☕Najlepsze marki mleka cappuccino na rok 2020

0

Wielu z nas bardzo lubi kawę, każdego ranka zaczynając od filiżanki gorącego, aromatycznego cappuccino. Po espresso jest uważane za drugie pod względem popularności. Cappuccino przygotowywane jest w specjalny sposób na bazie espresso i mleka. Niektórzy słusznie zakładają, że nie ma lepszej kawy niż odpowiednio przygotowane cappuccino.

Ten aromatyczny, przewiewny napój został wynaleziony we Włoszech. Pewnego dnia mnich miłośnik kawy postanowił dodać do niej mleko. Szybko wlał płyn do kawy, po czym utworzyła się lekka, przyjemna w smaku piana. Wtedy pojawił się pomysł ubijania podgrzanego mleka lub śmietanki.

Główne wskaźniki ubijania mleka

Jednak nie każdy może dostać cappuccino z piękną, trwałą pianką. Tej sztuki nie można nauczyć się od razu, poprzedza to wiele nieudanych prób.

Nie tylko umiejętność przyrządza dobrą kawę, odpowiedni napój wymaga odpowiedniego doboru produktów.

Świetne cappuccino to kawa z odpowiednim mlekiem

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowali dla Państwa przegląd najlepszych marek mleka do przygotowania pysznego, zdrowego napoju kawowego. Zastanów się, która firma lepiej używać mleka do cappuccino.

Kiedy barista wie, jak prawidłowo ubijać mleko do napojów w ekspresach do kawy, nie zawsze dostaje dobrą, smaczną kawę. Jednorodną, ​​stabilną pianę można wytworzyć tylko przy parametrach jakościowych produktu. Najważniejsze w składzie płynu mlecznego do cappuccino:

 • procent tłuszczu;
 • obecność białka.

Podczas gotowania ważną rolę odgrywa temperatura potraw.

Otłuszczenie

Według doświadczonych baristów procent tłuszczu nie ma prawie żadnego wpływu na proces spieniania mleka. Ale w przypadku gęstej, trwałej piany uważa się to za dość ważne. Przyjmuje się, że najlepszy procent tłuszczu mlecznego do cappuccino to 3-4 procent. Z mlekiem o takiej zawartości tłuszczu można uzyskać gęstą, puszystą piankę o słodko-kremowym smaku, za którą cappuccino jest uwielbiane i cenione.

Optymalną konsystencję uzyskuje się dla produktu o zawartości tłuszczu 3,4%. Napoje robione są z takiego mleka w kawiarniach i barach. Jeśli do przygotowania cappuccino użyjesz produktów niskotłuszczowych, to poczuje to każdy miłośnik kawy - napój będzie miał szarawy kolor, piana będzie miała luźną i suchą strukturę.

Białka i węglowodany w niegotowanym mleku

Rozważając pakowanie z mlekiem, należy zwrócić uwagę na dane dotyczące składu białka. Doświadczeni bariści przywiązują dużą wagę do tego parametru, uznając go za ważniejszy niż procent tłuszczu. Pianka z mleka, która ma wysoką zawartość białka, jest lepka, gęsta, kremowa, mikrodyspersyjna i długotrwała.

Białko w produkcie musi wynosić co najmniej 3%. Gdy ta liczba nie przekracza 2%, nie można z tego zrobić dobrego cappuccino.

Węglowodany zawarte w mleku nadają piance słodki smak. To jest laktoza (cukier mleczny). Idealna zawartość cukru w ​​mleku to 4 gramy lub więcej.

Istnieje kategoria osób, które mają trwałą nietolerancję cukru mlecznego. Dlatego kawiarnie zazwyczaj przygotowują napój bez laktozy ze słodką pianką.

Dodatkowe kryteria

Oprócz zawartości tłuszczu, białek i węglowodanów do przygotowania napoju kawowego należy pamiętać o następujących dodatkowych kryteriach:

 • Naturalność. Jeśli kompozycja zawiera proszek, jest to poważny powód, aby odmówić produktów mlecznych tej marki.
 • Do przyrządzania napojów nie używa się pełnego mleka, ponieważ po podgrzaniu może mieć nieprzyjemny zapach.
 • Opakowania z produktami oznaczonymi „Eko”, „Bio”, „Farmerskoe”, bariści również nie są zalecane.
 • Produkty mleczne nie są wstępnie gotowane, są wyjmowane z lodówki tuż przed gotowaniem.
 • Temperatura nabiału nie może przekraczać 5⁰C, to znaczy należy go przechowywać w lodówce. Jeśli napój jest przygotowywany w maszynie bez kontroli temperatury, można użyć produktu o temperaturze pokojowej.

Jeśli te czynniki nie są przestrzegane, napój może się nie pienić lub jego przygotowanie zajmuje dużo czasu.

Większość baristów zgadza się, że najlepszym produktem jest mleko, które zostało poddane niezbędnej obróbce termicznej. UHT można długo przechowywać i dobrze ubić w ekspresie do kawy. Regularnie pasteryzowane nadaje się również do przygotowania cappuccino.

Ale najczęściej bariści używają znormalizowanego produktu.

Mleko uznaje się za znormalizowane, jeśli zmienią się tłuszcze, białka lub suche substancje beztłuszczowe. Normalizując produkt mleczny pod względem zawartości tłuszczu, do całego produktu można dodać odtłuszczone mleko i śmietanę. Lub odwrotnie, w procesie separacji pobiera się z niego śmietankę

Metody przetwarzania mleka

Aby wybrać mleko, musisz wiedzieć, jak je przetworzyć, zrozumieć, który produkt najlepiej nadaje się do przygotowania pysznego cappuccino.

 • Pasteryzacja

Jest to jednorazowy proces nagrzewania. Służy do dezynfekcji produktu mlecznego i zwiększenia jego trwałości. Ciecz jest podgrzewana od dwóch sekund do jednej godziny w temperaturze 62 - 97 ° C.

Po podgrzaniu w mleku mikroorganizmy są zabijane, ale w odpowiednich warunkach mogą rozwinąć się żywotne zarodniki. Aby mleko pasteryzowane nie zepsuło się, należy je przechowywać nie dłużej niż 5 dni.

 • Ultra pasteryzacja

Gotowanie mleka do temperatury 140 ° C pozwala na zachowanie niezbędnych składników w produkcie.

Ultra-pasteryzacja zabija wszystkie mikroorganizmy, więc mleko to może być przechowywane do półtora miesiąca w temperaturze pokojowej. W mleczarniach produkty są przelewane do hermetycznie zamkniętych opakowań tetrapak w celu długotrwałego zachowania wszystkich użytecznych właściwości.

 • Sterylizacja

Proces całkowitego usuwania produktów z bakterii, grzybów, białek prionowych. Podczas sterylizacji mleko gotuje się przez długi czas - do trzydziestu minut. Ten rodzaj obróbki pozwala na długotrwałe przechowywanie produktu, jednak podczas gotowania ginie wiele przydatnych składników.

Procesy obróbki cieplnej nie wpływają na spienianie i stabilność pianki mlecznej, gwarantują jakość i bezpieczeństwo produktów.

Rodzaje mleka roślinnego do cappuccino

Przygotowując napój kawowy, używają nie tylko naturalnego, ale także mleko roślinne.

Popularne rodzaje mleka to:

 • Z soi. Jest tani i ubija równie dobrze jak krowie mleko. Ma dobry gust. Jednak może się zwijać podczas ogrzewania. Zalecamy ubijanie produktów sojowych z espresso.
 • Z migdałów. Ma przyjemny orzechowy posmak. W procesie ogrzewania może się zwijać, a podczas ubijania może się rozwarstwiać. Ten produkt ziołowy jest również ubijany z espresso.
 • Z owsa. Produkt łatwo się ubija, ale ma mniej białka niż produkt naturalny, ponieważ piana szybko odpada.

Istnieją inne rodzaje produktów roślinnych: ryż, kokos, orzechy nerkowca. Jednak nie są wystarczająco popularne, rzadko są używane w kawiarniach.

Producenci cappuccino

Nowoczesne technologie pozwalają na swobodne gotowanie ulubionych potraw w zwykłej domowej kuchni przy użyciu specjalnych urządzeń. Miłośnicy kawy mogą przygotować każdy aromatyczny napój za pomocą zaparzaczy do cappuccino. Dzięki tym urządzeniom zdobycie filiżanki espresso, moccacino, latte, cappuccino i innych rodzajów napojów kawowych nie zajmuje dużo czasu w domu. Wszystkie napoje mają przyjemny wygląd i magiczny smak.

Sieci handlowe oferują duży wybór różnorodnych urządzeń dostosowanych do uwalniania pary, która sprzyja spienianiu mleka do różnych rodzajów kawy. Zazwyczaj ekspresy do cappuccino są sprzedawane w komplecie z ekspresami do kawy, ale można je również kupić osobno. Ich zastosowanie zapewnia korzyści podczas przygotowywania kawy ze względu na nasadki znacznie ułatwiające pracę:

 • następuje ubijanie i jednoczesne podgrzewanie mleka;
 • przygotowanie nie zajmuje dużo czasu;
 • lekka pianka powstaje szybko i łatwo.

Spieniacze do mleka pozwalają uzyskać doskonałą jakość piany, proces gotowania jest w pełni zautomatyzowany: należy dolać mleka do miski i uruchomić maszynę.

Z założenia są podzielone na grupy produktów ręcznych i automatycznych.

podręcznik

Produkt ręczny jest kontrolowany bezpośrednio przez użytkownika. Urządzenie zawiera trzepaczkę - sprężynę i miskę na płyn. Jest to dość powszechny rodzaj cappuccinatore, urządzenie jest przenośne, kompaktowe, niedrogie. Spienianie mleka i spienianie jest łatwe:

 • urządzenie sprzyja tworzeniu się pary wodnej, która pod ciśnieniem dostaje się do specjalistycznej rurki;
 • spienia mleko, nasycając je powietrzem;
 • funkcja kontroli oparów jest ustawiona;
 • dla każdego rodzaju napoju wytwarzanie piany jest uproszczone.

Ten typ trzepaczki jest odpowiedni dla doświadczonych pijących kawę. Dla początkujących będzie to trudne, proces ubijania musi być kontrolowany przez osobę. W przypadku braku umiejętności nie można zrobić pysznego cappuccino z bujną pianką.

Automatyczny

Aby przygotować kawę w tych urządzeniach wystarczy wcisnąć jeden przycisk, a napój zostanie przygotowany. Użytkownik musi tylko upewnić się, że komory na żywność nie są puste i umyć urządzenie po zakończeniu procesu gotowania.

Każde z urządzeń ma swoje własne cechy i różnice. Dlatego przed zakupem ekspresu do kawy należy szczegółowo zapoznać się z jego funkcjami, aby dokonać właściwego zakupu - zakupić produkt dla profesjonalistów lub dla początkujących.

Panarello

W zestawie znajduje się mała cylindryczna dysza do spieniania mleka, którą opuszcza się do miski z płynem mlecznym.

Ekspres Panarello służy do przyrządzania pianki mlecznej, często nazywany jest mechanicznym ekspresem do cappuccino, choć w rzeczywistości jest to urządzenie bardziej ręczne niż mechaniczne. Jego działanie polega na dostarczaniu strumieni pary do wnętrza miski z mlekiem, gdzie tworzy się bujna, stabilna piana, równomiernie rozprowadzana przez bąbelki powietrza. Doświadczeni bariści dostają piankę bez specjalnych przystawek, ale gdy użytkownik chce zrobić tę samą kawę w domu, na ratunek przychodzą ręczne cappuccinators.

Dysza Panarello posiada perforowaną rurkę ze stali nierdzewnej, której końcówka łączy się z urządzeniem do dostarczania pary wytwarzanej w specjalistycznym bojlerze ekspresu.

Gotowanie pysznego cappuccino

Aby przygotować smakowy napój, musisz odpowiednio przygotować bazę. Potrzebuje dobrej kawy.Jeśli masz ekspres do kawy, proces przygotowania jest uproszczony. Jeśli go tam nie ma, podstawę napoju można zaparzyć w zwykłym Turku:

 1. Wlej odpowiednią ilość kawy do Turka.
 2. Napełnij ciepłą wodą, włóż do pieca i zagotuj.
 3. Dbamy o to, aby kawa się nie zagotowała, podnosząc pianę od razu zdejmujemy napój z ognia.
 4. Po opadnięciu pianki kawowej procedurę należy powtórzyć trzykrotnie, aby kawa była mocna i aromatyczna.
 5. Wlej napój do ceramicznego pojemnika.
 6. Spienić mleko w automacie do cappuccino, aż do uzyskania puszystej pianki.
 7. Za pomocą łyżki delikatnie rozłóż ją na powierzchni napoju kawowego.

Proporcje składników muszą być równe. Nie musisz ich mieszać.

Nauczywszy się szybko ubijać mleko w piankę, możesz przygotować pyszny i zdrowy napój cappuccino dla siebie i swoich bliskich.

Weź pod uwagę ocenę najlepszych marek mleka do cappuccino, które według kupujących cieszą się zaufaniem i dużą siłą nabywczą.

Najlepsze niedrogie marki mleka do cappuccino

PARMALAT Natura Premium 3,5%

Mleko krowie UHT ma optymalną zawartość tłuszczu 3,5% i dobrą zawartość białka do 3 g. Proces ubijania jest łatwy, szybki, piana utrzymuje się długo i nie osiada. Po obróbce cieplnej produkt zachowuje wszystkie witaminy i pożyteczne mikroelementy, ma bogaty smak, nie ma przykrego zapachu i posmaku.

Parmalat można kupić w sklepach sieciowych. Jest zapakowany w wygodne, szczelne opakowanie tetra z wieczkiem.

Objętość opakowania 1 litr.

Koszt to 80 rubli.

mleko PARMALAT NaturaPremium 3,5

Zalety:

 • duża objętość;
 • wygodne opakowanie z wieczkiem;
 • delikatny aromat;
 • przyjemny smak;
 • niskokaloryczne;
 • nie zawiera mleka w proszku;
 • nadaje się do wielu potraw.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Kind Burenka

Mleko krowie UHT zawiera 3,2% tłuszczu i 3g białka, jest produktem znormalizowanym pod względem udziału masowego tłuszczu. Mleko nie zawiera konserwantów i jest podwójnie gotowane. Ma długi okres trwałości - do sześciu miesięcy.

Służy do przygotowania cappuccino lub latte. Dobrze bije, dobrze trzyma pianę. Laktoza zawarta w mleku nadaje piance smak i słodycz.

Pakowany w tetra opakowanie, pojemność - 1 litr.

Koszt to 73 ruble.

Milk Kind Burenk

Zalety:

 • dobrze trzyma piankę;
 • przyjemny smak;
 • użyteczna zawartość tłuszczu;
 • wygodne opakowanie;
 • ciekawy projekt.

Niedogodności:

 • kwaśnie się po wyjściu z lodówki na ponad 10 godzin.

Najlepsze marki mleka do cappuccino w średnim segmencie cenowym

Petmol UHT 3,2% „Do cappuccino”

Ultra-pasteryzowany produkt jest popularny i poszukiwany przez miłośników kawy. Pianka długo utrzymuje się wysoko i bujnie, ponieważ kompozycja zawiera dużą ilość protein - 3,7%. Ale ze względu na niską zawartość tłuszczu (3,2%) napój nie ma znajomego kremowo-słodkiego smaku. Mimo to mleko krowie jest aktywnie wykorzystywane do produkcji napojów z wyobraźnią, jest polecane jako „profesjonalny wybór” ze względu na dobre ubijanie i doskonałą pianę.

Pakowany w kartonową torebkę z folią ochronną, posiada dyspenser.

Pojemność - 0,95 litra.

Koszt to 88 rubli.

Mleko ultra-pasteryzowane Petmol 3,2% „Do cappuccino”

Zalety:

 • bicze doskonale;
 • gęsta piana, utrzymuje się przez długi czas;
 • napój jest miękki i delikatny.

Niedogodności:

 • nie wszędzie sprzedawane;
 • objętość jest mniejsza niż 1 litr.

Mleczna rzeka „Do cappuccino”

Mleko UHT najwyższej jakości 3,5% tłuszczu można zakupić w opakowaniu po 12 sztuk. Produkcja wykonana jest z naturalnych surowców w oparciu o nowe technologie, dzięki czemu produkt zachowuje wszystkie przydatne witaminy i minerały.

Mleko ubijane jest w gęstą, puszystą pianę, dzięki optymalnej ilości białka (2,8 g) i tłuszczu (3,5 g) napój nabiera kremowo-orzechowego i niezapomnianego smaku. Dzięki takiemu stosunkowi nawet ubijak ręczny może uzyskać przewiewną słodkawą piankę.

Pakowane w czteropak z folią ochronną i plastikowym pierścieniem.

Pojemność - 0,973 litra.

Koszt paczki to 1080 rubli, 1 paczka to 90 rubli.

milk Rzeka mleka „Do cappuccino”

Zalety:

 • doskonały smak;
 • bujna pianka;
 • łatwo ubijać;
 • długi okres trwałości;
 • szczelne opakowanie ze ściętą górą i wieczkiem z HDPE.

Niedogodności:

 • trudno znaleźć w sprzedaży.

Najlepsze marki mleka do cappuccino premium

Dom na wsi 3,5%

Produkt marki Domik v Derevne jest bogaty w witaminy i minerały, które mają zbawienny wpływ na organizm. Wytwarzany z naturalnego mleka pomaga wzmocnić układ odpornościowy i kostny oraz usunąć toksyny z organizmu. Jest wolny od GMO.

Produkty ultra-pasteryzowane są idealne do przygotowania cappuccino ze zdrową, smaczną pianką.

Pakowane w szczelne opakowanie z wygodną szyjką, w której jakość mleka utrzymuje się przez dziewięć miesięcy. Składa się ze standaryzowanego mleka o zawartości tłuszczu 3,5 gi białka 2,8 g

Objętość - 950 g.

Koszt to 130 rubli.

Mleczarnia na Wsi 3,5%

Zalety:

 • stabilne właściwości smakowe;
 • przyjemny aromat;
 • gęsta piana utrzymuje się przez długi czas;
 • tłuszczowy;
 • wygodne opakowanie;
 • dobry posmak.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Valio „Selected” UHT 3,5 - 4,5%

Mleko UHT barista należy do 3 najlepszych marek do produkcji cappuccino. Ubijanie daje przyzwoitą pianę, ponieważ mleko ma wysoki procent tłuszczu (3,5 - 4,5%) i 3% białka. Tłuszcz zmienia się w zależności od pory roku - w miesiącach letnich zawartość tłuszczu wzrasta, ponieważ krowy jedzą świeżą trawę.

Produkt nie posiada obcych zapachów, ma dobry posmak i bogaty kremowy smak. Pochodzi z gospodarstw posiadających certyfikat Valio.

Waga paczki - 1 kg.

Koszt to 147 rubli.

Mleko Valio „Selected” UHT 3,5 - 4,5%

Zalety:

 • smak prawdziwego mleka;
 • dobrze bicze;
 • pianka ma delikatny aromat;
 • kompozycja nie zawiera mleka w proszku;
 • nie zawiera antybiotyków i GMO.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Ta recenzja przedstawia najlepsze marki mleka cappuccino ze wszystkimi ich cechami, zaletami i wadami.

Redaktorzy serwisu będą wdzięczni za recenzje i komentarze na temat popularnych produktów mlecznych omawianych w tym artykule.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *