❄Najlepsze medyczne lodówki i zamrażarki na 2020 rok

0

Nie można sobie wyobrazić współczesnej medycyny bez doskonałej technologii kriogenicznej, która umożliwia zachowanie oddanej krwi i jej składników, szczepionek i próbek biologicznych. Zwykła lodówka, która zajmuje jedną z dominujących pozycji w domowej kuchni, nie nadaje się do potrzeb medycznych, ponieważ nie ma określonych parametrów temperaturowych i wysokiego stopnia stabilności.

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd wysokiej jakości medycznych urządzeń chłodniczych i zamrażających na rok 2020.

Gdzie potrzebne jest „medyczne przeziębienie”

Nie ma nic cenniejszego niż życie ludzkie. Często podczas operacji konieczny jest wlew oddanej krwi. Składniki krwi są przechowywane w specjalnych zamrażalniach, w których reżim temperatury jest ustawiony na 15 ... - 90 stopni. Aby zapewnić stabilny reżim wysokiej temperatury, zamrażarki są wykonane według specjalnych technologii, z wbudowanymi kanałami powietrznymi, które zapewniają równomierne rozprowadzenie chłodu wewnątrz urządzenia; na ściany komór pobierane jest aluminium lub specjalnie przygotowana stal, która nie obawia się mrozu i wilgoci.

Przemysł farmaceutyczny również potrzebuje specjalnych szaf chłodniczych do przechowywania leków, a niektóre modele mają zamrażarkę, ponieważ leki wymagają różnych parametrów temperaturowych.

Nie można obejść się bez specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego z zakresu kosmetologii i przemysłu chemicznego. Ta ostatnia wymaga specjalnych konstrukcji z niezawodną ochroną przed eksplozjami i pożarami.

Sprzęt medyczny jest używany w rolnictwie. Zapewnia to bezpieczne przechowywanie próbek.

Lodówki i zamrażarki farmaceutyczne i medyczne znalazły zastosowanie w dziedzinie edukacji - są wyposażone w laboratoria edukacyjne.

Rodzaje lodówek i zamrażarek medycznych

Sprzęt chłodniczy dla placówek medycznych jest podzielony ze względu na jego przeznaczenie.

Czym są:

 • Lodówki farmaceutyczne

W szafach chłodniczych znajdują się leki, próbki biologiczne, surowica, szczepionki i różne odczynniki.

 • Lodówki laboratoryjne

Lodówki tego typu znajdują zastosowanie w laboratoriach badawczych instytutów, ośrodków, firm farmaceutycznych. Przechowują próbki biologiczne. Lodówki laboratoryjne mają średnią temperaturę 4 stopnie Celsjusza. Rozmiary urządzeń są różne: małe (oddzielne i wbudowane w meble); obszerny, do tysiąca litrów.

 • Zamrażarki

Jednostki zamrażające różnią się warunkami temperaturowymi: - 20 ... - 30; - 30 ... - 45; - 45 ... - 86; - 140 ... - 150 stopni Celsjusza. Niskotemperaturowe są pionowe i poziome.Krio zamrażarki używane do głębokiego mrożenia są poziome.

 • Lodówki samochodowe

Służy do transportu leków, krwi i składników krwi. Zakres - - 18 ... + 8.

Jak wybrać medyczne lodówki i zamrażarki

Kryteria wyboru sprzętu specjalistycznego:

 • Szczelność

Konstrukcja ma zapobiegać wnikaniu ciepłego powietrza z zewnątrz. Uzyskana stabilność daje gwarancję bezpieczeństwa materiałów.

 • Bezpieczeństwo

Elementy wykonane są z metalu, odpornego na rdzę i zimno. Wewnętrzne wyposażenie lodówek jest zaprojektowane tak, aby wygodnie było pobierać i umieszczać próbki, możliwa była zmiana położenia półek i skrzynek.

 • Stabilność termiczna

Pozwala to zachować materiały biologiczne przez długi czas.

 • Łatwe do czyszczenia

Lodówki i zamrażarki są czyszczone roztworami czyszczącymi. Metalowe powierzchnie specjalistycznego sprzętu nie boją się detergentów.

 • Dostępność kontrolerów

Czujniki, regulatory temperatury, indywidualnie regulowane tryby dla zamrażarek do zabudowy, alarmy informujące o zmianach temperatury, możliwość uruchomienia automatycznego procesu rozmrażania gwarantują nieprzerwaną pracę urządzeń.

 • Wymuszona wentylacja

Ta funkcja zapewnia stałą cyrkulację powietrza niezbędną do przechowywania materiałów medycznych. Ponadto wentylacja eliminuje gromadzenie się niepożądanych zapachów.

 • Magazynowanie energii

Płynny przebieg pracy jest niezbędny do utrzymania jakości próbek biologicznych, szczepionek i innych materiałów. Nawet sytuacje awaryjne nie powinny powodować wyłączenia sprzętu. W tych przypadkach dostępna jest zapasowa bateria.

 • Obecność zamku

Aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi, urządzenie jest wyposażone w zamki.

 • Konfiguracja

Ważne jest, gdzie zostanie umieszczona szafka. Nieporęczny „potwór” nie nadaje się do skromnego pomieszczenia, a kompaktowe pudełko będzie za małe i nieopłacalne dla dużego laboratorium.

 • Projekt

Najlepsi producenci poszerzyli koncepcję projektowania sprzętu medycznego o łatwość obsługi, możliwość ukrycia wewnętrznej zawartości sklepu przed wzrokiem ciekawskich oraz stworzenie niezbędnych parametrów świetlnych dla leków, które nie tolerują światła. W tym celu na drzwiach szafek często montuje się przyciemniane szyby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Błędy w wyborze popełniają amatorzy, którzy nie mają pojęcia, do czego kupowany jest sprzęt. Przed zakupem ważne jest, aby zrozumieć perspektywy użytkowania medycznego agregatu chłodniczego, w którym będzie się znajdować.

W przypadku stacji transfuzji krwi odpowiednie są laboratoria, lodówki z funkcją przechowywania krwi i jej składników.

Dla gabinetów farmakologicznych, aptek CP, laboratorium CL staną się bardziej opłacalnym zakupem. Najpopularniejsze modele mają nie jedną, ale kilka zamrażarek, są kombinowane, które pozwalają na przechowywanie preparatów i próbek wymagających różnych warunków temperaturowych. Duże laboratorium jest bardziej odpowiednie dla obszernego sprzętu, a ogromna lodówka nie jest potrzebna w poliklinice. Tutaj decyzją właściwą finansowo jest zakup łączonego sprzętu o pojemności 120 litrów lub więcej. Jest to praktyczna opcja przechowywania leków w tym samym miejscu, ale w różnych zakresach temperatur.

Marki i producenci

Na rynku branży urządzeń chłodniczych dla służby zdrowia funkcjonuje kilkanaście lub dwie firmy, na których znaki towarowe warto zwrócić uwagę przede wszystkim, jeśli pojawi się pytanie: która firma lepiej kupić lodówkę. Redaktorzy strony „best-pl.designuspro.com” zebrali listę 15 najlepszych producentów.

 • Pozis

Historia firmy sięga 1898 roku. Za Aleksandra III nawiązano współpracę francusko-rosyjską.W zaścianku Paratsky - obecnie Zelenodolsk - zbudowano stalownię. Z biegiem czasu firma opanowała produkcję urządzeń chłodniczych. Dziś jest pierwszym krajowym producentem sprzętu medycznego, który opanował produkcję „łańcucha chłodniczego”.

 • Haier

Chińska marka. Należy do firmy Haier Medical and Laboratory Products Co., Ltd., będącej pomysłem międzynarodowej grupy Haier, która weszła na rynek w 1998 roku. Pierwsza próbna partia - zamrażarki z reżimem temperaturowym -40 stopni - została natychmiast wyprzedana, środowisko medyczne rozpoznało producenta iz czasem zajęło wiodącą pozycję na rynku. Obecnie firma produkuje lodówki na potrzeby farmakologiczne, banki krwi oraz inne zamrażarki tworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii.

 • Liebherr

Historia niemieckiej firmy rozpoczęła się w 1949 roku. Specjaliści z mało znanego zakładu budowlanego Hans Liebherr Maschinenfabrik wynaleźli mobilny żuraw wieżowy. Pięć lat później firma Hansa Liebchera zbudowała w Ochsenhausen fabrykę lodówek. Dziś Liebherr-Hausgeräte jest autorem nowej generacji lodówek i zamrażarek BluPerformance. Markowe towary można zamawiać online na stronach internetowych oraz na oficjalnej stronie producenta. Ile kosztuje przyjemność? Od 200 tysięcy rubli, ale jakość produktów jest nienaganna.

 • Biryusa

Znak towarowy firmy OAO KZH Biryusa, która prowadzi historię od 1963 roku, kiedy to Krasnojarska fabryka maszyn zdecydowała się na budowę produkcji lodówek domowych. Pierwsza próbka - „Biryusa” - została wydana w 1964 roku. Dziś firma produkuje sprzęt AGD, komercyjny sprzęt chłodniczy. Zakład otrzymał dyplom zwycięzcy konkursu „1000 najlepszych przedsiębiorstw Rosji-2001”, tytuł „Lidera regionalnej gospodarki” w 2002 roku, nagrodę „Rosyjski Olimpijski Narodowy” w 2004 roku. Produkty marki są niedrogie, co również tłumaczy popularność modeli Biryusa.

 • Polair

Znak towarowy grupy firm POLAIR, rosyjskiego producenta z Wołżska. Firma powstała w 1990 roku. Firma prezentuje szeroką gamę urządzeń chłodniczych: szafy chłodnicze ze stali ocynkowanej i nierdzewnej, monobloki, systemy dzielone, komody, stoły i inne. Produkty firmy są poszukiwane przez małe organizacje, ponieważ oferują dobrej jakości opcje budżetowe.

 • Marikholodmash

Znak towarowy jest znany od 1960 roku, kiedy fabryka Marikholodmash rozpoczęła produkcję komercyjnego sprzętu chłodniczego. W tym przedsiębiorstwie pojawiły się pierwsze rosyjskie wysokiej jakości szafy chłodnicze dla sektora detalicznego. Nawiasem mówiąc, Kremlowski Pałac Kongresów był jednym z ważnych klientów firmy. W 2012 roku wprowadzono nową serię szaf chłodniczych Capri. Produkty te znalazły zastosowanie w medycynie i farmacji.

 • Meiling

MEILING BIOLOGY & Marka MEDICAL. Pojawił się w 2002 roku dzięki staraniom firmy Hefei Meiling Co., Ltd. i Chińskiej Akademii Nauk. Produkty marki posiadają międzynarodowe certyfikaty ISO, CE, UL, są eksportowane do 50 krajów. Przedsiębiorstwa wykorzystują zaawansowane technologie, twórcy MEILING BIOLOGY & MEDICAL są autorami wielu patentów.

 • Tefcold

Firma została założona przez Torbena i Fredę Christensenów w 1987 roku w Viborgu. Duńska marka jest dobrze znana w Europie. Jego nazwisko wskazuje na wysoką jakość i niezawodność produktów. Na oficjalnej stronie firmy czytamy: „35 tysięcy sztuk wyposażenia w magazynach oraz zoptymalizowana logistyka pozwalają nam na szybkie i dokładne dostawy, niezależnie od wymaganych ilości”. Zasady Tefcold: kompetencja, elastyczne podejście do klienta i lojalność.

 • Arctiko

Kolejna duńska marka. Firma powstała w 2001 roku dzięki staraniom Larsa Ole Jensena, doświadczonego biznesmena z Esbjerg, który przez piętnaście lat pracował w branży chłodni i postanowił rozpocząć własną działalność. Do 2010 roku firma nosiła nazwę Dairei Europe A / S, obecnie znana jako Arctiko A / S. Główna siedziba znajduje się w Danii, filia w USA i nazywa się Arctiko International. Produkty chłodnicze przedsiębiorstw są produkowane dla sektora opieki zdrowotnej.

 • Daihan

Marka z trzydziestoletnią historią należy do firmy DAIHAN Scientific z Korei Południowej.Sprzęt laboratoryjny z systemem sterowania Wisd jest poszukiwany na rynku światowym. Obecnie firma zaopatruje 30 tysięcy laboratoriów z różnych krajów. DAIHAN współpracuje ze 170 przedsiębiorstwami.

 • Dometic

Historia marki rozpoczęła się w 1919 roku, kiedy to młodzi szwedzcy inżynierowie Karl Munters i Balzar von Platen opracowali pierwszą lodówkę absorpcyjną. Arctic nabyła prawa do produkcji. Electrolux zainteresował się wynalazkiem i kupił Arctic. W latach 60. jeden z oddziałów nosił nazwę Dometic. Koncepcja firmy: uczynić mobilne życie wygodnym.

 • Panasonic KM

Jeśli sprzęt nosi markę Panasonic Healthcare / Sanyo Electric, oznacza to, że jest on wytwarzany przy użyciu najbardziej zaawansowanych technologii. Firma weszła na rynek i zajęła jedno z czołowych miejsc w 1969 roku i nadal jest uważana za poważnego konkurenta. Główne obszary działalności to produkcja urządzeń chłodniczych i mroźniczych, przyrządów laboratoryjnych, komór klimatycznych.

 • GFL

Niemiecka marka. GFL Gesellschaft für Labortechnik mbH powstała w 1967 roku i ugruntowała swoją pozycję jako wiarygodny partner, który przestrzega najwyższych standardów jakości. Zaawansowane technologie, nienaganny materiał, nowoczesny design, wysoka niezawodność montażu - to zasady niemieckiego producenta. Na świecie marka GFL uznawana jest za produkt referencyjny.

 • Thermo Scientific

W służbie naukowej zajmuje się amerykańska firma Thermo Fisher Scientific. Data powstania - 2006, miejsce - Massachusetts. Firma powstała z połączenia Thermo Electron i Fisher Scientific. Gdzie kupić produkty znanej marki w Rosji? Thermo Fisher Scientific posiada przedstawicielstwo JSC Thermo Fisher Scientific z biurami w Moskwie i St. Petersburgu. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują amerykańskie nowinki.

 • Antech

Chiński producent z 20-letnią historią. Produkty tej marki są eksportowane do 100 krajów. Antech Group Inc. dostarcza 10 tys. sztuk sprzętu, w tym ultra-niskich zamrażarek, banków krwi, inkubatorów, szaf laboratoryjnych, aparatury kriogenicznej i innych.

W chwili obecnej niestety produkty nie wszystkich wymienionych marek są kierowane do odbiorców rosyjskich, a zakup możliwy jest tylko za pośrednictwem pośredników.

Ocena jakości lodówek i zamrażarek na rok 2020

Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych próbek sprzętu medycznego używanego do przechowywania leków, szczepionek, materiałów biologicznych, które można kupić w sklepach i na stronach internetowych.

Lodówki farmaceutyczne: TOP-5

Szafy stosowane w przemyśle farmaceutycznym produkowane są głównie ze szklanymi drzwiami. Możliwe są podpory rolkowe pod dolną płaszczyzną.

Najpopularniejsze modele na żądanie:

5 miejsce: Biryusa-150S-G

Sprzedawany jest za cenę 17 500 rubli.

Witryna o pojemności 154 litrów z drzwiami szklanymi z zamkiem, przeznaczona do przechowywania leków. Z dynamicznym systemem chłodzenia. Tryb pracy + 2… + 15. Znajduje zastosowanie w szpitalach, klinikach.

Typ kontrolielektroniczny
Wymiary (SxWxG) mm580x850x620
Niezależny włącznik światła kameryjest
Oświetlenie LEDjest
ochrona przed promieniowaniem UVjest
Liczba sprężarek1
ChłodziwoR-600a
Pobór mocy, kW0.12
Zakres temperatur, ˚С+2 +15
Turkusowy-150S-G

Plusy:

 • Specjalny model farmaceutyczny;
 • Z alarmem;
 • Tanie na tle zagranicznych produktów.

Wady:

 • Straty na jakości zagranicznych produktów.

4 miejsce: KhF-140 Pozis

Średnia cena to 17 tysięcy rubli.

Lodówka o pojemności 140 litrów. Tryb pracy + 2 ... + 15 stopni Celsjusza. Używany w klinikach, laboratoriach, przychodniach i szpitalach jako apteczka. Z mikroprocesorowym regulatorem temperatury, superczułym czujnikiem, wymuszonym obiegiem powietrza.

Wymiary (SxWxG) mm600x915x607
Zakres temperatur, ˚С+2 +15
Alarm gdy temperatura odbiega od ustawionejjest
Wyświetlanie temperatury na wyświetlaczu panelu sterowaniajest
Pobór energii0,15 kW
HF-140 Pozis

Korzyści:

 • Produkt specjalistyczny;
 • Metalowe drzwi szczelne z zamkiem.

Niedogodności:

 • Nie mobilny.

„Brąz”: Polair SHHF-1.4 DS

Średnia cena to 50 tysięcy rubli.

Model o użytecznej pojemności 1200 litrów z przezroczystymi drzwiami na zawiasach, dynamicznym chłodzeniem, oświetleniem wnętrza i zamkami. Zakres - + 1 ... + 15 stopni Celsjusza. Zalecany do przechowywania leków. Uznany przez RosZdravvadzor za produkt sprzętu medycznego, o czym świadczy świadectwo rejestracji.

Wymiary (SxWxG) mm1402x2028x945
Grubość ściany mm43
Zainstalowana moc Watt600
Pobór prądunie więcej niż 6 kW / godzinę dziennie
Dopuszczalne obciążenie półki 40 kg
Elektroniczna jednostka kontrolującajest
Chłodziwo R134а
Polair SHHF-1,4 DS

Zalety:

 • Wygodna;
 • Osiem wysuwanych półek.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

„Srebro”: Posis HF-250-3

Kosztuje 19900 rubli.

Szafka dolna z hermetycznie zamkniętymi drzwiami z przyciemnianego szkła. Z wymuszonym obiegiem powietrza. Silnik jest wodoodporny. Zawiera 5 półek i 2 pojemniki. Podobne produkty znajdują zastosowanie w laboratoriach badawczych, klinikach, klinikach.

Wymiary (SxWxG), mm600x1300x610
Kontroler EV3B22
Izolacja cieplna pianka poliuretanowa
Chłodziwoizobutan R600a
Liczba sprężarek1
Temperatura w komorze chłodziarki, Сod +2 do +15 stopni
Skorygowany poziom mocy akustycznej, dBa55
System rozmrażania komory chłodniczejautomatyczny
Posis HF-250-3

Plusy:

 • Mobilność dzięki kołom;
 • Pojemna, 250 litrów;
 • Okres użytkowania 10 lat;
 • Z kartą termiczną;
 • Dobra cena.

Wady:

 • Niewykryty.

„Złoto”: VacProtect VPA-200 POZIS

Limit ceny w sklepie internetowym wynosi 104 tysiące rubli.

Produkt został zaprojektowany zgodnie z wymogami EAEU. Posiada certyfikat zgodności z normami europejskimi. Przeznaczony do przechowywania szczepionek. Z kartą termiczną. Tryb + 2 ... + 8 stopni Celsjusza. Może utrzymać ustawioną temperaturę przez cały dzień podczas awaryjnej przerwy w dostawie prądu.

Wymiary (SxWxG), mm730x1660x860
ChłodziwoR600a
Całkowita objętość, l200
Liczba sprężarek1 szt.
Akumulator zimna51 szt.
Wydajność i zużycie energii0,35 kW * h / dzień
VacProtect VPA-200 POZIS

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Utrzymuje stabilność chłodzenia podczas przerw w zasilaniu;
 • Z zamrażarką.

Niedogodności:

 • Tylko roczna gwarancja.

Lodówki laboratoryjne

W ośrodkach badawczych, laboratoriach chemicznych, klinikach ten specjalistyczny sprzęt medyczny znajduje szerokie zastosowanie. Następujące sześć produktów uzyskało pozytywne recenzje klientów.

Pozycja 6: dla banku krwi Antech MBR-208

Sprzedaje od 2600 USD.

Chińska marka. Krew i jej pochodne, materiały farmaceutyczne w tej szafce będą bezpieczne. Zakres temperatur: + 4 stopnie Celsjusza. Z automatycznym rozmrażaniem, termiczną grzałką elektryczną.

Wymiary (SxWxG), mmzewnętrzne: 522x600x1550; wewnętrzne: 432х462х978
Klasa klimatycznaN
Rodzaj chłodzeniaChłodzenie wymuszone
ChłodziwoBez СFC
Poziom hałasu, dB42
Zbiornik na krew (450 ml worków na krew)130
rejestratorNie dotyczy
Rejestrator danychOpcja
CertyfikatyCE, ISO9001
Do banku krwi Antech MBR-208

Plusy:

 • Model mobilny;
 • Pojemna, 208 litrów, z 4 półkami;
 • Z mikroprocesorem i wyświetlaczem;
 • Stal nierdzewna;
 • Z alarmem o pracy czujnika i przerwach w zasilaniu.

Wady:

 • Pojedyncze szklane drzwi.

5 miejsce: HXC-608

Kosztuje 557 tysięcy rubli.

Pionowy mobilny bank krwi z wymuszonym chłodzeniem i automatycznym rozmrażaniem. Pojemność 608 litrów. Korpus ocieplony pianką poliuretanową, posiada wbudowaną w drzwi szybę, która zapewnia niezawodną izolację termiczną. Temperatura pracy + 4 ° С. Stała selekcja stacji transfuzji krwi i szpitali. Z mikroprocesorem, baterią zapasową, zamkiem drzwi.

Wymiary (SxWxG), mmzewnętrzne: 780 x 840 x 1945; wewnętrzne: 680 x 640 x 1400
Klasa klimatycznaST
Chłodziwobez CFC
Poziom hałasu, dB43
PokazDOPROWADZIŁO
Moc, W.490560
Aktualna siła, A3.5 7.5
Pojemność krwi (worki 450 ml)300
HXC-608

Zalety:

 • Z trwałą izolacją termiczną;
 • Pokaz;
 • Podświetlany;
 • Z rejestratorem;
 • Z sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi na wypadek sytuacji awaryjnej;
 • W przypadku awarii zasilania działa autonomicznie przez 72 godziny;
 • Na rolkach.

Niedogodności:

 • Nie.

4 miejsce: Liebherr LKUexv 1610

Cena to 91 tysięcy rubli.

Austriacki model szafy chłodniczej z pełnymi drzwiami, trzema półkami, wewnętrzną komorą przeciwwybuchową i zabezpieczeniem przed zapłonem, funkcją alarmu, który uruchamia się w sytuacji awaryjnej, czujnikami pomiaru temperatury i interfejsem do centralnego monitorowania. Niewielka objętość pozwala na wkomponowanie szafy w meble. Nadaje się do przechowywania substancji łatwopalnych i wybuchowych. Spełnia normy strefy II nA, dyrektywy ATEX.

Wymiary (SxWxG), mmzewnętrzne: 455x669x435; wewnętrzne: 600х820х615
Całkowita objętość, l141
Dynamiczne chłodzeniejest
Regulowany zakres temperatur pracy, Сod +3 do +16
Dzienne zużycie energii0,7 kWh
Sterownik elektroniczny „Comfort”jest
Konstrukcja drzwiHardLine
Interfejs transmisji danych Interfejs szeregowy RS 485
Funkcje HACCP (rejestracja i przechowywanie min./maks. Odczytów)Obsługuje
Klasa klimatycznaSN-ST (od + 10 ° C do + 38 ° C)
ChłodziwoR600a
Liebherr LKUexv 1610

Zalety:

 • Ochrona przeciwwybuchowa i przeciwpożarowa;
 • Jest bezpiecznik obniżający temperaturę;
 • Z „inteligentnym” programem, który przechwytuje dane;
 • Półki są przestawione;
 • Drzwi można przeważyć;
 • Z zamkiem.

Wady:

 • Kosztowny.

III miejsce: AQUALYTIC

Cena - od 97 tysięcy rubli.

Niemiecki producent - wysoka jakość. Model przeznaczony do składowania substancji niebezpiecznych, łatwopalnych i wybuchowych. Ze szklanymi półkami.

Objętość, l300
Wymiary (szer. X gł. X wys.), Mmwymiary całkowite: 600 x 610 x 1640; aparat: 470 x 440 x 1452 * 64
Zakres temperatur, ° Сod +1 do +15
Kontroler temperaturyjest
Indeksowanie cyfrowejest
AQUALYTIC

Korzyści:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Dobra głośność;
 • Bezpieczny.

Niedogodności:

 • Drogi.

II miejsce: THERMO SCIENTIFIC GPS

Sprzedawane od 230 tysięcy rubli.

Na 1400 litrów do przechowywania próbek. Rekomendacje specjalistów - zakup produktów THERMO SCIENTIFIC dla dużych laboratoriów. Seria GPS to bezpieczne i wysokiej jakości produkty dla medycyny. Z wbudowanym kontrolerem, cyfrowym wyświetlaczem temperatury, alarmem, zamkami. Zakres temperatur: + 1 ... -25 ° С.

Wymiary (DxSxG), mmzewnętrzne: 1400 × 817 × 1972; wewnętrzne: 1300 × 660 × 1300
Wsporniki rolkowe w standardzie (seria GPS)jest
Wymuszona cyrkulacja powietrza (seria GPS)jest
Oświetlenie wewnętrzne (seria GPS)jest
Port dostępujest
Automatyczny system rozmrażaniajest
TERMO NAUKOWY GPS

Zalety:

 • Wysokiej jakości montaż;
 • Sześć półek.

Wady:

 • Drogi.

1 miejsce: HYCD-282

Kosztuje 278 tysięcy rubli.

Szafa farmaceutyczna na 185 litrów ze szklanymi drzwiami, ale funkcjonalność jest rozszerzona. Komora chłodnicza pracuje w zakresie + 2 ... + 8 ° С. Zamrażarka - 97 litrów - ma tryb pracy -20 ... - 40 ° C. Produkt z wykończeniem ze stali nierdzewnej. Z alarmem, który pojawia się w przypadku zmiany temperatury lub awarii zasilania, automatyczny zapis parametrów temperatury w ciągu miesiąca.

Wymiary (szer. X gł. X wys.), Mmzewnętrzne: 736x660x1810; wewnętrzny: lodówka - 605х510х720; ; zamrażarka: 515x465x440
PokazDOPROWADZIŁO
Metoda chłodzeniaLodówka - konwekcja wymuszona
Zamrażarka - bezpośrednie chłodzenie
RozmrażanieRęcznie
ChłodziwoBez chlorofluorowęglowodorów
Półki3 szt.
Pudła2 szt.
Moc, W.400
Aktualna siła, A2.8
Poziom hałasu, dB43
CertyfikatCE
HYCD-282

Korzyści:

 • Podwójny wyświetlacz z wyświetlaczem danych;
 • Podwójna sprężarka;
 • Sterowany mikroprocesorem;
 • Z wbudowaną baterią;
 • Jest port USB;
 • Na rolkach;
 • Szklane drzwi podgrzewane elektrycznie.

Niedogodności:

 • Drogi.

Zamrażarki

Spośród lodówek tego typu, zdaniem kupujących, najlepsze z nich prezentuje poniższa lista.

4 pozycja: MM-180 Posis

Cena to 49 tysięcy rubli.

Przeznaczony do stacji transfuzji krwi, służących do przechowywania materiału biologicznego w laboratoriach naukowych. Wyposażony w czuły system alarmowy, który reaguje na zmiany w atmosferze wewnątrz zamrażarki. Z metalowymi drzwiami z zamkiem. W zestawie siedem koszy na pojemniki plastikowe.

Wymiary (SxWxG), mm1320х855х720
Tom180 l
Zakres temperatur, ˚С2
Automatyczne utrzymywanie temperatury w komorzejest
Wyświetlacz temperatury na panelu sterowaniajest
MM-180 Posis

Korzyści:

 • Ze sterownikiem mikroprocesorowym;
 • Ze szczelnie zamkniętymi drzwiami.

Niedogodności:

 • Brak filmów.

3 miejsce: Liebherr LGPv 1420

Sprzedawane po cenie 548 tysięcy rubli.

Ergonomiczna, przyjemna konstrukcja ze szklanymi drzwiami. Drzwi wyposażone są w samozamykacz. Ze sterownikiem elektronicznym Profi, układem chłodzenia z wymuszoną wentylacją, automatycznym rozmrażaniem i zasilaniem awaryjnym w przypadku awarii akumulatora. Zakres pracy to -10 ... -26 ° С. Zamrażarka wyposażona jest w alarm na wypadek sytuacji awaryjnych, program do rejestracji danych temperaturowych. Posiada kółka z hamulcami i osiem regulowanych półek.

Objętość, l1361
Wymiary zewnętrzne (WxSxG), mm2160x1430x830
Zużycie energii w ciągu 24 godzin7,271 kWh / 24h
Sygnał ostrzegawczyjest
Chłodzenie okrągłejest
chłodziwoR 290
stabilność temperatury EN 60068-3
Poziom hałasu60 dBA
Liebherr LGPv 1420

Plusy:

 • Niemiecka jakość;
 • Z wbudowanym „inteligentnym” programem;
 • Dobry zakres roboczy;
 • Mobilne, na rolkach.

Wady:

 • Bardzo drogi.

2 miejsce: Arctiko ULUF P610

Limit ceny to 600 tysięcy rubli.

Komora pionowa z podwójnym niezależnym systemem chłodzenia i reżimem ultra niskiej temperatury - -40 ... -90 ° С. Pojemność 610 litrów. Wykonane z paneli izolowanych próżniowo. Wykorzystuje tryb ECO. Jest funkcja autodiagnostyki, alarm, konfigurowalne półki.

Wymiary (SxGxW), mmzewnętrzne: 1035 × 1002 × 1999; wewnętrzne: 746 × 620 × 1320
Technologia chłodzeniasystem podwójny (stacjonarny)
Port RS 485opcja
Port USB do aktualizacji oprogramowania i pobierania danychjest
Liczba sprężarek2 szt.
ChłodziwoEP88
Arctiko ULUF P610

Plusy:

 • Nie hałaśliwy;
 • Drzwi wewnętrzne można zdjąć do czyszczenia;
 • Istnieje program do monitorowania reżimu temperatury.

Wady:

 • Nie.

1. pozycja: Tefcold SE40-45-P

Kosztuje 68 tysięcy rubli.

Marka Tefcold. Zamrażarka skrzyniowa ze ślepą pokrywą o pojemności 392 litrów z zakresem temperatur -5 ... -45 ° С. Rodzaj chłodzenia - statyczny. Klasa klimatyczna - 3. W zestawie kosz.

Wymiary (SxWxG), mm1504x945x705
Napięcie220 V.
Poziom hałasu, dB45
ChłodziwoR290
moc, kWt0.245
Alarm gdy temperatura odbiega od ustawionejjest
Zamekjest
Tefcold SE40-45-P

Zalety:

 • Trwały;
 • Z termostatem elektronicznym;
 • Z zamkiem.

Wady:

 • Nie.

Krio zamrażarki

2 miejsce: CRYO 170

Średnia cena to ponad 25 tysięcy euro.

Kraj pochodzenia Dania. Krio zamrażarka słynnej marki Arctiko z podwójnie regulowanym systemem chłodzenia. Niezbędny sprzęt do długotrwałego przechowywania próbek biologicznych. Pojemność 169 litrów. Z mikroprocesorową regulacją temperatury, alarmami akustycznymi i wizualnymi, wyświetlaczem elektronicznym, wbudowanym rejestratorem danych.

Wymiary (SxGxW), mmzewnętrzne: 1420 × 960 × 1090; wewnętrzne: 500 × 500 × 675
Izolacja170 mm
Zakres temperaturyod - 140 do - 150
Poziom hałasu<50 decybeli
Model sterownika / typ sondy TTM-004 / PT100
Pobór mocy (kWh / 24h) 31.7
KRAKÓW 170

Plusy:

 • Demontowalna konstrukcja, łatwa do mycia;
 • Gdy jeden z systemów chłodzenia jest wyłączony, aktywowany jest tryb gotowości;
 • Zamknięta pokrywa;
 • Brak głośnego hałasu;
 • Zużywa mało energii;
 • Na kółkach, łatwe do przenoszenia.

Niedogodności:

 • To jest bardzo drogie.

1 miejsce: DW-ZW128

Sprzedany za 18 000 dolarów

Wynalazek Meiling działa w zakresie temperatur -120 ... -164 ° C. Do przechowywania biomateriałów. Wyposażony w cyfrowy ekran, mikroprocesor. W przypadku zaniku zasilania urządzenie utrzymuje tryb pracy przez 72 godziny dzięki awaryjnemu akumulatorowi.

Objętość, l128
Wymiary (SxGxW), mmzewnętrzne: 880x1590x1040; wewnętrzny: 370x600x550
Moc3600 Wt
Panele próżniowe VIPjest
Zamekjest
awaryjne systemy chłodzeniajest
system zdalnego monitorowaniajest
DW-ZW128

Korzyści:

 • Wzmocniona konstrukcja izolacyjna;
 • Z próżniowymi panelami VIP;
 • Zamykana pokrywa;
 • Z graficznym rejestratorem;
 • Z funkcją szybkiego zamrażania;
 • Nie głośno.

Niedogodności:

 • Bardzo drogi.

Lodówki samochodowe

Do transportu leków i biomateriałów stosuje się specjalne pojemniki i urządzenia chłodnicze.Lista popularnych produktów obejmuje:

III miejsce: Pojemnik termiczny TM-20

Cena - 3450 rubli.

Objętość - 25,5 litra. Wykonane ze sztywnej pianki poliuretanowej. Pojemny i łatwy do przenoszenia. Utrzymuje parametry + 2 ... + 8 ° С przez 82 godziny.

Wymiary (SxGxW), mm335x500x360
Zastosowane pakiety lodu / waga MHD-1 / 0,44
MHD-2 / 0,50
Zalecany zestaw okładów z lodu17 szt
Przydatna objętość, l14.7
Waga wyposażonego pojemnika termicznego, kg11.1
Pojemnik termiczny TM-20

Plusy:

 • Z wodoodporną osłoną;
 • Jest ochrona przed wstrząsami.

Niedogodności:

 • Nie widziany.

2. miejsce: Dometic MT 12 E

Cena początkowa - od 80 tysięcy rubli.

Marka Dometic. Służy do transportu krwi i leków. Wolumetryczny, o pojemności 24 litrów. Z wyjmowaną komorą ze stali nierdzewnej. Korpus z poliuretanu. Utrzymuje stabilność w komorze przez 96 godzin.

Wymiary (WxSxD), mmzewnętrzne: 500x550x470; wewnętrzne: 192х310х237
Liczba worków (450 i 270 mm)15; 25
Waga pojemnika, kg11.7
Grubość warstwy izolacyjnej, mm105
Akumulatory zimna (3 stałe po 0,6 l każdy)12
Dometic MT 12 E

Plusy:

 • Przestronny;
 • Możesz transportować leki, osocze, krew.

Wady:

 • Ciężki, powyżej 10 kg.

1. miejsce: Sprężarka Indel B FM 7

Sklep internetowy jest sprzedawany za 52 tysiące rubli.

Włoska marka Indel B. Przeznaczona do karetek pogotowia. Stała temperatura 4 ° C Wyposażony w alarm w przypadku awaryjnej awarii trybu pracy.

rodzaj instalacjiWpuszczany
ChłodzenieSprężarka SECOP
Wymiary (WxSxG), mm532x242x243
Moc, W.67
Objętość, l7
Waga (kg10.9
Sprężarka Indel B FM 7

Plusy:

 • Osadzony;
 • Kontrola temperatury;
 • Drzwi otwierają się o 180 stopni.

Niedogodności:

 • Niewykryty.

Ta recenzja jest oparta na niezależnych recenzjach w sieci WWW.

Redaktorzy serwisu „best-pl.designuspro.com” przypominają: przed podjęciem decyzji o zakupie należy zapoznać się z opisem i charakterystyką techniczną modeli bezpośrednio na parkietach, upewnić się, że sprzęt należy do medycyny, o czym świadczy specjalny certyfikat, czy udzielona jest gwarancja za towar, a także czy istnieje możliwość naprawy sprzętu w usługach.
Jeśli masz doświadczenie w zakupie medycznego sprzętu chłodniczego i zamrażającego, zostaw opinię. Którą lodówkę lepiej kupić Twoim zdaniem? Twoja opinia pomoże innym internautom dokonać wyboru.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *