Najlepsze materiały na ścieżki ogrodowe na 2020 rok

0

W każdym domku letniskowym lub w wiejskim domu znajdują się ścieżki ogrodowe. Stanowią główny element usprawnienia. Dzięki nim osoba nie wnosi brudu do domu, a wygląd terytorium jest uszlachetniony. Konieczne jest jednak dobranie odpowiedniego materiału, aby dobrze się komponował i mógł służyć przez długi czas. Należy pamiętać, że tory powstają tylko raz i przez 30-40 lat. Dlatego należy zwrócić uwagę na ich wybór.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych materiałów na ścieżki ogrodowe na 2020 rok.

Ocena modeli budżetowych

Paleta drewniana

Niektórzy ludzie, którzy rzadko odwiedzają daczy, używają zwykłych palet jako ścieżek, które są sprzedawane w dużych ilościach. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz kupić używany produkt. Ich koszt zaczyna się od 100 rubli za sztukę.

W takim przypadku umieszczane są całe palety. Ta opcja nie kosztuje dużo pieniędzy i czasu. Palety są wypełnione żwirem lub innym ciężkim materiałem budowlanym. Następnie przeprowadza się układanie. Główną zaletą tej opcji jest to, że wymiary palety po prostu pasują do wymiarów ścieżki ogrodowej. Najważniejsze jest, aby ułożyć je starannie i ciasno, aby przylegały do ​​siebie i nie pozostawiły szczelin.

Wysokość takiej konstrukcji to 12-15 cm, co jest również dobrym rozwiązaniem do aranżacji ogrodu. Aby uzyskać większą wydajność, osoba może wcześniej przygotować rowek i utworzyć krawężnik. Więc siła pozostanie na wysokim poziomie. Nie wolno nam również zapominać o ciągłej obróbce konstrukcji. Ze względu na to, że jest wykonany z drewna, należy go oczyścić i pokryć specjalnym lakierem odpornym na wilgoć. Wydłuży to żywotność produktu do 15, aw niektórych przypadkach do 20 lat.

Przetwarzanie najlepiej wykonywać, gdy się zużywa. Dozwolone jest stosowanie roztworu zawierającego składniki przeciwdrobnoustrojowe, aby po wniknięciu wilgoci forma nie zaczęła niszczyć materiału. Pod warunkiem prawidłowego działania żadne niekorzystne zjawiska pogodowe nie spowodują uszkodzenia palety.

Średni koszt to 205 rubli za sztukę, można go znaleźć taniej.

Paleta konstrukcyjna drewniana 1200/1000 mm, nośność 2500 kg

Zalety:

 • Łatwa instalacja;
 • Przyzwoita trwałość;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Wymaga specjalnej troski;
 • Żywotność - 20 lat.

Ścieżka na pokładzie

Dobra opcja, która wygląda ładniej niż zwykłe palety. Aby stworzyć taką ścieżkę, osoba potrzebuje tylko tablic, które są sprzedawane w sklepie z narzędziami. Wierzch powinien być gładki i piękny.

W przypadku muru musisz stworzyć solidną podstawę, taką jak poduszka z piasku i mieszanka cementowa. Jeśli dana osoba nie może użyć ostatniego składnika, piasek należy podlewać przez cały tydzień. Ponadto tę operację należy wykonywać dwa razy dziennie lub częściej. Dzięki takim działaniom właściwości wytrzymałościowe tego pierwiastka znacznie wzrosną.

Jak tylko uzyskasz dobry wynik, musisz położyć deski. Najlepiej jest używać kłód, które są wstępnie ustawione po bokach i na środku. Zapewnią najbardziej ciasne dopasowanie, co zwiększy odporność na zużycie i wskaźniki wytrzymałości.

Nie trzeba używać nowych desek, można również używać używanych, najważniejsze jest to, że są wysokiej jakości i nie są zgniłe. Maksymalny okres użytkowania takiego produktu wynosi 20 lat. Jest to jednak możliwe tylko przy prawidłowym działaniu i ciągłej obróbce materiału specjalnymi związkami. Jeśli ten okres jest wystarczający dla osoby, odpowiednie są produkty drewniane.

Deski sprzedawane są w cenie 150 rubli.

Taras, Parkiet ogrodowy, Deska tarasowa WPC, Cottage Mode Garden Natur

Zalety:

 • Przyzwoita trwałość;
 • Łatwa instalacja;
 • Wydajność;
 • Koszt;
 • Możliwość malowania na dowolny kolor.

Niedogodności:

 • Musisz stale opiekować się;
 • Dożywotni.

Plastikowy

Jest to materiał ekonomiczny, który jest rzadko używany. Główną cechą jest łatwa instalacja. Jest odpowiedni, jeśli dana osoba nie chce tworzyć złożonej konstrukcji lub betonu.

Modele plastikowe są bardzo trwałe, a większość z nich jest sprzedawana ze specjalnymi otworami, przez które rośnie trawa. Płytki to małe trawniki, po których można chodzić bez brudzenia się. Przed ułożeniem należy przygotować wnękę, nie trzeba jej przykrywać piaskiem. Ma to na celu wyrównanie powierzchni.

Średni koszt płytki: od 200 rubli za sztukę.

Uniwersalna plastikowa osłona / 6 szt.

Zalety:

 • Trwałość;
 • Nada ogrodowi piękny wygląd;
 • Siła;
 • Bezobsługowe.

Niedogodności:

 • Nie znaleziono.

Najlepsze najlepsze produkty w średniej kategorii cenowej

Płyty chodnikowe

Popularny materiał używany do tworzenia utworów. Nie trzeba go tworzyć samodzielnie, wszystkie operacje produkcyjne odbywają się w fabryce. Dlatego osoba powinna wybrać tylko kształt i kolor.

Aby mur trwał przez długi czas, ważne jest, aby użyć cementu. Gwarantuje trwałe połączenie. Możesz wykonywać prace zarówno samodzielnie, jak i zatrudniać konstruktorów, którzy zrobią wszystko w krótkim czasie.

Istnieją tylko 3 rodzaje płyt chodnikowych:

 • Cienkie płytki. Ta opcja jest przeznaczona do instalacji na osobistej działce. Grubość produktu nie przekracza 3 cm Główną cechą tego projektu jest niski koszt materiału, ponieważ do jego wytworzenia zużywa się minimum komponentów. Mimo to dekoracja może być inna. Dostępne są modele z pięknymi wzorami lub zdobieniami. Dlatego znalezienie odpowiedniej opcji nie jest trudne. W większości przypadków nie powinieneś szukać nietypowego kształtu, po prostu kup standardowy kwadrat. Uprości to wiele razy układanie, sprawi, że ścieżka będzie prosta i nie będzie miała brzydkich pęknięć, przez które będzie rosła trawa.
 • Jeśli dana osoba planuje nie tylko chodzić po ścieżce, ale także stale przewozić różne ładunki, na przykład za pomocą wózek budowlany, wówczas zalecana grubość powinna wynosić co najmniej 4 cm, ponieważ tylko takie płytki są w stanie wytrzymać duże obciążenia i nie zużyją się w ciągu kilku lat. Nie można tego lekceważyć, ponieważ cienkie ścieżki są szybko wciskane w ziemię i tworzą się na nich pęknięcia. Przy produkcji płytek nakładane są na nie specjalne wymagania, aby konstrukcja mogła wytrzymać duży ciężar bez utraty właściwości jakościowych.
 • Gąsienice 4 cm nie są przystosowane do obsługi samochodów. Jeśli na miejscu jest transport najlepiej kupić produkt o grubości 6 cm.Wartość wystarcza na codzienne wycieczki, a atrakcyjny wygląd utrzymuje się przez 30 lat. Przed zakupem modelu należy sprawdzić u sprzedawcy możliwość pracy z dużymi ładunkami. Płytki wykonane są w postaci małych prostokątów, których grubość jest równa szerokości. To najlepsza opcja dla właścicieli samochodów.

Płyty chodnikowe to świetne rozwiązanie, które pasuje każdemu. Materiał nie wymaga specjalnej pielęgnacji i po zakupie jest gotowy do użycia. Produkcja odbywa się w sposób naturalny, układanie nie zajmuje dużo czasu i wysiłku, co jest opłacalnym rozwiązaniem. Jedyne, o czym należy pamiętać, to ciężar, który nosisz.

Płyty chodnikowe do ścieżek ogrodowych są sprzedawane w cenie 400 rubli za metr kwadratowy.

płytka chodnikowa

Zalety:

 • Wysoka wytrzymałość;
 • Duża różnorodność;
 • Atrakcyjny wygląd;
 • Oszczędność;
 • Trwałość.

Niedogodności:

 • Musi być starannie dobrany.

Kamień naturalny

Ta opcja przyciąga większość ludzi swoim niezwykłym wyglądem i pięknem. Wynika to z faktu, że materiał ma nieregularny kształt geometryczny. Utwory z niego wykonane są oryginalne. Aby stały mocno i harmonizowały ze sobą, musisz spróbować. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest to, że kamień jest mocno zamocowany, nie powinien się poruszać pod obciążeniem. Na początku będzie to trudne do wdrożenia, ale z czasem wszystko się znormalizuje. W przypadku muru wysokiej jakości ważne jest, aby znać kilka cech stylizacji:

 • Kamień naturalny jest umieszczany w zaprawie cementowej. Lepiej jest używać produktów marki M500, spełnia wymagania użytkowania na zewnątrz. Aby uniknąć dyskomfortu podczas chodzenia, tworzone są gładkie powierzchnie, ale muszą one być wystarczająco mocne. Aby stworzyć rozwiązanie, będziesz potrzebować piasku, wody i cementu. Proporcje 1: 3, gdzie jedna część cementu i trzy substancje pomocnicze.
 • Płytki układa się wciskając w roztwór, jego pozostałości, które przeszły przez krawędzie, usuwa się suchą szmatką. Ważne jest, aby zrobić to szybko, aby nie miał czasu na złapanie.
 • Podstawa powstaje dzięki poduszce z piasku, ale należy również zastosować szalunek. Wcześniej wykopuje się dół o głębokości 30 cm, należy pamiętać, że wnęka musi odpowiadać granicom i być utworzona na całej długości.
 • Po wykopaniu piasek wsypuje się do dołu równomierną warstwą o grubości 10 cm. Wcześniej należy położyć wodoodporny materiał, aby wilgoć z gleby nie dostała się na tor. W przeciwnym razie istnieje możliwość, że materiał się rozpadnie. Materiał pokrycia dachowego lub materiał używany do przykrycia łóżek jest stosowany jako warstwa izolacyjna. Jeśli operacja zostanie wykonana poprawnie, osoba ochroni tor przed wilgocią i trawą, dzięki czemu będzie trwał przez długi czas i nie zapadnie się.
 • Aby po wylaniu roztworu podstawa nie spadła, doświadczeni budowniczowie używają pokruszonego kamienia, który jest dokładnie wymieszany z piaskiem. Tworzy to trwałą warstwę, która wytrzyma kolejne obciążenia i utrzyma równą powierzchnię.
 • Na piasek wylewa się zaprawę cementową. Aby nie przechodził przez krawędzie, przygotowuje się szalunek. W tym celu stosuje się deski lub łupek. Najważniejsze jest to, że mieszanka cementowa wypełnia cały obszar i nie wykracza poza granice. Jeśli planujesz użyć krawężnika, deski nie będą wymagane.

Zaletą kamiennej konstrukcji jest duża wytrzymałość i niezwykła faktura. Materiał dobrze radzi sobie z dużymi obciążeniami i nie odkształca się zimą. Nie trzeba o nie dbać, ponieważ kolor będzie trwał wiecznie.

Średni koszt wykonania: od 300 rubli za metr kwadratowy.

kamień naturalny

Zalety:

 • Wysoka wytrzymałość;
 • Nie odkształca się;
 • Zachowuje kolor;
 • Trwałość;
 • Niska cena.

Niedogodności:

 • Złożoność muru.

Ocena drogich modeli

Cegła

Świetne rozwiązanie, które pomoże nadać torowi piękny wygląd. Niektórzy, aby obniżyć koszty pracy, używają materiałów z drugiej ręki. Oczywiście cena spadnie niżej niż za kamień, ale właściwości wytrzymałościowe pogorszą się. Lepiej używać nowszych modeli. Sprzedam cegłę silikatową białą i czerwoną. Główną cechą jest duża wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne.

Przed użyciem cegieł wykonywane są prace budowlane. Najpierw przygotowywany jest fundament. Ziemię należy posypać mieszaniną cementu, piasku i tłucznia. Nie ma potrzeby przygotowywania roztworu. Wystarczy wykopać rów i wykonać zasypkę.

Do zasypania stosuje się cement M500, najlepiej spełniający wymagania techniczne i pogodowe. Dowolny piasek jest wybierany, o ile jest suchy. Następnie wszystko ładuje się do kąpieli konstrukcyjnej i dokładnie miesza. Proporcje to 1: 2.

Po uzyskaniu jednorodnej mieszanki należy ją rozprowadzić na całej powierzchni.Cegły są umieszczone. Są ułożone tak, aby ściśle przylegały do ​​podstawy i zagłębione na centymetr lub dwa. Powierzchnia musi być całkowicie płaska i wolna od podwyższenia. Duże szczeliny nie są dozwolone, więc materiał przylega tak ciasno, jak to możliwe. Aby być bardziej efektywnym, budowniczowie uderzają w cegły młotkiem, aby ich nie zdeformować.

Możliwe jest również układanie bez mieszanki. Najważniejsze jest to, że materiał ściśle przylega do siebie. Ale taka wydajność nie będzie trwała i szybko się zużyje. Lepiej jest używać tej opcji z mieszanką, zwłaszcza że nie wymaga wysiłku, aby się przygotować. Ale żywotność i odporność na zużycie znacznie wzrosną.

Cegła jest sprzedawana w cenie 860 rubli za metr kwadratowy.

cegła

Zalety:

 • Atrakcyjny wygląd;
 • Wysoka wytrzymałość;
 • Odporność na zużycie;
 • Nie odkształca się;
 • Szeroki wybór.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Betonowanie

Ta opcja jest odpowiednia dla osób, które chcą czegoś niezwykłego. Ponieważ materiałowi można nadać dowolny kształt geometryczny lub abstrakcyjny. Z tego powodu tworzone są tory z zakrętem.

Podobnie jak w poprzednich przypadkach przed użyciem wykonuje się wykop o długości 30 cm, który następnie przykrywa się materiałem izolacyjnym, przykrywa podkładem piaskowym wraz ze żwirem i układa się (na życzenie) krawężniki.

Możesz stworzyć rozwiązanie w domu lub zamówić gotową mieszankę. Betonowanie można wykonywać zarówno w temperaturach dodatnich, jak i ujemnych. Jednak w tym drugim przypadku brane są pod uwagę czynniki specjalne, aby mieszanina zachowała swoją wytrzymałość przez 30-40 lat.

Gotowe opcje są drogie i to ich jedyna wada. Rzeczywiście, jeśli warstwa betonu ma 20 cm głębokości, a szerokość toru 1 m, to w odległości 5 m będziesz potrzebować co najmniej 1 kostki betonu.

Jeśli potraktować obliczenia jako podstawowe, okazuje się, że na 20-metrowy tor potrzeba będzie 4 metrów sześciennych betonu. Ta ilość jest porównywalna z ciężarówką, która dostarcza gotową mieszankę na plac budowy. Dodatkowo będziesz musiał zamówić taką technikę, aby przetransportować swoje rozwiązanie. Kosztuje też sporo pieniędzy, więc nie każdego stać na takie rozwiązanie.

Aby zaoszczędzić pieniądze, najlepiej jest stworzyć miksturę własnymi rękami. Aby to zrobić szybciej, używana jest mobilna betoniarka. Możesz go kupić w sklepie lub wypożyczyć. W ciągu jednego dnia całkiem możliwe jest zrobienie 4 kostek roztworu, jeśli zaczniesz wykonywać pracę rano. Ale oprócz niej powinieneś kupić cement, drobny żwir i piasek. Jeśli dana osoba nie chce wydawać dodatkowych pieniędzy, możesz zrobić mieszankę cementową w kąpieli konstrukcyjnej, jednak ułożenie takiej ścieżki zajmie 2-4 dni, w zależności od tempa pracy.

Wszystkie składniki miesza się ze sobą, a następnie wlewa do wody i ponownie miesza do uzyskania jednorodnej masy. Ponadto konsystencja wypełnia ścieżkę, a aby rozwiązanie nie opuszczało granic, należy wykonać szalunki.

Średni koszt gotowego rozwiązania to 4150 rubli za metr sześcienny.

beton

Zalety:

 • Siła;
 • Proste przygotowanie, jeśli zamówisz gotową mieszankę;
 • Trwałość;
 • Odporny na mróz.

Niedogodności:

 • Wysoka cena.

Do odpływu możesz użyć specjalnych kratek.

Forma do odlewania ścieżek ogrodowych

Żwir

Materiał wyróżnia się wysokim kosztem i pięknym designem. Uzyskuje się go w wyniku kruszenia skał, przy czym wytrzymałość nie jest gorsza niż w przypadku konstrukcji betonowych. Jednak do instalacji konieczne będzie utworzenie wnęki i umieszczenie tam warstwy izolacyjnej, a na wierzchu specjalnej mieszanki, aby nadać wytrzymałość. Oczywiście nie uchroni Cię to przed tym, że drobne frakcje będą się rozprzestrzeniać po całym ogrodzie, ale wygląd takiego wykonania wielokrotnie przewyższa resztę.

Średni koszt to 150 rubli za worek 30 kg.

żwir

Zalety:

 • Estetyczny wygląd;
 • Siła;
 • Trwałość;
 • Odporność na zużycie.

Niedogodności:

 • Wysoka cena, ponieważ jedna torba to za mało, aby wypełnić cały tor.

Wreszcie

Znalezienie materiału na chodnik może być trudne, ale najlepiej jest poszukać takiego, który najlepiej sprawdzi się w ogrodzie, tak jak to się dzieje od wielu lat.Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z materiałów opisanych w rankingu lub ciekawszych opcjach, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *