Najlepsze schody do zainstalowania na drugim piętrze na rok 2020

0

Budując wiejski dom, człowiek pozwala na tworzenie swojej wyobraźni. Luksusowe zamki, jak z książek dla dzieci, zaczynają budować na miejscu cegła po cegle. Właściciel stara się nie oszczędzać pieniędzy i zawsze wybiera najlepsze produkty do domu, ponieważ zależy od tego trwałość konstrukcji.

Budynki dwupiętrowe są bardzo poszukiwane i tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na schody. W końcu są w stanie wypełnić dom nowymi kolorami i uzupełnić wnętrze, nadając mu skromny lub królewski wygląd. Aby ułatwić wybór odpowiedniej opcji, redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ocenę najlepszych schodów do montażu na drugim piętrze na rok 2020

Projekt modelu

Klatka schodowa w wiejskim domu to solidna konstrukcja, jest połączona z podłogą, ścianami lub niektórymi sufitami. Mają tylko jedną funkcję, która nie zmieniła się od tysiąca lat: umożliwiać przemieszczanie się między piętrami.

Jednak to nie jedyne, czego się od niej wymaga, poza tym musi spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa i być łatwa w utrzymaniu, pięknie wyglądać i odpowiadać jednolitej kolorystyce. Wtedy jego funkcjonalność zostanie ujawniona w 100%.

W XXI wieku istnieją dziesiątki tysięcy modeli różnych producentów, wykonanych ze standardowych i nietypowych materiałów. Aby znaleźć optymalną konfigurację, osoba musi wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia i styl projektowania.

Jak wybrać najlepszą opcję na drugie piętro

Dziś rynek jest przepełniony różnymi modelami, z powodu takiej różnorodności łatwo jest wybrać opcję, która stanie się praktyczna i przyniesie harmonię w domu. Ponadto osoba jest w stanie samodzielnie wybrać kształt przyszłej struktury. Zasadniczo bardziej popularnych jest 5 typów struktur:

 • Modułowe, wykonane na kosoura;
 • Obracać;
 • Produkty śrubowe;
 • Prosty jeden marsz;
 • Dwa marsze.

Więcej o każdym przedstawicielu

Śruba (spirala)

To wyjątkowa i nietypowa opcja stosowana w wielu domach. Zasada jego budowy jest prosta. W ten sposób używany jest specjalny stojak lub słupek, do którego przymocowane są stopnie. Głównym wymaganiem dotyczącym materiału jest niezawodność, dlatego często jest wykonany z metalu. Mocowanie odbywa się w następujący sposób, elementy montuje się do słupka wąskim bokiem, a do słupka szerokim. Obecność pionów w tym projekcie nie jest zapewniona.

Zalety:

 • Atrakcyjny wygląd;
 • Małe wymiary, które zapewniają więcej przestrzeni użytkowej;
 • Widowiskowość.

Wybierając tę ​​opcję nie można również zapominać, że:

 • Aby zapewnić jak największy komfort i bezpieczeństwo, optymalny rozmiar środkowej szerokości powinien być większy niż 20-25 cm, a szeroki nie powinien przekraczać 40 cm.
 • Najczęściej drabiny te są wykonane z drewna i metalu, aby zapewnić użytkownikowi większe bezpieczeństwo.
 • Produkty śrubowe można umieszczać zarówno przy ścianie, jak i na środku pomieszczenia. Jednak są one instalowane rzadziej niż standardowe opcje. Wynika to z faktu, że poruszanie się po takim projekcie jest trudne i konieczne jest zachowanie czujności i uważności.
 • Najczęściej takie opcje są instalowane jako pomocnicze. Takie drabiny sprawdziły się w pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na standardowe modele. Na rynku rzadko oferowane są modele o średnicy większej niż 3 metry, ponieważ większość rzemieślników używa dużego otworu do użytku maszerujących przedstawicieli.
 • Spiralne schody są odpowiednie dla właścicieli małych domów, którzy chcą zaoszczędzić użyteczną przestrzeń, ale ważne jest, aby zrozumieć, że im mniejszy otwór, tym bardziej stromy wzrost lub spadek. Dlatego nie zaleca się instalowania takiej konstrukcji w domu, w którym przebywają osoby starsze i małe dzieci.

Schody

Z tłumaczenia na język rosyjski „śruby” oznacza szpilkę lub śrubę. Takie produkty nie powinny być umieszczane na środku pomieszczenia. Do montażu służą śruby, dlatego konieczne jest, aby ściana znajdowała się przynajmniej po jednej stronie. Ponadto niektórzy rzemieślnicy wykonują takie modele na stalowych wspornikach wykonanych w postaci prętów.

Konstrukcja będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli właścicielowi zależy na zwartej i lekkiej konstrukcji.

Wybierając tę ​​opcję należy pamiętać:

 • Śruby są montowane za pomocą gumowych uszczelek, dzięki czemu możliwa jest regulacja wysokości stopni. Zaletą tej opcji jest to, że przepuszcza promienie słoneczne bez przeszkód, dzięki czemu pomieszczenie zawsze będzie maksymalnie oświetlone.
 • Klatki schodowe na zasuwach mają piękne zakrzywione balustrady. Podłużnica lub cięciwa są całkowicie nieobecne.
 • Ogromną zaletą jest niezawodność konstrukcji, dzięki czemu jeden stopień jest w stanie wytrzymać masę do 2 ton.

Marsz

Ta opcja jest jedną z najbardziej poszukiwanych i rozpowszechnionych. Najczęściej jest oferowany na rynku. Konstrukcja może działać w taki sposób, że wszystkie ruchy biomechaniczne zostaną uwzględnione, co zapewni użytkownikowi większe bezpieczeństwo i niezawodność. Używany w średnich i dużych domach wiejskich.

Głównymi zaletami takiej konstrukcji są niezawodność, różnorodność i niski koszt, co pozwala na wybór odpowiedniej opcji w ograniczonym czasie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o tym projekcie:

 • Głównym elementem konstrukcyjnym są marsze, ich liczba zależy od układu domu. Instalacja uwzględnia również specyfikę i przeznaczenie pomieszczenia.
 • Rozpiętość może zawierać od 3 do 15 stopni. Jeśli ta instrukcja nie będzie przestrzegana, właścicielowi będzie trudno podnieść.
 • Standardowy bieg schodów składa się z 11 stopni. W przypadku długich budynków obowiązkowe jest podzielenie na 2 części, w których występują specjalne luki. Takie modele nazywane są dwumarszowymi.

Ponadto przy wyborze parametrów brane są pod uwagę takie wskaźniki, jak powierzchnia i wysokość sufitów. Główną rolę w konstrukcji odgrywa umieszczenie drugiego piętra.

W kształcie istnieją 3 rodzaje struktur marszowych:

 • Bezpośredni. Niezawodność, wygoda i trwałość to główne kryteria przy produkcji tej opcji.
 • Obracać. Takie modele mogą mieć kształt litery L i litery U. Najczęściej ta opcja jest stosowana w dużych domach wiejskich, w których konieczne jest zbudowanie klatki schodowej o długości ponad 18 stopni. Wzdłuż ścian rozmieszczone są konstrukcje obrotowe, co daje możliwość umieszczenia pod nimi spiżarni lub pomieszczenia gospodarczego.
 • Zakrzywiony. Główną cechą tej formy jest szerokość wąskiego końca, który powinien być większy niż 10 cm. Ważne jest, aby zrozumieć, że ruch po takiej konstrukcji musi być wykonywany z całą uwagą, ponieważ nogi nie będą czuły wystarczającego podparcia.

Ponadto struktury marszowe wyróżniają się metodą przywiązania. Rynek ma tylko dwie opcje:

 • Na kosoura. W tej wersji stopnie są umieszczone na szczycie belek, a piony są instalowane od końca.Ważne jest, aby wiedzieć, że takie modele nie są szeroko popularne i będą doskonale połączone tylko w domach wykonanych w stylu wiejskim.
 • Drugi sposób zapinania to ściągacze. Aby to zrobić, po wewnętrznej stronie elementu wsporczego wykonuje się otwory, aby zamocować stopnie. Główną częścią tej konstrukcji jest nachylona belka, która przebiega na całej jej długości. Grubość takiej konstrukcji to ponad 8 cm Ta opcja jest stosowana tylko w dużych domach, ponieważ konstrukcja jest duża, szerokość może dochodzić do 2 metrów i więcej.

Ponadto osoba musi również wybrać rodzaj stopni, które będą idealnie harmonizować z ogólnym projektem. Istnieją tylko dwa rodzaje. Elementy z pionami, które są duże i dobrze pasują do klasycznego stylu. Druga opcja jest bez nich, takie modele są przeznaczone do umieszczenia w pokoju o nowoczesnym stylu.

Ocena przedstawicieli jakości, a także materiałów do produkcji

Metal

Metal jest często używany do produkcji schodów, ponieważ ma dużą wytrzymałość i trwałość. Ponadto ma doskonały wygląd, co umożliwia zastosowanie konstrukcji w prawie każdym pomieszczeniu, bez zastanawiania się nad powierzchnią.

Materiał jest używany głównie do montażu konstrukcji zewnętrznych (poddasze, piętro, poddasze), ale jest również niezbędny do zapewnienia podwyższenia na drugie piętro. Takie konstrukcje mogą być całkowicie wykonane z metalu lub mieć tylko podstawę. Istnieją tylko dwa rodzaje modeli: spawane i kute, przy czym ten drugi jest kilkakrotnie większy.

Głównym elementem konstrukcyjnym jest niezawodna belka, dwuteownik lub kanał. Produkty te stanowią do 90% obciążenia, a do belki mocowana jest również drabina. Zaletą jest również wysoka odporność na korozję, ponieważ większość próbek jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która może wytrzymać ponad 50 lat.

LESENKA LES-06 H-2760 mm

Doskonała opcja z unikalną modyfikacją, która będzie trwała przez długi czas, jednocześnie zapewniając użytkownikowi niezawodność i bezpieczeństwo. Zakręt schodów to 180 stopni. Maksymalna wysokość podnoszenia to 2760 mm. Materiał użyty do produkcji to stal nierdzewna. Waga konstrukcji to 88,5 kg. Produkt objęty jest roczną gwarancją. Produkcja odbywa się w Rosji.

LESENKA LES-06 H-2760 mm

Średni koszt to 26000 rubli.

Zalety:

 • Niezawodność;
 • Trwałość;
 • Wygląd;
 • Wysokiej jakości montaż;
 • Cena £.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Sprint drabinkowy

Doskonały model, wykonany na metalowej ramie, który zapewni użytkownikowi piękny wygląd i niezawodność. Główną cechą tego projektu jest możliwość zainstalowania go w dowolnym pomieszczeniu i prawie każdym projekcie. Klatka schodowa będzie wyglądać ekologicznie i nadać świeży wygląd dawnemu wnętrzu.

Średni koszt to 60000 rubli.

Sprint drabinkowy

Zalety:

 • Produkcja odbywa się wyłącznie z wysokiej jakości materiałów;
 • Piękny design;
 • Wysoki wskaźnik żywotności;
 • Wytrzymuje duże obciążenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Szkło

Modele te mają na celu tylko jedno: nadanie wnętrzu niezwykłego i nowego wyglądu. Dlatego jeśli dana osoba nie jest wybredna, jeśli chodzi o cechy, a wszystko, czego potrzebuje, to projekt, ten materiał jest poza wszelką konkurencją. Oczywiście nie możemy mówić o niezawodności takiego produktu, ponieważ do codziennego użytku lepiej jest zbudować bardziej funkcjonalną i wygodną klatkę schodową.

Ten projekt jest idealny do pomieszczeń wykonanych w stylu bioniki, hi-tech, techno itp. Korzystając z takiej kopii, osoba odnajdzie idealną równowagę między przedmiotami wykonanymi z kamienia i drewna.

Schody ze szklanymi stopniami

Piękny i oryginalny model, który idealnie wpasuje się w podmiejskie wnętrze i nada domowi nowy wygląd. Głównym elementem ramy jest stal nierdzewna, a stopnie w całości wykonane są ze szkła hartowanego.Dzięki tej jakości zapewniona jest wysoka niezawodność i trwałość, co umożliwia długie użytkowanie przedmiotu.

Sprzedawane po cenie 70000 rubli.

Schody ze szklanymi stopniami

Zalety:

 • Unikalny design;
 • Trwałość;
 • Wygląd;
 • Łatwe do czyszczenia.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Styl domino

Włoski mebel przeznaczony do nowoczesnych wnętrz. Jakość wykonania jest na poziomie premium, a wygląd zachwyci właściciela przez dziesięciolecia.

Średnia cena wynosi od 100000 rubli.

Schody w stylu domino

Zalety:

 • Praktyczność;
 • Niezawodność;
 • Jakość;
 • Wyprodukowano zgodnie z normami europejskimi;
 • Bezpieczeństwo;
 • Projekt.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Drewno

To najlepszy i najwyższej jakości materiał na schody. Jest używany częściej niż inne. Schody drewniane można wykonać pod klucz, a prace wykonywane są o dowolnej złożoności. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zamówienie marszowej wersji produktu, który wygląda bardziej ekologicznie i nadaje wnętrzu świeżości.

Najlepszą opcją do produkcji jest buk, orzech, jesion. Tylko te gatunki są w stanie w pełni sprostać wymaganiom użytkownika i zachować drzewo przez dziesięciolecia. Ale możesz też użyć wenge, dębu lub drzew iglastych. Oczywiście koszt będzie niższy, ale dostępność wzrośnie.

Zaleca się również zakup modeli, które mają dobre wykończenie lakierem. To ochroni konstrukcję przed negatywnymi skutkami robaków i wilgoci, a także dzięki temu drzewo nie będzie wchłaniało wilgoci.

LS-92M

Ładne schody sosnowe, które idealnie wpasują się w każde wnętrze. Montaż wykonywany jest przez profesjonalistów, a trwałość i jakość konstrukcji są na wysokim poziomie. Ponadto ta opcja ma przystępny koszt i można ją umieścić w dowolnym pomieszczeniu.

Średnia cena to 20000 rubli.

LS-92M

Zalety:

 • Elementy naturalne;
 • Zapach natury;
 • Przystępna cena;
 • Trwałość;
 • Niewielka waga w porównaniu z innymi materiałami.

Niedogodności:

 • Z czasem pojawią się piski.

Drabina bukowa LS-1.2хм

Piękna i oryginalna klatka schodowa, która jest bardziej przeznaczona dla osób preferujących antyek zamiast hi-tech. Konstrukcja nada wnętrzu niezwykłego antycznego wyglądu. Produkcja prowadzona jest według nowoczesnych technologii, głównym materiałem jest buk.

Średni koszt to 60000 rubli.

Drabina bukowa LS-1.2хм

Zalety:

 • Antyczny wygląd;
 • Wartość pieniądza;
 • Niezawodność;
 • Długa żywotność.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Skała

Jest to jeden z najlepszych materiałów na schody zewnętrzne i wewnętrzne. Modele wykonane z kamienia nadadzą pomieszczeniu bogaty i elegancki wygląd.

Najczęściej produkcja prowadzona jest z granitu, łupka, kilkudziesięciu odcieni marmuru, kwarcytu itp. Główne zalety konstrukcji kamiennych to trwałość, duża odporność na niekorzystne warunki otoczenia, zachowanie ich wyglądu przez dziesięciolecia.

Schody z czarnego granitu

Królewski wygląd i luksus to to, co daje użytkownikowi. Wszystko w tej klatce schodowej jest idealne. Jedyną wadą jest to, że nie będzie pasować do każdego wnętrza. Zasadniczo osoba będzie musiała stworzyć projekt oparty na stylu tej struktury, wręcz przeciwnie, nie zadziała.

Sprzedawane po cenie 8000 rubli za metr bieżący.

Schody z czarnego granitu

Zalety:

 • Wygląd premium;
 • Trwałość;
 • Niezawodność;
 • Nie ślizga się.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Klatka schodowa na piętro z czerwonego granitu

Droższa opcja, która świetnie sprawdza się w nowoczesnym stylu. Każdy element wykonany jest z trwałego materiału, który będzie służył dłużej niż określony czas i zachowa swój pierwotny wygląd przez wiele lat.

Sprzedawane po cenie 14000 rubli za metr bieżący.

Klatka schodowa na piętro z czerwonego granitu

Zalety:

 • Trwałość;
 • Zachowanie wyglądu;
 • Niezawodność;
 • Piękny design.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Wreszcie

Wybór klatki schodowej to odpowiedzialny proces, który wymaga maksymalnej uwagi. Takie konstrukcje najlepiej zamówić dzwoniąc do pracownika, który dokona pomiarów, a także skonsultować się z projektantami, którzy dobiorą odpowiednią opcję do wnętrza. Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu ze struktur drabinkowych opisanych w rankingu lub ciekawszych reprezentantów, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *