Najlepsze modele podgrzewaczy wody na 2020 rok

0

Stały wzrost kosztów mieszkań i usług komunalnych, wyłączanie ciepłej wody w najbardziej nieodpowiednim czasie - wszystko to popycha właścicieli domów i mieszkań do zainstalowania podgrzewacza wody w domu. Rzeczywiście, kocioł pomaga rozwiązać wiele problemów. Jednak obecnie istnieje wiele rodzajów podgrzewaczy wody. Aby wybrać właściwy, redakcja serwisu „best-pl.designuspro.com” zwraca uwagę na TOP-7 najlepszych modeli podgrzewaczy wody na rok 2020.

Jakie są podgrzewacze wody

Najlepsi producenci kotłów dysponują urządzeniami dostosowanymi do różnorodnych warunków i potrzeb, nie wspominając o różnych materiałach grzewczych. Dlatego w sklepie, sklepie internetowym, specjalistycznych salonach lub po prostu na rynku można dobrać podgrzewacz wody na każdy „gust i kolor”.

System ogrzewania wody

Jednym ze znaków klasyfikacji kolumn jest system podgrzewania wody: podgrzewacze akumulacyjne i przepływowe. Ci pierwsi, jak sama nazwa wskazuje, podgrzewają wodę w specjalnym kotle, drugi, podczas gdy woda przez nie przepływa.

Kolumny przepływowe z reguły mają niewielkie rozmiary, dlatego są wygodne w instalacji mieszkania, w której ważny jest każdy metr kwadratowy. Akumulacyjne są również kompaktowe. Jednak im mniejszy kocioł, tym mniejsza jego pojemność. Dlatego 50 litrów dla 3-4 osobowej rodziny będzie prawdopodobnie za małe.

Paliwo opałowe

Równie ważne jest również to, jak woda się nagrzewa. Jakie są rodzaje paliwa:

 • Elektryczność;
 • Gaz;
 • Drewno kominkowe;
 • Panele słoneczne.

Oczywiście szczególnie popularne podgrzewacze wody, które działają na prąd i gaz. Niemniej jednak, na przykład, opalanie drewnem jest stosowane w obszarach, w których nie ma dopływu gazu i nie ma napięcia 220 V. Jak już wiesz, tego typu urządzenie podgrzewa wodę poprzez spalanie drewna. Jeśli chodzi o urządzenia zasilane energią słoneczną, występuje tutaj istotny warunek - światło słoneczne. W realiach rosyjskich tylko południowe regiony mogą pochwalić się wystarczającą ilością słońca.

Ponieważ średnia cena gazu jest niższa, zwykle przy dostawie gazu instaluje się sprzęt gazowy. Dzięki właściwej i terminowej wymianie materiałów eksploatacyjnych kocioł gazowy jest całkowicie bezpieczny, a jednocześnie opcja budżetowa. Jednak wymagania stawiane grzejnikom gazowym są znacznie większe. Na przykład musi być oddzielny okap wyciągowy, w przeciwnym razie opary zatrują drogi oddechowe, a wybuch nie jest daleko. Również gazowe podgrzewacze wody z pewnością muszą zostać sprawdzone przez lokalny serwis gazowy pod kątem prawidłowego działania.

Jeśli chodzi o energię elektryczną, taryfy z pewnością są znacznie wyższe w stosunku do ceny. Dlatego prawie zawsze elektryczne podgrzewacze wody są instalowane, gdy nie ma gazu. Ponadto grzejniki elektryczne są wygodne na przykład do użytku biurowego. Objętość zbiornika takich urządzeń jest zwykle niewielka. Nie zaleca się dostarczania gazu do mycia rąk kilka razy dziennie. Jednak grzejniki elektryczne nie wymagają tak dużego „kłopotu” jak grzejniki gazowe. Dodatkowym atutem jest ich cicha praca, co jest ważnym wskaźnikiem dla rodzin z małymi dziećmi.

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że grzejniki elektryczne prawie zawsze mają charakter akumulacyjny. Ponieważ w przypadku modeli przepływowych potrzebujesz wysokiego napięcia (380 V), w przeciwnym razie woda będzie ledwo ciepła. A budynki mieszkalne z reguły nie są zaprojektowane dla takiego napięcia. Oczywiście dla minimalnych potrzeb istnieje prostsza linia modeli przepływu, które działają na energię elektryczną. Mimo to obciążenie sieci jest duże.

Formularz

Na tej podstawie skład dzieli się na:

 • Poziomy;
 • Pionowy;
 • Na wolnym powietrzu;
 • Gniazdo.

Przejdźmy od mniej powszechnych do najpopularniejszych.

Wpusty wpuszczane są z natury przepływowe, ale w przeciwieństwie do konwencjonalnych kolumn pomagają ogrzać dużą ilość wody przy zachowaniu dopuszczalnej wysokości podnoszenia. Dlatego system wpuszczany jest w stanie zapewnić jednocześnie kilka pomieszczeń. Jednak nie jest używany tak często.

Poziomy. Zalety takiego urządzenia grzewczego wynikają z jego zwartości: można je wygodnie zainstalować na przykład pod sufitem lub pod zlewem.

Kotły stojące prawie zawsze mają duży rozmiar i objętość, dlatego są umieszczane na podłodze, aby nie obciążać ściany. W związku z tym potrzebują dużo miejsca. Najczęściej te typy są instalowane w oddzielnym pomieszczeniu, które jest dostępne przynajmniej w prywatnych domach.

Wreszcie pionowo. Do tej kategorii należą najpopularniejsze modele. Wyróżniają się zwartością, wydajnością i przyjemnym wyglądem. Urządzenia pionowe montuje się na ścianie lub wewnątrz szafy.

Inne cechy

Oczywiście podgrzewacze wody różnią się nie tylko wyżej opisanymi cechami. Istnieje wiele innych wskaźników, które należy uznać za kryteria wyboru. Nie będziesz w stanie o nich wszystkich napisać. Należy jednak wskazać główne cechy z kategorii „inne”. Inne cechy to:

 • Materiał / powłoka urządzenia.

Jakość wody zależy od tego wskaźnika, a także od żywotności samego grzejnika. Na przykład plastikowy zbiornik będzie tani, ale szybko zepsuje wodę. Więcej uwagi należy poświęcić stali, miedzi i materiałom nierdzewnym. Stalowy kocioł jest zawsze pokryty specjalną emalią (w przeciwnym razie bardzo szybko koroduje), która niestety w końcu odpadnie. Ale jest tańszy niż jego metalowi „towarzysze”.

Stal nierdzewna jest droższa. Ten materiał działał dobrze. Jednak niektóre recenzje mówią, że po pewnym czasie woda zaczyna nabierać dziwnego smaku i zapachu. Wydaje się, że preferowanym wyborem jest miedź.

Ponadto zbiorniki wewnętrzne mogą mieć inne powłoki ochronne. Na przykład: ceramika, porcelana szklana, tytan.

 • Moc / przemieszczenie.

Te dwie cechy można łączyć, ponieważ często rosną równolegle do siebie - im większe przemieszczenie, tym więcej mocy będzie potrzebne. Na przykład 80-litrowy zbiornik wymaga około 1,5 kW. Ale to działa tylko dla oszczędności. Modele przepływu nie mają koncepcji przemieszczenia, ponieważ woda nie zatrzymuje się.

 • Producent.

O ile nie chciałbym przepłacać za markę, ale mimo wszystko najlepsze firmy dają przynajmniej więcej gwarancji. Zawsze można znaleźć części zamienne.

TOP 7 najlepszych modeli podgrzewaczy wody na 2020 rok

Nawet po przestudiowaniu wszelkiego rodzaju danych dotyczących klasyfikacji grzejników, pytanie „jak wybrać?” nadal pozostaje aktualna. Nie mówimy jednak o jakimś „tosterze” - nie chciałbym popełniać błędów przy wyborze. Tutaj zawsze na ratunek przychodzą rekomendacje osób, które już przetestowały określone modele lub różne oceny.

Zwracamy uwagę na najlepsze modele podgrzewaczy wody na 2020 rok. Ocena urządzeń wysokiej jakości będzie składać się z 7 pozycji, w tym zarówno urządzeń europejskich, jak i rosyjskich. Dodatkowo postaramy się uwzględnić różne typy podgrzewaczy wody: przepływowe, magazynowe, gazowe, elektryczne, z dużym zbiornikiem, z małym, płaskie, okrągłe.

7 miejsce - Zanussi GWH 10 Fonte

Naszą podróż zaczynamy od modelu przepływu gazu. Popularność tego typu modeli była niezwykle wysoka w czasach radzieckich.Nawet do dnia dzisiejszego w starych „Chruszczowach” można znaleźć urządzenia, które wciąż leczą się po zapałkach. Ale to oczywiście relikt przeszłości. Obecne podgrzewacze wody nie mają nic wspólnego z niedogodnością starych podgrzewaczy wody. Doskonale udowadnia to GWH 10 Fonte firmy Zanussi.

Kolumna jest klasyfikowana jako „niedroga”, co automatycznie czyni ją atrakcyjną dla zwykłych rodzin.

Siła kolumny wystarcza, aby wykorzystać więcej niż jeden punkt poboru wody: na przykład do kuchni, łazienki. Ale w drugim uwzględnionym punkcie głowa będzie mniejsza niż pierwsza. Wady to nawet silny poziom hałasu, szczególnie podczas aktywnej pracy.

No i tak, godny kandydat na małe mieszkanie.

Zanussi GWH 10 Fonte

Korzyści:

 • Przyzwoita wydajność: 10 litrów / min;
 • Miedziany wymiennik ciepła zapewniający długą żywotność;
 • Przystępna cena;
 • Dobry system ochrony;
 • Działa dobrze nawet przy niskim ciśnieniu w rurze.

Niedogodności:

 • Zapłon elektryczny odbywa się za pomocą baterii;
 • Duża moc nie wystarczy, aby w pełni zapewnić jednocześnie dwa punkty poboru wody;
 • Waga 10 kg sprawia, że ​​można ją zawiesić tylko na ścianie litej (cegła, beton);
 • Hałas.

Wynik:

Kolumna jest bardzo dobra dla twoich pieniędzy - możesz ją zamówić online, gdzie możesz ją kupić tak łatwo, jak łuskanie gruszek. Posiada wszystkie zalety urządzenia gazowego.

 6 miejsce - ARISTON NEXT EVO SFT 11 NG EXP

Kolejna (i ostatnia) kolumna przepływu na naszej liście. W przeciwieństwie do poprzedniego, urządzenia Ariston nie można nazwać budżetowym, ponieważ kosztuje dużo pieniędzy. Ale jego jakość jest odpowiednia.

ARISTON NEXT EVO SFT 11 NG EXP

Korzyści:

 • Szybko podgrzewa wodę (maksymalnie 4 sekundy);
 • Istnieje tryb Eco;
 • 11 litrów / min;
 • Może pracować pod niskim ciśnieniem;
 • Dobra funkcjonalność;
 • Samodiagnoza awarii;
 • Automatyczna kontrola;
 • Całkiem dobra głowa z dwoma dotknięciami.

Niedogodności:

 • Wysoka cena;
 • Hałas.

Wynik:

Rzadko się zdarza, że ​​opis sklepu w sklepie całkowicie odpowiada rzeczywistości. Jednostka, jak mówią recenzje, nie chce się zmieniać.

5 miejsce - Baxi SAG3 100

Na piątym miejscu jest ostatnia opcja gazowa. Tym razem jest to kumulacja. Materiał zbiornika - stal z późniejszą powłoką emaliowaną. Anoda magnezowa jest instalowana w celu ochrony przed korozją, którą lepiej wymieniać raz w roku, ponieważ nawet jeśli kocioł jest europejskiej jakości, szybko zużywa się rosyjską twardą wodą.

Objętość 100 litrów wystarczy dla czteroosobowej rodziny. Cóż, urządzenie potrafi nawet podgrzać samą wodę do 70 stopni.

Baxi SAG3 100

Korzyści:

 • Wygodna regulacja, ograniczenie temperatury;
 • Duża objętość;
 • Wysokiej jakości system ochrony;
 • Możliwość przełączenia na LPG;
 • Tanie paliwo.

Niedogodności:

 • Trudność z wymianą anody;
 • Wielka waga.

Wynik:

Wysokiej jakości urządzenie z dość szybkim podgrzewaniem wody. Ale ze względu na to, że jest to gaz (do jego instalacji będziesz musiał zająć się usługą gazową), miejsce oceny jest tak niskie.

4 miejsce - Electrolux EWH 50 Formax

Chciałbym od razu powiedzieć, że dalej ocena zostanie przedstawiona tylko przez urządzenia elektryczne do przechowywania. Trzech liderów poprzedza kocioł z serii zbiorników magazynowych firmy Electrolux.

Jedną z głównych zalet jest fakt, że urządzenie jest produkowane z suchym elementem grzejnym, a raczej nawet z dwoma. Ponieważ element grzejny nie ma kontaktu z wodą, jest zawsze suchy, co oznacza, że ​​nie podlega korozji. Ponadto model EWH 50 Formax ma 3 tryby ogrzewania: 800 W, 1200 W i 2000 W z włączonymi pierwszymi dwoma.

Pierwszą wadą, która od razu rzuca się w oczy, jest duża waga. Jeśli masz na przykład ściany z betonu komórkowego, pojawia się pytanie: jak zainstalować taki obciążnik na ścianie wykonanej z luźnego materiału?

Electrolux EWH 50 Formax

Korzyści:

 • 3 tryby ogrzewania;
 • 2 suche elementy grzejne;
 • RCD;
 • Pełne ogrzewanie w 1,5 godziny;
 • 7 lat gwarancji producenta;
 • Regulacja temperatury.

Niedogodności:

 • Ciężka waga;
 • Brak opóźnionego włączenia.

Wynik:

Wydawałoby się, że wszystko w tym urządzeniu jest dobre. Jeśli myślisz o grzejniku, którego firmę lepiej kupić, to Electrolux będzie jedną z najlepszych opcji. Jednak 50 litrów to niewiele dla trzyosobowej rodziny.Można oczywiście wziąć podobny model 100 litrów, ale ten jest też bardzo ciężki, nie mówiąc już o stoliterze.

III miejsce - Ballu BWH / S 80 Smart

Ranking otwiera model firmy Ballu w kolorze białym. BWH / S 80 Smart ma wiele zalet, takich jak duży 80-litrowy zbiornik. Nagrzewa się do temperatury 75 stopni (maksymalnie) w 180 minut. Przy takiej przestronności i szybkości ogrzewania woda powinna wystarczyć dla trzech osób. Ale według kupujących wystarczy dla 4 osób: dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Otóż ​​stal nierdzewna pozwoli kotłowi służyć przez długi czas. Anoda magnezowa chroni przed korozją, którą później można wymienić ręcznie.

Ballu BWH / S 80 Smart

Korzyści:

 • Duża objętość;
 • RCD;
 • Różne zabezpieczenia: przed przegrzaniem, przed porażeniem elektrycznym, przed ciśnieniem itp.;
 • Istnieje tryb ekonomiczny;
 • 8 lat gwarancji;
 • Stylowy, atrakcyjny wygląd;
 • Możliwość sterowania ze smartfona przez Wi-Fi.

Niedogodności:

 • Anodę magnezową trzeba będzie wymieniać raz w roku lub nawet częściej;
 • Brak autodiagnozy usterek;
 • Moduł Wi-Fi jest sprzedawany oddzielnie.

Wynik:

Wysoka wydajność powoduje niewielkie obciążenie sieci elektrycznej. Marka Ballu dba o swoich klientów, dlatego urządzeniem można sterować za pomocą smartfona, a wodę można wcześniej podgrzać. Niemniej jednak niektóre niuanse nie pozwalają BWH / S 80 Smart awansować wyżej w rankingu.

2 miejsce - Bosch Tronic 8000T ES100-5

Bosch zdobywa dziś srebrny medal. Cóż, tak, byłoby dziwne, gdyby Boscha nie było na liście najlepszych. Pomimo tego, ile kosztuje grzejnik niemieckiej firmy, popyt nie jest mały.

8000T jest produkowany z suchymi rurowymi elementami grzejnymi, co, jak wspomniano powyżej, znacznie zwiększa żywotność urządzenia. Oczywiście nawet bez tego recenzje mówią o niesamowitej niezawodności podgrzewacza wody. Powłoka szklano-ceramiczna, szybkie nagrzewanie, stopień ochrony - to wszystko sprawia, że ​​Tronic 8000T jest jednym z najlepszych w swoim rodzaju.

Bosch Tronic 8000T ES100-5

Korzyści:

 • Szybkie nagrzewanie do 70 stopni;
 • Zbiornik 100 litrów;
 • Suche dziesięć;
 • Bardzo precyzyjna kontrola temperatury;
 • 5 lat gwarancji;
 • Dobra ochrona.

Niedogodności:

 • Brak sterowania smartfonem;
 • Ciężki;
 • Tylko jedna dziesięć.

Wynik:

Prawie doskonały kocioł został sklasyfikowany jako prawie doskonały.

I miejsce - Stiebel Eltron PSH 100 Universal EL

Ten kocioł jest wyposażony we wszystko, czego potrzebujesz. Brakuje tylko sterowania ze smartfona. Ale może to nie być konieczne. W końcu urządzenia nie trzeba wyłączać, wystarczy ustawić jeden z trzech trybów ekonomicznych.

Uniwersalne ustawienie pozwala ustawić grzejnik tak, jak chcesz, z jednakową wydajnością. Cóż, liczne funkcje ułatwią życie Tobie i Twojej rodzinie.

Stiebel Eltron PSH 100 Universal EL

Korzyści:

 • 3 kW mocy;
 • Wysuszyć dziesięć w zamkniętej kolbie;
 • 100 litrów;
 • Temperatura do 80 stopni;
 • Ceramiczny element grzejny;
 • Sterowanie elektroniczne;
 • Ogromna liczba funkcji;
 • 3 tryby ekonomiczne;
 • Może być instalowany niezależnie zarówno w pionie, jak iw poziomie;
 • Autodiagnoza.

Niedogodności:

 • Tylko jeden dziesięć;
 • Brak sterowania smartfonem;
 • Duża waga;
 • Wysoka cena.

Wynik:

Tak, kocioł nie jest tani. Ale w pełni opłaca się jakością i czasem pracy. Gratulacje dla Stiebel na pierwszym miejscu!

Na rynku rosyjskim jest wiele domowych grzejników. Jeśli jednak porównamy, który jest lepszy, lepiej kupić zagraniczny. Być może podczas gdy całość jest w większym doświadczeniu producentów „zagranicznych”. Jeśli masz innych pretendentów do tego rankingu, zapraszamy do komentowania. Cenimy Twoje opinie i porady.

ZOSTAW OPINIĘ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Przeczytałem warunki Zgoda użytkownika *