Najlepsze główne filtry do wody na rok 2020

0

Woda determinuje samą możliwość istnienia wszystkich żywych istot na naszej planecie. Ze względu na obecność wody reakcje biochemiczne w naszym organizmie przebiegają z dużą prędkością. Od tego zależy praca mechanizmów obronnych organizmu, szybkość ciała i mózgu na bodźce zewnętrzne, zdolność przetrwania w sytuacjach ekstremalnych i ogólnie przetrwania.

Szybki rozwój przemysłu w ostatnich dwóch stuleciach spowodował masowe zanieczyszczenie środowiska odpadami przemysłowymi, a rzek i jezior ściekami z przedsiębiorstw przemysłowych. Woda jest brudna i bezużyteczna. Scentralizowane zaopatrzenie w wodę, wyposażone w urządzenia do uzdatniania wody, nie jest w stanie oczyścić wody do akceptowalnych warunków. Zakup indywidualnych urządzeń do oczyszczania wody pomoże poprawić sytuację. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zwraca uwagę na najlepsze główne filtry do wody na rok 2020, przegląd oparty na opiniach klientów i zaleceniach ekspertów.

Z historii uzdatniania wody

Dopóki nasza planeta nie była tak gęsto zaludniona, a ludność nie zajmowała się produkcją przemysłową, nie było potrzeby oczyszczania wody na dużą skalę. Problem pojawił się wraz z powstaniem miast i koncentracją w nich dużej liczby mieszkańców. Mieszkańcy starożytnych Chin jako pierwsi oczyszczali wodę. Zaimpregnowali sztyft koagulantem, substancją zdolną do zlepiania się i wytrącania cząstek stałych w cieczy. Następnie wodę do picia wymieszano z takim namoczonym patyczkiem. Dzięki temu można było pozbyć się gliny. Następnie do wody dodano pewne kwiaty i zioła, aby nadać jej przyjemny smak i zapach.

Starożytni Grecy oczyszczali wodę z zanieczyszczeń przepuszczając ją przez kilka warstw tkaniny. Takie urządzenie było używane w medycynie starożytnej i nosiło nazwę „ramienia Hipokratesa”.

Starożytni Rzymianie jako pierwsi dostarczali w ogromnych ilościach czystą wodę. Zbudowali akwedukty, przez które grawitacyjnie dostarczano wodę do wiecznego miasta. Zanieczyszczenia mechaniczne wytrącały się w ogromnych kamiennych osadnikach. Budowa trwała sto lat lub dłużej i kosztowała dużo pieniędzy. Dlatego zapłacono Rzymianom za wodę z akweduktów.

W tamtych czasach do dezynfekcji stosowano podwójne gotowanie. Wraz z rozwojem przemysłu i towarzyszącą mu urbanizacją zaczęły pojawiać się oczyszczalnie ścieków, w których przez zasypkę żwirową zaczęły przechodzić duże masy wody. Później, podczas walki z epidemią cholery, wodę zaczęto chlorować. Jednak, jak się okazuje, chlor jest trucizną. Naukowcy szukają obecnie sposobów kontrolowania bakterii w wodzie bez użycia chloru.

Jakie są poszczególne filtry

Dzbanek z filtrem

Najtańszym i najtańszym filtrem jest dzbanek.To proste urządzenie to mały plastikowy pojemnik podzielony na dwie części: dolną do napełniania oczyszczoną wodą i górną, wyposażoną w kasetę wypełnioną węglem aktywnym. Ziarnista żywica jonowymienna, dodana do agregatu węglowego, zmiękcza twardą wodę, duże zawiesiny są zatrzymywane przez drobne oczka. Niektórzy producenci dodają do zawartości srebro, które zabija chorobotwórcze drobnoustroje i bakterie.

Woda wlewa się do górnej części dzbanka, jest poddawana skomplikowanej obróbce i gromadzi się w dolnej części urządzenia. Metoda jest prosta i skuteczna. Przy wyjściu właściciel otrzymuje czystą wodę nadającą się do picia i gotowania. Niektóre modele wyposażone są w elektroniczne wskazanie, które informuje użytkownika o stanie kasety, a raczej o tym, kiedy należy ją wymienić. Takie urządzenia mają swoje wady:

 1. pozostając suchy, element traci swoją funkcjonalność;
 2. przeterminowana kaseta nasączona szkodliwymi zanieczyszczeniami staje się źródłem zanieczyszczenia, dlatego należy ją wymieniać przynajmniej raz w miesiącu;
 3. wydajność takich urządzeń jest wyjątkowo niska i nie przekracza 400 ml / min.

Ważny! Koszt filtra dzbankowego nie jest duży. Jeśli nie wiesz, ile kosztuje wkład i jak często trzeba go wymieniać, może się wydawać, że jest to najbardziej budżetowa opcja. Jednak biorąc pod uwagę comiesięczną wymianę kaset, tego typu urządzenie staje się bardzo kosztowne.

Dzbanek idealnie nadaje się do letniej rezydencji, gdzie użytkownik bywa w weekendy. W takim przypadku wystarczą dwie kasety na sezon. Możesz przeczytać o najlepszych dzbankach filtrujących tutaj.

Filtr - dysza

Prostym urządzeniem jest wkład, który pasuje do blatu miksera lub kranu. Urządzenie ma niewielkie rozmiary i może przydać się na wsi lub w podróży. Można go postawić na dźwigu w pociągu, hotelu i zadbać o swoje zdrowie nawet w „warunkach polowych”. Warto wziąć pod uwagę, że dysza będzie działać skutecznie, jeśli woda została już wstępnie uzdatniona. Dysza nie poradzi sobie z poważnymi zabrudzeniami. Ponadto podróżny będzie musiał zadbać o dostępność pojemnika, w którym można przechowywać oczyszczoną wodę. Wydajność dyszy jest również niska. Urządzenia są niedrogie. Średni koszt waha się od 130 do 3500 rubli.

Filtr

Proste urządzenie do usuwania zawieszonych cząstek, kamienia i rdzy. Jest to metalowy korpus (najlepiej mosiężny) z trzema otworami: wlotowym, wylotowym oraz szczeliną do montażu cylindra siatkowego. Produkowane są w różnych średnicach, z połączeniami sprzęgłowymi i kołnierzowymi. Elementem czyszczącym jest cylinder - siatka z komórkami o różnych rozmiarach. Przepuszczalność siatek waha się od 50 do 500 mikronów. Im mniejsze komórki, tym więcej brudu uwięzi urządzenie. Siatkę należy od czasu do czasu czyścić. W tym celu stosuje się prostą, mechaniczną metodę:

 • zamknąć wodę;
 • odkręcić pokrywę miski olejowej;
 • wyjmij i wyczyść siatkę;
 • montaż odbywa się do góry nogami.

Jeśli wykonujesz tę operację regularnie, wystarczy przepłukać siatkę wodą i ponownie ją zainstalować.

Obudowy wykonywane są w dwóch wersjach: z wychwytem bezpośrednim

i ukośną miskę błotną.

Doskonałe urządzenie do zgrubnego oczyszczania wody.
Istnieją opcje, które łączą miskę z zaworem kulowym w jednym korpusie.

Filtry do umywalek

Najpopularniejszy typ urządzeń przepływowych z wymiennymi wkładami. Zestaw kaset czyszczących (zwykle trzy) zmontowanych w jedną całość montuje się pod zlewozmywakiem. Są podłączone do źródła wody za pomocą elastycznego węża. Wylewka podłączona jest do oddzielnego kranu zamontowanego na zlewie obok baterii. W skład zestawu wchodzą naboje do różnych celów:

 • propylen, wykonuje mechaniczne czyszczenie z piasku, rdzy i innych zabrudzeń w rurociągu;
 • żywica jonowymienna drugiej kolby zmniejsza stężenie soli powodujących twardość, tj.zmiękcza twardą wodę, chroniąc ściany czajnika, garnków, elementów grzejnych pralek i zmywarek przed osadzaniem się kamienia;
 • węgiel aktywny w trzeciej kasecie oczyszcza wodę z wolnego chloru, zanieczyszczeń organicznych, metali ciężkich oraz usuwa nieprzyjemne zapachy.

Wydajność modeli waha się od 2 do 3 l / min. W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody, kasety mogą efektywnie pomieścić 4000 do 10000 litrów. W porównaniu do wersji dzbankowej koszt materiałów eksploatacyjnych jest niższy, czyszczenie jest dokładniejsze, a wydajność urządzenia większa. Najlepsze filtry do mycia sprawdziły się jako urządzenia do dokładnego oczyszczania wody pitnej.

Główne filtry

Współczesne mieszkanie jest nie do pomyślenia bez urządzeń gospodarstwa domowego, które zużywają wodę w ilościach znacznie przewyższających parametry modeli typu „pod zlewem”, a ponadto dzbanki. Pralka, zmywarka lub kostkarka do lodu po podłączeniu do sieci wodociągowej potrzebują również czystej wody. W przeciwnym razie właściciele będą musieli ponieść poważne koszty ich trwałej naprawy. To samo dotyczy nowoczesnej hydrauliki. Normalna osoba musi wziąć prysznic lub kąpiel. Jest mało prawdopodobne, aby zardzewiała i brudna woda była odpowiednia do codziennych procedur higienicznych. Obecność w nim wolnego chloru przyniesie nie mniejszą szkodę niż pożytek. Chlor jest trucizną. Biorąc gorący prysznic, użytkownik jednocześnie organizuje sobie inhalację oparami chloru, a to już jest przyczyną wielu chorób. Filtry liniowe mają na celu wyeliminowanie tych problemów.

Rodzaje głównych filtrów

W przeciwieństwie do modeli „pod zlewem”, główne urządzenia są instalowane bezpośrednio na rurociągu dostarczającym wodę do wszystkich odbiorców w mieszkaniu: hydraulika, pralka i zmywarka. Mogą być stosowane jako urządzenia do wstępnego (zgrubnego) czyszczenia przed urządzeniami „pod zlewem”. W tym przypadku zasób tego ostatniego wzrasta.

Ten typ urządzeń przepływowych różni się od innych przede wszystkim zwiększoną wydajnością. Dla przeciętnego urządzenia bagażowego ta charakterystyka będzie wynosić od 15 do 33 l / min. Jakby tego było mało, do usług użytkowników pozostają urządzenia o wydajności 50 l / min, tj. w ciągu godziny otrzymasz trzy tony czystej wody.

Modele bagażnika działają z wkładami i bez nich. W pierwszym przypadku okresowa wymiana materiałów eksploatacyjnych jest nieunikniona, dwa lub trzy razy w roku. Oznacza to, że koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych będą stałe. Druga opcja to model z płukaniem wstecznym. Stosuje się tu elementy czyszczące wykonane ze stali nierdzewnej: oczka lub cylindry z cienkiego drutu nierdzewnego o rozstawie zwojów 20,50, 100 mikronów. Woda pod ciśnieniem przepływa przez siatkę, pozostawiając na zewnątrz mechaniczne zanieczyszczenia. Kolby takich urządzeń są wyposażone w zawór spustowy na dole. Aby usunąć nagromadzony brud wystarczy otworzyć kran, najpierw podstawić pod nim pojemnik, spuścić osad i ponownie zamknąć kran.

Proces ten można zautomatyzować poprzez zainstalowanie elektrycznie sterowanego zaworu zamiast ręcznego zaworu spustowego i zainstalowanie w pokrywie aparatu elektrycznego manometru różnicowego, który umożliwia określenie stopnia zanieczyszczenia na podstawie różnicy ciśnień na wlocie i wylocie aparatu. Wszystkie urządzenia są połączone w schemat okablowania sterowania. Teraz na sygnał z manometru zawór otworzy się, nastąpi płukanie i zawór zamknie się. Nagromadzony brud wraz z wodą trafi do kanalizacji przez elastyczny wąż.

Standardy wyposażenia

Istnieją dwa standardy dotyczące produkcji wkładów i filtrów:

 1. SL - Slim Line (angielska cienka linia), norma europejska;
 2. BB - Big Blue (dosłownie - duży błękit, ale ciekawsza jest „niebieska otchłań”), amerykański standard.

Sprzęt standardu SL jest częściej stosowany w urządzeniach typu „pod zlewem” lub do oczyszczania wody w jednym punkcie analizy. Powód jest prosty. Produkty SL są mniejsze i mocniejsze.Dlatego, aby zapewnić czystą wodę w dużym mieszkaniu, a tym bardziej w wiejskim domu, bardziej poprawne byłoby użycie urządzeń i materiałów eksploatacyjnych w standardzie BB.

Naboje polipropylenowe

Głównym celem głównego filtra jest ochrona instalacji wodno-kanalizacyjnych i sprzętu AGD przed awariami. W tym celu stosuje się wkłady wykonane ze spienionego polipropylenu i przędzy polipropylenowej. Skutecznie usuwają z wody rdzę, piasek, kamień i zanieczyszczenia. Główną cechą techniczną kasety polipropylenowej jest jej porowatość mierzona w mikronach (mikrometr lub jedna milionowa metra). Niektóre produkty mają porowatość 5, a nawet 1 mikron. Oznacza to, że nie przepuszczą cząstek większych niż 5 lub 1 mikron. Na wyjściu otrzymujemy wodę praktycznie bez zanieczyszczeń mechanicznych: brudu, piasku, rdzy itp. Producenci dodają żywicę jonowymienną do wypełniacza polipropylenowego, aby zmiękczyć twardą wodę lub jony srebra, aby zniszczyć szkodliwe bakterie. Zasób, czyli czas efektywnego działania wypełniacza polipropylenowego, zależy bezpośrednio od jego porowatości. Im więcej brudu zatrzymuje produkt lub im mniejsza porowatość, tym mniej jego zasobów.

Ważny! Musisz zrozumieć, że wkład polipropylenowy usuwa z wody tylko zanieczyszczenia mechaniczne: brud, piasek, rdzę. Nie jest w stanie oczyścić wody z zanieczyszczeń organicznych, żelaza lub chloru.

Wkłady węglowe

Służy do klarowania wody i usuwania z niej zanieczyszczeń organicznych, wolnego chloru i nieprzyjemnych zapachów. Wykonane są w postaci pojemnika wypełnionego proszkiem węgla aktywnego lub spiekanego węgla aktywnego. Materiałem do produkcji węgla aktywnego jest łupina orzecha kokosowego kalcynowana w wysokich temperaturach.

Wkłady zmniejszające stężenie żelaza w wodzie

Innym poważnym problemem dla użytkowników wody jest wysoka zawartość żelaza. To żelazo pozostawia czerwony nalot na fajansie armatury, psuje śnieżnobiałą pościel podczas prania. W celu zmniejszenia jego stężenia stosuje się kasety z funkcją odżelaziania, wykonane ze specjalnych nici, impregnowanych żywicą jonowymienną. Drugą opcją może być pojemnik wypełniony materiałem katalitycznym, na powierzchni którego żelazo jest utleniane i zatrzymywane na zewnątrz elementu.

Wkłady zmiękczające

Woda twarda charakteryzuje się podwyższoną zawartością soli wapnia, potasu, sodu i magnezu. Są przyczyną powstawania płytki nazębnej na ścianach i dnie czajników, elementów grzejnych pralek i zmywarek, co zmniejsza ich wydajność i ostro ogranicza żywotność. Aby zmniejszyć stężenie soli powodujących twardość, należy użyć specjalnych pojemników wypełnionych żywicą jonowymienną.

Ważny! Są pojemniki wypełnione polifosforanem. Nie pozwolą na tworzenie się płytki nazębnej na powierzchni elementów grzejnych, ale sztywność pozostanie taka sama.

Odwrócona osmoza

Urządzenia z funkcją odwróconej osmozy doskonale radzą sobie ze zmiękczaniem wody. Zasada działania jest prosta. Kolba jest pionowo podzielona na dwie części specjalną membraną, która przepuszcza wodę i zatrzymuje rozpuszczone w niej sole o twardości. Woda przepływa przez membranę do „czystej” połowy kolby, podczas gdy sole pozostają w części „solonej”. Należy jednak rozumieć, że zmiękczanie wody „do zera” nie jest dobre. Sole wapnia, potasu, sodu i magnezu są potrzebne ludzkiemu organizmowi w określonych ilościach i najłatwiej wchłaniają się z wodą. Czyli po zmiękczeniu go odwróconą osmozą do kompleksu filtrującego trzeba będzie dodać urządzenie z funkcją mineralizacji - pojemnik z minerałami, przez który przepływa woda ponownie nasycana jest solami.To prawda, teraz w regulowanej ilości.

Takie zmiękczanie nie ma sensu. Jest szeroko stosowany w branżach, w których używana jest woda zdemineralizowana o obniżonej przewodności elektrycznej. W takim przypadku kierownictwo przedsiębiorstwa będzie musiało zorganizować oczyszczanie ścieków solnych, aby nie podlegać sankcjom działów środowiskowych.

Aby wyeliminować wszystkie problemy z wodą, można zainstalować dwa lub trzy główne urządzenia z wypełniaczami do różnych celów. Kilku producentów produkuje w tym celu urządzenia wielokomorowe.

Aby dobrać optymalny zestaw urządzeń czyszczących, należy oddać wodę do analizy składu chemicznego w najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Po otrzymaniu go musisz zwrócić się do specjalistów i wysłuchać ich rad. Doradzą, jak wybrać najbardziej odpowiednie naboje do wody.

Która firma najlepiej kupić sprzęt

Popularność modeli zależy od wielu jego cech: ceny, jakości, funkcjonalności, wydajności. Kupujący ocenia, jak rozbudowana jest sieć centrów serwisowych, czy łatwo jest znaleźć materiały eksploatacyjne do danego modelu w sprzedaży. Na przykład rosyjska firma Aquaphor Viking opracowała wkłady czyszczące do swoich urządzeń według własnych standardów, ignorując rozpowszechnienie i popularność materiałów eksploatacyjnych zgodnie ze standardami Sl i BB. Teraz jego nabywca jest zmuszony szukać markowych materiałów eksploatacyjnych. To jest dobre dla firmy, ale klient ma ograniczony wybór. Niemniej jednak produkty Aquaphor są popularne wśród nabywców krajowych ze względu na łatwość instalacji i obsługi, wysokiej jakości materiały i dobrą wydajność.

To samo można powiedzieć o innych rosyjskich producentach: „Gejzer”, „Bariera”, „Nowa woda”. Jednym z najlepszych producentów tego typu sprzętu jest rosyjska firma „Fibos”. Jej model Fibos Fibos 3 cieszy się zasłużoną popularnością, a klienci wystawiają doskonałe recenzje o produktach Honeywell z Niemiec.

Główne kryteria wyboru filtra

 1. Wybierając model, preferuj urządzenia z zaworem spustowym. Możliwość zwolnienia ciśnienia w kolbie podczas wymiany elementu czyszczącego to bezproblemowe doświadczenie
 2. Powinieneś wybierać popularne modele znanych producentów. Posłuchaj zaleceń doświadczonych użytkowników, zdecyduj o cenie, zapytaj sprzedawcę, czy są jakieś problemy z zakupem materiałów eksploatacyjnych.
 3. Przezroczysty korpus umożliwia wizualną obserwację stopnia zapchania i szybkie czyszczenie siatki lub wymianę wkładu.
 4. Modele z plastikową obudową dobrze radzą sobie w zimnej wodzie. Doświadczonym użytkownikom nie zaleca się instalowania plastiku na gorącej wodzie, nawet jeśli producent gwarantuje jego działanie w temperaturze roboczej do 100 ° C. Wcześniej czy później dostaniesz powódź.
 5. Wybierając model z metalową obudową i nie będąc w stanie wizualnie obserwować zapychania się aparatu, wybierz urządzenie wyposażone w manometry wlotowe i wylotowe lub model z zainstalowanym manometrem różnicowym. Umożliwi to, na podstawie odczytu ciśnienia różnicowego (różnicowego), określenie, kiedy wymienić wkład lub wyczyścić siatkę.
 6. Jeśli szukasz modelu do domu prywatnego, zdecyduj się na urządzenie o dużej wydajności nie mniejszej niż 30 l / min i porowatości wkładu nie większej niż 20 mikronów. Woda ze studni jest zawsze mocno zanieczyszczona i nie warto oszczędzać na subtelnościach oczyszczania. W tym przypadku pożądane jest zainstalowanie kilku urządzeń pnia z różnym wypełnieniem, na podstawie danych z analizy chemicznej.

Czego szukać

 1. Kupując produkt, sprawdź zawartość opakowania. Upewnij się, że zestaw zawiera specjalny klucz do odkręcania kolby. Podczas pracy staraj się go nie zgubić. Klucz z innego modelu na pewno nie zadziała, a jak kolba „przyklei się” do wieczka to nie da się go wyjąć.
 2. Przeczytaj uważnie opis, zwłaszcza instrukcję montażu. Jeśli nie wiesz, jak zainstalować główny filtr, skontaktuj się ze specjalistą. Łatwo jest zerwać gwinty w pokrywie obudowy, zwłaszcza jeśli jest to tworzywo sztuczne.Naprawienie tego jest bardzo trudne, a niebezpieczeństwo zalania mieszkania czasami rośnie.

Ocena wysokiej jakości filtrów głównych

Bariera BM 1/2

Dziesiąte miejsce zajmuje budżetowy główny aparat Barrier VM 1/2 rosyjskiego projektu. Liczba etapów czyszczenia - 1. Wkład o porowatości 1 mikrona zapewnia wysoki stopień oczyszczenia z zawieszonych cząstek. Sprawdził się bardzo dobrze w domach prywatnych z bieżącą wodą ze studni. Prawie całkowicie oczyszcza wodę z brudu, piasku, rdzy i innych zanieczyszczeń mechanicznych. Tanie wkłady i łatwość wymiany sprawiają, że jest on niezastąpiony w rurociągach wodociągowych z silnie zanieczyszczoną wodą, pozwalając niezawodnie chronić sprzęt AGD i hydraulikę przed awariami. Średnia cena to 814 rubli.

Bariera BM 1/2

Zalety:

 • łatwość instalacji;
 • dobry występ;
 • porowatość wkładu wynosi 1 mikron;
 • tanie naboje;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • otwory w uchwycie ściennym mogą nie pokrywać się z otworami w obudowie urządzenia.

Honeywell FF06 1/2 ″ AAM

Dziewiątą linię zajmuje produkt opracowany przez specjalistów firmy Honeywell Corporation FF06 1/2 ″ AAM. Niezawodny oczyszczacz wstępny wyposażony w siatkę ze stali nierdzewnej o wielkości oczek 100 mikronów. Produkt jest trwały, łatwy w montażu i demontażu. Wygodnie jest obserwować proces przez szklany korpus kolby. Średnice połączeń wlotu i wylotu wynoszą 1/2 ”(pół cala lub 15 mm). Kolba wyposażona jest w zawór spustowy do spuszczania osadu podczas wymiany wypełnienia. Bardzo wygodnie. Według opinii klientów doskonale uzasadnia to koszt zakupu. Jego średnia cena to 2289 rubli.

Honeywell FF06 1/2 ″ AAM

Zalety:

 • wytrzymały korpus;
 • przezroczysta kolba;
 • obecność zaworu spustowego;
 • wysoka jakość materiałów i wykonania.

Niedogodności:

 • dużą siatkę filtrującą 100 mikronów zaleca się zmienić na mniejszą 50 mikronów.

Gejzer Typhoon 10SL 3/4 ″

Na ósmym miejscu jest model czołowego rosyjskiego dewelopera i producenta - firmy Geyser. To jest główne urządzenie Geyser Typhoon 10SL 3/4 ″. Nazwa produktu zawiera następujące informacje:

 • 10 wskazuje rozmiar (wysokość) naboju w calach;
 • SL - Slim Line (przetłumaczona jako cienka linia), norma europejska.
 • 3/4 ″ - rozmiar połączenia w calach, co odpowiada wewnętrznej średnicy otworu w 20mm.

Korpus wykonany ze stali nierdzewnej. Pozwala to na stosowanie go na zimnej i gorącej wodzie. Połączenia gwintowane ze stali i mosiądzu są bardziej niezawodne niż połączenia z tworzyw sztucznych lub metalurgii proszków, ponieważ są trudne do uszkodzenia. Wkład można łatwo włożyć i bezpiecznie zamocować w gnieździe. Połączenie między pokrywą a kolbą odbywa się za pomocą zacisku, szybko, prosto i niezawodnie. Do odkręcenia kolby nie jest potrzebny klucz. Porowatość kruszywa wynosi 10 mikronów, co świadczy o wysokim stopniu oczyszczenia. Gejzer Typhoon ma maksymalną wydajność 45 l / min. To wystarczy, aby bezzwłocznie zapewnić konsumentom oczyszczoną wodę. Będziesz musiał za to zapłacić 5130 rubli. To jest jego średnia cena.

Gejzer Typhoon 10SL 3/4 ″

Zalety:

 • wytrzymały korpus;
 • proste i niezawodne połączenie kolby z pokrywką;
 • podczas wymiany wkładu specjalny klucz nie jest wymagany do demontażu kolby.

Niedogodności:

 • pionowy wymiar 35 cm, przy montażu wymaga pozostawienia marginesu wysokości do demontażu kolby min. 30 cm od dna puszki do podłogi, co daje całkowitą wysokość zabudowy co najmniej 70 cm.

Nowa woda A 082

Siódme miejsce zajmuje aparat rosyjskiej firmy Novaya Voda A 082. Korpus wykonany jest ze stali nierdzewnej. Produkt działa na zimną i gorącą wodę. W ciągu minuty oczyści 15 litrów życiodajnej wilgoci z zawiesin, piasku i rdzy. W razie potrzeby można zmontować klatkę składającą się z dwóch lub trzech urządzeń z wypełnieniem polipropylenowym, węglowym i żywicami jonowymiennymi. Średnia cena tego przydatnego urządzenia to 6300 rubli.

Nowa woda A 082

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • wytrzymały stalowy korpus;
 • nie rdzewieje.

Niedogodności:

 • klucz do odkręcania kolby jest niewygodny, stalowy uchwyt nie jest gumowany;
 • Trudno jest wyłączyć kolbę jednym kluczem, musisz uzupełnić produkt dwoma kluczami.

Fibos Fibos mini

Na szóstym miejscu jest produkt rosyjskich deweloperów - Fibos mini. Produkt jest bardzo ciekawy. Inżynierowie firmy uważają, że wymienne wkłady są szkodliwe i zanieczyszczają środowisko z powodu ich długiego rozkładu. Filtry Fibos nie używają wkładów i wymiennych materiałów eksploatacyjnych. Właściciel okresowo przepłukuje element czyszczący, otwierając zawór spustowy na korpusie do kanału. Instalacja jest na tyle prosta, że ​​jest dostępna nie tylko dla zwykłego nabywcy, ale także dla klienta. Cechą Fibos mini jest obecność jonów srebra we wkładzie filtrującym, dezynfekujących wodę oraz niszczących drobnoustroje i bakterie. Produkt można instalować na rurociągach doprowadzających zimną i ciepłą wodę. W pokrywie zamontowany jest manometr różnicowy, który określa stopień zapchania aparatu. Wydajność jest niska, tylko 5l / min, cóż, dlatego jest mini. Jego średni koszt to 7999 rubli. Według kupujących jest to doskonała opcja do montażu w mieszkaniu.

Fibos Fibos mini

Zalety

 • mały rozmiar;
 • wytrzymały korpus;
 • obecność zaworu spustowego i manometru różnicowego;
 • element filtrujący z jonami srebra doskonale czyści i dezynfekuje wodę.

Niedogodności:

 • niska produktywność;
 • wysoka cena.

Gejzer 4CH

Piąte miejsce zajmuje inny model firmy Geyser - z marką 4CH. Korpus ze stali nierdzewnej wyposażony jest w poliestrowy filtr workowy o porowatości 5 mikronów, który zapewnia wysoki stopień oczyszczenia z zanieczyszczeń mechanicznych: piasku, brudu i rdzy. Torba jest wymienna, z możliwością jej wyprania i ponownego założenia. Model jest instalowany na rurociągach zimnej i ciepłej wody. W dnie kolby znajduje się otwór spustowy z korkiem. Instalacja i konserwacja są niezwykle proste i dostępne dla mniej lub bardziej wyszkolonej osoby. Średni koszt modelu: 7509 rubli.

Gejzer 4CH

Zalety:

 • dobry projekt;
 • wytrzymały korpus ze stali nierdzewnej;
 • łatwość instalacji i obsługi;

Niedogodności:

 • trudności z zakupem toreb.

Aquaphor Viking mini

Na czwartym miejscu jest produkt rosyjskiej firmy Aquaphor Viking mini. W zestawie znajduje się wkład Aquaphor B505 - 13 do kompleksowego oczyszczania wody z żelaza, materii organicznej, chloru i metali ciężkich. Produkt wykonany ze stali nierdzewnej i składa się z dwóch połówek kolby, dociskanych specjalnym zaciskiem. Do demontażu nie jest wymagany specjalny klucz. Pomiędzy górną i dolną połówką korpusu jest zainstalowana dwustronna gumowa uszczelka. Zmontowany produkt nie przecieka. Otwory przyłączeniowe wyposażone są w szybkozłączki typu amerykańskiego. Wydajność modelu to 15 litrów oczyszczonej wody na minutę. Oprócz wersji mini firma produkuje modele Viking midi i Viking, różniące się rozmiarem i wykonaniem. Mini ma najmniejsze wymiary i można go łatwo zainstalować w małych, ograniczonych przestrzeniach. Średni koszt produktu: 8490 rubli.

Aquaphor Viking mini

Zalety:

 • wytrzymały korpus ze stali nierdzewnej;
 • stylowy wygląd;
 • dwustopniowe czyszczenie;
 • łatwość instalacji i konserwacji, dostępna dla nieprzeszkolonego użytkownika.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Wrzosowisko gejzerowe 32585

Trzech liderów otwiera Model Geyser Hit rosyjskiej firmy o tej samej nazwie. Proste i niezawodne urządzenie wyposażone w siatkę 100 mikronów. Kurek spustowy do płukania wstecznego jest wbudowany w dno kolby. Przezroczysty korpus umożliwia wizualną identyfikację stopnia zabrudzenia. Producenci gwarantują normalne działanie produktu przy temperaturze wody nie wyższej niż 90 ° C. Może być instalowany na rurociągach zimnej i ciepłej wody. Maksymalna wydajność filtra to 33 l / min.W ciągu godziny to niedrogie urządzenie oczyści dwie tony wody z piasku, brudu i rdzy. Nieźle jak na produkt kupiony za 1380 rubli. To jest jego średnia cena.

Wrzosowisko gejzerowe 32585

Zalety:

 • przystępna cena;
 • świetna produktywność;
 • nie ma potrzeby wymiany wkładów;
 • świetna opcja na wiejski dom.

Niedogodności:

 • plastikowe etui;
 • lepiej jest zastąpić siatkę 100 mikronów siatką 50 mikronów.

Honeywell F 76S 3/4 "AA

Drugie miejsce zajmuje produkt z Niemiec Honeywell F 76S 3/4 ”AA. Niezawodne urządzenie z metalową pokrywą i przezroczystą kolbą, w dolnej części której zamontowany jest zawór spłukujący. W zestawie siatka ze stali nierdzewnej o oczkach 100 mikronów. Producent określił żywotność swojego produktu na dziesięć lat. Prawdziwi użytkownicy używają tego modelu od dwunastu lub więcej lat bez awarii i problemów. W przezroczystej obudowie wyraźnie widać, że pora przepłukać urządzenie. Urządzenie należy do typu urządzenia, o którym mówią: „Zainstaluj i zapomnij”. Konserwacja, wymiana elementu czyszczącego nie jest w tym przypadku konieczna. Służy wyłącznie do oczyszczania zimnej wody. Średnia cena urządzenia: 12882 rubli.

Honeywell F 76S 3/4 "AA

Zalety:

 • siła;
 • niezawodność;
 • wieloletnia eksploatacja bez awarii, napraw, wymiany podzespołów;
 • przezroczyste ciało;
 • zawór spłukujący.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Fibos Fibos 3

Najlepsze opinie kupujących zebrał lider rankingu Fibos Fibos 3. Jego parametry techniczne są imponujące:

 1. Obudowa przystosowana jest do ciśnień do 16 bar (1 bar = 1 atm.).
 2. Wydajność 50 l / min. To trzy tony na godzinę!
 3. Porowatość elementu filtrującego wynosi 1 mikron.

Nie ma potrzeby wymiany materiałów eksploatacyjnych. Podczas opracowywania elementu roboczego zastosowano wojskowe technologie kosmiczne. Drut ze stali nierdzewnej w osłonie szklanej o grubości mniejszej niż ludzki włos jest nawinięty na ramę elementu filtrującego. Woda przepływa przez tę siatkę, pozostawiając cały brud na zewnątrz. Ze względu na obecność jonów srebra w siatce, równolegle z oczyszczaniem wody, jest on dezynfekowany. Do przepłukiwania i usuwania brudu z kolby służy zawór płuczący. Produkt działa na zasadzie „Ustaw i zapomnij”. Urządzenie kosztuje średnio 14 990 rubli. Idealny do wiejskiego domu i mieszkania. Nadaje się do uzdatniania wody gorącej.

Fibos Fibos 3

Zalety:

 • świetna produktywność;
 • skromny rozmiar;
 • dezynfekcja wody jonami srebra.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Nazwa głównego filtraSpecyfikacjeŚrednia cena
Fibos Fibos 3 Główny typ filtra
Podłączenie wody - tak
Liczba etapów czyszczenia - 1
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej
Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący - tak
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie
Pojemność pamięci - nie
Wydajność - 50 l / min
Temperatura wody na wlocie - do 95 ° С
Ciśnienie wlotowe - 0,50 - 16 atm.
Porowatość - 1 mikron
Rozmiar przyłącza - 1 "Cechy:
połączenie z adapterem 3/4 cala; jony srebra do dezynfekcji i dezynfekcji wszystkich bakterii i drobnoustrojów; bez wymiennych elementów
14 990 RUB
Honeywell F 76S 3/4 "AAGłówny typ filtra.
Podłączenie do sieci wodociągowej - tak.
Liczba etapów czyszczenia wynosi 1.
Zastosowanie: do zimnej wody.
Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Temperatura wody na wylocie - do 40 ° С.
Ciśnienie wlotowe - 1,50 - 16 atm.
Porowatość wynosi 100 mikronów.
Rozmiar przyłącza - 3/4 "(20 mm)
Przezroczysty korpus - tak.
Do tego:
Żywotność 3600 dni.
Okres gwarancji wynosi 730 dni.
12882 RUB
Gejzer HeathTyp filtra - główny.
Podłączenie do sieci wodociągowej - tak.
Liczba etapów czyszczenia wynosi 1.
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej.
Charakterystyka fizyczna:
W zestawie moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Maksymalna produktywność
33,3 l / min.
Temperatura wody na wlocie do 90 ° С.
Ciśnienie wlotowe - do 7 atm.
Porowatość wynosi 100 mikronów.
Rozmiar przyłącza 3/4 "(20 mm).
Przezroczysty korpus
Waga 0,8 kg.
do tego
Okres użytkowania 330 dni.
Okres gwarancji: 330 dni
1380 RUB
Aquaphor Viking Mini Główny typ filtra.
Podłączenie do sieci wodociągowej - tak
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej.
Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Wymiary (SxWxG) - 18x25,5x18 cm Właściwości: dwustopniowy element filtrujący (membrana / sorpcja) oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, metali ciężkich, chloru i dezynfekuje ją przez te obecne w materiale filtracyjnym. jony srebra.
Do tego:
Żywotność 3653 dni.
Okres gwarancji 365 dni.
RUB 8490
Gejzer 4 ChTyp filtra - główny. Podłączenie do sieci wodociągowej - tak.
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej.
Charakterystyka fizyczna:
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie. Porowatość wynosi 5 mikronów.
Rozmiar przyłącza - 1 "(DN 25 mm).
Cechy:
obudowa ze stali nierdzewnej.
Do tego:
Żywotność - 330 dni.
Okres gwarancji wynosi 330 dni.
7509 RUB
Fibos Fibos miniTyp filtra - główny.
Podłączenie wody - tak.
Liczba etapów czyszczenia wynosi 1.
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej.
Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Maksymalna produktywność
5 l / min.
Temperatura wody na wlocie - do 95 ° С.
Ciśnienie wlotowe - 0,50 - 16 atm.
Porowatość wynosi 1 mikron.
Rozmiar przyłącza - 3/4 "(DN 20mm).
Cechy:
połączenie z adapterem 1/2 cala; jony srebra do dezynfekcji i odkażania wszystkich bakterii i drobnoustrojów; bez wymiennych elementów
do tego
Okres gwarancji wynosi 365 dni.
7990 RUB
Nowa woda A 082 Typ filtra - główny.
Podłączenie do sieci wodociągowej - tak.
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej.
Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Maksymalna produktywność
15 l / min
Temperatura wody na wlocie - 2 - 93 ° С.
Rozmiar przyłącza - 1/2 "(DN 15 mm).
Do tego:
Żywotność - 180 dni.
Okres gwarancji wynosi 30 dni.
6300 RUB
Gejzer Typhoon 10SL 3/4 "Typ filtra - główny
Podłączenie wody - tak
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej
Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Zalecana wydajność
30 l / min.
Maksymalna produktywność
45 l / min.
Temperatura wody na wlocie - 4 - 95 ° С
Porowatość wynosi 10 mikronów.
Rozmiar przyłącza - 3/4 "(DN 20mm).
Wymiary (SxWxG) - 14x35x14 cm.
Do tego:
Żywotność - 330 dni.
Okres gwarancji wynosi 330 dni.
5130 RUB
Honeywell FF06 1/2 "AAMTyp filtra - główny.
Podłączenie do sieci wodociągowej - tak.
Liczba etapów czyszczenia wynosi 1.
Zastosowanie: do wody zimnej, do wody gorącej.
Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Porowatość wynosi 100 mikronów.
Rozmiar przyłącza - 1/2 "Cechy:
Do tego:
Żywotność - 3600 dni.
Okres gwarancji wynosi 730 dni.
3705
Bariera VM 1/2Typ filtra - główny.
Podłączenie do sieci wodociągowej - tak. Liczba etapów czyszczenia wynosi 1.
Zastosowanie: do zimnej wody. Charakterystyka fizyczna:
Zawiera moduł filtrujący.
Pompa do podwyższania ciśnienia - nie.
Pojemność pamięci - nie.
Porowatość wynosi 1 mikron.
Rozmiar połączenia
1/2 "(DN 15 mm).
Cechy:
cel - ochrona urządzeń wodno-kanalizacyjnych i AGD wykorzystujących wodę; można stosować inne typy wkładów.
814 RUB

Woda jest życiem. Czysta woda to długie życie bez chorób i dolegliwości. Masz szansę na dostęp do czystej wody.

Kupując urządzenie, które może oczyścić wodę ze wszystkich nieprzyjemnych zanieczyszczeń, pozbędziesz się konieczności wydawania pieniędzy na zabieg, naprawę lub wymianę pralki i zmywarki, kranów w łazience i kuchni. Lunch gotowany w czystej, bezwonnej wodzie sprawi Ci prawdziwą przyjemność. Zainwestuj w swoje zdrowie. Zastanów się i kup dobry główny filtr do wody. Nasza strona pomoże Ci nie popełniać błędów przy wyborze najlepszego modelu.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *