Najlepsze domowe fotele bujane na 2020 rok

0

Nic nie uzupełnia domu ani nie tworzy przytulności tak, jak dobry fotel bujany. Pozwala odpocząć po ciężkim dniu i robić swoje ulubione rzeczy siedząc przed telewizorem lub kominkiem. Niektórzy naukowcy twierdzą, że poprawia zdrowie. Aby produkt przynosił tylko radość i korzyści, ważne jest, aby go odpowiednio dobrać. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ranking najlepszych modeli foteli bujanych na 2020 rok.

Z czego wykonane są fotele bujane

Producenci produkują setki modeli z różnych materiałów. Ta różnorodność pozwala wybrać piękny i wysokiej jakości projekt do swojego domu. Najpopularniejszymi materiałami rzemieślniczymi są rattan, wierzba, winorośl i trzcina.

Rattan to jedna z najlepszych i najbardziej niezawodnych opcji. Przywieziony jest z regionów o dużej wilgotności i gorącym klimacie, dzięki czemu produkt wykonany z tego materiału jest odporny na różne zjawiska naturalne, w tym na wysokie temperatury. Fotel z rattanu może wytrzymać obciążenia do 120 kg dzięki swojej dużej wytrzymałości.

Winorośl jest również bardzo poszukiwana, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej właściwości wytrzymałościowe. Tak więc konstrukcja winorośli może wytrzymać do 200 kg. Krzesła wykonane z tego materiału można ustawić w pomieszczeniach o dużej wilgotności lub niskich temperaturach. Niektórzy użytkownicy przeprowadzili nawet eksperyment: zimą postawili produkt na balkonie. Wraz z nadejściem lata konstrukcja nie straciła swoich właściwości wytrzymałościowych.

Fotele z metalową ramą

Oprócz modeli drewnianych producenci wykonują fotele z metalu. Oczywiście produkt nie składa się w całości z niego, tylko z bazy. Siedzisko i oparcie wykonane są z miękkich materiałów. Najczęściej część metalowa łączy się z rattanem. W ten sposób produkt uzyskuje wysoką wytrzymałość i może wytrzymać ciężar ponad 120 kg.

Jeśli dana osoba chce udekorować wiejski dom lub domek, możesz przyjrzeć się bliżej kutym metalowym modelom. Ze względu na swój nietypowy wygląd z łatwością pasują do wnętrz altan i werand.

Opcje budżetowe

Istnieją również fotele bujane ze sklejki. Są to tanie modele, które nadają się do rzadkiego użytku. Konstrukcja zewnętrzna takiego produktu jest inna, co pozwala kupującemu wybrać odpowiednią opcję dla domu lub letniego domku.

Składanie

Jeśli domek letni jest mały lub ktoś chce zainstalować krzesło w mieszkaniu, należy zwrócić uwagę na składane modele. Te opcje są lekkie i łatwe w użyciu. Nawet po rozłożeniu nie zajmują dużo miejsca, aw razie potrzeby można je zawsze schować do spiżarni.

W niektórych rozwiązaniach rama jest wykonana ze stali, a siedzisko i podłokietniki są wykonane z miękkich materiałów, aby osoba siedziała wygodnie.Oprócz wygody modele składane są bardzo trwałe i mogą wytrzymać obciążenie do 100 kg, a różnorodność opcji gwarantuje, że kupujący znajdzie dokładnie taki produkt, który mu najbardziej odpowiada.

Co warto wiedzieć o okuciach

Większość foteli bujanych jest wyposażona w dziesiątki elementów mocujących. Na przykład śruby, wkręty, guziki itp. Ważne jest, aby te części były na swoim miejscu, a mocowanie powinno być jak najbardziej niezawodne, w przeciwnym razie w takiej konstrukcji nie będzie bezpieczeństwa. Aby zwiększyć wskaźniki wytrzymałości, krzesła pokryte są ochronną warstwą lakieru. Zapobiega również tworzeniu się pleśni i pleśni. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że powłoka nie powinna mieć silnych zapachów. Smugi są również niedozwolone.

Przy wyborze nie należy zapominać o tkaninie wykończeniowej, która służy do pokrywania miękkich elementów. Nici nie powinny odstawać, a szwy powinny być proste i schludne. Nie powinno być również żadnych fałd, jeśli nie przewiduje tego projekt.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Oprócz ogólnych zaleceń należy pamiętać o innych kryteriach, które pomogą w doborze odpowiedniego fotela bujanego.

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że krzesło dobierane jest na podstawie wzrostu i wagi użytkownika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli: niektóre wytrzymują tylko 90 kg, podczas gdy inne są stabilne nawet pod wpływem 200 kg. Wysokość bezpośrednio wpływa na wygodę, dlatego ważne jest, aby plecy były wygodne i nie wystawały poza konstrukcję.

Kolejnym kryterium wyboru jest materiał. Tutaj człowiek musi sam zdecydować, co mu najbardziej odpowiada. Nie wolno nam też zapominać o pomieszczeniu, w którym stanie krzesło. Niektóre produkty idealnie pasują do wnętrza werandy, inne dobrze prezentują się w pobliżu kominka.

Kupując krzesło rattanowe należy pamiętać, że jest ono wykonywane wyłącznie ręcznie i sprowadzane z gorących krajów. Podczas kontroli tego produktu należy zwrócić uwagę na połączenia, a raczej ich liczbę. 2-3 są dozwolone, ale lepiej, jeśli w projekcie jest tylko jeden. Sprawdzana jest również integralność: nie powinno być żadnych podartych splotów. Jeśli tak, to nie należy oczekiwać wysokiej jakości. Na początku meble z rattanu będą trochę piszczeć podczas kołysania, jest to normalne. Powodem tego dźwięku jest powłoka lakiernicza, z czasem wszystko minie.

Zaleca się również przyjrzeć się amplitudzie kołysania. Ten parametr jest określany na podstawie struktury. Przed zakupem najlepiej usiąść na krześle i trochę się zakołysać. Jeśli dana osoba się rozluźnia, ten model jest odpowiedni, a jeśli odczuwasz dyskomfort, musisz spojrzeć na inne opcje.

Podłokietniki powinny być jak najbardziej wygodne, aby osoba nie odczuwała zmęczenia w okolicy ramion.

Siedzisko i oparcie powinny być zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​naturalnej krzywizny ludzkiego ciała. Jednocześnie nie możemy zapominać o miękkości i elastyczności. Użytkownik nie powinien zbytnio upaść, a plecy nie powinny puchnąć. Niektóre modele są wyposażone w podnóżek. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nieznacznym dodatkiem, jednak komfort z niego jest nie mniejszy niż z innych elementów.

Niektóre z najlepszych opcji to modele z miękkim siedziskiem i drewnianymi nogami. Jednak koszt takiego wykonania jest wysoki, a wszystkie firmy produkują je na dużą skalę. Najczęściej krzesła te wykonywane są na zamówienie. Jeśli dana osoba potrzebuje prostej i niedrogiej opcji, można ją znaleźć w każdym sklepie meblowym. Koszt zaczyna się od 3000 rubli.

Odmiany

Istnieje kilka modeli:

 • Klasyczny. To uniwersalne projekty rekreacyjne. Możesz w nich zarówno huśtać się, poczytać książkę lub obejrzeć film, albo kołysać dziecko, by szybciej zasypiało. Produkowane są w różnych wzorach i kształtach, więc wybór odpowiedniej opcji nie jest trudny.
 • Wersje biurowe wykonane są z ciężkiego drewna. Są pokryte skórzaną tapicerką dla dodatkowej elegancji. Oprócz relaksu krzesło to podkreśla status właściciela.Nie ma tak wielu opcji jak w poprzedniej wersji, ale możesz je wybrać do każdego wnętrza.
 • Niemowlę. Najczęściej prezentowane są w postaci elektrycznych foteli bujanych. Z wyglądu przypominają niewielki szezlong, w którym umieszcza się jednoroczne lub nowonarodzone dziecko, po czym urządzenie zaczyna nim cicho i powoli kołysać. Takie modele wyróżniają się jasnym i bogatym designem, na wierzchu mogą znajdować się zabawki lub animacje.
 • Składanie. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy chcą kupić krzesło do małego mieszkania. Produkt oszczędza miejsce, a dzięki niewielkiej wadze nawet dziewczynka może go złożyć i zdjąć. Ze względu na swoją zwartość projekt można zabrać ze sobą na wakacje.

Ocena najlepszych modeli w stylu wiejskim

Model komfortowy 68

Jest to wygodny produkt z miękkimi podłokietnikami i oparciem o udźwigu do 100 kg, a waga samej konstrukcji to 13. Stelaż wykonany jest z wytrzymałej sklejki, impregnowanej lakierem ochronnym. Wzrost - 96 cm Amplituda choroby lokomocyjnej jest standardowa.

Średnia cena to 8990 rubli.

fotel bujany Comfort Model 68

Zalety:

 • wygodny;
 • miękkie podłokietniki;
 • wykonany z wysokiej jakości sklejki;
 • wysoka wytrzymałość;
 • osłona ochronna.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Mebeliko Tenaria 2

To dobra opcja z materiałową tapicerką i wygodnym podnóżkiem, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Krzesło dobrze się kołysze i nie skrzypi. Pomimo tego, że podłokietnik nie jest miękki, użytkownik nadal będzie zadowolony z siedzenia w takim fotelu. Wysokość 93 cm.

Średnia cena to 7600 rubli.

fotel bujany Mebeliko Tenaria 2

Zalety:

 • rama wykonana jest z wytrzymałego materiału;
 • piękny wygląd;
 • wysoka żywotność;
 • nie skrzypi;
 • podnóżek.

Niedogodności:

 • niewykryty.

EcoDesign Classic

To niezwykły fotel z wysokiej jakości i miękkim obiciem, który bez problemu się kołysze. Wysokość - 98 cm (odpowiednia dla prawie każdej osoby). Rama wykonana jest z wytrzymałego drewna. Podłokietniki nie mają miękkiej części, ale nie wpływa to w żaden sposób na wygodę.

Średnia cena to 18000 rubli.

fotel bujany EcoDesign Classic

Zalety:

 • niestandardowa forma;
 • wygodny;
 • wysokiej jakości tapicerka;
 • trwałość.

Niedogodności:

 • wysoka cena.

Ocena najlepszych klasycznych modeli

Blues Ecofabric, Brown, Wenge

To wygodna opcja, która charakteryzuje się wysoką jakością montażu i trwałością. Produkty wyposażone są we wszystkie niezbędne elementy, w tym miękkie podłokietniki. Głębokość - 100 cm Tapicerka wykonana z wytrzymałej tkaniny, która nie ulega zużyciu. Sprzedawane w kolorze brązowym. Rama wykonana jest ze sklejki. Wypełniacz - pianka poliuretanowa. Waga konstrukcji to 13 kg, a wytrzymuje do 150 kg.

Sprzedawane po cenie 7000 rubli.

fotel bujany Blues Ecocloth, Brown, Wenge

Zalety:

 • wykonanie zewnętrzne;
 • wytrzymuje ciężar do 150 kg;
 • odporność na zużycie;
 • nie skrzypi przy pierwszym zamachu
 • wygodny.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Meble Impex Classic

To wysokiej jakości model, który jest wygodny i trwały. Wykonany jest w klasycznym stylu i ma wysokość aż 99 cm Miękkie siedzisko i oparcie pozwalają całkowicie się zrelaksować i nie myśleć o niczym. Dodatkowy komfort zapewnia podnóżek. Podłokietniki są sztywne. Rama wykonana z wytrzymałego materiału.

Średnia cena to 11000 rubli.

fotel bujany Meble Impex Classic

Zalety:

 • wygodny;
 • dobrze się huśta;
 • długa żywotność;
 • wytrzymuje obciążenie do 130 kg;
 • wysoka wytrzymałość.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Veneto Comfort

To wysokiej jakości fotel tapicerowany sztuczną skórą i tkaniną. Jest bardzo wytrzymały i nie skrzypi podczas choroby lokomocyjnej. Klasyczny styl doskonale uzupełni wnętrze mieszkania lub wiejskiego domu. Montaż wykonywany na profesjonalnym poziomie, bez usterek.

Średni koszt to 8000 rubli.

fotel bujany Veneto Comfort

Zalety:

 • budżetowy;
 • nie zużywa się;
 • wysoka niezawodność montażu;
 • wygodny.

Niedogodności:

 • żadnych znaczących.

Modele TOP-2 w stylu loft

LeSet Sherlock

To wygodne krzesło o nietypowym kształcie.Wykonane z drewna i metalu, co pozytywnie wpływa na właściwości wytrzymałościowe. Wygodne i miękkie podłokietniki. Konstrukcja jest zaprojektowana dla wagi do 120 kg. Wysokość 97 cm, co jest najlepszym rozwiązaniem. Wypełniacz - pianka poliuretanowa. W zestawie jedna poduszka.

Średni koszt to 11 585 rubli.

fotel bujany LeSet Sherlock

Zalety:

 • stylowy wygląd;
 • wygodne oparcie i siedzisko;
 • wysoka wytrzymałość;
 • przystępna cena.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Comfort Nordic

To wygodny model o dużej niezawodności montażu. Głównym materiałem na stelaż jest sklejka impregnowana farbą ochronną. Podłokietniki są sztywne. Wysokość - 100 cm Wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Sprzedawane w kolorze brązowym i białym.

Średnia cena to 15490 rubli.

fotel bujany Comfort Nordic

Zalety:

 • wysoka wytrzymałość;
 • wysokiej jakości montaż;
 • wygodna obsługa;
 • piękny wygląd.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Najlepsze modele w nowoczesnym stylu

Meble Impex Lux

Jest to solidna konstrukcja, która może wytrzymać do 120 kg. Tapicerka wykonana jest ze sztucznej skóry. W zestawie miękkie podłokietniki. Huśtawka jest powolna, co sprawia, że ​​osoba czuje się zrelaksowana. Ta opcja jest odpowiednia zarówno dla mieszkania, jak i biura.

Średni koszt to 20200 rubli.

fotel bujany Furniture Impex Lux

Zalety:

 • wysokiej jakości wypełniacz;
 • trwałość;
 • wygodny;
 • wytrzymuje obciążenia do 120 kg.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Czerwony Czarny Model 3

To wygodny fotel bujany, który przypadnie do gustu każdemu użytkownikowi. Model ma piękny wygląd. Tapicerka wykonana z tkaniny. Wypełnienie jest przyjemne i miękkie. Produkt nie jest zelektryfikowany. W zestawie miękkie podłokietniki.

Średni koszt to 7250 rubli.

fotel bujany Czerwony Czarny Model 3

Zalety:

 • wysoka wytrzymałość;
 • wysoka jakość wykonania;
 • przystępna cena;
 • wygodne użytkowanie.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Syriusz Syriusz

Ten stylowy fotel idealnie nadaje się do instalacji na werandzie lub balkonie. Produkt wyróżnia się wysoką wytrzymałością. Rama wykonana jest z wytrzymałego materiału, który wytrzymuje obciążenia do 125 kg.

Średni koszt to 9990 rubli.

fotel bujany Sirius Sirius

Zalety:

 • niska cena;
 • wskaźniki wysokiej wytrzymałości;
 • trwałość;
 • odporność na zużycie.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Ocena popularnych foteli bujanych wykonanych w nowoczesnym stylu

LeSet Duglas

Ten produkt jest wykonany z litego drewna i metalu, co zapewnia mu wysoką wytrzymałość. Jako wypełniacz stosuje się piankę poliuretanową. Dla większego komfortu w zestawie zagłówek oraz poduszka lędźwiowa. Produkt jest przeznaczony do obciążeń do 120 kg.

Średni koszt to 10950 rubli.

fotel bujany LeSet Duglas

Zalety:

 • wysoka jakość wykonania;
 • wskaźniki wysokiej wytrzymałości;
 • dobrze się huśta;
 • niska cena.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Mundur La Redoute Jimiego

To nietuzinkowa konstrukcja z wygodnym zagłówkiem i materiałowym obiciem. Dobrze się kołysze i nie skrzypi. Podczas lądowania osoba nie przewraca się, a plecy są wygodne, dlatego nie puchną.

Średni koszt to 19100 rubli.

fotel bujany La Redoute Jimi single

Zalety:

 • wskaźniki wysokiej wytrzymałości;
 • trwałość;
 • wygodny;
 • nie zużywa się z upływem czasu.

Niedogodności:

 • niewykryty.

Model komfortowy 4

To piękny fotel bujany wykonany z trwałych materiałów. Wysoka odporność na ścieranie pozwala na użytkowanie produktu przez kilka lat, podczas gdy zewnętrzna część pozostaje piękna. Podłokietniki są miękkie i wygodne. Wytrzymuje wagę do 120 kg, co jest dobrym wskaźnikiem.

Sprzedawane po cenie 10400 rubli.

fotel bujany Comfort Model 4

Zalety:

 • rama wykonana jest z niezawodnych materiałów;
 • żywotność od 5 lat;
 • nie skrzypi;
 • dobrze się huśta;
 • wykonane z wytrzymałego materiału.

Niedogodności:

 • niezidentyfikowany.

Wniosek

Fotel bujany to świetny prezent lub zakup do Twojego domu. Dzięki niemu osoba będzie mogła całkowicie się zrelaksować i komfortowo spędzić czas.Jeśli masz doświadczenie w korzystaniu z modeli opisanych w rankingu lub ciekawszych przedstawicieli, powiedz nam o tym w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *