❄Najlepsze minibary na 2020 rok

0

Domowy mini-bar będzie świetnym dodatkiem do wnętrza, a także pozwoli na utrzymanie drogich trunków w odpowiednich warunkach, pozwalając zachować smak elitarnego alkoholi. Taki mebel wpasuje się w każdą aranżacyjną przestrzeń. Można go bezpiecznie przedstawić jako prezent dla dobrego przyjaciela lub lidera. Katalog takich towarów cieszy się obfitością, jednak tak szeroki asortyment dezorientuje kupującego. Nasz artykuł pomoże czytelnikom dowiedzieć się, który mini-bar lepiej ustawić w domu, a który w biurze lub hotelu.

Co to jest

Mini-bar to pojemnik, w którym utrzymywana jest stała temperatura, w tym dość niska. Często niektóre modele są wyposażone w zamrażarkę do lodu. Takie przedmioty nazywane są również kolekcją win lub lodówką. Dodatkowo wnętrze baru składa się z przegródek, szklanych półek oraz niewielkich ilości przekąsek (np. Chipsów piwnych).

Często takie urządzenia są wyposażone w specjalne czujniki śledzące, które pozwalają kontrolować, który napój został wycofany z kolekcji win, podczas gdy jego koszt jest obliczany. Obecność takich modeli jest uzasadniona tylko w przypadku hoteli. Do użytku domowego ta funkcja nie jest potrzebna.

Projekt

Nowoczesne urządzenia są dostępne w wielu różnych formatach. Istnieją modele standardowe w postaci szafek, a także produkty, które mogą stać się doskonałą ozdobą pokoju, dzięki oryginalnemu wyglądowi, który może oddać osobowość i charakter właściciela. Jakie są główne różnice w winnicy?

Po pierwsze, mini-bar może być wbudowany lub przenośny. Modele do zabudowy są kupowane dla hoteli lub biur w biurach. Wybór takich produktów wynika z niechęci do zwracania uwagi na to akcesorium. Podobne modele można również stosować w małych mieszkaniach. W takim przypadku szafka na wino nie musi być dobierana zgodnie ze specjalnymi wymaganiami, wystarczy, że zmieści się w rozmiarze.

Jeśli chodzi o opcje przenośne, zawsze stanowią one oddzielną część wnętrza, więc takie paski mają ekskluzywny design. Ta funkcja może powodować trudności dla kupujących, ponieważ kolekcja win powinna odpowiadać ogólnemu stylowi pomieszczenia, w którym będzie się znajdować.

Drzwi szafy na wino są całkowicie przezroczyste. Takie opcje kochają właściciele hoteli, ponieważ gość może zapoznać się z asortymentem alkoholi bez otwierania lodówki. W przypadku modeli oryginalnych drzwi są odpowiednio zaprojektowane. Liczba przegródek w środku zmienia się w zależności od potrzeb kupującego.

Przydatna objętość

W przypadku opcji biurowych wystarczy 20-30 litrów. Nie wymagają wielu półek, a zamrażarka jest opcjonalna.

Dla prawdziwych koneserów dobrego alkoholu i kolekcjonerów drogich trunków możesz wybrać model zaprojektowany na 70 litrów.

Jeśli istnieje potrzeba piwnicy na wino z zamrażarką, powinieneś poszukać towarów ze wskaźnikiem 90 litrów. Są rzadkie, drogie, ale w pełni uzasadniają swój koszt.

System chłodzenia

 • System absorpcyjny jest droższą opcją, ale jednocześnie zapewnia minimalny poziom hałasu.
 • System termoelektryczny. Polecamy te modele. Ich koszt jest akceptowalny, a objętość jest niewielka. Ponadto są łatwiejsze w utrzymaniu, a naprawy nie kosztują porządnej sumy. Dodatkowym plusem będzie niskie zużycie energii.
 • Typ kompresora - najtańsze minibary, ale tanie nie znaczy złe. Nowoczesne technologie pozwalają na produkcję winnic o doskonałych parametrach, długiej żywotności i możliwości montażu baru w każdym pomieszczeniu.

Wsparcie temperatury

Rozważając tę ​​pozycję, należy wziąć pod uwagę, jakie produkty alkoholowe będą znajdować się w winnicy. W sprzedaży można znaleźć opcje przeznaczone tylko do jednego rodzaju napoju, ale są też produkty uniwersalne. Zalecamy jednak przechowywanie w minibarze tylko tych rodzajów alkoholi, które wymagają takiej samej temperatury.

Jeśli użytkownik posiada bogatą kolekcję napojów alkoholowych, najlepiej jest zdecydować się na szafkę wielotemperaturową. Takie urządzenie charakteryzuje się obsługą różnych wskaźników stopni Celsjusza w różnych przedziałach.

Inne funkcje wyboru

Jeśli kupujący nie ma dość pieniędzy na drogi mini-bar, może przechowywać butelki wina na specjalnych drewnianych półkach. Najczęściej takie projekty są uzupełniane przegrodami na okulary.

Również pręty są często wbudowane w szafki lub szafki. Alkohol jest przechowywany na lustrzanej półce i zamykany małymi drzwiczkami. Takie opcje były poszukiwane w przeszłości, ale przetrwały do ​​dziś, choć w nieco zmodernizowanej konstrukcji.

Ponadto mini-bary są popularne w następujących typach: pamiątki wykonane w postaci kuli lub beczki piwa, stoliki na kółkach, skrzynie na wino wbudowane w sofę.

Minibary mogą być otwarte. W tym przypadku cała kolekcja jest widoczna, ale ta metoda nie jest do końca odpowiednia dla niektórych napojów, których nie można wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Istnieją modele stacjonarne i przenośne opcje przenośne: możesz zabrać je ze sobą w długą podróż.

W razie potrzeby użytkownik może dodać do produktu różne akcesoria, na przykład oświetlenie, elementy dekoracyjne, lustra. Dodatkowo za opłatą można zamówić minibar z unikalnym autorskim projektem.

Funkcje przechowywania

Zakup nawet najdroższej szafki nie gwarantuje doskonałej konserwacji alkoholu bez spełnienia podstawowych wymagań. Wymagania te są następujące:

 • Wino należy przechowywać pod pewnym kątem, w przeciwnym razie napój będzie fermentował i tracił smak, a także stał się niebezpieczny dla zdrowia. Ponadto wino należy ukryć przed jasnym światłem, aby otwarty bar nie działał.
 • Słodkie likiery wolą ciepło. W niskich temperaturach napój ten stanie się mętny.
 • Whisky, wódka i koniak. W tym przypadku optymalne warunki przechowywania to zimno, pozycja pionowa i niski procent wilgotności.

Ocena najlepszych minibarów na rok 2020

Kompresor

Tesler RC-73 Wood

Świetna opcja dla tych, którzy chcą kupić niedrogą szafkę na wino. Konstrukcja produktu jest skromna, zewnętrzna część wykonana jest z drewna, dzięki czemu użytkownik może łatwo ukryć obecność mini-baru przed wzrokiem ciekawskich. Dyskretny design pozwoli również na łatwe dopasowanie produktu do każdego wnętrza, stając się jego pełnoprawnym elementem.

Użyteczna objętość to 68 litrów. To wystarczy do przechowywania domowej kolekcji. Zamrażarka będzie dużą zaletą. Wnętrze baru zawiera kilka wygodnych półek, na których można umieścić nie tylko butelki, ale także przekąski.

Półki są wykonane z metalu, dzięki czemu bez obaw można postawić na nich drogie butelki. Istnieją również przegródki na napoje narożne i poziome. Niskie zużycie energii będzie miłym dodatkiem do zakupu.

Tesler RC-73 Wood

Zalety:

 • obecność komory zamrażarki;
 • skromny i przyjemny wygląd;
 • niski poziom głośności;
 • przystępna cena;
 • niska moc.

Niedogodności:

 • wymaga okresowego rozmrażania.

Średni koszt to 9500 rubli rosyjskich.

Tesler RC-55

Ta kolekcja win jest idealna dla tych użytkowników, którzy nie mają dużego miejsca na przechowywanie alkoholu. Kompaktowy minibar jest dostępny w kilku kolorach do wyboru. Dostępne również z wykończeniem z drewna.

Pojemność użytkowa to 50 litrów. Pomimo niewielkich rozmiarów producent wbudował zamrażarkę w szafkę na wino. Wnętrze zawiera tylko jedną półkę wykonaną z wytrzymałego metalu. Takie cechy konstrukcyjne zapewnią możliwość montażu butelek ściśle w pionie (w przypadku niektórych napojów jest to ważny punkt), podczas gdy będzie miejsce na przechowywanie przekąsek. Urządzenie działa bardzo cicho, a jego energochłonność zachwyci budżetowych użytkowników.

Tesler RC-55

Zalety:

 • niska cena;
 • delikatny poziom hałasu;
 • stylowy wygląd i wybór kolorów;
 • można go łatwo zainstalować w małym pomieszczeniu;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • małe przemieszczenie;
 • wymagane rozmrażanie.

Średni koszt to 7000 rubli rosyjskich.

Termoelektryczny

Gastrorag BCH-40BL

Stylowe urządzenie, które będzie świetnym dodatkiem do wnętrza zarówno w mieszkaniu, jak iw biurze. Minibar wyposażony jest w automatyczny system wentylacji. Nie wydaje głośnych dźwięków i mieści przyzwoitą ilość elitarnych drinków.

Objętość mini-baru jest niewielka, ma tylko 40 litrów, nie ma też zamrażarki, więc wybór alkoholu do przechowywania w takiej szafce jest nieco ograniczony. Konstrukcja wewnętrzna pozwala na przechowywanie napojów w pozycji pionowej i poziomej, znajdzie się też miejsce na przekąski. Producent uzupełnił kolekcję win o podstawki na kieliszki lub kieliszki. To bardzo przydatny dodatek, który uratuje użytkownika przed zepsutymi pojemnikami.

Dużym plusem będzie obecność systemu No Frost. Oznacza to, że lodówka nie wymaga rozmrażania. Temperatura wewnątrz krąży i jest równomiernie rozprowadzana. Korpus wykonany jest ze stali, co nadaje urządzeniu piękny wygląd, a także gwarantuje długą żywotność.

Gastrorag BCH-40BL

Zalety:

 • Brak systemu Frost;
 • wytrzymały korpus;
 • stylowy wygląd;
 • długa żywotność;
 • drzwi można wymienić;
 • jest zamek.

Niedogodności:

 • małe przemieszczenie;
 • brak zamrażarki.

Średni koszt to 11 000 rubli rosyjskich.

Gastrorag BCWH-68

Bardziej wyposażony model korzystnie wyróżnia się na tle swoich odpowiedników obecnością dwóch reżimów temperaturowych. Pierwsza utrzymuje temperaturę w granicach 8-18 stopni. Są to optymalne warunki do przechowywania drogiego wina, a drugie różni się o 2-3 stopnie, co pozwala na przechowywanie mocnego alkoholu. Strefy te oddzielone są od siebie drzwiczkami, które umożliwiają równomierny rozkład temperatury wewnątrz przedziałów.

Dla większej wygody produkt wyposażono w metalowe półki. Ich położenie i wysokość można zmieniać w zależności od potrzeb użytkownika. Uchwyty na szklanki i przekąski dopełnią przyjemności korzystania z minibaru. Jest panel dotykowy do regulacji głównych parametrów, a dynamiczny system chłodzenia pozwoli schłodzić napój w jak najkrótszym czasie.

Gastrorag BCWH-68

Zalety:

 • dwie komory z różnymi strefami temperatur;
 • jest pojemnik na wino;
 • szybkie chłodzenie;
 • piękny wygląd.

Niedogodności:

 • bez zamrażarki.

Średni koszt to 15 000 rubli rosyjskich.

Shivaki SHRF 50 RT

Całkiem standardowa wersja wysokiej jakości minibaru. Metalowy korpus, pojemność 50 litrów, półka, którą w razie potrzeby można przesuwać, a także uchwyty na przekąski i szklanki. W przypadku niedopasowania design i cechy wnętrza można łatwo dopasować do siebie, a mianowicie: użytkownik może z łatwością przeważyć drzwi. Niski poziom hałasu pozwoli na zainstalowanie kolekcji win w sypialni.

Model rozmraża się samoczynnie, jeśli to konieczne, wewnątrz nie tworzy się szron. Niski poziom zużycia energii jest dodatkowym atutem tego produktu. Dodatkowo można łatwo dostosować temperaturę wewnętrzną do wymagań właściciela.

Shivaki SHRF 50 RT

Zalety:

 • system No Frost;
 • cicha praca;
 • ścisłość;
 • trwałe materiały;
 • długa żywotność.

Niedogodności:

 • sprzedawane w większości przypadków tylko na zamówienie;
 • brak zamrażarki.

Średni koszt to 8000 rubli rosyjskich.

Adsorpcja

Indel B Iceberg 40

Lekki, kompaktowy i ruchomy minibar można harmonijnie zintegrować z meblami pokojowymi, zwalniając miejsce w ciasnych przestrzeniach. Jeśli użytkownik woli osobno zainstalować piwnicę na wino, może to również łatwo zrobić - nie ma potrzeby wbudowywania urządzenia. Chciałbym również zwrócić uwagę na wysokiej jakości włoską produkcję, która gwarantuje długą żywotność towaru.

Piwnica na wino ma małą pojemność - 40 litrów. Jest półka, którą można regulować. Oświetlenie wewnątrz lodówki będzie dużym plusem. Dodatkowo mini-bar posiada wbudowany termostat, który reguluje utrzymanie stałej temperatury. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się o bezpieczeństwo swoich napojów.

Indel B Iceberg 40

Zalety:

 • obecność termostatu i podświetlenia;
 • wszechstronność instalacji;
 • cicha praca;
 • wysoki poziom jakości;
 • stylowy wygląd;
 • oszczędność energii.

Niedogodności:

 • stosunkowo wysoka cena.

Średni koszt to 21 000 rubli rosyjskich.

Indel B Drink 60 Plus

Doskonały model dla tych, którzy planują zabrać ze sobą minibar. Taka cecha jest dostępna dzięki wyjątkowo wytrzymałym materiałom produkcji, które nie boją się upadków i przypadkowych uderzeń. Drzwi są wykonane z hartowanego szkła, które nie pęknie ani nie pęknie przy nieostrożnym użytkowaniu, ale mimo to radzimy zachować ostrożność podczas użytkowania produktu.

Termostat jest w stanie utrzymać wymaganą temperaturę tak prawidłowo, jak to możliwe. Automatyczne rozmrażanie oszczędza czas i wysiłek użytkownika.

Indel B Drink 60 Plus

Zalety:

 • wysoka wytrzymałość;
 • długa żywotność;
 • nie wydaje głośnych dźwięków;
 • nie ma potrzeby rozmrażania;
 • stylowy wygląd.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • trudno znaleźć w sprzedaży.

Średni koszt to 35 000 rubli rosyjskich.

Dometic Classic RH 449 LDAG FS

Naszą ocenę uzupełnia szwedzki produkt, który spełnia wszystkie europejskie normy i wymagania. Korpus modelu jest solidny, jest solidna aluminiowa rama, w której zamontowane są szklane drzwi, które wyróżniają się niezawodnością.

Płytka elektroniczna służy do kontroli głównych parametrów. Temperaturę wewnątrz komory reguluje specjalny „inteligentny” system, który jest w stanie nie tylko utrzymać wymaganą liczbę stopni, ale również znacznie obniżyć poziom zużycia energii.

Dometic Classic RH 449 LDAG FS

Zalety:

 • łatwość użycia;
 • solidna konstrukcja;
 • stylowy wygląd;
 • jasne podświetlenie;
 • przemyślany system.

Niedogodności:

 • wysoka cena;
 • mała objętość - 40 litrów.

Średni koszt to 50000 rubli rosyjskich.

Tabela porównawcza charakterystyk technicznych:

Nazwa produktu MocWaga (kgTom l
Tesler RC-73 Wood0,42 kWh1668
Tesler RC-55142,3 kWh1650
Gastrorag BCH-40BL0,7 kW1540
Gastrorag BCWH-680,083 kW1644
Shivaki SHRF 50 RT0,5 kWh12.850
Indel B Iceberg 400,69 kW15.840
Indel B Drink 60 Plus75 watów20.660
Dometic Classic RH 449 LDAG FS75 watów1940

Jeśli miałeś doświadczenie w korzystaniu z produktów opisanych w ocenie, napisz swoją opinię w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *