Najlepsze młynki do przypraw na 2020 rok

0

Tylko prawdziwi smakosze mogą docenić niezwykły smak przypraw mielonych przed podaniem. Wynika to z używania domowych młynów ręcznych lub elektrycznych.

Są miniaturowymi przedstawicielami mąki. Początkowo młyny były używane do mielenia ziaren kawy, a później do mielenia bryłek soli i cukru.

Stało się to ponad 200 lat temu i od tego czasu te wygodne urządzenia zmieniły się zewnętrznie i funkcjonalnie: można regulować stopień zmielenia, niektóre modele są zasilane bateryjnie, inne - ręcznie, młyny produkowane są z oświetleniem iw nietypowej konstrukcji.

Zasada działania

Domowe młyny, podobnie jak ich przodkowie, mają w sobie kamienie młyńskie - koła do szlifowania. Jeden jest nieruchomy, a drugi, obracający się, miele przyprawy, które wlewają do górnego pojemnika. Młyny można warunkowo podzielić na kilka typów.

Jednorazowy

Pojemnik wypełniony jedną z przypraw lub mieszanką. Jest wykonany ze szkła lub tworzywa sztucznego. Aby zmielić, przekręć górną pokrywę. Zalety tego modelu to kompaktowość i niski koszt. Ale w takim młynie jest już gotowy zestaw, więc gdy się skończy, będziesz musiał kupić nowe urządzenie.

Ręczne i mechaniczne

Urządzenia składają się z kolby, kamienia młyńskiego i pojemnika na mielone przyprawy. Aby uruchomić mechanizm, od góry można umieścić uchwyt lub ruchomą górną część. Istnieją okazy specjalnie zaprojektowane dla papryki: kamienie młyńskie mają dwa rzędy zębów, które zbierają cały groszek i dokładnie go mielą.

W przypadku stałych kryształków soli kamienie młyńskie w młynie muszą być wykonane z bardzo mocnego materiału. Takie urządzenie ma przewagę nad jednorazowym, ponieważ można samodzielnie przygotować mieszankę i dostosować dawkę do mielenia.

Młynek mechaniczny dopasowany jest do konstrukcji przyborów kuchennych. Korpus urządzenia może być wykonany z drewna, stali nierdzewnej, ceramiki lub akrylu. Istnieją różne modele, na przykład „Molinero” składa się z 4 pojemników z przyprawami. Dolna część służy do szlifowania.

Akumulator i zasilanie bateryjne

Młynek akumulatorowy lub akumulatorowy z łatwością poradzi sobie z każdym pyłem. Silnik uruchamia się przyciskiem. Istnieje dwustronny model klepsydry. Do każdego pojemnika wlewa się osobny rodzaj przyprawy. Takie urządzenia są drogie.

Należy pamiętać, że drewniane pudełko pochłania zapachy i nie jest zalecane do tłustych przypraw.

Wybierając młyn, należy zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonane są kamienie młyńskie. W przypadku ostrych przypraw powinny być wykonane ze stali lub ceramiki. Należy zauważyć, że kamienie młyńskie z dwoma rzędami siekaczy są bardziej niezawodne, a ceramika nadaje się do ziół pikantnych i suchych.

Jaki materiał jest używany

Akryl lub tworzywo ABS mają jaskrawe kolory. Taki materiał nie pochłania zapachów i nie przepuszcza wilgoci.Ta ostatnia jest negatywna, ponieważ wilgotne przyprawy uwięzione w takim pojemniku mogą ulec zniszczeniu. Akryl jest nieszkodliwy, można go myć wodą lub przecierać wilgotną gąbką. Niepożądane jest pozostawianie młynka z takiego materiału na słońcu - akryl może się wypalić.

Szkło ma podobne właściwości do plastiku, ale ten materiał jest bardziej kruchy.

Drewniane urządzenie ma szlachetny wygląd, ale przyprawy znajdujące się w takim pojemniku dobrze pochłaniają zapachy, dlatego drewniane modele mogą być używane tylko do jednej przyprawy.

Do przypraw oleistych drewno nie jest zalecane. Powierzchnię drewnianego młyna można polakierować. Wskazane jest również unikanie tłustych plam.

Urządzenia wykonane z ceramiki i stali nierdzewnej są bardziej niezawodne. Są też bardzo eleganckie i piękne przykłady fajansu i porcelany. Huty stali wybierane są przez miłośników stylu high-tech.

Popularni producenci

Peugeot

Jest najstarszym producentem młynków do przypraw. Firma opatentowała specjalną recepturę do produkcji dwurzędowych, zębatych kamieni młyńskich. Istota metody polega na osadzaniu oparów metalu w próżni, co sprawia, że ​​zęby są wyjątkowo mocne i ostre. Taki młyn z łatwością radzi sobie z twardymi kryształami i ziarnami, a także jest bardzo wytrzymały.

Nuova Cer

Włoska firma produkuje stylowe i funkcjonalne młynki do pieprzu. Modele ceramiczne wyglądają wyjątkowo elegancko.

Legnoart

Kolejna firma z Włoch, znana z produkcji doskonałej jakości przyborów kuchennych o wyjątkowym wyglądzie. Korpus młynka do przypraw jest wykonany z popiołu lub porcelany. Drewno poddawane jest wstępnej obróbce cieplnej w postaci nagrzewania w przedziale 180-230̊ C. Dzięki temu materiał staje się odporny na ekstremalne temperatury i wilgoć.

W młynie metalowe kamienie młyńskie są ułożone w dwóch rzędach.

Cole & Mason

Jeśli chcesz kupić młyn z dożywotnią gwarancją, to zwróć uwagę na brytyjską firmę Cole & Mason.

Korpus produktu wykonany jest z metalu lub tworzywa sztucznego, jest łatwy w użyciu i ma nowoczesny wygląd. Szlifowanie zapewnia sześć trybów mielenia.

O popularności marki świadczy fakt, że firma Walt Disney Company zaoferowała licencję na wykorzystanie wizerunków swoich postaci.

BodumTwin

Szwajcarska firma BodumTwin, słynąca ze stworzenia francuskiej prasy do parzenia herbaty, ma w swojej kolekcji młynek do jednoczesnego mielenia soli i pieprzu. Pokrywka jest również przełącznikiem między przyprawami. Korpus młyna jest wykonany ze szkła lub stali, a kamienie młyńskie z ceramiki.

Bisetti

Młyny włoskiego producenta Bisettisą to wdzięczne modele z klasycznym akcentem. Korpus może być wykonany z akrylu lub drewna: bukowego lub oliwkowego. Ten materiał jest w stanie zachować zapach ziół i przypraw. Jeśli każdy rodzaj przyprawy ma swój własny młynek, możesz cieszyć się zapachem bez obcych zanieczyszczeń.

Sól w drewnianej skrzynce zawsze będzie sucha, a materiał akrylowy jest idealny do aromatycznych przypraw. Nie pochłania zapachów i nie reaguje z olejkami eterycznymi.

Przezroczysta powierzchnia pozwala kontrolować ilość przypraw.

Najlepsze młynki do przypraw

Paris Laque Blanc - stylowy dla soli

Eleganckie, lakierowane na biało akcesorium solne oferowane jest przez francuską firmę Peugeot. Stalowe kamienie młyńskie pomogą uporać się z twardymi kryształami soli morskiej i ziaren pieprzu. Młyn wyposażony jest w system mielenia U'Select: obracając górną część obudowy, można wybrać żądany stopień zmielenia.

Wysokość produktu 12 cm, ale są wyższe modele.

 • Kraj: Francja
 • Cena: 3570 rubli.
młyn Paris Laque Blanc

Zalety:

 • piękny;
 • wygodny;
 • 100% gwarancji.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Elektryczny Peugeot Paris - drogi szyk

Wdzięczna i rozpoznawalna sylwetka drewnianego młyna kryje w sobie potężny silnik elektryczny. Mechanizm jest zasilany bateriami litowo-jonowymi. W zestawie ładowarka. Złącze do ładowania znajduje się w górnej (zamkniętej) części produktu, tam również znajduje się wskaźnik. Młyn wyposażony jest w 6-stopniowy system mielenia. Wysokość - 34 cm.

Koszt - 9900 rubli.

młyn elektryczny Peugeot Paris

Zalety:

 • innowacyjny model;
 • dożywotnia gwarancja;
 • wysokiej jakości materiał korpusu: czarny lakier, jasne drewno;
 • 20 g pieprzu w prezencie od firmy.

Niedogodności:

 • kosztowny.

Gefu Aromatico - niemiecka jakość

Młyn niemieckiej firmy Gefu wyróżnia się jakością i trwałością. Korpus jest wykonany z tworzywa sztucznego, a kamienie młyńskie są ceramiczne, które są wyzwalane zakrzywionym uchwytem. Do młynka dołączono 6 naklejek z nazwami przypraw. Wysokość 9 cm Kraj - Niemcy. Cena - 3600 rubli.

młyn Gefu Aromatico

Zalety:

 • wysoka jakość;
 • wygodny w użyciu;
 • pokrywa zakrywająca dno;
 • przezroczysty korpus.

Niedogodności:

 • wysoka cena

Legnoart - ucieleśnienie włoskiego smaku

Młyn włoskiej firmy to eleganckie, wygodne i funkcjonalne naczynie kuchenne. Korpus jest wykonany z jesionu, a powierzchnia została wykonana ręcznie z biomateriałów. Drewno nie pochłania zapachów i wilgoci, a także nie wysycha. Akcesorium produkowane jest w jasnym odcieniu i kolorze wenge. Żarna ceramiczne są zdolne do rozdrabniania stałych cząstek, regulowane szlifowanie. Kraj - Włochy. Cena to około 3000 rubli.

młyn Legnoart

Zalety:

 • ciekawy projekt;
 • Wykonany ręcznie;
 • regulacja mielenia.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Wesco - nowość niemieckiej marki

Młynek jest wyposażony w mechanizm CrushGrind, który zapewnia zakres mielenia od najdrobniejszego do gruboziarnistego. Na korpusie znajduje się obrotowa metalowa tarcza do ustawiania stopnia szlifowania. Ceramiczne kamienie młyńskie zapewniają trwałość produktu. Młynek jest łatwy w czyszczeniu, pojemnik na przyprawy jest wykonany z akrylu. Wysokość - 10 cm Kraj - Niemcy. Cena - 3750 rubli.

młyn Wesco

Zalety:

 • funkcjonalny;
 • elegancki wygląd;
 • trwały;
 • łatwa w pielęgnacji.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Bodum Twin - sól i pieprz jednocześnie

Młyn ma nie tylko ciekawy design, ale także niezwykłą funkcjonalność. Szklany pojemnik zawiera pieprz i sól, a po naciśnięciu przycisku można jednocześnie pieprzyć i solić potrawy. Dla wygody cholewkę wykonano z kolorowego silikonu. Urządzenie sprzedawane jest z przyprawami w środku. Kraj - Szwajcaria.

Cena - 4200 rubli.

młyn Bodum Twin

Zalety:

 • kompaktowy;
 • kamienie młyńskie wykonane z ceramiki;
 • różne rodzaje kolorów.

Niedogodności:

 • waga 350 g - ciężki;
 • wysoka cena.

Mallony Piccante - model dostępny dla wszystkich

Młyn posiada przezroczysty akrylowy korpus o prostej konstrukcji. Kamienie młyńskie są ceramiczne. Ten model nadaje się do każdego projektu - prostego i kompaktowego. Stopień zmielenia jest regulowany pokrywką na górze.

Koszt modelu to 460 rubli.

Mallony Piccante Mill

Zalety:

 • prosta konstrukcja;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • brak osłony na dno

Richmond Buzz - wygodny, nowoczesny, niezawodny

Angielska firma Cole & Mason w 1975 roku po raz pierwszy wyprodukowała młynek do pieprzu z tworzywa sztucznego. Młynek Richmond Buzz jest wykonany ze stali z akrylowymi wstawkami. Kamienie młyńskie wykonane ze stali będą trwać wiecznie. Mechanizm uruchamia się naciskając przycisk, ponieważ jest to urządzenie elektryczne. Przełącznik mielenia i przycisk zasilania są wygodnie umieszczone. Zasilany konwencjonalnymi bateriami.

Kraj - Wielka Brytania. Cena - 4650 rubli.

młyn Richmond Buzz

Zalety:

 • nowoczesny design;
 • wygodne włączenie;
 • kilka trybów mielenia.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • Wymagane 6 baterii.

Hotter KDL-546 - wystarczy przechylić

Ten młyn rosyjskiej produkcji zaskoczy Cię swoim sposobem działania: po przechyleniu o 45̊ proces szlifowania rozpoczyna się automatycznie. Przyprawy znajdują się w górnej części urządzenia, co zapobiega dostawaniu się kurzu na stół. Wielkość mielenia można zmienić za pomocą przycisku. Po włączeniu młyna włącza się podświetlenie. Kamienie młyńskie są wykonane z ceramiki i mogą rozdrabniać duże cząstki. Kraj pochodzenia - Rosja.

Koszt - 900-1400 rubli.

młyn Hotter KDL-546

Zalety:

 • wytrzymały korpus ze szkła i tworzywa sztucznego;
 • ceramiczne kamienie młyńskie;
 • ciekawy projekt.

Niedogodności:

 • działa na 6 bateriach, które nie są dołączone.

Tescoma President 2 w 1 - kompaktowy i stylowy

Młynek do przypraw czeskiego producenta jest niewielkich rozmiarów, ale mimo to ma dwa pojemniki - na pieprz i sól.Aby zebrać resztki, zestaw zawiera pokrywkę, którą można wykorzystać do napełnienia pojemnika przyprawami. Ceramiczne kamienie młyńskie i mocny silnik zasilany 6 bateriami pomagają szybko zmielić wszelkie kryształy.

Kraj - Republika Czeska. Koszt to 3200 rubli.

młyn Prezes Tescoma

Zalety:

 • obudowa wykonana ze stali nierdzewnej i wytrzymałego tworzywa sztucznego;
 • regulacja stopnia zmielenia;
 • gwarancja - 5 lat.

Niedogodności:

 • nie możesz zmielić przypraw;
 • brak baterii w zestawie

AIHOME - stylowa prostota

Innowacyjny młyn ręczny wykonany w Chinach zdobi każdy stół. Gadżet wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Siekanie rozpoczyna się poprzez naciśnięcie przycisku znajdującego się w górnej części obudowy.

Kraj - Chiny. Cena - od 770 rubli.

młyn AIHOME

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • łatwość użycia;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Nuova Cer - włoski styl

Młyny, podobnie jak potrawy tej włoskiej marki, wyróżniają się wyrafinowaniem kształtu i jakości. Korpus młynka ręcznego Jagody jest wykonany z ceramiki (pojemność 350 ml), a pokrywka z drewna. Górę produktu zdobi uchwyt szlifierski. Młynek w połączeniu z zastawą Nuova Cer stanie się ozdobą stołu.

Kraj - Włochy. Cena - od 2700 rubli.

Mill Nuova Cer

Zalety:

 • wysokiej jakości ceramika;
 • piękny;
 • duża objętość kolby.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Wybierając młynek do przypraw, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę swoje preferencje, wygląd oraz połączenie z naczyniami kuchennymi. Urządzenie musi być niezawodne, wygodne i funkcjonalne.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *