‍♀Wybór najlepszych obręczy do masażu wyszczuplającego w 2020 roku

0

W pogoni za idealną sylwetką kobiety czasami gorliwie przestrzegają ścisłej diety i odwiedzają drogie siłownie, nie myśląc, że pełnoprawne treningi można wykonywać w domu. Hula-hoop nie tylko nadaje się do tworzenia określonej talii, ale może również pomóc w poprawie zdrowia. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych obręczy do masażu na odchudzanie.

Pamiętasz hula-hoop, tę plastikową zabawkę, którą bawiłeś się jako dziecko? Duży okrągły obręcz otacza Twoją talię i musisz poruszać biodrami, aby się kręcił. Nie wszyscy dorośli rozumieją, jak skuteczne mogą być ćwiczenia z nim i jakie rezultaty można osiągnąć. I tak, możesz to zrobić.

Odniesienie historyczne

Pierwsze plastikowe obręcze zostały wyprodukowane przez firmę Wham-O od lat pięćdziesiątych XX wieku. Ale w rzeczywistości odlegli przodkowie współczesnego hula-hoop sięgają tysięcy lat wstecz w starożytnej Grecji i Egipcie, gdzie te urządzenia gimnastyczne były używane podczas ćwiczeń w celu utrzymania sprawności fizycznej i były wykonane z gałęzi winorośli lub utkane z trawy.

Nowoczesne fitness hula-hop dla dorosłych są większe (od 37 do 45 cali średnicy) niż wersja oryginalna i ważą od jednego do pięciu kilogramów. Większa średnica i dodatkowy ciężar pozwalają na wolniejszy obrót wokół ciała, co ułatwia proces. Niektóre modele dla dorosłych są owinięte taśmą cierną w kształcie lizaka - pozwala to na lepsze dopasowanie do ciała, co oznacza, że ​​spędzasz więcej czasu na przenoszeniu sprzętu, a mniej na zatrzymywaniu się, aby go podnieść.

Naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin-La Crosse zbadali nawet jego korzystny wpływ na organizm. Odkryli, że 30-minutowy trening hula-hop może spalić około 210 kalorii, co jest jak energiczny spacer.

Sprzęt okazał się również skuteczny w treningu wzmacniającym mięśnie rdzenia oraz poprawiającym równowagę, wytrzymałość i siłę ciała. To świetna wiadomość dla osób poszukujących innego rodzaju treningu, aby dodać nowe ćwiczenia do swojego schematu.

Jak wybrać optymalny model obręczy

Chcesz wybrać obręcz, która pasuje do Twojego ciała. Zaleca się testowanie ze stosunkiem wysokości do średnicy. Stań na płaskiej powierzchni i połóż bieżnię krawędzią na powierzchni. Do wygodnego użytkowania odpowiedni jest model, którego górna część znajduje się w obszarze między pępkiem a obszarem pod biustem.

Obręcze dla dorosłych są dostępne w wielu sklepach ze sprzętem sportowym lub w sklepach internetowych. Warto preferować próbkę, której wagę można zmienić, przestawiając przekroje.

Najlepiej przechowywać tamborek w chłodnym miejscu. Zawieszanie na haku może spowodować deformację. Idealną metodą przechowywania byłoby rozebranie go i włożenie z powrotem do pudełka, ale nie zawsze jest to wygodne i możliwe do codziennego użytku.

Komponenty modelu

W większości przypadków stosuje się tylko plastik, pigmenty do barwienia plastiku, wkładki z materiałów obciążnikowych (magnesy) czy np. Łożyska kulkowe, plastikowe kołki w celu zamknięcia szeregu sekcji w kole. Plastik jest używany do wykonania zarówno podstawy, jak i podobnej do kołka wkładki, która tworzy połączenie.

W obręczach do masażu łożyska kulkowe i obciążniki znajdują się wewnątrz wydrążonej rurki, co mechanicznie zwiększa jej ciężar i zwiększa wagę obciążenia, tworząc jednocześnie dodatkowe efekty wibracyjne. Metalowe wsporniki są schowane tak starannie, jak to możliwe, nie odsłaniając się na zewnątrz, tylko w celu zamknięcia koła.

Produkcja tworzyw sztucznych to specjalnie izolowana produkcja techniczna. Biorąc pod uwagę rozwój technologii we współczesnym świecie, kompozycje wyróżniają się wytrzymałością, wytrzymałością, lekkością i zwiększoną odpornością na zużycie. Oprócz tego materiału popularna w produkcji jest metoda pokrycia podłoża materiałem polipropylenowym. Działa kojąco na urazy, ale bardzo łatwo wchłania pot lub ulega poplamieniu.

W szczególności hula-hoop zawiera poszczególne elementy, które poprzez swoją objętość i sztywność przyczyniają się do aktywnego działania na skórę, do czego delikatna skóra nie jest przyzwyczajona. Na przykład plastikowe kulki zawierające magnes lub wypełniacz, za pomocą wibracji i siły odpychającej, symulują pożądany płaski brzuch przez każdego.

Gdzie mogę się uczyć

Zajęcia odbywają się na salach gimnastycznych, a także w świetlicach. Intensywność treningu może się różnić. Niektóre skupiają się całkowicie na ruchach tanecznych, podczas gdy inne łączą trening siłowy (używanie obręczy podczas wykonywania skoków i przysiadów) z treningiem aerobowym.

Jeśli nie masz doświadczenia z obręczą, poszukaj lekcji dla początkujących, w której możesz poświęcić trochę czasu na naukę podstaw kręcenia obręczy w talii. Oprócz specjalnego szkolenia możesz ćwiczyć w domu, głównym wymaganiem jest dostępność wolnej przestrzeni i miejsca na ruch.

Trening w domu

Wykonaj kilka podstawowych ćwiczeń, a będziesz miał własny trening.

 • „Ćwiczenia klasyczne”. Stań w obręczy z jedną stopą do przodu i jedną stopą do tyłu w wygodnej pozycji, rozstawione na szerokość ramion, z lekko ugiętymi kolanami. Przytrzymaj obręcz obiema rękami i ustaw ją tak, aby znajdowała się na wysokości talii i spoczywała na plecach. Trzymając obręcz, odchyl ją tak daleko, jak to możliwe. Poruszaj biodrami w przód iw tył, aby przytrzymać obręcz. Opanowanie tego podstawowego ruchu może zająć trochę czasu, ale ostatecznie będziesz w stanie utrzymać obręcz przez długi czas wyłącznie za pomocą bioder. Możesz trzymać nogi blisko siebie i wykonywać lekkie ruchy bioder lub przyjmować szerokie pozy i wykonywać bardziej dramatyczne ruchy bioder. Jeśli obręcz zacznie się chwiać, może być konieczne energiczne poruszanie biodrami, aby przywrócić równowagę.
 • Po opanowaniu podstawowego ruchu możesz dodać kilka innych ruchów. Możesz zmieniać prędkość obrotu obręczy - kręć szybciej, aby unosiła się na ciele. Lub przełączaj między prędkością szybką i normalną. Możesz także zmieniać kierunek tamborka co kilka minut. Inne opcje obejmują taniec stopami, obracanie sprzętu sportowego w kółko, podczas gdy obręcz obraca się w drugą stronę, oraz poruszanie rękami w górę iw dół.

Przekonasz się, że trening hula-hop jest świetny, gdy poruszasz się w rytm muzyki, która sprawia, że ​​się poruszasz.

Przeciwwskazania

Podobnie jak w przypadku każdego przyrządu gimnastycznego, istnieje szereg niepożądanych okoliczności użytkowania:

 • nie zalecane dla kobiet w ciąży;
 • osoby z urazami kręgosłupa;
 • problemy z nerkami;
 • ból brzucha.

Aby uzyskać dokładniejsze informacje, należy skonsultować się z lekarzem, który na pewno wyda werdykt, czy warto robić tego typu szkolenie.

Wynik nie sprawi, że będziesz czekać

Aby utrwalić efekt należy przestrzegać prawidłowej diety i poświęcić trochę więcej czasu na trening, zapomnieć o złych nawykach.

Czy próbowałeś w kółko odchudzać, ale jakiekolwiek rezultaty, które osiągasz, po prostu nie wytrzymują? Jest rozwiązanie: przestań próbować schudnąć, zmieniając tylko to, co zewnętrzne - dietę i aktywność fizyczną - i zamiast tego znajdź kogoś, kto pomoże ci zrozumieć, co dzieje się w twojej głowie, co powoduje, że łamiesz reżim lub nie angażujesz się w aktywność fizyczną. czynność. Kto może pomóc Ci dotrzeć do korzeni przejadania się? Doradca behawioralny. Obecnie istnieje wiele grup wsparcia, wśród znajomych i znajomych można również znaleźć osoby o podobnych poglądach. Najważniejsze, aby zrozumieć, że niezdrowa dieta nie doprowadzi do niczego dobrego.

Najczęstsze błędy związane z wyborem symulatora

 1. Przeciążać. Jeśli użytkownik zdecyduje się na zakup modelu, który jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych poziomów sprawności fizycznej, ale jednocześnie nie ma takich zdolności fizycznych, jest to obarczone negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi. W najlepszym przypadku na ciele mogą pojawić się obfite krwiaki, aw najgorszym jest to uszkodzenie narządów w pobliżu brzucha, urazy kręgosłupa, zerwanie mięśni i wiele innych. Warto trzeźwo ocenić swoje możliwości, a jeśli wymagana jest konsultacja, lepiej skontaktować się z kompetentną osobą - pracownikiem sklepu sportowego, który z chęcią podpowie, która z opcji jest w danym przypadku najbardziej idealna.
 2. Oszczędność. Przede wszystkim nie zapominaj, że zdrowie nie powinno podlegać oszczędzaniu. Dlatego wybór należy oprzeć na jakości i trwałości. Niektóre modele niskobudżetowe mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na samego użytkownika, ale także na środowisko. Na przykład, jeśli elementy złączne, takie jak kołki, są słabe i nie mogą wytrzymać sekcji, istnieje wysokie ryzyko zerwania obręczy. Dzięki temu możesz rozbić więcej niż jeden element wnętrza, okaleczyć zwierzaki i ukochane zwierzaki.
 3. Terytorium. Pomimo tego, że hula-hoop to kompaktowy symulator, warto jeszcze porównać wielkość pomieszczenia i możliwy obwód treningu. Jeśli ten punkt nie jest przestrzegany, wynik jest prawdopodobny, gdy nawet najwyższej jakości widok nie może ochronić mebli i bliskich przed obrażeniami spowodowanymi zbyt małą odległością.
 4. Spotkanie. Warto zdecydować, do czego dokładnie służy ten inwentarz. Aby zachować prawidłową postawę, jeden typ jest odpowiedni, a inny, aby stworzyć talię i płaski brzuch. Konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, aby uniknąć negatywnych konsekwencji.

Ocena najlepszych producentów obręczy do masażu

BRADEX Z 40 rolkami masującymi i kulkami magnetycznymi SF0267

Obręcz do masażu wymagająca montażu. Jego konstrukcja jest bardzo kompaktowa i szybka w montażu, posiada siedem sekcji i komorę na magnesy. Waży tylko 1,3 kilograma, co jest idealne zarówno dla podstawowego obciążenia, jak i dla dzieci. Producent zaleca, aby sesje trwały minimum 15 minut dla uzyskania efektu wizualnego przez kilka tygodni. Średnia cena: 1200 rubli.

BRADEX Z 40 rolkami masującymi i kulkami magnetycznymi SF0267

Zalety:

 • Cena budżetu;
 • Niewielka waga;
 • Minimalny uraz skóry.

Niedogodności:

 • Magnesy hałasują podczas pracy;
 • Piłki masujące mogą wyskoczyć po upuszczeniu lub uderzeniu o twardą powierzchnię.

Starfit HH-101 90 cm

Obręcz australijskiego producenta prezentowana w plastikowej maszynie do ćwiczeń. Składa się z ośmiu sekcji i jest łatwy w montażu i demontażu. Waga wynosi 0,6 kg, idealna jako aktywność fizyczna dla dzieci. Średnica wynosi 90 centymetrów, idealna do krótkiej i miniaturowej budowy. Model ma na celu ogólną poprawę stanu zdrowia organizmu oraz wpływ masażu na mięśnie brzucha i kręgosłupa; przy odchudzaniu okaże się nieskuteczny. Średnia cena: 600 rubli.

Starfit HH-101 90 cm

Zalety:

 • Koszt budżetowy;
 • Pierwszy poziom;
 • Kompaktowe opakowanie;
 • Odpowiedni dla seniorów i dzieci.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się do tłoczenia.

Z-sports 45 BD NOWOŚĆ

Demontowalny symulator składający się z 8 różnych segmentów. W zestawie 48 kulek do masażu. Dzięki równomiernemu rozmieszczeniu kulek można zmieniać wagę, maksymalne odchylenie to 1,5 kg. Średnica obręczy do masażu wynosi ponad 1 metr, ten rozmiar jest odpowiedni dla średnich, wysokich i większych sylwetek. Materiał produktu składa się z tworzywa sztucznego, kulki z wagą również wykonane są z tworzywa sztucznego. Średnia cena: 1000 rubli.

Zalety:

 • Cena budżetu;
 • Doskonały stosunek jakości do ceny;
 • Średnie obciążenie, optymalne dla początkujących;
 • Efekt masażu;
 • Minimalny uraz tkanki.

Niedogodności:

 • Nie nadaje się do intensywnych, wyczerpujących treningów.

HUDORA 76765

Symulator masażu, którego krajem pochodzenia są Niemcy. Niemiecka marka HUDORA specjalizuje się w produkcji artykułów sportowych, a także akcesoriów do nich. Waga obręczy wynosi 1,3 kg, co jest średnią dla obciążenia. Liczba sekcji to 8 podziałów, łatwe w montażu. Zestaw zawiera instrukcję z objaśnieniami do montażu oraz przykład ćwiczeń niezbędnych do uzyskania wyniku. Średnica nie przekracza 100 cm, łatwa regulacja poprzez usunięcie dodatkowej sekcji. Średnia cena: 1700 rubli.

HUDORA 76765

Zalety:

 • Średnie obciążenie;
 • Minimalny uraz tkanki;
 • Masaż ulgowy.

Niedogodności:

 • Wysoka cena w porównaniu do innych modeli.

Vita Health Hoop

Części składowe to plastikowe kulki powierzchniowe i wewnętrzne gumowe kulki, które z łatwością rozkładają obciążenie na całe ciało. Producent twierdzi, że dzięki temu urządzeniu normalizuje się metabolizm, poprawia się praca jelit i zapobiega powstawaniu tłuszczu trzewnego (wewnętrznego). Konstrukcja składa się z 8 sekcji, jest łatwa w demontażu i montażu. Waga wynosi 2,5 kg. Średnia cena: 2500 rubli.

Vita Health Hoop

Zalety:

 • Doskonale napina skórę;
 • Odpowiada wystarczającemu poziomowi sprawności fizycznej;
 • Przyjemny lekki masaż;
 • Łatwy w montażu.

Niedogodności:

 • Dość wysoka cena w porównaniu z innymi modelami.

Zdrowie jeden obręcz

Obręcz do masażu wykonana jest z miękkiego materiału, ma średnicę 107 cm Dodatkowo przy stelażu znajduje się element w postaci kulek magnetycznych, za pomocą których można regulować wagę. Maksymalne obciążenie wyniesie 1,2 kg, co jest klasycznym wskaźnikiem. Według producenta w ciągu dwóch tygodni treningu można stracić 2 cm obwodu talii. Średnia cena: 1700 rubli.

Zdrowie jeden obręcz

Zalety:

 • Wbudowane magnesy;
 • Łatwy w obsłudze;
 • Optymalna waga.

Niedogodności:

 • Za mało budżetu.

Silapro, 194-001

Chiński producent marki Silarpo bazuje na produkcji sprzętu sportowego i sprawdził się na rynku. Średnica obręczy 95 cm, odpowiednia na każdą wysokość ze względu na średni rozmiar. Waga wynosi 1,3 kg. Kolorystyka jest przedstawiona w tęczowym wzorze, który dobrze wpływa na nastrój. Rama jest wytrzymała, składa się z 8 sekcji, uzupełnionych o wkładki magnetyczne. Średnia cena: 1200 rubli.

Silapro, 194-001

Zalety:

 • Koszt budżetowy;
 • Łatwo;
 • Rozmiar uniwersalny;
 • Minimalny uraz.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

W sprawach odchudzania i utrzymania dobrej kondycji należy zawsze zwracać uwagę na bezpieczeństwo i przede wszystkim na użyteczność konkretnego zabiegu. Niezależnie od pożądanego efektu przede wszystkim należy wzmocnić organizm i rozwinąć mięśnie. Jeśli masz doświadczenie w używaniu różnych obręczy do masażu opisanych w recenzji lub bardziej interesujących i skutecznych modeli, opowiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *