✔ Najlepsze modele płyt wibracyjnych na 2020 rok

0

Podczas prac związanych z ulepszaniem terenów sąsiednich lub przygotowaniem do budowy często wykorzystywane są specjalistyczne środki techniczne. Jednym z takich środków technicznych jest płyta wibracyjna. Należy zauważyć, że taki sprzęt jest niezbędny do napraw, budownictwa prywatnego i przemysłowego.

Dzięki takiemu narzędziu ubijanie i zagęszczanie różnych materiałów sypkich odbywa się w krótkim czasie. Taki sprzęt nadaje się również do zagęszczania różnych rodzajów gleby i gleby.

Często płyty wibracyjne są używane do wstępnych czynności przygotowawczych podczas układania kostki brukowej, chodników, podczas napraw lub podczas budowy dróg. Redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” przygotowała dla Państwa ocenę wysokiej jakości, najlepszych nowych zagęszczarek od 2020 roku.

Do czego służą te urządzenia?

Zagęszczarki płytowe to specjalne maszyny wibracyjne, które służą do zagęszczania szerokiej gamy materiałów. Ponadto ten sprzęt budowlany doskonale nadaje się do ubijania różnych rodzajów gleby lub ziemi.

Zasada działania takiego sprzętu polega na wibracjach wibracji specjalnego mechanizmu, który działa bezpośrednio na górną kulkę materiałów. Dzięki swojej masie i silnym wibracjom, wibrujące płyty w krótkim czasie, bez wysiłku fizycznego ze strony operatora, są w stanie ubijać i zagęszczać rozluźnione, luźne powierzchnie.

Zagęszczanie i ubijanie materiałów odbywa się w następujący sposób: pod wpływem silnych wibracji małe, drobne cząstki gleby zaczynają zmieniać swoje położenie i opadać. W efekcie wzrasta stopień zagęszczenia warstwy dolnej, na samej powierzchni pozostają większe cząstki, pomiędzy którymi przestrzeń wypełnia się mniejszą frakcją materiału gruntowego.

Często zagęszczarki stosuje się podczas asfaltowania dróg, kiedy użytkowanie pełnowymiarowego dużego sprzętu budowlanego jest trudne lub nieefektywne. Należy zauważyć, że te elementy budowlane są stale używane na placach budowy.

Na przykład zagęszczarki są aktywnie wykorzystywane do zagęszczania gleby podczas układania płyt chodnikowych, podczas naprawy lub budowy autostrad i układania kolei. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest zagęszczanie terenów zawierających piasek, kamień naturalny czy żwir.

Specyfikacje sprzętu

Płyta wibracyjna, jak każdy inny sprzęt budowlany, funkcjonuje dzięki dobrze skoordynowanej pracy kilku jednostek, części i mechanizmów. Konstrukcja takich urządzeń składa się z:

 1. Płyta robocza.Jest to płaskie, płaskie dno wykonane z metalu. Ze względu na drgania postępowe oddziałuje na materiały, które są zagęszczane lub ubijane.
 2. Wibrator (wzbudnica wibracyjna). Odnosi się do głównego mechanizmu tego sprzętu budowlanego. Odpowiada za proces generowania drgań, które są podawane bezpośrednio na samą płytę. Zasadniczo wibrator jest wykonany w kształcie walca. Zawiera specjalne wałki odciążające.
 3. Rama i silnik. Silnik osadzony jest na powierzchni ramy silnika wyposażonej w amortyzatory. Dzięki przekładni z paskiem klinowym koło pasowe jest połączone bezpośrednio z samym wałem, znajdującym się na wale wzbudnicy drgań.
 4. Stado. Jest to uchwyt narzędzia, dzięki któremu operator kontroluje kierunek swojego ruchu.

Warto zauważyć, że niektórzy producenci wyposażają swoje modele w specjalne akcesoria i wyposażenie. Jednak niezależnie od konfiguracji wszystkie modele płyt wibracyjnych działają na tej samej zasadzie. Często niektóre jednostki są wyposażone przez producentów w takie dodatkowe wyposażenie jak zbiorniki na wodę, specjalne koła transportowe. Mogą być wyposażone w rękawice amortyzujące oraz specjalne maty pochłaniające powstające wibracje.

Materiał

Podczas produkcji różnych elementów konstrukcyjnych płyt wibracyjnych z reguły stosuje się materiał taki jak stal. Wynika to z faktu, że ma dużą odporność na silne obciążenia wibracyjne. W niektórych urządzeniach korpus lub nośnik wibratora może być wykonany z aluminium. Do produkcji platformy roboczej zastosowano odporną na ścieranie stal lub żeliwo. Wynika to z faktu, że to właśnie te materiały są mniej podatne na silne zużycie.

Uwaga! Wybierając model, który jest wyposażony w płytę wykonaną z żeliwa, zawsze przed zakupem zaleca się sprawdzenie gatunku metalu. Wynika to z faktu, że tanie żeliwo o złej jakości pod dużym obciążeniem może szybko pękać i odpryskiwać podczas zagęszczania gęstych, gruboziarnistych materiałów, takich jak żwir.

typ silnika

Na takim sprzęcie budowlanym, jak płyty wibracyjne, można zamontować silnik elektryczny lub spalinowy. Aparaty wyposażone w silniki elektryczne najlepiej nadają się do pracy w ograniczonych przestrzeniach. Wynika to z faktu, że podczas ich pracy nie są emitowane żadne spaliny.

Jednak wadą jednostek napędzanych silnikiem elektrycznym jest to, że mają ograniczony promień działania. Ponadto do działania potrzebują zasilacza. Należy zauważyć, że maszyny napędzane napędem elektrycznym mają znacznie mniejsze moce znamionowe w porównaniu z urządzeniami pracującymi na silniku spalinowym.

Najmocniejsze maszyny to te wyposażone w silniki wysokoprężne lub benzynowe. Najpopularniejsze wśród większości konsumentów są urządzenia napędzane silnikami benzynowymi, ponieważ są łatwe w obsłudze. Ponadto takie urządzenia mogą być aktywnie eksploatowane w sezonie zimowym. Diesle są znacznie mniej powszechne w takim sprzęcie. Z reguły są instalowane na dużych wibrujących płytach o dużej masie.

Rodzaje płyt wibracyjnych

Typwaga (kg)Opis
UltralekkaDo 75Jest to sprzęt budowlany amatorskiej klasy domowej, który jest zdolny do zagęszczania gleby, której grubość nie przekracza 150 mm. Idealny do prostego kształtowania krajobrazu, układania ścieżek.
Łatwo75-90Są to uniwersalne urządzenia zdolne do zagęszczania warstwy gruntu o grubości ok. 200-250mm. Nadaje się do zadań związanych z układaniem dużych ilości płyt chodnikowych. Takie urządzenia są często używane podczas łatania nawierzchni drogowych.
Środkowy90-140Służą do zagęszczania gruntu o grubości do 300 mm.Urządzenia należące do tej kategorii nie mogą być używane podczas układania płyt chodnikowych. Z reguły stosuje się je podczas zasypywania fundamentu lub do zagęszczania warstwa po warstwie, ubijania podłoża drogowego.
Ciężki Ponad 140Maszyny o masie powyżej 200 kg uważane są za urządzenia przemysłowe. Z reguły stosuje się je w przypadkach, gdy konieczne jest zagęszczenie dużej warstwy gleby, piasku, gruzu na placu budowy.

Jaka jest różnica między zagęszczarką a ubijakiem wibracyjnym

Niektórzy użytkownicy błędnie uważają, że zagęszczarki i ubijaki wibracyjne to jedno i to samo urządzenie. Jednak patrząc na funkcjonalność i wydajność tych dwóch różnych typów sprzętu budowlanego należy zauważyć, że różnią się one między sobą:

 1. Ilość wykonanej pracy. Ubijak wibracyjny znajduje zastosowanie w przypadkach, w których istnieje potrzeba lekkiego, nieskomplikowanego zagęszczania. Zagęszczarki w zależności od swojej klasy mogą służyć do wykonywania zadań o dowolnej złożoności. Z reguły taki sprzęt budowlany jest używany w przypadkach, gdy użycie sprzętu do ubijania o dużych rozmiarach jest niepraktyczne lub niemożliwe.
 2. Czynnik ludzki. Operator musi przez cały czas utrzymywać ubijaki w pozycji pionowej.
 3. Wymiary. Wibrujące nóżki ubijaków nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu nie trzeba najpierw czyścić miejsca pracy.

Należy zaznaczyć, że ubijaki wibracyjne służą do wykonywania różnorodnych prac w problematycznych, trudnych miejscach. Wynika to z faktu, że mają małe wymiary i małą powierzchnię ubijania.

Najlepsze modele płyt wibracyjnych na 2020 rok

Jak wybrać, które urządzenie lepiej kupić? Zakup płyty wibracyjnej należy oprzeć na zadaniach i celach, które będą realizowane za jej pomocą. Należy zauważyć, że nie istnieją modele uniwersalnego typu takiego sprzętu budowlanego. Przykładowo do układania asfaltu, aby uniknąć wystąpienia różnego rodzaju uszkodzeń jezdni, najlepiej zaopatrzyć się w urządzenia, których waga nie przekracza 100 kg, dodatkowo wyposażone w specjalny system zwilżania.

Urządzenia o masie do 75 kg doskonale nadają się do układania płyt chodnikowych. Z reguły do ​​tych celów kupowane są modele wyposażone w matę poliuretanową, która chroni kostkę brukową przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Urządzenia ważące więcej niż 150 kg są generalnie najbardziej odpowiednie dla profesjonalistów. Takie urządzenia są używane podczas budowy na dużą skalę. Mają wysoki poziom produktywności i są w stanie zagęszczać, zagęszczać grube, duże warstwy materiałów.

Gdzie kupić, ile to kosztuje, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Możesz kupić taki specjalistyczny sprzęt budowlany, jak płyta wibracyjna w wyspecjalizowanych sklepach internetowych, po uprzednim zapoznaniu się z katalogiem wszystkich produktów, zbadaniu jego właściwości technicznych i funkcjonalności, a następnie złożeniu zamówienia online.

Która firma jest lepsza? Na rynku budownictwa, specjalistycznych maszyn i urządzeń istnieje wiele modeli płyt wibracyjnych różnych producentów. Najlepsi krajowi producenci takich urządzeń to - Calibre, TSS, MISSOM, Splitstone. Najlepsze zagraniczne firmy specjalizujące się w produkcji takich urządzeń to Grost, Diam, Zitrek, Impulse.

Przegląd najlepszych modeli benzynowych

Samochody napędzane benzyną, ze względu na łatwość obsługi i możliwości operacyjne, są bardzo popularne wśród większości konsumentów. Główne zalety takich urządzeń to niski koszt i zgodność z parametrami takimi jak cena / jakość. Ponadto są niezastąpione, gdy konieczne jest zagęszczenie gleby w trudno dostępnym miejscu.

Modele z napędem benzynowym mogą być wyposażone w silniki czterosuwowe i mieć różne poziomy mocy. Ich średni koszt waha się w granicach 30-60 tysięcy rubli. Warto jednak zauważyć, że na rynku krajowym mogą istnieć kopie, których koszt to około 20 tysięcy rubli.

Craton KR-PC53

Odnosi się do nowoczesnego budżetowego, niedrogiego sprzętu, który jest idealny do zagęszczania gleby lub różnych materiałów sypkich. Wyposażony jest w silnik benzynowy, dlatego często jest używany na budowach, gdzie nie ma możliwości podłączenia elektronarzędzia do sieci. Jako paliwo używany jest gatunek AI-92.

Wyposażony w składane uchwyty i specjalne kółka transportowe. Dzięki temu Kraton KR-PC53 jest wygodny w przechowywaniu i łatwy do przenoszenia. Wszystkie elementy tego urządzenia wykonane są z wysokiej jakości stali. Do ochrony obudowy przed korozją stosowana jest specjalna powłoka. Dodatkowo wyposażony jest w czujnik oleju, specjalną obudowę, która służy do ochrony paska napędowego przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Moc urządzenia wynosi 2,06 kW, silnik spalinowy 2,8 KM. długość podeszwy - 495 mm, szerokość - 320 mm. Wskaźnik siły wynosi 8,2 kN. Całkowita waga 53 kg. Częstotliwość drgań powstających w ciągu jednej minuty wynosi 5900. Wyposażony w zbiornik paliwa o pojemności 1,6 l.

Craton KR-PC53

Zalety:

 • Czas ciągłej pracy bez tankowania wynosi 4 godziny;
 • Dostępność (średnia cena 23270 rubli);
 • Obecność specjalnych amortyzatorów, które zmniejszają obciążenie silnika;
 • Krawędzie u podstawy płyty są wygięte;
 • Łatwy w użyciu i obsłudze;
 • Jakość wykonania.

Niedogodności:

 • Niektórzy użytkownicy zauważają, że ten model wytwarza dużo hałasu podczas pracy;
 • Nie nadaje się do skomplikowanych prac.

Samsan PC 162

Służy do zagęszczania gleby mieszanej, żwiru i piasku. Głębokość zagęszczania gleby wynosi 200 mm. To urządzenie może być używane podczas brukowania dróg.

Wyposażony w czterosuwowy silnik spalinowy o mocy 5,5 KM. Różni się ekonomicznym zużyciem paliwa. Liczba częstotliwości drgań wynosi 5600 obr / min. Dodatkowo wyposażony jest w specjalne przyłącza, dzięki którym poziom drgań docierających bezpośrednio do samej klamki jest znacznie obniżony.

Moc tego modelu to 4 kW. Wymiary podeszwy - 500x360 mm. Efektywna powierzchnia zagęszczania wynosi 450 metrów kwadratowych na godzinę. Całość uzupełnia zbiornik na wodę i 3,1 litrowy zbiornik paliwa. Waga tego urządzenia wynosi 62 kg.

Samsan PC 162

Zalety:

 • Jest to niedrogie, niedrogie urządzenie (średnia cena - 30140 rubli);
 • Dobrze tłumi drgania docierające do uchwytów;
 • Niskie zużycie paliwa;
 • Obecność specjalnej osłony ochronnej;
 • Wysoki poziom wydajności;
 • Uchwyt sterowania przepustnicą;
 • Jakość wykonania;
 • Funkcjonalny.

Niedogodności:

 • Nie zawiera dywanika wulkanicznego, należy go kupić osobno;
 • Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na dużą wagę tego modelu, dlatego nie zawsze wygodnie jest go używać do układania płyt chodnikowych.

Zitrek CNP 330-1

To urządzenie jest napędzane mocnym silnikiem benzynowym od niezawodnego światowego producenta Hondy. Różni się łatwością obsługi i zwiększonym poziomem mocy. Idealny do prac profesjonalnych, zagęszczania warstw żwiru, gruntów, różnych materiałów sypkich. Nadaje się do wykonywania prac bezpośrednio w samych wykopach, jak również w innych trudno dostępnych miejscach. Podczas jazdy można nim sterować do tyłu, w miejscu lub do przodu. Wyposażony w specjalne amortyzatory tłumiące poziom przenoszonych drgań.

Moc tego modelu wynosi 6,8 kW, a czterosuwowy silnik to 9 KM. Wymiary podeszwy - 820x480 mm. Powierzchnia zagęszczania wynosi 650 metrów kwadratowych na godzinę. Poziom głębokości zagęszczania wynosi 900 mm. Wielkość wysiłku wynosi 38 kN. Wyposażony w zbiornik paliwa o pojemności 5,3 litra. Całkowita waga tego urządzenia wynosi 250 kg.

Zitrek CNP 330-1

Zalety:

 • Jakość wykonania;
 • Jakość komponentów;
 • Funkcjonalny;
 • Opcja odwrotna;
 • Obszar roboczy podeszwy;
 • Wskaźnik głębokości zagęszczania;
 • Łatwość obsługi.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (131990 rubli);
 • Głośny;
 • Wielka waga.

Ocena najlepszych, jakościowych modeli diesla

Takie urządzenia, na których zainstalowany jest silnik wysokoprężny, mają doskonałe właściwości użytkowe. Należy zauważyć, że ciężkie płyty wibracyjne są wyposażone w silniki wysokoprężne.

Ponadto ich koszt jest znacznie wyższy w porównaniu do odpowiedników benzynowych lub elektrycznych. Średnia cena takich jednostek waha się od 120 tysięcy rubli. Niektóre modele z silnikiem Diesla mogą kosztować ponad 1 milion RUB. Są to najdroższe płyty wibracyjne. Z reguły takie urządzenia są używane przez służby drogowe, a także przez firmy budowlane podczas wykonywania prac remontowych.

Zitrek CNP 330-3 AES

Jest to odwracalna płyta wibracyjna, która jest przeznaczona do wykonywania zarówno prac drogowych, jak i budowlanych o dowolnej złożoności związanej z zagęszczaniem różnych powłok. Wyposażony w mocny, niezawodny silnik wysokoprężny. Dzięki temu Zitrek CNP 330-3 AES może być używany podczas prac budowlanych, nawet w terenie. Całość uzupełnia obszerny 5,5-litrowy zbiornik do przechowywania paliwa.

Czas ciągłej pracy bez tankowania to około 4 godziny. Zużycie paliwa wynosi 0,6 litra na godzinę. Dzięki akumulatorowi i rozrusznikowi elektrycznemu urządzenie to można łatwo uruchomić w różnych warunkach pogodowych.

Wymiary podeszwy - 820x480 mm. Obszar zagęszczania wynosi 650 metrów kwadratowych na godzinę. Wyposażony w rewers. Objętość silnika spalinowego wynosi 406 cm sześciennych, wartość sił dochodzących 38 kN. Masa aparatu 250 kg. Moc urządzenia to 5,7 kW, silnik 7,75 KM.

Zitrek CNP 330-3 AES

Zalety:

 • Trwałość;
 • Jakość wykonania;
 • Płyta wykonana jest z wysokiej jakości, wytrzymałej stali;
 • Mobilność;
 • Prostota i łatwość zarządzania;
 • Nadaje się do skomplikowanych prac.

Niedogodności:

 • Cena (134910 rubli);
 • Waga;
 • Nie zawsze dostępne.

AMMANN APR 4920 AF-M-48-A - 2

Urządzenie wyposażone jest w specjalny wibrator dwuwałowy, który dzięki wydłużonemu okresowi międzyobsługowemu jest w stanie wytworzyć dużą siłę nacisku nawet podczas pracy w trudno dostępnym miejscu. Dodatkowo wyposażony w specjalny licznik godzin.

Ma dobrą manewrowość i jest w stanie pokonać nawet strome wzniesienia. To urządzenie może być również używane do ubijania gleby na zboczach (do 30% nachylenia). Może być wyposażony w szereg opcji dodatkowych - przedłużenie płytki, matę wulkaniczną, rozrusznik elektryczny.

Całkowita waga urządzenia to 391 kg. Przy zastosowaniu poszerzacza 75 mm waga sięga 413 kg, przy zastosowaniu poszerzacza 150 mm całkowita waga wynosi 424 kg. Długość płyty - 450 mm. Wyposażony w silnik 6,6 kW / 9 KM. Wskaźnik zużycia paliwa wynosi 1,6 litra na godzinę. Objętość zbiornika paliwa wynosi 5 litrów.

AMMANN APR 4920 AF-M-48-A - 2

Zalety:

 • Możliwość zainstalowania dodatkowych opcji;
 • Niskie zużycie paliwa;
 • Jakość wykonania i komponenty;
 • Możliwość regulacji wysokości uchwytu sterującego;
 • Możliwość zamontowania mat antywibracyjnych.

Niedogodności:

 • Koszt (564 619 rubli);
 • Waga;
 • Kompletny zestaw (wszystkie dodatkowe opcje kupuje się osobno);
 • Niektórzy użytkownicy zauważają, że zużycie paliwa jest wyższe niż standardowa wartość wskazana przez producenta.

WACKER NEUSON DPU 6555HEAP

Ten wyprodukowany w Niemczech model przeznaczony jest do układania kostki brukowej, ubijania takich materiałów sypkich jak piasek czy tłuczeń. Może być stosowany do nawierzchni asfaltowych na drogach. Prowadnica uchwytu składa się automatycznie, co znacznie ułatwia transport i zmniejsza ryzyko uszkodzenia podczas ruchu.

Do produkcji płyty podstawy tego urządzenia zastosowano żeliwo sferoidalne o wysokiej wytrzymałości. Dzięki temu charakteryzuje się dużą wytrzymałością na pękanie i niskim zużyciem.Dzięki mocnemu silnikowi wysokoprężnemu WACKER NEUSON DPU 6555HEAP może osiągnąć dużą prędkość i wydajność podczas wykonywania swoich zadań. Posiada niski poziom wibracji, co pozytywnie wpływa na poziom komfortu użytkowania urządzenia.

Wyposażony w silnik o mocy 9,6 KM. Wyposażony w rewers. Wymiary płyty 900x600 mm. Poziom siły uderzenia - 65 kN. Maksymalna głębokość zagęszczonego gruntu wynosi 650 mm. Zużycie paliwa przy ciągłej pracy wynosi 1,9 litra na godzinę. Wyposażony w 6-litrowy zbiornik paliwa. Waga - 497 kg.

WACKER NEUSON DPU 6555HEAP

Zalety:

 • Jakość wykonania i komponenty;
 • Niezawodność i wydajność;
 • Funkcjonalny;
 • Jakość płyty;
 • Niskie zużycie paliwa jak na model tej klasy.

Niedogodności:

 • Wysoki koszt (945000 rubli);
 • Waga;
 • Okres gwarancji wynosi tylko 1 rok (na takie urządzenia nie ma wystarczającej gwarancji).

Ocena najbardziej niezawodnych modeli z napędem elektrycznym

Zagęszczarki wyposażone w napęd elektryczny, w porównaniu z odpowiednikami z silnikiem diesla czy benzyną, mają niewielką moc, ale są dużo tańsze. Do działania takich jednostek wymagane jest podłączenie do sieci.

Aby wykonać pracę w miejscach, w których nie ma możliwości podłączenia do sieci, będziesz musiał skorzystać z generatora. Z reguły takie urządzenia są kupowane do układania płyt chodnikowych i wykonywania prostych prac przy zagęszczaniu gleby. Minimalny koszt takich urządzeń waha się w granicach 18-20 tysięcy rubli.

VIBROMASH VU -11-75

Niezawodna, wysokiej jakości elektryczna płyta wibracyjna, która nadaje się do ubijania, zagęszczania luźnych gleb, a także do układania płyt chodnikowych. To mobilne, ekonomiczne i kompaktowe urządzenie. Do obsługi tej maszyny potrzebny jest tylko jeden operator, nawet w ograniczonej przestrzeni. Doskonale nadaje się do zagęszczania gruntu w pobliżu piwnic budynków, układania krawężników na drogach. Ten model jest również często używany do układania chodników o małej szerokości.

Wyposażony w silnik elektryczny o mocy 0,55 kW. Wymiary podeszwy - 500x300mm. Siła wynosi 11,3 kN. Całkowita waga aparatu 80 kg.

VIBROMASH VU -11-75

Zalety:

 • Niski koszt (38530 rubli);
 • Funkcjonalność (odpowiednia do szerokiego zakresu prostych zadań);
 • Wymiary;
 • Jakość wykonania i komponenty;
 • Podeszwa zewnętrzna wykonana jest z wytrzymałej stali;
 • Niska waga.

Niedogodności:

 • Niska moc (nadaje się tylko do prostych zadań);
 • Niektórzy użytkownicy zauważają, że po dłuższej pracy silnik elektryczny zaczyna się bardzo nagrzewać.

IE-4509 A (220 V)

Kompaktowe urządzenie przeznaczone do zagęszczania różnego rodzaju luźnych gruntów, a także spoistych nawierzchni drogowych. Idealny zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Dzięki zastosowaniu IE-4509 A możliwe jest zagęszczanie piasku, żwiru, betonu asfaltowego, prowadzenie różnorodnych prac budowlanych i remontowych. Nadaje się do zadań w ograniczonej przestrzeni. Za jego działanie odpowiada wibrator elektromechaniczny o mocy 0,25 kW.

Wskaźnik głębokości zagęszczania - 200 mm. Waga urządzenia to 40 kg. Działa z sieci o napięciu 220 V. Wymiary płytki to 400x320 mm.

IE-4509 A (220 V)

Zalety:

 • Dostępność (cena 27770 rubli);
 • Jakość komponentów;
 • Dobra budowa;
 • Łatwość obsługi.

Niedogodności:

 • Niska moc;
 • Niska produktywność.

SHATAL PC-1443

Wysokiej jakości, wydajne, zdaniem kupujących, przyjazne dla środowiska urządzenie o niskim poziomie hałasu wychodzącego. Może być stosowany do zagęszczania gruntu, a także przy układaniu zimnego lub gorącego asfaltu. SHATAL PC-1443 może być używany nawet na niewielkich obszarach o bardzo utrudnionym dostępie.

Wyposażony w niezawodny, wysokiej jakości silnik elektryczny o mocy 3 KM. Dzięki temu jest w stanie uderzyć w powierzchnię z siłą 1400 kg.Do produkcji korpusu płyty wibracyjnej użyto stali wysokowęglowej o podwyższonym poziomie wytrzymałości. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom urządzenie to można łatwo transportować nawet w samochodzie osobowym. Cała konstrukcja waży tylko 88 kg. Wymiary płyty - 400x500 mm. Siła uderzenia - 13,7 kN. Całkowity poziom produktywności wynosi 625 metrów kwadratowych na godzinę.

SHATAL PC-1443

Zalety:

 • Wysoka wydajność jak na jednostki tej klasy;
 • Niezawodność;
 • Moc;
 • Ścisłość;
 • Niska waga;
 • Funkcjonalność (może służyć do wykonywania nawet skomplikowanych zadań).

Niedogodności:

 • Bardzo wysoki koszt (135918 rubli);
 • Nie ma trybu wstecznego.

Przegląd najpopularniejszych modeli z napędem hydraulicznym

Modele wyposażone w napęd hydrauliczny mają wysokie wskaźniki niezawodności i nie wymagają specjalnej obsługi. Mówiąc najprościej, można włączyć jazdę do tyłu i do przodu bez uprzedniego obniżania prędkości maszyny. Zwiększa to znacznie efektywność i szybkość wykonywanych prac. Ponadto jednostki wyposażone w napęd hydrauliczny są znacznie bardziej niezawodne w porównaniu z analogami wyposażonymi w napęd mechaniczny.

TSS - CP - 80

Wał wibracyjny jest napędzany, a sterowanie tym urządzeniem odbywa się za pomocą napędu hydraulicznego. Urządzenie to charakteryzuje się dobrą manewrowością, nawet podczas wykonywania zadań w ciasnych, małych przestrzeniach. Ponadto TSS - CP - 80 charakteryzuje się wysokim poziomem flotacji, nawet na lepkiej, gliniastej glebie. Podczas zagęszczania gruntu operator może niezależnie regulować i kontrolować siłę uderzenia zagęszczarki.

Wyposażony w jednocylindrowy silnik benzynowy z układem chłodzenia powietrzem. Wymiary podeszwy - 480x350 mm. Zużycie paliwa - 1,7 litra na godzinę. Zaczęło się od rozrusznika ręcznego. Częstotliwość wibracji wynosi 6000 na minutę. Wydajność - 650 metrów kwadratowych na godzinę.

TSS - CP - 80

Zalety:

 • Lekka waga (80 kg);
 • Jakość wykonania i komponenty;
 • Proste sterowanie;
 • Specyfikacje;
 • Moc;
 • Występ.

Niedogodności:

 • Cena (96949 rubli).

Rozrusznik elektryczny TSS-CP-350

Funkcjonalne, wydajne urządzenie stworzone z myślą o trudnych warunkach pracy. Idealny do zagęszczania zasypki w wykopach. Ponadto urządzenie to może być wykorzystywane podczas wykonywania napraw, a także konserwacji nawierzchni drogowych. Ma dobrą zdolność do jazdy w terenie i dużą manewrowość. Wyposażony w trwałą, wysokiej jakości osłonę, która zapobiega przedostawaniu się kurzu i brudu na części urządzenia.

Wymiary płyty - 860x485 mm. Wyposażony w funkcję rewersu, silnik benzynowy o mocy 13 KM. Głębokość zagęszczania dochodzi do 900 mm. Moc urządzenia wynosi 9,4 kW. Masa jednostkowa - 350 kg. Piec wykonany jest z żeliwa. Wskaźnik zużycia paliwa to 3,7 l / h.

Rozrusznik elektryczny TSS-CP-350

Zalety:

 • Moc;
 • Funkcjonalność;
 • Charakterystyka wydajności;
 • Proste sterowanie;
 • Niezawodność i jakość wykonania;
 • Może być używany do wykonywania zadań o zwiększonej złożoności.

Niedogodności:

 • Koszt (323074 RUB);
 • Waga;
 • Zużycie paliwa.

Tabela porównawcza różnych modeli płyt wibracyjnych:

Imię, opisKlasa jazdyWaga (kg)Wymiary płyty (mm)Koszt (w rublach)
Craton KR-PC53Benzyna53495x32023270
Samsan PC 162Benzyna62500x36030140
Zitrek CNP 330-1Benzyna250820x480131990
Zitrek CNP 330-3 AESDiesel250820x480134910
AMMANN APR 4920 AF-M-48-A - 2Diesel391450564619
WACKER NEUSON DPU 6555HEAPDiesel497900x600945000
VIBROMASH VU -11-75Elektryczny80500x30038530
IE-4509 A (220 V)Elektryczny40400x32027770
SHATAL PC-1443Elektryczny88400x500135918
TSS - CP - 80 Hydrauliczny80480x35096949
Rozrusznik elektryczny TSS-CP-350Hydrauliczny350860x485323074

Jakie są kryteria wyboru, jakich błędów unikać przy wyborze? Zagęszczarki są niezbędnym sprzętem budowlanym, gdy konieczne jest zagęszczenie gruntu lub luźne gleby, na przykład przy wznoszeniu fundamentu domu. Takie jednostki są często używane podczas gęstego układania płyt chodnikowych, kostki brukowej, napraw dróg i układania asfaltu.Przede wszystkim należy wybrać takie urządzenie, na podstawie tego, jakie zadania będą wykonywane za jego pomocą.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zakup płyt wibracyjnych z silnikiem benzynowym. Ponieważ są to urządzenia samodzielne, świetnie nadają się do większości zadań. Jeżeli na co dzień korzystasz z modelu płyty wibracyjnej przedstawionej w naszej ocenie lub po przeczytaniu naszego artykułu masz jakiekolwiek pytania, podziel się z nami swoją opinią w komentarzach.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *