rubli.

Kątownik Rezer ULTRA-PRO z rdzeniem 2,4 mm

Zalety:

 • Niska cena;
 • Niezawodność;
 • Dobry rdzeń;
 • 25 metrów.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Ocena popularnych modeli ze szpulką

Husqvarna T25 M10

Solidne urządzenie odpowiednie do kos spalinowych z prostym wałem. Żyłka jest wystarczająco mocna, aby poradzić sobie z dużą ilością trawy. Część zewnętrzna wykonana jest z wytrzymałego tworzywa, które wytrzymuje duże obciążenia.

Średni koszt to 1100 rubli.

Husqvarna T25 M10

Zalety:

 • Wygodne tankowanie;
 • Instalacja nie zajmuje czasu;
 • Wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego;
 • Nie pęka przy prawidłowej obsłudze.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

BOSCH F016800175 1,6 mm

Ta opcja jest odpowiednia do utrzymania pięknego trawnika, ponieważ średnica przewodu wynosi tylko 1,6 mm. Kształt przekroju jest okrągły. Wygodna spinka do włosów pozwoli Ci cieszyć się koszeniem, a nie czekać, aż skończy się trawa na miejscu. Tankowanie zajmuje minimum czasu, a instalacja jest prosta.

Średni koszt to 500 rubli.

BOSCH F016800175 1,6 mm

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Trwały plastik;
 • Wydajność;
 • Wygodna praca;
 • Optymalny koszt.

Niedogodności:

 • Nie ma znaczących.

Głowica żyłkowa Denzel 96358

Wszechstronny projekt pasujący do różnych trymerów. Instalacja zajmuje minimum czasu, ponieważ istnieje standardowy element mocujący. Produkt dobrze radzi sobie z małą trawą i ma długą żywotność.

Średnia cena: od 420 rubli.

Głowica żyłkowa Denzel 96358

Zalety:

 • Wygodna instalacja;
 • Trwałość;
 • Dobra budowa;
 • Niska cena;
 • Wysokiej jakości krój.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Sznurek pomoże zachować piękny wygląd trawnika lub zapewni siano. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednie urządzenie. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub bardziej interesujących przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię