Najlepsze domowe stacje pogodowe na rok 2020

0

Idąc do pracy, planując weekend, wyprawę na ryby czy rodzinny piknik, warto wiedzieć, jakich niespodzianek możemy się spodziewać po pogodzie, jak się ubrać iw co ubrać dziecko. Myśliwi i rybacy, emeryci i letnicy - wszyscy planują swoje plany w zależności od warunków atmosferycznych: temperatury powietrza, kierunku i siły wiatru, ulewnego deszczu lub upalnego lata. Informacje na ten temat docierają do nas z telewizorów, stacji radiowych i internetu. Jednak dokładność i kompletność takich prognoz, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia. Domowe stacje pogodowe różnych producentów pomogą Ci uzyskać niezbędne informacje: drogie i niedrogie, wielofunkcyjne i proste. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” oferuje przegląd najlepszych stacji pogodowych dla domu w 2020 roku, na podstawie opinii kupujących i ekspertów.

Jak powstała stacja pogodowa?

Wiatrowskaz i barometr były pierwszymi instrumentami, które pomagały ludziom przewidywać pogodę. Pierwsza wskazywała kierunek wiatru, druga ostrzegała o zbliżającej się burzy. Rzemieślnicy nadali im bardzo atrakcyjny wygląd. Średniowieczne wiatrowskazy nadal zdobią dachy europejskich miast. Później zostały uzupełnione o barometr, termometr, higrometr i anemometr, które stanowią podstawę każdej stacji pogodowej.

Część wyposażenia

Barometr

To urządzenie mierzy ciśnienie atmosferyczne od kilku stuleci. Pierwszy barometr stworzył słynny Florentine Torricelli, który w 1644 roku złożył urządzenie z płytki rtęci i wydrążonej rurki z zanurzoną w niej skalą. W zależności od ciśnienia atmosferycznego w rurze unosiła się lub opadała kolumna rtęci. Dwieście lat później barometr poprawił Francuz Lucien Vidi. Jego główną częścią była cienkościenna metalowa skrzynia, z której wypompowywano powietrze. Wymiary tego pudełka zmieniały się wraz ze zmianami ciśnienia. Drgania ściany skrzyni były przenoszone na sprężynę połączoną z ruchomą strzałką przesuwającą się wzdłuż skali. Ponieważ w tym przypadku nie użyto żadnej cieczy, do nazwy barometru dodano słowo aneroid (po grecku aneros - niezawierający wilgoci). Barometr aneroidowy jest używany w analogowych stacjach meteorologicznych już teraz.

Higrometr

Służy do pomiaru wilgotności gazów i powietrza, o którym wiadomo, że jest mieszaniną gazów. Stopień nasycenia powietrza wilgocią zależy od tego, jak komfortowo poczujesz się w upalne lato lub mroźne zimowe dni. Wzrost tego parametru latem oznacza męczącą duszność, zimą - chłód do kości. Brak wilgoci w powietrzu w domu wpływa niekorzystnie na zdrowie mieszkańców. Istnieje kilka rodzajów higrometrów:

 1. Volosova Zasada działania polega na zmianie długości beztłuszczowego ludzkiego włosa rozpiętego na metalowej ramie w zależności od wilgotności powietrza. Wartości są określone przez wskazanie strzałki na skali.Urządzenie jest proste i tanie, ale delikatne i niezbyt dokładne.
 2. Film. Działa na tej samej zasadzie co włosy. Zamiast włosów stosuje się organiczną folię przymocowaną do strzały. Strzała jest wyposażona w ciężarek. W warunkach zwiększonej wilgotności folia rozciąga się pod wpływem obciążenia, od którego strzała przesuwa się wzdłuż skali. Wraz ze spadkiem zawartości wilgoci w powietrzu folia kurczy się, przeciągając strzałkę wraz z nią w przeciwnym kierunku. Zalety i wady miernika wilgotności foliowego są takie same, jak miernika wilgotności włosów.
 3. Ważona. Jest to rurka w kształcie litery U wypełniona higroskopijnym związkiem. Aby określić wilgotność powietrza, pewna jej ilość jest przepuszczana przez urządzenie za pomocą specjalnej pompy. Procent oblicza się z różnicy masy higroskopijnego wypełniacza przed i po pompowaniu powietrza, zgodnie ze specjalnym wzorem. Wadą jest konieczność wykonywania obliczeń matematycznych w celu uzyskania wymaganych informacji. To długa podróż, której nie każdy użytkownik może zrobić.
 4. Ceramiczny. Działa na zasadzie wyznaczania różnicy oporu elektrycznego wkładu ceramicznego.
 5. Elektrolityczny. Zasada jest taka sama jak w poprzedniej wersji. Mierzona jest rezystancja elektrolitu, która zmienia się w zależności od ilości wilgoci w powietrzu.
 6. Kondensacja. Daje najdokładniejsze odczyty. Analizowana jest ilość kondensatu spadającego na powierzchnię lustra po wymuszonym chłodzeniu. Wartość względną określa elektroniczny termometr umieszczony pod lustrem urządzenia.

Termometr

Wszyscy znają to urządzenie od dzieciństwa. Termometry rtęciowe mierzą temperaturę ciała. Alkohol służy do określenia stopnia nagrzania powietrza i wody w łazience lub akwarium. Zasada działania w obu przypadkach jest taka sama. Zawartość kolby (alkohol lub rtęć), rozszerzając się po podgrzaniu i kurcząc się w wyniku chłodzenia, unosi się lub opada przez wydrążoną rurkę, która wychodzi z samej kolby. Rurka jest umieszczona wzdłuż skali.

Używamy skali Celsjusza. W Stanach Zjednoczonych, Belize, na Bahamach i Kajmanach stosuje się skalę Fahrenheita. Zero stopni Celsjusza to 32 stopnie Fahrenheita. Inżynierowie i naukowcy w swoich obliczeniach posługują się skalą Kelvina, gdzie znak „zero” odpowiada minus 273,15 stopni Celsjusza. Przy takim zamrażaniu ruch termiczny cząsteczek ustaje i po prostu nie można jeszcze bardziej schłodzić ciała. Nazywam ten stan materii „absolutnym zerem”

Ciekawy! Początkowo Anders Celsius uważał temperaturę wrzenia wody za „zero” swojej skali. W związku z tym przy 100 stopniach lód zaczął się topić. Kontrowersje o tym, kto przestawił skalę Celsjusza na obecną pozycję, w której woda wrze w temperaturze 100 stopni, a lód topi się w temperaturze zera, nie ustaje do dziś. Niektóre źródła podają, że Karl Linneusz był pierwszym, który „przewrócił” skalę, inni nazywają Mortena Stremera, ucznia Celsjusza. Jeszcze inni są pewni, że zrobił to sam Celsius, za radą Stremera.

Oprócz termometrów rtęciowych i alkoholowych szeroko stosowane są termometry mechaniczne. Zasada działania jest taka sama jak w przypadku rtęci i alkoholu. Jako element aktywny w tych urządzeniach stosuje się zwijane metalowe paski lub bimetaliczne płyty.
Elektroniczny termometr porównuje rezystancję przewodnika, która zmienia się wraz z wahaniami temperatury medium. Do kontroli stanu substancji w procesach technologicznych najczęściej stosuje się termopary i termometry oporowe.

Domowe stacje pogodowe, ich rodzaje i możliwości

Prognoza pogody z telewizyjnego spikera czy z internetu już nie pasuje do wielu, ponieważ informuje jedynie o średnich wartościach temperatury powietrza i możliwych opadach w regionie. Na podstawie „uśrednionych” danych można złapać deszcz lub ubierać się nie na pogodę. Dla współczesnego mieszkańca miasta ważne jest, aby mieć informacje o kierunku i sile wiatru, znać jego wielkość i możliwe dzienne wahania ciśnienia atmosferycznego. Dzięki tym informacjom możesz efektywniej zaplanować swój dzień.Osobom zależnym od pogody i skłonnym do przeziębień dodatkowe informacje pomogą uniknąć problemów zdrowotnych. Aby obserwować i otrzymywać pełne informacje synoptyczne, potrzebujesz domowej stacji meteorologicznej. W zależności od funkcjonalności można je podzielić na analogowe i cyfrowe.

Stacje analogowe

Być może najbardziej „starożytny” typ domowych „prognoz pogody”. Wyposażone są w urządzenia mechaniczne pokazujące aktualną wartość ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności. Wszystkie od dawna są zarejestrowane w domach i mieszkaniach. Termometr za oknem iw pokoju nadal jest instalowany. Barometr często znajdowano w XIX wieku w domach. Umieszczone w drewnianych, bogato zdobionych budynkach nie tylko przepowiadały złą pogodę, ale także dekorowały wnętrze.
Nowoczesna domowa stacja analogowa może łączyć w jednej obudowie barometr, termometr i higrometr. Wykończenie obudowy może być różne, od plastiku po mahoń. Niektóre urządzenia są wbudowane w metalową obudowę. Majsterkowicze mogą złożyć coś takiego własnymi rękami. Aby to zrobić, wystarczy zakupić manometr, termometr i higrometr, wybrać materiał i kształt obudowy, a potem, jak mówią, kwestia technologii.

Taki prognostyk domu nie może przewidzieć jutra. Pokaże właścicielowi wstępne dane, a wnioski będziesz musiał sam wyciągnąć. To ma swój romans.

Urządzenia cyfrowe

Ten typ sprzętu różni się od wersji analogowych przede wszystkim obecnością funkcji prognozy pogody na najbliższą przyszłość. W skład wyposażenia wchodzą zewnętrzne i wewnętrzne czujniki temperatury, higrometr i barometr. Podłączenie czujników do modułu w wersjach budżetowych odbywa się za pomocą przewodów. Bardziej zaawansowane i droższe modele wyposażone są w bezprzewodowy czujnik zdalnego sterowania z transmisją sygnałów radiowych do modułu lub z komunikacją przez Wi-Fi. Liczba różnych czujników zewnętrznych w najlepszych modelach sięga 5 szt. Oprócz podstawowego zestawu na wyposażeniu zaawansowanych modeli znajduje się anemometr - urządzenie mierzące prędkość i kierunek wiatru. Jednostka wewnętrzna może być zasilana bateriami lub akumulatorami, siecią lub panelami słonecznymi. Modele cyfrowe są dostępne w wersjach stacjonarnych i naściennych. Istnieją nawet gadżety okienne - małe, lekkie gadżety mocowane taśmą do szyby.

Kryteria wyboru stacji pogodowej

Domowa prognoza pogody we wnętrzu

Wybierając „meteorologa mechanicznego” do swojego domu, należy pamiętać, aby model organicznie pasował do wnętrza. Dostępne są moduły wewnętrzne do montażu na biurku i na ścianie. Korpus modułu wewnętrznego może być wykonany z metalu, tworzywa sztucznego lub szlachetnego drewna. Niektórzy producenci uzupełniają funkcjonalność swoich urządzeń budzikiem i odbiornikiem radiowym.
Stacje analogowe są również dostępne w wersji naściennej i stołowej. Ze względu na nieco archaiczny charakter są zazwyczaj dekorowane w stylu retro, z korpusem wykonanym z cennych gatunków drewna. Konstrukcja składająca się z barometru aneroidowego, termometru strzałkowego i higrometru wygląda bardzo solidnie. W tym zestawie chronometr nie będzie zbyteczny. Kształt kadłuba może być też dość nowoczesny lub może to być tradycyjny korpus barometru z XIX wieku w postaci kierownicy lub kotwicy, przypominający czasy żaglowców, podróży i odkryć. Wersja naścienna w drewnianej obudowie ma solidną wagę, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na niezawodność montażu.

Funkcje ekranu

Informacje na ekranach niektórych modeli są wyraźnie widoczne tylko pod pewnym kątem. Zwykle jest to kompensowane przez podświetlenie ekranu. Modele budżetowe wyposażone są w ekran monochromatyczny, drogie i profesjonalne - z kolorowym, ułatwiającym odczytanie informacji.

Czego szukać

Wybór według ceny

Kupując budżetowe urządzenie, właściciel otrzymuje wewnętrzny moduł w postaci monochromatycznego wyświetlacza z wbudowanym barometrem i termometrem oraz zewnętrzny czujnik z połączeniem przewodowym. Na ekranie wyświetlany jest aktualny czas, temperatura, ciśnienie atmosferyczne.Za pomocą zewnętrznego czujnika można zobaczyć te same zewnętrzne parametry klimatyczne. Prognoza pogody na następną połowę dnia wyświetlana jest na ekranie za pomocą symboli.

Zakres czujników

W urządzeniach ze średniej półki cenowej funkcjonalność jest rozszerzona. W zestawie czujniki bezprzewodowe o różnych zasięgach. Kupując stację pogodową do wiejskiego domu, należy obliczyć odległość od czujników zewnętrznych do modułu wewnętrznego i wybrać urządzenia o zasięgu co najmniej 100 metrów. To prawda, że ​​takie urządzenie będzie kosztować więcej.

Dodatkowe funkcje

Kolorowy wyświetlacz z inteligentnym podświetleniem umożliwia określenie prognozy na najbliższą przyszłość na podstawie koloru ekranu. Niektóre moduły na życzenie właściciela mogą wyświetlać potrzebne informacje na suficie, ścianie lub innej powierzchni. Aby to zrobić, po prostu obróć wbudowany projektor w żądanym kierunku.
Modele z rozszerzoną funkcjonalnością zużywają znaczną ilość energii elektrycznej. Zwykłe baterie wystarczają na kilka miesięcy. Dobrym rozwiązaniem byłoby posiadanie wbudowanego akumulatora. Idealnie zasilany energią słoneczną.

Profesjonalne stacje meteorologiczne wyposażone są w dodatkowe czujniki i urządzenia do określania kierunku i prędkości wiatru, aby dać dokładną prognozę na kolejne 12 godzin i kilka dni. Oprócz monitorowania danych klimatycznych ekran dotykowy wyświetla datę, godzinę, fazy księżyca i wysokość. Dotykając ekranu, możesz przełączać kanały z czujników zewnętrznych na wewnętrzne, aby śledzić parametry klimatyczne w domu. Sprzęt taki wyposażony jest w port USB umożliwiający podłączenie urządzenia do komputera PC. Daje to dodatkowe możliwości dokładnego prognozowania, odwołując się do danych z Internetu.

Stacja pogodowa w „Inteligentnym domu”

Integracja cyfrowej stacji pogodowej z systemem „Smart Home” pozwala na automatyczne dostosowanie klimatu w pomieszczeniach mieszkalnych w zależności od warunków atmosferycznych. Inteligentny dom, korzystając z danych z zewnętrznych czujników prognozowania domu, zwiększy temperaturę w systemie grzewczym w związku z przewidywanym trzaskiem zimna, odwrotnie manipuluje początkiem ciepła, a inteligentne kurtyny automatycznie zaciągną się w upalny słoneczny dzień. Zgodnie ze wskazaniami higrometru inteligentny dom włączy nawilżacz. Taka integracja pozwoli zaoszczędzić do 40% kosztów ciepła i energii elektrycznej.

Wybór modelu od najlepszych producentów

Wśród wielu firm i firm zajmujących się produkcją precyzyjnych przyrządów, w tym stacji meteorologicznych, niemiecka firma TFA zajmuje jedno z czołowych miejsc. Wykonane z niemiecką precyzją i skrupulatnością modele prezentowane są w innym przedziale cenowym:

 • proste urządzenia bez zewnętrznych czujników kosztują od 800 do 1500 rubli;
 • modele domowe z rozszerzonym zestawem funkcji zapakowane w eleganckie etui są sprzedawane w przedziale od 2600 do 5000 rubli;
 • najlepsze modele o szerokim zakresie możliwości, wraz z zewnętrznymi czujnikami i portem USB, sprzedają się za 15 000 do 23 000 rubli.

Amerykańska firma Assistant specjalizuje się w produkcji elektroniki użytkowej, od kalkulatorów i domofonów, po laptopy, tablety, smartfony itp. Domowe stacje pogodowe z minimalnym zestawem klimatyzacji kosztują kupującego 1500 - 2500 rubli. Urządzenie ze zdalnym czujnikiem bezprzewodowym kosztuje co najmniej 3000 rubli. Produkcja firmy jest rozmieszczona w Chinach.

Firma EA2 z Hongkongu istnieje od 2010 roku. Produkuje domowe stacje pogodowe i zegary projekcyjne, będąc jedną z wiodących firm w tej dziedzinie. Jej rozwiązania wyróżniają się minimalistycznym designem, niezawodnością i przystępną ceną. Ceny modeli firmy wahają się od 500 do 7000 rubli. Model Ea2 EN209, wyposażony w czujnik wysokiej temperatury Ea2 SR111, przeznaczony do łaźni parowych i saun.

Oprócz spółek giełdowych na rynku prezentowane są popularne modele amerykańskich firm Oregon Scientific i La Crosse, niemieckiej Beurer i Bresser, francuskiej Netatmo Urban.Wszyscy oni dostarczają na rynek produkty o różnych możliwościach, od najprostszych po najdroższe, działające przez Internet (Netatmo Urban) z integracją z systemem Smart Home, monitorowaniem poziomu CO itp.

Zainteresowanym produktami chińskich firm warto zapoznać się z ofertą domowych stacji meteorologicznych na Ali Express - globalnej witrynie internetowej, która oferuje przyzwoitej jakości elektronikę z Chin, różne funkcje i przystępną cenę.

Przed dokonaniem zakupu warto zebrać pełne informacje na ich temat. Powinieneś dowiedzieć się, jakie są stacje pogodowe i do czego mogą być przydatne. Nie zaszkodzi słuchać rad użytkowników, którzy mają doświadczenie w obsłudze podobnych gadżetów różnych producentów, przy minimalnym i rozbudowanym zestawie funkcji. Aby nie popełniać błędów przy wyborze modelu, musisz określić minimalny zestaw funkcji, który odpowiada Tobie jako użytkownikowi. Od tego zależy poziom cen modelu. Rekomendacje sprzedawców lub Twoich znajomych spośród doświadczonych użytkowników podpowiedzą Ci, którą firmę najlepiej kupić. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z opisem urządzenia, przeczytać instrukcję instalacji i obsługi, dowiedzieć się, ile kosztuje Twój model. Dopiero po otrzymaniu odpowiedzi na wszystkie pytania możesz zapłacić za zakup.

Decydując się na kryteria wyboru, przystępujemy do przeglądu oceny wysokiej jakości domowych stacji pogodowych w 2020 roku.

Buro H103G

Dziesiąte miejsce w naszym rankingu zajmuje budżetowa stacja pogodowa Buro H103G. Małe urządzenie stołowe z możliwością montażu na ścianie. W rzeczywistości jest to termometr elektroniczny, który kontroluje temperaturę w pomieszczeniu i „za burtą”. W zestawie jeden czujnik bezprzewodowy o zasięgu do 80 m. Moduł wewnętrzny posiada monochromatyczny wyświetlacz z funkcjami kalendarza, zegara, alarmu i kalendarza księżycowego. Wbudowany czujnik pokazuje procentową zawartość wilgoci w powietrzu. Istnieje możliwość podłączenia dwóch dodatkowych czujników bezprzewodowych, które należy dokupić osobno. Średnia cena to tylko 595 rubli. Według kupujących model ma całkiem przyzwoite właściwości jak na te pieniądze.

Buro H103G

Zalety:

 • dokładne odczyty czujników;
 • bardzo kompaktowe urządzenie;
 • wytrzymała obudowa wytrzymująca upadki z wysokości do 100 cm;
 • dostępność prognozy pogody;
 • rozsądna cena.

Niedogodności:

 • wyświetlacz monochromatyczny;
 • brak czujników do określania ciśnienia atmosferycznego;
 • brak podświetlenia ekranu.

Uniel UTV - 64

Dziewiąty numer w naszej ocenie to stosunkowo niedrogi model domu Uniel UTV - 64. W zestawie znajduje się jeden bezprzewodowy czujnik temperatury o zasięgu do 30 metrów. Drugi czujnik jest wbudowany w moduł wewnętrzny wyposażony w kolorowy wyświetlacz. Zakres pomiaru wynosi od minus 40 do plus 60 stopni. Górny próg pomiaru wilgotności wewnętrznej i zewnętrznej wynosi 99%, dolny próg to 22%. Urządzenie informuje o prognozie pogody, pokazuje dokładny czas, posiada regularny kalendarz. Zasilanie z sieci jest zduplikowane dzięki możliwości pracy z baterii AA. Wskaźnik naładowania pojawia się na wyświetlaczu. Średnia cena urządzenia to 1148 rubli.

Uniel UTV - 64

Zalety:

 • kolorowy wyświetlacz z wyraźnym obrazem;
 • obecność barometru i prognozy pogody;
 • możliwość podłączenia trzech czujników;
 • dokładne odczyty czujnika.

Niedogodności:

 • ciśnienie jest wyświetlane w nietypowych jednostkach miary - hektopaskalach;
 • wszystkie dane klimatyczne nie są wyświetlane w tym samym czasie, konieczne jest przełączenie za pomocą przycisków;
 • trudności w zakupie dodatkowych czujników.

HAMA EWS - 800

Ósme miejsce w rankingu zajmuje produkt HAMA EWS - 800, znanej niemieckiej firmy HAMA. Jest to domowa stacja pogodowa wyposażona w monochromatyczny wyświetlacz z wbudowanym higrometrem, termometrem i zdalnym czujnikiem bezprzewodowym o zasięgu do 100 m. Może pracować zarówno na blacie jak i przy montażu ściennym. Wyświetla prognozę, temperaturę powietrza w pomieszczeniu i na zewnątrz, wilgotność i ciśnienie. Dodatkowe funkcje obejmują zegar i zwykły kalendarz. Zasilany bateriami AA. Istnieje podświetlenie ekranu.

HAMA EWS - 800

Zalety:

 • całkiem pełna funkcjonalność;
 • przyzwoity wyświetlacz z obszernymi informacjami;
 • dobre oświetlenie;
 • jednoczesne wyświetlanie wszystkich danych klimatycznych;
 • wykres zmian ciśnienia atmosferycznego;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • jeśli między czujnikiem zewnętrznym a modułem znajdują się ściany, zasięg zmniejsza się do 30 m;
 • jednostki ciśnienia - hPa i cale rtęci;
 • niejasne instrukcje napisane małym drukiem.

Ea2 Bl502

Najlepsze recenzje klientów otrzymała modelka firmy Ea2 Bl502 z Hongkongu, która w naszej ocenie zajmuje siódme miejsce. Mała stacja biurkowa z pomiarem parametrów klimatycznych w domu. W zestawie bezprzewodowy czujnik temperatury zaburtowy, z możliwością podłączenia dwóch kolejnych. Kontrola wilgotności od 20% do 99%. Odczyty czujnika są dokładne. Promień działania 30 m. Urządzenie łączy w sobie głównym przeznaczeniem funkcję zegara, budzika, kalendarza. Średni koszt jest dość przystępny i wynosi 1790 rubli.

Ea2 Bl502

Zalety:

 • dokładność odczytów czujnika;
 • czujnik zdalny bez przewodów;
 • możliwość montażu na ścianie;
 • ładny projekt;
 • czytelny monochromatyczny wyświetlacz.

Niedogodności:

 • przyciski sterujące na tylnym panelu, co jest niewygodne w przypadku montażu na ścianie.

Oregon Scientific Bar806

Na szóstym miejscu znajduje się amerykańska stacja Scientific Bar806. Mały (160 x 94 x 46 mm) moduł wewnętrzny z monochromatycznym wyświetlaczem, wbudowanym termometrem i higrometrem. Jest podświetlenie. Czujnik zewnętrzny komunikuje się z modułem wewnętrznym na odległość nieprzekraczającą 30 m. Istnieje możliwość podłączenia trzech zewnętrznych urządzeń klimatyzacyjnych. Dodatkowe funkcje obejmują: prognozę pogody, zegar i budzik, kalendarz, wskaźnik mrozu. Zakup będzie kosztował użytkownika 2100 rubli.

Oregon Scientific Bar806

Zalety:

 • ładny design, który nie psuje wnętrza;
 • autonomiczne zasilanie; działa na bateriach litowych od ponad roku;
 • wysokiej jakości montaż;
 • bateria słoneczna;
 • dokładne odczyty czujnika.

Niedogodności:

 • czujnik zewnętrzny wymaga ochrony przed słońcem i opadami atmosferycznymi.

RST 05301

Piąty w naszej recenzji to szwedzki produkt RST 05301. Jest to model analogowy z barometrem aneroidowym, higrometrem wskazówkowym i termometrem alkoholowym. Projektanci firmy opracowali serię produktów pod ogólną nazwą „Pogodnik”, która wyróżnia się wyjątkowym designem w stylu XIX-wiecznego Imperium Rosyjskiego. RST 05301 to nie tylko stylowa rzecz i wspaniały prezent, ale także stacja pogodowa z najdokładniejszymi przyrządami, która pozwala na monitorowanie temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Prognoza pogody jest wskazywana za pomocą symboli na skali barometru. Taki prezent będzie kosztował klientów 3940 rubli.

RST 05301

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • wysoka celność;
 • Prognoza pogody.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Bryg + M-47 nowy

Czwartą linię rankingu zajmują produkty LLC Brig Russia. Nowa stacja analogowa Brig + M-47 wyposażona jest w najbardziej precyzyjne urządzenia niemieckiego designu, umieszczone w designerskiej drewnianej obudowie. Termometr wskazówkowy i wilgotnościomierz w komplecie z barometrem aneroidowym doskonale się uzupełniają. Wędkarze i myśliwi doceniają Brig + M-47 nie tylko za znakomity design, ale także za dokładne wskazania, które pozwalają na planowanie efektywnego łowienia.

Bryg + M-47 nowy

Zalety:

 • doskonała niemiecka jakość;
 • dokładność odczytów;
 • przemyślany projekt;
 • wspaniały prezent i bardzo przydatna rzecz dla szerokiego grona użytkowników.

Niedogodności:

 • nie znaleziono.

Miejska Stacja Pogodowa Netatmo

Trzech liderów w rankingu otwiera opracowana we Francji Miejska Stacja Pogodowa Netatmo. To urządzenie różni się od reszty tym, że w pełni ujawnia swoją znaczną funkcjonalność przez Internet. W zestawie podświetlany wyświetlacz, dwa zdalne czujniki obsługujące komunikację z modułem wewnętrznym poprzez Wi - Fi na odległość do 100 m. Temperatura i wilgotność mierzone są w pomieszczeniach i na zewnątrz. Model jest zintegrowany z systemem Smart Home.Umożliwia to sterownikowi sterowanie systemem grzewczym, automatyczne włączanie nawilżaczy, zamykanie i otwieranie zasłon oraz automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie klimatyzatora. Informacje o parametrach klimatycznych w domu i poza nim można kontrolować ze smartfonów, iPhone'ów i tabletów za pomocą odpowiednich aplikacji. Zakup będzie kosztował dużo, średnio około 11390 rubli.

Miejska Stacja Pogodowa Netatmo

Zalety:

 • wiarygodność i dokładność odczytów przyrządów;
 • wielofunkcyjność;
 • Kontrola stężenia CO (pokazuje, kiedy pomieszczenie wymaga wentylacji);
 • integracja z systemem „inteligentnego domu”, automatyczna regulacja ogrzewania i wentylacji na podstawie wskazań czujników stacji, oszczędność energii elektrycznej i cieplnej.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

La Crosse WS 9057

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się cyfrowa stacja pogody La Crosse WS 9057, opracowana w USA. Urządzenie posiada duży wyświetlacz w plastikowej obudowie, w kolorze aluminium lub drewna, z możliwością montażu na ścianie lub zastosowania w wersji desktop. Do modułu wewnętrznego można podłączyć trzy czujniki zewnętrzne, ale jest on wyposażony w jeden o transmisji sygnału nie większej niż 100 m. kalendarze księżycowe. Autonomiczne zasilanie z baterii AA. Jest wskazanie stanu naładowania baterii, wybór jednostek miary temperatury i ciśnienia. Średnia cena: około 4000 rubli.

La Crosse WS 9057

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • wyświetlacz informacyjny;
 • wyświetla fazy księżyca;
 • dokładne odczyty czujników;
 • możliwość synchronizacji zegara z dokładnymi sygnałami czasu za pośrednictwem kanału radiowego.

Niedogodności:

 • jednostki ciśnienia w hPa (bez wyboru mmHg);
 • konieczność dostosowania wysokości nad poziomem morza w zależności od podłogi;
 • brak podświetlenia wyświetlacza.

RST 02523

Pierwsze miejsce zajmuje szwedzka stacja cyfrowa RST 02523. Użytkownicy doceniają stylową obudowę jednostki wewnętrznej wykonanej z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, udany podział na strefy odczytów na wyświetlaczu, znane nam jednostki pomiaru ciśnienia atmosferycznego i temperatury. Istnieje możliwość podłączenia trzech bezprzewodowych czujników o zasięgu do 30 m. W zestawie jeden. Wilgotność mierzy się w pomieszczeniach i na zewnątrz. Zakres pomiarowy wynosi od 30 do 80%. Autonomiczne zasilanie z wymiennych baterii. Wyświetlacz pokazuje wartości temperatury, ciśnienia, aktualnego czasu. Dodatkowo łączy w sobie zalety budzika, zwykłego kalendarza i kalendarza księżycowego oraz pokazuje poziom naładowania baterii. Średni koszt urządzenia nie jest szczególnie wysoki i wynosi 5150 rubli.

RST 02523

Zalety:

 • doskonała precyzja i jakość wykonania;
 • wielofunkcyjność;
 • dostępność prognozy;
 • stylowy wygląd;
 • Dobry stosunek jakości do ceny.

Niedogodności:

 • górny próg pomiaru wilgotności nie przekracza 80%, co nie jest wystarczające do pomiarów zewnętrznych.

Nazwa urządzeniaProdukcja deweloperskaGłówna charakterystykaŚrednia cena
RST 02523SzwecjaPomiar temperatury od -50 do +60 stopni; pomiar wilgotności od 30 do 80%. Dodatkowo: prognoza; zegar; budzik; kalendarz regularny i księżycowy. Cechy: zdalny czujnik o promieniu odbioru 30m, możliwość podłączenia trzech czujników; transmisja danych przy częstotliwości 433,92 MHz; autonomiczne zasilanie - baterie AA.RUB 5150
La Crosse WS 9057USAZakres temperatury; pomiar wilgotności
wewnątrz, na zewnątrz, w zakresie 1 - 99%; wyświetlanie ciśnienia atmosferycznego na ekranie. Do tego:
prognoza pogody, zegar, budzik, kalendarz regularny / księżycowy. Cechy: czujnik bezprzewodowy (zasięg odbioru 100 m), max. ilość czujników - 3, w zestawie - 1; częstotliwość transmisji 915 MHz. Odżywianie
autonomiczne, akumulatory typu R14, wskazanie poziomu naładowania.
3710 RUB
Miejska Stacja Pogodowa NetatmoFrancjaZakres wskaźników temperatury wynosi od -40 do +60 stopni C; pomiar wilgotności
wewnątrz, na zewnątrz, w zakresie 0 - 100%.Dodatkowe funkcje: prognoza pogody, zapamiętywanie wartości temperatury, zegar, budzik, regularny kalendarz. Cechy: zdalny czujnik o promieniu odbioru 100 m, 2 szt .; autonomiczne zasilanie, baterie AAA; podświetlany wyświetlacz; stacja pogodowa na Androida / iPhone / iPad / iPod touch; pomiar poziomu hałasu i CO2 w pomieszczeniu; podłączenie czujnika zewnętrznego przez Wi-Fi, wewnętrznego przez USB.
11272 RUB
Bryg + M-47 Niemcy / Rosjaanalogowa stacja pogodowa; materiał korpusu drewno; mocowanie ścienne; bez cieczy barometr; pomiar ciśnienia, temperatury, wilgotności.4 990 RUB
RST 05301Szwecjaanalogowa stacja pogodowa; materiał korpusu drewno; mocowanie ścienne; bez cieczy barometr; termometr alkoholowy; pomiar ciśnienia, temperatury, wilgotności.4600 RUB
Oregon Scientific Bar806USAZakres wskaźników temperatury wynosi od -20 do +60 stopni C; Pomiar wilgotności
wewnątrz pomieszczeń w zakresie 25 - 95%; funkcje dodatkowe
prognoza pogody, przechowywanie wartości temperatury, zegar, regularny kalendarz;
prognoza pogody, regularny kalendarz; czujnik zdalny
bezprzewodowy (zasięg odbioru 30 m), maks. ilość czujników - 3, w zestawie - 1; autonomiczne zasilanie, baterie AA (w zestawie), wskazanie poziomu naładowania; wskaźnik szronu, automatyczna synchronizacja DCF-77, bateria słoneczna.
2690 RUB
Ea2 Bl502ChinyZakres wskaźników temperatury wynosi od -4 do +50 stopni C; Pomiar wilgotności
w pomieszczeniach zamkniętych w zakresie 20 - 99%; do tego
zegar, budzik, zwykły kalendarz; Czujnik zdalny
bezprzewodowy (zasięg odbioru 30 m), maks. ilość czujników - 3, w zestawie - 1; zasilanie
autonomiczne baterie AAA, wskazanie poziomu naładowania; pokaz
podświetlany.
1290 RUB
HAMA EWS - 800NiemcyZakres temperatury
-40 - 65 ° C; pomiar wilgotności
wewnątrz, na zewnątrz, w zakresie 1 - 99%. Do tego:
prognoza pogody, zapamiętywanie wartości temperatury, zegar, budzik, regularny kalendarz; czujnik zdalny
bezprzewodowy (zasięg odbioru 100 m), w zestawie - 1; transmisja danych
co 48 s, częstotliwość nadawania 433,92 MHz; podświetlany wyświetlacz.
2039 RUB
Uniel UTV - 64Rosja / ChinyZakres wskaźników temperatury wynosi od -40 do +60 stopni C; Pomiar wilgotności
wewnątrz, na zewnątrz, w zakresie 20 - 99%; barometr; do tego
prognoza pogody, zegar, budzik, regularny kalendarz; Czujnik zdalny
bezprzewodowy (zasięg odbioru 30 m), maks. ilość czujników - 3, w zestawie - 1; Transfer danych
co 45 s, częstotliwość nadawania 433,92 MHz; Odżywianie
autonomiczny / sieciowy, baterie AA, wskaźnik poziomu naładowania; Podświetlany wyświetlacz.
1148 RUB
Buro H103GRosja / ChinyZakres wskaźników temperatury wynosi od -50 do + 70 stopni C; Pomiar wilgotności
wewnątrz, na zewnątrz, w przedziale 20 - 95%; Do tego:
prognoza pogody, zegar, budzik, zwykły kalendarz, kalendarz księżycowy; czujnik bezprzewodowy (zasięg odbioru 80 m), maks. ilość czujników - 3, w zestawie - 1.
Odżywianie
autonomiczne baterie AAA, wskaźnik poziomu naładowania.
720 rbl

Domowa stacja pogodowa może zmienić jakość życia. Takie urządzenia ułatwiają osobom zależnym od pogody, myśliwym i rybakom, obywatelom, których zawód wiąże się ze stałym przebywaniem poza terenem obiektu (budowlańcy, pracownicy komunalni, kurierzy itp.). Młodzi rodzice instalują niedrogie modele w sypialniach małych dzieci. Pomaga to kontrolować i na czas dostosowywać tak ważne parametry zdrowotne, jak wilgotność, poziom CO, temperatura w pomieszczeniu.

Oprócz niewątpliwie przydatnych funkcji, urządzenia te służą jako efektowny dodatek i dekoracja wnętrza salonu, domu i biura. Spróbuj zmienić swoje życie na lepsze, zaopatrz się w prognozę pogody w domu. Przegląd udostępniony na naszej stronie internetowej powie Ci, jak wybrać odpowiedni model.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *